Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43251) #71562240 válasza nebulo5 (#43249) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ahogy többen is mondják, valóban sok részigazság van a cikkben, de ezzel nem mondunk semmit, hiszen még a legostobább, leghazugabb írásokban is vannak részigazságok. Még a Mein Kampf-ban is vannak részigazságok, mégis velejéig pimasz, hazug és gonosz az egész mű, úgy ahogy van. Nem véletlen az alkalmazott hasonlatom, meglátásom szerint ez az iromány is velejéig pimasz, hazug és gonosz (ami sok, kisebb-nagyobb részhazugságból és részgonoszságból áll össze). Nem tudom, mennyire provokatív a meglátásom, de szerintem, aki figyelmesen olvassa, egyetérthet velem, függetlenül attól, hogy esetleg az "esszé" tézisei közül miben értünk egyet vagy sem. Azt akarom kidomborítani, hogy nyilván van a tézisei között, amivel egyetértek, és van amivel nem, de ez mindegy, mert ez egy aktívan, módszeresen inkorrekt szöveg, aktívan inkorrekt módszerekkel, tehát nem tudom a szociálpszichológiai szempontokat figyelmen kívül hagyva olvasni. És dogmatikus, miközben tudományosnak akar látszani. Piha!

(#43252) schawo válasza #71562240 (#43251) üzenetére


schawo
titán

Vártam ezt a hozzászólásodat, és így gyorsan reagálhatok, hogy én sok állítással teljesen egyetértek. :P Inkorrektnek meg egyáltalán nem nevezném. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43253) #71562240 válasza schawo (#43252) üzenetére


#71562240
törölt tag

Persze én is egyetértenék vele több mindenben, bár nyilván nem annyi mindenben, mint te, ezt tudjuk egymásról.
És persze kicsit sarkítottam is a véleményemben az egyértelműség kedvéért, hogy a szerintem lényeget kidomboríthassam, miszerint ez a cikk nem alkalmas arra, hogy egyetértsek vagy "ne egyetértsek" a téziseivel. De nyilván ennek az írásnak a végeredménye nem lesz ipari népirtás, és nem is arra uszít (csak a hifizmus irtására, hehe).

[ Szerkesztve ]

(#43254) schawo válasza #71562240 (#43253) üzenetére


schawo
titán

Ha mindenben egyet kellene értenünk, akkor most most újbeszélül írnánk a hozzászólásokat is :)

A hifizmus visszaszorítására alkalmas. De a hifizmus nem azonos magával a hifivel, mert az a hifi köré épülő vallás. :P

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43255) #71562240 válasza schawo (#43254) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én nem lenne tudni újbeszél, mert én nem tudni csinálni duplagondol. (Ellentétben linkelt cikk írója.) :Y

[ Szerkesztve ]

(#43256) Lompos48 válasza #71562240 (#43251) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...ez az iromány is velejéig pimasz, hazug és gonosz (ami sok, kisebb-nagyobb részhazugságból és részgonoszságból áll össze).

Ezt a mondatodat inkább nem minősíteném. :(

Az irományról, pedig csak annyit: el KELL olvasni. Aztán mindenki könyvelje el magának azt, ami tetszik meg ami nem és főleg azt amit ért(ékel) belőle vagy sem.

(#43257) #71562240 válasza Lompos48 (#43256) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha nem is KELL elolvasni, én azért elolvastam. És ha már itt megosztotta velünk a kolléga, elmondtam róla a meglátásomat, hiszen azért osztotta meg - vagy azért is, gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#43258) Lompos48 válasza #71562240 (#43257) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Szerencsére a KELL-E-t mindenki maga dönti el. Nekem csak a véleményem volt.

(#43259) Ribi válasza #71562240 (#43251) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nyilván ő is ráment a legtipikusabb dolgokra, de maga az állítás, hogy velejéig hazug és gonosz kb. az a sértődött 5 éves szintet üti meg. Amit te írtál is egy "aktívan, módszeresen inkorrekt szöveg" csakúgy bele a nagyvilágba, popcornt majszolva, várva a reakciókra. :(

(#43260) #71562240 válasza Ribi (#43259) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem így van, ugyanis módszeres, pártatlan, fegyelmezett (diszcipline) tudományos vizsgálódás után, tudományosan bizonyíthatóan írtam, amit írtam. Ilyen szempontból az, hogy (velejéig) pimasz, hazug, gonosz, szabatos tudományos szakkifejezések, könnyed hermeneutikai elemzéssel bizonyítani tudom, hogy a szöveg ilyen. Komolyan, megalapozottan gondoltam, amit írtam, nem bele a vakvilágba, nem popcornt majszolva, és nem várván a reakciókra. Még egyszer mondom, mindezt függetlenül attól, hogy adott téziseivel az írásnak egyetértek-e vagy sem, ez mindegy az írás jellege szempontjából. Persze sejtettem, hogy nem mindenkinek fog tetszeni a "recenzióm", de ez is mindegy a közlési szándékom szempontjából. (Szerk.: Még az is csak most utólag jutott eszembe, hogy ez újabb jó alkalom Bajnokpityu számára a Kammererrel kapcsolatos szlogenjei előhozatalára, hehe.)

[ Szerkesztve ]

(#43261) Heffi


Heffi
őstag

Üdv!

Egyik ismerősöm kotort elő valahonnét két Orion HS 280 típusú hangfalat, de nincs hozzá erősítője. A számítógépét szeretné rákötni. Tudnátok ajánlani a hangfalakohoz való eszközt a használt piacról?

Előre is köszönöm!

(#43262) #71562240 válasza Heffi (#43261) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hatékonyabb, ha az ismerősöd, vagy te, vagy ketten együtt átnézitek az apróhirdetéseket, és a megfelelőnek tűnő ajánlatokról kérdezitek a véleményünket. Ne nekünk kelljen bogarászni a sok-sok kérdező számára. Persze arra is van esély, hogy valaki éppen önként bogarászva éppen talált egy nektek való ajánlatot, de ez ritka, ezért hatékonyabb, ha böngészgettek és utána kérdeztek. (Merthogy általánosságban pedig ezermillió potenciálisan ajánlható típus van, amit megfelelő áron megvehetőnek minősítenénk. Főleg, mivel azt sem írtad, hogy meddig hajlandó elmenni az ismerősöd árban.)

[ Szerkesztve ]

(#43263) Heffi válasza #71562240 (#43262) üzenetére


Heffi
őstag

Ok, megértettelek, csak nincs tapasztalatom sztereo témában. Valami paraméterre, márkára vártam igazából ami alapján egyáltalán keresgethetek.

(#43264) #71562240 válasza Heffi (#43263) üzenetére


#71562240
törölt tag

Rengeteg van, és még mindig nem írtál összeget, amennyit az ismerősöd rá akarna szánni, - azt persze látjuk, hogy egyéb fontos paramétereket úgyis hiába kérdeznénk a tapasztalatlanság miatt, és nyilván olyan összegről lenne szó, ami arányos az Orion ár-minőség hányadosával. A megvásárolni érdemes olcsó (használtan 10-20ezer forintos) erősítők közül elsősorban régebbi Cambridge Audio, Denon, Rotel, Marantz, NAD, Tangent, Proton, Luxman... jöhet szóba, esetleg némelyik Onkyo, de ezek közül is a legalapabb is "túl jó" lesz ahhoz a hangdobozhoz, ezzel nem akarom mondani, hogy ki kell dobni, hallgatni kell egészséggel, ha ez találtatott, de elég elavult, szocreál hangja van. (Persze vannak erényei is, nekem is volt HS280-am néhány éven át, bő húsz évvel ezelőtt.) Adja magát a régi Orion erősítők közül akár a kis-, akár a nagytorony erősítője, ha találsz ilyen hirdetést.
A fontos megfigyelendő paraméter a hangminőség.

[ Szerkesztve ]

(#43265) Heffi válasza #71562240 (#43264) üzenetére


Heffi
őstag

Köszönöm, nézelődök, és ha van valami elképzelés, jövök és kérdezek.

(#43266) Ibituba


Ibituba
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#43267) Daweee


Daweee
őstag

Hello
Ma vettem használtan egy Denon PMA 520A erősítőt, az első komolyabb Hi-Fi-m, szóval nem vagyok túl tapasztalt a témában. Kipróbáltuk az eladónál is, valamint miután itthon összeraktam is tökéletesen szólt, ezt követően próbaképpen pár másodpercre fel lett hangosítva max hangerőre, ezt követően csak recsegő magas hangú ciripelés jött ki a rendszerből minden hangerőn. Ez minek a következménye? Felteszem az erősítőben ment el valami. Mennyire nagy a baj?

(#43268) blattida válasza Daweee (#43267) üzenetére


blattida
nagyúr

Üdv!
Feltehetően a táp vagy a végfok mondott csütörtököt, mindkettő javítható. Gondolom fülesen keresztül és mindkét hangsugárzó kijáraton így szól.
Én ezt nagy bajnak nem nevezném.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43269) MasterMark válasza Daweee (#43267) üzenetére


MasterMark
titán

Nem biztos, hogy az erősítőben ment el valami. A régi erősítővel nem tudod kipróbálni a hangfalaidat?

Switch Tax

(#43270) #71562240 válasza Daweee (#43267) üzenetére


#71562240
törölt tag

Először is győződj meg, hogy nem a hangdobozok-e a ludasak, bár az nem valószínű, hogy egyszerre és en bloc szálljon el mindkettő. Tehát nyilván az erősítő a gond, a lehetőségek tárháza széles, ilyenkor általában a végtranzisztor(ok) száll(nak) el legkönnyebben, bár az megint nem valószínű, hogy egyszerre mindkét oldalon, úgyhogy a legvalószínűbb, hogy valahol a tápegységben zakkant meg valami, ahol még közös ágon fut a két csatorna. De így látatlanban csak okoskodni lehet, szerviz lesz belőle, ahol ki kell mérni, hogy mi vagy mik hibásodtak meg. Párezer forint kinéz, de nyilván javítható emberi összegért.

(#43271) Daweee válasza #71562240 (#43270) üzenetére


Daweee
őstag

Úgy tűnik minden valószínűség ellenére mégiscsak a hangdobozokkal van a baj, ugyanis más dobozzal illetve fejhallgatón jól szól. A hangdobozok mennyire javíthatóak?

[ Szerkesztve ]

(#43272) blattida válasza Daweee (#43271) üzenetére


blattida
nagyúr

Javíthatóak, csak ha a hangszórókkal történt a baleset, akkor húzósabb lesz a javítás. Ha a keresztváltókkal, akkor, jóval olcsóbban kihozható.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43273) Daweee válasza blattida (#43272) üzenetére


Daweee
őstag

Amúgy leginkább olyan a hangjuk mintha a mélysugárzó kiment volna és csak a magas szól

(#43274) blattida válasza Daweee (#43273) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, általában az szokott történni, hogy a mély ágban elszáll a hangszóró tekercse és/vagy a vele soros induktivitás, esetleg a biztosíték, de ez ritka.
Mindenképp szerelni és mérni kell.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43275) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,lenne egy kérdésem,Dali Zensor 7 és DALI LEKTOR 6 között jelentős a különbség hangban?

Zero Defect.No Compromise !

(#43276) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy merre induljak el :D :DDD

jelenleg van egy Dali Concept szettem, mostanában filmeket nem nagyon nézek, inkább csak sorozatokat, így gondolkozom a 5.1 leépítésén sztereó irányba.

Két felé nézelődöm.
Az egyik a hptcbe egy belső Asus hangkártya, ezeket találok 30-50 ezer között. De itt a topicban nem vagytok róla túl jó véleménnyel. :U Viszont ezzel használhatnék egy végerősítőt is, tudom van olyan DAC amit tudja ezt de az ahogy látom nem ilyen áron van. :)

A másik pedig, hogy egy külső DACot veszek. Ebben a 50 ezer körüli kategóriában mi az ajánlott?
Itt is két lehetőség van amit látok.
Az egyik ami tudja az usb-t és akkor a gépről mehet onnan bele egyből, a másik pedig nem tudja, de vannak az usb átalakítók.
Egyébként itt melyik a jobb, ha közvetlen usbről kapja, vagy pedig átalakítva? :U

Tippeket és ötleteket előre is köszönöm! :R

(#43277) schawo válasza cekkk (#43276) üzenetére


schawo
titán

Igazán jó USB átalakító mindig drága. akkor is ha be van építve, akkor is ha külső. Össz 50ezres kategóriában a belsővel jobban jársz. A számítógépnek nincs koax SPDIF kimenete?

Lehet használt is?

HiVox Lupus (van valami új darab a termékpalettán)
Musiland Dragon

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43278) Tamoo válasza cekkk (#43276) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én semmiképp sem belső hangkártyát vennék.
50e környékén Hivox-ot (az újat vagy használt C mk3) néznék vagy diy közepes kínai. Ebben a kategóriában szerintem még jobb a koax mint az usb. Amelyiken van saját usb elég gyenge, jó átalakító meg zsebbenyúlós.

[ Szerkesztve ]

(#43279) cekkk válasza schawo (#43277) üzenetére


cekkk
veterán

Szia!

Köszi a válaszod!

Van neki, csak az alattad hozzászóló Tamoo sem volt nagyon jó véleménnyel az alaplapi coax kimenetről :)
A Dacmagic és az abba lévő usb milyen? Hivox usb átalakító milyen? :B :B

Szerk:
Persze, hogy lehet használt :) Nem is gondolkozom igazán újban :)

(#43278) Tamoo
Te most mit használsz? :D Úgy emlékszem neked nem tetszett az alaplapi coax :D

(#43280) MasterMark
Nem :P

[ Szerkesztve ]

(#43280) MasterMark válasza cekkk (#43279) üzenetére


MasterMark
titán

Na Tammo már Tammo maradsz. :DDD

Switch Tax

(#43281) Tamoo válasza cekkk (#43279) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Tammo-ért már bannolnom kellene lassan. ;]

Tévedsz, nekem nem volt bajom az alaplapi koax-al. Most HDMI-t használok, jelenleg nincs sztereóm.

[ Szerkesztve ]

(#43282) schawo válasza cekkk (#43279) üzenetére


schawo
titán

Alaplapi koaxokkal nem szokott gond lenni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43283) Warter válasza Tamoo (#43278) üzenetére


Warter
őstag

Hivox dacot se tudnam jo szivvel ajanlani, nagyon nem jott be a hangja, 3 honap utan csereltem is egy fele annyiba kerulo beresfordra.

(#43284) cekkk válasza Tamoo (#43281) üzenetére


cekkk
veterán

Pedig még meg is néztem, hogy jól írtam-e :O :W :DDD

Meg van még neked az a koax kábel amit csináltattál vagy az is eladtad? :D Vagy használod még az asus DAC-ot?

(#43282) schawo
Akkor ahhoz kell csinálnom egy kivezetést, mert nekem csak a két tüske van hozzá jelenleg.

Bár valamiért bennem az van, hogy szokták szidni, hogy nem sok mindenre jó :( :B

[ Szerkesztve ]

(#43285) Tamoo válasza Warter (#43283) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

50ért szerintem versenyképes. beresford mennyi, hol lehet venni?

cekkk, megy egy pü

[ Szerkesztve ]

(#43286) schawo válasza cekkk (#43284) üzenetére


schawo
titán

Van egyébként egy DAC-os topic: [link]

(#43284) cekkk
Egy 150k-s DAC-omat dugtam rá egy alaplapi tüskére, és meglepően jól szól róla. Egy hónapja használom így. 50k alatti USB kimeneteknél (külső/belső) számottevően jobb.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43287) Warter válasza Tamoo (#43285) üzenetére


Warter
őstag

Ujonnan kb 70, nekem hasznaltan, a tunningolt 7510 volt 30. Szerintem ebben a kategoriaban ez az egyik legjobb hangu dac.

(#43288) cekkk válasza schawo (#43286) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi, de egyenlőre még az utat nem tudom, és addig konkrét dacról nem akarok nyilatkozni és azt gondoltam inkább ide tartozik ez, mint oda. :B

(#43289) schawo válasza cekkk (#43288) üzenetére


schawo
titán

Ha már megvan a konkrét DAC, akkor meg minek oda irkálni?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43290) cekkk válasza schawo (#43289) üzenetére


cekkk
veterán

Jogos, de most akkor ide nem jó ez a téma, hogy mégis, belső vagy külső, usb vagy koax? :U

(#43291) #71562240 válasza cekkk (#43290) üzenetére


#71562240
törölt tag

De jó ide is.

(#43292) Giovanny


Giovanny
őstag

Erre esetleg tudna valaki segíteni :)

Zero Defect.No Compromise !

(#43293) MasterMark válasza Giovanny (#43292) üzenetére


MasterMark
titán

Minél magasabb kategóriás, annál kevesebb a különbség, és annál drágább.
Hallgasd meg.

Switch Tax

(#43294) cekkk válasza #71562240 (#43291) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor már csak az erősítőről kellene beszélni :D

Vajon a primare erősítők A10-20 milyenek? :)

(#43295) #71562240 válasza Giovanny (#43292) üzenetére


#71562240
törölt tag

Jelentős.

(#43296) Ear001 válasza cekkk (#43294) üzenetére


Ear001
addikt

Szépek, és még.....szépek. Ennyi.

(#43297) #71562240 válasza cekkk (#43294) üzenetére


#71562240
törölt tag

Finomak, kellemesek. A 20-asban már van egy kis erő is, a 30-asban több is. Kedvelem őket, tipikus audiofil karakterek. Falbontásra nem jó (annál inkább felbontásra).

(#43298) Tamoo válasza cekkk (#43294) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De azt is írd meg mihez kell!

(#43299) Warter válasza cekkk (#43294) üzenetére


Warter
őstag

És főleg, hogy mennyit szánsz rá. :)

(#43300) cekkk válasza Tamoo (#43298) üzenetére


cekkk
veterán

Első hszben írtam, bár lehet nem volt egyértelmű.

Szóval dali concept 6 :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.