Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43501) contaxg válasza zoltanz (#43500) üzenetére


contaxg
veterán

Nem tudom milyen előfizetésed van, de egy átlagos 128kb-es streamnél ez nem lehetne gond. Ott valami nem OK.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43502) zoltanz válasza contaxg (#43501) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nagyonritkán van, főleg ha eltávolodok a router-től, de volt már, hogy a netszolgáltató is belassult. (ez mondjuk csak kb évente egyszer fordul elő.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#43503) Dorian


Dorian
félisten

B...tokmeg, komolyan azon megy a vita, hogy jobb utp kábellel szebb színek, meg más tartalom jelenik meg a túloldalon?
Esküszöm kiveszem a kedvencek közül a topikot...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43504) robi-k válasza Dorian (#43503) üzenetére


robi-k
őstag

Az UTP kábel támát majd az követi, hogy a router milyen hatást gyakorol a hangra, és melyik az igazán "Hi-End" router :))

Orvos mit mond, kinövi? :DD

(#43505) zoltanz válasza robi-k (#43504) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én csak arra reagáltam, hogy előfordul olyan, hogy több a hibás adatcsomag és nem bontódik a kapcsolat teljesen stream esetében. Hanem szaggatott szünetek lesznek zene közben ugye. A lejátszó letölt egy darabot előre amit eltárol és folyamatosan próbálkozik lehúzni a következő csomagot, a kis sávszélen, ami vagy sikerül vagy csak a következő darabot tölti be, közte meg csendet lehet hallgatni.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#43506) robi-k válasza zoltanz (#43505) üzenetére


robi-k
őstag

Én nem egy UTP hálózatot építettem már (legutóbb egy villanyszerelő barátomnak segítettem kiépíteni egy iskolai hálózatot).
Már egy normál, árnyékolatlan cat5 kábel is rövid távon 2-3 méterre gond nélkül át tud vinni 1Gbps adatkapcsolatot (nálam ezzel van megoldva az otthoni hálózat), és semmi soha nem akad, pedig pl. a pio csak 100Mbps adatkapcsolatra képes.
Nálad más lesz a gond - pl. a csatlakozónál rossz az érintkezés (nem elég erővel lett rányomva a kábelre az UTP csatlakozó). Ilyennel már találkoztam.

(#43507) contaxg válasza robi-k (#43504) üzenetére


contaxg
veterán

Nos, beletrafáltál a dologba. Nem hogy azt UTP kábeltől szól másképpen a hang vagy a routertől, de még a router tápja sem mindegy. ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43508) Dorian


Dorian
félisten

Mindjárt jön az, hogy ha 3 kis Unicumos üveget félig megtöltünk olajjal és elhelyezzük a polcokra, akkor jobb lesz a hang... :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43509) RetepNyaraB válasza Dorian (#43508) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Főleg, ha előtte kiittuk belőlük az Unicumot...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43510) Slownz


Slownz
senior tag

Az a szép a hifizésben, hogy még a blőd faszságnak tűnő dolgoknak is vannak támogatói : )))

(#43511) dudika10 válasza #71562240 (#43490) üzenetére


dudika10
veterán

Elég lett volna ha azt írod, "nem értem a számítógép működését", nem kell 5 oldalon bizonygatni, hogy mennyire nincs közöd sem a témához. :U

Ha az elképzeléseid szerint működnének a dolgok, egy üdítőautomatát nem lehetne megcsinálni, nemhogy egy bonyolultabb gépet. :W
Félelmetes...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#43512) RetepNyaraB válasza Slownz (#43510) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Igen kár, hogy randa macera a vakteszt. Mennyi légvár dőlne össze a motyogva UTP-t optimalizáló routertápok alatt...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43513) contaxg válasza RetepNyaraB (#43512) üzenetére


contaxg
veterán

A vakteszt bullshit. Vannak olyan apró dolgok amit nem fogsz 2 perc alatt kihallani. Napok, hetek után kisebb módosításokkal érsz el olyan eredményeket amikek az összesége már könnyen kihallható. Egyébként mindenkit lebeszélek az ilyen szintű hifizésről, mert egy beteg dolog. De aki ezt bírja idegekkel és pénztárcával és némi szerencsével az olyan rendszer tulajdonosa lehet aminek csodájára szoktak járni.

Ennél jobb móka szerintem zenét hallgatni.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43514) KisTücsök


KisTücsök
addikt

A régi Philips CD játszók milyenek? Ideiglenesen... Mondjuk CD690?

(#43515) AMDFan válasza Dorian (#43503) üzenetére


AMDFan
addikt

"B...tokmeg, komolyan azon megy a vita, hogy jobb utp kábellel szebb színek, meg más tartalom jelenik meg a túloldalon?"

A legszomorúbb az egészben az, hogy vannak akik ezt komolyan így gondolják. Most akkor hogy várható el, hogy az ő tanácsaikat komolyan vegyük bizonyos témakörökben? :(

(#43516) zoltanz válasza AMDFan (#43515) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sztem itt senki nem gondolta itt komolyan, hogy ez valóban így van, csak annyi, hogy azért a dolgok nem csak feketék, vagy fehérek. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#43517) RetepNyaraB válasza KisTücsök (#43514) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nkem cd614 van, arról tudok nyilatkozni. Szép :)
Nem ideiglenesen is. 100k-ért biztos van már olyan, ami rögvest jobb. Főleg a DAC.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43518) fokukac


fokukac
nagyúr

SZiasztok, egy láma kérdésem van, ilyen FM-szalagantennát (ami egy coax csatlakozó, és egy 1-1,5 méteres drót) hol lehet venni?
Voltam a minap a media-markt-ban, de nem láttam ilyet kirakva.

Eddig a régi pana-hifimét használtam, de azt most odaadom apámnak, és kéne valami helyette...
köszi

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#43519) zoltanz válasza zoltanz (#43456) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez a kábel egy fos, mély meg a közép is nagyon gyenge...
Kuka.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#43520) contaxg válasza AMDFan (#43515) üzenetére


contaxg
veterán

Ha a HDMI kábelek között van különbség (vagy nincs? :DDD ) akkor logikailag egy video sztrímet szállító UTP kábel is okozhat különbséget.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43521) schawo válasza contaxg (#43520) üzenetére


schawo
titán

Műszaki szempontból videolejátszásnál az utp és a hdmi között semmi összefüggés. A hdmi közvetlenül a video dacba viszi a digitális jelet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43522) andorra


andorra
őstag

Az audio rendszerekhez csatlakoztatott valamennyi egyéb kábelről már bebizonyosodott, hogyha meggyőző logika magyarázat nincs is mindíg rá, mégis befolyásolják a hangzást. Miféle logika az, ha ezekből egyetlen egy kábelfajtát meghallgatás nélkül eleve kizárunk?

[ Szerkesztve ]

(#43523) AMDFan válasza contaxg (#43520) üzenetére


AMDFan
addikt

Na jó akkor tisztázzuk a tisztánlátás végett. Pont ez az, hogy logikailag és a gyakorlatban sem okozhat különbséget egy másik UTP kábel. A HDMI kábellel a monitorodat vagy TV-det a videókártyához csatlakoztatod, ott egészen más szabványok és protokollok szerint működik a csatlakozás.
A videó streamet szállító UTP kábel egy ethernet hálózatba van kötve. A hálózat felosztható több rétegre az OSI modell szerint. Az első réteg a fizikai réteg, ami magát a fizikai csatlakozást jelenti, ez az UTP kábel illetve a hálózati eszközök fizikai portjai, összeköttetései stb... Ha csak ez az egy réteg lenne, akkor fordulhatna elő az, hogy másik kábellel jobb az átvitel. De a számítógépes hálózatok működéséhez elengedhetetlen, hogy megvalósuljon a tökéletes adatátvitel. Tegyük fel, hogy a video streamet szállító UTP kábel minősége okoz a video streamben különbséget. Ez alapján logikus feltételezés lenne, hogy bármit is szállít az UTP kábel, minőségbeli eltérések lennének. Kérdem én, akkor amikor a paypalon fizetsz a bankkártyáddal, akkor nem zavar, hogy rossz minőségű UTP kábeled van? Amikor a tőzsdei szervereken bonyolítanak ügyleteket több milliárd dollár értékben és másodpercenként több ezerszer akkor őket nem zavarja, hogy rossz minőségű az UTP kábel? A légitársaságokat nem zavarja az, hogy a repülésirányító rendszereik mezei UTP kábellel vannak bekötve? Ha nem lenne tökéletes az adatátvitel a számítógépes hálózatokon, akkor ezek a rendszerek nem alakulhattak volna ki, konkrétan nem lenne internet mint olyan. Ezek nem esetleges elven működnek. Többet közt erre is szolgál a további 6 layer hálózati modellben.

A következő az adatkapcsolati réteg amely például a fizikai címzésekért felel (MAC cím), és itt különböztetünk meg különböző hálózati megoldásokat is, mint például az Ethernet vagy a wifi. Itt már létezik beágyazva egyfajta hibajavítási megoldás is, de az igazán komoly réteg a következő kettő, a hálózati réteg és a szállítási réteg által nyújtott hibajavítás.

Idézet:

"A hálózati réteg biztosítja a változó hosszúságú adat sorozatoknak a küldőtől a címzetthez való továbbításához szükséges funkciókat és eljárásokat, úgy, hogy az adatok továbbítása a szolgáltatási minőség függvényében akár egy vagy több hálózaton keresztül is történhet. A hálózati réteg biztosítja a hálózati útvonalválasztást, az adatáramlás ellenőrzést, az adatok szegmentálását/deszegmentálását, és főként a hiba ellenőrzési funkciókat."

és persze a szállítási réteg:

"A szállítási réteg biztosítja, hogy a felhasználók közötti adatátvitel transzparens legyen. A réteg biztosítja, és ellenőrzi egy adott kapcsolat megbízhatóságát. Néhány protokoll kapcsolat orientált. Ez azt jelenti, hogy a réteg nyomonköveti az adatcsomagokat, és hiba esetén gondoskodik a csomag vagy csomagok újraküldéséről. A legismertebb 4. szintű protokoll a TCP."

Ez után jön még két réteg amit most nem részleteznék, mert ebből a szempontból nem annyira lényeges, ami még fontos, az az OSI modell tetején ülő és mindenki által aktívan használt réteg, az alkalmazási réteg.
Csak itt jön be a képbe az, hogy létezik HTTP meg FTP. Ezek a rétegek a már jól meghatározott protokollok alapján működnek és támaszkodnak rájuk. Egy HTTP szerverrel való kommunikáció, nem úgy működik, hogy ha a géped akármit küld a szervernek akkor az feldolgozza azt. Ha egyetlen byte (azaz egy karakter nem stimmel) akkor a webszerver már nem fogja tudni értelmezni a neki küldött adatcsomagot. Tudod, hogy egy PH-s hozzászólással mennyi adat fordul meg a szerver és a számítógéped között úgy, hogy az áthalad a saját otthoni routereden, bemegy a modemedbe, elmegy a szolgáltatód szerveréig onnan elmegy a PH szolgáltatójának a szerveréig majd a PH szerveréig? Mondjuk azt, hogy 100KByte adatról van szó. Ennek teljesen hibamentes át kell haladnia körülbelül 10 hálózati eszközön ahhoz, hogy tudj egy rohadt hozzászólást írni a fórumba :) Tudod, hogy amikor letöltesz torrentről egy 2Gb-os szoftvert, akkor az a 2 milliárd!! karakternek megfelelő mennyiségű adat. Ez több száz hálózati eszközön keresztül éri el a te számítógépedet, és ennek az átvitelnek teljesen hibamentesnek kell lennie ahhoz, hogy amikor rákattintasz a Setup.exe-re akkor az el is induljon és ne valami krix kraxot adjon neked ki. Egy számítógépes program nem esetlegesen működik, ha nem stimmel az adatátvitel akkor nem működik a letöltött program. Remélem érted a párhuzamot a netről letöltött videó és a netről letöltött program között. A hálózati eszközök nem tesznek különbséget program és videó között. Nekik teljesen mindegy mit szállítanak.

Őszintén szólva meglepődtem, hogy ezt ilyen szinten kell megmagyarázni, de ha már elindítottam ezt a témát, akkor szeretném, hogy értsék is az emberek hogy miért hülyeség az UTP kábellel foglalkozni.

UI: bocs, biztos maradtak elírások, de most nem fogom kijavítgatni :)

[ Szerkesztve ]

(#43524) dabadab válasza AMDFan (#43523) üzenetére


dabadab
titán

"A HDMI kábellel a monitorodat vagy TV-det a videókártyához csatlakoztatod, ott egészen más szabványok és protokollok szerint működik a csatlakozás."

Valojaban nem*, es nem lattam soha, semmi bizonyitekot arra, hogy a jol mukodo HDMI kabelek kozott kulonbseg lenne, sot, meg csak elmeleti alapot se arra, hogy kulonbseg lehet. A HDMI kabeles baromkodas pont ugyanakkora okorkodes, mint az audiofil UTP kabel.

*: illetve persze, van kulonbseg a HDMI protokoll meg mondjuk az UDP kozott, de ezen kulonbsegekben nincs semmi, ami erdemben befolyasolna a vegkovetkeztetest

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#43525) AMDFan válasza dabadab (#43524) üzenetére


AMDFan
addikt

Én sem, de ezt már nem is merem kijelenteni, mert akkor máglyára tesznek itt :D Az igazság az, hogy amit nem értek arról nem beszélek inkább. És a HDMI csatlakozás működését és protokolljait nem értem, emiatt inkább nem is foglalok állást. Rossz HDMI kábelem már volt, de ott szintén nem az volt a probléma, hogy fakóbbak lettek a színek, hanem az, hogy kb 50000 piros pötty ugrált ide oda a monitoromon :)

Amúgy én csak annyit írtam, hogy a HDMI csatlakozás egészen más az Ethernet és ez így is van. Most itt ne menjünk bele a különböző digitális csatlakozások meg protkollok közé, egyelőre megelégednék azzal is, ha a teljesen nyilvánvalóban nem kételkedne senki.

[ Szerkesztve ]

(#43526) contaxg válasza dabadab (#43524) üzenetére


contaxg
veterán

Alapjában véve a tapasztalaton áll vagy bukik minden. Aki egyszeris megtapasztalta azt, hogy egy HDMI (képileg) vagy UTP kábel cseréjével (hangilag) változást ért el egy rendszerben az ebben hinni fog, és nem meri többé kijelenteni, hogy ilyen nincs és nem is létezhet. Aki nem jutott ilyen tapasztalathoz az pedig csacskaságnak gondolja. A két oldal soha nem fogja megérteni egymást egészen addig míg ezek valósan mérhető, kimutatható dolgok lesznek. A különbségek okáról legtöbbször fogalmam sincs, de nem is nagyon érdekel ha elégedett vagyok az eredménnyel.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43527) schawo válasza contaxg (#43526) üzenetére


schawo
titán

Bármilyen valós mérést a jövőben is el lehet ütni azzal, hogy én hallom.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43528) dabadab válasza contaxg (#43526) üzenetére


dabadab
titán

"Alapjában véve a tapasztalaton áll vagy bukik minden."

Ezt altalaban olyanok szoktak hangoztatni, akiknek fogalmuk sincs arrol, hogy az emberi erzekelesnek milyen problemai vannak es azt milyen modszerekkel lehet minimalizalni. Aztan nagyon meg szoktak lepodni, amikor szembesitik oket azzal, hogy a sajat tapasztalataik meg a valosag kozott mekkora szakadek huzodik.

DRM is theft

(#43529) #71562240 válasza schawo (#43521) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az UTP pedig közvetve viszi a video DAC-ba a jelet. Miért nincs (miért ne lenne) összefüggés?

(#43516) zoltanz Pedig éppen ott van a kutya eltemetve, hogy sok (nem minden), a digtalizáltságba belenőtt nyikhaj kamaszgyerek számára a digitális dolgok feketék vagy fehérek, azaz egyesek és nullák. Számukra ami digitális, annak két fokozata van: vagy hibátlanul működik, vagy nem működik. Köztes értékeket nem ismernek. (Félreértések elkerülése végett: megfogalmazásomban a nyikhaj és a kamaszgyerek is megfontolt, "tudományos" leíró szakkifejezésként szerepel.) Megint ott vagyunk, ahol ilyenkor mindig: amit ők nem tudnak, az nem is létezhet.

Az a legszomorúbb (de persze nem meglepő), hogy némelyek a pimaszságaikat folyamatos hazudozással is megtámogatják.
Régóta fel kellett volna tennem, AMDFan-t az ignorációs listámra a másik kirívó hazug mellé, de reménykedtem, hogy nem nevelhetetlen. Mostantól inkább eleve ignorálom AMDFan-t is, újra kétszemélyes a lista.

(#43524) dabadab "...nem lattam soha, semmi bizonyitekot arra, hogy a jol mukodo HDMI kabelek kozott kulonbseg lenne..." "A HDMI kabeles baromkodas pont ugyanakkora okorkodes..." Tehát, aki látja a bizonyítékot, az természetesen barom és ökör. Akkor ki a troll kettőnk közül, cenzor elvtárs?

[ Szerkesztve ]

(#43530) dabadab válasza #71562240 (#43529) üzenetére


dabadab
titán

"Tehát, aki látja a bizonyítékot, az természetesen barom és ökör."

Nem tudok senkirol, aki latta volna. Olyat igen, aki latni velte. (Meg arrol se tudok, hogy barki, aki nagy hangon bizonygatta volna, hogy o bizony latja a kulonbseget, bevallalt volna egy vaktesztet.)

DRM is theft

(#43531) zoltanz válasza Dorian (#43508) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Meg a fekete színű erősítő jobban szól mint az ezüst. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#43532) dudika10 válasza contaxg (#43526) üzenetére


dudika10
veterán

Ezzel mindig próbálkozom, de valahogy sose jön rá érdemleges válasz:
Optikai csalódások esetén például könnyedén "megtapasztalhatod" azt, ami nem is létezik.
A párhuzamos vonalak görbének látszanak, a mozdulatlan gömböcök mozognak, stb.
Mit bizonyít a tapasztalat ezek után? :F

(#43529) kammerer: vannak akik belenőttek a digitális világba, vannak akik tanultak, ezzel foglalkoznak, és értik is, hogy mi történik.
Te nem tartozol ezek közé, rengeteg írásod bizonyítja, hogy a közelében nem jársz az igazságnak, de még a féligazságnak sem. Hazug, félrevezető írásaiddal próbálod megtéveszteni a tudatlanokat.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#43533) AMDFan válasza contaxg (#43526) üzenetére


AMDFan
addikt

Olvasd el amit neked címeztem. Ezek amikről beszélek, mérhető, kimutatható dolgok. De már maga az internet működése is azt mutatja, hogy így van amit mondok.

(#43534) #71562240 válasza dabadab (#43530) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Nem tudok senkirol, aki latta volna. Olyat igen, aki latni velte." Khm... Ezt nevezem.

"(Meg arrol se tudok, hogy barki, aki nagy hangon bizonygatta volna, hogy o bizony latja a kulonbseget, bevallalt volna egy vaktesztet.)" Khm... Nem tudom, milyen az a nagy hangon bizonygatás, de attól, mert esetleg te nem ismersz a témában (eredményes) vakteszteket, attól még ilyenek számtalanszor megvalósultak, számtalanszor publikálva is - akár fotókkal is publikálva a különbségeket, amelyeket a vak is lát. Javaslom a művelődést a megszólalás előtt. (Várom a "belinkelésre" való felszólításokat - süket fülekkel.)

Hozzáteszem, a cenzorok itt cenzúrázni szokták a másokat baromnak és ökörnek tituláló megszólalásokat, nem pedig maguk szoktak baromnak és ökörnek titulálni cenzori hatalommal nem bíró másokat. Valószínűleg ez nem sportszerű viselkedés egy cenzor részéről, főleg nem, ha az illető korábban trollkodásnak titulált tartalmakat semlegesen kifejtő megszólalásokat.

[ Szerkesztve ]

(#43535) dabadab válasza #71562240 (#43534) üzenetére


dabadab
titán

"attól még ilyenek számtalanszor megvalósultak, számtalanszor publikálva is"

Amiket te most eppen csak azert nem linkelsz, mert nincs kedved, pedig szamtalan van beloluk. Sot, ha nem hiszem, jarjak utana. Igaz? :)

DRM is theft

(#43536) AMDFan válasza #71562240 (#43529) üzenetére


AMDFan
addikt

A legszomorúbb az, hogy ilyen szinten meg tudod téveszteni a fórumon jelenlévőket azzal, hogy megnyerően és jól fogalmazol. Aki viszont kicsit is ért hozzá, az látja, hogy nem egyszerűen hiányosságokkal rendelkezel technikai témákban, hanem teljesen alapvető dolgok működését sem érted. És ami a borzasztó, hogy még el is hiszed a saját butaságaidat.
Sajnálattal kell közölnöm veled, hogy amit írtam az így van, ezt nem csak én mondom, hanem az interneten és nyomtatottan fellelhető összes szakirodalom ezt mondja, ugyanis én ezekből tanultam az egyetemen a számítógépes hálózatok működését, és az ezekből megszerzett információk alapján működtetek nap mint nap nem kicsi számítógépes rendszereket, amíg te teljes képtelenségekkel ejted ámulatba és téveszted meg a fórumon jelenlévőket. Az már az én hülyeségem, hogy időt és energiát pazarlok arra, hogy megállítsam ezt a mérhetetlen ámokfutást amit lerendezel itt. Sajnos most már nevetni sem tudok rajta, mert látom, hogy jóhiszemű emberek esnek áldozatul az ilyen téveszmében élő embereknek mint te, meg a tegnapi kábelguru szakember.

(#43537) #71562240 válasza dabadab (#43535) üzenetére


#71562240
törölt tag

Igaz.
Még érdekes lehet az utólag az előző hsz.-be illesztett megjegyzésem a cenzoroktól elvárható viselkedésmódról.

[ Szerkesztve ]

(#43538) dabadab válasza #71562240 (#43537) üzenetére


dabadab
titán

Egyebkent nem ertem, hogy mire jo teljesen nyilvanvalo hazugsagokat leirni. Ha nincs ilyen teszt (merthogy en egyetlen egy darabot sem talaltam, nem hogy "szamtalant"), akkor minek kell azt irni, hogy van?

DRM is theft

(#43539) contaxg válasza dudika10 (#43532) üzenetére


contaxg
veterán

Szoktam vaktesztelni, a családon a családdal. Még pedig úgy, hogy fogalmuk sincs arról, hogy egy A-B teszten vesznek részt. A kedvencem amikor számukra nehezen befoghadható kórus darabokat játszok le. Amikor számukra egy mű meghallgatása háttérzeneként, vacsora közben nem megterhelő (zavaró) akkor jó a rendszer. Ha pedig szólnak 2 perc múlva, "Hogy mi ez szar?", akkor tudom, hogy vmi nem ok. Ezt legtöbbször tudom magamtól is, de így legalább megerősítést kapok.

Mint észrevehető nem olyan dolgokról van itt már szó, hogy több a mély vagy tisztábbak a magasak, hanem hogy egy rendszer hangja fárasztó vagy tonálisan kellemesebb, emészthetőbb, stb. Ezt az ide-oda vaktesztek soha nem fogják senkinek kimutatni. Vannak olyan koordináta rendszerek, értékek melyek inkább a humán műveltségen alapulnak és inkább a zene esztétikájára vonatkoznak, mint mérhető racionális dolgokra. Valószínűleg ezért sem lehet tisztán mérnöki alapon jó hangú láncot összeállítani.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43540) dabadab válasza contaxg (#43539) üzenetére


dabadab
titán

Az AB teszt kb. semmire sem jo, ha meg nem ceteris paribus, az meg szinten agyoncsapja a tesztet.
Ez mind olyan alap dolog, mint az, hogy a multimetert meres elott illik bekapcsolni.

DRM is theft

(#43541) dudika10 válasza contaxg (#43539) üzenetére


dudika10
veterán

Nem igazán látom az összefüggést ez, meg az általam írtak közt. :B

Ha rossz napom volt a munkahelyen, vagy bosszankodom, hogy miért nem a kedvenc kajám van, akkor panaszkodok a rossz zene miatt, míg ha a kedvenc kajám van, akkor nem foglalkozom a zenével.
Ebben az emberi tényező ha nem is annyira, mint amikor én dugom be magamnak a drága pénzen vásárolt kábelt, de erősen jelen van. Így meg minden, csak megismételhető teszt. ;)

Az állítólagos "ég és föld" különbségek viszont simán tesztelhetők.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#43543) contaxg válasza dudika10 (#43541) üzenetére


contaxg
veterán

Nem tudok optikai csalódásokról véleményt mondani egy audio fórumban. :R
Köszönöm megértésed.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43544) AMDFan válasza #71562240 (#43490) üzenetére


AMDFan
addikt

"A teljesen hibátlan és a használhatatlanul hibás között még rengeteg fokozat van, és ezt a rengeteg fokozatot, akár internetezés közben is észre lehet venni, akár a színeken is."

Ezt az ámokfutást kiemelném a többiek okulására. Ezen figyelhető meg legjobban, hogy te analóg szemmel látod a digitális világot is. Amikor letöltesz egy weboldalt, akkor nem attól függ a színe, hogy az hogyan jön át az UTP kábelen. Itt nincs digitális-analóg átalakítás, egyszerűen csak letölti a géped a szerverről a weboldal forráskódját, amiben szerepel egy színkód. Ez a színkód ugyanaz mindenkinél aki ugyanazt a weboldalt nézi meg. Az, hogy ez hogyan jelenik meg a monitoron ez kizárólag a videókártyán és a monitoron múlik, ugyanis vagy a videókártya alakítja át analóggá a jelet (VGA, ez esetben a kábelen is múlik a képminőség, nem is kicsit) vagy a monitor maga (HDMI vagy DVI). Ezt bárki ellenőrízheti aki mondjuk Chrome böngészőt használ, csak nyomjon egy F12-t és már láthatja is az éppen megtekintett weboldal forráskódját és nézegetheti a színkódokat, sőt akár át is írhatja :Y
Szóval meg lehet nyugodni, a színek nem múlnak az UTP kábelen :D Ehhez nem kell UTP-t teszelni :D

[ Szerkesztve ]

(#43546) schawo válasza AMDFan (#43544) üzenetére


schawo
titán

+1

Mindenkinek
Kéretik észrevenni, hogy nem arról van szó, hogy az utp kábelnek nincs jelentősége, mert akár lehet is. De a színekhez semmi köze.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43547) contaxg


contaxg
veterán

Érdemes keresni olyan videókat ahol egy zenész mesterkurzust tart. Előfordul pl. hogy a tanítvány számomra teljesen azonos módon énekel, de a kurzust tartó tanár újra és újra ismételtet egy részt. Pedig számomra az tökéletesen egyforma és szinte semmi különbséget nem hallok.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43548) AMDFan válasza schawo (#43546) üzenetére


AMDFan
addikt

Azért azt tegyük hozzá, hogy a hangminőséghez sincs köze :)

(#43547) contaxg: ennek semmi köze a digitális adattovábbításhoz.

(#43550) gyurczy: Jogos :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43549) dabadab válasza contaxg (#43547) üzenetére


dabadab
titán

Es ebbol mi kovetkezik (mar azon tul, hogy nem foglalkoztal annyit az adott terulettel, mint a mesterkurzus resztvevoi)?

DRM is theft

(#43550) gyurczy válasza AMDFan (#43548) üzenetére


gyurczy
őstag

Attól függ. Ha hangfalkábel helyett használod... ;] :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.