Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) Tamoo válasza jenei1994 (#43350) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Udvarra egyszemélyes karaoke bulihoz jó lehet.

(Hangminőségre ez az alja mindennek. PA család egyébként hangosításra van.)

[ Szerkesztve ]

(#43352) jenei1994 válasza Tamoo (#43351) üzenetére


jenei1994
addikt

Szobába kéne nekem telefon számitógép lenne hozzákötve.

(#43353) Tamoo válasza jenei1994 (#43352) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ennyiért pl. Edifiernek vannak használható PC-s kütyüi vagy használtan tudsz venni egy régebbi erősítőt, hangfalpárt. (konkrétat én nem tudok ajánlani)

[ Szerkesztve ]

(#43354) #71562240 válasza Tamoo (#43348) üzenetére


#71562240
törölt tag

Utódként legfeljebb csak olyan értelemben lehet felfogni, hogy jelen esetben az alma eléggé messze esett a fájától, és ilyen szempontból a "gyermek" egyértelműen túlnőtt a "szülőjén". De nem igazán összevethető, mert akkor azt kellene mondani, hogy a "szülő" fizikai munkás, a "gyermek" pedig értelmiségi, - hozzátéve persze, hogy a "gyermeken" nem látszik, hogy első generációs értelmiségi, merthogy már a szülői házból is hozott kultúrát, a "szülő" is bizonyos szintig művelt fizikai munkás, akinek könyvtára van otthon, járat egy országos és a megyei napilapot, HVG-t (meg persze a Szabad Földet), és koncertre se Zoltán Erikára és Dáridóra jár(t), hanem Piramisra, LGT-re, Omegára, de a Tabánban még a Mini-t is tudta élvezettel hallgatni, és ebédhez inkább a Bartók Rádiót kapcsolja be otthon, nem a Jó ebédhez szól a nótát. A "gyerek" pedig egyetemet végzett bölcsész szakon.

(#43355) #71562240 válasza jenei1994 (#43352) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ahogy a kolléga is jelezte, ez rendezvényhangosítási eszköz, annak is elég utolsó.

(#43356) schawo válasza andorra (#43346) üzenetére


schawo
titán

Akkor a cifra papagájnak az olvasást is ismételni kellene.

Idézek tőle: Amit érdemes megjegyezni, hogy akármilyen eszközt is terveznek a mérnökök, azok torzítani fognak (még a legszuperebb kábelek is!), legfeljebb megpróbálják olyan szinten tartani azt, hogy az ne legyen észrevehető az emberi fül számára, vagy alternatívaként "szükségből erényt" alapon elérhető az, hogy a torzítást értékeljük jobbnak, tisztábbnak (erről majd később).

Ő csak az ész nélküli véletlenszerű bohóckodás értelmét kérdőjelezni meg, véletlenül sem azt, hogy egy kábel lehet jobb, mint a másik. Szóval Lenin után szabadon: Olvasni stb...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43357) Tamoo válasza #71562240 (#43354) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Értem. :K Rébusz bácsi! :DDD

(#43358) jenei1994 válasza Tamoo (#43353) üzenetére


jenei1994
addikt

Értem. :F

Akkor mit ajánlotok olyan 35 ezer ft-ért ?

[ Szerkesztve ]

(#43359) Tamoo válasza jenei1994 (#43358) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Most szívatsz? :D

(#43360): Nem én vagyok az embered.

[ Szerkesztve ]

(#43360) jenei1994 válasza Tamoo (#43359) üzenetére


jenei1994
addikt

Nagy teljesítményű kéne nekem. Néztem a sony ex600 hifit de máshol azt nem ajánlják.

(#43361) Lompos48 válasza schawo (#43356) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ő csak az ész nélküli véletlenszerű bohóckodás értelmét kérdőjelezni meg, véletlenül sem azt, hogy egy kábel lehet jobb, mint a másik.

Logikai negációval élve inkább: ...egy kábel lehet rosszabb, mint a másik. :D

(#43362) #71562240 válasza schawo (#43356) üzenetére


#71562240
törölt tag

Van úgy, hogy egyértelműen megkérdőjelezi (sőt tagadja), hogy egyik kábel jobb lehet, mint másik. Lásd például: a sokmillió kilométeres áramhálózat mögött, ugyan mit számíthatna egy méter tápkábellel való bohóckodás, na meg a digitális kábelek ügye... Elnézést, hogy beleszóltam, isten őrizz, hogy részleteiben beszélgetni akarnék erről a förmedvényről, csak azért szóltam bele, mert az olvasás pontosságának fontosságára hívtad fel a figyelmet, éppen olyasvalakivel szemben, aki élenjár itt a topikban az olvasás pontossága terén, és most is pontos olvasásra utalt az általa kiragadott tartalom.

[ Szerkesztve ]

(#43363) #71562240 válasza Tamoo (#43357) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ez találó, tetszik! :D

(#43364) schawo válasza #71562240 (#43362) üzenetére


schawo
titán

Kérdezd meg, milyen tápkábelt használok :)

(#43365) Tamoo
A tápkábelek közötti különbség műszakilag alátámasztható, d hatalmas a bizonytalansági faktora (teljes véletlenszerűség az egész). Nem lehet azt mondani, hogy egy adott tápkábel jobb, mint a másik, csak annyit, hogy "Vazze, ebben a kib. rendszerben szar a táp, és ezen épp segít valamit ez az elcseszett tápkábel". Ennek se értelme, se haszna, se hifije.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43365) Tamoo válasza Lompos48 (#43361) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Digit, táp oldalt egyértelműen megkérdőjelezi. Mondjuk ez örök vita lesz. Viszont ugyanúgy ő sem támasztja alá semmi elfogadható mérési eredménnyel az igazát.

A mondandójának a másik része a tesztekről stb. sok esetben tényleg igaz, így van.

(#43366) #71562240 válasza schawo (#43364) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én szivesen megkérdezem, és érdekel is, és sejtem is, hogy milyesféle tápkábelt használsz, de csak akkor, ha ezt a témát nem hozzuk összefüggésbe a tárgyalt szöveggel, hanem arról beszélgetünk önmagában, hogy te milyen tápkábelt használsz (és miért olyat).

(#43367) schawo válasza #71562240 (#43366) üzenetére


schawo
titán

A kiegészítésemmel meg is válaszoltam a kétségeidet. Miszerint van összefüggés a szöveg és a tápkábelek között :P

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43368) #71562240 válasza schawo (#43367) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hehe, én meg azt mondom ugyebár, hogy ezzel a szöveggel nem érdemes összefüggésbe kerülni, mert az ember összepiszkolódik. Én úgy veszem, hogy Nebuló kolléga elrettentő példaként linkelte ide, hogy na, ilyet, így nem szabad - függetlenül attól, hogy persze vannak benne részigazságok, miért ne lennének. Ugyebár azért nem akarnék a részleteiről beszélni, mert en bloc diszkvalifikálandónak tartom a szöveget, annak pimasz/gonosz módszereit, szándékait. Kezdve a bácsizástól...

(#43369) nebulo5 válasza #71562240 (#43368) üzenetére


nebulo5
senior tag

Pontosan "eltaláltad", miért is linkeltem! Anélkül, hogy minősíteném Cables úr kábeleit, az egésznek a lényege, hogy érdekeket sért a DIY kábel piacon! Nagyon is meg vagyok győződve róla, hogy egyik DIY kábelgyártó "felekezet" műve az az iromány. Hiszen, ha egy teljesen pártatlan személy linkelte volna, akkor az ő szellemi szintjével is talált volna annak megfelelőbb topic-ot! És gyanúmat igazolja, hogy a link beillesztése után azonnal jött a kárörverdő röhej is, attól a személytől aki aktívan egyébként is trollkodik az adott topic-ban.
Na ez, a tipikusan magyaros mentalitás az, ami bosszant! És ez különböztet meg bennünket (nem előnyünkre), az európai mentalitástól!
(illik, és kell hozzátennem: tisztelet a kivételnek!)

Üdv: nebulo

(#43370) schawo válasza #71562240 (#43368) üzenetére


schawo
titán

Elcsépelt poénnal élve: :P

Bátor jó Sir Robin ím elindult vala
Nem féltette az életét, bátor Sir Robin
Cseppet sem félt ő, nem ám, hogy meghalhat kínosan
Bá-bá-bátor Sir Robin

Még az sem riasztotta el, hogy péppé verik fejét
Lecsavarják orrát, vagy kinyomják a szemét
A lábát széttörik és testét elégetik
Máját felvágják, s hagymásan megsütik

Beverve fej és kitépve szív
Szétszaggatva máj, kihúzva bél
Fülcimpa lenyírva, nyelv tűzre vetve
És pénisz le...

Robin a bátor elszaladt
Bátran elfutott, el ő
A vész láttán ahogy tudott
Farkát behúzva elfutott

El messzire, s ina szakadt
Midőn nyúlként bátran szaladt
Előre csak lassan jutott, mert közben többször elcsúszott
A bátrak bátra, hős Sir Robin

Nyúlként futott a hegyen is túl
A porba hasalt és talpat is nyalt
Hány embert megfúrt, hány seggbe bebújt
Leszúrta ő ki éppen arra járt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43371) schawo válasza nebulo5 (#43369) üzenetére


schawo
titán

egyik DIY kábelgyártó "felekezet" műve az az iromány.

Ahh, ugyan, dehogy, Jézusom. :N

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43372) #71562240 válasza schawo (#43370) üzenetére


#71562240
törölt tag

Csak vigyázz, mert később előkerül ott egy másik nyúl is... :Y

(#43373) Dorian válasza schawo (#43371) üzenetére


Dorian
félisten

Abban semmi logika nincs, hiszen ezzel a saját kábeleik létjogosultságát is megkérdőjeleznék.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43374) andorra válasza nebulo5 (#43369) üzenetére


andorra
őstag

Na ez, a tipikusan magyaros mentalitás az, ami bosszant! És ez különböztet meg bennünket (nem előnyünkre), az európai mentalitástól!
Ahogy a közmondás tartja: Aki másnak mentalit ás, magyar esik bele.

(#43375) schawo válasza andorra (#43374) üzenetére


schawo
titán

A magyar ás mentalit.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43376) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Ma már ne igyatok többet és azt is rakjátok offba plííz...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43377) schawo válasza RetepNyaraB (#43376) üzenetére


schawo
titán

offolt italt nem iszok

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43378) bajnokpityu válasza schawo (#43364) üzenetére


bajnokpityu
félisten

teljes véletlenszerüség? az,h nem tudjuk indokolni, még nem jelenti ezt. és főleg az olcsóbb tápkábelek színeznek, állnak a zene útjába. amennyire látom, ödafönt találkoznak a különböző márkák.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43379) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

Sziasztok!Hát nem hittem volna hogy ezek a passzív rezonátorok(volt kisebb és nagyobb méretű is)ekkora változást képesek okozni a hangban!Feszesebbé és mélyebbé tették a mély hangokat egészen a felső mélyig/alsó középig!Kb,fél órás teszt volt váltakozva a rezonátorral és nélküle.Szerintem aki szereti a lágyabb hangzást annak ez nem fog beválni úgymond keményebbé is teszi a hangot.

(#43380) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

(#43381) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

(#43382) #71562240 válasza Rumcsaka (#43379) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mmmmm... Már megint hol jártál, báránykám?!

(#43383) MasterMark


MasterMark
titán

Én pedig állványt hasonlítok össze: :))

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#43384) Rumcsaka válasza #71562240 (#43382) üzenetére


Rumcsaka
tag

Szia!Háááát itt :D [link]

(#43385) #71562240 válasza Rumcsaka (#43384) üzenetére


#71562240
törölt tag

Voltak újdonságok tavalyhoz képest?

(#43386) Rumcsaka válasza #71562240 (#43385) üzenetére


Rumcsaka
tag

Igen sok újdonság volt pl. az Accuphase cuccok,hangdobozokból az új Focal aria,Legacy aeris stb

(#43387) #71562240 válasza Rumcsaka (#43386) üzenetére


#71562240
törölt tag

Halljuk, halljuk! Miket láttál, milyennek láttad, miket hallgattál, milyennek hallottad...? Kérünk (minimum) öt flekknyi beszámolót! További fotókkal (esetleg beágyazott hangmintákkal... :Y )!

(#43388) #71562240 válasza MasterMark (#43383) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ez a "cifra papagáj" állványa? És a tiedben már benne vannak a tüskék? Kész van teljesen? A teszt végén egészalakos fotókat kérünk arról is, a hangélmény-beszámoló mellett!

[ Szerkesztve ]

(#43389) MasterMark válasza #71562240 (#43388) üzenetére


MasterMark
titán

Az.
Az enyém alatt voltak tüskék eddig is. Teljesen nincs kész, mert a festés hiányzik, de egyébként használható.

Holnap lesznek fotók is most már, nem baj hogy nincs kész. :)

Switch Tax

(#43390) #71562240 válasza MasterMark (#43389) üzenetére


#71562240
törölt tag

Alatta/rajta voltak tüskék, tudom, de akkor ezek szerint a menetes megoldás terve még nem "hajtatott végre".
A festés nélkül megleszünk. Anélkül nyugodtan "kész tud lenni".

[ Szerkesztve ]

(#43391) Rumcsaka válasza #71562240 (#43387) üzenetére


Rumcsaka
tag

Egyik ami megfogott az a Bowers & Wilkins 802 D2+hozzá Audioresearch cuccok.Ez számomra hosszú percekig hallgathatónak bizonyult nem fárasztott mélynyomó nélkül is odab.szott rendeset a dinamika is hatalmas... [L:/dl/upc/2013-10/19/395610_rmfzqkmafwnp7j9q_201310191599.jpg](IMG:/dl/upc/2013-10/19/395610_rmfzqkmafwnp7j9q_201310191599.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#43392) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

(#43393) MasterMark válasza #71562240 (#43390) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, egyelőre csak simán alatta voltak. A menetes móka pedig nemsokára. :)

Switch Tax

(#43394) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

A Legacy a Clearaudio a Wadia, Ayre, Primare, Creek ,AYRE Acoustic, CARY Audio, Jeff Rowland, Primare, Cardas, Shunyata Research összeállítás na ez volt a csúcs számomra :) aki szeret hangosan hallgatni zenét kiváló minőségben az ilyen összeállítást vegyen magának ha megteheti...ezt hallani kell szavakba önteni leírni nem tudom nem tudom...

(#43395) Rumcsaka válasza Rumcsaka (#43394) üzenetére


Rumcsaka
tag

Ez volt az itt egy saját videó[link]

(#43396) #71562240 válasza Rumcsaka (#43395) üzenetére


#71562240
törölt tag

Érezni, hogy jó lehetett.

(#43397) rogozsin


rogozsin
csendes tag

Olvastam, hogy DAC-ot ajánlotok inkább hangkártya helyett, sajnos eléggé amatőr vagyok a témában, meg tudjátok mondani, hogy mi a különbség a kettő közt használat szempontjából? A hangkártya nem úgyan úgy a digitális jelet változtatja analóggá, és azt adja tovább a hangfalaknak?
Bocs, ha nagyon hülyét kérdeztem.

Szeretnék jobb hangzást elérni, és alaplapi hkártyáról váltanék, azért olvastam ezt a topicot, mert van egy olyan gondolatom, hogy nem csak a kártyát/DAC-ot kellene beszereznem, hanem a jelenlegi Logitech Z-2300 helyett is egy minőségibb hangrendszert. de az sokkal költségesebb lenne.

Előre is köszönöm a segítséget:)

[ Szerkesztve ]

(#43398) RetepNyaraB válasza rogozsin (#43397) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egy dedikált DAC feltehetőleg jobb eredményt ad, mint egy hangkártya Persze ha... és amennyiben...

A Logitech mellé érzésem szerint tökfelesleges ilyesmi, max egy nem veszélyes árú hangkártya. Gondolom Pc és nem laptop az áldozat..?

Ha hangsugárzót is cserélsz (I)és(/I) nem akarsz erősítőre költeni akkor irány a 2.0/2.1 topic, aktív monitorok témája. Itt is alapvetően árkategóriákról van szó: egy max pártízezer forintos rendszerhez nem biztos, hogy érdemes 50+-os DAC-ot venni (ha pedig nem aktív a hangsugárzó, akkor kell ugye erősítő is, ami tovább dobja az árat.

Tehát
-mennyi pénzed van
-mit szeretnél
-mire szeretnéd használni

aztán beszélünk...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43399) eclipse006 válasza MasterMark (#43383) üzenetére


eclipse006
őstag

Jól néz ki! Hány centi magas az állvány?

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#43400) rogozsin válasza RetepNyaraB (#43398) üzenetére


rogozsin
csendes tag

Igen, pc-re kellene. Igazából folyamatosan szeretném fejleszteni a felszerelést, első körben a nulláról indulok ugye, mert alaplapi szarom van...úgy gondoltam, hogy most beinvesztálok egy hangkártyába, és utána majd gyűjtök egy jobb hangsugárzóra, erősítőre?, de addig is legyen egy kicsit jobb a helyzet.
Gondolom ahhoz, hogy a mostani kb 30 ezres logitech-hez képest szintet ugorjak, legalább 60-80 ezret kéne összespórolnom. ?
De addig is akarok egy kis javulást, és ezért gondoltam a hangkártyát, csak közben itt olvastam, hogy valaki DAC-ot ajánl.

(a hangkártya is dac tulajdonképpen, nem, az is a digitálisat analóggá alakítja, és küldi a hangfalakba?)
:)

Szóval ezek az elképzeléseim, kár, hogy nem értek ezekhez annyira, mint ti:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.