Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44301) dreed válasza blattida (#44282) üzenetére


dreed
tag

Adok neki egy esélyt, köszönöm a segítséget.

Üdv: Károly

(#44302) RetepNyaraB válasza Dorian (#44271) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jo, veszek AQ Type 4 meg 2,5 metert; ugyis akartam a centerbe is kötni ilyen madzagot. Belül forrasztva lesz persze, nem saru. Mer az baj?

Ketkedöknek: a jelenlegi tuti nem az eredeti - ez meg nem is poros, vadiuj zsinor.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44303) ghoszty


ghoszty
tag

Rotel 840BX 4 25k

vagy

NAD 3225PE 20k ? :R

(#44304) Tamoo válasza #71562240 (#44293) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

mv8
Mozira tényleg nem rossz. De szigorúan csak 90ért az 5.0. Annyiért jó, de többet nem ér.
45-50e egyébként reális a frontokért. Zenére viszont én sem ajánlanám.

(#44305) zoltanz válasza ghoszty (#44303) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nad szerethetőbb, (én azt venném) a másik sem rossz, de mindjárt jönnek szakértőbbek és segítenek.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#44306) #71562240 válasza ghoszty (#44303) üzenetére


#71562240
törölt tag

A NAD egy kicsit "anyagerősebb" kívül-belül és hangilag is - de mindkettő szóbajöhet, állapot szerint. A Rotel alkalomadtán tud szebben szólni. Szerintem ízléskérdés elsősorban (pezsgés vs. nyugalom), de mint mondtam, a NAD "több". Keresgélj szorgalmasan. :D

(#44304) Tamoo A nagy ellenállás hatására majd megvizsgálom mégegyszer, ha lesz alkalmam, mert érdekel az ügy. Nem tudom, ti miről hallgattátok, én ugyebár visszafogott Marantz forrásról és erősítőről (és a Hi-Fi Barlang hosszú, "visszhangtalan" folyosóján, ahol szinte minden "szikár"), esetleg ezért is érezhettem enyhébben házimozis karakterűnek, mint ti, lehet, hogy ti vadabb cuccokkal/helyen próbáltátok. Bár én is utaltam már az elején, hogy kissé házimozis karakterű, de annyira nem éreztem ilyennek, mint ti.
Na mindegy, lényeg, hogy a kollégának ajánlottam az MV8-nál egyértelműen zeneibb darabokat, kezdjen azokkal.

[ Szerkesztve ]

(#44307) Tamoo válasza #71562240 (#44306) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én használtam egy darabig. Olcsóbb mozivassal illetve Jungson ja66-al. Rossz emlékeim nincsenek róla, de nem sok zeneiség szorult belé. Mozi doboznak mondanám. Amúgy a témában szerintem nagy vonalakban egyetértés van.

(#44308) CrusherW válasza RetepNyaraB (#44302) üzenetére


CrusherW
tag

Hi, most kezdtem bele a Genius 5.1 leváltásába, vettem egy Pio 527-et és egy Jamo S506-ot (egy Dali AW8 méllyel), jelenleg egy X-Fi Platinumról kapja a jelet optikain, ha zenét hallgatok - a forrásom a hifistáknak valószínűleg vállalhatatlan: flac ha elérhető, de ha nem, akkor mp3. Az erősítőn minden hangfal small-ra állítva, a mély 80Hz-nél vágva, a szoba úgy 20m^2.
Láttam, te éppen mostanában cseréltél le egy Jamo S606-ot, és hasonló problémát fogalmaztál meg, mint amitől én is szenvedek. Valahogy a közép-mély tartomány túl hangsúlyos, egybefolyik, egyszerűen nem tetszik. Gyakorlatilag minden túl mélyen szólal meg, viszont az igazi mélyek alig jönnek át. Például egy szám introjában közép magas tartomány kihallásához jó 40-es hangerőre van szükség, viszont ha itt becsatlakozik egy mélyebb gitár riff, akkor folyamatosan túl hangos a mély, ami ráadásul egybefolyik, elnyomja mind a felső mind a legalsó tartományt. Tovább, talán erre szokták mondani, - vagy nem, - hogy a mély felbontóképessége kicsi, folyamatosan megy, bele is fájdul a fejem, de mégse hallom ki az egyes hangszereket, csak a permanens morgás/zúgás/kénevalamijobbszó.

Nem tudom, hogy merre kéne mozduljak, hogy minőségbeli javulást érjek el. Kifejtenéd milyennek érzed az új hangfaladat? Milyen zenei stílusra használod?

Általánosságban minden hozzáértőtől is kérdeznék: melyik a rendszerem leggyengébb láncszeme? Mit lenne érdemes fejleszteni, és melyik irányba? A könnyebb átláthatóság érdekében itt vannak a paraméterek:

Hang:
- Erősítő: Pioneer VSX 527-k
- Hangfalak: Jamo S506 (5.0)
- Mély: Dali AW 8 (aktív sub)
Forrás:
- PC, X-Fi Platinum, optikai kimeneten
- Formátum: Flac, mp3
- Lejátszó: Foobar
Körülmények:
- Szoba: 20nn
- Erősítőn a mélyek 80Hz-nél vágva
- Hangfalak small-ra állítva
- Preferált beállításom nincs, stereo és hangfalkitöltéseket egyaránt próbálgattam, de sehogy nem adta ki.
- Stílus széles spektrumon mozog, komolytól a progresszívig, de a legjobban a Dream Theater ügyetlen hangzása fáj.

Utószó: lehet, hogy rossz kifejezést használok, vagy a rendszer egyik-másik tagja kritikán aluli, ezek mind azért fordulhatnak elő, mert nem értek hozzá, most kezdtem bele, és nincs haladó zenehallgató ismerősöm, elnézést ezekért. Tudom, hogy sokaknak van itt az autómnál drágább mélynyomója/erősítője/75cm-es kábel, és azt is megértem, hogy miután megszokta, egyszerűen nem érti, hogy lehet képes az igényeit ennél lejjebb adni. Nincs ezzel baj, én például objektívekkel szoktam ugyan ezt csinálni, de most mégis maradjunk a magyar rögvalóságnál, az obik elviszik minden pénzem :) Tehát használt termékek játszanak, és a fejlesztés többlépcsős, egyszerre max 50-75 forint értékegyeztetéssel válthatom le a komponenseket. Köszi a megértést és a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#44309) #71562240 válasza CrusherW (#44308) üzenetére


#71562240
törölt tag

Most indulnom kell, nem tudok részletesen reagálni, de egy alaplépés: vágd a szubbasszust 40Hz-től, esetleg 50Hz-től. Mindjárt más lesz minden. Nem illik 80Hz-nél vágni, nem is értem, miért így állítottad be, mikor éppen ebből adódó problémára panaszkodsz.

(#44310) MasterMark válasza #71562240 (#44309) üzenetére


MasterMark
titán

A THX ajánlása.

szerk.: Mozira természetesen.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#44311) Tamoo válasza CrusherW (#44308) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez mozi beállítás. Zene nyilván nem szólj jól rajta, a rendszer nem is alkalmas erre.
Ha a Pio-n van pure direct mód, akkor úgy próbálj zenét hallgatni rajta, ekkor csak a két front működik és megkapja a teljes frekvencia tartományt.
Ha nem tetszik, akkor add el az egészet és vegyél egy dac-ot, sztereó erősítőt és egy pár jobb dobozt.

(#44312) CrusherW válasza #71562240 (#44309) üzenetére


CrusherW
tag

A házimozi topicban visszatérő téma a THX által javasolt 80hz-es vágás, amit sokan alátámasztanak, elfogadott standardnek tartanak, ugyanakkor kipróbáltam az 50Hz-es vágást is, de azzal sem értem el átütő sikereket.

@MasterMark: igen, mire begépeltem megválaszoltad :)

@Tamoo: na, tudtam, hogy csak kihagyok valamit az első hozzászólásomból, tehát:
Hely hiány miatt nem tudok dedikált moziszobát kialakítani, sőt, még hi-fi sarkot sem feltétlen, kénytelen vagyok a szigorúbb előfeltételekhez igazodni, jelenesetben az 5.1-hez. Tudom, hogy ez nem egyszerűen kompromisszumos, hanem egyenesen katasztrófa, mert ahogy a Hi-Fi nem házimozi, úgy a HM sem Hi-Fi, ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy ennél többet ki lehetne hozni a zenéből még ilyen feltételek mellett is.

[ Szerkesztve ]

(#44313) AMDFan válasza CrusherW (#44308) üzenetére


AMDFan
addikt

Ahogy előttem is írták, vágd a mélyeket alacsonyabban. A szobád elrendezéséről nem írtál még semmit. Kereszt, vagy hosszirányban szólnak-e a hangfalak?

(#44314) CrusherW válasza AMDFan (#44313) üzenetére


CrusherW
tag

A szoba 4,9m × 3,6m-es, a hosszú oldal két szélére helyezve a két front, Center középen 90 cm magasan, mély emellett a földön, hátsók a másik hosszú oldal két szélén. A két front reflexnyílása hátrafelé ásít, a faltól úgy 25 cm-re vannak, oldalról sajnos csak 5-5cm-t tudtam keríteni körülöttük.

(#44315) Tamoo válasza CrusherW (#44312) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én is házimozin hallgatok zenét, de csak a két fronton pure direct módban.
Szubot felejtsd el, ezt a kategóriát nem lehet normálisan illeszteni.

(#44314) CrusherW: szóval az elhelyezéssel is komoly gondok vannak. Ha tudsz egy képet dobhatnál.

[ Szerkesztve ]

(#44316) Patice válasza CrusherW (#44308) üzenetére


Patice
nagyúr

Az a Jamo szett szerintem nem zenehallgatásra van kitaálva, hanem mozira.

"..hogy a mély felbontóképessége kicsi, folyamatosan megy, bele is fájdul a fejem, de mégse hallom ki az egyes hangszereket, csak a permanens morgás/zúgás/kénevalamijobbszó."

Ezt tudja a szett, meg a frontok. Mozira vannak hangolva.

"..melyik a rendszerem leggyengébb láncszeme?"

Ezek után szerintem nem kérdés.

"Mit lenne érdemes fejleszteni, és melyik irányba?"

Egyértelműen a hangfalakat. Milyen irányba? Ez az ízlésedtől függő dolog. De ha már az 5.1-es rendszeredet és egy házimozi erősítőt zenére akarsz használni, akkor talán olyan szettet vegyél, ami zenére is alkalmasabb, mint a Jamo.

Vagy tartsd meg a jelenlegi összeállítást és fektess be egy sztereó láncba is. Egész olcsón, használt komponensekből jó kis zenélő láncot tudnál összerkani. A forrás adott. Kell egy sztereó erősítő, két hangfal, pár kábel, esetleg egy külső DAC és mehet a zene. :K

(#44314) CrusherW:

Ejj, ez nem túl jó elrendezés.
A frontokat tedd egymáshoz közelebb a szoba középvonalához + a faltól is jobb lenne lehetőleg 1m-re elhúzni. A hangszórók legyenek kb. 1m-re a mögöttük lévő falaktól.

Mozihoz kb. egy körvonalon kellene elhelyezned az 5.0-át. Mélynyomóval is lehetne játszani, hogy hol az ideális.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44317) CrusherW válasza Patice (#44316) üzenetére


CrusherW
tag

Oké, ez gyorsan kialakult, bár fentebb írtam, hogy a kihívás abban rejlik, hogy nem szeretnék/tudok két rendszert fenntartani. Tehát akkor a Jamók kell leváltani. Most jön a sokat elhangzott kérdés: milyen hangfalat vegyek? Mit javasolnátok? A kétutas álló dobozok egyáltalán jó irányt jelentenek?

Szerk: ahogy látom az elrendezés egyöntetűen rossz minősítést kapott. Összehozok egy móricka ábrát a berendezésről, ha az is kevés lesz, akkor délután archicadbe adok pontos terveket. Egyébként gondolom a probléma a garzonból ered, a szoba ugyanis zenére, filmre, alvásra, munkára és mindenre van berendezve.

[ Szerkesztve ]

(#44318) AMDFan válasza CrusherW (#44314) üzenetére


AMDFan
addikt

Hát hangfal elhelyezésnél két aranyszabály van, az egyik az, hogy téglalap alapú szobában a rövid oldalra helyezzük a hangfalakat, a másik pedig, hogy lehetőleg kerüljük a sarkokat. Sajnos nálad mindkettőnek az ellenkezője van ha jól értem, ráadásul a szubokat is nagyon magasan vágod. Ennek nem lehet más a vége mint brutál mélykiemelés. Mindenképpen 5.1-et szeretnél? Sztereoban sokkal jobb hangminőséget érnél el, úgy hogy azért mozin is jól szólna.

(#44317) CrusherW: mennyit érhet az egész cuccod, hangfalak + erősítő + szub?

[ Szerkesztve ]

(#44319) Tamoo válasza Patice (#44316) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"a faltól is jobb lenne lehetőleg 1m-re elhúzni. A hangszórók legyenek kb. 1m-re a mögöttük lévő falaktól."

:DDD ez szerinted reális? Mármint ha így beszorította nyilván nem tudja kirakni a szoba közepére.

(#44317) CrusherW: Ha ragaszkodsz a mozihoz, akkor zsebbenyúlós olyan szettet venni ami zenén is megállja a helyét. Ráadásul használt piacon is ritkábban van 5.0 hirdetve.

[ Szerkesztve ]

(#44320) CrusherW válasza AMDFan (#44318) üzenetére


CrusherW
tag

Van is egy ezzel kapcsolatos fájdalmasan ostoba kérdésem: a mozihoz ugye nem árt, ha van egy mélynyomó, még akkor is, ha tisztán 2.0-t használok a zenéhez, vagyis létezik olyan Hi-Fi, ami minimum 2.1-et tud? Továbbá a bemenetekkel is bajom van, elég sok eszközt kell elviselnie az erősítőnek, ráadásul digitális jelek formájában. Jelenleg gyakorlatilag 3 HDMI bemenet, az optikai és egy analóg stereo bemenet is foglalt, szempont a képminőség és a szabványtámogatás, illetve van pár fancy feature, aminek hasznát veszem. Valahogy a Hi-Fikről egy olyan - nyilván téves - kép él bennem, hogy van benne pár stereo RCA bemenet, esetleg még néhány koax/optikai bemenet, és viszontlátásra.

@AMDFan: formálisan legyen (új ár/ használt piaci ár):
- Pio 527 (105k, 65k)
- Jamo S506 (120k, 85k)
- Dali AW 8 (30k, 25k) megj.: valójában ez egy sok éve kifutott termék, nincs új ára
- Vettem néhány kábelt 10-15k értékben
Szumma: olyan 180k-ért eladható, és 270k körül megvehető újonnan

[ Szerkesztve ]

(#44321) Tamoo válasza CrusherW (#44320) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Álló frontokhoz nem szokás szubot használni zenéhez. Ezt már írtam. Főleg ha "mozis" szubról van szó, amit nem lehet megfelelően illeszteni.

(#44322): Szerintem nem ezt írtam. :((( ebben a kategóriában felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#44322) CrusherW válasza Tamoo (#44321) üzenetére


CrusherW
tag

Tehát a válasz az, hogy nincs olyan Hi-Fi, ami támogatna subot? Sejtettem :/

(#44323) MasterMark válasza CrusherW (#44322) üzenetére


MasterMark
titán

De van.

Switch Tax

(#44324) narumon válasza ghoszty (#44285) üzenetére


narumon
őstag

Hát ebből tutitra a Jungsont választanám. Kellemes hangú erősítőket gyártanak!

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44325) mp54 válasza CrusherW (#44322) üzenetére


mp54
senior tag

Ne erőltesd a sub-ot SZTEREÓ zenére! Jobbfajta frontok erre elegendőek.

(#44326) Patice válasza CrusherW (#44317) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezek után azt kérdezném, hogy milyen arányban hallgatsz zenét/nézel filmet ezen a láncon?

Lehet tényleg jobban megérné olyan kompromisszumot kötni, hogy inkább sztereó rendszer és esetleg egy szub, amit csak filmekhez használnál.

A rendszered árából sztereó vonalon is lehetne már egész jót összerakni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44327) AMDFan válasza CrusherW (#44320) üzenetére


AMDFan
addikt

Nem ostoba a kérdés. Természetesen van zenére is 2.1, de ezek nem olcsók. A legtöbb pro audio gyártó készít kifejezetten a rendszereikhez illesztett szubot, például a JBL, a Prodipe, a Mackie, a Genelec, az RCF. Ezekben az a jó, hogy beépített, a hangsugárzókhoz illesztett erősítőt tartalmaznak, tehát erősítőkérdés pipa, a szubot kötöd rá a hangkártyádra, a szubra pedig a sztereó hangfalakat. Többet közt az aktív váltás miatt nagyon pontos sztereó tér jellemzi ezeket a hangfalakat, a hangminőségüknek pedig csak az áruk szab határt. A Jamonál mindenképpen jobb hangminőséget kaphatsz az 5.1-es szetted áráért.
Egy jó példa ilyen 2.1-re a JBL-től: szub + monitorok
illetve egy komolyabb és jóval drágább szett a Genelectől: szub + monitorok
Ennek ellenére én azt ajánlom, hogy ha rá tudsz szánni 200-250 ezret akkor inkább vegyél egy komolyabb aktív monitort ami már a szubtartományt is leadja, és akkor nem lesz gondod a mélyekkel. Ilyen pl: KRK VXT8

Itthon több helyre is elmehetsz meghallgatni ilyen aktív hangfalakat, például friendlyhouse,hitspace,zaj.

[ Szerkesztve ]

(#44328) CrusherW válasza mp54 (#44325) üzenetére


CrusherW
tag

Persze, zenéhez nem is kell, nem is terveztem, csak mivel stereoban nem tetszett, kipróbáltam, hogy a kikevert csodák mit tudnak, de az sem tetszett.

Zene 90%-ban, mozi vasár és ünnepnap, és egyértelműen a zene élvez elsőbbséget. Másik topicban 2:5 arányról beszélnek, vagyis tulajdonképpen kiszolgálja a zenei igényeket az 5.1-is, de sokkal drágábban, és persze gondolom a high-endben már nem éri utol az 5.1 a Hi-Fi-t, de nem is ez a cél. Erre alapozva gondolom azt - javítsatok ki bátran -, hogy tulajdonképpen stereo zenére is használható 5.1 építhető, és ez lenne a cél.

(#44329) Patice válasza CrusherW (#44328) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem a zenehallgatás túlsúlya miatt inkább add el a jelenlegi 5.0-át és erősítőt és inkább sztereó rendszeren nézd azt a pár filmet.

A mélynyomót meg megtarthatod a filmezéshez. Zenére nem kell bekacsolni.

Én is ezt a kompromisszumot kötöttem, mert nálam is inkább a zene van túlsúlyban, az alkalmi filmezéshez pedig nekem elég a sztereó felállás.

Sőt. A sztereó rendszer fejlesztésével a mozihangok is egyre jobb teret adnak sztereóra lekeverve. nem egyszer fordult már elő, hogy oldalranéztem, hogy most ez a hang honnan jött? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44330) mp54 válasza CrusherW (#44328) üzenetére


mp54
senior tag

Egyetértek:
kiszolgálja a zenei igényeket az 5.1-is, de sokkal drágábban, Van-rá elég pénzed?
stereo zenére is használható 5.1 építhető
Igen, építhető. Van rá elég pénzed?

[ Szerkesztve ]

(#44331) Tamoo válasza Patice (#44329) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nálam mondjuk 70% zene 30% film. Mégis a mozi mellett döntöttem, mert a 70% zenéből kb. 10% amit a sweet pointba leülve hallgatok. :(

De persze én is a sztereót ajánlom neki.

[ Szerkesztve ]

(#44332) narumon válasza CrusherW (#44328) üzenetére


narumon
őstag

Ha 90%-ban zene akkor miért akarsz házimozit? Azért hogy ritkán amikor filmet nézel mögüled is fütyüljön a szél?
Szvsz vegyél egy sztereo rendszert és kész.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44333) CrusherW válasza AMDFan (#44327) üzenetére


CrusherW
tag

Tehát a 2.1 adott, viszont a bemenetek kérdése még mindig nyitott. Ugyanúgy képesek fogadnak n db HDMI-t, optikait, stb...-t? Mit kezd egy stereo vagy 2.1 Hi-Fi rendszer egy DTS-essel, vagy bármilyen 5.1 digitális forrással? Eldobja a maradék sávokat, vagy valahogy rákeveri őket a az élőkre?

Volt bennem egy prekoncepció, miszerint az árral jellemzően nő a hangfalak mérete - térfogatban - illetve, hogy a felsőbb kategóriákban inkább háromutas hangfalakat találok, namost a linkelt hangfalak ennek az ellenkezőjét mutatják; kicsi, kétutas, és drágább hangdobozok. Ezeknek a hangereje milyen relációban van egy azonos árú házimozi hangfallal? Elképzelhetőnek tartom, hogy ezeknél a hangerő annyira másodlagos a hangminőséghez képest, hogy nem is nagyon alkalmasak arra, hogy rendesen kihangoskodják magukat néha. Ez is csak egy rossz prekoncepció?

Valahol olvastam olyat is, hogy zenére nem szeretik a stúdió hangfalakat, mivel azok nagyon szárazon és pontosan adják vissza a hangot, nem tudom, hogy ebből mi az, talán a musicdivision.hu-n olvastam erről, mindenesetre az volt a lényege, hogy az inkább professzionális munkára, és nem zenehallgatásra készült.

Azt sem értem, hogyha ezek a Hi-Fi hangfalak lényegesen pontosabb/jobb hanggal rendelkeznek, akkor a magasabb kategóriájú házimozi rendszerek miért nem ilyen hangfalakból válogatnak össze ötöt? Mi választja szét a házimozi és a hi-fi hangfalakat ennyire?

A Hi-Fi hangfalak zömében kétutas, állványon álló, aktív hangfalak? Például látom itt már nem a banándugókat találok hátul, hanem háromeres, talán canon csatlakozókat.

Tudom, sok a kérdés, pedig minden vackot lookup-olok google-ben, hogy legyen valami kialakult képem, de eddig rosszul jártam a kialakult képeimmel.

Van itt olyan, aki zenehallgatásra használ 5.1-es erősítőt? Ha igen milyen erősítőt és hangfalakat (csak frontok érdekes) választott?

szerk.:
mp54: éppen ezért a kérdésért volt itllic a szó, hogy az első hozzászólásom fényében egyértelmű legyen, felesleges ezt a mondatot visszakérdezni :) De mit is ér egy kérdés bizonyítás nélkül?. A kiinduló erősítő 65k használtan, eladom, a következő lehet már 125k használtan, matematikai ismereteimet alapján megkockáztatom, hogy ez egy számtani sorozat lehet, ahol (d > 0), szép nagy n-ekre a végtelenbe tart, és ha feltesszük, hogy a erősítő ára < végtelen, akkor igen, a válaszom az, hogy ez lehetséges. Kellően nagy iterációval. Viccet félretéve, a problémám nem az összeadással van, hanem az iránnyal :)

[ Szerkesztve ]

(#44335) CrusherW válasza Tamoo (#44331) üzenetére


CrusherW
tag

Milyen rendszert használsz jelenleg? És ha tervezett bővítéseket - ha vannak - elvégeznéd, mit építenél?

(#44336) AMDFan válasza CrusherW (#44333) üzenetére


AMDFan
addikt

Igazából jó kérdéseket teszel fel. A stúdió monitorok HDMI-t nem fogadnak. Ezekhez érdemes venni egy normális lehetőleg külső hangkártyát, azt rákötheted digitális kábellel a számítógépedre. A hangkártyából pedig XLR, vagy jack csatlakozóval megy a sztereó jel a hangfalakba (vagy a szubba ha 2.1-ben hajtod). A DTS hangot a lejátszóprogram fogja sztereóba konvertálni. Valójában egy jó sztereó rendszer az 5.1-hez képest annyi hátránnyal jár, hogy hátulról nem fognak hangok jönni. A center hiányát abszolút nem fogod érezni. Maga a hangminőségbeli szakadék szerintem feledteti ezt az „élményt”.

Az ár növekedésével nem a hangerő nő, hanem a hangminőség. Ennek ellenére egy komolyabb stúdió monitor aminek 8”-os a membránja nagyobbat fog szólni mint a mostani Jamod, nem mellesleg tisztábban is, köszönhetően annak, hogy ezekben utanként külön erősítés van.

Az, hogy a stúdió hangfalak nem jók zenehallgatásra ez egy sztereotípia szerintem. Vannak olyan stúdió monitorok amik nem alkalmasak, mert mondjuk olyan az átviteli karakterisztikájuk ami ezt nem teszi lehetővé (ugyanilyen hifi hangfalak is vannak), de az én véleményem pont az ellenkezője, az az igazán alkalmas eszköz zenehallgatásra amit a zeneszerző/hangmérnök is hallgat és beállítja rajta a zenét. A hifisták általában azért nem szeretik ezeket, mert nem tudják cserélgetni az erősítőt, hangfalkábeleket, nem olyan designos a kialakításuk mint egy szép álló hangfalnak, él bennük egy téves elképzelés, hogy integrált erősítővel nem szólhat olyan jól egy rendszer mint külön erősítővel, és még sorolhatnám.

Jó hangfalból is építhetsz házimozit, ami jó zenehallgatásra is, ez csak pénz kérdése. Nem mindegy, hogy ugyanannyi pénzből 2 hangfalat veszel, vagy 5+1-et.

[ Szerkesztve ]

(#44337) Tamoo válasza CrusherW (#44335) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Denon 3808 és Monitor Audio RS dobozok.
Anyagiak miatt ezt nem hiszem, hogy közeljövőben cserélem. Túlságosan zsebbenyúlós lenne feljebb lépni.
Tervezett fejlesztés tv (de az nem ide tartozik) illetve szoba/szoba akusztika csiszolgatása.

(#44338) CrusherW válasza Tamoo (#44337) üzenetére


CrusherW
tag

Ez az erősítő még elérhető kategóriában van használtan, új ára 440 000 körül mozog, vagyis ez egy olyan 180 000 Forintos Hi-Finek felel meg, felteszem ez még éppen csak belépő kategória Hi-Fisták között, de legalább már bent vagyunk vele:)

Legyen most ez a kiválasztott erősítő, amihez olyan hangfalat keresünk, ami nem botrányos, 2.0, maximum egyszer veszek hozzá egy mélyet, de most csak a stereo az érdekes. Minden ellenérzésetek ellenére, tudnátok ehhez ajánlani olyan hangfalat, amivel a zenét legalább már értékelhetőnek találjátok? Esetleg valami alacsonyabb kategóriában 150 körül használtan, és egy jobb fajta, hosszútávú célnak. Csak hogy legalább el tudjam képzelni, mit is akarhatok.

Félre ne értsétek, tökéletesen világossá tettétek, hogy a stereo Hi-Fi lenne az üdvözítő út, mind anyagilag mind minőség tekintetébe. De ezt az utat is végigrágnám veletek.

(#44339) robi-k válasza CrusherW (#44338) üzenetére


robi-k
őstag

Ez jó választás lenne számodra: Dali Lektor 6.

(#44340) Tamoo válasza CrusherW (#44338) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"180 000 Forintos Hi-Finek felel meg"
Mármint hogy egy 180e-s sztereó erősítővel veszi fel a versenyt hangban? Közelében sincs. Még a fele is optimista lenne.
Sok értékelhető doboz van, de a választás ízlés és a hallgatott műfajok kérdése (többek közt).

(#44339) robi-k: Aki ilyet akar, annak már érdemesebb lecsapni most a komplett szettre 300ért.

[ Szerkesztve ]

(#44341) Sefter válasza robi-k (#44339) üzenetére


Sefter
veterán

Csak drága, tekintve az új árát...
Akkor volt reális érte a 180k amikor beajánlottam, nyár elején...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#44342) RetepNyaraB válasza CrusherW (#44333) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Akkor beleugatok en is tudatlanul; hamar nekem cimezted az elsö posztot :DDD

Egy atlagos nappaliba kell a fenenek egy ocska szub (föleg hosszu falon), ami szetdummog mindent :N Rendes minösegü allohangfal kell (vagy AMD maniaja, egy durvabb allvanyos {aktiv?} monitor). Legfeljebb 3dB-lel halkabban robbantja le Tomkrúz az idegenek fejet. En jelenleg nem erzek hianyt basszusban a szubtalan frontjaimmal egyaltalan. Nekem maradt az 5.0, ahol meg a center egyszer esetleg cserere szorul (Wharfedale DIA 10 CC), zenet pedig direct 2.0 üzemmodban elhajtja a Yamaha szepen. Otthon pang a hasznaltpiac, kakáért lehet nagyon jo hanfalakat kifogni - majd a többiek ajanlgatnak ezt-azt.
A pangasbol kifolyolag eleg illuzorikus arakat löttel be a cuccaidnak :U
En ha 150, max. 200 euroert eladom it az S606-ot, akkor elegedett vagyok :(((

szerk: ha van 150-ed hangfalra, azert iszonyu komoly dolgokat tudsz venni hasznaltan. A 15+ eves allo dobozok között turkalj aproban.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44343) CrusherW válasza RetepNyaraB (#44342) üzenetére


CrusherW
tag

Mentségemre szóljon, annyiért lőttem be, amennyiért találtam őket, pár napja vettem ezeket ennyiért, és a legjobb árú hirdetések között válogattam. Az már más kérdés, hogy mennyi idő alatt viszik el őket, meglátjuk, ha ott tartunk.

A házimozi topic után felüdülés olyat olvasni, hogy 150 000-ből nem csak olyan nevetséges szutyok jön ki, ami vállalhatatlan még egy mobiltelefonba is :)

[ Szerkesztve ]

(#44344) AMDFan válasza CrusherW (#44343) üzenetére


AMDFan
addikt

Lehet, hogy felüdülés ilyet olvasni, de iszonyú jó cuccokat azért nem fogsz kapni 150-ért. Vállalhatóakat lehet venni ennyiért.

(#44345) Tamoo válasza RetepNyaraB (#44342) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mozi nincs szub nélkül. :U Max azok értenek veled egyet, akik szintén csak 5.0-t használnak.

(#44343) CrusherW: 150ből itt se ajánl neked senki jó mozit. Csak vállalható sztereót.

[ Szerkesztve ]

(#44346) RetepNyaraB válasza AMDFan (#44344) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Spec egy honapja meg Magyarorszagon ajanlgatott Kammerer több Ruarkot, csak messze voltak es nem akartam annyit költeni ra. Azok 100-120 körül voltak, kb 20 eves gepek. Mai aron ezek a 4-5000 euros kategoria :U
Es minösegben is. Azert mondom, hogy regi, puccos (angolt) erdemes beruhazni.

(#44345) Tamoo @ Egy 20nm-es nappaliban ez piaci vakitasos overkill. Fenyes nappal, ha lehet bömböltetni, akkor esetleg persze jo, ha megmozgatja a beleid a 20Hz, de ez film izles kerdese is es messzire vezet :U

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44347) AMDFan válasza RetepNyaraB (#44346) üzenetére


AMDFan
addikt

Oké csak egy 20 éves hangfallal már lesz gondod egy idő után. Ki tudja mit élt az már meg, mikor porlad szét a membránja, stb stb... Amúgy persze akit ez nem zavar, annak simán megéri a hangminősége azt az árat.

UI: a 20Hz soha nem fogja megmozdítani a beleidet, maximum akkor ha 1 millás szubod van :) A mozis szubok a 40-50Hz-es tartomány emelik ki, azért szól akkorát.

[ Szerkesztve ]

(#44348) mp54 válasza CrusherW (#44338) üzenetére


mp54
senior tag

180 000 Forintos Hi-Fi
Tudom apróság, de célszerű lenne a "HI-FI" szót lecserélned "sztereó"-ra, "sztereó rendszer"-re, "sztereó erősítő"-re, "sztereó/front hangdoboz pár"-ra, mikor éppen mire gondolsz...
Lásd: mikro/mini/midi HI-FI.

(#44349) RetepNyaraB válasza AMDFan (#44347) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Termeszetesen meg kell nezni mit veszel. Az meg igen valoszinü, hogy egy 20 eves lada ami ma rendben van, az meg eleg sokaig rendben is lesz, mert nem a Hyundai kategoria volt uj koraban, hanem az 1973-as Merci (aki mint tudjuk szarik a harom evre es a 100 ezer kilometerre :P )

szerk: nem kell kötekedni a herceken, nem szam szerint irtam nyilvan ;)
Tamoo :R no offense

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44350) Tamoo válasza RetepNyaraB (#44346) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ebben nem fogunk egyetérteni. Mondjuk azt aláírom, hogy híradóhoz nem kell szub.

Lehet filmezni szub nélkül, de moziélmény az nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.