Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43301) Giovanny


Giovanny
őstag

#43293MasterMark Minél magasabb kategóriás, annál kevesebb a különbség, és annál drágább.
Hallgasd meg.

#43295kammerer Jelentős.

jános :F

Zero Defect.No Compromise !

(#43302) Haart


Haart
addikt

Kellene nekem valami jó pci-e hangkari a jelenlegi erősítő+hangfal kombómhoz.
Sztetek nagy a különbség a Xonar DGX, DSX, DX/XD hangkártyák között?
Ki melyiket ajánlja?

(#43303) #71562240 válasza Giovanny (#43301) üzenetére


#71562240
törölt tag

Fejtsd ki a kérdésben, hogy mit, miért, honnan, hová... és akkor cizelláltabb vàlaszt kapsz. Szép kérdésre szép választ kapsz.

(#43304) schawo válasza Giovanny (#43301) üzenetére


schawo
titán

Kinek mi a jelentős.
Ha lejjebb k..va sok, rendkívül sok, nagyon sok, majd sok a különbség, akkor itt bőven lehet jelentős.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43305) Giovanny válasza #71562240 (#43303) üzenetére


Giovanny
őstag

Fejtsd ki a kérdésben, hogy mit, miért, honnan, hová... és akkor cizelláltabb vàlaszt kapsz. Szép kérdésre szép választ kapsz.

Tehát,Dali Zensor és Lektor közötti hangbeli különbségre lennék kíváncsi, mert van pénzem,új,de nem a boltból,Ceglédre. Szóval megéri a drágábbat venni,vagy tényleg csak minimális a differencia van köztük?

schawo Hogy tegyem fel a kérdést,hogy érthető legyen Nektek?

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#43306) Tamoo válasza Giovanny (#43305) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem tudom mennyiért vennéd, de a Lektor6 5.0 most 300ért eléggé best buy. Ha a többi elemét eladod ami nem kell nem jössz ki jobban?

Én nem tudom, hogy mennyi a különbség a Zensor-hoz képest, de egyértelmű hogy a Lektort venném. :D

[ Szerkesztve ]

(#43307) #71562240 válasza Giovanny (#43305) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem az érthetőséggel volt baj, hanem azzal, hogy az ilyen általánosságban idelökött kérdések rengeteg felesleges munkát adnak azoknak, akik válaszolni tudnak. Az a munka, amit a kérdésbe nem teszel bele, pluszmunkaként jelentkezik a válaszban, és sokszor derül ki ilyenkor, hogy a pluszmunka felesleges volt.
Ha még addig aktuális, este számítógép mellett adok kifejtő választ, most úton vagyok.

(#43308) Giovanny válasza Tamoo (#43306) üzenetére


Giovanny
őstag

Na,legalább valaki őszinte választ adta :) Lehet hogy azt teszek én is,drágább biztos jobb, alapon :D

kammerer bőven ráér,a jövő hétre tervezem a vásárlást,és köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#43309) #71562240 válasza Giovanny (#43308) üzenetére


#71562240
törölt tag

Közel se ilyen egyszerű. Őszinte választ pedig őszinte kérdésre várj. Majd este kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#43310) MasterMark válasza Haart (#43302) üzenetére


MasterMark
titán

Miért nem inkább DAC?

Switch Tax

(#43311) Haart válasza MasterMark (#43310) üzenetére


Haart
addikt

Miért? Egy dac jobb mint egy fullos hangkártya? Ha igen akkor miért?
Ha valaki ezt alátámasztja nekem akkor meggyőzött :D

(#43312) Ear001 válasza Haart (#43311) üzenetére


Ear001
addikt

Mert adott pénzből egy hangkártyának több funkciót kell ellátnia, ezért a tervezésnél több kompromisszumot kell kötni mondjuk azt, hogy olcsóbb alkatrészeket kell beletenni.

Ettől függetlenül vannak jó hangú hangkártyák és borzalmas D/A konverterek, de szerencsés kézzel ugyan annyi pénzért a másodiknak illendő jobbnak lennie.

(#43313) Haart válasza Ear001 (#43312) üzenetére


Haart
addikt

Ezek elméleti dolgok, nem tudok rájuk alapozni. Ezzel én nem lettem okosabb és még mindig nem tudom mit lenne érdemes. 20k-t fogok elkölteni rá. Ezért tudok venni egy Xonar DX/XD-t, vagy egy DAC-ot. Kérdés melyikkel járok jobban. Hátha van itt olyan ember aki egy jobb hangkártyáról váltott DAC-ra és nem bánta meg.

(#43314) schawo válasza Haart (#43311) üzenetére


schawo
titán

Mert a pcn belül minden csupa interferencia, elektromos zaj. És ez gyakorlat, nem elmélet.

Szinte mindenki hangkártyáról váltott.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43315) Toncsi válasza Haart (#43313) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Én Emu0404pci-ről váltottam és nem bántam meg.
Amúgy pc-nél a tápegység is szűk keresztmetszet, mondjuk ha csupán usb tápellátású dacot veszel, akkor kb. ugyanott vagy.

(#43316) Haart válasza schawo (#43314) üzenetére


Haart
addikt

Értem csak konkrét ajánlattal még senki nem jött hogy mit lenne érdemes, hangkártya helyett.

(#43317) schawo válasza Haart (#43316) üzenetére


schawo
titán

Musiland 01 US [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43318) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Halihó,

mostanság főleg laptop (foobar)+usb dac->line out->yamaha rx-v565-ről hallgatok zenét; eléggé kezd zavarni a Jamo s606 dübörgő basszusa. Nyilván overkill is a hangfal egy kb 3X6nm2-es nappaliba. Lehet ezen valahogy finomítani (az erősítő direct üzemmódban van, bi-amp, bikábel), vagy sem?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43319) AMDFan válasza RetepNyaraB (#43318) üzenetére


AMDFan
addikt

3x6 méteres a nappalid? Tehát 18nm? Milyen elrendezésben vannak a hangfalak, keresztben vagy hosszában szólnak? Mert ha a hosszú oldalon vannak a hangfalak és te közel vagy a hátsó falhoz amikor hallgatod akkor nem a hangfal hibája a dübörgő basszus hanem a szobáé. A szoba hátsó falánál mindig feldúsulnak a mélyek.

[ Szerkesztve ]

(#43320) Haart válasza schawo (#43317) üzenetére


Haart
addikt

Ilyet csak e-bayről lehet beszerezni?

(#43321) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Múltkor találkoztam egy olyan átjátszó csatlakozóval amit boltban vettem, hogy nem lehetett hozzá forrasztani. Ilyenkor mivel rögzítik a vezetéket sajtolással? ;]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#43322) RetepNyaraB válasza AMDFan (#43319) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A hosszú falon vannak és sajna eléggé rátolva (tán 10 centire), mert ugye nem férnek el különben. Ja és egymástól kb 220 centire. Én meg a túlsó falon kuksolva hallgatózom. Tehát ez szobaakusztikai probléma? A két beépített sub egymás fele néz (a reflex luk meg hátul van ugyi). Ha megcsrélem kifele nézőre az segíthet, vagy tökmindegy?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43323) Dorian válasza RetepNyaraB (#43322) üzenetére


Dorian
félisten

Dobozok falra tolva és hallgatási poz. fal mellett külön-külön is feldúsult mélyeket eredményez.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43324) schawo válasza Dorian (#43323) üzenetére


schawo
titán

Tehát ez szobaakusztikai probléma?
Abszolút

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43325) RetepNyaraB válasza schawo (#43324) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:O
Orvosolni? Szönyeg a falra mögem?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43326) Dorian válasza RetepNyaraB (#43325) üzenetére


Dorian
félisten

Az a mélyeket nem hatja meg. Valószínű, még arányaiban több mélyed is lenne, mivel a magasakat csillapítaná.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43327) schawo válasza RetepNyaraB (#43325) üzenetére


schawo
titán

:( Azzal csak a magasakat csillapítod. A mélyek külön állatfaj. Oda brutális mélycsapdák kellenek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43328) RetepNyaraB válasza schawo (#43327) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ehgen sejtettem, hogy hülyeseget irok. Mijaza melycsapda? Klingonok is beleesnek?

szerk: vagy eladni a nagy dög Jamot es beruhazni kisebb, mondjuk ketutas allodobozra. A bass reflexet ugyse uszom meg manapsag, föleg megfizethetö aron, denke ich...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43329) schawo válasza RetepNyaraB (#43328) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43330) AMDFan válasza RetepNyaraB (#43328) üzenetére


AMDFan
addikt

Egy kisebb doboz csak félmegoldás, annak is feldúsulnak majd a mélyei, de igazán mélyre meg nem fog menni... Az igazi megoldás az lenne ha a rövid falra helyeznéd el őket, már csak próbaképp is megéri megcsinálni, hogy halld a különbséget. A másik megoldás pedig az, ha átnyergelsz közeltéri zenehallgatásra.

(#43331) RetepNyaraB válasza schawo (#43329) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

köszi, de oooh lonak a szarát, fogok en barkacsolni meg elronditani a szobat :O

(#43330) AMDFan @ sajna megoldhatatlan, probabol meg nincs ertelme mert csak bosszantana, ha sokkal jobb... :W

Közelteri hallgatas :F
Beköltözöm a dobozok ele, vagy kizarolag fülesre gondolsz?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43332) schawo válasza RetepNyaraB (#43331) üzenetére


schawo
titán

Kérdeztél,én válaszoltam. Sejtettem, hogy nem esel neki a szobának, szinte mindenki így reagál elsőre :)
Idézek a tegnapi inkorrekt szövegből:

Találjátok ki, hogy hogy a teszt helyszínét képező szoba hány százaléka volt akusztikailag kezelve (0%). Ezt azért mondom, hogy azok az emberek, akik ölre menő vitákat szoktak folytatni audió kérdésekben a legritkábban törődtek egy másodpercnél többet a lehallgatás helyének akusztikai kezelésével.

Közeltéri monitor dobozok, közeltéri lehallgatás.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43333) RetepNyaraB válasza schawo (#43332) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Meg is köszontem, ironia nelkül :K
A csaladom kevesse toleralna a Starwars diszleteket a maradek falfelületeken es hajlok ra igazat adni nekik. Nyilvan logikus es praktikus elgondolas, de nalunk nem fog menni. Megbaratkozom a szönyeg közeperöl hallgatas gondolataval, illetve majd rakeresek erre a közelteri monitor kerdesre. Ja de persze erröl megy az 5.0 mozi is, tehat azer' olyan megoldas kell amely ezt is kiszolgalja... :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43334) schawo válasza RetepNyaraB (#43333) üzenetére


schawo
titán

Ja de persze erröl megy az 5.0 mozi is, tehat azer' olyan megoldas kell amely ezt is kiszolgalja...

Akkor szoknod kell a mélyeket :(

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43335) #71562240 válasza RetepNyaraB (#43333) üzenetére


#71562240
törölt tag

Legelőször is tedd át a rövid falak elé a hangdobozokat, minél távolabb a hátuk mögött lévő faltól, és 60-70 centire az oldalfalaktól, bár így kicsi lesz a hangdobozok közti bázistávolság, de valamit valamiért. Másodsorban a bennük levő szubok kifelé nézzenek, miközben az előlap szembenézzen veled a hallgatási pozíciódban. Harmadsorban így a hallgatási pozíciót is el tudod vonni a mögötted levő faltól. Ha mindezzel megvagy, akkor gondolkodj el, hogy van-e teendőd mindenáron hangdobozcserében vagy nincs. Nem árt, ha a falak mentén némely alkalmas (tehát nem túlzottan kitüremkedős méretű) bútorok csökkentik a visszaverődéseket, például legjobb a könyvespolc.
Mindazonáltal ilyen esetekben nem javallott a csere, mert ha van egy pár mélyerős dobozod, és azt szobaméret okokból kisebbre cserélnéd, akkor utána nagyon hiányozna az energia, amihez hozzászoktál, hogy ott van. Jobb elrendezéssel, akusztikával kell megoldani a mostani anomáliákat.

(Majd holnap tényleg megírom a P7-et, mindenféle halláskárosult RetekNyaláB-ok okulására.)

[ Szerkesztve ]

(#43336) RetepNyaraB válasza #71562240 (#43335) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

eh de le vagyol maradva :C
Nem tudok atrendezni, lehetetlen az ajto/ablak miatt. Mar belenyugodtam es maradok ezeknel :K

A P7-et majd hiszem, ha olvasom!

üdv,

ReteknyaláB :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43337) #71562240 válasza Giovanny (#43308) üzenetére


#71562240
törölt tag

Na szóval, ugyebár az a gond, hogy jelentős hangzáskülönbség van a két hangdoboz között, de ez nem feltétlen fokozati különbség, hanem inkább karakterkülönbség, sokféle paraméter mentén, és ezek a paraméterek nem egyirányban mutatnak, hanem összevissza. Ugyebár téged az érdekelne, hogy álljunk elő a farbával, hogy melyik jobb, illetve a drágábbik jobb-e annyival, mint amekkora (kicsi) az árkülönbség (és akkor esetleg balga módon meghallgatás nélkül meg is vennéd azt, amit ajánlottunk, minthogy Tamoo válaszából már le is szűrted, hogy melyiket veszed meg), csakhogy ez nem ilyen egyszerű, nincs egyértelmű válasz, csak egyrészt-másrésztek vannak.
Tehát ahhoz, hogy ne csak a vakvilágba írjon az ember regényeket sok hűhó semmiért alapon, érdemes lett volna tudni sokmindent a felhasználási céljaidról (milyen zenéket hallgatsz, milyen hangképet szeretsz inkább, milyet nem annyira, mit vársz a készüléktől, milyen hangrendszerbe illeszkedne a készülék, stb. stb...), a felhasználási körülményekről (pl. szobaméretek/-akusztikai körülmények stb, stb...), és hogy egyáltalán, miért éppen ezt a két típust kérdezed a hatalmas kínálatból?! Milyen alapon, milyen okból kellene éppen ezen kettő között dönteni?! Szóval, ha tanácsot vár az ember, adja meg a tanácsadáshoz szükséges paramétereket, mert így a tanácsadó kénytelen írogatni a vakvilágba feleslegesen regényeket, ráadásul a vége esetleg az lesz, hogy nem is ezen kettő közül lesz a választás.

A két hangdoboztípus ugyebár két különböző termékvonalba illeszkedik, és bár látszik rajtuk, hogy mindkettő Dali, mégis jelentősen különbözik a hangjuk, mert más volt a tervezési koncepciójuk, és részben másfajta felhasználói kört és felhasználási körülményeket céloznak. Mindkettőre igaz, hogy a mélysávban egy kicsit mesterségesen feldúsítottak, de még ez a hasonlóság is másképp hat egyiknél, másiknál. Szerintem a Cenzor egy kicsit közelebb áll a "hifis-audiofiles" felfogáshoz, míg a Lektor egy kicsit inkább a házimozis hangvétel felé hajlik. A Cenzor "kisebb hang", visszafogottabb karakter, annak ellenére, hogy neki nagyobbak a középmély-hangszórói, mégis a hangolása olyan, hogy inkább kevesebbet mond, de azt egy kicsit kifinomultabban. Kevésbé erőteljes a mélye, de mélyebbre megy. A Lektor nagyobb méretű hangot, nagyobb hangszínpadot állít elő, nagyobb szobaméretet is kíván, kicsit erősebben puffog, mint a Cenzor, tehát bizonyos szempontból kevésbé kifinomult, ellenben több energiája van, vagy legalábbis nagyobb energiájúnak igyekszik mutatni magát. Ennek ellenére, a kifinomultság valamiképpen azért fordítva is igaz. A Cenzornak kicsit fémesebb a hangvétele, kicsit ahhoz hasonlóak a hangszínei, mintha fémből lennének a magas- és mélyhangszórói membránjai, pedig nem abból vannak. Ez a fémes hangszín viszonylag meleg hangszín, de nem mindig, ergo nagyon sprőd hangfelvételeken egy kicsit jobban kimutathatja a fogafehérjét, mint a fásabb, szivacsosabb hangzású Lektor, amely megengedőbb a hangfelvételekkel szemben ilyen szempontból, ellenben kevésbé megengedő a hordósabb, túlvezéreltebb hangú felvételekkel és ilyen jellegű műfajokkal szemben. Mindkettőnek viszonylag lágy a hangkaraktere, de míg a Cenzor lágysága inkább a felmelegített fém lágysága, addig a Lektor inkább a puhafa lágysága, sőt egy kicsit pudvás is tud lenni az a fa néha.
Ha nagyon-nagyon muszáj lenne választanom, akkor valószínűleg a Cenzort választanám, de rögvest szembe is köpném magam ezért. Az az igazság, hogy ha mindenképpen ezen két típus között kellene választani, az a 22-es csapdája lenne, egyik percben ezt gondolnám, a másik percben azt. Pedig magamat és a körülményeimet nagyon jól ismerem, téged és a te körülményeidet meg egyáltalán nem.

(#43338) #71562240 válasza RetepNyaraB (#43336) üzenetére


#71562240
törölt tag

Olyan NINCS, hogy "nem tudok átrendezni". Meg KELL oldani. Egy lakásban-helyiségben minden körülmények között az az elsődleges (egyetlen) szempont, hogy a hifi rendszer megfelelően legyen elrendezve. Bármely más szempont nem szempont.

[ Szerkesztve ]

(#43339) rappit4 válasza #71562240 (#43338) üzenetére


rappit4
őstag

Az életcélom, ezt megértetni a családtagokkal :DDD

(#43340) #71562240 válasza rappit4 (#43339) üzenetére


#71562240
törölt tag

Monnyon le! :Y

(#43341) RetepNyaraB válasza #71562240 (#43338) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Basszus most megvilagosodtam. Már hívom is a kőműveseket. Ajtó-ablak befalaz, teleport kamra üzembehelyez. Basszuscsapdák élesítve.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43342) #71562240 válasza RetepNyaraB (#43341) üzenetére


#71562240
törölt tag

Úgy van!
(Bár gyanítom, hogy most csak ironizálsz, ezért pontosan egy hét múlva megyek ellenőrizni, hogy megtörtént-e az átalakítás! Ha kiderül, hogy csak szövegeltél, akkor nagy baj lesz... :Y )

(#43343) Tamoo válasza #71562240 (#43337) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az én hozzászólásomban annyi volt a lényeg, hogy nem tudom mi a különbség. Mielőtt valaki megkövezne. :D (az irreleváns a számára, hogy én mit választanék a kettő közül)

Jó kis összehasonlítást írtál. :) Concept - Zensor párosról is tudsz ilyet? Kíváncsi lennék. Ha nem akarsz vele fáradni, rövidebben is megfelel! :D

[ Szerkesztve ]

(#43344) Auratech válasza schawo (#43332) üzenetére


Auratech
őstag

Átnéztem a "hirhedt" szöveget, miután találtam egy jó linket is.
Tényeiben nincs kérdőjel. Az rendben van. Másban árnyalnám.
El kell fogadni, hogy a Hifizés szubjektivitásra épülő műfaj. Ezen asszem elég gyakran lovagolok. De épp ez a szép benne! Az eszközökben is az emberi kapcsolódást, a kreativitás, ízlés, értékek leképeződését keressük.
Ha nem így lenne, elég volna midi fájlokat hallgatni gigasamplerről...
A hifi által fontosnak gondolt minőségi kidolgozás jelenléte gátolja a kommersz technológiák végletes, gyors inflálódását.
Ahogy a csúcsgasztronómia és a jó házikoszt megbecsültsége is féken tartja, tükröt tart valamennyire az élelmiszer hamisító iparnak. Anélkül már a vizet is hígítanák levegővel...

A hifi szubjektivitása megbocsájtó a tulajdonos embersége irányába. A pro audió nem. Volt hogy a komolyzenei masterelés előkészítésekor szembesültem az előző esti petárdázás áldásával, hogy kezelhetetlenül féloldalasan hallok, ideiglenesen. Lebénultam.. Betegszabadság.. Halk vokális zenét hallgatva gyógyultam..
A karakteres hifi hibát visz a hangzásba, megszabadítva a hallgatót a folyamatos szembesítésektől, sterilitástól, az objektivitás, semlegesség vesszőparipájától. A hangfelvételek amúgy is mindig jók, szubjektívek, vagy szarok.

Engem nem zavar, ha az usb kábel jobban szól. Legyen. Az élet kellékeinek nagy része esetleges.
Lesz olyan technikai készültsége a hangfelvételeknek, amikor a hangteret az emberi érzékek felé nem megkülönböztethetően sikerül leképezni, de még nincs.
Az ember mindig különbséget tud tenni, egy néma, nyitott fülesen keresztül hallott környezeti zaj, és egy zárt fülesben reprodukált, közvetített adaptált változata között. (Beyer DT990pro@770 pro)
Ahogy látványban a virtuális terek egyre becsapósabbak első blikkre, úgy az akusztikai virtualitás is csak idővel ismerhető fel. Most még nagyon hamar, aztán alig, végül sehogy. Még van 5-10 évünk a valóságból.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#43345) schawo válasza Auratech (#43344) üzenetére


schawo
titán

A szövegnek egyetlen egy ellenpontot sem állítottál. A hozzászólásod mondatai pontosan beleilleszthetők az eredeti szöveg sorai közé anélkül, hogy az ellentmondást okozna.

Még van 5-10 évünk a valóságból.
Ezt gondolták már 20 éve is. :) A MüPa még 30 év múlva is nyitva lesz. A hifi és a stúdió csak szeretne (vagy nem szeretne) valóság lenni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43346) andorra válasza schawo (#43345) üzenetére


andorra
őstag

Eddig megálltam, hogy bele se olvassak. Most erre a reakcióra mégiscsak rászántam magam.
Ha valaki azzal kezdi a hifiről alkotott véleményét, hogy egy kábel nem szólhat bele a hangképbe, azzal nem érdemes még vitázni sem. Érdemtelenül idézted be Nebulo, nem tudom mi értelme volt? Tudjuk, hogy milyen környezetben élünk, enélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#43347) #71562240 válasza Tamoo (#43343) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Az én hozzászólásomban annyi volt a lényeg, hogy nem tudom mi a különbség." Éppen az erre való utalással hangsúlyoztam a tanácskérő kolléga "hűbelebalázsságát", hogy a te félig ironikus válaszodból is azt szűrte le, hogy mehet megvenni a drágábbat, oszt jó napot.

A Concept-et nem érdemes a Zensor-hoz hasonlítani, mert amint te is tudod, más kávéház, nem ugyanaz a kategória, ellenben a Zensor és a Lektor körülbelül egy szint, csak más koncepció. A Concept tehát alsóbb lépcsőfok, de a vele kapcsolatos saját tapasztalataid és az itteni kollégák (köztük Kammerer) hasonló tapasztalatai alapján magad is átláttad már, hogy ilyen összehasonlításban a Concept hangkarakterileg az általam a Lektor-ról írottakhoz áll közelebb, csakhogy "még olyanabb" mint a Lektor, részben azért is "még olyanabb", mert eggyel alatta levő minőségi kategória, tehát nem olyan kifinomult - merthogy a Zensor-Lektor szint már eléggé kifinomult. A Concept kövér, itt-ott narancsbőrrel, a Zensor teltkarcsú, a Lektor kicsit teltebbkarcsú, a bőrük szép sima és bársonyos. Concept vs. Zensor egyenlő "hifi" vs. "audiofil", akár a karakterbeli irányultságot, akár a kategóriakülönbséget nézzük. Mint írtam, a Zensor is egy kicsit "feldúsultabb" a szokásosnál, de közel sem annyira, mint a Concept. Más kávéház, ahogy mondtam: "hifi" vs. "audiofil".
(Elég hosszan mondtam semmit? :Y )

(#43348) Tamoo válasza #71562240 (#43347) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Számomra újdonság amit a Zensor-ról írtál, azért is érdeklődtem tovább, mert sok helyen sokan a Concept "utódjának" nyilvánítják és hogy azzal kb. egy szint ("kicsit jobb"). Eddig én is ebben a tudatban éltem, de ezek után biztos ami biztos nem terjesztek tovább ilyesmit.
(se Zensor-t, se Lektor-t nem hallottam még)

[ Szerkesztve ]

(#43349) #71562240 válasza schawo (#43345) üzenetére


#71562240
törölt tag

"A szövegnek egyetlen egy ellenpontot sem állítottál. A hozzászólásod mondatai pontosan beleilleszthetők az eredeti szöveg sorai közé anélkül, hogy az ellentmondást okozna." De hiszen Auratech előre jelezte is, hogy ez a szándéka, idézem őt: "Tényeiben nincs kérdőjel. Az rendben van. Másban árnyalnám." Tehát árnyalni akarta - azt persze kötelességszerűen (ceterum censeo...) meg kell jegyeznem, hogy szerintem ugyebár Auratech hibásan vélekedik, merthogy, mint kinyilvánítottam, a "hírhedt" szöveg jónéhány ténybeli hibát, tévedést, hazugságot is hordoz a pimasz és gonosz szándékát megvalósítandó.

(#43350) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

SAL PA 25PRO aktív hangfalpár megéri az árát 35 ezer ?Ilyen hangfal párt szeretnék vásárolni akinek van esetleg az tudna róla írni milyen ? tényleg 2*80 w ?

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.