Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#44800) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Pretty complicated :U

Nekem össz-vissz egy Sony ECM-MS907 miki áll rendelkezésemre, mellyel régen Minidisc koncertfelvételeket csináltam. Az is megfelel (más nincs :(( )?

szerk.: Közben néztem róla adatokat: 100-15000 Hz átvitel az meglehetősen ratyi :(

Ja, van a Yamaha erőlködőhöz saját mérőmikrofonja; az gondolom jó lehet, hamár ilyen célra adják :U

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44802) schawo válasza RetepNyaraB (#44801) üzenetére


schawo
titán

Inkább, bár lehet, hogy annak sem sima a frekimenete, csak az erőlködő pontosan ismeri, és kompenzál.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44803) RetepNyaraB válasza schawo (#44802) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egen :(((
A többihez meg kell fantomtáp, XLR vezeték, kutyaf*sza. Ennyit nem költök rá asszem. Kár :(

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44804) Ear001 válasza VipGamer (#44782) üzenetére


Ear001
addikt

Megkérdezhetem, hogy a középsávot, vagyis a zene lényegi részét mi szólataja meg? Mert ebben a dobozban ugye csak mély és magashangszóró van. :Y

(#44805) schawo válasza RetepNyaraB (#44803) üzenetére


schawo
titán

Olcsó, elemtápos, jackkel hangkártyába dugható mérőmikrofon a Thomanntól:
[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44806) RetepNyaraB válasza schawo (#44805) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

aha, köszi, ez már szimpibb, bár persze freki görbét nem mellékelnek hozzá :R
Egyébként mikrofon beméréshez mi kell? Nem tudom házilag megnézni lineáris-e a Yamaha mikró?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44807) schawo válasza RetepNyaraB (#44806) üzenetére


schawo
titán

Nem tudod, sehogy. Frekimenet van a Superlux honlapján.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44808) RetepNyaraB válasza schawo (#44807) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Közben láttam igen, de az teljesen kamu :C
Lehet, hogy akkor megveszem, bemérem a szobát és visszaküldöm a cuccot 30 napon belül. Így szokták az IKEA-ban is a karácsonyi díszekkel, világítással. Sose látni annyi reklamálót, mint ünnepek után :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44809) Auratech válasza schawo (#44795) üzenetére


Auratech
őstag

aham. pár éve játszottam vele... Statikus frekvenciamenetre kiváló, bár, nem egygombos megoldás.
De hasznos, főként, hogy irányt mutat a fizikailag megvalósítható teremakusztikai tuning eredménye felé.
Ha a felfedezett nagy hibákat (állóhullám, kioltás) egy-egy panellel, idommal megoldod, a maradék gondokat nagyságrenddel szebben teszi rendbe a szoft, mint a nagy puklikkal együtt.

Én az IK multimedia ARC2 softját használom. A mérőmiksijét eladtam egy 20-ért, így nem volt veszélyes a 230dodó. Az árát már meghozta...
A különbség az időalapú problémák megfogásában a fizetős felé szól. No meg, hogy elég egyszerű használni, vagyis gyors. Jó mókázást!

Auratech Field Recording

(#44810) schawo válasza RetepNyaraB (#44808) üzenetére


schawo
titán

Nem mellékeknek hozzá egyedi profilfájlt, az a drágábbak kiváltsága. De sose bánd, a gyári profilok is általában olyan szarok, hogy jobb nem használni. Vannak cégek, akik elvégzik a valódi mérést, de az nem olcsó mulatság. A végeredmény normális mikrofonnal profil nélkül is elég jó lesz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44811) schawo válasza Auratech (#44809) üzenetére


schawo
titán

Igen, néztem az ARC2-t is, én is veszek majd egy csomagot, de előtte ki akartam próbálni, mit tudnak az ingyenesek. A hétvégén még nekiugrok a drc-fir-nek is, az egy fokkal több mindent tud, csak nem volt időm bohóckodni a forráskódból fordítással.

Az ARC-t a többi Ik-s szűrőhöz hasonlóan egyszerre csak egy gépen használatom? Az a fő bajom vele, hogy kapásból 3 példányért nincs kedvem 750 eurót kiadni, és közben megvenni 3 olcsó (talán Behringer) mérőmikit.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44812) #71562240 válasza gabika1969 (#44780) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én általában se vagyok oda a ezért az erősítőért, mert viszonylag a Sony elektronikákra sokszor jellemző elektronikus-gépies hangja van, ezért aztán az F30 üde hangját se akarnám elrontani vele. Én nem javaslom, de hallgasd meg és dönts te. Az ára nem rossz, mert anyag van benne ennyi, csak zeneiség nem igazán.

(#44781) Engineer086 Az általad említettek közül a Wharfedale Diamond-ok valamely verziói szóbajöhetnek, de inkább Tannoy-t, Mission-t, JPW-t, Canton-t, Mordaunt Short-ot, Celestion-t, Cambridge Audio-t... stb. javasolnék használtan. Magnatot zenehallgatási célra ritkán találni jót. Tagát még nem hallottam, CAV-okat már igen, adott esetben ajánlhatóak is ár-érték alapján "általános célra", de zeneileg ezek sem igazán kifinomultak, ezért én inkább a régi, jól bevált márkák körül nézelődnék.

(#44782) VipGamer A kérdéseid ebben a formában innen a távolból megválaszolhatatlanok, adott esetben értelmezhetetlenek is, "nem véletlen", hogy éppen neked válaszoltak a legtöbben.

"...ti szerintetek megfelelő e a doboz szellözése..." Mi az a megfelelő dobozszellőzés?
"...hadjam e így hogy teljesen ki van tömve mert nekem ezt mondták hogy így a jó , vagy vegyek ki belőle egy keveset!?" Honnan tudhatnánk mi ezt innen a távolból, hogy hagyjad-e így? Te hallod, a te rendszeredben, a te szobádban. Ki mondta, hogy így a jó, mit értett ez alatt, miért mondta ezt, mihez képest mondta, és mit akart ezzel mondani?
Csillapító szivacs, hangelnyelő szivacs..., nem reflex szivacs.
Mi az, hogy szabvány szerint lett csináltatva?
A többit már a töbiek megírták.

[ Szerkesztve ]

(#44813) Auratech válasza schawo (#44811) üzenetére


Auratech
őstag

A licec alapján az van, hogy 5 saját tulajdonú vagy lizingelt.. gépre tehetem fel egy időben. Egyszerre csak egyen használhatom. Ez van leírva.
Ezt én úgy értelmeztem, hogy fenn van a lapimon, nagygépemen és a sulis gépemen. Fizettem érte eleget. Ez így nekem jó. Akkor is, ha jogilag nem teljesen támadhatatlan. Vettem tőlük már elég sok mindent... T-rack...Sampletank..

end user ...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#44814) schawo válasza Auratech (#44813) üzenetére


schawo
titán

Tehát erre is a szabványos IK EULA vonatkozik :(((. Az egyszerre egy helyen használhatóság bosszant, nem kicsit. 3-at biztos nem veszek, csak egy gépért biztos nem veszem meg. Aztán lehet, hogy beintek nekik, és egy példányt több helyen használok, oszt' jónapot.

Mellesleg a Convolveres megoldás azért is jó, mert a Convolver használható Squeezbox beépülőként, így SBT-n keresztüli lejátszás is korrigálható.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44815) #56474624 válasza Ear001 (#44804) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha már a hallgatott zenéiből úgyis száműzték a közepet, ez nem jelent különösebb problémát. :DDD

(#44816) Auratech válasza schawo (#44814) üzenetére


Auratech
őstag

Megmondom őszintén le se fosom az akadékoskodást a használattal. Megvettem, enyém, használom a masinákon, ahol én vagyok az úr. Nem ezt vadásszák...
Én master monitor pluginként vagy egyszerűen a foobarban vst effektként használom adott helyen. Kimértem még a lapi hangszóróját is. Jobb lett, mint a saját eq-k igazgatásával...
IPadra is kihozhatnák.. Az könnyítene két kilót a cájgon...

Auratech Field Recording

(#44817) schawo válasza Auratech (#44816) üzenetére


schawo
titán

Én is masterre, meg foobarba dobtam be a convolvert. Meg ha megcsinálom a hifimen is a korrekciót, akkor a Sqeezebox szerverbe is bekerül. Kár, hogy az ARC-t oda nem tudom betenni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44818) Auratech válasza schawo (#44817) üzenetére


Auratech
őstag

Be tudod tenni egyféle módon, ha a szerverre töltött hangfilere rárendereled (batch processing) az ARC kompenzációját, mondjuk egy Audacity vst pluginjeként. Esetleg joféle ditherrel.
Ha egy helyen szól, ugyanaz lesz, mintha ott menne a plugin..persze a hanganyag csak ott lesz jó, ahova mérted...
Autók hifi műsortárnál csináltam meg, hiszen ott fix a lejátszó és a környezet is.
Szoktam egy -filtred attribútumot a fájlok végére tenni, ne keveredjen, szűrni lehessen.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#44819) schawo válasza Auratech (#44818) üzenetére


schawo
titán

Igen, erre én is gondoltam, de elég nagy macera mindent duplán/triplán tárolni, főleg hifin, ahol több hallgatási pozíciót is használok. Majd még túrok, hátha van valami megoldás :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44820) AMDFan válasza Auratech (#44818) üzenetére


AMDFan
addikt

Ejjha, nem semmi módszer :)
Te hifiellenes sarlatán :DDD

(#44821) gabika1969 válasza #71562240 (#44812) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Nagyon köszönöm a választ, megfontolom és megfülelem!

Üdv Mindenkinek!

(#44822) xtremetuning válasza Auratech (#44818) üzenetére


xtremetuning
addikt

"Autók hifi műsortárnál csináltam meg, hiszen ott fix a lejátszó és a környezet is."

:D Egy közeli haverom ugyanígy nyomja autóban.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44823) perempe


perempe
addikt

volt-e vki rajtam kívül Shakti koncerten a Müpában?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#44824) VipGamer válasza #71562240 (#44812) üzenetére


VipGamer
újonc

Igen, tudom már késő este is volt ezért siettem annyira! :)
De akkor visszatérve a doboz kialakítása amúgy jó?

(#44825) schawo válasza VipGamer (#44824) üzenetére


schawo
titán

:B

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44826) andorra válasza perempe (#44823) üzenetére


andorra
őstag

Nem néztél körül?

(#44827) MasterMark válasza VipGamer (#44824) üzenetére


MasterMark
titán

Most ha tényleg nincs benne közép, akkor erre mit mondjanak itt szerinted?

Switch Tax

(#44828) Engineer086


Engineer086
Modder

nebulo5, kammerer: Köszönöm a tanácsaitokat. :R Szeretnék minőségi zenét minőségi rendszeren hallgatni, de anyagi lehetőségeim még ezt nem igazán teszik lehetővé. A legrosszabb kombináció. Ezért keresgéltem első körben ebben az árkategóriában, célszerűnek tűnik kicsit lenyugodnom és gyűjtögetni még egy kicsit, hogy legyen lehetőségem magasabb árkategóriában is válogatnom. Ha lehet olyan kérésem felétek, írnátok néhány megbízható, használt termékekkel foglalkozó oldalt, ahol lehet válogatni audiovizuális termékek között? Jöhet privátban is, hogy ne legyen túl sok off a forumon.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#44829) andorra válasza MasterMark (#44827) üzenetére


andorra
őstag

Ha lenne benne közép, akkor is mit mondanának? Jaj de jó hangdoboz! Az itt fórumozók többsége is csak azért vesz gyári hangdobozt, mert nincs asztalos ismerőse.

(#44830) #71562240 válasza VipGamer (#44824) üzenetére


#71562240
törölt tag

"...és nem szeretnék új hangfalakat vásárolni mivel nekem ez tökéletes!)"
"A kérdéseid ebben a formában innen a távolból megválaszolhatatlanok, adott esetben értelmezhetetlenek is,..."
"De akkor visszatérve a doboz kialakítása amúgy jó?"
Nem.

(#44831) schawo válasza #71562240 (#44830) üzenetére


schawo
titán

Nem.
Pálgium!

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44832) perempe válasza Engineer086 (#44828) üzenetére


perempe
addikt

ha elektronikus zenét is hallgatsz, akkor én zilch-féle econowave hangfalat ajánlanék.
[link]
pl. a Karma-12-t össze lehet pl. úgy hozni, hogy csak a drivereket és a tölcséreket rendeled külföldről. az Eminence mélyeket itthon is be lehet szerezni (kb. 24eFt/db). kell egy elfogadaható doboz, váltó és kész.

az új seos tölcsérek kiválóak. a driverek szerintem kínai b&c koppintások, és elég jók, talán még...
[link]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#44833) #71562240 válasza schawo (#44831) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az általam írt nem másfajta nem, mint a tieid szoktak lenni. :D (Úgyhogy jelen esetben Pál nem Gizált...)

(#44828) Engineer086 "...írnátok néhány megbízható, használt termékekkel foglalkozó oldalt, ahol lehet válogatni audiovizuális termékek között?" Mit értesz az alatt, hogy "megbízható, használt termékekkel foglalkozó oldal"? Ha hirdetési oldalakra gondolsz, akkor mi (a magyarok közül) leginkább a Hi-Fi Piac, az AVX, a Prohardver apróhirdetési rovatait, a Vaterát, az Apródot... stb. szoktuk nézegetni, ha keresünk valamit.

[ Szerkesztve ]

(#44834) ProdyG


ProdyG
senior tag

Sziasztok, CD lejátszót szeretnék venni. Szinte mindenki inkább a régieket javasolja, itt egy lista, hogy mik elérhetőek jelenleg a környékemen:

Philips CD-615 cd lejátszó CDM 4/19
Philips CD-614 CD lejátszó
Philips CD-692 CD lejátszó
Philips CD-740 CD lejátszó TDA 1549T (ritkaság?)

Denon Dcd-680 cd lejátszó
Denon DCD-660 CD lejátszó
DENON DCD 755AR csúcs cd lejátszó
Denon dcd 1420 cd lejátszó

Melyiket ajánlanátok? Mi a véleményetek a Denonokról/Philipsekről? Árban egész olcsó mind, tehát az most ne legyen szempont. köszi!
Ha valakinek van bármilyen irányú tapasztalata, az ne tartsa magában :)

(#44835) Engineer086 válasza #71562240 (#44833) üzenetére


Engineer086
Modder

Megbízható alatt az általatok használt és bevált oldalakat értettem. A listát köszönöm, szerencsére ezek az oldalakkal már találkoztam. :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#44836) Engineer086 válasza perempe (#44832) üzenetére


Engineer086
Modder

Köszönöm a linket, áttanulmányozom ezt is. Gondolkoztam én is saját építésű hangfalon, (szeretek barkácsolni én is). Nézegettem is a Visaton honlapját, de úgy döntöttem, hogy inkább veszek használtan hangsugárzókat, aztán max. azokon finomítgatok.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#44837) RetepNyaraB válasza ProdyG (#44834) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Valaki nem tul reg fejtegette, hogy a Philips rendszerü hibajavitas alapvetöen jobb, mint a Sony fele. Ebböl következik, hogy a japan cuccok többsege a Sony-t hasznalja. Vegyel Philipset ;]
Nekem 614-es van. Mivel manapsag gyakorlatilag ingyen adjak ezeket, jo vetelek (ha müködik es nem kell masnap 15K-t mechanikajavitasra, vagy kiolvaso cserere költeni...). Vagy költesz több penzt (40+) es ott nyilvan vannak alapbol jobbak. De moddolni is lehet barmit, pl a regi Philipseket is (rezgescsillapitas itt-ott) es akkor megintcsak nyerö az ar-ertek.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44838) #56474624 válasza ProdyG (#44834) üzenetére


#56474624
törölt tag

Denon DCD-1420-at hallottam ezek közül, az egy igen jó hangú CD-lejátszó.

(#44839) #71562240 válasza ProdyG (#44834) üzenetére


#71562240
törölt tag

Részemről hajrá multibit! (Engem valahogy sohasem győzött meg, hogy az 1-bitesek analógosabbak lennének.)
Ha jó állapotú az optikája, akkor szerintem egyértelműen a Denon DCD-1420 a választás ezek közül. A ma szokásos árain rablás.

(#44840) narumon


narumon
őstag

Most hozta a postás amazon.uk.ról 2LP+CD már pörgetem is:

[link]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44841) ProdyG


ProdyG
senior tag

köszi a válaszát mindenkinek!
Igazából a Denon 1420-at nem feltétlen szeretném, mert az azért kicsit drága (20 ezer felett), de a lényeg, hogy nagyon nem tetszik külsőre (nálam sajnos ez is számít). A Denon 755AR tetszik külsőre, kinézete alapján az nem olyan régi, mitn a többi.
Vagy ha már a régieknél maradunk, akkor próbálok egy Philips-et, azt ajánljátok a legtöbben...
A Denon 755AR-ről tudtok valamit? Mennyi idős lehet kb? Nem nagyon találok a neten semmit...

(#44842) Ear001 válasza Auratech (#44818) üzenetére


Ear001
addikt

"Autók hifi műsortárnál csináltam meg, hiszen ott fix a lejátszó és a környezet is."

Nagyon nem... ;]

[ Szerkesztve ]

(#44843) #71562240 válasza ProdyG (#44841) üzenetére


#71562240
törölt tag

Tíz-tizenkétéves körüli tud lenni. Éppenséggel az előző hsz.-emben megírtam volna vele kapcsolatban, hogy elég jól sikerült készülék, éppenséggel melegen ajánlható, a mai használt árán az is rablás, merthogy a hangja is viszonylag meleg, kellemes, hangsúlyos középsávval, kissé ködös, de azért viszonylag részletező, és az még legalább szép is. Írtam volna, ha megfelelően kérdezel.

"...itt egy lista, hogy mik elérhetőek jelenleg a környékemen: (...) Melyiket ajánlanátok? (...) Árban egész olcsó mind, tehát az most ne legyen szempont. köszi!"
versus:
"Igazából a Denon 1420-at nem feltétlen szeretném, mert az azért kicsit drága (20 ezer felett), de a lényeg, hogy nagyon nem tetszik külsőre (nálam sajnos ez is számít)."
Hát, én itt ellentmondást érzek, melynek hatására megint feleslegesen dolgozott a jónép. Így nem fog az ország GDP-je az egekbe szárnyalni, ha csak ennyire vagyunk hatékonyak-termelékenyek!

[ Szerkesztve ]

(#44844) #10726912


#10726912
törölt tag

Üdv kedves fórumozók!
Egy gyors kérdésem lenne. Magnat Motion 144-et ajánlanak most elég jó áron nekem. Kókányolt (általam kókányolt, fülre, mérés nélkül) SAL és Tesla utód keverék hangfalak vannak most jelenleg nálam, azok helyett biztosan jobbak lennének, de egyébként mennyire lehet jónak mondani? Általánosságban kérdem. Azt is tudom, hogy ezek front hangfalak...ezeken zenét hallgatnék. Megér 25 ezret? Ismerőstől, papírjaival, dobozában.

(#44845) #71562240 válasza #10726912 (#44844) üzenetére


#71562240
törölt tag

Jobb lenne a mostaninál, de nem az igazi. Lásd, Motion. Mint Motion éppen megérne 25ezret, de zenére nem igazán jó, és alkalmanként lehet olcsóbban is kapni a 144-est. A Magnat Motion-ök elég jó ár-érték arányú hangdobozok hollywoodi akciófilmek nézegetéséhez.
25ezerért ellenben zeneileg kifinomultabbakat is találhatsz, amik nem fognak ekkorát szólni, de szebben szólnak.

[ Szerkesztve ]

(#44846) #10726912 válasza #71562240 (#44845) üzenetére


#10726912
törölt tag

:) IOk, akkor várakozok és leskelődök tovább. Nem kell hatalmasat szólnia, de van, hogy ki kell bírnia egy-egy családi össze jövetelt...a hangminőség (zenéhez) azért fontosabb.
Köszönöm a választ!

(#44847) Auratech válasza Ear001 (#44842) üzenetére


Auratech
őstag

Nyilván nem mindegy, ki és hányan ülnek benne, ablakok...kalap, ...
Nem kell túlbonyolítani. A sofőr fejére kompenzált akusztika, feltekert ablakokkal. A kocsit hangját neutrálisan véve. Szoktam középről is mérni.
A kocsiban a pici időfutási különbségek miatt nem jó sok pontban mérni. Olyan lenne, mint a falak mellett mérni a szobában. Egy helyen lehet ertekelhető eredményt elérni.
A durva kiemelések es a középtartomány simogatása sokat javít a hallgathatóságon. Mintha megnőne és kipárnázottabbá válna a kocsibelső.

Auratech Field Recording

(#44848) perempe válasza Engineer086 (#44836) üzenetére


perempe
addikt

egész más egy átlagon hangfalon (kb 83-86db.) hallgatni zenét, ill. egy átlagostól 5-10decibellel érzékenyebb hangfalon. a weblapon bemutatott konstrukciók hangosításra szánt PA hangfalak hifi változatai: jó hangszórók, új tölcsér, kiváló váltóterv, normális fa doboz a műanyag helyett, stb.

más mélyeket ad egy 12" vagy 15" sugárzóval szerelt hangfal, mint egy LS3/5a...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#44849) MasterMark


MasterMark
titán

Nos már régóta tartozom az állványomról a beszámolóval, most le is írom a tapasztalataimat.

Ez lenne a saját állványom, tudom ez a kép volt már, de mivel még nem tudtam öcsémtől a fényképezőt megszerezni, ezért egyelőre csak ez lesz. :) Később amint tudok képeket csinálni pótolom.

Előzőleg a hangdobozaim egy falra csavarozott polcon voltak. (Tudom, tudom...) Utána kis ideig a földön használtam őket, amíg az állványom el nem készült.
Amikor kész lett az állvány rögtön ki is próbáltam. Először az tűnt fel, hogy elsőre sokkal kevesebb lett a mély. Aztán, ahogy egyre jobban hallgattam, rájöttem, hogy nem eltűnt, csak sokkal megfogottabb, pontosabb lett. Addig inkább ilyen kongós volt, most pedig szép tiszta, és talán mélyebb is. A második dolog amit meghallottam a tér. Bevallom ilyesmiről eddig nem is tudtam, csak itt a fórumon informálódtam, hogy ilyen is létezik, és tényleg. Eddig ilyesmivel nem is foglalkoztam. Az állványokkal, és hogy akusztikailag jobb pozícióba kerültek a dobozok (szintén itteni tájékozódás hatására), szinte teljesen már lett a zene amit addig hallgattam.
Az egyetlen ami nem helyezkedik térbe, az az elektromos gitár. Azt mindig úgy hallom, hogy tökéletesen onnan jön, ahol a hangszóró van. Nem igazán tudom ez miért van, talán a keverés ilyen, vagy inkább a rendszerem kevés ehhez.
A következő a tüskék beszerzése volt. Söund Arts tüskéket, és alátéteket vettem a Hi-Fi Barlangban, ahol először jártam. Szépen végig is nézegettem mindent. :)
Itthon aláraktam a tüskéket, de semmi változást nem hallottam. Az állvány és a hangdoboz között parafa van egyelőre. Lehet ezért sem. Ide is tervezek tüskéket, és kipróbálom kordbársonnyal is, ahogy Kammerer ajánlotta.

Ezután mivel nem nagyon tudtam mihez hasonlítani az állványom hangját, így Andorra felajánlott két Mission állványt, egy teszt erejéig. (Vagy inkább tovább. :DDD )

Át is tettem rá a dobozokat, először semmi különbséget nem hallottam. Mivel Andorra szerint az állványnak is kell bejáratódás néhány napig hagytam, így hallgattam zenét, és néztem meg pár filmet. (Én meglepődtem, de biztos hasonló az akklimatizálódáshoz, vagy megint nem értettem az iróniát... :) )
Ezután jött a cserélgetés. Visszatettem a saját állványomat, meghallgattam, aztán csere.
Egy idő után az tűnt fel, hogy a mélyek máshogy szólnak. A Mission-nél egy kicsit öblösebb volt. Később megfigyeltem, hogy a magasak is másmilyenek, egy hajszálnyit élesebben szólnak.
Aztán vissza az én állványom megint. Itt már figyeltem arra amit az előbb hallottam. A magasak itt lágyabbak voltak, a mélyek pedig visszafogottabbak.

Nekem jobban tetszettek az én állványaim (bocs Andorra :) ), de lehet csak nem passzolt össze a Mission-nel. Ha jól tudom nem voltak feltöltve, lehet azzal más eredmény lett volna.

Mivel nem sok tapasztalatom van még a Hi-Fi-ben, ezért elnézést a helytelen, vagy pontatlan fogalmazásért. Még csak most kezdtem.

Hát ennyi lenne az állványos beszámolóm. Andorrának köszönöm a lehetőséget, hogy lehetővé tette a tesztet. És Kammerernek ismét köszönöm a hatalmas segítségét az állványaim elkészítésében, azt hiszem igazán jól sikerültek. :R

Részletes képek az állványomról hamarosan jönnek. ;)

Switch Tax

(#44850) eclipse006 válasza MasterMark (#44849) üzenetére


eclipse006
őstag

Köszi az írást, érdekes volt olvasni! Tervezem én is, hogy készítek egy új állványt a jelenlegi helyett. Szép állapotban vannak a Canton-ok, bár ezt már lehet korábban megjegyeztem. :B

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.