Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44751) Auratech válasza Patice (#44745) üzenetére


Auratech
őstag

Mikortájt? .. és hogyan?

Auratech Field Recording

(#44752) Patice válasza Auratech (#44751) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha jól emlékszem 10-kor kezdődik a Hiltonban a "buli".

Általában vagy a belépőjegyekért kialakult sorban, vagy az M szinten a liftek előtt verődünk össze.

Itt jelezte sok mindenki a részvételi szándékát.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44753) johnnybe


johnnybe
csendes tag

Szevasztok, milyen típusú kábel lenne méltó társa az Onkyo 8050 - Zensor 7 sztereo összeállításnak?

(#44754) PrinceHerceg válasza Patice (#44750) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Rendben van... köszönöm! :K

(#44755) andorra válasza johnnybe (#44753) üzenetére


andorra
őstag

Meghallgatás nélkül bármelyik.

(#44756) #71562240 válasza PrinceHerceg (#44749) üzenetére


#71562240
törölt tag

A jó konstrukció a nyerô.

(#44757) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

A szetszedett cucc:

Kerdes, hogy a szinnel jelölt vezetek mindig a plusz eret jelzi-e? Ha fenetuggya, akkor honnan lehet megallapitani, melyik-melyik?

ui.: jol saccoltam: kb. 4 m keteres vezetek/doboz.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44758) blattida válasza RetepNyaraB (#44757) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, mivel az adott keresztváltó típus meredeksége határozza meg, hogy a mélysugárzót fázishelyesen vagy fordított polaritással kell e bekötni, a jelölés csak a kábelág azonosítására szolgál.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44759) #56474624 válasza Patice (#44750) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nekem is jó vastag a kábelem most, talán 3.5-es is megvan. Először csak kipróbálni vittem haza, mert féltem a mélytartomány túlzott feléledésétől. Ehhez képest semmi ilyen nem történt. Talán a szubbasszus tartomány lett valamelyest erősebb, amire rá is fér(t).

(#44760) Dorian válasza #56474624 (#44759) üzenetére


Dorian
félisten

Ez a sima occo' rézkábelekre érvényes, sokan tapasztaltuk. Ellenben a jelenlegi kábelem ha jól tévedek 6mm2-es és nincs ilyesmi.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44761) #10726912 válasza Patice (#44752) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nagyjából átolvastam, jó kis beszámoló, grat és köszönöm! :)

(#44762) MasterMark válasza RetepNyaraB (#44757) üzenetére


MasterMark
titán

Most nem mondjátok, hogy ami ott bent van az csinálná a szuper magasakat. :Y

Switch Tax

(#44763) gorbep


gorbep
senior tag

DAC

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#44764) blattida válasza MasterMark (#44762) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, az a mélyek egy részét csinálja, köze nincs a magasokhoz.

gorbep
Qinghua ügyes ember és nagyon korrekt és jó cuccokat gyártanak.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44765) MasterMark válasza blattida (#44764) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor ez itt most irónia szarkazmus vagy mi volt? :D Vagy én nézek valamit nagyon félre? :DDD

Switch Tax

(#44766) blattida válasza MasterMark (#44765) üzenetére


blattida
nagyúr

Mindkettő. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44767) #56474624 válasza MasterMark (#44762) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hol bent? :F

(#44768) MasterMark válasza #56474624 (#44767) üzenetére


MasterMark
titán

3. és 4. kép.

Switch Tax

(#44769) #56474624 válasza MasterMark (#44768) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ja hogy ezt hívják szupermagasnak? Én meg azt hittem szuperközép. :D

Amúgy milyen hangdoboz ez?

Régi Kef Reference-ben láttam még hasonló megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#44770) MasterMark válasza #56474624 (#44769) üzenetére


MasterMark
titán

Nem magas! :D

Jajj ez a dezinformáció Kammerer. :N

Switch Tax

(#44771) RetepNyaraB válasza #56474624 (#44769) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

T&A Criterion T120.

(#44758) blattida@ ebből szerencsére semmit sem értek. Ha a színes (lásd zöld) madzagot kiválasztom pl. következetesen pirosnak és oda kötöm, ahol eddig is volt, abból baj nem lehet, avagy?

Amúgy már eddig is kb Proktológusnak éreztem magam kotorászás közben; de ha még forrasztani is fogok, felrakok egy Mekk-mester cégért asszem...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44772) blattida válasza RetepNyaraB (#44771) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, ha a zöldet például pirosnak felelteted meg, akkor a szerint. Csak tudnod kel, hogy mihez rendeled.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44773) #71562240 válasza MasterMark (#44770) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hehe. Ilyenkor szoktam mondani, hogy én nem szoktam másokat ugratni, nem vagyok az a típus, hanem paródiaként csak olyat szoktam mondani, ami teljesen abszurd, aminek biztosan nem ugrik be senki. Aztán néha meglepődöm, hogy mégis beugranak. (Főleg lányok szoktak mindent elhinni.) :D

(#44771) RetepNyaraB Azon a kábelen csak a következetesség segítése végett van a csík, de te úgyis olyat teszel bele, amelyiken jelölve van a meleg és a hideg ér - és az irány.

(#44774) RetepNyaraB válasza #71562240 (#44773) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Igen, de nem mindegy melyiket hova kötöm, ugye...
A gyengébbek kedvéért (één): az irány jelölés az ugye az erősítőtől a hangfal felé szól, tehát amerről amerre vánszorog a jel :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44775) #71562240 válasza RetepNyaraB (#44774) üzenetére


#71562240
törölt tag

A hangszórók, keresztváltóalkatrészek forrasztási helyein általában jelölik a pluszt-mínuszt. Ha mégsem, akkor kisilabizálod az egyéb jelekből.
Igen, megerősítem, hogy az irányjelölés az irányt jelöli. :Y

(#44776) RetepNyaraB válasza #71562240 (#44775) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Tudtam, hogy számíthatok Rád :C :O

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44777) AMDFan válasza RetepNyaraB (#44774) üzenetére


AMDFan
addikt

Azt hittem hogy a hangfalkábelen váltakozó áram megy ;]

(#44778) RetepNyaraB válasza AMDFan (#44777) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Tenehiggyé semmit se, megbuktam fizikából (igaz, az a dinamika volt, amit azóta legalább értek) :DDD

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44779) Auratech válasza AMDFan (#44777) üzenetére


Auratech
őstag

váltakozik.. egyszer ilyen.. egyszer olyan..

Auratech Field Recording

(#44780) gabika1969


gabika1969
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék véleményt kérni a Sony TA-FE 530R stereo erősítőről, Celestion F30 frontpárral kötve.
Milyen hangzásvilága van, van valakinek tapasztala erről a vasról? Elsősorban Jazz (modern Jazz) zenét szeretnék hallgatni vele.
Az ára 22E forint, karcmentes gyönyörű állapotban van. A Celestion dobozok már régen megvannak. OFC 4.0 mm2 kábeleim vannak.
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#44781) Engineer086


Engineer086
Modder

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni hangfalválasztás ügyében.
10 évvel ezelőtt összeraktam magamnak SAL komponensekből egy álló hangfalat, amit eddig megelégedéssel használtam. Eddig jellemzően elektronikus zenét hallgattam, amire teljesen meg is felelt a páros. Mostanában azonban egyre több hangszeres zenét hallgatok, jellemzően jazzt és kezdek rájönni, hogy szeretett hangfalaimnak vannak ám hibái. Általában számítógép a műsorforrás, dedikált hangkártyával, de néha használom még a jó öreg cd lejátszómat is (SL-PG 100, ha jól rémlik). Az erősítő egy H/K hk330i. Gondolkoztam rajta, hogy építek magamnak egy másik, komolyabb meghajtókkal szerelt hangsugárzó szettet, de rájöttem, hogy ha igazán jó minőségű végeredményt szeretnék, akkor ugyanott vagyok, mintha kifizetnék egy gyárilag összerakott szettet.
Mivel nem vagyok eleresztve pénzügyileg, ezért a belépő kategóriás hanfalkínálatot vettem szemügyre és megakadt a szemem a Taga és Cav tipusú hangfalakon.
Érdekelne, hogy nektek van-e tapasztalatotok ezekkel a típusokkal? Megéri velük foglalkozni, vagy inkább gyüjtögessek még egy kis pénzt, és vegyek egy Wharfedale, esetleg Magnat szettet?
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#44782) VipGamer válasza gabika1969 (#44780) üzenetére


VipGamer
újonc

Sziasztok!
(Légyszíves a kérdésemre válaszoljatok, és nem szeretnék új hangfalakat vásárolni mivel nekem ez tökéletes!)
Na szóval van 2 db hangfalam saját készítésü a doboz asztalossal lett csináltatva szabvány szerint, mindkét hangfal ugyanolyan de csak egyet részletezek le mivel a másik is ugyanilyen
Alul és Középen van 2db MNC Eclipse II 250Wattos 8 Ohmos mélynyomók, és felül 1db MNC Noir II 300Wattos 8 Ohmos mélynyomó mindegyik 30cm-es átméröjü, egy db MNC Dome 300Wattos 8Ohmos Éles és 2db Piezo éles van bennük!
Jelenleg egy RX-800-as végfokkal és egy Reloop RMX-30-as keverővel vannak hajtva már lassan másfél éve, kb hónaponta 4x járatom meg őket amennyit csak bír a végfok!

A kérdésem az lenne hogy ti szerintetek megfelelő e a doboz szellözése illetve jól össze van rakva, esetleg többet kilehetne hozni belőlük?

Van olyan kép is ahol látszik hogy ki van tömve reflex szivaccsal na ahoz lenne még egy kérdésem hogy hadjam e így hogy teljesen ki van tömve mert nekem ezt mondták hogy így a jó , vagy vegyek ki belőle egy keveset!?
A Hangfal Dobozok Méretei: 100cm magas 50cm széles és 44cm hosszú

Mindegyik képet nézzétek meg mivel sorba készítettem őket!

Képek:
Hangfal Teljes Kép:
[link]

Hangfal Alulról:
[link]

Hangfal Alulról Sub Nyílás:
[link]

Hangfal Alulról: Az alsó és a középső eclipse hangfal elválasztója:
[link]

Hangfal Felülröl:
[link]

Hangfal felülröl és az élesek:
[link]

Hangfal Kitömve Alulról:
[link]

Hangfal Kitömve Felülröl:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#44783) MasterMark válasza VipGamer (#44782) üzenetére


MasterMark
titán

Hát ez. :D

Switch Tax

(#44784) Warter válasza VipGamer (#44782) üzenetére


Warter
őstag

A linkek fele - legalább is nekem - nem jön be. Másrészt meg keress valami DIY hangfal építős fórumot, ott hamarabb fognak tudni neked segíteni. Ez a topic nem igazán foglalkozik hangfal építéssel.

(#44785) robi-k válasza VipGamer (#44782) üzenetére


robi-k
őstag

Vannak képek, ahol azt írja, hogy a kép nem található.
De mi a kérdés? Ha arra akarsz választ kapni, hogy szépen vannak-e összerakva, akkor sajnos el kell hogy keserítselek (láttam sokkal jobb DIY hangfalakat), másrészt ha a hangra vagy kíváncsi, akkor pl. egy androidos telóval tudsz analízist végezni (vannak ehhez spéci programok), bár sok értelmét nem látom :(

(#44786) Auratech válasza Engineer086 (#44781) üzenetére


Auratech
őstag

szornyeteg...biztos jó hangos, amikor szól..
Nem fontos szorosan, csurig tömni. A kevesebb is elég lehet.
Kihozni? Hangerőt, hangminőséget? Ahhoz mérni, hallani kellene ott, ahol használod. Avval az erősítővel.
Hifista szemmel ez zsákucca, vagy inkább zsákbamacska.
Attól, hogy enyhén fogalmazva rusztikus küllemű, még szólhat akár jól is némely szempontból.
Kicsit turbólada feelingje van...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#44787) Warter válasza Auratech (#44786) üzenetére


Warter
őstag

Esetleg zsákbautca. :DDD

(#44788) Engineer086 válasza Auratech (#44786) üzenetére


Engineer086
Modder

Gondolom VipGamer-nek akartad címezni :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#44789) nebulo5 válasza Engineer086 (#44781) üzenetére


nebulo5
senior tag

" megakadt a szemem a Taga és Cav tipusú hangfalakon.
Érdekelne, hogy nektek van-e tapasztalatotok ezekkel a típusokkal? Megéri velük foglalkozni, vagy inkább gyüjtögessek még egy kis pénzt, és vegyek egy Wharfedale, esetleg Magnat szettet?

"
Az általad említett típusokból,a Tagat nem ismerem. A többit sajnos igen!
Hangszeres zenére és jazz-re (a fentebb írtak tükrében) a Tagat merném javasolni... 50%, hogy megfelelne jazzre.

Üdv: nebulo

(#44790) schawo válasza nebulo5 (#44789) üzenetére


schawo
titán

50%, hogy megfelelne jazzre :DD :C

(#44782) VipGamer
Hol van ebben a váltó?

Egyébként mi a kérdés? Hogy mennyire kellene kitömni? Mindössze ennyi? Tömd ki teljesen, hallgasd meg, vegyél ki belőle, hallgasd meg megint, és így tovább. Aztán válaszd ki melyik tetszik a legjobban. Abszolút ökölszabály nincs.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44791) Engineer086 válasza nebulo5 (#44789) üzenetére


Engineer086
Modder

Legalább tudom, hogy a Cav neked nem jött be, köszi. :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#44792) schawo


schawo
titán

Státuszinfó:
Kísérleteztem a szoftveres akusztikakorrekcióval. Tetszik az eredmény. :) Hétvégén csinálok róla egy logout cikket.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44793) Auratech válasza schawo (#44792) üzenetére


Auratech
őstag

Elöljáróban megkérdezhetem milyen softtal? Furdal a kíváncsiság...

Auratech Field Recording

(#44794) xtremetuning válasza schawo (#44792) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ihletet kaptál ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44795) schawo válasza Auratech (#44793) üzenetére


schawo
titán

DRC Designer

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44796) andorra válasza schawo (#44792) üzenetére


andorra
őstag

Ha szoftveres vezérléssel falakat, akusztikai elemeket mozgat motorosan, akkor nem hifi-ellenes. De nehogy valami equalizer leszármazott egyen!

(#44797) schawo válasza andorra (#44796) üzenetére


schawo
titán

Nem hifi, hanem andorra-ellenes. Papagájokat eszik reggelire. Aztán délután persze kihányja, hogy este újra elfogyaszthassa őket.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44798) eclipse006 válasza schawo (#44792) üzenetére


eclipse006
őstag

Várom! :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#44799) nebulo5 válasza Engineer086 (#44791) üzenetére


nebulo5
senior tag

Kétségtelen, hogy az említett 3 márka termékpalettáján találhatóak olyan modellek, amik jól is szólnak, (még a vödörfödelek közt is), de azt általában jól meg is kell fizetni.
Bevallom, nem sok Cav modellt hallgathattam (talán 3-at?) de sajnos, azok közül egy sem volt megjegyezni való. Wharfedale-k családjából számos modellt hallgathattam, azokra rá merem mondani nagy általánosságban, hogy lusták. Mozihoz csak - csak elmegy a zöme, de zenéhez nem tanácsolnám.
Magnatok is mozira elmennek, viszont ebből a családból van egy üde kivétel! A Magnat Vintage 450 ha rendesen ki van szolgálva, remek zenét tud tolmácsolni!

Üdv: nebulo

(#44800) RetepNyaraB válasza schawo (#44792) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Oh, free soft :Y
Can't believe it!

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.