Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43401) Giovanny


Giovanny
őstag

Nekem is lenne egy kérdésem DAC vs. Hangkártya, ehhez mi lenne a legjobb választás ~50k értékben jó lenne ha beleférne.Ha esetleg dac a nyerő lenne,akkor melyik a javasolt.

(#43337)kammerer Köszönöm szépen a részletes leírást! Hasznos volt :K

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#43402) MasterMark válasza eclipse006 (#43399) üzenetére


MasterMark
titán

61 centi.

Switch Tax

(#43403) mp54 válasza rogozsin (#43400) üzenetére


mp54
senior tag

de addig is legyen egy kicsit jobb a helyzet.
Egy adott szint elérése több kisebb lépésben összességében többe kerül, mint egy (vagy kevés) nagy(obb) lépésben...Ezt érdemes szem előtt tartanod.

(#43404) schawo válasza Giovanny (#43401) üzenetére


schawo
titán

Van a kütyü alaplapján koax tüske?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43405) MasterMark válasza rogozsin (#43400) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem biztos, hogy igaz. Egy régebbi 15 ezres Canton hangdoboz, és egy régebbi 15 ezres sztereó erősítővel árban ugyanott vagy, de minőségben nagyságrendekkel előrébb.

Switch Tax

(#43406) Giovanny


Giovanny
őstag

Szia,még nem tudom,rákérdezem az eladótól.

Zero Defect.No Compromise !

(#43407) RetepNyaraB válasza MasterMark (#43405) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Valami hasonlót szerettem volna írni :C

A PC-be pedig veszel egy használt Xonar Essence ST(X)-et -ha megfelel a sztereó kártya - és azzal vidáman hallgatsz bármit.

A használt piac pang keményen, lehet ügyesen alkudni, sőt vállvonva távozni is, mert nagy a választék. 30-60k között már komoly hangfalakat lehet kapni. Erősítőkre ugyanez a helyzet igaz.
Persze jöhet a külső DAC és társai, de akkor durván elindulsz a lejtőn és síró gyermekeid szájából cibálod ki a kajapénzt hifire inkább előbb, mint utóbb :K
Célszerűbb még a tetőn behúzni a kéziféket. Vagy nem. Te döntésed ;)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43408) MasterMark válasza RetepNyaraB (#43407) üzenetére


MasterMark
titán

Xonar helyett inkább DAC, ha csak sztereó kell.

szerk.: De amivel most megy, még azzal is kategóriákkal jobb lenne, aztán ráér a DAC, IC-k, meg stb.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#43409) Giovanny válasza MasterMark (#43408) üzenetére


Giovanny
őstag

A htpc hez amit még nem vettem meg,inkább dac-ot javasolsz? Mert ahogy kezdtem gondolkodni a dolgon,belső hangkártya nem jöhet szóba,csak külső vagy dac,de ahogy a kolléga is írta,most meghúzom a kéziféket mert utána már nehéz lesz:)

Zero Defect.No Compromise !

(#43410) thoger


thoger
csendes tag

Sziasztok Hifisek!

Tanácsotokra lenne szükségem. Szeretem a zenéimet a lehető legjobb minőségben beszerezni, gondolok itt a 96khz/24bit FLAC albumokra.

Nincs hozzá megfelelő hangcucccom, sosem volt, de megnyugtató érzés hogy ami van, az a maximum. :B

Szóval egy egyszerű nem audiofil halandó számára elérhető olyan eszköz amelyre az mondható hogy igen, érdemes vele lejátszani ezt a minőséget? (még ha a fülem nem is olyan hogy én azt kihallom :( )

Vagy hagyjam a francba, és menjek a 2.0 2.1 hangfalak topicjába? :DDD

(#43411) andorra válasza thoger (#43410) üzenetére


andorra
őstag

A hangforrás az egyik legfontosabb összetevője a láncnak. Tehát gyengébb és jobb rendszeren is érvényesülni tud. A kérdésed nagyon általános semmi konkrétumot nem tartalmaz, fejsd ki részletesen az elképzelésed !

(#43412) AMDFan válasza thoger (#43410) üzenetére


AMDFan
addikt

Szia, érdemes minél jobb hangrendszert beszerezned és nem azért, hogy a 24 bites flacot kiszolgáld hanem azért, hogy a 256-os mp3-akat is kiszolgáld. Ahhoz, hogy a jó minőségben megszólaló zenét élvezd nem kell audiofilnek lenni.

(#43413) schawo válasza thoger (#43410) üzenetére


schawo
titán

Inkább azt mond, mit szeretnél. Nem eszünk nyulakat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43414) RetepNyaraB válasza schawo (#43413) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Múúúú...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43415) Peetta14


Peetta14
tag

Sziasztok,
tudna ajánlani valaki egy jó minőségű 3.5 jack -RCA kábelt? Analóg erősítőre külső mobilt eszközt kötnék.

(#43416) MasterMark válasza Giovanny (#43409) üzenetére


MasterMark
titán

HTPC-hez nem kell DAC sem, meg külön hangkártya sem. Hiszem HM erősítőre lesz kötve HDMI-n, nem?

Switch Tax

(#43417) andorra válasza Peetta14 (#43415) üzenetére


andorra
őstag

Csak egy bizonyos szint felett érdemes jobb minőségű kábelekre költeni, ebben az esetben nem javasolnám, mert a mobil eszköz használata ellentétes látszatot kelt. Amúgy meghallgatás nélkül más esetben sem ajánlunk felelőséggel semmit.

[ Szerkesztve ]

(#43418) AMDFan


AMDFan
addikt

Egy nagyon érdekes cikk a ménemszólról:

Kifutunk valaha új zenéből?

(#43419) Peetta14 válasza andorra (#43417) üzenetére


Peetta14
tag

Nagyjából egyetértünk ;), egy hozzávetőleg értékarányos darabban gondolkozom, olyan 10k-ig.
Azt hiszem, hogy a Profigold PROI3402 rendben lesz. Tyúkbelet váltanék vele, így biztos előrelépés lesz.

(#43420) schawo válasza RetepNyaraB (#43414) üzenetére


schawo
titán

Nyuszi volt, hogy nem merte elmondani. Marhákat eszünk, nem hazudhattam :P

(#43418) AMDFan
Ez egy Vsouce videó, amit linkeltek a ménemszólon, szokásos Vsouce minőségben. Érdemes előfizetni a fickó videóira.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43421) rogozsin válasza RetepNyaraB (#43407) üzenetére


rogozsin
csendes tag

Elhiszem, hogy így van, de mivel nemigen értek hozzá, ezért lövésem sincs, hogy milyeneket kellene keresnem a használt piacon, és eléggé benne van a pakliban, hogy át tudnak verni, mivel nem értek hozzá, könnyebben rámsóznak valami hibás darabot.
Nade tételezzük fel, hogy majd ha oda érek kapok segítséget...
Ha mondjuk azt mondom, hogy 1 év alatt eljutok oda, hogy legyen pénzem, kb 70 ezrem elkölteni használt hangfalakra meg erősítőkre, akkor ezt figyelembe véve most legyen egy Xonar DX, vagy már most egy DAC kellene?
A Xonar nem jó a majdani hangfal+erősítő kombóhoz?

(#43422) MasterMark válasza rogozsin (#43421) üzenetére


MasterMark
titán

Jónak jó, de ugyanannyiért a DAC jobb.

Switch Tax

(#43423) rogozsin válasza MasterMark (#43422) üzenetére


rogozsin
csendes tag

Rendben, és milyen DAC-ot tudtok ajánlani úgy max 20 ezerért?

(#43424) #71562240 válasza AMDFan (#43418) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hmmmm, false friends... Típushiba, talán a félműveltség átka:

"És Hunter S. Thompson újragépelte a "A nagy Gatsby"-t , csak hogy megtapasztalhassa, milyen lehet megírni egy nagyszerű novellát."

[ Szerkesztve ]

(#43425) AMDFan


AMDFan
addikt

Bár a zeneajánlós topikba is beraktam úgy gondolom, hogy itt sem offtopic jó zenéket ajánlani, tehát bevágom ide is:

Szeretnék ajánlani nektek egyet Pretty Lightstól. Igaz már hónapok óta kinn van az album mégsem ajánlottam eddig, de úgy érzem itt az ideje :)

Pretty Lights - A Color Map of the Sun (2013) electro/glitch/funk/hip-hop/breakbeat

Az igazság az, hogy ennek a zenének a stílusát nagyon nehéz behatárolni. A zenéről annyit mondott Derek Vincent Smith (a.k.a Pretty Lights), hogy "analoge electronica in its purest form". Véleményem szerint a srác ma jelenleg a leginnovatívabb elektronikus zenész a világon, legalábbis azok közül akiket én ismerek. Csináltak egy 30 perces werkfilmet az album készítéséről, érdemes megnézni:

The Making of Pretty Lights' New Album: A Color Map of the Sun

Amin én megdöbbentem, az az hogy ott áll ez az elsőre ellenszenves suttyó gyerek a ferde baseballsapkájában és olyan kreativitás van benne és tudás mögötte ami példa nélküli. Szerintem egyébként nem teljesen normális a fazon, vagy állandóan be van tépve (Denverben él :) ) A filmben bemutatnak egy rakás hangszert amit felhasználtak az album készítésekor, hát kb világrekord mennyiség :)
Ráadásul az az érdekes, hogy az USA-ban, ahonnan eszméletlen mennyiségű szemét zene jön, kitört az undergroundból, rengetegen járnak a fellépéseire. Sajnálatos, hogy európába és főleg hozzánk még nem ért el. Én mindenkinek ajánlom, hogy hallgasson bele aki nyitott zeneileg, mert... mert csak. Én a werkfilmet az album meghallgatása után láttam csak, és irtó érdekes ezután újra meghallgatni az albumot.

Összességében egy eszméletlen zenei kavalkád a lemez, az nem kifejezés, hogy 2013 legjobb albuma számomra. Ja és természetesen teljesen ingyen letölthető a szerző weboldaláról: http://www.prettylightsmusic.com/therecordlabel/

(#43426) Giovanny válasza MasterMark (#43416) üzenetére


Giovanny
őstag

Nem HM erősítőm van,sima sztereó,de azon nincs sem optika sem hdmi sajnos.

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#43427) zoltanz válasza thoger (#43410) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekem a 24 bites zenéim, (DTS-HD) főleg koncertek m2ts kiterjesztésű audio fájlokban vannak, ez ugyanolyan jó.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#43428) RetepNyaraB válasza AMDFan (#43425) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

melyika zeneajánlós topic? Ajánljadmá ide is léccilécilécci!

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43429) krichd1 válasza RetepNyaraB (#43428) üzenetére


krichd1
addikt

Mai kedvenc zene: [link]
Év legjobb zenei albumai: [link]

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#43430) AMDFan válasza RetepNyaraB (#43428) üzenetére


AMDFan
addikt

[link]

hopp lemaradtam :)

[ Szerkesztve ]

(#43431) RetepNyaraB válasza AMDFan (#43430) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

de milyen randán :C

Köszi mindkettőtöknek :R

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43432) mp54


mp54
senior tag

A Rotel 935 BX erősítőm a Hivox tuning során azért kapott fix (Hivox "típusú")) tápkábelt, mert nem talált "Hivox" István megnyugtatóan jó helyet a beépített aljzatnak. Azóta láttam a fórumon, hogy valakinél, valaki lengő aljzatot csinált. Műszakilag ez mennyire jó megoldás? Ha jó, a lengő aljzat vezetékét milyen minőségűből célszerű csinálni? (gondolom nem kellene a Hivox kábelből semennyit meghagyni...) Az aljzatból milyen minőségű célszerű? Egyátalán megéri az egész beruházás vagy inkább költsem másik/jobb erősítőre? A tér javulását szeretnénk, jobb tápkábellel...

(#43433) Toobee válasza mp54 (#43432) üzenetére


Toobee
veterán

Ne kolts tobbet ra, inkabb az erosito cseret fontolgasd. A Focaljaid elbirnanak jobb cuccot is.

https://barbieripnk.hu/

(#43434) Tamoo válasza mp54 (#43432) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egyetértek Toobee-val... valószínűleg nem ez rakná helyre a teret.

(#43435) bajnokpityu válasza Tamoo (#43434) üzenetére


bajnokpityu
félisten

emlékeim szerint jókora tere volt a hivoxositott roteleknek. minőségére nem emlékszem.

az occ hangfalkábeleknek elvben milyen mélye szokott lenni?

catharsis sp310, neotech nes3004 pl.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43436) AMDFan


AMDFan
addikt

Tudna valaki adni egy tippet, hogy a 11. kerületben van olyan bolt ahol vállalnak kábelkészítést?
RCA-XLR kábelt szeretnék, van kábelem RCA csatival szerelve, és XLR csatit szeretnék rá forrasztatni.

(#43437) contaxg válasza AMDFan (#43436) üzenetére


contaxg
veterán

Tudok kölcsön egyet, de létezik RCA-XLR adapter (most éppen én is azt használom) amivel még egyszerűbb az élet.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43438) AMDFan válasza contaxg (#43437) üzenetére


AMDFan
addikt

Igazából a kábelem most RCA-XLR aljzat, de XLR dugó kéne a végére.
Amúgy köszi a felajánlást, de ha már ilyen sokat kéne utaznom, akkor elmennék a Kácsába :D

(#43439) bajnokpityu válasza AMDFan (#43436) üzenetére


bajnokpityu
félisten

keresd meg dudika10 forumtársat. belvárosban dolgozik.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43440) AMDFan válasza bajnokpityu (#43439) üzenetére


AMDFan
addikt

de hülye vagyok :D köszi :D

(#43441) contaxg válasza AMDFan (#43438) üzenetére


contaxg
veterán

jaaa.... járok arra holnap. De Dudika tökéletes partner erre. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43442) #71562240 válasza mp54 (#43432) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ezennel ex chatedra kinyilvánítom, hogy nincs szükséged lengőaljzatra - de azért meg is indoklom.
Ha tápkábelt akarnál cserélni, akkor forraszd be azt is fixen, ahogy a mostani is van, ezzel megúszol egy (két) felesleges/káros csatlakozót. De a HiVox kábel eléggé arányos az erősítődhöz, tehát az erősítőd hiányosságain egy tápkábelcserével szerintem most már csak sok pénzért keveset tudnál alakítani, többe kerülne a leves mint a hús (most már tudod, mit jelent :) ). A pénzt akkor már nyilván hatékonyabb lenne másra költeni.
Ha mégis tápkábelt cserélsz, forraszd be fixen, oszt jónapot - hacsak nem akarsz kisérletezgetni különféle kábelekkel, ez esetben lehetne fontos a lengőaljzat (amiből persze a "minél jobb minőségű" a "célszerű, de természetesen ár-/minőségarányosan a belépőszintű erősítőhőz képest), de akkor meg már a lengőaljzat vezetékével is ugyanúgy kísérletezgetni kellene, tehát ugyanoda jutsz, ahol lengőaljzat nélkül vagy, sőt "méginkább" ugyanoda. A lengőaljzatnak persze az is oka lehet, ha tápkábelhez csak en bloc szerelve jutsz, de nyilván nem ez a helyzet. No meg aztán agyalhatnál, hogy milyen hosszú legyen a legőaljzat vezetéke az abba menő tápkábel hosszához képest... Szóval, én azt mondom, hogy ez sok hűhő semmiért - és mivel én mondom, így is van.

Műszakilag egyébként ugyanolyan jó megoldás a lengő-, mint a bépített aljzat - de a legjobb, ha nincs aljzat. A lengő vezetékeként pedig nyilván célszerű ugyanolyant használni, amiből a lengőaljzatba menő kábel is van.

És ahogy, a többiek mondják, erősítőcserén valószínűleg érdemesebb lenne gondolkozni, mert a hangdobozod felette áll. De én hozzáteszem, hogy azért nem olyan sokkal áll felette, tehát itt is az a helyzet, hogy sok pénzért viszonylag keveset tudnál javítani egy erősítőcserével. Következhet a forráson való gondolkodás...

(#43443) mp54 válasza #71562240 (#43442) üzenetére


mp54
senior tag

Következhet a forráson való gondolkodás...
Miért? Az erősítő+hangdoboz szinthez képest jelentősen el vannak maradva?! (tudom, a DAC kilóg felfelé, de ez szándékos volt, ez az első DAC-om és már nem is akarom jobbra cserélni). Vagy számítógépes forrásra gondoltál? (Mert az nincs, ill. ott a Popi USB-nek, de az olyan, amilyen.)

(#43444) #71562240 válasza mp54 (#43443) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem konkrétan mondtam, csak úgy jeleztem a potenciális folyamatot. De ha már gondoltam valamire forrásként, akkor persze a DAC előtti részre gondoltam - hiszen a (különálló) DAC nem forráskészülék, másrészt a DAC-d természetesen bőven jó ehhez a rendszerhez.

(#43445) rogozsin


rogozsin
csendes tag

Ajánlottátok a DAC-ot, a hangkártya helyett, tudtok ajánlani konkrét típust?
Mondjuk max 30 ezerig..

(#43446) Haart válasza rogozsin (#43445) üzenetére


Haart
addikt

Itt az ajánlott pédány! :D

(#43447) vanadis


vanadis
csendes tag

Sziasztok,

Felmerült bennem, hogy egy új TV beszerzése kapcsán lecserélném a meglevő cuccomat (Ion obelisk 1 és StandArt 1 hangfalak). A fő ok a csatlakoztatásuk nehézkessége, a távirányító hiánya az erősítő esetén és a jelenlegi hangzás bizonyos hiányosságai (főleg a magasakkal nem vagyok kibékülve).

Amire gondoltam, egy új sztereo erősítő + hangfal páros, esetleg bónusz lenne egy jó 5.1-es erősítő, amit most sztereoban hallgatnék, de idővel kiegészíthetném a rendszert. De a házimozizásnál a lenti szempontok lennének fontosabbak.

Szempontok:
Szép, részletező, kiegyenlített, stabil sztereo színpad, viszonylag kis, közepes hangerőn is jó hangminőség (szomszédok). A komolyzenei koncertekről élőben is jól ismert zenekari és énekhangzás minél jobb megjelenítése.

Zenei preferencia:
klasszikus zene (főleg szimfonikus, igen, ez ellentmondás a hangerő lehetőséggel),
pop-rock (pl. Pink Floyd, Waters, Gilmour, L. McKennitt, Oldfield, Ákos stb stb bármi ami zeneileg és hangtechnikailag igényes), CD, DVD, letöltött, néha bakelit
YouTube zenei videok a TV-n keresztül.
filmek (DVD, letöltött, ...)

Szoba: 5 x 6,4 m, jelenleg a rövidebb fal közepén van a TV és mellette kétoldalt a hangfalak kb 2.8 m-re egymástól és 30 cm-re a faltól. Az ülőhely kb 3,5 m-re van a TV-vel szemben. Ezen nemigen tudok változtatni.

A keret: 350-450k, ha szükséges. KIZÁRÓLAG új erősítő érdekel (most nem részlezett okok miatt.) A hangfalak esetleg megfontolás tárgyát képezhetik (igen fordítva esetleg logikusabb lenne...). Tudom, hogy a minőséggel a készülékárak exponenciálisan nőnek, és mindig van tökéletesebb.

Nézegetve a kínálatot és olvasva a fórumot azért fordulok hozzátok, mert olyan erősítő hangfal párost keresnék, amely EGYÜTT a legjobbat adná a fenti szempontok szerint. Ja, és hosszútávra szeretném, az említett mostani darabokat kb. 15-20 éve vettem.
Jó lenne egy olyan páros, ami egy helyen meghallgatható, továbbá olyan hangfal(gyártó/márka), ami esetleg 1-2 év múlva is 5.1-re bővíthető, ha egy 5.1-es erősítő lenne a befutó. Szeretnék Phono bemenetet is az erősítőre a HDMI-k mellé. :). Nem szükséges az extra nagy teljesítmény sem. Gondolom ilyen szegmensben HDMI csati nélküli régebbi CD-játszó csatlakozása is gond nélkül biztosított. A StandArt-hoz hasonló megjelenésű álló hangfalakra gondoltam.
Nincs semmilyen márka preferenciám, bár pár angol tesztet elolvastam a Tannoy Revolutin DC6T SE hangfalakról, de élőben nem hallottam még. Szóval bármilyen tanácsot szivesen vennék a hozzáértőktől.

Köszönöm előre is a segítsegeteket és bocs hogy hosszú voltam.

(#43448) schawo válasza vanadis (#43447) üzenetére


schawo
titán

Sztereó (hifi) erősítőkön a hdmi nem túl népszerű. Én inkább egy külső DAC-kal oldanám meg az PC->analóg problémát. 100k DAC-ra, 100-150k erőlködő-re, 150-250k dobozokra.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43449) gorbep válasza vanadis (#43447) üzenetére


gorbep
senior tag

Hát jól gondold ezt meg...... a jelenlegi rendszered egy igen jól sikerült összeállítás.... csak a kora miatt ne váltsd le. A keretből AVR+5.1 vásárlás után zenén szerintem nagyon csalódott leszel, ezt az utat nem ajánlom.... :U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#43450) #71562240 válasza vanadis (#43447) üzenetére


#71562240
törölt tag

No persze rengeteg ötletet lehetne elővezetni, ízelítőül egy-kettő (phono fokozatot lehet külön venni adott esetben - ez talán még előnyösebb is lehet, mint a beépített, pl. NAD, Cambridge...):
Exposure 1010 + Phonar Veritas P3 akciósan - ez egy finom hangú, de nem is teljesen erőtlen páros lenne.
Marantz PM 7004 vagy Cambridge Audio 651 A + Chario Hiper 2000 Tower MK2 akciósan vagy ha elkelne, "kényszermegoldásként" Chario Silverette 200 Tower akciósan vagy Quad 21 L2 akciósan - a QUAD-dal egy kicsit pontosabb-letisztultabb lenne, a Chario-val hallgathatósabb.
Rotel RA-10 + B&W 684 - Ez disztingvált lenne.
YAMAHA A-S500 + JBL ES100 - erőteljes, de tiszta hangú.

Négyféle hangkép, de mindegyiknél elég jó szinergia lenne a párosok között.

Szerk.: nem feltétlen ott a legolcsóbbak, ahol linkeltem, de ott egyben meghallgathatóak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.