Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43951) DDL válasza AMDFan (#43944) üzenetére


DDL
őstag

Pedig tud. Aktív rendszert nem tud kiépíteni. Ahhoz tényleg kell az aktív váltó. Ami lehet, hogy még nagyobb szopacs...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#43952) bajnokpityu válasza schawo (#43941) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem értelek. hogy beszélhetne össze a két végfok,ha elektronikusan nem is látják egymást?

a passziv váltó szűrő másnéven. erősítő elvben mindent erősít,majd a hangfal váltója leszedi, a biamp feléről a fölös infót. Ezzel nem terheli az erősítőt, mert az csak passziv alkatrészeket hajt,nem visszapofázó aktiv hangszórókat (lehet szőrözni,hogy kondi aktiv, tekercs meg stb, de ezt most elhanyagolom). hogy kinek mekkora ez a differencia, egyénfüggő, de sztem egy jól megcsinált biamp bizony jó dolog. passziv váltóval is. itthon is kisérleteztem a dologgal, de egyelőre inkább egy jobb szimpla erősítőt vennék, de több helyen hallottam biampot passziv váltóval, és hol kicsit, hol jobban előjött az előnye.
viszont nehéz megcsinálni, mert kell két jó erősítő, két komplett kábelezés, amennyiből egy jobb erősítő kijöhet, és az ember meg hajlamos spórolni. és odalesz az egységesség, és lesz helyette kütyüzős-hifis nem egységes hang..

Magam részéről még olyan aktiv hangfalat, ahol aktiv váltás után aktiv erősítők voltak, úgy igazán zeneien még nem hallottam szólni. A legdrágább ilyen egy fél szobányi ATC volt. Mikrofonkábelekkel, PC tápokkal,nyomtatókábellel, mert, hogy ennek mindegy, h usb v koax v firewire. Emberünk itt egyszerűsítette a problémakört: majd inkább a mérnökök eldöntik, hogy hol spórolnak helyettünk, a mi pénztárcánkból. én igy látom az aktiv cuccokat.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43953) DDL válasza schawo (#43949) üzenetére


DDL
őstag

bi-amp

Hogyan is látják egymást a váltón keresztül?

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#43954) schawo válasza bajnokpityu (#43952) üzenetére


schawo
titán

Oké, rendben. Összeállt. Végre valaki megvilágosított. :R

(#43953) DDL
Dettó. :R

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43955) DDL válasza blattida (#43947) üzenetére


DDL
őstag

A biamp nem az aktív váltást igényli. Hanem (sztereo, 2utas rendszert feltételezve) 4 egyforma végfokot.

Üdv: DDL

[ Szerkesztve ]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#43956) AMDFan válasza bajnokpityu (#43952) üzenetére


AMDFan
addikt

"Magam részéről még olyan aktiv hangfalat, ahol aktiv váltás után aktiv erősítők voltak, úgy igazán zeneien még nem hallottam szólni."

Ez érdekes, mert én ezzel pont fordítva vagyok :DDD

Nálad mi a "zeneiség" definíciója?

Én eddig amire azt mondtam, hogy igazán jól szól, azok kizárólag aktív rendszerek voltak. Az első ilyen élmény az a kis Swans X4-es volt, de akkor még nem vettem komolyan az aktív rendszereket. Aztán persze hallottam jónéhány hifi rendszert de egyik sem győzött meg. Aztán meghallgattam a Genelec 8050-et amire kapásból azt mondtam, hogy nekem egyszer ilyen kell... Szerencsére lett. Az előző héten pedig volt alkalmam meghallgatni a PSI A21m-et, ami lenyűgöző volt, de az már horror pénzbe kerül.

(#43953) DDL: köszi :B

[ Szerkesztve ]

(#43957) bajnokpityu válasza schawo (#43954) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Részemről a megtiszteltetés. Általában én tanulok Öntől :R

AMDfan:hogy el tudok mélyedni a zenében, és nem a hangokkal foglalkozok, hogy kellően feszes-e a mély, és levegős a magas,hanem megpenditenek egy gitárt, és becsukom a szemem, elhiszem-e, amit hallok, és elindul a kezem,mintha penditeni akarnék. Ezt az intimitást egyelőre nem tudom elképzelni ezekkel az aktiv dobozokkal. Ne hangszinre, dinamikára, térre gondolj, vagy sávszélre, mert ebben hasonlóan jó mindkét versenyző, ha jól van összeállitva a lánc.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43958) DDL válasza schawo (#43954) üzenetére


DDL
őstag

Hogy neked is igazad legyen (egy kicsit :) ). Soros váltó esetében gigantikus szopacs a biamp,,,,

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#43959) blattida válasza DDL (#43955) üzenetére


blattida
nagyúr

Evidenciát nem fogok írni, hiszen az fölösleges és nem azt írtam, hogy a biamp, hanem azt, hogy az igazán korrekt biamp...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43960) AMDFan válasza bajnokpityu (#43957) üzenetére


AMDFan
addikt

Érdekes, mert akkor a zeneiségről alkotott definíciónk az eléggé hasonló :)
Nagy szerepet játszik az is, hogy sok zenei stílust hallgatok és nálam alapból bukott rendszer az amelyik válogat a stílusok között. Passzívból sajnos eddig csak ilyet hallottam, valójában ez volt az egyik pont amin elvérzett mindegyik, a másik pedig pont az volt, hogy térleképezésben is messze voltak például a genelectől. Na mindegy, nem hiszem, hogy meggyőzzük egymást fórumon keresztül :)

szerk: az is igaz, hogy kevés 1 millió körüli passzív rendszert hallottam eddig.

[ Szerkesztve ]

(#43961) DDL válasza blattida (#43959) üzenetére


DDL
őstag

#43947: Azzal egyetértek, hogy az igazán korrekt biamp igényli az aktív keresztváltást, (...)

UP: Továbbra is fenntartom: a korrekt biamp nem igényel aktív váltót. Azt az aktív rendszer igényli. Plusz a fenti példámnál maradva 4 egyforma végfokot...

Üdv: DDL

[ Szerkesztve ]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#43962) bajnokpityu válasza AMDFan (#43960) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Engem ne próbálj meg meggyőzni, vita helyett inkább zenét hallgatok :) És örülök, ha más is megtalálja a saját világát zenében, függetlenül, hogy nem az én utam. Nagyon szoktam élvezni totál más úton járó emberek láncait akkoris, ha pillanatra nem cserélném el.

Zenei izlésre szintén ráfaragtál, mert nagyjából bármilyen stiluson elvárom a lánctól,hogy megmutassa a zenész,amit akart, és ne a lánc próbáljon meg zenét csinálni helyette. Ezt egyébként sztem szinte mindenki akarja, csak mindenki más apróságokban...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43963) DDL válasza DDL (#43961) üzenetére


DDL
őstag

Azon viszont érdemes lehet elmélázni, hogy - sztereo végfokokat feltételezve - hogyan kössük be az erősítőket. 1-1 a két oldalra, vagy 1-1-et a magas és mély szekciónak? Na itt már érdekes kérdés lehet, hogy ki hova, milyen úton és mennyire hat össze-vissza...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#43964) RetepNyaraB válasza DDL (#43963) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:O :O

Megint összezavartatok :C
Akkor mégse szedjem szét a biampra kötött cuccot :F :Y :R
Vagy szedjem csak és figyejem van-e különbség...A francnak van kedve kotorászni pókos sötétben az erősítő mögött, meg pakolgatni 25 kilós hangfalakat :(( :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43965) DDL válasza RetepNyaraB (#43964) üzenetére


DDL
őstag

Megint összezavartatok

Ez volt a cél... :DD ;]

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#43966) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Az normális, hogy ha leveszem az erősítőn a hangerőszabályzót teljesen, majd elkezdem lassan feltekerni, akkor előbb a bal oldali hangfal kezd el szólni? Már a CA-nál is megfigyeltem, amikor a géphez volt kötve SR700-asokkal, azt gondoltam azért, mert régi erősítő, stb, de az Audiolab is csinálja. Persze aztán már felzárkózik mellé a másik is (bár néha olyan érzésem van, mint ha a jobb oldali egy hajszálnyit hangosabban szólna, több jönne ki belőle. De ezt nem merem így kijelenteni, mert lehet, csak én hallom rosszul). Vagy ez normális?
_________________________________________

Ahogy vissza olvasgattam a Van Den Hul eléggé megosztó márka. Van fent CS 122 elég jó áron. Ahogy nézem az úgy ára 20 font (ha jól néztem utána), ami azért az én 2500 Ft/m-es Neotechjeimhez képest azért jóval több. Vagy meghallgatás nélkül felejtsem el, ugye?

(#43967) blattida válasza KisTücsök (#43966) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez alapvetően abból fakad, hogy a potméterek együttfutása koránt sem tökéletes.

Neked kell eldöntened, hogy meghallgatás nélkül veszel e vagy sem.
Ez bármelyik kábel vagy az aktív komponensek esetében is így van.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43968) KisTücsök válasza blattida (#43967) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ja, akkor "normális". Értem. Köszi.

(#43969) t-bali3 válasza schawo (#43943) üzenetére


t-bali3
senior tag

Ez a fejrázás már bólogatás lett közben?

(#43970) #71562240 válasza blattida (#43959) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem értem ezt a biamp körüli további hercehurcát. Schawo már megértette, hogy a biampra felkészített hangdoboz fel van készítve biampra, tehát ha kivesszük a hátsó összekötőt és van négycsatornányi erősítőnk, akkor kész passz, nem közösködik semmi semmivel, mindenki megy a maga útján. Igazán korrekt biamp, oszt jó napot. Miért lenne ennél "még igazán korrektebb" az aktív váltás? Egyáltalán mi értendő jelen esetben azon, hogy aktív váltás? Ha azt jelenti, hogy nem egyforma erősítővel hajtunk, hanem kétfélével, egyféle a magasaknak és egyféle a mélyeknek akkor azzal egyet is értek, hogy az általában jobb tud lenni, ilyen értelemben akkor én is azt mondanám, hogy ez a legigazibb biamp - ezt akarom is írni DDL-nek, hogy egyáltalán nem, fontos, hogy a négy erősítőcsatorna egyforma legyen.

(#43963) DDL Sokszor inkább az az előnyös, ha másfajta erősítőnk van a magas és a mély erősítésére, tehát inkább 2+2 csatornára van szükségünk, nem négy egyformára.

(#43964) RetepNyaraB Te csak hagyjál mindent úgy, ahogy van. Legalábbis, amíg nem veszel új készülékeket.

[ Szerkesztve ]

(#43971) #71562240 válasza KisTücsök (#43966) üzenetére


#71562240
törölt tag

Elvileg nem lenne normális, de sajnos általános. (Kevés a hibátlan potméter a piacon.)

Elsősorban más hangot kapnál a VdH-tól, ezt a cserét tényleg nem érdemes meghallgatás nélkül meglépni.

(#43972) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#43927) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Erre valamit a szakavatott banda (a kerdes resze erdekel)?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43973) DDL válasza #71562240 (#43970) üzenetére


DDL
őstag

Sokszor inkább az az előnyös, ha másfajta erősítőnk van a magas és a mély erősítésére, tehát inkább 2+2 csatornára van szükségünk, nem négy egyformára.

Upsz... Ez így már aktív rendszer, mert ebben az esetben nem úszodhatod meg az aktív váltót semmiképpen. Elvileg is lehetetlen lenne....

Már persze ha vmennyire ragaszkodunk a valósághoz....

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#43974) bajnokpityu válasza DDL (#43973) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Miért is nem lehet megúszni? Gyakorlatban nekem sem jött össze különböző végfokokkal, de még különböző kábelekkel sem az egységes hang. De nem értem,miért kellene hozzá mindenképp aktiv váltás. Van ismerősöm, ráadásul tapasztalt hájendes, aki totálisan különböző működésű, és stílusú erősítőt használ mélyhez, és magashoz. Külön nem kérdeztem, de szinte biztosan passziv váltót használ.

Logikám szerint elég egy plusz beiktatott hangerőcsökkentő potméter a jobban erősítő erősítő elé.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43975) andorra válasza RetepNyaraB (#43964) üzenetére


andorra
őstag

A francnak van kedve kotorászni pókos sötétben az erősítő mögött, meg pakolgatni 25 kilós hangfalakat
A biamp kérdésében úgy látom van némi vita, viszont a porszívót többnyire egységesen csatlakoztatjuk.
Az viszont kétségtelen, hogy a hifizés erősít, már felmerült, hogy a birkózás helyett olimpiai szám lehetne.

(#43976) Ear001 válasza DDL (#43973) üzenetére


Ear001
addikt

Tényleg cask elméleti szinten, de lehet full aktív a rendszerünk aktív keresztváltó nélkül. Vegyünk például egy csomó csöves erősítőt, ahol egyfajta sávhatárolást már a kimenőtrafóval elérhetünk, pláne ha az egyedileg, az adott rendszerbe készül. A hangszórók pedig kerüljenek tölcsérekbe. Ezek, ha jól vannak méretezve önmagukban megoldják a keresztváltás problémáját. Persze szükségünk lehet még itt-ott pár alkatrészre, érzékenység beállításához ellenállásra például, vary kondira a jobb váltáshoz, de a lehetőség adott, ahogy a lenti ábrán is látszik. Igaz, ott figyel egy AC-50 CH DIV nevű eszköz, ami akár lehetne aktv váltó is, de ebben az esetben ez inkább egy vonalszintű jelelosztó dobozka a sok erősítőnek. Más összeállításoknál viszont Kondo San boldogan épített maga is aktív keresztváltókat sok-sok csővel...

(#43977) PuMbA válasza schawo (#43702) üzenetére


PuMbA
titán

Aha :) Ez a Meson nem használ se WASAPI-t, se ASIO-t? Semmi beállítása sincs? Simán látom a Windows hangerőállításánál a dBFS-t jelző csíkot, driver ASIO-t nem jelez és mégis ez szól a legjobban :DDD Néhány számnál voltak meglepetések, újra kell hallgatnom az összeset :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43978) schawo válasza PuMbA (#43977) üzenetére


schawo
titán

Én nem ismerem, ritkán hallgatok windowson zenét, csak bedobtam a közösbe, mint meghallgatásra ajánlottat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43979) macera2


macera2
aktív tag

Az aktív / passzív váltó témánál azért műszaki szempontok is felmerülhetnek. Passzív esetben, pl. olyan négypólust kell realizálni, amin azért átmehet 50-100 watt, amperek folynak, induktivitás, tolerancia, mágneses árnyékolás, stb. Ha pedig már úgyis megvan a teljesítmény erősítő, csak egyszerűbb elé tenni egy aktiv RC tagot. Ezzel aztán olyan karakterisztika realizálható 1%-os pontossággal, fillérekből, amilyet csak el tudunk képzelni.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#43980) zoltanz válasza zoltanz (#43531) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Meg a fekete színű erősítő jobban szól mint az ezüst. :D"

Mondjuk igazából fekete festék nincs is, csak az elmémben létezik, de jobb is mert attól még én is félek. :DD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#43981) blattida válasza #71562240 (#43970) üzenetére


blattida
nagyúr

Akár azt is jelentheti, hiszen annak a megoldásnak is lenne létjogosultsága, de én az egyforma erősítők melletti aktív keresztváltást értettem alatta. Valóban nem könnyű jól megcsinálni, ezzel itt most részben utalok a bajnokpityu által behozott valódi zeneiségre és jelenlétérzetre, viszont műszakilag és hangilag is korrektebb tud lenni, mint a passzív, több benne a potenciál, csak tudni kell kiaknázni.

RetepNyaraB (#43927)
Röviden: a gyémánttal jobban járnál, az biztos. A jamo nem annyira pontos, bár a diamond sem az igazából, csak jobban teljesít, mint a kis országunk.
Lehet, hogy Te is nyernél velük.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43982) andorra válasza blattida (#43981) üzenetére


andorra
őstag

műszakilag és hangilag is korrektebb tud lenni, mint a passzív, több benne a potenciál, csak tudni kell kiaknázni
Bizonyára ezért jobbak hifire a studio monitorok, mint az általunk, műszaki tudás nélkül ősszeválogatott rendszerek, hiszen azok építésénél feltehetően megvan a megfelelő műszaki háttér.

(#43983) blattida válasza andorra (#43982) üzenetére


blattida
nagyúr

Miért, jobbak?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43984) andorra válasza blattida (#43983) üzenetére


andorra
őstag

Vagy jobbak, vagy ha mégsem, akkor nem tudták a bennük rejlő lehetőségeket kiaknázni. Legalábbis, megpróbálok logikusan következtetni....

(#43985) schawo válasza andorra (#43984) üzenetére


schawo
titán

Fáramászas esete a villamossal.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43986) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Amúgy ez megint X-akta.
Az ami kábelre azt hittem törött szálas csak hurokban ment, most jó. :DDD
Kicsit távolabb helyeztem az elektromos dolgoktól most oks, valami kisugárzást szedett össze sztem. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#43987) andorra válasza zoltanz (#43986) üzenetére


andorra
őstag

Lehet, hogy nem törött szálas, csak meghasonlott? Netán ezüst, amit feketén vettél?

(#43988) zoltanz válasza andorra (#43987) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Őő nemtudom, Hifi szaküzletben vettem Veszprémben 1K-s. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#43989) xtremetuning válasza andorra (#43987) üzenetére


xtremetuning
addikt

:C

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#43990) KisTücsök válasza #71562240 (#43971) üzenetére


KisTücsök
addikt

Értem. Akkor most hagyom a kábelcserét, majd ha lesz lehetőségem meghallgatni valamelyiket.

(#43991) DDL válasza bajnokpityu (#43974) üzenetére


DDL
őstag

Na jó egyezzünk meg abban, hogy én a passzív váltót jelen esetben a végfok után értem, nem elé...

Logikám szerint elég egy plusz beiktatott hangerőcsökkentő potméter a jobban erősítő erősítő elé

Holott elég lenne egy ellenállás osztó is.... :W De ezt már az én gyomrom sem veszi be...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#43993) Ekkosh válasza #71562240 (#43670) üzenetére


Ekkosh
tag

Az álltalad leginkább ajánlott QED Silver Anniversary XT-től mennyire különbözik a QED Silver Special 25th Anniversary Edition? Ha jól értem ez az eggyel régebbi model X-tube technológia nélkül. Ez mennyiben számíthat? Volt egy last minute-es az ebayen aprópénzért, szóval már úton van de kiváncsi vagyok mennyiben tértem el az eredeti tervtől. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#43994) Patice


Patice
nagyúr

Primare A20 erősítőről kinek mi a véleménye?

Milyen karakterű?

MA RX1-esekkel milyen párosítás lenne?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#43995) PuMbA válasza schawo (#43978) üzenetére


PuMbA
titán

Értem :K Az ki van lőve, hogy ASIO-t vagy WASAPI Exclusive-ot használ, mert azoknál nem látszik a dBFS mérő, gondolom azért nincs ilyen, mert létezik Linuxra és Macre is, szóval nagyon cross platform, viszont az AIMP-hoz hasonloan BASS library-t használ, csak az AIMP ehhez képest a bokorban sincs :) Számomra érthetetlen, hogy egy ilyen ingyenes cucc kint van forráskóddal és képtelenek beletenni egy vagy pl. az összes ingyenes lejátszóba, hogy Windowson "alappá váljon" a jó hangzás :)

(#43996) Tamoo válasza Patice (#43994) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mi lesz a batman-el? :DDD Ne cseréld le!

(#43997) Patice válasza Tamoo (#43996) üzenetére


Patice
nagyúr

A batman bármikor szerintem könnyen pénzzé tehető. Jó cucc, de van sajnos mindig feljebb.

Bár lehet forrásba kellene fektetnem. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#43998) blattida válasza Patice (#43997) üzenetére


blattida
nagyúr

Annyira piszkos vagy annyira szomjas? ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43999) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Üdv

ha van ilyen zsugorburkolatom pl. forrasztott csatlakozásokhoz, az mitől lesz zsugori? Mert most még nagyon lazacsávó... Egész pontosan banándugóra húznám rá, megforrsaztva.

Részben más: megjött az Audioquest Type 4 kábel, háromnegyed órai káromkodás (a pókos sötétben az erősítő háta mögött) árán beszerelve. A kábel irányjelölt (ha így akarom értelmezni az egyfele mutató nyilcskákat a burkolaton, valamint az egyes ereken fel vagyon tüntetve egyértelmű treble/bass rúnákkal, hogy bikábel esetén mit merre. Tökjó ;)
A Yamaha 565-ön (nesze neked sorozatvezető modell) eszméletlen debil módon kb 20 centire van egymástól a front speaker és a bi-amphoz használt rear surronund bemenet. Természetesen banándugóról szó se lehet, a gyakorlatilag észrevehetetlen lukakba kell beletuszolni a drótot és vagy rugós baszak, vagy csavaros buznyák tartja őket a helyén. Egy gyárilag négy eret tartalmazó tömör kábel esetében, mely mocskosul nem akar 2mm átmérőjű kanyarokat bevenni; ez igen praktikus :W
Lelkileg teljesen kimerültem az élménytől, tehát tesztről összehasonlításképp az előző mezítlábas Oelbach 25-tel szó sem volt, eszemben sincs mégegyszer kotorászni a cucc mögött; csak a teljesen ezoterikusan szubjektív és magam felé hajló véleményem írhatom le.

A hangzás pozitív értelemben véve "felkeményedett": sokkal tisztábbak és erőteljesebben csengők a magasak, főleg dobok esetében a cintányáros cudar világ szekcijó. Az egész mély részek (amelyek idegesítenek a Jamoban) szintén tisztultak, sajna kevesebb nem lett, de a bőgőn már majdnem hallani vélem, ahogy a húr a fogólaphoz csapódik; ebből eddig semmise érvényesült. Az általános hangzás erősen tisztább, gyorsabb és áttekinthetőbb(?) lett. A térérzés nem változott semerre asszem. De az rendben volt nekem eddig is.

Kammerernek üzenem eddig megúszta a zukrán barátaim látogatását, így megmarad a kisujja (mindkettő). Az eset fórumlakókra gyakorolt szomorú következménye, hogy K. továbbra is tud majd gépelni, akár két kézzel :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#44000) blattida válasza RetepNyaraB (#43999) üzenetére


blattida
nagyúr

Elton John vagy öngyújtó által, ugyanis hőre zsugorodik.

Még jó, hogy az AQ jobb, érdekes lenne, ha fordítva tapasztaltad volna...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.