Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44501) schawo válasza PrinceHerceg (#44500) üzenetére


schawo
titán

fotó?

(#44502) PrinceHerceg
Ki mondta, hogy tippelj?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44502) PrinceHerceg válasza schawo (#44501) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szemre én nem igen merném megtippelni...

(#44503) PrinceHerceg válasza schawo (#44501) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Inkább egyszerű választ várnék, gondolom a 2 mm kicsike, a 4-nél nagyobbak meg jóval ritkábbak.

Jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#44504) Toobee válasza xtremetuning (#44491) üzenetére


Toobee
veterán

Emlekeim szerint az e-TP80-ban van 4 db szurt aljzat a forrasoknak es az elofoknak/processzornak.

https://barbieripnk.hu/

(#44505) #71562240 válasza ghoszty (#44489) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hát éppen ezt lenne jó füllel meghallgatnod, hogy te milyen hangképpel, karakterrel tudsz inkább megalkudni.
Az ellentét azt jelenti, hogy míg a NAD amolyan "ízig-vérig" játékos, pezsgőbb, elevenebb, színesebb (kissé színezettebb) hangú, amely mellbevág és fejbekólint, rohan le bikaként a völgybe a tehenekhez, addig a Marantz pontosabb, visszafogottab, megfontoltabb, nyugodtabb, érettebb, megvárom, amíg idejönnek azok a tehenek típusú, amely hosszabbtávon bontogatja ki az erényeit. A NAD-nál a nyár heves, a kasza egyenes, a Marantz-zal meg inkább elhevergetünk, elszemlélgetünk a szénakazal tetején a jó meleg napsütésben.

(#44503) PrinceHerceg Ha a hangdoboz banánaljzatú lesz, akkor 99,9999999999%, hogy ugyanaz a méret, mint az erősítődön. A banándugó méretezésénél arra figyelj, hogy a beleforrasztandó vezeték legyen majd paszentos benne, mert maga a csatlakozó úgyis passzentos lesz az erősítőben és a hangdobozban, nincsen sokféle csatlakozóméretű banándugó használatban, hanem ritka kivétellel csak egyféle méretű. A méretadat általában arra vonatkozik, hogy a dugó vezeték oldali bejárata milyen átmérőjű vezetéket fogad.

(#44506) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Nagyon szépen köszönöm a szakszerű és egyben érthető válaszodat! :K

Szép estét kívánok!

:)

[ Szerkesztve ]

(#44507) AMDFan


AMDFan
addikt

Tegnap sikerült meghallgatni a 8050 mellett egy Focal SM9-et. Gyakorlatilag a leghibátlanabb hangfal amit eddig hallottam, és az első 3 utas ami igazán tetszett. Szépen bizonyította, hogy minél komolyabb egy hangrendszer annál inkább műfajfüggetlen. Bármilyen stílust hallgattunk rajta az úgy szólt ahogy kellett, elképesztően jó cucc. Egyetlen hibája, hogy 1,6 millió Ft párban. De hát a minőségnek ára van.

(#44508) gorbep válasza AMDFan (#44507) üzenetére


gorbep
senior tag

Látom nem lehet téged kizökkenteni az aktív stúdió monitor vonalból....... :U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#44509) AMDFan válasza gorbep (#44508) üzenetére


AMDFan
addikt

Csak most zökkentem át :)
De nemsokára indulunk a High End kiállításra, ott lesz elég passzív rendszer, meglátjuk mit mutatnak.

(#44510) gorbep válasza xtremetuning (#44430) üzenetére


gorbep
senior tag

Ez nem éri meg?

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#44511) schawo válasza gorbep (#44510) üzenetére


schawo
titán

Ez egy 120V/60Hz-es készülék. Nem olvastam el az előzményeket, de biztos, hogy erre van szükség?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44512) gorbep válasza schawo (#44511) üzenetére


gorbep
senior tag

a DAC-om és a leendő végfokom is megy 110V-ról... csak elé kell egy trafó, van is egy 2kVA-es magom....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#44513) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Szétkaptam a hangfalat (unatkozom és érdekelt mi van bent), megállapítottam, hogy rohadt sok vezeték van benne és egy anyagi csőd lenne átkábelezni ráadásul ehhez szét kéne barmolni az AQ Type4-et, mert a bikábel vezeték forma miatt nagyon gazdaságtalan különben :((( Arról nem beszélve, ha nem tetszik a végeredmény, akkor felakasztom magam (bár ezeknél a szárítóköteleknél csak jobb lehet bármi).
Általános az, hogy két keresztváltó (?) lapul egy hangsugárzóban (egy a talpánál, egy a középsugárzók táján)?
Valamint a mélysugárzót ha kiszedem ( a doboz legfelső részén), akkor mögötte (és még inkább alatta ugye a hely miatt) lapul még egy kb ugyanakkora driver a házban, melynek felefele áll a membránja és be van építve a házba. Mindez durván kibélelve sok-sok piramis formájú csillapító szivacs szőnyeggel. Ez adja a basszus alját?

Alapvetően a kérdésem az, hogy baj-e, ha megszabadítom a fent említett kábelt a csinos külső burkolatától és így kapok négy (még mindig burkolt) eret, melyeket aztán jól be tudok forrasztani a megfelelő helyekre? A külső burkolat gondolom szigetelő feladatot lát el, de hangfalanként alsó hangon 4-6 m kábel van a cuccban és azt kissé erős beruházásnak érzem 17 eurós méteráron. Na. csak folyvást :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44514) Haart


Haart
addikt

Hi, tudna valaki ajánlani valami jó hangfalpárt váltáson gondolkodom.
Természetesen használt cuccokban gondolkodom nem újakban.
Jelenlegi Magnat Motion 880-as páromat cserélném valami értelmesebb használt cuccra úgy 60-80k-s tartományban kellene gondolkodnom.
Esetleg kiszúrta valakinek a szemét valami nagyon jó árban lévő pár amit tudna számomra ajánlani?
Magnat Vector 77-est néztem ki de úgy néz ki lecsúsztam róla :(

(#44515) robi-k válasza gorbep (#44512) üzenetére


robi-k
őstag

A 230/110 V trafó is okoz változásokat a hangban.
Ezt tapasztalatból mondom, mert van egy kb 1 kA galvanikusan leválasztó trafóm, és hát amikor betettem az erősítő elé, nem tetszett a hatása, amit a hangra gyakorolt (mintha elment volna az élet - mondhatnám hogy ledegradálta a hangtartományt). Ezért is gondolkodok most egy tápszűrőben, ami nem okoz ilyen mértékű beavatkozást (csak leszűri/csökkenti a felharmonikusokat).

(#44516) Tamoo válasza RetepNyaraB (#44513) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Enyémben valami saját márkás kábel van. Nem tudom miféle. Mindenesetre külsőre nem kiált a cseréért.

(#44517) gorbep válasza robi-k (#44515) üzenetére


gorbep
senior tag

csak szintet illeszt, utána lesz az inverter.... szerintem nem focizik..... meg legalább leválaszt és garantáltan szimmetrizál.....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#44518) RetepNyaraB válasza Tamoo (#44516) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez nem volt valasz a hossszu kerdesre :U :R
Az enyemben azert kialt csereert, mert ilyen hangfalkabelt (Oelbach 4mm) csereltem le a mostani Audioquestre (bar akkor is erösen ketelkedtel az ertelmeben ;] ) es egyertelmüen sokkal jobban szol(-t mar a Jamo is töle).

Fenykep most nincs, mert annyira nem umatkozom, hogy ujra szetszedjem. De meg jöhet :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44519) Dorian válasza RetepNyaraB (#44518) üzenetére


Dorian
félisten

Ha nem akarsz erre AQ kábelt használni akkor válassz vmi más, olcsóbbat. Ami benne van, úgyis csak jobb lesz, rengeteg kábel játszhat. Pl. magas felé habiát szoktak, szen még előny is, ha magasba húz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44520) RetepNyaraB válasza Dorian (#44519) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Aha. Csak az volt az alapvetes, hogy tegyek olyat, mint ami a külsö kabel, mert az mar bejött es nem kell kiserletezni. Nb.: ennel a hangfalnal ne huzzon magasba egy kabel, az van neki böven eleg :B

Kerdes masik fele? A ket nyák nagy gombocokkal per hangfal? Az nooormalis?

Egy forrasztasi tanacsadonak is örülnek, utoljara a Piko vonatomat forrasztottam (tönkre) 9 eves koromban es az sem ma volt :)
-elökezeles?
-speci forrasz anyag?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44521) Dorian válasza RetepNyaraB (#44520) üzenetére


Dorian
félisten

Ebben nem tudok segíteni, műszaki analfabéta vagyok, saját hangfalaim tuningját is szakember csinálta.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44522) bajnokpityu válasza AMDFan (#44509) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem most se tetszett az aktív(talán genelec 8050) ,pedig még eq is volt előtte. komponensből ennél jobbat,pláne zeneibbet simán össze lehet rakni. akár a szomszédos corg szoba is hozta ezt a szintet, harmadáron.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#44523) Tamoo válasza RetepNyaraB (#44518) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én mondjam meg, hogy átkábelezd-e? Felőlem. ;] kábelezd!
Mondjuk, hogy mi vált be és mi nem... egy kábelcsere után túl optimista vagy és kapásból beforrasztanád belülre is. Ahogy érzed.
Ja, hogy egyértelmű előrelépés történt. Ami volt azt sok más kábellel lehetne überelni.

Csak hogy a stílusodnál maradjak.

[ Szerkesztve ]

(#44524) Auratech


Auratech
őstag

Holnap en is lerombolom az illúzióimat...Mari ott. Kisérletképpen próbálok sok helyen a swetpointban sztereó felvételt csinálni a kis kézikészséggel.
Kívancsi vagyok, később hallgatva korrelál-e a helyszíni benyomás az utólag hallottakkal. Majd felteszem.
Semmiképp sem összehasonlítasul, csak emlékül.
Szerintem a hifishon a fotózás kevés...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#44525) Gege94


Gege94
tag

Sziasztok

Abszolút felhasználó szintű vagyok ebben a témában, de van egy problémám, amire ti szerintem tudtok megoldást :) Tehát van egy Samsung HT-DS400 házimozi rendszerem (tudom gagyi, de az évek során nekem elég volt - kb 12m"2-es szobába filmezéshez és játékhoz) és a minap elhalkult a jobb első hangszóró. Ezek után megnéztem, hogy a kábel a rossz vagy a hangszóró, de mind a 2 egy másikba dugva működött, tehát az erősítő részével van valami. Szóval a kérdésem/eim, hogy érdemes-e új erősítőt vennem vagy szedjem szét és próbáljam meg megjavítani? Ez a lehetőség mennyire bonyolult? És, ha újat ajánlotok akkor ezekhez a hangszórókhoz milyen hifit érdemes venni? (ehhez a keretem max 15, de jó lenne egy optikai kábel Ps3-hoz)< ebay rendelés is játszik, de 15-be férjen bele a vám és a posta
Előre is köszi és remélem érthető voltam :) :R

[ Szerkesztve ]

(#44526) RetepNyaraB válasza Tamoo (#44523) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ujra olvasva is ugy latom semmi gond a stilusommal :U

Nem a kabelezest ertettem, azt nyilvan nekem kell eldöntenem. Elötte a technikai jellegü ostobasagokra celoztam, arra is csupan erdeklödeskeppen.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44527) xtremetuning válasza gorbep (#44510) üzenetére


xtremetuning
addikt

Schawohoz csatlakozva : dehogynem. Amcsiban :) . Nekem is csak annyi bajom van vele, hogy 110V.
Én ugyanilyet használok a sztereóhoz, csak az európai verziót.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44528) blattida válasza RetepNyaraB (#44520) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, teljesen normális, ez a gyári konstrukció része.

Semmi különös nem szükséges, csak normális forrasztóón, lehet akár ezüsttartalmú is és egy normális páka.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44529) xtremetuning válasza AMDFan (#44507) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ma próbáltam én is esélyt adni az aktív vonalnak. Úgy gondoltam, ha valakinél, akkor Bálint Ferinél (Soundmania) jó lesz az élmény. Sajnos csalódnom kellett. Roppant precíz színpad, gyors, feszes mélyek, kellően elég hangnyomás, ellenben zéró zeneiség. Rég hallottam ilyen eszköztelen, lélektelen hangot. :U

Kíváncsi vagyok, neked, mint aktív pártinak, hogy tetszett.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44530) RetepNyaraB válasza blattida (#44528) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:R

A lenyeghez: QED Original 2,5-ös kabelröl szemelyes velemeny valakinek?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44531) schawo válasza xtremetuning (#44529) üzenetére


schawo
titán

Rég hallottam ilyen eszköztelen, lélektelen hangot.
Nekem is ez a véleményem az aktívok döntő többségéről. Elsősorban az Adam, de másodsorban a Genelec dobozairól is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44532) xtremetuning válasza schawo (#44531) üzenetére


xtremetuning
addikt

Akkora nyomot hagyott bennem, hogy kijöttem a szobából és már el is felejtettem, hogy mit hallottam.
Ez nem az én világom. :N

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44533) blattida válasza RetepNyaraB (#44530) üzenetére


blattida
nagyúr

Az a qed egyértelműen jobb a mostani oelbachnál és nyugodtan leszedheted róla a külső köpenyt.
Finomabb és precízebb hangokat fogsz vele kapni.

xtremetuning
Szerintem az, hogy eszköztelen,csak jót jelent, viszont a lélektelenség az valóban negatív tulajdonság.
Neki biztos, hogy tetszett és az aktívok általában így-úgy szólnak, van, akinek az a hang jön be.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44534) bajnokpityu válasza xtremetuning (#44532) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem a torz magas és alig észrevehető közép maradt meg. ezért jellegtelennek nem mondanám, mert megismerem mostantól ezt a hangot. a magas egyébként sztem kb árának megfelelő, mert felbontása azért volt. és nem volt szúrós se. Kb,h büdös életben nem veszek ilyet, elég valószínű.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#44535) xtremetuning válasza blattida (#44533) üzenetére


xtremetuning
addikt

Eszköztelen : hallod, hogy ütik a dobot, de nem tudsz asszociálni rá, nem látod magad előtt, hogy egy dobot ütnek. Talán így jobban meg tudod érteni, mit éreztem. A hanghoz nem párosult tárgy, eszköz.

Pityu : nem hatott emocionálisan. Semennyire. Ezért használom azt a jelzőt, hogy jellegtelen.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44536) Auratech válasza xtremetuning (#44535) üzenetére


Auratech
őstag

Épp ebben a pillanatban hihetetlen jó népzene megy a Kossuthon.
Abba kellett hagynom a takarítást és beültem középre. Sam Lee.
Az előbb olvasottakkal ellentétben a fos netes streamból is kijött a jó felvétel jelenléte...
Szerintem a hifi egyfajta post mastering és nagyon is jó. Ezt nem tudják az aktí dobozok alapból. Megvan a helye mindkét megoldásnak... Otthon a legtöbb producernek "rendes" hifije( is).

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#44537) Auratech


Auratech
őstag

Sam Lee: Ground of its own
jó album

Auratech Field Recording

(#44538) RetepNyaraB válasza Auratech (#44537) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Wazze en meg aszittem vicces csavo vagy es beultel a sámlira angolosan :C :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44539) Auratech válasza RetepNyaraB (#44538) üzenetére


Auratech
őstag

:))

Benne van mindkettő lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#44540) blattida válasza xtremetuning (#44535) üzenetére


blattida
nagyúr

Így már értem (nekem az eszköztelen természetes, rárakódásoktól mentes hangot jelent).
Nálam ez akkor azt jelenti, hogy hamis, mű, konzerv, mesterséges.
Amúgy ezzel, az aktív dobozokra vonatkoztatva, általánosságban, egyetértek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44541) xtremetuning válasza blattida (#44540) üzenetére


xtremetuning
addikt

Olyan volt, mint egy érzelmektől mentes robot. Profi, precíz, és mégis tökéletlen.
Na ennyi, nem fokozom tovább. Várom Amd meglátását.

Az általad leírtra (természetes) én a neutrálist használom előszeretettel.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44542) AMDFan válasza xtremetuning (#44529) üzenetére


AMDFan
addikt

Wow, érdekes amit írtok. Ez most bajnokpityunak is szól. Elképesztően máshogy éljük meg a dolgokat valószínűleg... Mindenesetre örülök, hogy te írtad, így nem nekem kell leírnom, hogy mennyire definiált volt a színpada a Genelecnek, így talán mások számára is hitelesebb. Ilyen pontos teret semelyik másik szobában nem lehetett hallani szerintem.
Szóval máshogy éljük meg a zenehallgatást valószínűleg, nekem a szomszéd szobában lévő Elac hangja számít elképesztően sivárnak dinamikátlannak, egész egyszerűen értékelhetetlen volt számomra amit nyújtott. Persze azt is lehet mondani, hogy a Genelec meg túl technokrata... Nem tudom mit értesz a "zeneiség" fogalmán, de az én hozzáállásom ehhez az egészhez az, hogy ha adott egy zene, akkor én azt 20 ezres sztereo Geniuson is élvezni tudom, viszont ahhoz hogy ez a zenei élvezet kiteljesedjen, ahhoz egy precíz, a zenéből még többet megmutató hangrendszerre van szükségem, ilyennek élem meg a Genelecet. Számomra egy hangfalnak nem kell érzelmeket interpretálnia, mert azt maga a zene fogja kiváltani bennem, sőt én kifejezetten azt szeretem ha érzelemmentes, mert így hagyja érvényesülni az adott zenei stílust, nem próbálja meg átfaragni a zenét. Számomra ezért volt a legtöbb szobában hatalmas csalódás amit hallottam.

Ettől függetlenül tetszett például a Gauder, és a Phonar is, illetve az USA Audio tölcséres cucca nagyon érdekes volt, de nem kéne :) A Monitor Audio GX300 pedig elég egységes hangot adott, nem volt rossz, de azt én nem értem, hogy ennyire nulla tere hogy lehetett...

[ Szerkesztve ]

(#44543) xtremetuning válasza AMDFan (#44542) üzenetére


xtremetuning
addikt

Szóval : a Genelec pontos terében 60% szerepet játszott a Trinnov Audio szoba korrekciós eszköze is, ami nélkül igencsak mosott volt a színpada. Nem tudom Feri ledemózta e Neked, milyen amikor az nem segített rá.... :U Én hallottam anélkül is. ;]

Szvsz a L'Auditeur szobában simán volt közel olyan színpad, és amennyiben a Trinnov szobakorrekció ott is közé lett volna kötve (mint ahogy még nagyon sok szobában hasonlóan jót tett volna), akkor másképp látnád-hallanád ezt. :K

Halkan megjegyzem, én is örülök, hogy tetszett a Trinnov + Genelec tere, mert az itthoni passzívomnak nagyjából az 1/3-át tenné ki. :D

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44544) AMDFan válasza bajnokpityu (#44522) üzenetére


AMDFan
addikt

Az EQ-hoz még annyit, hogy egy elég komoly Trinnov Audio DSP-s előfok volt bekötve a 8050 elég, a monitoron lehetett látni, hogy milyen frekiátvitelre ekvalizálták ki a hangot a sweet pointban, sőt azt is lehetett látni, hogy mindent hogy érték el. Az alapján amit ott tapasztaltam, egészen nyugodtan fogom azt a kijelentést tenni, hogy az egyetlen kiállító aki szakmai és zenei szempontból komolyan vette ezt a kiállítást az a Soundmania volt. A citromdíjas pedig a "l'AUDITEUR" volt.

(#44545) AMDFan válasza xtremetuning (#44543) üzenetére


AMDFan
addikt

Hehe :) Na ezért mondom, hogy nagyon másképp látjuk a dolgokat. Nekem a l'AUDITEUR baromira nem jött be, maszatolós mélyei voltak, ilyen kis finomkodó nyámnyila hanggal. Szerintem a hangfal terében az EQ nem játszik bele 40%-ot, egyébként demóztuk hogy milyen EQ-nélkül, a hangkarakter változott, térben hatalmas különbséget nem vettem észre az alatt a 30 másodperc alatt :) Az otthoni passzívod mennyibe is kerül? Nem bruttó 800.000 párban. Ne hasonlítsuk már... Amúgy meg a Focal egy komoly gyártó, az SM9 is brutális, hogy mit művel, gondolom az Utopia meg nem rosszabb :)

[ Szerkesztve ]

(#44546) xtremetuning válasza AMDFan (#44544) üzenetére


xtremetuning
addikt

Asszem ez eldöntetett : mi két különböző bolygóról jöttünk. :DDD
Fogadjuk ezt el. Sosem fogunk egyezni. :N

Ps.: Én Ferivel kb. 1 órát játszottam a Trinnovval. Tartom a 60%-ot.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44547) AMDFan válasza xtremetuning (#44546) üzenetére


AMDFan
addikt

Majd kipróbáljuk, megbeszéltük vele, hogy egyszer meghallgatnánk a 8260-at is, nyugis körülmények között.
Amúgy igen, nagyon másképp látjuk/halljuk ezt az egészet, szerintem a közös nevezőnk az jó magasan lehet a Focal legjobb cuccainak környékén :) Mindenesetre 800 ezerért mi mást hallottál már hasonló színvonalon zenélni mint a 8050-et? Az ára azért komoly fegyvertény szerintem, ahhoz képest, hogy egy Monitor Audio GX300 "kis túlzással" a fasorban sincs hozzá képest, pedig 1,2M párban, és ugye illik elé tenni valami erősítőt is hogy megszólaljon.

[ Szerkesztve ]

(#44548) xtremetuning válasza AMDFan (#44547) üzenetére


xtremetuning
addikt

Az a problémám, hogy ( és ezt ne értsd félre pls) ha 10000-ért adnák, akkor sem érne nekem többet, mint hogy odatenném a számítógép asztalra hangszórónak. Hiába a kiemelkedő ár-érték aránya, ha az én szememben nem képvisel értéket. Ezért nem szeretném hasonlítani a passzívhoz, mert nincs benne zene, ami nélkül számomra okafogyottá válik és összehasonlításra teljességgel alkalmatlan.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44549) bajnokpityu válasza AMDFan (#44544) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az auditor frekimenete sztem se tökéletes. annál jobb volt frekimenetben a genelec. ezért érzem soknak a genelec magasát, mert nem volt elég jó minőségű. nekem -tök mindegy a cucc tere, ha maga a zene se köt le.

az eq hogyne lenne fontos térérzet szempontjából...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#44550) AMDFan válasza xtremetuning (#44548) üzenetére


AMDFan
addikt

Nem értem félre, én ugyanígy voltam azzal a kis Elac-al :) Úgy elszólogatott rajta a Satriani, de semmi extra, háttérzenének jó lenne, mert amúgy tisztán szólt meg még részlet is volt benne. Hát azt hiszem erre mondják, hogy ízlések és pofonok :) De amúgy te miért mentél ki? Volt bármi is ami közelítette az Utopiat?

szerk: most nézem az árakat, a TAD E1 30.000$... te jó isten. Ennyiért azért átértékelem amit mutatott, bár amilyen zenék ott mentek, hát azzal elég nagy öngól demózni szerintem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.