Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) Haart válasza #71562240 (#44700) üzenetére


Haart
addikt

Na akkor ezt most beszéljétek meg, mert ketten kétfelé beszéltek ;]

(#44702) #71562240 válasza Haart (#44701) üzenetére


#71562240
törölt tag

Lásd ki is egészítettem az előzőt, Schawo-ra utalva.
Még ehhez is hozzáteszem, hogy az megint egy vitatéma lehet, hogy a "klasszikus" komolyzene és a "kortárs" komolyzene mennyire támaszt eltérő követelményeket a hangdobozokkal-készülékekkel szemben, ezért is említettem klasszikusabb zenét, mert a "klasszikus" komolyzenére gondoltam.
Na de most megyek, nem vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#44703) Haart válasza #71562240 (#44702) üzenetére


Haart
addikt

Így már tiszta a dolog :K
Akkor ilyen téren tényleg jó a választás mert abszolút nem hallgatok komolyzenét.
Kérem ne kövezzen meg senki. Nem húzom le semmiképp annak is megvan a helye és a hallgatótábora. Én ezen körökön kívülre esek.

(#44704) andorra válasza schawo (#44699) üzenetére


andorra
őstag

Ha Mozártra célzol, akkor valóban tisztázzuk, mi az ami téves és mi nem !
Haydn, Mozart Beethoven, a bécsi klasszikusok, de ez nem tévesztendő össze, a klasszikus zene fogalmával.
A klasszikus zene gyűjtő fogalomként használatos az összes többi korszakra is. Ezen belül sok kategória és felosztás is található, természetesen műfajok és korok szerint is. A komolyzene mint kategória, kevésbé pontos és bennfentes körökben nem is használják. Ennek ellenére persze tudjuk mit jelent. A klasszikus zene ezt tökéletesen helyettesíti.

(#44705) Auratech válasza andorra (#44704) üzenetére


Auratech
őstag

Pongyola fogalomhasználat az zavart kelt.
Szerintem van komolyzene.
Annak korszakai. Szerzők munkássága, halála, műfajok, műnemek megjelenése, mint útjelzők a zenei áramlás idejében..
Középkor, reneszánsz, barokk, klasszikus, romantikus, 20.század, kortárs komolyzene.
Természetesen idő és műnem közti átfedésekkel, párhuzamosságokkal.
Egy érdekesség, hogy a máig fennmaradt munkásságú, elfogadott szerzők mellett alkotó de elfeledett muzsikusok műveiben olyan hangzási, zenei megoldások találhatók, amit az adott kor kivetett, mi viszont rácsodálkozunk, mennyire szép és érdekes a mai fülnek. Akkor meg legyalázták, elfejtették. Van olyan felvételem, ami közben röhögtem, hogy te ez tiszta Satriani. (Georg Christoph Wagenseil szinfónia)
..Gyakran kijelentem, hogy nagyon utálom a mai kortárs zenét, mert akusztikus neuraszténiának hallom őket. Hallgathatatlan hasfájós rémület. Aztán egyszer csak hallok valamit és a francba, ez szép... Szóval a kortársakat csak az idő rostálja meg, jól-rosszul.

kammerer (#44702)-re
Én úgy vettem észre, hogy az elektronikus hangszerekkel megjelenő basszushangok támasztanak speciális követelményt az erősítő tartalékai, impulzusválasza, tranziens viselkedése iránt.
A mesterséges mély hangok hű leképezése érdekében olyan paraméterek szükségesek, főként a sugárzó oldaláról, ami átlagos európai akusztikus hangszernél fizikailag nem jelentkezhet természetes módon, kivéve mondjuk a villámot, robbanást, főként víz alatti robbanást.
Egy szépen csattogó Moog basszus finoman legyilkolja a gyengébb nagy membrános, kis kitérésű mély sugárzókat, mondjuk egy nagy kónuszú, hosszú kitérésű, nagy tartalékú társához képest. Amik amúgy szépen muzsikálnak akár orgona zenén is. Persze kivételekkel.
A magasak kezelésében nincs ilyen különbség. Amin egy angolkürt jól szól felül, azon nem lehet gond a technikai alapokkal. A többi ízlés és hangzásfilozófia (akartam mondani -ficam :)) kérdése.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#44706) andorra válasza Auratech (#44705) üzenetére


andorra
őstag

A komolyzene, egy speciális magyar meghatározás és vitatott. Nem a tartalma vitatott, mert az egyértelmű, hanem az, hogy helyes-e így nevezni. (A pongyola megfogalmazásnál, már csak a pongyola értelmezés a zavarkeltőbb.)
A nemzetközi zenei életben a classical music kifejezés az, amit mi fordíthatunk, vagy ferdíthetünk klasszikus zenére, vagy komolyzenére.

(#44707) Auratech válasza andorra (#44706) üzenetére


Auratech
őstag

Ez itt most magyarul megy nemdebár?
Természetesen sosem mondtam külföldi zenésznek, hogy ez most itt "serious music".
Sajnos kinyermán nőttem fel...

Auratech Field Recording

(#44708) andorra válasza Auratech (#44707) üzenetére


andorra
őstag

A kérdés nem az volt, hogy létezik-e a komolyzene, mint kifejezés, hanem az, hogy mit jelent a klasszikus zene. Tehát a mellékszálon haladsz.

(#44709) Auratech válasza andorra (#44708) üzenetére


Auratech
őstag

Magyar fejnek, közgondolatnak a komolyzene fogalmisága kábé azonos a klasszikus zenével.
Szinte szinonimák, hiszen nem okoz tartalmi, színvonal és stíluskülönbséget a két szó felcserélése.
Hétköznapi beszédben, bulvár, közösségi szófordulatokban mindenképp.
Zeneileg képzettebb magyar fejek számára a klasszikus zene fogalma leginkább H-M-B korszakának zeneirodalmát fedi, ahogy tudjuk, szerintem mindannyian.

Nekem a klasszikus zene a kötött formájú műzene, ami leírt formájából (kottából) pontosan elsajátítható.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#44710) andorra válasza Auratech (#44709) üzenetére


andorra
őstag

Összefoglalva és viiszatérve a kályházhoz:
A komolyzene kifejezést kétségtelenül nehezebb félreérteni, akár tetszik nekem, akár nem. A klasszikus zene hallatán lehet, hogy többeknek kifejezetten a bécsi klasszikusok zenéje jut eszébe (nekem nem csak az), de a Dire Straits és Eric Clapton asszociáció, az azért valószínűleg elég ritka. Örüljünk, hogy ilyennek is szemtanúi lehettünk.

[ Szerkesztve ]

(#44711) Haart válasza andorra (#44710) üzenetére


Haart
addikt

Mondtam hogy kövezzetek meg nyugodtan :D
Nekem speciel a klasszikus zenéről a 90'-es évek előtti zenék jutnak elsőre eszembe, de ez lehet azért van mert nem vagyok komolyzene hallgató vagy és túl sok volt anno a teleshopban "Classic" néven eladott, az említett stílushoz tartozó zenék sokasága. ;]

[ Szerkesztve ]

(#44712) andorra válasza Haart (#44711) üzenetére


andorra
őstag

Az persze egy másik kérdés, hogy azok aligha lehettek az eredeti felvételek.

[ Szerkesztve ]

(#44713) #56474624 válasza schawo (#44699) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az inkább a klasszicizmus. Klasszikust azt elég kötetlenül szokták használni. Pl. klasszikus görög irodalom is van, ami durván 2000 évvel korábban volt és nem sok köze van a klasszicista irodalomhoz.
De a klasszikus rock is teljesen elfogadott kifejezésforma. Klasszikus zene pedig szerintem a komolyzene úgy egészében.

[ Szerkesztve ]

(#44714) andorra válasza #56474624 (#44713) üzenetére


andorra
őstag

Na látom van még rajtam kívül más is, aki zeneileg kevésbé képzett.

(#44715) ghoszty válasza #71562240 (#44505) üzenetére


ghoszty
tag

na pont egy ilyen körülirásra vártam :DDD mostmár mindent értek btw a tehenes részen baromi jót röhögtünk haverral :C

meglett az AR S40 hivox tuningos, mellé megvettem a fisher ba-6000 erősitpt amit viszek is vissza a gazdájának mert a szó szoros értelmében büdös... de nagyon.. raadasul kise hajtja a hangfalakat.. hangja se szép.. nemis értem igazábol. lényeg hogy szar. ma elhozom a NAD 3225PE-t kiváncsi leszek.

kérnék szépen tanácsot kábelhez, dachoz köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#44716) narumon válasza ghoszty (#44715) üzenetére


narumon
őstag

Én nem is értem az a Fisher hogy jöhetett szóba egyáltalán...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44717) Auratech


Auratech
őstag

"Elsőként Servius Tullius római királynál, aszerint a classici, vagyis a legelőkelőbbek.
Klasszikus mindaz, ami a közönségestől elült, a mindennapiságból kiválik."
(Pallas)

Én eddig Rock klasszikusairól, blues klasszikusairól... vagyis adott műfaj kiérdemesült képviselőiről, műveiről hallottam ebben az összetételben.
Olyan persze van, hogy klasszikusok disznóritmusban... vagy hasonlók...

Auratech Field Recording

(#44718) narumon


narumon
őstag

Felhúztam magam, mert hülye fejjel (fogadalmammal ellentétben) megint vaterán vettem pár lemezt. Sajnos Magyarországon nagyon hiányzik a vinyl kultúrája, de hogy karcos szennyet adnak el kíváló állapotúként az azért mégiscsak sok(k).
Mindenesetre megénekeltem fájdalmam egy postban.
Miért ne vegyél vaterán lemezt: [link]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44719) andorra válasza narumon (#44718) üzenetére


andorra
őstag

Auratech kedvéért egy klasszikussal:

Temetni jöttem a vinylt nem dícsérni.
A digitalis túléli őt, az analóg gyakorlatilag sírba száll vele.

(#44720) Ear001 válasza narumon (#44718) üzenetére


Ear001
addikt

Ez nem magyar sajátosság. A legtöbb angolnak is is legalább Vg a lemez, ha nincs rajta pizzadarabka a nyolcvanas évekből és vésővel ejtett keresztbarázda.

A kereskedők azért már óvatosabban osztályoznak, de ha nem látható a sérülés, például csak lejátszás közben derül ki, hogy mondjuk szárazon játszottak le párszor korábban nedves lejátszásra befogott lemez, és állandó sistergések mellett szól csak a zene, de szemre tökéletes a lemez felülete - hát az is legalább VG.

[ Szerkesztve ]

(#44721) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

k*va eletbe valami viszontelado capa vette meg a Jamot ebayen szutyok 112 euroert. Pedig eleg reg volt fent ilyen cucc es 150-200 körül szokott elmenni. Ilyen a formam :W

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44722) narumon válasza andorra (#44719) üzenetére


narumon
őstag

Hát mondtak már olyat is, hogy a CD leváltja a vinylt. Mostani állás szerint meg CD már csak antikváriumban lesz amikor mi még vígan vinylezünk :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44723) narumon válasza Ear001 (#44720) üzenetére


narumon
őstag

Huhh, akkor nekem Angliával eddig szerencsém volt rossz lemezt még nem kaptam onnan, igaz, hogy max 15-20 lemezem van onnan. A használt lemezek 90%-át németből szereztem be. Ott azért nem futottam bele ilyen gondba. Ha gyengébb volt a lemez arra fel is hívták a figyelmet!

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44724) gorbep


gorbep
senior tag

Döbbenet, hogy 1963-ban milyen felvételt tudtak csinálni......

Ella Fitzgerald - Ella and Basie! (1963) [24-192] HDtracks-2013

aki teheti, hallgasson bele......

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#44725) andorra válasza narumon (#44722) üzenetére


andorra
őstag

Hát mondtak már olyat is, hogy a CD leváltja a vinylt.

Valóban mondtak és már nagyon régen le is váltotta. Persze nyugodtan lehet attól még leváltott dolgokat is használni. Akár vígan is.

(#44726) MasterMark válasza narumon (#44718) üzenetére


MasterMark
titán

Ezek pontosan mit jelentenek? F,G,VG,NM,M

A cikkben volt szó arról, hogyan kezeljük a lemezeket rendesen. Erről lehet valahol bővebben olvasni? :R

Switch Tax

(#44727) schawo válasza andorra (#44704) üzenetére


schawo
titán

Nem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44728) narumon válasza andorra (#44725) üzenetére


narumon
őstag

Hm hát ez nézőpont kérdése. Vinylből egyre több minden jelenik meg CD-ből egyre kevesebb. Pár éven belül több ország is követni fogja az USA példáját és lelövik a CD gyártást... szóval ez a leváltás (ezek szerint csak nekem) erősen kétséges volt eddig is (a 90-es években volt ennek igen nagy esélye amikor gyak a CD átvette az egyeduralmat a vinyl meg beleállt a földbe) ezután meg főleg az.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44729) schawo válasza gorbep (#44724) üzenetére


schawo
titán

Nagyon erősen pénzkérdés volt a hangminőség. Akkoriban keveseknek adatott meg, hogy ilyen felvétel készüljön róluk.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44730) narumon válasza MasterMark (#44726) üzenetére


narumon
őstag

Ez egy nemzetközi jelölés a borító és lemez állapotának jelölésére

Fair
Good
Very Good
Excellent (ez kimaradt a cikkből mindjárt pótolom)
Near Mint
és
Mint

Az előjelek meg azt jelentik, (-,+), hogy az adott állapoton belül milyen. Mondjuk VG+ nagyon erősen very good lemez, éppen nem éri el az EX szintet (vagy csak óvatosságból ad ennyit az eladó), míg a VG- az ennek pont az ellenkezője.
A Fair gyakorlatilag a kuka kategória
A Good lejátszható lemezt jelent, de nem túl nagy élvezettel
A Very Goodnál kezdődnek a megvehető lemezek
Az Excellent egy hibátlan lemez ami azért vannak használati nyomok
A Near Mint az egy teljesen újszerű lemez csak éppen párszor meghallgatták tárolták
A MInt ez gyak. egy új lemez itt csak az a kérdés, hogy bontott vagy nem.

Jó ötlet a gondozásról egy cikket irnom, bár túl nagy feneket nem kell keríteni neki.

1, A lemezt mindig állítva kell tárolni (nem fektetve)
2, A lemezt nem szabad kézzel megfogni - a fekete korong halála a zsíros lerakódás ami legkönnyebben a kézről kerül rá. A por egyszerűen takarítható a zsír nem. Egy kis gyakorlat kell a lemez kivételéhez a tokból és visszarakásához ennyi az egész
3, Lejátszás előtt megfelelő "kefével" le kell tisztítani a lemezt
4, Jó minőségű és főleg jól beállított hangszedővel (tűvel) játsszuk le.

kb ennyi. Ha csak ennyit figyelsz a lemezre akkor évtizedekig megbízhatóan szolgál mindenféle gond nélkül.
3,

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44731) blattida válasza narumon (#44730) üzenetére


blattida
nagyúr

Annyit hozzáfűznék, hogy megfogás nélkül nem lehet kivenni a lemezt a borítóból és a tokból és fölhelyezni a lemeztányérra. Mindössze annyi a lényeg, hogy a barázdákat ne érintsük meg, a lemezek élét és címkéjét viszont használhatjuk a megfogásra.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44732) contaxg válasza blattida (#44731) üzenetére


contaxg
veterán

Az is fontos, hogy a zacsiból úgy húzzuk ki a lemezt, hogy az ne érjen hozzá a barázdált felülethethez.A sok mikrokarc ilyenkort szokott összejötnni...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#44733) kskcsg


kskcsg
csendes tag

Sziasztok!

Ki megy a hilton-ba erre az audio-vizuál cuccra?
Az a baj, hogy nem tudom, hogy este meddig vannak...
Valami infó erről van valakinek? :U

(#44729) schawo: jó az új avatar :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44734) MasterMark válasza kskcsg (#44733) üzenetére


MasterMark
titán

10-től 18-ig.

narumon: Köszi.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#44735) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Majdnem finisben vagyok a hangtechnikámat illetően, viszont akadt egy számomra még úgy mond megfoghatatlan kérdés, mely a hangfalkábelek kérdését feszegeti!

Konkrétan hogy melyik a jobb típus, a sima OFC vagy inkább az SPC, mely mint köztudott ezüstözött réz vezető és előbbi dinamikusabb mélyeihez képes definiáltabb közepet és magasat ad?

Egyébként nagyon sok helyen láttam 3-4 m-es OFC-s kábeleket bagóért, ezeket megéri megvenni, vagy már koruk révén oxidréteg rakódott rájuk és inkább maradjak szigorúan az új vásárlásánál?

Köszönöm a fejtágítást!

:K

(#44736) Patice válasza Auratech (#44665) üzenetére


Patice
nagyúr

Kikerült a beszámolóm. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44737) #71562240 válasza schawo (#44727) üzenetére


#71562240
törölt tag

Viszonylag de.
Van erre egy aktív törekvés is, hogy annak a zenei szcénának a megnevezésére, amit eddig magyarul jobbára komolyzenének volt szokás hívni, az kapjon semlegesebb, kevésbé normatív megnevezést, ugyanígy a könnyűzene is. Tehát nem csak honos, hanem kifejezetten "honosítandónak" is számít mostanában a klasszikus zene kategóriája a komolyzene helyett. Ez hasonló ahhoz, ahogy a film területén is aktívan végigviszik, hogy a művészfilm helyett a szerzői film, a tömegfilm helyett a műfaji film legyen az általánosan használt megfogalmazás. Leíróbb jellegű fogalmak a normatív, minősítő helyett. Ez haladgat a zene területén is.

(#44738) Dorian válasza PrinceHerceg (#44735) üzenetére


Dorian
félisten

"előbbi dinamikusabb mélyeihez képes definiáltabb közepet és magasat ad"

Ez nincs így. Inkább mondanám, hogy az olcsó SPC-k jellemzője a kásás közép és a magasba húzó hang. Ebben a kategóriában szvsz. jobb a sima OFC réz.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44739) schawo válasza #71562240 (#44737) üzenetére


schawo
titán

Mármint ki törekszik erre? Zenetörténészek? Nem hallottam róla.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44740) #56474624 válasza PrinceHerceg (#44735) üzenetére


#56474624
törölt tag

Egyébként nagyon sok helyen láttam 3-4 m-es OFC-s kábeleket bagóért, ezeket megéri megvenni, vagy már koruk révén oxidréteg rakódott rájuk és inkább maradjak szigorúan az új vásárlásánál?

Én szintén bagóért (4-5 ezerért?) vettem egy Marshall néven futó, valójában Mogami kábelt. Pár éves lehet. Szerintem jó vétel volt. Azóta nem nagyon cserélgetem a kábeleket. :)

[ Szerkesztve ]

(#44741) narumon válasza blattida (#44731) üzenetére


narumon
őstag

Természetesen a barázdák megfogására gondoltam - köszönöm a tisztázást!

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44742) Auratech válasza Patice (#44736) üzenetére


Auratech
őstag

Elolvastam. Hasonlóan vélekedem.... Mondjuk nekem a Gene. szobában is kevés volt a mély.. A TAD-nál és a tőcséres cuccnál elég volt. A TAD sugárzós cucc szerintem is dúskált a mély-középben.

Amúgy, ha gondolod nyugodtan felhasználhatod a youtube-os videót. Színesíthet kicsit. Videót nem láttam máshol..sem.

Auratech Field Recording

(#44743) Patice válasza Auratech (#44742) üzenetére


Patice
nagyúr

OK. :R

Amint lesz egy kis időm kiegészítem (ha tudom).

Ha meg nem tudom már a cikkbe írni, akkor a hozzászólásokba belinkelem.

Köszi!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44744) Auratech


Auratech
őstag

Ha ráérek, lehet felmegyek a Westendbe is. Most már ráizgultam az esetleges különbségekre. Meg olcsóbb is egy-két sörrel..
A Sonus-Faber azért picit csiklandoz...

Auratech Field Recording

(#44745) Patice válasza Auratech (#44744) üzenetére


Patice
nagyúr

Szombaton megint lesz topictali ott is. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#44746) #71562240 válasza schawo (#44739) üzenetére


#71562240
törölt tag

Általában a közeg, közte az esztétákkal, zenészekkel, kulturális illetékesekkel. Szabadabb, nyitottabb társadalomnak szabadabb, nyitottabb fogalmak járnak a korábbi diktatúra rigorózusabb, zártabb fogalmainál. Hasonlóan a filmes példámhoz. Amellett, hogy a zenei közélet globálisan is változik.

[ Szerkesztve ]

(#44747) andorra válasza #71562240 (#44746) üzenetére


andorra
őstag

De ne hagyjuk ki a fórumozókat se !

(#44748) #71562240 válasza andorra (#44747) üzenetére


#71562240
törölt tag

Azokat inkább hagyjuk... :Y

(#44749) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Köszönöm szépen a tippeket!

Akkor maradok az OFC sémánál, már csak azt nem tudom, hogy 2,5 vagy inkább 4 mm2-est vegyek arra a durván 2 x 2,5m betöltésére. Ilyen hossznál is a minél nagyobb átmérő a nyerő?

Szerintetek? :B

(#44750) Patice válasza PrinceHerceg (#44749) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem elég a 2 x 2.5. Minél vastagabb a réz kábel, annál jobban földúsulhat a középmély és a mélytartomány. Egy bizonyos szint felett már zavaróan is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.