Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43651) Ear001 válasza dabadab (#43588) üzenetére


Ear001
addikt

Miért lenne korrekt bármiféle ABX teszt, hiszen tudjuk, bogy ahol a statisztika szerint már szignifikáns az eredmény, ott a fiziológia szerint már ugyan azt a hangot is rég másképp kéne hallanunk.? ;]

(#43652) #71562240 válasza Ear001 (#43651) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én azt szoktam mondani (és félig-meddig komolyan is gondolom), hogy a hifiben soha, semmilyen eseti tapasztalat nem vehető biztosra. Csakis és legfeljebb hosszútávú tendenciák, sok hifista sokféle, hosszútávon összegzett tapasztalata, ergo a "tudományos nyilvánosság" alapján vonható le bármiféle következtetés bármiről. Esetileg minden és mindennek az ellenkezője is megtörténhet - kis sarkítással.

[ Szerkesztve ]

(#43653) mp54 válasza dabadab (#43528) üzenetére


mp54
senior tag

sajat tapasztalataik meg a valosag
Na már megint kezdődik....
Hogy mi a saját tapasztalat, gondolom azt nem vitatja senki. Definiálnád a valóságot? (Csak nem a mérhető....?)

(#43655) mp54 válasza schawo (#43606) üzenetére


mp54
senior tag

a hifi is az emberért van, nem pedig a gépekért, nincs jelentősége, hogy a gépek mit éreznek vele kapcsolatban.
Na végre, valakinek sikerült a lényeget egy mondatban megfogalmazni! :C

(#43656) mp54 válasza dudika10 (#43609) üzenetére


mp54
senior tag

"van különbség, mert hallom/látom"
Annak a különbségnek mi a jelentősége, amit nem hallok/látok? Most kizárólag zenére/képre gondolok (szórakozásra, nem pedig pld. műszaki dolog, pld. stroboszkóp képe)

[ Szerkesztve ]

(#43657) MasterMark


MasterMark
titán

Kammerer lázad, vigyázzatok. :DDD

Switch Tax

(#43658) xtremetuning válasza MasterMark (#43657) üzenetére


xtremetuning
addikt

Csak nem valami 1000 soros tördeletlen monológ következik a la Maczkó ???? Büntetésként... :DDD

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#43659) Ed Parker válasza xtremetuning (#43658) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Killing me softly :DDD

(#43660) Warter válasza xtremetuning (#43658) üzenetére


Warter
őstag

Most gépeli. :)

(#43661) #71562240


#71562240
törölt tag

További következmények életbeléptetése előtt kitartóan közlöm, mert közérdekű:
A tegnapi nap óta Dabadab-ot ignorálom a fórumon, a moderátori hatalommal való visszaélése miatt.
Ezt már többször közöltem, de mindig ki lett cenzúrázva.

(#43662) xtremetuning válasza #71562240 (#43661) üzenetére


xtremetuning
addikt

Halkan megjegyzem : egy 'ignore on' bejelentése miatt engem még sosem töröltek..... :U

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#43663) contaxg válasza #71562240 (#43661) üzenetére


contaxg
veterán

Valamit írtál nekem és amikor visszaültem a géphez, már nem találtam. Semmi olyan nem volt benne ami moderálásra okot adhatott volna. Vagy volt más is??

A látottak alapján a részrehajlás nekem is egyértelmű. Számomra nem elfogadható hogy agykárosultnak lehet nevezni kábelekkel kísérletező embert (ha igaz ez éppen Darvas László volt) egy hi-fi fórumban. De az aki képtelen egy audió láncban tonális különbségeket felismerni és azokat gyakorlatban alkalmazni az viszont OK. :B

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#43664) #71562240 válasza contaxg (#43663) üzenetére


#71562240
törölt tag

Volt benne egy másik, őneki/őróla szóló rész, ami miatt kicenzúrázta. Egyéb, neki/róla szóló hsz.-eimmel egyetemben.

(#43662) xtremetuning: Engem még soha semmiért, soha nem is adtam rá okot (most se). Ellenben tegnap óta priuszom is van, a többszöri kitörlésen kívül.

(#43665) macera2 válasza schawo (#43649) üzenetére


macera2
aktív tag

Azt azért ne mondjuk hogy soha, meg lehetetlen, meg ilyen aztán nincs, stb. mert akkor ugye dogmatikusok vagyunk. Ami nem túl hízelgő jelző. A zaj/zavart illetően egyetértek. A futó problémával kapcsolatosan pedig, úgy is feltehetjük a kérdést, hogy egy létrejött sw. vagy hw. hiba mért pont a színben ne okozna problémát?

Végül egy többé kevésbé idevágó idézet. Nagy embertől!
"Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja." (Albert Einstein)

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#43666) Ribi válasza #71562240 (#43661) üzenetére


Ribi
nagyúr

Módszeresen lehazugozol / más nem túl szép szavakkal illetsz embereket és még csodálkozol, hogy moderálnak? Nagyon kész vagy. :))

(#43667) #71562240 válasza Ribi (#43666) üzenetére


#71562240
törölt tag

Honnan veszed, hogy én csodálkozom bármin is?
Mindazonáltal tudnék vitatkozni a koncepcióddal, de legyen elég annyi, hogy nálam tapintatosabb embert még nem hordott hátán a Föld...
(Szerk.: Egyúttal persze őszinte is vagyok, ami Magyarországon általában nem komilfó - kivételek a kivételek.)

[ Szerkesztve ]

(#43668) Kalos7


Kalos7
tag

Tudnátok nekem jó minőségű hangszoró vezetékeket mondani?
Ehhez mit szóltok?

(#43669) Ekkosh


Ekkosh
tag

Sziasztok, Yamaha RX-V573 és Tannoy V4i köszé keresek tiszta és, dinamikus hangú speaker kábelt, a elsősorban a stereo zenei hangzás javításának érdekében. Angliában is beszerezhető max 6-7 GBP / méter kategóriában gondolkozok. Itt sajnos nem tudok olyan helyet ahol el lehetne hozni tesztre, szóval marad az amit legtöbben ajánlanak. Első körben ezekre gondoltam, ajánlanátok bármelyiket, vagy bármi mást?

QED Silver Anniversary XT (Ebből sok van ebay-en is, tehát ez a legolcsóbb megoldás)
AudioQuest FLX/Slip 14/2 (Ebből a 14/4 is beleférne az árba és akkor mehetne a bi-amp is)
Supra PLY 2.0
Atlas Equator 2.0
Van Den Hul Showline
Chord Carnival SilverScreen

Köszi :R

(#43670) #71562240 válasza Kalos7 (#43668) üzenetére


#71562240
törölt tag

Tudnánk mondani.
A linkelt típus nem igazán a jó minőség területe, olcsó, alaptípus, bár a 280Ft/m árat éppenséggel megéri. Kissé sprőd hangja van, még az olcsóságához képest is.

(#43669) Ekkosh Az általad felsoroltak közül én hármat ismerek személyesen, ezek közül szerintem karakterben és ár-érték viszonyban is a QED a legbiztosabb választás, utána a Chord, ezek általánosan népszerű kábelek, szerintem okkal. Kellemesen dinamikus, viszonylag kiegyenlített hanggal, kirívó ismertetőjegyük szerintem nem igazán van. A Van den Hul egyrészt vitatottabb ár/értékű, másrészt a hangkaraktere se annyira elfogadott, van aki audiofilesen visszafogottnak/kulturáltnak tartja, van aki "kevésnek" - én magam a kettő között ingadozom.
A magam részéről a nemzetközi kínálatból például az Audioquest Type-okat is nagyra tartom ebben az árszegmensben, de azok a QED-hez, Chord-hoz képest szintén vitatottabb kábelek (tömör eresek, tömör eres hanggal). Tehát azt csak meghallgatással merném ajánlani!
Ha beleférne a keretedbe a Kimber alja, szerintem abban sem csalódnál, és a Nordost-tól az alap 2 Flat mellett akár a Flatline Gold is beleférhet, szerintem azok is egyértelmű választások - sok más mellett persze. A kifejezetten olcsó kategóriában a Gale-ekkel (is) feltétlenül érdemes próbálkozni.

(#43671) Peetta14


Peetta14
tag

Sziasztok, valaki foglakozik rendszer finomhangolással? Összeraktam én mindent, de valószínűsítem, hogy egy hozzáértő találna a rendszerben szükséges módosításokat.

(#43672) Tamoo válasza Peetta14 (#43671) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Megvan a DAC? Működik a Musiland ahogy kell? :)
Kezdésnek olvasd el ezt a két kis szobaakusztikai cikket: [link] [link]

(#43673) andorra válasza Peetta14 (#43671) üzenetére


andorra
őstag

Egy un. hozzáértő is, csak a saját hallása és ízlése szerint tudná "finomgangolni", nem pedig a Tied szerint. Ha tényleg hozzáértő, sokkal inkább tanácsokat adna, hogy Te hogyan tudnád ugyanezt megtenni. Persze, csak a körülmények nagyon alapos ismeretében.

(#43674) #71562240 válasza Peetta14 (#43671) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hogy érted, hogy "foglakozik rendszer finomhangolással?" Merthogy vannak cégek, akik jópénzért kimennek hozzád, és finomhangolnak, főleg akusztikailag.

(#43675) Peetta14 válasza Tamoo (#43672) üzenetére


Peetta14
tag

Igen, minden kéznél van már. Működik a Musiland is, egyszerűen csak a kíváncsiság hajt, hogy mit lehet kihozni a meglévő elemekből egy jobb beállítással (foobar, csatlakozások, ...) Nem is profi hangmérnökre gondoltam, inkább itteni fórumtársakra.

(#43676) Tamoo válasza Peetta14 (#43675) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egyelőre ismerkedj a cuccal szerintem, csiszolgasd az akusztikát.
Foobar helyett esetleg próbáld ki az aimp3-at.
DacMagic-nek sokan a gyári tápját szokták lecserélni. (Aztán a dac-ot. :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#43677) #71562240 válasza Peetta14 (#43675) üzenetére


#71562240
törölt tag

Néhány fontosabb feladat:

A.; Jó szobaakusztika kialakítása (minél csillapítottab legyen, és/vagy a kényszerű visszaverődések, diffúziók minél okosabban legyenek elosztva hely és frekvencia függvényében).
B.; A készülékek, különösen a hangdobozok jó elhelyezése az adott akusztikai körülmények között (falaktól való távolságok, megfelelő bázistávolság, a készülékasztal optimális elhelyezése...).
C.; A hangdoboz és az elektronikák elhelyezése minél optimálisabb állványokon, rezgésmentesítő/-hangoló alátéteken...
D.; A vezetékek optimális megválasztása és minél optimálisabb csatlakoztatása minőségi csatlakozókkal, minőségi forrasztásokkal (hosszútávon néha-néha megmozgatandók a csatlakozók, az esetleges oxidációk-szennyeződések lekoptatására-tisztítására).
E.; Forráskészülékek optimális beállításai (optimális lejátszószoftver, bármiféle effektek-hangszínszabályozások mellőzése, lemezes lejátszók finombeállítása, megtámogatása lemezalátétekkel/-rátétekkel, mindenféle belső-külső elektronikus/mágneses... zavarok eliminálása, belső rezgésmentesítés...)
F.; A zeneszobából és a hifi rendszer kismegszakítójáról lehetőleg minden más, nem a hifihez tartozó elektronikus készülék kiűzése, esetleg hálózati szűrő alkalmazása...
.
.
.

X.; "Negyedik dimenziós" finomítások (tisztítóeszközök, jelkondícionálók, erővonalkondícionálók/-árnyékolások/-földelések, "Shakti-kövek", párásítók-párátlanítók, lemezdemagnetizálók, készülékdemagnetizálók, rezgéscsökkentő rátétek, színes filcek, lemezköszörűk/-polírozók/-mosók, rézkarikák, lámpaoltás, meztelenre vetkőzés...)

[ Szerkesztve ]

(#43678) #71562240


#71562240
törölt tag

Akik voltak-vannak-lesznek a felújított (és "felrégiesített") Zeneakadémián, azok számoljanak be az élményeikről.

(#43679) Auratech válasza #71562240 (#43678) üzenetére


Auratech
őstag

hamarosan
A Verdi Requiemet reményeim szerint megfülelem 31-én..

Auratech Field Recording

(#43680) RetepNyaraB válasza #71562240 (#43678) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Majd ha felléptem dec vége fele elmondom menniyvel lett szarabb énekelni (eddig is rühelltem) ;]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43681) Dorian válasza Tamoo (#43676) üzenetére


Dorian
félisten

Ez az aimp3 jó lejátszó? Szeretnék valamit a stealth player helyet, ami van olyan jó hangban, de használható is, pl. van playlist...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43682) Peti66


Peti66
senior tag

Engem is érdekel ez a téma :C :R

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#43683) RetepNyaraB válasza #71562240 (#43670) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mondjatok nekem is valamit, hamár újra elvesztem a fejem hallgatózás területén... :Y

Van ugyi a Yamaha RX-V565, ezen lóg a Jamo S606 pár (meg a többi, de most maradjunk a sztereónál). Jelenleg 2,5-ös Oelbach kábelen. Érdemes ezt komolyabbra cserélni, vagy nem fog többet tudni?
-Sok pénzt nem áldoznék rá, ráadásul bikábelen van, szval dupla hossz. Viszont egy-másfél méternél több nem kell oldalanként (duplázva persze, tehát mondjuk 6 m két eres madzag).

Látok egy ilyen Ortofont pl. Ez bikábeles lapos vezeték méterben.

Milyen a tömör kábel tömör hanggal?

(#43681) Dorian @ sztem a foobar jobb, az AIMP-nak meg praktikusabb a felülete. Ráadásul utóbbi bugzik a cdrommal (nálam).

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43684) Dorian válasza RetepNyaraB (#43683) üzenetére


Dorian
félisten

Miben jobb a Foobar? Mert annál van pár jobb, csak egyiket sem praktikus használni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43685) AMDFan válasza Dorian (#43684) üzenetére


AMDFan
addikt

Mi jobb a foobarnál? És miért? (nem kötekedős kérdés, tényleg érdekel :) )

(#43686) RetepNyaraB válasza Dorian (#43684) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

véleményem szerint szebb hangja van. Biztos van jobb, lehetőleg még szarabb felülettel (playpcmwin vagy hogyhijják, meg Linuxra, ami nekem nincs és nem is lesz).

Lompos: az én általános véleményem szerint csilivili szar. De én inkompetens vagyok :C

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43687) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Winampról mi itt az általános vélemény?

(#43688) Tamoo válasza Dorian (#43681) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Próbáld ki! :) Nekem bejött, pedig eléggé foobar fan voltam. Stealth túl fapados, hangban nálam nem jelent annyit, hogy azzal szenvedjek.

[ Szerkesztve ]

(#43689) krichd1 válasza Dorian (#43681) üzenetére


krichd1
addikt

Jó lejátszó az Aimp3, de nincs olyan jó hangra mint a Stealth Player. Ennek alternatívája a Jplay. Esetleg a PlayPcmWinnel tégy egy próbát.
Amúgy én most Windowson Aimp3-at használok, összességében ez jött be legjobban. A Jplay drága. :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#43690) bajnokpityu válasza Tamoo (#43688) üzenetére


bajnokpityu
félisten

win alatt a Stealth-et ez közelitette meg legjobban.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43691) MasterMark válasza Dorian (#43681) üzenetére


MasterMark
titán

Foobar + JPLAY

Switch Tax

(#43692) krichd1 válasza Lompos48 (#43687) üzenetére


krichd1
addikt

Azt nem tudom mi az általános vélemény, a saját véleményem szerint a gyengébb minőségű lejátszók közé tartozik, de a Maiko sokat javít rajta.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#43693) #71562240 válasza RetepNyaraB (#43683) üzenetére


#71562240
törölt tag

Látom, megint csak úgy unaloműzésből zsezsegsz.

Nincs olyan, hogy Oelbach kábel. Konkrét Oelbach kábeltípusok vannak, konkrét típushoz lehetne hasonlítani más kábeleket vagy a rendszeredet. Az az Ortofon egyébként nem rossz, az elődverzióival együtt régóta népszerű az alsó árszegmensben, viszonylag középsávorientált, hallgathatós hang, a kicsit agresszívabb Jamo-t tudná kicsit szelidíteni.
De az az igazság, hogy a cuccaidhoz még a ruhaszárítókötél is túl jó, kár belé a drága fémtartalom. (Jómagam komponens vagyok ebbe' a témába', minden mondatom arany-állítmány.)

Nem tömör hangja van a tömör kábelnek, hanem tömörkábel-hangja. Az pedig olyan, mint a nemsodrottkábel-hang. Vagyis közvetlenebb-direktebb, középsávorientáltabb, higgadtabb, keresetlenebb, stabilabb terű, "pengőbb", kevésbé zsezsegős... - kivétel a kivétel.

(#43687) Lompos48 Nyilván a hangminősége érdekel, a saját véleményem szerint számítógépen amolyan átlagos/semmi különös, kissé tompán mélytónusos-féle, de inkább szottyadt/löttyedt-szerű, mobilon épp ellenkező, kissé magasbahúzósabb-mélyhiányosabb-testetlenebb-részletezősebb tónusú. Talán az általános vélemény is ehhez közel álló. Én nem hallgatom szivesen se PC-n, se mobilon - bár mobilon elsőre látványos, többnek mutatja magát, mint amennyi.

[ Szerkesztve ]

(#43694) rappit4 válasza krichd1 (#43689) üzenetére


rappit4
őstag

A Jplay az egy "scam"

(#43695) krichd1 válasza rappit4 (#43694) üzenetére


krichd1
addikt

:F [link]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#43696) PuMbA válasza krichd1 (#43689) üzenetére


PuMbA
titán

Aimp3 jó, de a magasaival van még "baj" a többiekhez képest, felülete, kezelhetősége viszont a legjobb :) PlayPCMWin-ben, JRiver-ben, Stealth-ben "ott vannak" a magasak is :)

rappit4: JPlay amúgy ugyanolyan szinten van, mint a JRiver, ami mindent formátumot visz, filmekkel együtt és olcsóbb, gyorsabb, szóval egy gond van vele, hogy pénzkidobás a progi :) Ingyen lenne vállalható nagyjából :)

[ Szerkesztve ]

(#43697) krichd1 válasza PuMbA (#43696) üzenetére


krichd1
addikt

Ha a Jplay-t megfelelően beállítod, kihasználod a tudását (kell hozzá Win8 64bit), akkor nem egy szint.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#43698) schawo válasza bajnokpityu (#43690) üzenetére


schawo
titán

Meson Player? [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43699) Lompos48 válasza #71562240 (#43693) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Köszönöm. :R

(#43700) Bodz válasza schawo (#43698) üzenetére


Bodz
nagyúr

A GUI valami ellenség lenne? De tényleg, direkt szívatják a zenebarátokat? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.