Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43201) Ribi válasza blattida (#43184) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak ebben én azt nem teljesen értem, hogy pl egy autó akksi le tud adni akár 150A-t, amihez a hálózatnak köze sincs. Valamint amikor épp a kondi nincs töltés alatt, akkor hogy lesz jobb hangja csak és kizárólag a kondinak mint a kondinak amit töltenek is folyamatosan? Ez fizikailag kicsit paradox számomra. Egyes dolgokat valahogy meg tudok magyarázni, vagy ráfogni, hogy emiatt, vagy amiatt lehet, de ez furi számomra.

(#43202) schawo válasza Ribi (#43201) üzenetére


schawo
titán

Le tud adni 150A-t, de nem elég gyors felfutással.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43203) Ribi válasza schawo (#43202) üzenetére


Ribi
nagyúr

De mihez kell gyors felfutás?
A kondi szolgáltatja a gyors felfutást, nem az aksi. Aksi a lefogyott átlagos töltést nyomja vissza és mivel konstans tolja vissza nem lüktetve, így jóval pontosabban tudja tartani a feszt. Legalábbis ez az ésszerű.

[ Szerkesztve ]

(#43204) rappit4 válasza Ribi (#43201) üzenetére


rappit4
őstag

150Ah-t.

(#43205) Ribi válasza rappit4 (#43204) üzenetére


Ribi
nagyúr

Amperra gondoltam, de ahogy látom manapság az 500A-t az alap aksik is tudnak.

(#43206) bajnokpityu válasza Ribi (#43203) üzenetére


bajnokpityu
félisten

gyakorlat mégis ezt mutatja. az alap akksik lassitják a hangot. lehet akksival jó táplálást csinálni (akár erősítőnek is) de nem ezekkel a 150Ahs savas akksikkal,hanem a jóval drágább darabokkal.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43207) Lompos48 válasza rappit4 (#43204) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem Ah-ról beszélünk. Az időt is feltételez. Itt 100A leadására való képességről va szó: lásd önindító áramigénye. Az Ah az akku kapacitását jellemzi, hogy mekkora áramot, mennyi ideig képes leadni. (A 150Ah pl. 100A-t jelent elméletileg másfél órán keresztül)

@bajnokpityu az alap akksik lassitják a hangot. Ez hogy nyivánul meg gyakorlatban? (fülre vagy műszeren)

[ Szerkesztve ]

(#43208) mp54 válasza rappit4 (#43204) üzenetére


mp54
senior tag

Esetleg mindkettő...Én mértem pillanatnyi áramleadást: 1. sebességbe rakva, önindítózva: közel 400 (!) A(!) volt a maximum.

(#43209) rappit4 válasza Lompos48 (#43207) üzenetére


rappit4
őstag

Világos, én kérek elnézést! :B

(#43210) bajnokpityu válasza Lompos48 (#43207) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mi a gyorsaság mértékegysége? :) fülre, természtetesen.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43211) andorra válasza bajnokpityu (#43210) üzenetére


andorra
őstag

mi a gyorsaság mértékegysége?
Szemléltető mértékegysége az Od (Overdose/dodgem)

(#43212) Lompos48 válasza bajnokpityu (#43210) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Szőrszálhasogatva/értelmezve csökken a hang sebessége. Akkor lassabban jönnek a hullámok. Tehát alácsúsznak az észlelt/hallott frekvenciák. Ez egy mérhető jelenség! :D 'Innye. :))

(#43213) bajnokpityu válasza Lompos48 (#43212) üzenetére


bajnokpityu
félisten

no,azért a hangsebességet csak nem sikerül egy akksival csökkenteni, azt levegő sűrűségével könnyebb elérni,ha jól emlékszem gimiből.
de azért csak érted,h mi az az érzés,amit ki tud váltani egy rossz akksi.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43214) #71562240 válasza Lompos48 (#43212) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ez egy hasonlat, hogy hallásilag lassabb. Nem azt jelenti, hogy valóban lassabb. Szerintem mérésben inkább úgy jelentkezik, hogy nem annyira tranziens, kvázi "elnyúlik", kvázi "lankásabbak a felfutó élek" - de persze ez is inkább csak hasonlat.

(#43215) Dorian válasza #71562240 (#43214) üzenetére


Dorian
félisten

Ez a jò jellemzése.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43216) #71562240 válasza Dorian (#43215) üzenetére


#71562240
törölt tag

Doriannak egyre többször igaza van...

(#43217) andorra


andorra
őstag

A mérőműszerünk a hallásunk. Tény, hogy minden hallás relatív/egyedi, tehát az ilyen típusú méréseket úgy kell elképzelnünk, hogy azok a saját mozgási rendszerükben érvényesek.
Amikor tapasztalatokat cserélünk, csak nagyon kevés közös nevezőt találunk másokkal. Ez éppúgy igaz, a mindent csak mérések alapján elfogadni hajlamos mérnökökre, mint bármelyik másik zenehallgató egyénre.

[ Szerkesztve ]

(#43218) Lompos48 válasza bajnokpityu (#43213) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...de azért csak érted,h mi az az érzés,amit ki tud váltani egy rossz akksi.

Őszintén? Nem. :N

Valamikor teszteltük többféleképpen is. Nem észleltünk semmit. Hallásra nem, mert nem olyan a fülünk, műszerrel nem, mert nem volt mit az akkori (több, mint kitűnő) műszerezettséggel. Amit hatalmas ellentmondásként könyveltünk el: kár, hogy huzamosabb üzemeltetést nem egyszerű megoldani.

(#43219) #71562240 válasza andorra (#43217) üzenetére


#71562240
törölt tag

Megint pongyolán fogalmaztál. Helyesen: Minden hallás relatív és egyedi, kivéve Kammereré, amely abszolút és általános érvényű. Tessék odafigyelni, hogy mit írsz!

(#43220) #10726912 válasza andorra (#43199) üzenetére


#10726912
törölt tag

:DDD
Köszönöm a vigyort :R

(#43221) andorra válasza #71562240 (#43219) üzenetére


andorra
őstag

Én pontosan fogalmaztam, nem tudom miért vonatkoztattad magadra? Zenehallgató egyénekről, nem tanácsadó egyénekről szóltam. Azért, mert van két Mága cédéd, még nem kell elbíznod magad.
Egyébként pedig elég felháborító amire készültök, hogy az 50-15000 Hz-nél jobb átvitelű rendszerekre hifi luxusadót kívántok bevezetni.

(#43222) #71562240 válasza andorra (#43221) üzenetére


#71562240
törölt tag

Sőt, mivel a tanácsadók extraoligarchaultraprofitot termelnek (kivéve persze a mieink), a tanácsadásra is ideiglenes különadót vetünk ki, ez lesz a tanácsadóadó. Az oligarchisztikus hatástanulmányokat is levadásszuk végre, a hatásvadászadó formájában - természetesen, ez is csak ideiglenes lesz.
Az ideiglenes luxushifi különadó (lu-fiadó) azért van, mert a luxushifit is az oligarchák (kivéve persze a mieink) gyártják és veszik, akiknek az extraprofitját most végre le fogjuk hámozni! A jövő év a lu-fiharc, másnéven a lu-fihámozás éve lesz! Ne már hogy a szegény nép fizesse a lu-fi extraprofitját! Lu-fi helyett egységes low-fit a Nemzeti Low-fiboltokba! Ebben is elvárom a nemzet együttműködését, rendszeresen!

Egyébként pedig 19 Mága CD-m van (Mágazt mondják részeges vagyok...), mert megvan az összes Budapesti Újévi Koncert kalózfelvétele két példányban! Különben pedig nem kell ám kigúnyolni a MágaZoltánhallgatókat, ki vagy te, hogy megmond, hogy mi zene és mi nem?! Ízlések és pofonok mások ám! Tudd meg! Azért, mert te csak Beatovent meg Techno le mant meg Dubussyt meg Blues Rhapsodyt meg rapetitív zenét hallgatsz a Schnittkei kápolnában, még nem kell kigúnyolni a Mága zembereket! Azért nem csak úgy véletlenül lesz ám valakiből a Királyok hegedűse! Komoly marketingpimaszság kell ám ahhoz!

[ Szerkesztve ]

(#43223) rappit4


rappit4
őstag

Sziasztok!
A hta-hoz tudtok ajánlani valamilyen CD lejátszót, én egy Marantz CD63-at néztem ki használtan, a másik kérdés az, hogy használtan érdemes-e venni?

(#43224) Bodz válasza Bodz (#42813) üzenetére


Bodz
nagyúr

Vegul gyorsan dontenem kellett, lehetoseg adodott egy joval hamarabbi szallitasra. Igy most mar jopar napja hallgatom a JBL-t. Szerencsemre abszolut betalalt a hangja, elso perctol kezdve ugy erzem, mintha mindig is ezt hallgattam volna, nagyon tetszik. Kevesbe nyomulos, mint vartam, de azert odateszi magat a metal vackaimmal, joval lagyabb zenekkel sem erzek problemat. Tokeletes elso, komolyabb, otthoni (ez a lenyeg, azert masnal nem ugyanaz, vagy kolcson cuccokkal) hifi elmeny azt hiszem. :)
Mar csak sajat allvany kellene, a mostanit vissza kell adnom. :))

(#43225) blattida válasza rappit4 (#43223) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!
Mennyit szánnál a cd lejátszóra?
Akarod tuningolni vagy nem?
Milyen hangot szeretnél?
Lesz utána dac vagy nem?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43226) #71562240 válasza blattida (#43225) üzenetére


#71562240
törölt tag

Koncert lesz! (Ha eső nem lesz. Ha lesz, nem lesz, ha nem lesz, lesz.)

(#43227) Toobee válasza Bodz (#43224) üzenetére


Toobee
veterán

Hány óra van benne?

https://barbieripnk.hu/

(#43228) blattida válasza Toobee (#43227) üzenetére


blattida
nagyúr

Természetesen kettő, egy Harry Winston a jobb, egy Timex pedig a bal oldali dobozban.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43229) Toobee válasza blattida (#43228) üzenetére


Toobee
veterán

Óriási poén volt, ja nem. Te is tudod, hogy mire gondoltam...

https://barbieripnk.hu/

(#43230) #71562240 válasza Bodz (#43224) üzenetére


#71562240
törölt tag

Állvány ügyben, mint a MasterMark Company pszichológusa ("pontosabban" pszihológusa) jelzem, hogy selfmade állványok végtelen választéka olcsón...

Egyébként a Studio esetében különösen érdekes lenne megvizsgálni, hogy fémállvánnyal vagy faállvánnyal, fémtüskékkel vagy faalátétekkel/szövetalátétekkel tetszene-e jobban. Tehát, hogy alátámasztva vagy ellensúlyozva a Studio szárazabb-fémesebb jellegű hangkarakterét.

(#43229) Toobee Én úgy tapasztaltam, hogy a fémes-száraz hangszíne ellenére eléggé jól bírja a hangerőt, kevés benne a torzítás. Elég magas hangerőig érvényes, hogy inkább melegszik a hangja, mintsem beérdesedik. No persze hangfelvétele válogatja, hogy hol a határ.

[ Szerkesztve ]

(#43231) blattida válasza Toobee (#43229) üzenetére


blattida
nagyúr

Ne vedd már ennyire komolyan. :)
Mindkét óra jó és használható, hát, még ha több is van bennük. :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43232) andorra válasza blattida (#43231) üzenetére


andorra
őstag

Mi hiába próbáljuk Kammererrel megőrizni a fórum komolyságát, ha Te meg állandóan elvicceled. A hifizés köztudottan savanyú, száraz, morcos, mogorva embereknek való hobby, akiket csak a mulatós zenék + az alkohol képesek némi vidámságra hangolni.

(#43233) blattida válasza andorra (#43232) üzenetére


blattida
nagyúr

Sajnos a Mágai magasságokig nem érek föl, ezért én kérek elnézést.
Nekem csak Starker János jutott osztályrészül meg egy kis zöld tea.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43234) #71562240 válasza blattida (#43233) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem véletlen, hogy Starker már meghalt, ellenben Mága élt, Mága él, Mága élni fog.

(#43232) andorra Azt hiszed, mert másoknak nincs pénze sokszázmilliós hangberendezésre, akkor azok már nem is lehetnek hifisták? Akkor azokon akadálytalanul gúnyolódhatsz? Hát nem! Vedd tudomásul, hogy tíz éven belül egymillióval több magyarnak lesz hifije! Méghozzá 47ezer forintos, mert 47ezerből már lehet hifizni!

[ Szerkesztve ]

(#43235) andorra válasza #71562240 (#43234) üzenetére


andorra
őstag

A hifire valóban érdemes akár tízmilliárdokat is áldozni, főleg, amíg 8 fejlett európai hifi jut egy magyar hifire.
Viszont miközben mi szigorúan a hifiről beszélgetünk, meg kell jegyeznem Blattida válaszára, hogy a zöld tea fogyasztásának emlegetésének erős politikai üzenete van, mert elég nyilvánvalóan a zöld pártokkal való szimpatizálásra buzdít.
A Starker János álnév pedig nyilvánvalóan arra utal, Hogy "Erősebb János" kongresszusi beszédeit hallgatja,

(#43236) Bodz válasza Toobee (#43227) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem tudom. Őszintén szólva nem is kérdeztem. :B

(#43230) kammerer: Wharfedale fém-üveg állvány, fém tüskékkel. De én majd valami fát szeretnék. Ehhez hasonlóval ki is békülnék, ha "jól szól".

[ Szerkesztve ]

(#43237) rappit4 válasza blattida (#43225) üzenetére


rappit4
őstag

Kb. 10-15ezer Ft-ra gondoltam, tuningolás meg attól függ, hogy megéri-e. DAC nem hiszem, hogy lesz.

(#43238) #71562240 válasza Bodz (#43236) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hát, az már ránézésre is jól szól, kérdés mennyiért.
Általában én is a faállványokat szeretem inkább, de a Studio esetében "kard ki kard", "ha lúd legyen kövér" alapon lehet, hogy mégis a fémállványt favorizálnám.

(#43223) rappit4 és (#43237) rappit4: Általában megéri használtat venni, persze az átlagosnál kockázatosabb az optika esetleges elhasználtsága miatt.
A CD63 egy korrekt lejátszó volt annakidején, a CD67 inkább best buy volt, persze az más árkategória, de ha jó állapotú CD63-at kapnál 10-15ezer körül, az jó vétel lenne. Viszonylag nyugodt, kellemes hang, semmi különös. Keresgélj persze az ebben az árkategóriában megszokottan ajánlott NAD-ok, Cambridge Audio-k, Philips-ek, Yamaha-k... stb.-k környékén is. Sokat lendítene a hangminőségen, ha inkább 20-25ezer körül keresnél használt CD-játszót (és persze újabb jelentős hangminőségbeli ugrás lenne a használtan 30-35ezres kategória, afölött már lassab lenne a fejlődés az ár függvényében).

(#43229) Toobee Egyébként jól értettem, hogy a hangerő feltekerhetőségére kérdeztél rá? Vagy teljesen másra, például a használtsága mértékére?

[ Szerkesztve ]

(#43239) #71562240 válasza #71562240 (#43238) üzenetére


#71562240
törölt tag

(#43229) Toobee Vagy a kolléga óragyűjtő/-kereskedő...? :Y

(#43240) blattida válasza rappit4 (#43237) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor valamelyik philips vagy sony alapú lejátszót válaszd, azokat jól és olcsón lehet tuningolni.

kammerer
Tényleg, erre nem is gondoltam....akkor tényleg lehet, hogy több óra is van bennük... :Y ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43241) Leigazoka


Leigazoka
tag

Milyen/melyik kábel a jó hangfalhoz?

[ Szerkesztve ]

(#43242) Toobee válasza Leigazoka (#43241) üzenetére


Toobee
veterán

Húha...nem sok jót sejtek :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#43243) #71562240 válasza Leigazoka (#43241) üzenetére


#71562240
törölt tag

Banándugót tudsz venni ezer Ft/db alatt is például a Kácsa Audiónál kiszámítható ár-érték aránnyal.
A kábel meg ráér akkor, amikor biztossá válik, hogy milyen elektronikát veszel, és ahhoz esetleg milyen való, de akkor is inkább egyéni meghallgatások után kellene venned, mintsem tanácsra. Általánosságban a tárgyalt árszinthez arányosan nézve próbálhatsz QED-et, Klotz-ot, Gale-t, Audioquest-et...

[ Szerkesztve ]

(#43244) rappit4 válasza Leigazoka (#43241) üzenetére


rappit4
őstag

Az ott, a! :) Komolyra fodítva a szót egy kicsit több infó kell, hogy tudjanak neked segíteni, hangszóró típusa, zenei ízlésed stb.

[ Szerkesztve ]

(#43245) Leigazoka válasza rappit4 (#43244) üzenetére


Leigazoka
tag

2 utas, polc hangfal, Tangent. (E4 vagy Clarity 4) + ha nem is a 2.1 az E8 SUB - al akkor Sherwood RX-4109
erősítő vel.
Kábelnek Inakustik -ot v. Oehlbach ot néztem eddig..
Rock:
Hard, Lord, P-mobil, Omen, Tankcsapda, Zorall, Wall Street meg ami még komoly lehet a hangfalnak Richie Kotzen.
Metál:
Kalapács, Pokolgép, Ossian, Iron Maiden, Metallica, Slayer, Nightwish, Epica, Hammerfall, Gloryhammer, Die Apokaliptischen Reiter

[ Szerkesztve ]

(#43246) nebulo5


nebulo5
senior tag

Imént olvastam egy igen érdekes "cikket", egy feltételezhetően mérnöki végzettséggel rendelkező, zenekedvelő embertől! Komoly szakmai tudás feltételezhető róla, a leírtak alapján. Véleményem alapján, az elvakult mérési adatoknak hívő "adathuszárok" nagy megelégedéssel lovagolhatják meg a meggyőzőnek tűnő "novelláját", és az A/B, A/B/X tesztet szajkózók szája is ismét kihabosodhat az elolvasása után, de merem remélni, hogy sok zenekedvelő fórumtársamat továbbra sem tántorít el az olvasmány attól, hogy egy - egy új kábelt kipróbáljanak rendszerükben, a "jobb hang" érdekében.
Részemről, csöppet sem bánom, ha a kábelmizériát, vagy egyébb a miszticizmus határát súroló, ezoterikusnak tűnő, rendszerbe iktatható DIY dolgok miatt lenézően minősítenének. Ha nekem egy - egy kábeltől vagy akár egy villásdugó fordítástól jobb hangúnak, pontosabb zenei terűnek tűnik az otthon hallható zene, akkor az akár placebó hatásnak is csufolható érzés érdekében, én továbbra is meg fogom próbálni, be fogom szerezni, meg fogom venni a szóbanforgó "ketyerét" vagy kábelt!
tudományos novella :)

Üdv: nebulo

(#43247) #71562240 válasza nebulo5 (#43246) üzenetére


#71562240
törölt tag

Köszi az olvasmányt, annyiban felszabadítanálak a "mentegetőzés" alól, hogy például a kábelek (akár tápkábelek) vagy a villásdugófordítás hangminőségbeli hatásai már régen nem minősülnek ezotériának, főleg nem misztikusnak. Ezek bevett, meghonosodott ismeretek.

(#43248) blattida válasza nebulo5 (#43246) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért az általad linkelt írásban nagyon sok igazság van, ezt nyugodtan kijelenthetjük.
Viszont, az is igaz, hogy az általános placebo és egyéb alapvetően pszichológiai okokból fakadó hallások és nem hallások sajnos vagy nem sajnos, léteznek és nagyon sokszor nincs tényleges különbség a készülékek hangja között, csak mi hallunk olyat, ilyen-olyan okból kifolyólag.
Ám az is igaz, hogy a kábeleknek is van saját hangja, amely igenis hallható, ha az ember nem utasítja el eleve ennek a lehetőségét.

Az anyag egyébként nem novella, hanem esszé.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43249) nebulo5 válasza blattida (#43248) üzenetére


nebulo5
senior tag

"Az anyag egyébként nem novella, hanem esszé. "

A "novella" minősítéssel, egy adag (reményeim szerint megbocsájtható) cinizmust igyekeztem a linkelt olvasnivalóhoz adagolni :D

Üdv: nebulo

(#43250) schawo válasza nebulo5 (#43246) üzenetére


schawo
titán

Jó link, sok (rész)igazsággal.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.