Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44601) Gege94


Gege94
tag

Erre valaki? [(#44525)] :) Vagy, ha rossz helyen járok akkor hol tudnám felrakni? Mert az 5-1.es topicba nem válaszolnak :/

[ Szerkesztve ]

(#44602) MasterMark válasza Gege94 (#44601) üzenetére


MasterMark
titán

Rossz.

Switch Tax

(#44603) #71562240 válasza Gege94 (#44601) üzenetére


#71562240
törölt tag

Lehet, hogy én nem vagyok valaki, de:
(#44556) kammerer

(#44604) nebulo5 válasza Gege94 (#44601) üzenetére


nebulo5
senior tag

Figyelembe véve az általad feltüntetett anyagi/költségvetési keretet, inkább nézelődj a számítógépes audiós topicokban. Aztán, az onnan kapott ötletek alapján, ha be sikerül szerezned valamit, azt is elnevezheted "házimozinak", ha már azt a Samsung zajkeltőt is annak nevezik.

Üdv: nebulo

(#44605) RetepNyaraB válasza Dorian (#44600) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

veszel néhány kisméretű gömbakváriumot, bele a teszkós gazdaságos olajat, de csak félig, mer úgy olcsóbb és még meg is lehet magyarázni a kedvező akusztikai tulajdonságait; rárax egy matricás logót DoryAnAudiO felirattal és árulhatod is :K Nekem meg jön a csendestársi rész :P

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44606) macera2 válasza nebulo5 (#44592) üzenetére


macera2
aktív tag

Ugye azt tudjátok, hogy az ókori görög színházakban, adott szintig kaviccsal feltöltött amforákat helyeztek el.
Egész mostanáig mindenki díszítésnek hitte. De tény, hogy még szinpadon történő suttogásokat is lehetett halalni akár az utolsó sorokban is. Szóval, csak ne becsűljük le az extra szűz olajjal töltött unikumos üveget. Az irány minden esete jó.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#44607) #71562240 válasza RetepNyaraB (#44605) üzenetére


#71562240
törölt tag

Te csendes?! :Y

(#44608) RetepNyaraB válasza macera2 (#44606) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Azért a kavicsos váza és az olajas üveg akusztikai tulajdonságai ránézésre is eltérőnek tűnnek :U
Az alkalmazás helyéről nem is szólva ;]

Kamarás@: már beadták a délutáni pirulákat, konyulok!

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44609) Dorian válasza RetepNyaraB (#44608) üzenetére


Dorian
félisten

"konyulok"

Izé... ezt most nem képzeljük el :P

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44610) nebulo5 válasza macera2 (#44606) üzenetére


nebulo5
senior tag

Dehogy is becsülöm le! Sosem szoktam véleményt alkotni olyan dologról, amit nem hallottam/próbáltam ki! Ért már annyi meglepetés, hogy ezt a hozzáállásomat megtartsam!
Na jó! Némi irónia van bennem, de ennyi, akár inspirálóan is hathat, hogy kipróbáljam! :D

Üdv: nebulo

(#44611) krichd1 válasza #71562240 (#44587) üzenetére


krichd1
addikt

Nekem hasonlóképp volt elrendezve a Genius SP-HF 3000A, míg megvolt. 16nm-es négyzet alapú szobában egy sarok számítógép íróasztal két oldalán egyszerű állványokon volt elhelyezve. Viszonylag közel toltam a falhoz, mögötte/felette volt egy falra szerelhető sarok könyvespolc megpakolva könyvekkel. Így szólt legjobban (hangulatos kis félköríves színpada volt, nem búgott, visszhangzott), az egyébként gyengén csillapított szobában, a közeli hallgatási pozícióval.
Állódobozzal nem próbáltam.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#44612) #71562240 válasza krichd1 (#44611) üzenetére


#71562240
törölt tag

Köszi, van esetleg összehasonlító tapasztalatod is a párhuzamos elrendezéshez képest?

[ Szerkesztve ]

(#44613) rappit4 válasza AMDFan (#44576) üzenetére


rappit4
őstag

Ebből a topikból nekem szocsa által linkelt a kedvencem:

"Harmonikus rezonátor, dúsan buborékozott vízzel." :C

[ Szerkesztve ]

(#44614) krichd1 válasza #71562240 (#44612) üzenetére


krichd1
addikt

Próbálgattam máshová tenni az állvánnyal, párhuzamos elrendezésben, mind a négy falnál, variálva a hallgatási pozíciót, de mindig volt vmi nagyon zavaró a hangban, sarokban élvezhető volt az előző hozzászólásomban leírt elrendezéssel. Azt kiemelném, hogy abban a szobában nem volt a falakon, sarkokban csillapítás (kivéve azt az egy sarokpolcot), csak pár kép, ráadásul egy nagy felületű tükrös szekrény is sokat rontott az akusztikán. Tehát általános konklúziót ne vonj le ebből az esetből.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#44615) #71562240 válasza krichd1 (#44614) üzenetére


#71562240
törölt tag

Köszi! Hasznos.

Örömmel fogadom mások ezirányú tapasztalatait is.

(#44616) gorbep válasza AMDFan (#44576) üzenetére


gorbep
senior tag

Fülelek (HiVox) ezt írta róla:

"Az unikumos üveg a hangzók hatásának utánzása, a képen látható módon nem ér qtyafülét sem.
Csak a kétdecis hagyományos alakú (nem Next!brr) a megfelelő méret, minden címkét le kell szedni, fémkupak helyett parafa, az olaj mennyiség egyharmad térfogat legyen, de lehet kísérletezni. Nem olyan erős a hatása, mint a hangzónak, de ott lehet legalább hagyni a tett helyszínén, olcsó az előállítása, ha nem tetszik, nem sajnáljuk a ráfordított energiánkat, végülis az unikum legalább jó volt, ha nem nekünk, hát valamelyik ismerősünknek, aki bizonyára tátott szájjal hallgatta, miért kérjük meg, hogy azonnal ürítse ki fenékig a butéliát :D"

Azért itt sokan elfogadjuk az ő szakértelmét az akusztika területéről....... :U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#44617) schawo válasza gorbep (#44616) üzenetére


schawo
titán

Szerintem is jó hatással van az Unikumos üveg az akusztikára. Még csak olajjal sem kell megtölteni, csak kiinni. Cáfolom, mindegy hogy sima, vagy Next, és a tévhitekkel ellentétben minél nagyobb legyen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44618) schawo


schawo
titán

A mai nap tanulságai.

1. Sok szart akarnak az emberre rásózni drágán.
2. Kevés jót még drágábban.
3. A Genelec 8050-es szoba kiváló volt.
4. A Genelec igazán a szobakorrekcióval volt jó.
5. Megvan a legfrissebb, megkerülhetetlen projekt: szoftveres szobakorrekció, a Geneleces szoba DAC-jának mintájára.
6. A tölcséres cucc marha jó volt. Kéne? Dehogy! Mi a túrót csináljak vele?
...
+1: Mi maradt meg bennem? Nem sok minden. A Phonaros szoba leginkább.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44619) AMDFan válasza schawo (#44618) üzenetére


AMDFan
addikt

Ezzel maradéktalanul egyet tudok érteni.

(#44616) gorbep: én erre már tényleg nem akarok mit mondani. Használd egészséggel.

[ Szerkesztve ]

(#44620) #07400704


#07400704
törölt tag

Sziasztok!
Megkérdezhetem, hogy ti általában milyen hanghordozóról hallgattok zenét?
És ha digitális akkor milyen formátumban?

(#44621) #71562240 válasza #07400704 (#44620) üzenetére


#71562240
törölt tag

Felőlem megkérdezheted.

(#44622) blattida válasza #07400704 (#44620) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

CD, SACD, DVD-A, Vinil, HDD, Kompakt Kazetta, Szalag, MD, DAT...

WAW, FLAC, APE, ALAC, MP3...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44623) narumon válasza #07400704 (#44620) üzenetére


narumon
őstag

Megkérdezhetem, hogy ti általában milyen hanghordozóról hallgattok zenét?

Vinyl

És ha digitális akkor milyen formátumban?

FLAC de tényleg csak vész esetére.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44624) #56474624


#56474624
törölt tag

Egy kérdésem lenne: 35 W nyugalmi fogyasztás soknak számít egy erősítőnél? Ez nem mért adat, csak a specifikációból veszem.

(#44625) Auratech válasza schawo (#44618) üzenetére


Auratech
őstag

Hasonló a véleményem. Bár sok becsületes hangot is hallottam. Nem minősítem erőből egyik kiállítót sem.
Normális, egész mélytartományt szinte sehol sem lehetett hallani, kivéve az USA Audió tölcsérei mellett pózoló subokból. A tölcséres hang az érdekes, energikus volt, erős torzításokkal. A zongora teteje reszelt. Szelid vokálra hibátlan volt.
Ahol volt hely a sugárzónak, jól szólt.
A hülye Thosiba terembe kellett volna tenni egy-két jobb cuccot a béna laptopok helyett.
A hostess csajok aranyosak voltak..
A show nem durrant nekem akkorát.
Rezsővel levadásztuk az utolsó 4 pezsgőt. Vigyorgósra volt becsiccsenve és fotózgatott a nap vége felé.
Ez egy seregszemle volt. Nem hangverseny.
A korrekció nem ártalmas, hasznos, szükséges, ha nincs lehetőség kompromisszummentes akusztikai kialakításra.
Nemsoká' felteszek pár videót.., képet.

Auratech Field Recording

(#44626) #71562240 válasza #07400704 (#44620) üzenetére


#71562240
törölt tag

Analóg lemez, CD, kazetta, WAV, FLAC, MP3, Bartók Rádió...

(#44624) Ba cy lus
A osztályúnál nem.

[ Szerkesztve ]

(#44627) blattida válasza #56474624 (#44624) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, ez akkor lenne sok, ha kikapcsolt állapotban lenne ennyi.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44628) blattida válasza #71562240 (#44626) üzenetére


blattida
nagyúr

AB osztályúnál sem, már csak azért is, mert nem csak a végtranzisztorok nyugalmi áramából származik az erősítők teljesítmény felvétele.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44629) #56474624 válasza #71562240 (#44626) üzenetére


#56474624
törölt tag

AB-nak már sok lenne? Amúgy nem tudom, hogy A osztályú-e. Csak arra gondoltam, hogy egy '69-es erősítő talán nem bír olyan jó hatásfokkal és ezért ennyi ez. Ez lehet persze hülyeség. :U

(#44630) blattida válasza #56474624 (#44629) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez a dynaco nem A osztályú.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44631) #56474624 válasza blattida (#44630) üzenetére


#56474624
törölt tag

Kösz az infót. Láttam gyakorikerdesek.hu-n egy választ erősítő fogyasztásra, hogy 2-5 W nyugalmi áram alatt a fogyasztás (persze írja, hogy osztályfüggő, de feltételezem AB-osztályra vonatkozó átlagos adatot írt), ehhez képest az én specifikáció szerinti 35-öm irreálisan soknak tűnt. :)

(#44632) #71562240 válasza blattida (#44628) üzenetére


#71562240
törölt tag

Igaz, persze, így pontos. Automatikusan beleértettem, hiszen nyugalmiban az AB is A szokott lenni.

(#44629) Ba cy lus A nyugalmi áram szempontjából általában (logikailag) mindegy, hogy A vagy AB osztályú.

[ Szerkesztve ]

(#44633) Auratech


Auratech
őstag

Félperces váltásokban pár helyszín egy kisfilmben a teljességre törekvés legkisebb szándéka nélkül.
A klippek hangjában azért felfedezhető a látott rendszerek és a helységek hangi karaktere.
A kamera és a rácsavarozott rögzítő a térdemen pihent. Nem akartam nagy feneket keríteni állvánnyal..

Hifi-Show 2013. nov. 10.

Auratech Field Recording

(#44634) Patice válasza Auratech (#44633) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem rossz. :C

Igen, azért visszaköszönnek a karakterek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44635) #71562240 válasza Auratech (#44633) üzenetére


#71562240
törölt tag

Köszi, hasznos.

(#44636) Auratech


Auratech
őstag

Köcsög youtube. Sorra tilcsa le a videót.Ha betiltogatják, leszedem, aztán felteszem dropboxba, facebookra. Ott akár egy napig is békén hagyják....

Ha gond lenne az eléréssel, egy alternatíva..
Hifi-Show 2013

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#44637) xtremetuning válasza Auratech (#44636) üzenetére


xtremetuning
addikt

Most néztem, még elérhető.
Kár, hogy a genelec nincs rajta ;] .
Kösz a feltöltést :R

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44638) andorra válasza Auratech (#44636) üzenetére


andorra
őstag

A népművelésben szerzett kimagasló érdemeinek elismeréseként, "a sorra letiltja" népies alakjának megismertetésért, valamint........... S.P. díjat vehetett át.

(#44639) schawo válasza Auratech (#44633) üzenetére


schawo
titán

A diffúzorok elhelyezése sok szobában teljesen random volt. Legjobb, mikor a készülékházak mögé teszik be az egy szem panelt. :U

A másik, amitől kiakadtam, hogy sok szobában nyitva hagyták az ajtót. Annyi zaj jött be kívülről, hogy nem lehetett hallani a lényeget. Az egyik helyen először még azt hittem tévedés, és szépen becsuktam. Erre jön a kolléga nagy puffogva, kinyitja, és rám morog, hogy ne csukjam má' be. Ezekről a angolosan távoztam. :W

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44640) Auratech válasza andorra (#44638) üzenetére


Auratech
őstag

...teseokoskoggyá, mer' tigedetis leleszöl tiltva..

A jogvédelem magaslatain trónolók előbb-utóbb az elfütyült nótákra is jogdíjat vetnének ki. Aztán a magunkban dünnyögve dúdoltakra is..
Mondjuk L.T. Isn't She Lovely száma esetén ez nem is nehéz:
fütyülős

Auratech Field Recording

(#44641) Auratech válasza andorra (#44638) üzenetére


Auratech
őstag

hopp...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#44642) #71562240 válasza Auratech (#44640) üzenetére


#71562240
törölt tag

Na mondjuk ezért nem tudom ki akarna szerzői jogokoskodni, talán esetleg a Soltész Reklám, azok éppenséggel sokmindenre képesek...
Utólagos szerzői engedelmeddel először letöltöttem a Youtube-ról, majd látván, hogy a Dropboxon jobb minőségben van meg, onnan is letöltöttem. (Tedd még fel néhány helyre, ahonnan szintén letölthetem, és akkor sokkal többször perelhetsz be.)

(#44643) Auratech válasza schawo (#44639) üzenetére


Auratech
őstag

Sehol nem volt jó akusztika szándékosan...
A Gene szobában valami, meg egy két helyen egy pici. Csak azért, hogy lehessen hivatkozni rá, vagy látszódjon a fotókon...
A hozzáfűzött magyarázatokról nem is beszélve.
A tölcséres teremben a főnököt kérdeztem. Elkezdett beszélni, a sugárzók melletti cső "rezonátorokról".
Kérdeztem, hogyan hangolják őket. Szerinte úgy, hogy többet kell venni belőle...
Valahol láttam kettő "mélynyelő" szivacsoszlopot is. Először azt hittem az a sugárzó... Felért a plafonig... :)

Auratech Field Recording

(#44644) Auratech válasza #71562240 (#44642) üzenetére


Auratech
őstag

Rezsőnek is elküldtem privátban... a youtubos linket..

Auratech Field Recording

(#44645) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Hah, ne farasszatok, a magyar tyub maga a joghezag Kanaan; ha en a germanoknal valamit meg szeretnek nezni, IP cim rejtö programra kell elöfizetnem pénzé', mert a jogvedelem gyakorlatilag mindent blokkol, ami nem okostelefonos koncertfelvetel. Az ingyenes proxy-alapu oldalak (hájdmáj essz pl.) sem müködnek :W

Dupla off: komolyan nem ertem, hogy a full marketing/reklamcelokat szolgalo videoklipek blokkolasanak milyen ertelme van jogvedelmi szempontbol, kicsit agyukra ment az itteni fijuknak a törvenykönyv...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44646) Auratech válasza RetepNyaraB (#44645) üzenetére


Auratech
őstag

a kontrollvesztés réme miatt..

Auratech Field Recording

(#44647) #71562240 válasza RetepNyaraB (#44645) üzenetére


#71562240
törölt tag

A protestáns Németországban elszabadultak a linkvizitorok, minden gyanúsat linkvidálnak.

[ Szerkesztve ]

(#44648) RetepNyaraB válasza Auratech (#44636) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Megneztem a dropbokszot. Szep :K
Kar, hogy kb. kettönel tudtam kivenni a tipust (nem ismerem ezeket ugye).
Hallani a különbsegeket; ha lenne ertelme mondanam, hogy az elsö nem volt rossz, az utolso (asszem USAudio) az nagyon komoly volt, a harmadikon neg ertelmetlen zene ment hallgatasi teszt szempontbol. Erdekes, hogy csak egy helyen volt klasszikus zene (asszem tan valami Vivaldi, viszont jol hallhatoan belhuros hangszereken es tisztesseges elöadasban, aminek örültem) - vagy cserelgettek is a futo zeneket?
A Yamaha standon is jo zene ment.

off: ez a minösegi tesztzene dolog amugy is remes dolog, mert vagy valami minimal jazz-kvartett (amitöl sajna nekem többnyire felall a ször a hatamon, amig nem kapom meg a delutani csillapitokat), bar nyilvan jol lehet rajta hallani, amit kell; vagy pl. valami igen kerdeses elöadoju komolyzene (Václav Pikula es a zmrzlinai Oktav Prohusek szimfonikusok 192Khz/32 biten, jo pocsekul bemikrofonozva, netto ertelmetlen).
Nemelyik terem visszhangzott is kisse a felvetel szerint :Y (jo tudom, elöben nyilvan egesz mas, de en csak innen tudok okoskodni)
A folyamatos csoszogas-dumalasrol nem is beszelve.
Ez persze nem egy teszthallgatas helyszin, csak egy tech-demo a nagyerdemünek, de ha ilyen aldatlan körülmenyek vannak, hogyan akarnak ramsozni több millios szetteket? Plane, ha meg be is szolnak (lasd Macsek tapasztalatai).
utohang: baszki, hogy en sose tudok akkor otthon lenni, mikor fejes tali, vagy hifi kiallitas van :W :W :B

A nemetek durvan ökumenikusak, minden templomban több felekezet, tiszta agyrem. Ihlet persze sehol. Csak a Hit Gyüli hianyzik, meg a heberek (ugyanis ök magukkal sem allnak szoba :DDD ). Viszont Jehovaeknal tele negerrel, örületes buli minden vasarnap, felöltözve elkepesztöen, csajok döbbenetes frizurakkal es megy a bráderz end sziszterz preijz dö Looood. Latszik merre van energia :U

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44649) schawo válasza RetepNyaraB (#44648) üzenetére


schawo
titán

Folyamatosan cserélgetik a műfajokat (jobb helyeken). Néhány érdekesebbnek tartott helyszínen csak több szám után vettem észre, hogy mintha kínosan kerülnének egy-egy műfajt. Volt olyan szoba, ahol 5-6 zeneszám egymás után csak instrumentális volt, énekes egy sem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44650) RetepNyaraB válasza schawo (#44649) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

affene biztos otthon felejtettek az enekeseket ;]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.