Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43552) contaxg válasza AMDFan (#43548) üzenetére


contaxg
veterán

Pedig nem... arról beszélek, hogy vannak olyan dolgok amit a jelenlegi tudásommal, képeségemmel nem tudok érzékelni, pedig léteznek...csak számomra egyenlőre nem érzékelhetó módon.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43553) Ibituba


Ibituba
aktív tag

Mi a szerepe a hangfal kábel keresztmetszetének cirka 1.5-2 méteres szakaszon? Az rendben hogy ne 0.5 legyen (de miért is ne) de léteznek 10-es keresztmetszettel is. Tapasztalat vagy cikk valakinek a birtokában? Linkelhetné, elolvasnám.

(#43554) AMDFan válasza contaxg (#43552) üzenetére


AMDFan
addikt

Ez abszolút így van, 100%-ig egyetértek. Mindenki így van ezzel, a legjobb példa rá az mp3 - flac ABX teszt.
A 320as mp3 mérhetően más mint a flac, mégsem halljuk a különbséget az esetek 99,9%-ában.

Amiről viszont most beszélünk és amiről folyik a vita, az a digitális adattovábbítás a számítógépes hálózatokon. Ezzel kapcsolatban viszont mérhető és egyértelműen kimutatható, hogy ha valamit letöltesz, lemásolsz, az bitre pontosan ugyanaz lesz mint az eredeti. Ez a tudomány és technikai mai állás szerint így van. Aki nem hiszi, az olvasgassa Andrew S. Tanenbaum - Számítógép hálózatok c. könyvét. Ott szépen le van írva mi hogy működik.

[ Szerkesztve ]

(#43555) contaxg válasza AMDFan (#43554) üzenetére


contaxg
veterán

Mondjuk én pont a fordítotjáról beszélek, amikor a méréssel nem jutunk semmire de a dolgok mégis működnek.

Az emocionális (lehet, hogy nem ez a jó szó) és a tankönyv alapú megközelítés nem összegyeztethető. Az előbbi a mérnöki szemlélettel bírok többségének egy értelmezhetetlen valami, mivel nem elhelyezhető a racionális világukban.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43556) xtremetuning válasza AMDFan (#43525) üzenetére


xtremetuning
addikt

"Rossz HDMI kábelem már volt, de ott szintén nem az volt a probléma, hogy fakóbbak lettek a színek, hanem az, hogy kb 50000 piros pötty ugrált ide oda a monitoromon :)"

Már megint kicsiben gondolkozol. Próbáld ki 15 méteres kábellel, vetítővel és 3 méteres vászonnal.
Ha megvan, szólj. Nálam itthon a vetítőn 2 hdmi bemenet van. Van forrásom, ahonnan 2 hdmi ki is tud jönni.
Váltogatom a bemeneteket a projin és megdöbbensz a 2 kábel közti különbségen.

Persze most jöhetsz azzal, hogy nem egyforma a bemenet a projektoron. Ha felcserélem a portokat, az eredmény ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#43557) dabadab válasza xtremetuning (#43556) üzenetére


dabadab
titán

"Váltogatom a bemeneteket a projin és megdöbbensz a 2 kábel közti különbségen."

Es egeszen konkretan mi az a dobbenetes kulonbseg?

DRM is theft

(#43558) AMDFan válasza xtremetuning (#43556) üzenetére


AMDFan
addikt

Köszi, hogy kiragadtál egy mondatot... Légyszi legközelebb olvasd el hogy mit írtam. Azt írtam, hogy nem nyilatkozok a HDMI kábelekről, mert nem vagyok képben a működésükkel kapcsolatban. Az egész nem a HDMI kábelekről szólt hanem az UTP-ről.

(#43559) xtremetuning válasza dabadab (#43557) üzenetére


xtremetuning
addikt

Kontraszt, színek telítettsége, színzaj. Élesség. Az egyik fátyolosabb. El van tolódva a színek balansza (pirosasabb a kép). Mélyebbek a feketék.

AMDFan : nincs mit.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#43560) AMDFan


AMDFan
addikt

De várjatok, a legnagyobb poén. Mi van akkor a wifivel? :) A wifin letöltött zenék rosszabb minőségűek mint a kábelen letöltött zenék? :) Vagy függ a levegő páratartalmától? :DDD
Mert ha valahol akkor a wifinél van packet loss, mégis bitre ugyanaz lesz a letöltött file.

[ Szerkesztve ]

(#43561) xtremetuning válasza AMDFan (#43560) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nem tudom, én a tutira megyek és kábelen töltök. :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#43562) dabadab válasza xtremetuning (#43559) üzenetére


dabadab
titán

"El van tolódva a színek balansza (pirosasabb a kép)."

Es ez szerinted hogyan lehetseges? Mert ha direkt el akarnam tolni a piros fele az egeszet, akkor eloszor is dekodolnom kellene a bitstreamet (mivel a HDMI 8 bitet 10 biten kuld at), elemeznem kellene az adatokat, hogy megtalaljam a videoadatokat (mert ha hozzanyulok a headerekhez is, akkor egyaltalan nem lesz kep, tehat azoknak fontos bitpontosnak lenniuk), kiszedni minden harmadik byte-ot, azt megnovelni, ugyelve arra, hogy ne csorduljon tul, majd az igy kapott cuccon ujra elvegezni a 8 bit -> 10 bit konverziot. Na, ha valamit, akkor ezt tutira nem fogja megcsinalni par rezszal, ebben talan egyetertunk. :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#43563) dudika10 válasza dabadab (#43562) üzenetére


dudika10
veterán

Na pont ezért 200 dollár egy kábel. :P

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#43564) xtremetuning válasza dabadab (#43562) üzenetére


xtremetuning
addikt

Elhiszem nektek, hogy nem lehetne. És mégis mozog a föld. Ergo nem akarom megmagyarázni, azt favorizálom, amivel jobb a kép számomra.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#43565) schawo válasza dabadab (#43562) üzenetére


schawo
titán

Elképzelhető, hogy a két porthoz két független videó DAC tartozik, és a két DAC egymástól eltérő eredményt produkál.

A másik lehetőség, hogy a kábel digitális rf jellemzői befolyásolják a DAC után keletkezett analóg képet. Az első eset nagyobb különbséget okozhat, a második kisebbet, de kinek mekkora a "nagy" hiba.

De ennek még mindig semmi köze az UTP kábelhez.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43566) xtremetuning válasza schawo (#43565) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ezért írtam, hogy megcserélhetem a kábeleket. A jellemzők a kábelekhez tartoznak, nem a portokhoz.
A második lehetőség az már érdekesebb.
Egyébként ekkora képátlónál minden hangyaf@sznyi különbség sokat számít. Már ha annyira maximalista vagy, mint én. :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#43567) dabadab válasza xtremetuning (#43566) üzenetére


dabadab
titán

Egyebkent csinaltal vaktesztet is?

DRM is theft

(#43568) RetepNyaraB válasza Ibituba (#43553) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Utoljára a 90-es évek közepén foglalkoztam audiofil ezotériával, akkoriban volt a "légkábelezés" trend, midőn az agykárosult szétbontotta a rézvezetéket és egy darab szálat húzott nagy fáradsággal kifeszítve (hogy ne érjen lehetőleg semmihez, de ne is legyen 10 cemtinél távolabb a faltól, mert az rontja a mélyátvitelt :DDD ) erősítő és hangfal között. Persze, csak miután gondosan földelte az összes vízvezetéket a lakásban. Én ezalatt meghallgatok még tíz albumot :U

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43569) schawo válasza xtremetuning (#43566) üzenetére


schawo
titán

Nem hiszem, hogy a képátlótól függ a hiba megtapasztalhatósága. Ez olyan, mintha a hifiben a hiba érzékelhetősége a hangerőtől függne.

(#43553) Ibituba
Nem a keresztmetszet a kérdés.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43570) Alpee válasza schawo (#43565) üzenetére


Alpee
aktív tag

+1 a masik lehetosegre.

Talaltam egy erdekes leirast a kabelekrol:

"...A kabelek kozti kulonbseget meg lehet magyarazni es szamszerusiteni a jellemzoik altal. Ezek: ellenállás, kapacitás, induktivitás, és nem utolsó sorban a szigetelo anyag permittivitasa. Ha jobban megnézzuk, ezek kombinacioja található a frekvencia szűrőkben is (pl audio frekvencia szűrő hangvaltoban vagy aktív szűrőkben) Ezért mondhatjuk azt, hogy a kábel is egyfajta szűrő. De miféle szűrő ez? Felulatereszto? Alulatereszto? Vagy sávátereszto? A válasz: barmelyik lehet, attól függően, hogy milyen a kábel. Mint tudjuk, minden szűrő amellett, hogy szűrést végez, meg egy dolgot bevezet és az a nem kívánt fáziseltolódás. Más szavakkal, a kábel fázistorzítást vezet be..."
Ezek alapjan, hogy egy kabel mennyire illik egy adott rendszerbe v nem, azt mindenki dontse el maga, mert minden rendszernek masak a jellemzoi, maskent toleralja az adott kabel torzitasait.

Abban azert remelem mindnyajan egyertertetek, hogy egy szoftver szamara, alapveto mukodes szintjen, 0 es 1-en kivul nemnagyon ertelmezheto mas ertek, pl. 0.78945...

[ Szerkesztve ]

(#43571) andorra válasza Alpee (#43570) üzenetére


andorra
őstag

Ezek alapjan, hogy egy kabel mennyire illik egy adott rendszerbe v nem, azt mindenki dontse el maga, mert minden rendszernek masak a jellemzoi, maskent toleralja az adott kabel torzitasait.
Ha mi mondjuk régóta ugyanezt, az már nem annyira érdekes?
"Abban azert remelem mindnyajan egyertertetek, hogy egy szoftver szamara, alapveto mukodes szintjen, 0 es 1-en kivul nemnagyon ertelmezheto mas ertek, pl. 0.78945.."
Igen, de hol láttál olyat, hogy ezt bárki vitatta volna?

(#43572) xtremetuning válasza schawo (#43569) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nincs igazad. Egy 30"-os monitoron én sem látom a különbséget. De egy vásznon, ahol minden csúcsra van hajtva, teljesen más tészta....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#43573) MasterMark


MasterMark
titán

Ha már itt tartunk már nem az OSI modell-t használják a TCP/IP-nél, habár nagyon hasonlóak. [link]

Switch Tax

(#43574) AMDFan válasza MasterMark (#43573) üzenetére


AMDFan
addikt

Köszi a kiegészítést, bár a lényeg ettől még ugyanaz maradt :)

[ Szerkesztve ]

(#43575) schawo válasza xtremetuning (#43572) üzenetére


schawo
titán

Akkor ott a vetítő DAC-jával lehet gond.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43576) andorra válasza schawo (#43575) üzenetére


andorra
őstag

Pl. mire gondolsz?

(#43577) #71562240 válasza schawo (#43575) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Kéretik észrevenni, hogy nem arról van szó, hogy az utp kábelnek nincs jelentősége, mert akár lehet is. De a színekhez semmi köze." A szín is adat. Az adat torzulhat. A mindennapi felhasználási körülmények között jellemzően torzul is. A gyenge UTP kábelen a színeket képviselő adatok is erősebben torzulva mennek át, több hibajavítási hatáson kell átesniük, miközben a hibajavítás is tökéletlen és torzító eszköz a mindennapi körülmények között
Azért hangsúlyozom ugyebár folyton a mindennapi felhasználási körülményeket (például az általában igencsak túlforszírozott adatátvitelisebesség-követelményeket), mert amellett, hogy a "laboratóriumi elvek"-ben sem értünk mindig egyet, az biztos (sokszor írtam már itt), hogy a valóélet-beli felhasználási körülmények között (főleg a túlforszírozott követelmények miatt) a hifi/számítógépes eszközeink működése távol esik a laboratóriumi eszközök laborkörülmények közötti lehetségesen ideális működésmódjától. A mindennapihasználat-beli UTP-kábelen haladó valós adatfolyamok haladása is távol szokott esni a laborkörülmények lehetséges idealitásától. Mindezt amellett mondom, hogy az adott témában a "laborelvek" értelmezésében sem értünk egyet, persze.
Arra szoktam elsősorban hangsúlyozni a valószínűségszámítást és a statisztikát, hogy az adott, túlforszírozott körülmények miatt, a digitális eszközeink kénytelenek ilyen alapon működni, mert nem képesek a laborelvek szerint működni. (Amellett, hogy persze sokszor a "laborelvek" is a sztochasztikára épülnek.) És akkor még a következő lépés a környezeti zavarok hatása az adatokra...

"Akkor ott a vetítő DAC-jával lehet gond." Ezt hogy érted?

[ Szerkesztve ]

(#43578) dudika10 válasza #71562240 (#43577) üzenetére


dudika10
veterán

Továbbra is:
Az is marhaság, amit kérdezel!

Nincs kedved leírni ugyan ezeket szakmai fórumokon? Igazságtalan, hogy csak itt szórakoztatod a népet...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#43579) AMDFan válasza #71562240 (#43577) üzenetére


AMDFan
addikt

Lehetne olyan valós életbeli kísérletet mutatni neked ami alapján elhinnéd azt, hogy a számítógépes hálózatok tökéletes adatátvitelre képesek? Gondolok itt például arra, hogy veszünk egy tetszőleges filet egy szerveren, és azt átmásoljuk egy távoli szerverre tetszőleges alkalommal, majd vissza. Megcsináljunk mondjuk ezt 1 milliószor, vagy 100 milliószor, te választod meg a számot. A 100 milliomodik file bitre pontosan egyezni fog az elsővel. Lehet mondjuk ez egy szövegfile amit könnyen ellenőrizhetsz, hogy nem történt-e változás benne, de lehet akár mp3 vagy flac file is.

[ Szerkesztve ]

(#43580) blattida válasza schawo (#43565) üzenetére


blattida
nagyúr

Mindenképp a második lehetőségről van szó.

+ dabadab, AMDFan
Kapcsolódva kammerer, xtremetuning, Ear001, andorra írásaihoz, az utp és hdmi kábelek minősége igenis hatással van a kapott hang és kép minőségére, de természetesen az analóg fokozatokon és a tápon keresztül, ezért nem mindegy, hogy milyet használ az ember.

Az esetleges szakmai hiányosságok nem adnak okot arra, hogy személyeskedni kezdjetek, illetve dabadab visszaéljen a moderátori jogkörével. Ez a fajta viselkedés nem méltó sem hozzátok, sem pedig a PH!-hoz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43581) schawo válasza andorra (#43576) üzenetére


schawo
titán

Valamiért érzékenyebb a kábelre, annak hibájára, bármire.

(#43577) kammerer
Tudod, monológra: Nem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43582) macera2


macera2
aktív tag

Számomra azért is hasznos ez a fórum, mert az általános vásárlási infókon túl, -néha- akusztikai és egyéb infókat is sikerül felszedni. Emelne a színvonalon, ha egymás véleményének a minősítése helyett, érveket mondanánk. Aztán majd a nagyérdemű minősít.
Az UTP témához szólva, biztos az, hogy a csereberélt kábelek mindegyike hozta a típusára előirt műszaki paramétereket? Ezek benne voltak a meghatározott tolerancia sávba?
Ugyan ez vonatkozik a meghajtó, fogadó egységekre is. Ha ezek mind rendben vannak, és még mindég vannak problémák, akkor lehet csodálkozni.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#43583) schawo válasza macera2 (#43582) üzenetére


schawo
titán

Nem volt semmiféle teszt, és még csak kábel sincs. Az egész beszélgetés pusztán elméleti síkon folyik. :))

(#43585) andorra
Van még idő.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43584) dabadab válasza blattida (#43580) üzenetére


dabadab
titán

"az utp és hdmi kábelek minősége igenis hatással van a kapott hang és kép minőségére"

Letezik erre barmi hiteles bizonyitek? Komolyan kerdezem, mert soha, senki nem tudott nekem erre a kerdesre azzal valaszolni, hogy "igen, tessek, ezek azok", pedig nehanyszor mar feltettem ezt a kerdest.

DRM is theft

(#43585) andorra válasza schawo (#43581) üzenetére


andorra
őstag

Xtremetuning levezetése és tapasztalata ellenében, ezzel a közbevetéseddel nem nagyon tudok mit kezdeni.

(#43586) andorra válasza dabadab (#43584) üzenetére


andorra
őstag

Nem a mindenkinek szóló bizonyítás a reális cél, hanem figyelemfelhívás. Akit ez érdekel tapasztalhatja, aki elvi meggyőződésből nem hisz benne, azt teljesen felesleges győzködni.
Aki viszont tapasztalta, azt éppúgy felesleges győzködni arról, hogy ez egyesek szerint lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#43587) blattida válasza dabadab (#43584) üzenetére


blattida
nagyúr

Mi lenne számodra hiteles bizonyíték? Mérési eredményeket most nem fogok neked keresni a neten, egyébként meg saját szemmel (és füllel is, csak ott nincs annyira szignifikáns különbség) könnyedén ellenőrizhető, csak többféle kábel szükségeltetik hozzá.
Csak ki kell próbálnod és tapasztalni fogod.
Ha viszont eleve elzárkózol tőle, akkor nem fogod.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43588) dabadab válasza blattida (#43587) üzenetére


dabadab
titán

Nekem teljesen jo lenne egy korrekt ABX teszt is, de eddig meg csak azt se tudott senki se prezentalni, meresi eredmenyeket meg foleg nem (foleg nem HDMI eseten).

DRM is theft

(#43589) Peti66


Peti66
senior tag

Nagy témába megy a csapatás...láttom..neeem...de :C mindenki,mondja és mondja... mindenki jól látja...És hellyel -közel képben is van :D De, az elektronok természetüknél fogva magasról tesznek mindenre... a "szabályokat" is beleértve ;)

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#43590) #71562240 válasza schawo (#43581) üzenetére


#71562240
törölt tag

A monológtól függetlenül volt egy kérdés is.

Miután XT jelezte, ő például látott különbségeket a képen, akár színkülönbségeket is, különböző HDMI kábeleket használva. Erre te: "Akkor ott a vetítő DAC-jával lehet gond." Ezt hogy érted?

[ Szerkesztve ]

(#43591) Tamoo válasza dabadab (#43588) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Gondolom aki össze tudna hozni egy ilyen tesztet, annak jobb dolga is van minthogy másoknak bizonygassa.
Na meg feltételezem közjegyző jelenléte is szükséges lenne.
(hozzátéve: én még nem tapasztaltam HDMI kábelek közti különbséget)

[ Szerkesztve ]

(#43592) contaxg válasza dabadab (#43588) üzenetére


contaxg
veterán

Csinálj magadnak...mi is ezt szoktuk tenni. ;) Attól, hogy leírom, hogy mit tapasztaltam a fene sem akar személyesen meggyőzni erről. :DDD Tudod, nem akarásnak nyögés a vége... és ha Te ezt nem akarod hallani, akkor nem is fogod. Én se akarom basszus, de viszont én hallom és néha kegyetlenül idegesít. ;]

Vagy az agyunk reagál másképpen dolgokra, vagy egyszerűen más felbontású rendszereket hallgatunk. Vagy éppen mindkettő...

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43593) MasterMark válasza Tamoo (#43591) üzenetére


MasterMark
titán

Hangban, vagy képben, vagy sehogysem?

Switch Tax

(#43594) dabadab válasza contaxg (#43592) üzenetére


dabadab
titán

Valahogy mindig az a vege, hogy ha rakerdezek, hogy tenyleg leteszelte-e ezt valaki, akkor arra az a valasz (valamilyen bujtatott formaban), hogy nem.
Ebben meg az az erdekes, hogy ha nem tesztelte le, akkor meg mi alapjan szuletnek ezek a rendkivul magabiztos allitasok? Hiszen az ember nem csak azert tesztel, hogy masoknak bebizonyitson dolgokat, hanem azert is, hogy sajat maga megtudja, hogy mi is a helyzet.

(#43591) Tamoo: nekem azert furcsa, hogy azok, akik errol a temarol irnak cikkeket, azok se vegeznek normalis teszteket. Most komolyan, szerinted hogy nezne ki egy olyan teszt igy a PH-n, hogy "jatszottam egy hetig CoD-ot a 290 GTX-szel, szerintem erosebb, mint a 7990, amin a mult heten a MoH-ot toltam"? Ki venne ezt komolyan?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#43595) schawo válasza #71562240 (#43590) üzenetére


schawo
titán

Például nem olyan jó a video-DAC rf-érzéketlensége, amilyennek lennie kéne, vagy amilyen az említett LCD panelé. A különbség nem biztos (nem valószínű), hogy a méretből adódna, mert ugyan miért is. Mondtam, ez olyan, mint hifiben a hangerő.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43596) Tamoo válasza MasterMark (#43593) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mondjuk úgy sehogy sem. De nem mondom, hogy nem lehet.
Tőlem jóval tapasztaltabbak megmondták, hogy ehhez komoly cucc is kell, szóval kistv-n nem is kezdek HDMI kábelt AB-zni. Hangban szintén nem tudom, nem vásároltam be többfélét 5m-es HDMI kábelből, meg amúgy sem erősségem az ilyen jellegű tesztelés. Szóval 1-1 AB teszt után még magamat sem tartom hiteles forrásnak. :DDD

(#43594) dabadab: Nem tagadom, én is szívesen látnék hiteles teszteket, eredményeket. Viszont vannak olyan emberek, akiknek enélkül is adok a "véleményére".

[ Szerkesztve ]

(#43597) #71562240 válasza schawo (#43595) üzenetére


#71562240
törölt tag

A hifiben (értsd hangban) is könnyebb-nehezebb az esetleges különbségeket észrevenni a hangerő függvényében ("optimális" hangerőn a legkönnyebb). De képnél meg aztán végképp adja magát a méretkülönbség hatása a különbségek meglátására (no persze nem feltétlenül a színkülönbségek észrevételére, de akár még arra is, ám egyéb különbségek - zavarok, pixelesedés, részletek elvesztése... - főleg könnyebben észrevehetőek nagyobb méretben), nem értem miért ódzkodsz ettől.

[ Szerkesztve ]

(#43598) contaxg válasza dabadab (#43594) üzenetére


contaxg
veterán

Leszteltem zenével és még azt is írtam ma, hogy a routereknek (és azok tápjainak) is van saját hangjuk ;) Sajnos nagyon jól tudom mi a helyzet... az egészet le kell szarni, mert egy idő után nem a zenével foglalkozol hanem a kütyükkel.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43599) AMDFan válasza Tamoo (#43596) üzenetére


AMDFan
addikt

Rátapintottál a lényegre: "Viszont vannak olyan emberek, akiknek enélkül is adok a "véleményére"."
Az ilyen emberek miatt tudsz elkölteni 100 ezreket hülyeségre, és az ilyen emberek tudnak elvinni a málnásba a zenehallgatás terén. Én az ilyenek miatt majdnem felhagytam a minőségi zenehallgatással, de szerencsére visszahúztak páran :) És tényleg a minőség felég mozdultam el végre, nem a mintha meg a vudu irányába.

[ Szerkesztve ]

(#43600) dabadab válasza contaxg (#43598) üzenetére


dabadab
titán

"Leszteltem zenével"

ABX teszttel?

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.