Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44401) #71562240 válasza schawo (#44399) üzenetére


#71562240
törölt tag

Egy igazi, eredeti Kammerer-elemzés vitorlájából nem lehet csak úgy kifogni a szelet, mert azt én úgy fúvom... :Y
Komolyra fordítva a szót, azt kell kifejezni valahogy, hogy miközben persze vannak hangminőség-beli előnyei is az aktívak integráltságának, azért valószínűleg a technológia jellege ennél több hátrányt eredményez, ami eleve hátrányból indítja az aktívakat a komponenshez képest. A hangdoboz belseje ugyebár nem igazán előnyös hely egy erősítő számára (elektromágneses zavarok, rezgések...), meg hogy a kisjelszint menjen hosszútávon a vezetékben... (A high-end szinten meg persze speciális megoldások vannak, az más terület.) Szóval valószínűleg még sokáig eleve indulási előnyben lesz a komponens erősítő+hangdoboz páros a büdzsé árszinteken a lehetséges hangminőséget tekintve, de az olló azért azt hiszem, kevésbé nyitott, mint 10-20 évvel ezelőtt.

(#44400) tomic Az a baj, hogy persze eléggé szerencse kérdése, hogy mi alkotna szinergikus rendszert a Denon előfokozatával, de körülbelül keress Rotel-t, Arcam-ot, Yamaha-t, Advance Acoustic-ot, NAD-ot... talán ezeknél van legnagyobb esély, hogy az árkeretbe illően találsz jó vétel végfokot - de még persze sokminden szóbajöhet a használtpiacon az adott hirdetési ár fényében.

[ Szerkesztve ]

(#44402) schawo válasza #71562240 (#44401) üzenetére


schawo
titán

Én is a komponens rendszerek híve vagyok általánosságban, de azért láttam én már karón varjút. Persze vérmedvét is.

Egészen biztos vagyok benne, hogy van olyan készülék, ami adott árszegmensben megugorja, sőt, átugorja a komponensrendszerek szintjét. Nem azt mondom, hogy az összes árszegmensben van ilyen, azt sem, hogy minden készülékre igaz (közel sem), de néhány konkrét darab bizony előfordul.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44403) AMDFan válasza schawo (#44402) üzenetére


AMDFan
addikt

Biztosan csak én hallottam mindig rossz típusokat, de pl ott a Monitor Audio RX széria vagy a Dali Lektor vagy mondjuk a Klipsch Reference sorozat nagyobb álló tagjai 300 ezer fölött kaphatóak párban. Ehhez még veszel egy normálisabb erősítőt ami nagyon minimum 100 ezer, és akkor ott vagy hogy van egy jól zenélő rendszered, de a hangszerektől meg a terüktől nem fogsz hátast dobni. Ezekben egy Mackie HR824 megfogja őket ugyanannyiért. Amiben nem, az a hangerő. Most persze új árakról beszélünk mert így van értelme hasonlítani.

UI: meg persze esztétikai szempontból is szebb egy Dali Lektor, azt belátom, hogy a feleségtűrő faktor szempontjából egy szép álló hangfal az szép bútordarab is lehet egyben. Aktív eszközöknél erre korlátozott figyelmet fordítanak.

UI: azt még aláírom, hogy adott stílusra olcsóbban meg tudunk venni egy komponens rendszert aminek a hangja éppen a mi zenéinkhez illeszkedik. De egy igazán jó hangfal az allrounder. Ami válogat, az nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#44404) schawo válasza AMDFan (#44403) üzenetére


schawo
titán

Klipsch Reference-eket nem nehéz megfogni áráért. De azt sok álló passzív is megfogja.

Ráadásul a "megfog" nehezen értelmezhető, hiszen alapvetően más karakter egy álló, mint egy (aktív vagy hifi passzív) monitor doboz.

Nem tudok mit szólni a Mackie kérdéshez, a nagyobb monitorjait nem ismerem, mert a kisebbek kicsit sem tetszettek, így nem is kísérleteztem velük.

Én inkább passzív hifi monitorokkal (polcsugárzó :U) szemben indítanám az aktív monitorokat, ott értelmezhető az összevetés, és könnyen előfordul, hogy az aktív jobb.

Miért ne lehetne mindenes egy álló dobozpár?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44405) AMDFan válasza schawo (#44404) üzenetére


AMDFan
addikt

Lehet mindenes egy álló doboz, csak iszonyat sokba kerül :) Én simán össze merem vetni a nagymonitorokat álló hangfalakkal. Mondjuk ilyen Wharfedale Diamond meg Jamo meg stb álló hangfalakat minden szempontból megesz egy nagymonitor. Az említett 300k fölöttieket hangerőben már nehezebb lepipálni, de a hangminőség ezeknél még mindig nem az igazi szerintem. Mondjuk úgy, hogy jól áll nekik a távolság :P A Mackie HR sorozata semmiben sem hasonlít az MR-hez. A HR az egy zárt passzív membrános konstrukció, lineáris hanggal. Az MR az hatásvadász mélykiemelős.

(#44406) schawo válasza AMDFan (#44405) üzenetére


schawo
titán

Hogy lehet egy csipogó + mélyközép hangszórós monitor passzív membrános? Valamit nem értek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44407) ghoszty


ghoszty
tag

nagyon szépen köszönöm a sok jotancsot vegre latom a fenyt az alagut vegen megvilagosodott elottem a cel
a kovetkezo lessz a tortenet

nad 3225pe
ar s40 :K

nagyon neccesen fog kijonni foleg hogy 80 at szantam az egeszre.. eddig egy s40 et talaltam itt ph-n 65ert es abbol se akar engedni egy forintot se a gazdaja :/ és akkor bele se merek gondolni hogy se kábeleim, se hangkártyám/dac om :O de valahogy mostmar ossze kell jonnie 3 napja vagyok zene nelkul kezdek rosszul lenni :N

(#44408) schawo válasza AMDFan (#44405) üzenetére


schawo
titán

A másik, amiért sosem hallgattam drágább Mackiet, az az, hogy ha tényleg olyan jó a monitor, akkor az az egyetlen 2013-ban kapható Mackie termék, ami a kalap szarnál többet ér. Szóval az én radaromról teljesen lekerült a Mackie, mint márka.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44409) AMDFan válasza schawo (#44406) üzenetére


AMDFan
addikt

Láttam róla régebben képet de most rohadtul nem találom. Az a lényeg ,hogy a hátsó panel mögött van a passzív membrán: [link]

Kevés cuccot gyárt a Mackie és az MR sorozat nagyon elterjedt mindenfelé, és viszi a rossz hírét sajnos.

szerk: a manualban van ábra róla: [link]

[ Szerkesztve ]

(#44410) ghoszty


ghoszty
tag

Musiland Monitor 1 [Egy kissé megtuningoltam így már fantasztikusan szól (Elna Silmic II kondik, OP275 csere LM4562-re)]

12k ért jó vétel szerintetek?

vagy vegyek inkabb hangkartyat? (asus xonar, x-fi)

vagy hogyan oldjam meg leg koltseghatekonyabban a gep es az erolkodo osszekoteset anelkul hogy beleronditanek a minosegbe? :F :)

(#44411) ghoszty


ghoszty
tag

kozben talaltam egy hk dvd 31 et ami elviekben dacnak tokeltes 10k ert talan ezlessz a jo? :U

(#44412) tomic válasza #71562240 (#44401) üzenetére


tomic
addikt

Egy két típust ajánlanál pl Rotel vagy Denon típusban? Ezekből nagyon sok van ebayen. Rotelből pl 9es sorozat vagy 1000-res között kell nézelődni? Denonból pl ugyan ez a kérdés?
Többit még nem néztem.
Illetve mi az amit figyelni kell minden képen?

(#44413) Tamoo válasza ghoszty (#44411) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

10-15-ért sajnos maximum csak ideiglenes megoldást lehet venni. Forrás nagyon fontos eleme a láncnak.

(#44414) schawo válasza ghoszty (#44410) üzenetére


schawo
titán

A Musilandet venném.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44415) mp54 válasza CrusherW (#44370) üzenetére


mp54
senior tag

HM vagy HM AVR kifejezésnek megvan az az előnye, hogy nem kell felsorolni az összes létező házimozi hangfal permutációt
Ha már elkezdtem, folytatom:
HM AVR= házimozi audio-video receiver, tehát CSAK az erősítő! (szerintem). Hogy milyen HANGDOBOZ SZETTET tud kiszolgálni, az más kérdés...
Vannak a HANGDOBOZ SZETT-ek, ezek lehetnek 5.1, 5.2, 6.1, 7.1, 7.2, stb.
az 5.1 alatt én értem Tamoo Denonját
Tamoo DENON-ja egy HM AVR (valamilyen kimenettel); az 5.1 pedig egy HANGDOBOZ SZETT (ami nem tudom, most van-e Tamoo-nak....2.0 biztos van)

(#44416) andorra válasza schawo (#44402) üzenetére


andorra
őstag

Egészen biztos vagyok benne, hogy van olyan készülék, ami adott árszegmensben megugorja, sőt, átugorja a komponensrendszerek szintjét. Nem azt mondom, hogy az összes árszegmensben van ilyen, azt sem, hogy minden készülékre igaz (közel sem), de néhány konkrét darab bizony előfordul.

Ez a kijelentésed a levegőben lóg. Vitatni persze ilyen módon nem lehet, hiszen azt mi nem tudhatjuk, hogy Te miben vagy egészen biztos. Még azt hozzátehetted volna a korrektség kedvéért, hogy bizonyos ízlésű emberek számára mint amilyen pl. én is vagyok (vagyis te, vagy AMDFan), akkor reálisabbnak hangzana. A konkrétumokat sem lehet számonkérni rajtad, hiszen ez eleve egy hipotézis.

[ Szerkesztve ]

(#44417) Auratech válasza blattida (#44357) üzenetére


Auratech
őstag

Fene tudja... Egy fHD projektorral kivetített falnyi kép, meg 20-20 - 2x250W hang még mindig elegendőnek tűnik.
Egyszerűen jó sok pattogatott kukoricát kell csinálni. Az a nagy titok.
A jó az egészben, hogy a mozi után csak a többieknek kell hazamenni. Én esetleg benn alszom a moziban...
Az egyetlen gond az, hogy néha elindulnak az üres poharak az asztalon, mint múltkor a Pacifix Rém alatt..

A sztereó sweet-pointban teljesebb hangélmény jelentkezik a mozis, ideálison kívül eső helyek hangjánál.
A sokpontizé épp azért kell, mert a moziban jósokan vannak.. és nem akarnak kis helyen, középen elférni.
A sztereóba kódolt térhang hatásossága a codec és a szobaakusztika függvénye.
Lásd a korábban belinkelt, sima sztereó hangú Youtubos 3Daudio demókat. Főként a hang-logót az elején. Fülesre és Mackóra(nem bírtam kihagyni) optimalizált verzióban.
Mink néha úgy mozizunk, hogy a két nyitott fülessel hallgatjuk a normál hangot.
A két Beagról meg csak a 80Hz alatti hangok jönnek. Az egyiken fázist fordítva...
A hatás gyomorforgatóan mozis.
Színház és klasszikus zene, opera. Arra menni kell helyre.

Auratech Field Recording

(#44418) AMDFan válasza andorra (#44416) üzenetére


AMDFan
addikt

És ezzel mit szeretnél mondani? Nagyon kevés kijelentés van ebben a fórumban bármivel is megalapozva. Ezek vélemények, azért van a fórum, hogy ezeket megosszuk másokkal. Attól, hogy te elhatárolódsz az aktív rendszerektől, elhatárolódsz az analóg lejátszásról, még lehet hogy valakit érdekel, sőt véleménye is van.

[ Szerkesztve ]

(#44419) andorra válasza AMDFan (#44418) üzenetére


andorra
őstag

A vélemény attól vélemény, hogy nem abszolút értéken fogalmazzuk meg. Ezt akarom vele mondani, de szívesen el is magyarázom azoknak, akik nem értik, például neked is.
Tehát lehet valami jobb szerinted és akkor neked valóban az a jobb. De akkor mondd úgy, hogy nekem jobban tetszik, vagy számomra ez a jobb választás. Egy ilyen megfogalmazású kijelentéssel, soha semmi gondom nem lesz.

(#44420) andorra válasza AMDFan (#44418) üzenetére


andorra
őstag

Ami pedig azt illeti, sem az aktív rendszerektől, sem az analógtól nem határolódtam el! Sőt, azt mondtam és mondom, hogy mindenki maga válasszon rendszert és olyat, ami neki a legjobb. Tehát az értelmezésed helytelen.

[ Szerkesztve ]

(#44421) AMDFan válasza andorra (#44419) üzenetére


AMDFan
addikt

Ahamm, ez mind igaz amit leírsz, de rajtam és schawon kívül is ezernyi olyan hozzászólás és vélemény van ebben a fórumban ami "abszolútértéken" van megfogalmazva. Kicsit fura, hogy mindig pont azokat kommentálod amikkel nem értesz egyet. De hagyjuk... :(

(#44422) Auratech válasza andorra (#44419) üzenetére


Auratech
őstag

Szerintem simán megspórolhatjuk az agyalgást.
Kijelentem, hogy a posztokba írt megállapítás akkor is személyes, ha nincs külön udvariasságból...kiírva, hogy szerintem
A folyószövegbe fogalmazott személyes megszólalás az a vélemény itt.

Auratech Field Recording

(#44423) andorra válasza Auratech (#44422) üzenetére


andorra
őstag

Bocs, hogy téged kihagytalak az előző példából.

(#44424) schawo válasza andorra (#44416) üzenetére


schawo
titán

Mint az közismert.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44425) robi-k


robi-k
őstag

Lenne egy kérdésem: épített már közületek valaki saját kezűleg AC táphálózati szűrőt?

Tudom, hogy több ajánlat van akár pl. hivox-tól, vagy akár ez a tápszűrő is, de nem tartom ezt olyan tételnek, amely megépítésével ne birkóznék meg.

Ha van, aki épített tápszűrőt, akkor milyen elemeket használt? Én most ezzel a szűrőmodullal szimpatizálok mint a többelemes szűrő egyik fő alkotóeleme (csatlakozóként egy-egy ilyen szűrőmodullal), bár ez sem lenne rossz, de ennyit már nem fizetnék egy szűrő modulért.

Várom véleményeteket, mind pró, mind kontra :R

[ Szerkesztve ]

(#44426) AMDFan válasza schawo (#44424) üzenetére


AMDFan
addikt

:C

(#44427) gorbep válasza robi-k (#44425) üzenetére


gorbep
senior tag

Én építettem..... Hallgass meg egy párat, és amelyik a legjobban bejön, arról készíts biztonsági másolatot... :U

Akarom mondani nézd meg mitől lehet jó, hátha kapsz belőle ihletet.... ;]

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#44428) xtremetuning válasza gorbep (#44427) üzenetére


xtremetuning
addikt

Akkor erről kérhetek egyet :

mert akkor lemondom a rendelésem.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44429) gorbep válasza xtremetuning (#44428) üzenetére


gorbep
senior tag

Kicci kínaiaknak van másológépük..... Egy partnerünk berendezését lemásoltak a kiállításra készült tartó állvánnyal együtt, aminek semmi funkciója nem volt..... nem tudták mire való, biztos ami biztos..... ;]

Viccet félretéve, ha ez egy erősítő és van hozzá kapcsi rajz, lehet hogy egy misét megérne egy klón..... bár garancia nincs az azonos hangzásra..... de tartok tőle hogy ha jó, sokat spórolhatnál..... ha csak nem attól jó, hogy mindenből csupa drága minőségi alkatrészt használ....ha valami okoska procis valami, akkor meg úgy is esélytelen....

Azért egy hálózati szűrő nem egy atomrakéta...... :U

Most nézem, hogy ez egy PS AUDIO P10..... azért egy szinuszos inverter sem atomrakéta...... csak egy darabért nem éri meg tökölni vele.... ha valaki kipróbálná, tudnék pár fajtát ajánlani... ezek árának töredékéért.... :U

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#44430) xtremetuning válasza gorbep (#44429) üzenetére


xtremetuning
addikt

10 darab p10 lett most rendelve. Jöhet a lista az ajánlásaidról. :K
Kíváncsi vagyok.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44431) gorbep válasza xtremetuning (#44430) üzenetére


gorbep
senior tag

Az egyik kollégám dolgozik ilyenekkel, most laborban mérnek vele spéci LED-es fényforrásokat, holnap rákérdezek..... de az 230V-os....

Talán Socomec... de nem 100%

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#44432) robi-k válasza gorbep (#44427) üzenetére


robi-k
őstag

A meghallgatás soha-sem egyszerű (pl. ehhez az is kell, hogy meghívjanak/beengedjenek). :B
Ha lehetséges és küldenél egy kapcsolási rajzot és ha lehet, fotóknak az általad épített szűrőről, annak nagyon örülnék. :R

(#44433) xtremetuning válasza gorbep (#44431) üzenetére


xtremetuning
addikt

Azért a Ps Audio kimondottan audifil felhasználásra tervez... :U
Ráadásul a p10 igen-igen komolyra sikerült. Hangilag. Szvsz.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44434) robi-k válasza xtremetuning (#44433) üzenetére


robi-k
őstag

Az audiofil meghatározás egy AC/AC inverternél mit takar? Hisz a kimenete biztosan nem más, mint egy nagyon magas tisztasággal, minimális (azaz nagyon jelentősen szűrt) felharmonikusokkal rendelkező szinusz hullám :F

(#44435) gorbep válasza xtremetuning (#44433) üzenetére


gorbep
senior tag

Nem is vitattam ezt..... :R

De azért egy próbát megérne nekem, mielőtt egy autó árát tenném egy olyan kütyübe, aminek a jóságát az határozza meg milyen pontosan tud 230V effektív értékű szinuszos feszültséget létrehozni..... a technikai megoldás nem mai gyerek, sőt azóta az alkalmazott félvezetők olcsóbbak és jelentősen jobbak is lettek..... talán csak a fizetőképes kereslet azon az árszínvonalon most ért meg hozzá......

most hirtelen nem találtam az adatlapját..... mekkora feszültség THD-t tud? Miért nem 20 centis felirat van pirossal a reklámján, hogy THD= 0.01% ?????

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#44436) xtremetuning válasza robi-k (#44434) üzenetére


xtremetuning
addikt

Leírtam Robi. A hangra (és a képre) gyakorolt hatása. Más a hangja ez Isoteknek, más egy PS Audiónak és egy Furutechnek.
Mások a megoldások is. Aktív illetve passzív szűrés. Például a Ps Audio PPP nagyon kisimítja a hangot, de cserébe elvesz a dinamikából. Isotek Sigmas dinamikusabb, cserébe nem annyira letisztult.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44437) xtremetuning válasza gorbep (#44435) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ez az érték dolog hasonlít a kábel mizériára. Ott sem csak az anyagot fizetjük ki... :U
A PPP nekem 5.2%-os bejövőből csinál jelen pillanatban 0.8%-ot. Mindezt úgy, hogy a bejövőm 227-228V, a kimenője pedig konstans 233V.
A P10-et én 0,3-0,4%-on láttam úgy, hogy a dinamikája sokkal-sokkal jobb volt.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44438) gorbep válasza xtremetuning (#44437) üzenetére


gorbep
senior tag

Félreértettél.... Robi Hivox tápszűrőről beszélt, amit azért bárki utána tudna építeni ha felszívja magát.....

PS: Mondjuk ezeknek speciel nagyjából tisztában vagyok az előállítási költségével....akkor lenne rajta tisztességes üzleti haszon ha kb az ár 10%-áért adnák.....és akkor abban a fejlesztés és a márkanév is benne van.....

De ne vedd ezt támadásnak, nem annak szántam.....komolyan érdekel, hogy egy igazán komoly és érzékeny rendszerben, mint a tied mit tudna hozni egy ipari ( nem audiophil /HighEnd) szinuszos inverter. A kimeneti feszültség szint tartása 1.5kVA-nél teljesen alap.... ugyan úgy mint az 1 % alatti THD.

Az sem kizárt azonban hogy a hangi/képi hatásért nem csak ez a "felelős" de ezt nem fogják publikálni. Mert Invertert építeni minden jobban képzett mérnök tud némi próbálkozás után, és ha ez ilyen egyszerű lenne, a Socomec pl. seperc alatt kiszorítaná a PS Audiót a piacról.....remélem nem adtam senkinek ötletet, vica és versa.... :U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#44439) xtremetuning válasza gorbep (#44438) üzenetére


xtremetuning
addikt

Csak beszélgetünk.... :)

Mindegyiknek van valami levédett szabadalma, nem csak egy sima inverter az biztos.
A 10%-os saccodon vitatkoznék, de felesleges. Annyiért kell megvenni sajnos, amennyiért adják. :U
A legelszomorítóbb, hogy a P10 csak a jéghegy csúcsa.....nézz meg egy Isotek Genesis - Titan -Supertitan sort, na ott potyog a haj rendesen.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44440) robi-k válasza xtremetuning (#44436) üzenetére


robi-k
őstag

Köszönöm, kezdem kapiskálni :R
Csak igazán kíváncsi lennék, hogy egy ilyen komoly készülék hogyan is épül fel (kapcsolási rajz, stb). :B

Bár megjegyzem, hogy mi sem gyerekjáték inverterekkel foglalkozunk a cégben (némelyik nem egy MW teljesítményű), azok kapcsolását ismerem (na jó, azt sem teljesen, a vezérlő szoftver az speciel hétpecsétes titok, ha azzal van gond, akkor telefon németbe/svájcba a gyártónak, néhány nap, mérnök lejön, szoftver feltölt/frissít, és mindez sok-sok ezer EUR-ért).

(#44441) xtremetuning válasza robi-k (#44440) üzenetére


xtremetuning
addikt

Örülök, hogy felhoztad. A szoftverre direkt nem tértem ki, pedig SZVSZ kiemelkedően fontos része a készüléknek. Konkrétan a PS Audioval levelezünk, azt írták, hogy többszörösét költik a szoft. fejlesztésére, mint a hardverére.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44442) gorbep válasza xtremetuning (#44441) üzenetére


gorbep
senior tag

Az ám a fincsi DSP programozás.......

Ha tényleg így van, akkor nem lehet túl nagy a gyártási volumen.... mondjuk ebből nem fogy havonta 100 000 db...

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#44443) #71562240 válasza tomic (#44412) üzenetére


#71562240
törölt tag

Előre nem nagyon érdemes típusokat adni, hiszen potenciális-alkalmas típus pedig rengeteg van, és teljesen esetleges, hogy miről találsz hirdetést. Azokat keresd az említett márkájúakból (és persze más márkák is adódhatnak), amelyek árban-szolgáltatásban megfelelnek neked a pénzkeretedhez képest. Aztán a megfelelőnek tűnő hirdetett típusok hangminőségéről kérdezd a véleményünket - általánosságban is és az ár függvényében is. (Sztereó erősítőben egyébként az a legeslegjobb "szolgáltatáscsomag", ha a hangerőszabályzón és bemenetválasztón kívül más nincs rajta. De sok, egyébként jóhangú erősítő van sajnos, amelyek tele vannak felesleges dolgokkal, amelyek egyetlen dologra alkalmasak, hogy az ember kikapcsolja, kiiktassa őket a jel útjából - pl. hangszínszabályzó...)
Nézelődj, művelődj, ismerkedj a kínálattal, nagyjából az ajánlott márkák mentén, aztán gyere vissza a keretedbe konkrét találatokkal.

(#44442) gorbep Ezeknél a legnagyobb árfelhajtó tényező, hogy kis darabszámra oszlik el a fejlesztési-gyártási költség. Aztán, hogy abban a fejlesztési költségben mennyi céges szolgálati autó, repülőút... stb. szerepel, azt cége válogatja. Úgyhogy én a te 10 százalékoddal szemben megítélnék 20 százaléknyit is reális árként.

[ Szerkesztve ]

(#44444) Dorian válasza #71562240 (#44443) üzenetére


Dorian
félisten

Az enyémen bemenetválasztó sincs :)
És a kibekapcs gomb is a tápcsatiba építve.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44445) #71562240 válasza Dorian (#44444) üzenetére


#71562240
törölt tag

Na igen, a bemenetválasztó is csak az én atavizmusom, hiszen manapság sokan használják egyetlen forrásról a rendszerüket. Egyszer volt nekem is olyan, amin csak a 24 ellenállásból álló hangerőszabályzó volt kezelőszervként.

(#44446) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

2 gyors kérdés így estére:

A. Wharfedale Valdus 500 avagy a Xarus 5000-es modell a jobb, utóbbi igaz Bi-ampos, de gondolom 1x-es erősítéssel is lehet hajtani ugye + jobb freki határokkal is bír mint az előző fal?

B. Van különösebben jelentősége (előnye) ha adott hangszórókábelnél, sima bekötés helyett inkább banándugót használok?

Köszi és szép estét Nektek!

:K

(#44447) #71562240 válasza PrinceHerceg (#44446) üzenetére


#71562240
törölt tag

A.; Egyik se.

B.; Van.

(#44448) PrinceHerceg válasza #71562240 (#44447) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Kicsit bővebben? :DDD

(#44449) Dorian válasza PrinceHerceg (#44448) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor kérdezz úgy.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44450) AMDFan válasza PrinceHerceg (#44446) üzenetére


AMDFan
addikt

Szia!

A: Jobb ha mindkettőt elfelejted, egyik sem jó hangfal. A Diamond sorozat már hallgatható a Wharfedaletől.

B: Az az előnye, hogy sokkal egyszerűbb használni. Különösebb jelentősége nincs, hogy hogyan kötöd be a hangfalakat. Előre szólok, hogy ezt vitatni fogják páran, van aki még a különböző csatlakozók között is hallani vél különbségeket.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.