Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43701) PuMbA válasza schawo (#43698) üzenetére


PuMbA
titán

Lol :DDD Ezt honnan szedted, ez mindent ver :R

krichd1: Win8 32biten próbáltam ULTRASTREAM-mel meg KS-sel, csak az a baj, hogy ha mindent rányomtam a gépem használhatatlan lett :)

[ Szerkesztve ]

(#43702) schawo válasza PuMbA (#43701) üzenetére


schawo
titán

Ez a Stealth Player továbbfejlesztése. Azt abbahagyták 3 éve, akkor forkolták a Mesont.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43703) gorbep válasza MasterMark (#43691) üzenetére


gorbep
senior tag

+1

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#43704) RetepNyaraB válasza #71562240 (#43693) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

De van olyan, hogy Oelbach kábel, egyéb szöveg nélkül; itt van a guriga maradéka mellettem. Nyilván a legolcsóbb madzag volt. 2,5mm vastag átlátszó héjú rézmadzag, pont.
A többire :O
Akkor így marad és megtekerem a volumét.
Unatkozom ja, a lányom elfelejtette a gmail jelszavát és semmilyen módon nem lehet helyreállítani, mióta valamit szereltek a rendszeren. Annyi adatot követelnek napra pontosan a recoveryhez, amennyit ember nem jegyez meg, a lányom meg főleg nem.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43705) Bodz válasza #71562240 (#43625) üzenetére


Bodz
nagyúr

A korábban linkelt állványt megcsináltatom asztalossal, az lenne a kérdés, hogy milyen fából érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#43706) contaxg válasza Bodz (#43705) üzenetére


contaxg
veterán

Az asztalos nem tudja megmondani a fa erezetéből, hogy miből készült?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43707) #71562240 válasza Bodz (#43705) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ilyen jellegű állványt leginkább sűrű, keményfából. Az itthon ismertebbek-hozzáférhetőbbek közül kb. ebben a sorrendben előnyös: ében, dió, gyertyán, bükk, tölgy... - az ében persze felettébb drága lenne. Minél sűrűbb, minél keményebb, annál jobb - legalábbis ez a tipikus, de persze sokminden mással is próbálkoztak már. (Igazából a legeslegjobbak a többféle keményfából rétegeltek szoktak lenni, de lehet hogy most nem akarsz nekiállni rétegeltetni-gőzöltetni-száríttatni, ami egy két-hároméves folyamat lenne, ha rendesen meg van adva a módja, hehe.)
Pikánsabb lenne a másik véglet, a balsafa, extrém esetben abból is készítenek ilyesmit, akár ilyen alakkal is, de az tényleg extrém eset (még nem hallottam balsafa hangdobozállványt, csak készülékállványt - készülékállvány célra tipikusabb a balsa is).
Az a legbiztosabb, ha elkészíttetsz öt-hatfélét, kipróbálod őket, és azt tartod meg, amelyik legjobban tetszik... :Y

(#43708) schawo válasza Bodz (#43705) üzenetére


schawo
titán

Az eredeti ebből készült: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43709) #71562240 válasza #71562240 (#43707) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az elvi listámban a gyertyánt akartam másodiknak írni. Az egyébként körülbelül a paliszander szintjén van a tulajdonságait tekintve, és persze jóval olcsóbb itthon. Tehát az adott állványban a gyertyán többé-kevésbé helyettese lehetne a paliszandernek.

[ Szerkesztve ]

(#43710) RetepNyaraB válasza schawo (#43708) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Tömör? Az ugyanannyiba kerül, mint az ében és majdnem olyan vacak dolgozni vele.
Igaza lehet Sztrugackij ööö Kammerernek, valami jó minőségű rétegelt lemez lehet a legjobb rezgéscsillapítás szempontjából és arra aztán olyan nemesfa borítást lamináltatsz, amilyet akarsz (meg amilyennel hajlandó az asztalos pöcsölni :DDD ).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43711) contaxg válasza RetepNyaraB (#43710) üzenetére


contaxg
veterán

Nem a lamináls a lényeg, hanem a fa szerkezete.
A többféle keményfából rétegelés, pedig nem rétegelt lemez...

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43712) RetepNyaraB válasza contaxg (#43711) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ezt nekem nem kell elmagyarázni, de rendben, pongyolán fogalmaztam. A több fából ragasztott cucchoz nem is kell semmiféle laminálás mert szép születésénél fogva és az fog legkevésbé vetemedni. Ha jól csinálják.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43713) #71562240 válasza RetepNyaraB (#43710) üzenetére


#71562240
törölt tag

Igen, a további külső olvasók miatt én is meg kell erősítsem, hogy a rétegelt lemez az más, mint amiről én beszéltem. Nehogy valakiben félreértés keletkezzen holmi reteknyalábos fogalmazások miatt. :Y

Sztrugackijék se a rétegelt lemezt kívánták:
"Boldogság mindenkinek ingyen és senki ne maradjon elégedetlen."

[ Szerkesztve ]

(#43714) #71562240 válasza #71562240 (#43709) üzenetére


#71562240
törölt tag

Még annyit mindenképpen hozzátennék, ha nem akadna megfelelő gyertyán, akkor valahol a dió, bükk, tölgy adottságai környékén adott esetben enyhén "habos" magas kőris is szóbajöhet, ha éppen az van (ez különösen szép is tudna lenni). Illetve "ha nagyon muszáj", göcsmentes akác is viszonylag előnyös lehet az anyagjellemzők alapján.

(#43715) nebulo5 válasza #71562240 (#43714) üzenetére


nebulo5
senior tag

nocak..nocak... harkályt megszégyenítő faanyag ismeret..Biztos, azt is tudod, mit csinál a szú a fában? :D

Üdv: nebulo

(#43716) #71562240 válasza nebulo5 (#43715) üzenetére


#71562240
törölt tag

A hangdobozállványban már semmit... Legalábbis a faszú.

(#43717) RetepNyaraB válasza #71562240 (#43714) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A bükk mondjuk eleg randa, cserebe olcso es ha nem jön be jo lesz hokedlinek. Dio retegelve nagyon szep es ugy talan eleg merev is. Halas melo lenne. Többi orbitalis szopas a gyartonak (kiveve talan meg a körist)...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43718) #71562240 válasza RetepNyaraB (#43717) üzenetére


#71562240
törölt tag

A bükk is szép.

(#43719) RetepNyaraB válasza #71562240 (#43718) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Te ménem alszol má?
Szép persze, amíg áll az erdőben, mint nyírfácska a réten. A fa rajzolata nem jó semmire (persze nekem sose volt ízlésem ;] )

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43720) #71562240 válasza RetepNyaraB (#43719) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szép a rajzolata.

Most megyek aludni.

(#43721) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

A jelenlévő fórumosoktól kérdezném, hogy esetleg valakinek nincs-e MARANTZ pm 17 mk II. m erősítője, és nem-e lakik Budapesten :D
Szerintetek ez elég lenne egy focal chorus 826 vagy 816hoz?

(#43722) #71562240 válasza cekkk (#43721) üzenetére


#71562240
törölt tag

Éppenséggel elegendő lenne. Nem is lenne illetlen hozzá.
Viszonylag eltérő hangkarakterek, ezzel inkább segítenének egymásnak, mintsem gátolnák. A kifinomultabb hajlamú, nyugodt erő Marantz megokosítaná a néha kissé szeleburdi JMLab-ot, a JMLab pedig sok-sok részletet kibányászna a Marantzból. Egymás hibáit kompenzálnák. A hibák persze inkább csak "hibácskák" az ő szintjükön.

(#43723) cekkk válasza #71562240 (#43722) üzenetére


cekkk
veterán

Mi lenne ami tényleg hozzá illő lenne?

(#43724) #71562240 válasza cekkk (#43723) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ez így nem jó kérdés, lehetne ezeregy típust említeni, főleg mivel használtat akarsz vásárolni, és nem mindegy, hogy mit mennyiért találsz.
De akkor így fogalmazok: az általad kérdezett Marantz PM17 MKIIm kifejezetten illik hozzá szerintem, a fentebb vázolt okok miatt. (Fontos a végén az "m", amely valamelyest más hangú, mint a típus előző verziói.)

(#43725) cekkk válasza #71562240 (#43724) üzenetére


cekkk
veterán

Láttam, hogy van sima, m, és SI végű talán.

(#43726) Ispy válasza #71562240 (#41929) üzenetére


Ispy
veterán

Felállt a rendszer, köszönöm a segítséget, végül NAD 316 lett CA 70-es hangfallal.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43727) KisTücsök válasza Ispy (#43726) üzenetére


KisTücsök
addikt

És hogy tetszik?

(#43728) Ispy válasza KisTücsök (#43727) üzenetére


Ispy
veterán

Túl sok hifi tapasztalatom nincsen, mondhatnánk 0, de egy panasonic bögreszett után ez egy másik kategória, éppen Red Hot Chili Pepers megy rajta, nagyon jó.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#43729) RetepNyaraB válasza #71562240 (#43693) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Előszedtem a maradék kábelt, csak Kammerdiener kedvéért: Oelbach type 106, 10 m spulni, 2x2,5 mm2. Ez a jelenleg futó speaker wire 25 elődje lehet. Valami alapcucc. Szóval bikábelhez kéne valami ennél jobb és amit linkeltem tegnap Ortofon az pl az ár amit még kifizetnék érte, tehát méterenként kb 10 euro+csatik. Érdemes?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43730) AMDFan


AMDFan
addikt

Újabb jó kis olvasnivaló a ménemszólról, hangkártyák és USB kábelek témakörben: [link]

Amit kiemelnék: "ha rendszerszinten nézzük a kérdést, akkor a hangfal legalább 80%-ban felel a hallott anyag minőségétől, ameddig ez nincs rendben, addig akár a ma kapható hangkártyák BÁRMELYIKE használható. Egyik sem vészesen rossz."

[ Szerkesztve ]

(#43731) nebulo5 válasza AMDFan (#43730) üzenetére


nebulo5
senior tag

Olvasgattam minap azt a fórumot/topicot... Kétségtelenül vannak hasznos hozzászólások, de általános értelembe véve, a fórum magját adó emberkék agyjárása nem tetszik. Nagyon el vannak szállva önmaguktól. Lehet, ha valamelyikük lezuhanna az ego szintjéről az IQ szintjére, hát csúnyán összetörné magát.
(persze, lehet csak én tévedek :D )

Üdv: nebulo

(#43732) contaxg válasza AMDFan (#43730) üzenetére


contaxg
veterán

Még hogy nincs az USB kábeleknek szignifikánsan más hangja :))
Bár így lenne. Egyszerűbb lenne az életünk :U

A "vegyél új DAC-ot, mert az jobb" is egy olyan dolog, hogy van akinek pont az öregebb DAC-ok (pl jó tízéves MSB, stb.) hangja jön be jobban. meg is értem őket sok szempontból... ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43733) #48201984


#48201984
törölt tag

Sziasztok!

2.1-es rendszert szeretnék venni általános célokra (film, zene) ~10k-ból.
Hosszú garancia párti vagyok, eddigi Logitech X-210-eset szerettem.

Tudtok valamit ajánlani?

Azt, hogy fáradj át IDE. - Tamoo

[ Módosította: Tamoo ]

(#43734) AMDFan válasza contaxg (#43732) üzenetére


AMDFan
addikt

Meg kell különböztetni azt, hogy valaki arra megy-e rá, hogy szeresse a rendszerének a hangját, és ha valaki arra megy rá, hogy semleges legyen a rendszerének a hangja. Ez két különböző dolog. Attól hogy én szeretek egy zenekart akiknek ocsmány felvételei vannak, nem az lesz a jó rendszer ami úgy színez, hogy nekem tetszen annak a zenének a megszólalása. Az én véleményem szerint a zene az adott, és a lehallgató berendezésünknek az a szerepe, hogy minél inkább eredeti valójában adja vissza azt ami a felvételen van. Nem dolga, hogy azt feljavítsa, megszépítse. Ez a hifi rendszerek többségének legnagyobb hibája. Ezért van az, hogy bizonyos készülékek/hangfalak/fülesek bizonyos zenén jobban teljesítenek mint másik stílusokon.

A végén ráadásul kiemeltem egy másik fontos dolgot. Sokan esnek abba a hatalmas hibába, hogy elfogadnak hozzá nem értőktől tanácsot, és a totálisan belépő szintű hangfalukhoz elkezdenek tizenezrekért kábeleket meg dacot meg digit kábeleket vásárolgatni és próbálják elhitetni magukkal, hogy mennyit változott a rendszer...

[ Szerkesztve ]

(#43735) #71562240 válasza nebulo5 (#43731) üzenetére


#71562240
törölt tag

Akkor legalább ketten tévedünk ezügyben, amint azt a múltkori elrettentő példád kapcsán is kifejtettem. A pimaszság szűklátókörűsége, a szűklátókörűség pimaszsága - persze ott is vannak kivételek.

(#43729) RetepNyaraB Az az Oelbach (egyébként azonos a Speaker Wire 25-tel) a hangja tekintetében meglátásom szerint nem sokban különbözik a rafiazsinór - vagy egy nyaláb retek - hangjától. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy annak az áráért sokkal többet várhatna az ember, hanem azt, hogy olcsó kábel, olcsó tulajdonságokkal, kissé poroszos személyiséggel (persze, ha komolyra veszem, akkor azért nem annyira olcsó, nem teljesen alkalmatlan). Annál például a sokszor ajánlott QED Silver Anniversary XT vagy a Chord Carnival Silverscreen - és persze sok más is - jobb annyival, mint ide Lacháza, sőt, mint Makó Jeruzsálemtől (no persze három-négyszeres az árkülönbség). Örök életedre áldani fogod Kammerer nevét, mert leszögezte: érdemes - de még az unokáid is leborulnak, hol sírjaink domborulnak.
Én a magam felsőfokú audiofil képességeivel magamnak ajánlanám persze egyik vesszőparipámat, az Audioquest Type 2-t (sőt, mivel eleve bikábelezős kábel, alatta marad a maximum pénzkeretednek, így akár a Type 4 is beleférhetne a keretbe, ha nagyon megfontolod), de a jelek szerint azok csak a beavatottak számára érthető kábelek, nem holmi Reteknyaláboknak. Azért hallgasd meg azokat is, hátha rendelkezel valamennyi képességcsírával, hogy az erényeiknek legalább a halvány árnyképeire ráismerj. Az említett QED és Chord azonban biztonságos választás még neked is a botfüleiddel. :Y

[ Szerkesztve ]

(#43736) Lompos48 válasza #71562240 (#43735) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Én a magam felsőfokú audiofil képességeivel magamnak ajánlanám...

nebulo5 itt valami elszállásokról tett említést.

Mi is van itt? Szálka, gerenda? Szállj, szállj magasra... :D

(#43737) #71562240 válasza Lompos48 (#43736) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha Kammerer felsőfokban beszél a képességeiről, az tulajdonképpen álszerénység, hiszen Kammerer képességei jóval a felsőfok fölött vannak. Annak a szintnek a megnevezéséhez már nincsenek is szavak. :Y

(#43738) Lompos48 válasza #71562240 (#43737) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Törd magad, néha elképesztő neologizmusokra vagy képes! ;]

(#43739) AMDFan válasza nebulo5 (#43731) üzenetére


AMDFan
addikt

Én ezt a legtöbb esetben fordítva látom. Érdemes elolvasni a hozzászólásokat abban a topikban.
Nem elszállva vannak, csak reálisan, konkrétan megfogalmazva írják le a tapasztalataikat, alátámasztva a technikai háttérrel. Sokszor tényleg nevetséges az amiket olvasni lehet hozzá nem értő audiofülektől :D Az, hogy ennek hangot adnak, az szerintem nem nagyképűség.

[ Szerkesztve ]

(#43740) #71562240 válasza Lompos48 (#43738) üzenetére


#71562240
törölt tag

Á, ehhez már egy új, kilencdimenziós nyelv-idő kontinuum megalkotására lenne szükség, az pedig még nekem is sok munka...

(#43741) Ribi válasza AMDFan (#43739) üzenetére


Ribi
nagyúr

A legjobb amikor elektronikához és számítástechnikához sem értő jószágok próbálják megmagyarázni "tudományosan", hogy miért jobb ez vagy az. Ott a sírógörcs kerülget, mert az már a viccesen nagyon túl van. :(

(#43742) gorbep válasza AMDFan (#43730) üzenetére


gorbep
senior tag

Neki is felajánlotta valaki 2 hozzászólással lejjebb, hogy menjen el, demózza neki a különbséget USB kábelek között....... fogadjunk hogy nem megy el..... mert ő tudja ;]

Pityu is demózott itt két kollégának ( kezeket fel!) akik vissza is vettek utána a mérnökarcból....(mielőtt bárki részéről sértődés lenne, én is villamosmérnök vagyok :B (tudom hogy te tudod... tanítottalak :B ). Volt itt utána nyilvános Mea Culpa... Ha érdekel is a téma, dobj be egy felkérést, hátha valaki fogad egy ilyen hallgatózásra.......

Kíváncsi leszek utána a véleményedre.... :U Ha utána is azt mondod, hogy nem hallod, akkor te azon szerencsések közé tartozol, aki ezt a költést megúszták, és irigyellek majd. :(((

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#43743) #71562240 válasza Ribi (#43741) üzenetére


#71562240
törölt tag

"A legjobb amikor elektronikához és számítástechnikához sem értő jószágok próbálják megmagyarázni "tudományosan", hogy miért jobb ez vagy az."
Ha már általánosítunk, ennél már csak az a jobb, amikor hifihez/audiofíliához sem értő jószágok próbálják megmagyarázni "tudományosan", hogy miért nem lehet jobb ez vagy az.

(#43744) xtremetuning válasza gorbep (#43742) üzenetére


xtremetuning
addikt

"(tudom hogy te tudod... tanítottalak :B )"

- ez ütött, mint Klicskó.... :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#43745) RetepNyaraB válasza #71562240 (#43735) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Aham... Az audioqest tájp 4-ből 189 euro 2x1 méter, az azért kicsit erős nekem :Y
A tájp 2 már szimpibb; Pesten is tömör kábelem van (Dunaudio valami). Bár fülem, mint kiderült semmi, de majd akkor rajtahagyom a árcetlit - közvetlenül a Gucci retikülöm mellett. Az így mindig bejön :C

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43746) Ribi válasza #71562240 (#43743) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pedig egyre inkább úgy érzem hifihez nem lehet érteni, mert az úgyis hallani kell.

(#43747) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#43745) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

bocs szerk off :W

Találtam másik forrást, ahol 16,50 euro métere a type 4 nek. De valóban van hely (hála neked Google az első helyen szereplő találatért), ahol nem átallanak ugyanezért 189, azaz száznyolcvankilenc eurót méterben legombolni :Y :W

a rablóvezérek

a másik

ha én ezt értem... :U

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43748) #71562240 válasza Ribi (#43746) üzenetére


#71562240
törölt tag

Sokmindent hallani, sokszor hallani, sokféle körülmények között hallani. Lásd például (#43652) kammerer-t arról, hogy hifiben az esetek nem számítanak, csak a tendenciák.
(És persze mérni is kell, minél többet.)

(#43745) RetepNyaraB Ne viccelj, a méterárakat nézd, ne azt, hogy drágán, drága dugókkal szerelve mi mennyi. Más a szerelt kábel ár, és más a méterár. A Type 2 1650 Ft/m, tehát bikábelezve használva 825 Ft/m, az éppen az Oelbach-od árfekvése. a Type 4-nál ugyanez 2600, bikábelezve használva 1300 Ft/m.

(#43749) RetepNyaraB válasza #71562240 (#43748) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Akkor keresgélek kicsit, a 16,50-es árnál olcsóbbat nem találtam eddig...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43750) robi-k válasza #71562240 (#43748) üzenetére


robi-k
őstag

A Type 2 1650 Ft/m, tehát bikábelezve használva 825 Ft/m, az éppen az Oelbach-od árfekvése. a Type 4-nál ugyanez 2600, bikábelezve használva 1300 Ft/m.

Linket kérhetnék? Lehet, béna vagyok, de nem igen találok ilyen eladási árat az eBay-en.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.