Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44151) AMDFan válasza gorbep (#44146) üzenetére


AMDFan
addikt

Nem értem, ha csúszik az időzítés, akkor hogyan kaphatjuk meg pontosan ugyanazt a hullámformát? Hiszen ha újra lett mintavételezve a digitális jel - márpedig újra lett amikor átkerült a CD lejátszóból a felvevő hangkártyába - akkor annak jelentkeznie kellene a hullámforma megváltozásában.

(#44148) schawo: a fentieket tudom mondani. valószínűleg valamit nem értek, de örülnék ha kapnék rá magyarázatot.

[ Szerkesztve ]

(#44152) AMDFan válasza AMDFan (#44151) üzenetére


AMDFan
addikt

Bocs a digitális jel újramintavételezése talán nem a legjobb megfogalmazás :) A kvantálás már inkább, vagy reclock vagy mi? :)

[ Szerkesztve ]

(#44153) gorbep válasza AMDFan (#44151) üzenetére


gorbep
senior tag

Nem értem, ha csúszik az időzítés, akkor hogyan kaphatjuk meg pontosan ugyanazt a hullámformát?

Sehogy, hát éppen ez az...... az adatsor és a hullámforma nem ugyanaz....

Hiszen ha újra lett mintavételezve a digitális jel

itt nem lett semmi újramintavételezve....ez egy aszinkron adatátviteli rendszer.... az hogy nem volt eltérés, csak azt mutatja, hogy nem volt bithiba az átvitel során.....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#44154) AMDFan válasza gorbep (#44153) üzenetére


AMDFan
addikt

"Sehogy, hát éppen ez az...... az adatsor és a hullámforma nem ugyanaz...."

De hiszen ugyanazt a hullámformát kapta meg, hangszerkesztőben megnyitva, nulltesztelve, teljesen ugyanaz lett.

"itt nem lett semmi újramintavételezve..."

Igen ezt közben kijavítottam.

(#44155) ghoszty válasza #71562240 (#44130) üzenetére


ghoszty
tag

köszönöm a választ jó kiindulási pont volt :R
eddig ezt az erosito nyerte el a tetszesemet fisher ba-6000 -25k

valamint ezeket a dobozokat néztem hozzá

1 mission mv-8
2 cav DP 288
3wharfedale_xarus_5000
4taga 506

kaptam még egy ilyen ajánlatot JBL XTi 40 60k ért de én ezt sokkallanám érte

eddig a mission mv 8 tunik a leg logikusabb utnak

vélemény? :R

[ Szerkesztve ]

(#44156) AMDFan válasza gorbep (#44153) üzenetére


AMDFan
addikt

"ez egy aszinkron adatátviteli rendszer"

Ööö ezt sem értem. Az S/PDIF az nem aszinkron.

(#44157) gorbep válasza AMDFan (#44154) üzenetére


gorbep
senior tag

a hangszerkesztőben csak adatsort tudsz megnyitni......

kicsit extrém példa, de talán nem sántít nagyon...... az olvasás közben sleep-be vágom a gépet 1 órára, majd vissza.... a file-ban ennek semmi nyoma nincs, minden bit a helyén van, csak van "némi " időbeni csúszás.... aki közben hallgatta is az adatfolyamot, annak tutira feltűnt a hullámforma hibája..... :U

Hát én ütemező órajelet nem látok átvinni....( tudom a stúdióban ott a world clock, de nekem itthon nincs.....)

A DAC-nál hiába van meg az órajel összes éle, a periódusidő és a kitöltés sem változhat!

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#44158) andorra


andorra
őstag

Egy igen tanulságos idézet az AMDFan által beidézett fórumból:
"Ez kábelek esetén hatványozottan igaz, be kell látni, hogy a fülünk gyenge ahhoz képest, hogy milyen pontosan tudunk mérni. Kiindulva abból, hogy még mérhető különbségeket sem hallunk meg a legtöbb esetben, elég nagy bátorság (bár én inkább tudatlanságnak hívnám), kijelenteni azt, hogy mérni ugyan nem tudjuk, de halljuk :)"

(#44159) AMDFan válasza gorbep (#44157) üzenetére


AMDFan
addikt

a számítógéppel lejátszani is csak azt az adatsort tudod. nekem ez így nagyon sántít, a sleepes példa főleg. az látszani fog mindenhol, mert a cd játszó nem fog várni a gépedre.

szerk: ha megkapod az eredeti wavot, tehát teljesen ugyanazt az adatsort, akkor az eredeti és a másolt wav nem szólhat másképpen amikor lejátszod. ebben gondolom egyetértünk.

(#44158) andorra: én írtam, így gondolom. ez van.

[ Szerkesztve ]

(#44160) gorbep válasza AMDFan (#44159) üzenetére


gorbep
senior tag

rajzolnom kéne..... de még írni is lusta vagyok..... egy tábla és egy kréta segítségével már rég megbeszéltük volna.....

razold le az alábbi adatsort.... 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9. ha szép az időzítés, akkor ez egy egyenes.... ha az adatok közötti időintervallumok változnak, akkor az időfüggvény nem egyenes, LP után hullámos..... remélem ez OK.... :U

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#44161) AMDFan válasza gorbep (#44160) üzenetére


AMDFan
addikt

szerkesztettem az előzőt. azt krétával sem tudod megmagyarázni, hogy egy wav meg a bitpontos másolata nem ugyanúgy szól ;]

(#44162) schawo válasza AMDFan (#44161) üzenetére


schawo
titán

Egy tábla, egy kréta és egy fél perces ábra után nem lenne további kérdésed. Arra koncentrálj, hogy a digitális átjátszás időben diszkrét, az analóg konverzió kicsit sem. Ha egy jelfolyam időben remeg (fáziszajos), attól a digitális átjátszás után még mindig az eredeti anyagot kapjuk meg az időben diszkrét rögzítés és tárolás miatt, az analóg végeredmény viszont nagy mértékben degradálódik, a DAC ugyanis akkor hajtja végre a konverziót, amikor a jel megérkezik (illetve kis mértékben még növeli a fáziszajt), időben nem kvantál.

( #44161 ) AMDFan
Ez a kérdés eddig szóba se került.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44163) gorbep válasza AMDFan (#44161) üzenetére


gorbep
senior tag

ezt nem mondtam... de ugyan az a wav is más analóg időfüggvényt ad ha matematikailag pontos időintervallumokkal realizálom, vagy ha a minták időben csúszkálnak......

Ennél jobban már nem tudom megvilágítani.... feladom....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#44164) AMDFan válasza schawo (#44162) üzenetére


AMDFan
addikt

Pedig pontosan erről van szó. Megnyitsz két wav filet hangszerkesztőben. A hullámformák tökéletesen pontosan ugyanazok. Szólhat másképpen a két wav?

(#44163) gorbep: de ez akkor lényeges ha két különböző rendszeren játszod le, nem?

[ Szerkesztve ]

(#44165) Auratech válasza gorbep (#44160) üzenetére


Auratech
őstag

Józanparasztiésszel: ha az azonos értékeket tartalmazó adatsor ábrázolási tempója azonos a mintavételi tempóval akkor az ábrázolt függvény meredekségei mindenütt azonosak.
Ezért van mintavételi frekvencia.
Stúdiókban meg word clock, tehát egy digitális metronóm, mert nem kettő eszköz szinkronját kell közös nevezőre hozni, hanem egy egész rendszerét.
Egy félórás track eltérő eszközről az órajel különbségek miatt sok mintával siethet, lemaradhat a többihez képest, ami simán pattogásokat, reccsenéseket okoz a digitális summázáskor. Ezt főként a trackek vége felé szaporodó pattogásokban, beszekadásokban(kioltás) tetten érhető, hallható. Word clock használata esetén a sztereó jobb-bal oldala külön utakat járhat. Másképp nem.
Az órajel ingadozása, ami jittert okoz. A jitter olyan a készüléken belül, mint a word clock hiánya egy tucat digikütyü ad-hoc összekapcsolgatása esetén. Eséllyel hallható, ha a zene sarkosan sok tranzienst, finom lecsengést hoz.

Úgy érzem mindkét oldalon vn igazság. Nem igazán vagyunk egy nívón. Ez egy szimpóziumon is parttalan vitákat gerjeszt. A digitális átvitel minőségét javaslom szapora -6dB dirac jelekkel monitorozni. Az vízválasztó.

Inkább hallgassatok egy kis érdekességet:
AES-ROME-kísérleti felvételek...

Auratech Field Recording

(#44166) Dorian válasza ghoszty (#44155) üzenetére


Dorian
félisten

AVX fórumon nézz körül a hirdetések közt: 50-ért sokkal jobb hangdobozokat ki lehet fogni ezeknél mindnél, és 30-ért erősítőből is sokkal jobbat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44167) schawo válasza AMDFan (#44164) üzenetére


schawo
titán

Eddig CD-ről és spdif-ről volt szó. Tényleg hagyjuk most a témát, legközelebb személyesen találkozunk, akkor megbeszéljük. Fejedhez fogsz kapni, hogy jaa, értem már, persze, annyira egyszerű.

( #44165 ) Auratech
Hallhatóságról sem volt szó, arról külön lehet vitázni. Most egyelőre az elméleti dolgok kerültek szóba.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44168) ghoszty válasza Dorian (#44166) üzenetére


ghoszty
tag

ott nézelődök de nem nagyon találok semmit bár igy nehéz hogy aztse tudom mit keressek :F

eznad 3225 pe

vagy ez nad 3155

jobb lenne mint a fisher ba 6000? (25k)

[ Szerkesztve ]

(#44169) macera2 válasza gorbep (#44163) üzenetére


macera2
aktív tag

Azért egy tisztességes D/A konverter előtt puffer memóriát alkalmaznak. Másrészt az író/olvasó órajelet nem kapják valahonnét, hanem az adatfolyamból nyerik ki. Pontosan azért, a hogy az adaton lévő freki ingadozás, dzsitter hatását csökkenteni lehessen.

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#44170) schawo válasza macera2 (#44169) üzenetére


schawo
titán

csökkenteni

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44171) aviator


aviator
tag

Sziasztok!

Elnézést, hogy ide írok, nem találtam jobb helyet a kérdésemnek. Van egy Creative Sound Blaster 5.1 hangfalrendszerem, aminek kontakthibás a hangerőszabályzó potmétere. Keresek valakit, aki meg tudná javítani, ha egyáltalán javítható.

Köszönöm a segítséget!

Ádám

(#44172) Auratech válasza aviator (#44171) üzenetére


Auratech
őstag

Hozd be, megcsináljuk!

Auratech Field Recording

(#44173) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Megvettem három nap próbaidővel a T+A Criterion T120-at. Persze a boltban egy Yamaha A-S2000 és egy CD-S2000 társaságában,csillapított helyiségben, hüvelykujjnyi (nemmtudommilyen) hangfalkábellel bozonyára jobban szólt mint az itthoni szutykon, de azért azt én is hallom, hogy nem egy liga a Jamoval :N

Basszusa ennek is van; sztem még több is talán, viszont minőségi. Hallom a húrt a fogólapon ;] A teteje meg egészen más kategória. Az egész hangzás elég kemény, de én úgy érzem ezt tulajdonképp szeretem.

Nagy dög, a saját talpazata nélkül is 120 centi (persze azért tüskén). :)

Asszem megtartom :K
Sztem 390 euróért ez piaci árban van, vagyis ingyen egy anno valami 2500-3000 eurós dobozért.

Arról valaki felvilágít dióhéjban, hogy mi a transmissionline hangfal felépítés lényege? Valami basszus vezető cső rémlik a dobozban, de több nem...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44174) blattida válasza RetepNyaraB (#44173) üzenetére


blattida
nagyúr

Jó vásár, ha jó műszaki és esztétikai állapotban van, és igen, természetesen jobb, mint a jamo, egész más világ és zenél.

Dióhéjban nehéz elmagyarázni a TL lényegét és elvét, ezért olvasd el például ezt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44175) Auratech válasza RetepNyaraB (#44173) üzenetére


Auratech
őstag

A mélysugárzó elkülönített rezonátorürege olyan, mint egy belehajtogatott hangolócső, tölcsér. Vagyis az.
Szép mélyre megy a karcsú doboz ellenére.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#44176) Claark


Claark
csendes tag

Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Egy 10 négyzetméteres szobába kellene nekem valamilyen kisebb hangfal. Eddig egy 5.1-es rendszer szolgáltatta a hangot, de nem jött be (Microlab X-15). A mélyhangok nagyon dörömböltek, kongtak, a szatelitek meg kis műanyag vackok, csak csörömpöltek. Ezek után kellene valami, ami szebben szól, minőségibb.
Van egy NAD 3020A erősítőm, ehhez gondoltam egy Tannoy Mercury V1-et. ĺgy jó lenne vajon? Láttam még a Monitor Audio Bronze BX2-t, de ez már jóval drágább. És lehet, hogy túl nagy lenne a kicsi szobába. Meghallgatni ezeket sajnos nincs lehetőségem, ezért is kérnék tőletek tanácsot. Előre is köszönöm.

(#44177) sultansmith válasza Claark (#44176) üzenetére


sultansmith
senior tag

Ez így már önmagában sem hangzik rosszul DE a mélyhangok dörömbölése nem biztos, hogy ettől megszűnik, mivel ez a leggyakrabban szobaakusztikai probléma.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#44178) Claark válasza sultansmith (#44177) üzenetére


Claark
csendes tag

Lehetséges, de régebben volt nekem egy Logitech X-530, na az sokkal szebben, jobban szólt mint a Microlab, ugyanebben a kicsi szobában. Mondom, ennek a Microlabnak borzasztóan kaka szatelitjei vannak. Nagyon alulméretezettek a mélynyomóhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#44179) Claark


Claark
csendes tag

Ez az: http://www.youtube.com/watch?v=g4xt48Ccxw8
A szatelitek:

[ Szerkesztve ]

(#44180) schawo válasza Claark (#44178) üzenetére


schawo
titán

Jesszus, az 530 is egy szörnyűség.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44181) Patice válasza Claark (#44176) üzenetére


Patice
nagyúr

A sztereó felállás nem rossz elképzelés olyan kis szobába.

Ahhoz a NAD-hoz a Tannoy mehet, MA BX2 szerintem picit sok lenne, bár a mélyből nem lenne hiány. :))

Szobakusztikával is érdemes foglalkozni, akár csak elméletben is. Olvass utána keress rá, hogy mikre figyelj.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44182) Auratech válasza Claark (#44178) üzenetére


Auratech
őstag

Nyugi. Teljesen más mélyek fognak szólni a Tannoyból. Nem fog buffogni, mint a púpos mély kiemeléssel operáló logiteknikai hangdoboz. Moderáltabb hangerőn nem lesz gond, hacsak nem a sarokba tolod be a dobozokat.

Auratech Field Recording

(#44183) mp54 válasza Claark (#44178) üzenetére


mp54
senior tag

Nagyon alulméretezettek a mélynyomóhoz képest.
Nekem is van egy Logitech ...2.1 a PC-hez kötve. Szenvedtem a sok mélytől, pedig lehet szabályozni, hiába volt a minimumon. Ki kellett venni az íróasztal alól, egyből javult a helyzet!
Ezt nem azért írtam, hogy ne cseréld le...

(#44184) #71562240 válasza andorra (#44140) üzenetére


#71562240
törölt tag

..."Erre viszont senki sem lehet képes."
"Mi ez? Bástya elvtársat már meg sem akarják gyilkolni? Én már szart érek?!"

(#44147) narumon "...jó helyen járok-e, vannak-e itt még analóg lelkületűek..." Én például az analóg lelkület csimborasszója vagyok. Szoktam is ezzel idegesíteni itt némelyeket, akik a digitálisba nőttek bele, és azt hiszik, hogy a digitális zene világa egzakt - lásd például most is a hullámformák megegyezősége téma...

Hasonlatként be is linkelek egy írást, ami egyrészt a mostani CD-grabbelési témához is jó hasonlat, másrészt visszautalok vele (megintcsak hasonlatként!!!) a hangdobozok membránmozgásának régi témájára, akkoriban se véltelenül utaltam rá, hogy ami az analóg korszakban a hifisták számára természetes tapasztalat volt az analóg hangfelvételekre kevés kivétellel jellemző (például fázis-)manipulálatlanság miatt, az a digitális zenéken már nem feltétlenül ugyanaz a tapasztalat. Én néha hangsúlyoztam itt, hogy óriási különbség van azon hifisták szemlélete, tapasztalatai, HALLÁSA között, akik az analóg korszakban váltak hifistává vagy akik a digitális korszakban. (A renegát Andorra például ne akarjon velem egy sötét sikátorban találkozni :Y ) A most a grabbelési téma kapcsán idézett "Nem azt hallod" című fórum esetleg(?) jó terep lehet némelyeknek, hogy akadálytalanul mondhassanak olyan ... khm... hogy is nevezzem..., inkább hagyjuk a megnevezést, szóval ezen a fórumon akadálytalanul nem lehet ilyesmit mondani, amit Andorra beidézett: "...be kell látni, hogy a fülünk gyenge ahhoz képest, hogy milyen pontosan tudunk mérni. Kiindulva abból, hogy még mérhető különbségeket sem hallunk meg a legtöbb esetben, elég nagy bátorság (bár én inkább tudatlanságnak hívnám), kijelenteni azt, hogy mérni ugyan nem tudjuk, de halljuk." Ennek ugyebár általában egyelőre éppen az ellenkezője igaz, amint azt mindenki tudja, még az is tudja, aki ezt írta, tehát enyhén szólva "csúsztat".

Na szóval az ígért idézet, szerintem sokoldalúan tanulságos hasonlatként - természetesen Hi-Fi Magazin:

-----------------------------------------------------------------
Citrom és villamos

Egy gyerekes vicc szerint a villamos és a citrom között az a
különbség, hogy az egyik vízszintesen sárga, a másik pedig
függőlegesen savanyú. Aminek az volna a filozófiai magva, hogy ha
nagyon akarjuk, kapcsolatot találhatunk olyan dolgok között is,
amelyeknek az égvilágon semmi közük egymáshoz. Nekem is sikerült
összehoznom két egymástól merően idegen dolgot. Vagy nem is kettőt, de
hármat? Magam sem tudom.
Úgy kezdődött, hogy az új kábelemet hazavittem, és első dolgom
volt megkeresni az irányát. Hamar meg is találtam. Elégedetten
bólintottam: "igen, ebben már meglehetős praxisom van".
Csakhogy másnap, amikor megint bekapcsoltam a zenét, úgy éreztem,
valami sehogysem stimmel a levegőben. Mégis elkötöttem volna a kábelt?
Nézzük csak. Forgattam ide, forgattam oda, és be kellett ismernem,
hogy előző nap bizony rosszul határoztam meg a kábelirányt. A hibát
sürgősen korrigáltam.
Igen ám, de legközelebb megismétlődött az egész história: a zene
újra zavarosabban szólt, mint ahogy emlékeim szerint szólnia kellett
volna. Ismét tévedtem volna?
Valami ármány lehet a dologban. De vajon mi? Gyanúm a CD-lemezekre
terelődött. Sorra vettem őket, és azt a szörnyűséges felfedezést
tettem, hogy az egyik CD ezt a kábelirányt szereti, a másik pedig
amazt. A kétféle lemez aránya körülbelül 50-50%. Már csak a
demólemezeimben bíztam: hátha legalább a profik következetesek lesznek
és ugyanazt az irányt favorizálják.
Elővettem két legmegbízhatóbb lemezemet, egy Opus3-at és egy
Preference Recordings-ot. Még azok is eltérően viselkedtek! Eszerint a
CD alkalmatlan rá, hogy megállapítsuk vele a kábel irányát!
Csak nem az abszolút fázissal függ össze ez a jelenség?! Sokan
mondogatják, hogy a CD-lemezek nagy részének hibás a fázisa. Az LP-ról
biztosan tudom, hogy nincs vele baj, mi egyszer 10 LP-t teszteltünk
(HFM 1986/3), és valamennyinek ugyanabba az irányba esett a fázisa.
Nosza, előszedtem 5 darabot abból a bizonyos tízből, és azt
tapasztaltam, hogy mindegyik ugyanazt az irányt favorizálja! A kábelek
irányát tehát kizárólag a fekete hanglemezzel lehet meghatározni. Más
kérdés, hogy a CD-ken ezzel még nem segítettünk, hiszen azoknak
körülbelül a Fele továbbra is rosszul fogja érezni magát, bármelyik
kábelirányt válasszuk is.
Mégis igaz volna a baljós hír, hogy baj van a CD-korongok abszolút
fázisával?
Dehát hogyan kapcsolódik a citrom a villamoshoz, a kábelirány az
abszolút fázishoz? Maradjunk meg a klasszikus elektroakusztika mesgyéi
között. A kábel irányhatásának jelenségét azzal magyarázzák, hogy a
húzás következtében aszimmetrikussá válik a kábel kristályszerkezete -
ez tehát "hardver"-probléma. Az abszolút fázis viszont a műsorjel
sajátossága, vagyis tipikus "szoftver"-paraméter. A kábelirány
vízszintesen sárga, az abszolút fázis pedig függőlegesen savanyú.
Biztos, hogy az abszolút fázis csinálja velünk ezt a mókát?
Mindenesetre ideje volna ellenőrizni az abszolút fázist a
CD-korongokon is. Hiszen azoknak a műsora több fekete dobozon jön
keresztül, mint a hagyományos hanglemezműsor.
Éppen ekkor szereztünk új CD-játszót: egy Micromega Duo-t
(tesztjét lásd HFM 1991/2). Nem "etalonnak", nem "referenciának"
szánjuk, hanem munkaeszköznek, különös tekintettel arra, hogy
kétdobozos készülék: ezentúl tesztelni tudjuk majd a CD-játszók
fődarabjait is: a futóműveket (külön) és az átalakítókat (külön).
Azért hozom szóba éppen itt, mert a Duo-nak egy extra szolgáltatása:
fáziskapcsolója is van. Soha jobbkor nem jöhetett volna! Most próbára
tehetjük a CD-korongokat!
A fázistesztre alaposan felkészültem. Összeírtam 6-6 kompaktlemezt
a "balosak" és a "jobbosak" közül. Ha előző feltételezésem helytálló,
tehát a kábelirány és az abszolút fázis tényleg összefügg, akkor arra
kell számítanunk, hogy a két csoport valamelyikének (tehát éppen 6
lemeznek) hibás a fázisa.
Izgatottan raktam fel a korongokat - és ahogy haladtam a munkában,
úgy lohadt le a lelkesedésem. Kábelirány ide, kábelirány oda: a
CD-knek egytől-egyig jó volt az abszolút fázisuk, éppúgy, ahogy az
LP-k között sem találtunk fázishibásat.
De hadd fogalmazzak pontosan. Nem biztos, hogy a fázisuk volt jó!
Csak azt állíthatom, hogy ugyanabban a kapcsolóállásban szóltak
tisztábban, megnyugtatóbban. Márpedig a kettő nem ugyanaz! Hiszen a
fázisfordítást (mint legutóbb szóba is hoztam) valószínűleg nem lehet
elvégezni szimpla kapcsolóval, csak egy pótlólagos áramkörrel. Az
egyik kapcsolóállásban tehát a műsorjelnek eggyel több áramkörön kell
keresztülmennie, s ezt nagy valószínűséggel megsínyli a hangminősége.
Ami különbséget a két kapcsolóállás között hallani véltem, az lehet
ugyan fázisdifferencia - de azt sem szabad kizárni, hogy csupán egy
extra áramkör torzítása.
Ebből én azt a következtetést vonom le, hogy a fáziskapcsoló
mégsem lehet valami elengedhetetlenül fontos szolgáltatás. Ennyi
haszna tehát mindenképpen volt a kísérletnek.
De a helyzet most még zavarosabb, mint annakelőtte volt. Ha a
kábelirány és az abszolút fázis összefüggene egymással, az is éppen
elég misztikus fejlemény volna, hiszen, hogy visszautaljak a
bevezetőben mesélt viccecskére: a kábel vízszintesen hardver, a fázis
meg függőlegesen szoftver. Ha viszont ez a két dolog mégsem függ össze
- akkor ugyan mi az öreg ördög lehet az, ami benne van a CD-lemezek
műsorában (de hiányzik az LP-műsorból!), s amely reagálni képes a
kábelek irányára?!

---------------------------------------------------------------------------

A grabbelési és hullámforma-azonossági témához, mint korábban ígértem, kb. két hét múlva lesz még hozzáfűzni valóm - egy nyilvános teszt után.

(#44185) narumon válasza schawo (#44150) üzenetére


narumon
őstag

A fülünk, szívünk és lelkünk analóg, de az én eszem digitális. És a pénztárcát tartó kezem csak az eszem tudja mozgatni

Hehhe ez nagyon jó volt! :)
Mondjuk nekem az analóg rendszerem egy nagyságrenddel olcsóbb mint a digitális volt :P

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44186) #71562240 válasza narumon (#44185) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nekem az "eszem is analóg" - lásd eggyel fentebb -, engem egyedül a helyzet kényszere mozgat a digitális zenéhez, miszerint az újdonságokat nem lehet megkapni analóg hanglemez formában.
Amit lehet, analóg hanglemezen hallgatok - ami persze szintén egy elég tökéletlen formátum, ezt tudjuk.

[ Szerkesztve ]

(#44187) narumon válasza #71562240 (#44184) üzenetére


narumon
őstag

Hát én erre azt tudom mondani, hogy több száz eredeti CD lemezzel a hátam mögött és egy elég húzós (árban) rendszerrel váltottam vissza az analógra kb 1 évtizednyi csak digitális móka után. Röviden tömören leírva azt vettem észre, hogy hiába költök egyre többet a rendszerre, hiába tartunk ismerősökkel, dealerekkel fülelési szeánszokat egyre kevésbé élvezem a zenehallgatást, nem tudok nyugodtan végighallgatni egy CD-t mert fáraszt és nem nyugtat. Azt gondoltam, hogy már nem csinálnak jó zenéket és a régi imádott felvételeim is csak emlékeimben voltak olyan jók.
Aztán egy napon átugrottam egy haverhoz akinek be volt kötve egy olcsó egyszerű rendszerbe egy olcsó egyszerű lemezjátszó, és nosztalgiaként bekapcsoltattam vele és felrakattam egy-két régi általam imádott zenét. És nem akartam hinni a fülemnek; a lábam megint ritmusra mozgott, a cin nem akarta kidörzsölni a fülemet és egymás után tetettem fel vele a lemezeket és a tíz perces találkozásból egy északági nyúló zenés-beszélgetős-lezüllős est lett (pont ahogy kell :D)! No nem kellett több másnap már rendeltem is egy kis Pro-ject lemezjátszót a többi már történelem :)

Persze ennél árnyaltabb a kép CD vs LP témában de egyelőre így is túl sokat írtam :D

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44188) narumon válasza #71562240 (#44186) üzenetére


narumon
őstag

Milyen újdonságokra gondolsz? Csak a nagyon rétegzenékből nem jön ki minden vinylen. Én pár éve minden újdonságot csak vinylen veszek - persze én mainstream zenét hallgatok azok beszerzése meg pofonegyszerű akár itthon is vinylen, néhány ritkaság (nomeg persze válogatások) azok valóban csak CD-n (vagy újabban ott sem - hanem fájlban) szerezhetőek be.
Idén több mint tizenöt lemezt vettem CSAK IDEI megjelenésekből pl.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44189) #71562240 válasza narumon (#44188) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Milyen újdonságokra gondolsz? Csak a nagyon rétegzenékből nem jön ki minden vinylen. Én pár éve minden újdonságot csak vinylen veszek..." Sajnos csak a "komolyzenei" analóg lemezeken szokás feltünteni, hogy a hangfelvétel digitális volt, a "könnyűzeneieken" nem szokás, de jó eséllyel ezek a most kapható analóg lemezek szinte mindegyike eredetileg digitális hangfelvétel, tehát általában digitálisból lettek visszaanalogizálva, ami értelemszerűen nem megoldás, - bár sokszor még így is jobban szólnak, mint ugyaz CD-n, de ez akkor is fából-vaskarika. Én arról beszélek, hogy az analóg lemez attól analóg, hogy a hangfelvétel minden egyes folyamata is analóg volt. Ilyet az újdonságok közt sajnos nem nagyon találsz.

[ Szerkesztve ]

(#44190) Auratech válasza narumon (#44187) üzenetére


Auratech
őstag

A jó analóg az olyan a fülnek, mint a rendes fókuszpontú optika a szemnek vs 36 megapixel pengeéles fixfókuszos pixeltenger. Túl sok a perifériás infó. Emiatt fáraszt.
Füllel nehezebb az irányított szelektivitás, mert folyamatos hallási tudatosságot kíván.
A látás hasonló funkcióját neurális automatizmusok megoldják... Ennek erőszakolt gépi pőtléka a 3D mozik irányított mélységi fókuszai, ami nagyon fárasztó és néha kiábrándító.

Auratech Field Recording

(#44191) schawo válasza narumon (#44185) üzenetére


schawo
titán

Én nem azt mondtam, hogy a pénztárcám digitális, hanem azt, hogy az eszem az. És a vásárlást az eszem intézi. A kényelem nagy úr, az eszem a kényelmet kedveli, kerüljön az bármibe és bármennyibe.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44192) #71562240 válasza ghoszty (#44155) üzenetére


#71562240
törölt tag

Keresgélj még szorgalmasan, mert ezeknél jobbat is találsz, ha türelmes vagy, de:
Azt a Fischer erősítőt még nem hallottam, komolynak tűnik, ilyen szempontból akár jó vétel is lehetne, persze kell elé egy előfok, tehát az nem igazán hasonlítható integrált erősítőhöz, mint amilyen szintén linkelt két NAD.
A NAD-ok közül a 3225Pe ammyi pénzért elég jó vétele lenne, kellemesen, üdén szól, van benne anyag is, azzal nem járnál rosszul, de azért még keresgélj szorgalmasan. És persze a vásárlási döntés is csak azután következhet, miután meghallgattad a szóbajöhető dolgokat, legalább a hirdető hangrendszerében.
"...bár igy nehéz hogy azt se tudom mit keressek..." Dehogynem tudod, adtam tanácsot, hogy legnagyobb eséllyel milyen fórumokon, mely márkák között találsz olyan típusokról hirdetéseket, amelyek illenek a pénzkeretedbe, és idetálalhatod őket, hogy az eddigihez hasonlóan mondjunk róluk véleményt, majd elmész meghallgatni azokat, amikről azt mondtuk, hogy nekünk tetszik, leellenőrizvén, hogy neked is tetszik-e a hangja. Keresgélj szorgalmasan, ez is tapasztalat, ismerkedsz a kínálattal. Ne akard egy nap alatt mindjárt megoldani az igényedet, türelem.
Ugyanez érvényes a hangdobozokra, nem kell elsietni.
Az általad talált/tálalt hangdobozok közül én is a Mission MV8-at favorizálnám, sőt, azt mondanám, hogy (bár alkudni illik), 50ezerért az egy egészen jó vétel, hozzátéve, hogy amióta a Mission is kínai, azóta sokak körében vannak ellenérzések az új típusaik többségével szemben. Tehát az MV8-ra azt mondom, hogy érdemes elmenni meghallgatni - kicsit házimozira van hangolva, de zenehallgatásra is elég jó. Mindazonáltal (ha még nem mondtam volna) keresgélj szorgalmasan, lesz még jobb is.
Megjegyzem, az a JBL éppenséggel szintén megéri az árát, akár még a 60ezret is, de lehet olcsóbban is látni alkalomadtán, most is látok az Apródon 55ezerért, ha még nem kelt el, de 50ezerre lealkudva már egészen jó vételnek tartom - szintén elég sajátos hangja van, tehát csak meghallgatás után veendő.

(#44176) Claark Az a Tannoy például elég jó választás lenne a számodra. A Monitor Audio is jó választás lenne, még a kicsi szobádba is, mert kifejezetten "antidöngős" hangkaraktere van, de az már persze túl drága lenne a jelenlegi erősítődhöz.

(#44173) RetepNyaraB "Basszusa ennek is van; sztem még több is talán, viszont minőségi. Hallom a húrt a fogólapon ;] A teteje meg egészen más kategória. Az egész hangzás elég kemény, de én úgy érzem ezt tulajdonképp szeretem."

Korrelál ezzel?:
"Az egy unikum hangdoboz, de maga a márka is unikum. Azzal egy teljesen más hangot kapnál, már csak tapasztalatszerzés miatt is érdemes lenne magadévá tenni. Ha van pontos(ságra törekvő) hang a világon, akkor az a T+A. Ha van német precizitás, akkor az a T+A. Soha semmiről se érzem annyira, hogy gépet hallgatok, mint T+A-val, és soha semmivel nem tetszik a gépiesség ennyire." "Majd ha már kipusztulnak az emberek, így fognak zenélni a robotok hifi berendezései. Én nagyon szeretem." "...én se hallottam még sok T+A-t, de amiket hallottam, azokból nagyon éreztem azt a bizonyost, amire hasonlatként azt írtam, hogy német hivatástudat. Én mindig a precízségre törekvést hallottam ki belőlük, de ebbe bele kell érteni azt is, hogy a zenében levő erőt, lendületet is precízen-dinamikusan tolmácsolják, tehát bennük van az energia is." "...az említett T+A például egyértelmű javulást jelentene - és mint írtam, egyértelműen másfajta lenne, a szintén bőséges mélyei ellenére is."

(#44193) narumon válasza #71562240 (#44189) üzenetére


narumon
őstag

Ah értem. Engem nem zavar az, hogy a stúdióban digitálisan dolgoztak - miért zavarna? Ráadásul nagyon régi lemezeim (70-es évek vége 80-as eleje Alan Parson) is digitális stúdiómunkával kerültek rá analógra. Ettől még teljesen jól szól. Ezzel a fából vaskarikával ilyen szinten nem értek egyet. Papíron a vinyl vetélytársa a CD és itt nincs is értelme miről beszélni. Amivel ki lehetne váltani az gyak a DVD Audio és társai meg a 24bit 96khz (vagy még több) felvétel - de ez meg ritka mint a fehér holló. Szóval JELENLEG logikus választás marad a vinyl a zeneszerető embernek.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44194) narumon válasza schawo (#44191) üzenetére


narumon
őstag

A kényelem nagy úr, az eszem a kényelmet kedveli, kerüljön az bármibe és bármennyibe.

Jaaa így más! Akkor viszont nem értek egyet :)
Nálam ha zenét hallgatok akkor nem a kényelem az első hanem a zene. Ha háttérzenét akarok hallgatni arra ott a digitális a számítógép rá van kötve az erősítőre akkor az szól. Ha meg ZENÉT nagybetűvel akkor inkább vállalom azt a kis kényelmetlenséget hogy fel kell tenni a lemezt és 17-20 perc múlva megfordítani cserébe a többlet élvezetért amit nyújt.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44195) AMDFan válasza narumon (#44194) üzenetére


AMDFan
addikt

Tölts le egyszer valamilyen felvételből vinyl ripet, lehet, hogy meglepődnél :)

(#44196) narumon válasza AMDFan (#44195) üzenetére


narumon
őstag

Ezt mire érted? Szoktam néha vinyl ripet letölteni, sőt szoktam haverok miatt néha én is készíteni. Csak nem értem mit akarsz vele mondani.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44197) Geby


Geby
tag

Sziasztok!

Van egy aránylag régi Bang & Olufsen hangrendszer, 2db Beolab 8000, 1db Beolab 2 mélynyomó, ha minden igaz 1997-ból valóak. A probléma az vele, hogy valami falba voltak beépítve a kábelek és ott is maradtak a régi házban. Viszont most újra elővették őket és szeretnék használni. Találtam neten leírásokat, hogy ezekhez valami PowerLink kábel kell viszont van ezekből Mk1 Mk2 Mk3. Melyik kellhet nekem ?

üdv

(#44198) blattida válasza narumon (#44193) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem, aki a zenét szereti, annak mindegy, hogy mi a forrás, cd, sacd, dvda, vinil.
Mindegyik van olyan szinten, hogy jó legyen, az egyéni ízlések, szokások és sztereotípiák döntik el, hogy melyiket találja magának élvezetesebbnek az adott zenehallgató.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44199) xtremetuning válasza blattida (#44198) üzenetére


xtremetuning
addikt

Yessss

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44200) narumon válasza blattida (#44198) üzenetére


narumon
őstag

Hát amit én sehogy sem tudtam megszokni a CD-nél az a loudness war (azaz, hogy minden CDt normalizálnak nincs halkabb rész nincs hangosabb minden egyforma hangerőn szól). Lehet hogy aki ezen nő fel annak ez normális de nekem ez nagyon bántja a fülem :(

https://www.facebook.com/Naruvideo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.