Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) schawo válasza AMDFan (#44450) üzenetére


schawo
titán

Ha egyszer megkéred, szerintem vodkaboy csinál egy mérést a különböző csatlakozóknál fellépő reflexiókról. A tegnapi blogbejegyzése is pont arról szólt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44452) AMDFan válasza schawo (#44451) üzenetére


AMDFan
addikt

Nekem ez már a vudu kategória, sorry :)

[ Szerkesztve ]

(#44453) Ribi válasza xtremetuning (#44428) üzenetére


Ribi
nagyúr

Na most itt hirtelen gyorsan a sima szűrőről átnyergeltetek az inverterre.
Alap kérdés a szűrő volt ami engem is érdekelne. Néztem neten, baromi sok féle van és baromi sokféle értékű tekercs, kondi ellenállással. Ezeknek van valami magyarázata hova mekkora miért?

(#44454) Sefter válasza AMDFan (#44452) üzenetére


Sefter
veterán

Akkor szerinted különböző hangfalkábelek között sincs differencia igaz..?
Mert onnantól kezdve, hogy adott kábelre csatlakozót teszel (ami feltehetőleg teljesen más anyagból/anyag tisztaságból áll) változtatsz a kábel "összetételén" ...(nyilván nem az 50ft/m MT kábelen érezhető a különbség...)
Nem vitatkozni akarok, csak érdekel az álláspontod...

Psn ID: sefter_hun

(#44455) robi-k válasza Ribi (#44453) üzenetére


robi-k
őstag

Én biztos hogy építek egy DIY szűrőt, már meg is rajzoltam a kezdeti kapcsolási rajzot, bár ez csak kezdeti útmutató, a végleges rajzot és felépítést majd az empirikus tesztek után fogom kialakítani, sok próbálkozás után (ha már a két ünnep között szabin leszek, legyen mivel foglalkozni :DD ).

Mint xtremetuning is írta, minden +lánc/berendezés, ami a konnektor és a végfelhasználó készülék (pl. AVR, lejátszó) között van, kihat(hat) a hangra. Sajnos az analóg technika ilyen, mindenre érzékeny lehet, próbálgatni kell. És komoly láncba komoly tápellátó áramkör berendezés kell (ezért nyargaltunk át az inverterekre), de az én láncom messzemenőleg nem nevezhető audiofilnek, megelégszek egy szűrővel.

(#44456) schawo válasza AMDFan (#44452) üzenetére


schawo
titán

Pedig még mérhető is. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44457) xtremetuning válasza Ribi (#44453) üzenetére


xtremetuning
addikt

Minden gyártónak más az elképzelése. És igaza van Robinak : meg kell hallgatni a hatást otthon.
Ami furutech nekem nem jött be, Toobee szerint nála, az ő rendszerében működik. Nálam elvékonyította hangot, amire akkoriban nekem nem volt szükségem. Ezért néztem más felé.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44458) Ear001 válasza xtremetuning (#44457) üzenetére


Ear001
addikt

Pontosan milyen Furutech volt nálad?

(#44459) PrinceHerceg válasza Dorian (#44449) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Pedig tényleg egyszerű volt a kérdésem... tehát akkor még1x a rend kedvéért, melyik a jobb hangfal a két Wharfi közül, a Valdus vagy a Xarus? Előbbi picivel érzékenyebb (92-93 dB), utóbbi jobb freki határokkal bír (30-24KHz)!

+ Mi van akkor ha Bi-ampos hangcuccot (Xarus) csak simán 1x erősítéssel hajtok meg?

U.i: másra nincs pénz, ennek szellemében kérem a kommentbe öltöztetett válaszaitokat!

Béke veletek!

;)

[ Szerkesztve ]

(#44460) schawo válasza PrinceHerceg (#44459) üzenetére


schawo
titán

Ez a két lehetőség van az univerzumban?

Minden másik hifi cuccot is specifikáció alapján vásároltál?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44461) AMDFan válasza Sefter (#44454) üzenetére


AMDFan
addikt

De van különbség kábelek között. Más kérdés hogy ez mikor hallható és mikor nem. Az én álláspontom az, hogy annak, hogy halljunk különbséget szükséges de nem elégséges feltétele az, hogy mérhető különbség legyen. Ugyanis rengeteg olyan eset van, hogy mérhető különbség van, de a fülünk kevés ahhoz, hogy halljuk is a különbséget.

(#44462) mp54 válasza PrinceHerceg (#44459) üzenetére


mp54
senior tag

Érted beszélnek, nem ellened!
A válasz az volt, hogy egyik sem jó és úgy gondolták (csak nem írták le), hogy hasonló pénzért mást kéne venned!!!
másra nincs pénz Csak erre a kettőre? :W

[ Szerkesztve ]

(#44463) andorra válasza AMDFan (#44461) üzenetére


andorra
őstag

De hiszen mi többen is halljuk és ami fülünk ehhez nem kevés. A te füleidről én nem nyilatkozom, de ez legyen kölcsönös !
Végeztél-e olyan kísérleteket olyan tapasztalt hifi fórumtársakkal, akik azt állítják, hogy hallanak különbséget kábelek között és annak netán az lett az eredménye, hogy mégsem hallottak? Mert ha nem, akkor nem is feltételezhetsz ilyet.

(#44464) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Oksa, értettem Én csak furán jött le a dolog... ennek fejében akkor várom a megtisztelő tippjeiteket, min 150W RMS környékén max 30k-ig bezárólag... mert jobb nyilván mindig van, csak nem ennyiért! :K

[ Szerkesztve ]

(#44465) schawo válasza PrinceHerceg (#44464) üzenetére


schawo
titán

150W? Nyilvános moziba kell? Már megint specifikációt olvasgatsz?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44466) mp54 válasza PrinceHerceg (#44464) üzenetére


mp54
senior tag

Konkrét ajánlatokat majd a tőlem okosabbak ad(hat)nak.
min 150W RMS Ezt (a sokat) mire használnád? Mivel hajtanád?
Schawo megelőzött...
Javaslom, saját érdekedben, írd le, mi a végcélod, és erre kérj tanácsot...

[ Szerkesztve ]

(#44467) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Nem szeretnék gondot sem az erősítőmmel sem a hangfalakkal ha már költök rá! Amúgy egy SONY STR-DB 940 QS. t erőműhöz kellene egy pár fal, ami 110 Watt-ot ad le csatinként 8-Ohm mellett .

Én amiket eddig láttam "jobbakat", azok talán itt-ott néhány JBL, Magnat, Infiniti, Pioneer, SONY falak voltak, de ezek csak az Én véleményemet tükrözik.

Amúgy a cél minimális zene, arra ott a fülesem, inkább sok mozi. :K

[ Szerkesztve ]

(#44468) xtremetuning válasza Ear001 (#44458) üzenetére


xtremetuning
addikt

TP-60, TP-80, TP-609E

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44469) dudika10 válasza PrinceHerceg (#44467) üzenetére


dudika10
veterán

A magyar helyesírás szabályait felrúgva, a tisztelet jeleként szokás a Te, Ő, Ti, Ők személyes névmásokat nagy betűvel írni.
Saját magad tiszteled ennyire,hogy az én-t nagy kezdőbetűvel írod? :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#44470) PrinceHerceg válasza dudika10 (#44469) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nem nem vagyok önimádó, sőt! :)

(#44473) Ribi válasza xtremetuning (#44457) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ok, csak én nem sok mindent tudok kezdeni a teszteléssel. Inkább mint biztonsági cucc kellene, hogy más eszközök ki-be kapcsolásánál keletkező tüskék nem tegyenek kárt az eszközben. Nem hag megváltoztatására akarom használni.

(#44474) AMDFan válasza andorra (#44463) üzenetére


AMDFan
addikt

Leegyszerűsíted a dolgokat. A legjobb példám erre mindig a flac - mp3. Tudjuk, hogy van köztük különbség, mérhető különbség van köztük, mégis a legritkább esetben halljuk a különbséget, pedig van. Csinálj egy nulltesztet mp3 és flac között. Az eredményt meg is hallgathatod, ott hallani fogod hol kell keresni a különbséget, de ha jól megnézed akkor -40 -50 dB lesz a maximum hangereje, ezt pedig a fülünk elfedi. Van olyan zene ahol meg tudom különböztetni a 320-as mp3-at a flactől, szóval nem gondolom, hogy olyan rossz lenne a hallásom, ellenben a zenék nagyrészénél teljesen esélytelen a dolog, még úgy is, hogy tudom hol kellene keresni a hibát. Namost ezekhez képest egy csatlakozócsere milyen különbséget fog okozni? Akkor ha belül átforrasztasz bármit akkor is másképpen fog szólni. Sőt ha az egyik hangfalban valamit másképpen forrasztottak, akkor is másképpen fog szólni. Vagy ha a két hangfalban másképpen áll a csillapítóanyag, azt is figyeled időközönkét?

[ Szerkesztve ]

(#44475) xtremetuning válasza Ribi (#44473) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ezt én értem, sőt megértem, de meg fogja változtatni a hangot. Innentől kezdve, csak te döntheted el, tetszik e a végeredmény.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44476) #71562240 válasza PrinceHerceg (#44467) üzenetére


#71562240
törölt tag

A jelek szerint használt hangdobozt keresel olcsón. Ebben az árkategóriában leginkább a Tannoy, Mission, Cambridge Audio, Celestion, Mordaunt Short, Canton, JPW, HECO... márkák között keresgélj, ne azok között, amiket néztél - esetleg éppenséggel JBL, Infintity adódhat jó, az olcsó Wharfedale-ék közül a Diamond széria alkalmas zenehallgatásra. A Wattok figyelgetését hagyd a fenébe.
Itt zenehallgatással kapcsolatos tanácsot kaphatsz, ez sokszor ütközik a mzizás szempontjaival.

Csatlakozók között is óriási ár- és hangminőségkülönbségek vannak, de párszáz forinttól már kaphatsz olyan aranyozott banándugót, amely jó forrasztás esetén feltehetőleg jobb hangminőséget fog adni, mint a csupasz kábelvég beszorítása. Legjobb lenne persze beforrasztani a csupasz kábelt, de az ugyebár nem praktikus.

A bikábelezhető hangdobzra vonatkozó "kérdésed" csak költői kérdés, nem vár választ.

[ Szerkesztve ]

(#44477) bajnokpityu válasza AMDFan (#44474) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ettől még simán vannak olyan dolgok,amikről semmi mérést nem találtam (v nem hiszem el Sitlech méréseit), közben simán vaktesztelhető egy közepesnél pihentebb emberrel. Ez a felfogás, hogy a műszer pontosabb,mint a fül, óriási tévedés, általánosságban.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#44478) AMDFan válasza bajnokpityu (#44477) üzenetére


AMDFan
addikt

Szerintem pedig ez egyszerű. Ha a hangban van különbség, akkor az legkésőbb a hangfalkábelen kell hogy jelentkezzen. Amit már nem igazán lehet mérni az a hangdobozon történt változtatások.

(#44479) andorra válasza AMDFan (#44474) üzenetére


andorra
őstag

Annyira azért mégsem tudom leegyszerűsíteni, hogy megértsd. A "legjobb" példád is hamis állítást tartalmaz.
Olyan párhuzamra hivatkozol, ahol szintén nem ellenőriízted, hogy mi például halljuk-e az mp3/320 és a flac közötti különbséget. Olyan zenén amit én hallgatok, ott szinte kizárt, hogy ne hallanám és valóban, hallom is. Mások is hallják az itt fórumozók közül.

[ Szerkesztve ]

(#44480) Ear001 válasza xtremetuning (#44468) üzenetére


Ear001
addikt

A 60-as az csak egy sima elosztó, nem? Európai szabványú csatlakozók voltak benne?
Én is gondolkodok egy ilyenen. Nálam eddig semmilyen szűrő sem jött be, se kicsi, se nagy, pontosabban ebben a házban nem. Korábban a panel, hát az más tészta volt, de egy elosztó kéne. Tápregenerálóban nem gondolkozom, úgy vagyok vele, hogy a fojtótrafó meg az egyenirányító cső elég lesz nekem...

(#44481) AMDFan válasza andorra (#44479) üzenetére


AMDFan
addikt

"Olyan zenén amit én hallgatok, ott szinte kizárt, hogy ne hallanám és valóban, hallom is. Mások is hallják az itt fórumozók közül."

Ahha persze... :) Ezerszer le lett írva hogy körülbelül 15 perc csinálni egy vaktesztet, egyik aranyfülü fórumozó se tett be ide eredményeket, rajtam meg kb két emberen kívül. Várva várok egy olyan zenét amin te vakteszttel bizonyítottan (foobar ABX) hallod a 320-as mp3 és a flac közti különbséget. Meg lennék lepve ha küldenél, vagy bárki küldene.

[ Szerkesztve ]

(#44482) andorra válasza AMDFan (#44481) üzenetére


andorra
őstag

Többszázmillió ember gondolja ugyanezt rajtad kívül. Nem lennénk sokkal előrébb, ha eggyel kevesebben lennétek. Amúgy már többször leírtuk többen, hogy hogyan, milyen módszerrel tesztel egy tapasztaltabb audiofil.

(#44483) Tamoo válasza AMDFan (#44478) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Néha az az érzésem Te ezt élvezed. :DDD

320-as mp3, flac témához (ha ugyanarról készült). Én biza elvérzek a vakteszten. Aki sikeres tesztet mutatott be, az is többnyire komolyabb fejessel bizonyos részletekre kihegyezve tudta megkülönböztetni. "Általános" zenehallgatásnál ezek a különbségek nem kimondottan észrevehetőek feltűnőek. Én nem is veszem észre. Én így látom. Aztán lehet tévedek és csak a cuccom, fülem, tapasztalatom, türelmem kevés hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#44484) #71562240


#71562240
törölt tag

Biztos forrásból tudom (bizonyítékaim vannak), hogy bizonyos, most meg nem nevezendő itteni fórumozók a FIAHADESZ, azaz a Fiatal Antihifista Antidemokraták Szövetsége beépített ügynökei (magyarul agent provocateur). Egyetlen céljuk a zavarkeltés a topikban.

(#44485) ghoszty válasza AMDFan (#44481) üzenetére


ghoszty
tag

amint meglessz a hangcucc nyomom is egyből :)

uraim Marantz PM 7000 (30k?) vélemény/tapasztalatok? :U :R

[ Szerkesztve ]

(#44486) #71562240 válasza ghoszty (#44485) üzenetére


#71562240
törölt tag

A NAD ellentėte. Jó vétel.

(#44487) andorra válasza Tamoo (#44483) üzenetére


andorra
őstag

Általános zenehallgatáshoz elég az mp3, az általános zenehallgatók számára. Ebben nincs vita.
A versenyautó igaz ugyan, hogy gyorsabb egy hétköznapi autónál, de a városban, csúcsforgalomban, ez nem nagyon érvényesült. Csak egy versenypályán mutatkozott meg, igaz, ott látványosan.

(#44488) schawo válasza andorra (#44487) üzenetére


schawo
titán

Átlagos hozzászóláshoz megfelelnek az 'átlagos' szavak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44489) ghoszty válasza #71562240 (#44486) üzenetére


ghoszty
tag

mit értessz az ellentét alatt? :) akkor inkább ezt mint a nadot? szerintem még alkudni is tudnék belőle egyébként csak nemtudom merjek e :D

(#44490) andorra válasza schawo (#44488) üzenetére


andorra
őstag

Ne szerénykedj! A te átlagos, vagy átlagon aluli hozzászólásaidban, átlagosnál jobb szavak is vannak

(#44491) xtremetuning válasza Ear001 (#44480) üzenetére


xtremetuning
addikt

Igen passzív, de a furu szerint (és miért ne hinnék nekik) a doboz és a benne levő trutyi árnyékol az rf zavaroktól. Igen eu schukos volt, amit teszteltem. Kérj kacsáéktól és hallgasd meg. Ha nem jön be, még próbálkozhtasz Isotekkel is. Ott is vannak egyszerűbb elosztók.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44492) schawo válasza andorra (#44490) üzenetére


schawo
titán

Én végtelenül szerény vagyok, de azt minden igyekeztem ellenére képtelen vagyok megakadályozni, hogy mások zseninek tartsanak. Nem örülök neki, hogy még az átlag alatti hozzászólásaimban is átlagosnál jobb szavakat találsz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44493) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Aranyozott banándugó fejátmérő kapcsán (2, 4 mm stb) kissé tanácstalan vagyok, mert sok méret van és nem tudom h mire kell figyelni pontosan, gondolom pont passzos kellene az erősítőbe is és a hangfalcsatiba is, nem kisebb ami lötyög, ugye? Legalább annyit már értek h így nem fog oxidálódni a csonka rézkábelem vége.

Amúgy egy OFC-s kábelnél is jobb a banán dugaszt használni, mert ott elv nincs oxidálódás, vagy mégis?

:B

[ Szerkesztve ]

(#44494) schawo válasza PrinceHerceg (#44493) üzenetére


schawo
titán

nincs oxidálódás A kémia végleg megtört, és feladta a harcot.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44495) PrinceHerceg válasza schawo (#44494) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Akkor nem kell banánt venni a zöldségesnél? :DD

(#44496) Dorian válasza PrinceHerceg (#44495) üzenetére


Dorian
félisten

Kicsit érezd át a mondanivalójában az iróniát. Az, hogy a kábel vezetője (elvileg) OFC réz, miben gátolja meg az oxidációt? A levegőből már elfogyott?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44497) PrinceHerceg válasza Dorian (#44496) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Vhogy sejtettem, hogy nem kapok egyszerű választ, de reméltem hogy este felé már kíméltek és egy egyszerű igen-t vagy nem-et kapok! Tehát akkor maradjon a banándugós történet, mert ennyi erővel abban is tud levegőzni a kábelecske és máris veszett fejsze nyele c. történetnél tartunk!

[ Szerkesztve ]

(#44498) schawo válasza PrinceHerceg (#44497) üzenetére


schawo
titán

De legalább nem az érintkezésnél.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44499) Dorian válasza PrinceHerceg (#44497) üzenetére


Dorian
félisten

Ha beleforrasztod, akkor nem tud. Ill. ez is igaz: (#44498) schawo

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44500) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Köszönöm a választ, így már Én is értem! Viszont a fejátmérőkkel akkor hogyan járjak el, mert a SONY erősítőmön még csak lemérhető a csatik átmérője, de a hangfalakon még fogalmam sincs hogy milyen verziók lesznek, mert az még passz h mi legyen?

Ezek alapján kinevezhető általános mindenes méretnek a 4 mm-es variáns, jó lesz az Nekem vajon? :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.