Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43851) Ibituba


Ibituba
aktív tag

Ezek milyen aljzatok? Mert a banán dugó nem megy bele az tuti. [link]

Lövésem sincs miért nem...

Az lett , csupasz vég, de érdekes

[ Szerkesztve ]

(#43852) gyurczy válasza Ibituba (#43851) üzenetére


gyurczy
őstag

Előfordulhat. Csupasz kábelvéget neki!

[ Szerkesztve ]

(#43853) #71562240 válasza Ibituba (#43851) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ezek szorítós aljzatok.

(#43854) MasterMark válasza Ibituba (#43851) üzenetére


MasterMark
titán

Ha van benne valami műanyag azt kivetted?

Switch Tax

(#43855) Ibituba


Ibituba
aktív tag

nem volt benne semmi kivehető, Így maradt a kábelvég alászorítása. remélem jó lesz. bal kézzel toltam bele a vezetéket és jobbal húztam meg a rögzítő csavart :P

(#43856) #71562240 válasza Ibituba (#43855) üzenetére


#71562240
törölt tag

Alkalomadtán próbáld ki, hogy nem túl drága (de aranyozott) kábelsarut forrasztasz a kábel végére, és a sarut szorítod be.
230 Ft/db
430 Ft/db

(#43857) Ibituba válasza #71562240 (#43856) üzenetére


Ibituba
aktív tag

az a gond ezek nem mennek alá sajnos. mert ha megnézed a képet akkor láthatod van egy kis perem a piros ill fekete csavarok alatt. És ezeket a csavarokat nem lehet annyira fellazítani hogy be tudjak tolni a perem és a csavar alja közé egy sarut. Igy sajna ez a rögzítés nem megoldható.elcseszett egy aljzat ez azt kell mondanom

(#43858) gellei válasza #71562240 (#43795) üzenetére


gellei
aktív tag

Sziasztok!

Csak visszatévedtem. Átgondoltam, aludtam rá egyet.... Yamaha vagy Onkyo lesz (egy kicsit lestem :DD :DD )
Egyenlőre lemondok a digit kimenetről, mivel a denon-on vagy a sony-n lett volna :O

Köszi mindenki véleményét, hallgatok rátok! :C

Azért még folytathatjátok a témát, jó okulni! :R

Üdv

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#43859) MasterMark válasza gellei (#43858) üzenetére


MasterMark
titán

Egyenlőre a hangdobozok vannak tőlem.

Switch Tax

(#43860) #71562240 válasza Ibituba (#43857) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ahh. (Azt már nem javaslom, hogy reszeld lejjebb a műanyag peremet, mert annyit valószínűleg nem ér meg a dolog, hogy ilyen csúf, maradandó behatásokat tegyél az erősítődön. De a bogarat elültetem a füledbe. :Y )

(#43858) gellei Megalkuvó!!! Ha azt mondjuk ugorj a kútba, akkor beleugrasz, hehe?! :Y
Mi baj lett a Denonnal végül?

[ Szerkesztve ]

(#43861) Ibituba válasza #71562240 (#43860) üzenetére


Ibituba
aktív tag

reszelgetni nem fogok de köszönöm a tippet.

(#43862) gellei válasza #71562240 (#43860) üzenetére


gellei
aktív tag

Semmi, csak nem vagyok nagy hifis, ehhez nem nagyon értek, hiszek a tőlem okosabbaknak!
(a kutakhoz értek, fájna ha beleugranék :DD )

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#43863) Ibituba válasza gellei (#43862) üzenetére


Ibituba
aktív tag

itt mindenki nagyon okos szóval a helyzeted, döntésed nem oly egyszerű mint gondolnád ;]

(#43864) gellei válasza #71562240 (#43860) üzenetére


gellei
aktív tag

Egyébként fontos a digit kimenet?
Jobban szól, ha azon keresztül kötöm erősítőhöz?
Biztos buta kérdés.

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#43865) RetepNyaraB válasza gellei (#43864) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem az azert kell(het), ha esetleg kesöbb külsö DAC-ot szeretnel rakötni (digital to analog converter). Ha nem akarsz melyebben belefolyni a hifiskedesbe (ez strongly recommended amugy, sajat erdekedben :U ), akkor mindegy a digit kimenet.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43866) gellei válasza RetepNyaraB (#43865) üzenetére


gellei
aktív tag

Nem nagyon vágom, hogy az mi, nem gondolom, hogy kötnék rá ilyesmit.
Hol olvashatnék róla szájbarágósan, hogy az mire jó?
Hátha :DD

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#43867) RetepNyaraB válasza gellei (#43866) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

buh.
Kell valami, ami a cd-röl jövö szomoru 0/1 biteket az erösitö szamara ertelmezhetö analog jelekke varazsolja. Ez a DAC. Jellemzöen küsö eszközkent (draga penzen) job hangminöseget biztosit, mint a cd sajatja. Ha vana cd jatszonak digi kimenete, akkor meg tudod kerßülni az ö sajat nem nagy tudasu DAC-jat es az erösitö es a jatszo köze be tudsz iktatni egy jobbat. Ilyxesmi...

edit juszt se javitom a felregepeleseket

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43868) #71562240


#71562240
törölt tag

Kammerer hifista retirál egyet.

Kammerer hifistának majd egy közeljövőbeni teszt után lesz még közlendője bithelyesség témában hifi tapasztalatok versus informatikai alapelvek terén, de a közboldogság kedvéért TCP/IP protokoll ügyben most meghasonlik skizofrén önmagával, visszavonulót fúj, gesztust tesz Kammerer informatikus és más informatikusok javára.
A továbbiakban Kammerer hifista nem firtatja a TCP/IP protokollú hálózat esetleges informatikai hibalehetőségeit, mivelhogy nem tudja hifista módon tesztelni a hipotéziseit. Ezért Kammerer hifista kinyilvánítja, hogy (ideiglenesen vagy véglegesen?) belenyugszik abba az informatikai alapelvbe, hogy a TCP/IP protokoll működése olyan, hogy ha az adatátvitel nyugtázással zárult, akkor az adatcsomag hibátlanul, azaz "bithelyesen", vagy akár idézőjel nélkül bithelyesen átment a TCP/IP protokollú hálózaton - ahogy ezt Kammerer informatikus tanulta az iskolában (többek között könyvtár-informatika szakon). Vagyis, ha a TCP/IP protokollú hálózaton nyugtázva átjutott adatcsomag mégis hibásnak bizonyul, az azt kell jelentse, hogy már az indulásnál is hibás volt az adatcsomag, mert a hiba nem keletkezhetett a TCP/IP protokollú hálózatban való sikeres továbbítás során. A továbbiakban Kammerer hifista hagyja ezt igazként érvényesülni, nem kérdőjelezi.
Sapienti sat.

(#43869) #71562240 válasza gellei (#43866) üzenetére


#71562240
törölt tag

Témánk szempontjából egy CD-játszóban jellemzően három fő részegység van:
1.; Futómű - ez olvassa ki a lemezről a digitális adatokat a lézeres kiolvasófej segítségével.
2.; DAC, azaz Digital to Analog Converter, ez alakítja át a futóműtől kapott digitális adatokat analóg adatokká.
3.; Analóg fokozat - ez gondoskodik arról, hogy az analóg adatfolyam megfelelő formában kerüljön elküldésre az erősítőhöz.
(És persze tápegység és egyebek is vannak még a CD-játszóban, de ez most mindegy a mondandónk szempontjából.)

A CD-játszókban valamilyen minőségű a beépített DAC. Ha jobb minőségű DAC-ot akarsz, mint amilyen a CD-játszódban van, akkor lehetőséged van vásárolni önálló készülékként is DAC-ot, amely logikánk szempontjából két fő részegységból áll, azaz DAC-ból és analóg fokozatból.

(#43870) gellei válasza #71562240 (#43869) üzenetére


gellei
aktív tag

Aha!

Értem. Nagyon jól hangzik, viszont egyenlőre nem hiszem, hogy költenék ilyesmire.

Köszönöm az érthető és szakszerű válaszokat! :R :R

Legalább ezen a fórumon segítenek a tudatlannak.
Végül is mindenki így kezdi, meg ezért van a fórum!

Köszi még egyszer!

Üdv :C :C

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#43871) Auratech válasza Ibituba (#43861) üzenetére


Auratech
őstag

A csavaros aljzatba legjobb a kb. egycentis kábelvégződést a végénél és a szigetelés tövénél forrasztóónnal összefogni. Aztán a betekerés irányában egy félkörbe hajlítani a kábelvéget-ceruzán, mielőtt bedugod a perem résébe... A csavaros dugaszban a kábelvég a csavar lapos talpára fekszik fel. Erre szorítja a műanyag csavar, amikor betekered.
Az a legfontosabb, hogy ne szálasodjon ki a kábelvég a betekeréskor.
Néha (2-3 havonta) érdemes picit kitekerni, visszaszorítani, hogy jobb legyen az érintkezés.
Ha megteheted, használj ezüsttartalmú keményforrasztó anyagot. Kevésbé oxidálódik.

Auratech Field Recording

(#43872) robi-k


robi-k
őstag

Esetleg ha valaki DIY hangfalak épitésén gondolkodik_ annak érdemes vetni egy pillantást ezen dobozokra:
Floor shelving box 2 6.5 1 5 medianly bass 1 tweeter box body

6.5 speaker advanced wooden stand box bookshelf speakers box spur

(#43873) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok tegnap vettem Chario Syntar 533R hangfalakat,és szeretnék megkérdezni tőletek hogy milyen erősítő passzolna hozzájuk?

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

(#43874) cynric


cynric
tag

Sziasztok!

Előre elnézéseteket kérem a kezdő kérdésekért/felvetésért.

Van egy Samsung HT-THX22-es házimozi rendszerem, amit PC-vel szeretnék összekötni úgy, hogy "valós" 5.1-et kapjak.

Csak RCA bemenet van az lejátszón/erősítőn, szólni szól mindegyik hangszóró, de csak DTS-sel.

Szóval egy olyan erősítő kellene, aminek van HDMI/optikai bemenete, ráköthetőek a hangfalak és elbírja ezt az elvileg 600W-ot, ugye?

Nyilván semmi értelme venni több tízezerért valami erősítőt, hiszen a hangfalak se érnek túl sokat. Használt házimozi lejátszón/erősítőn gondolkodtam, csak nem tudom, mennyire érheti meg az egész és hogy vannak a kompatibilitások. Hogyan szokták ezeket a házimozi hangfalakat tervezni, csak a saját lejátszójukkal szólalnak meg rendesen vagy ez csak az erősítőtől függ? Samsungon kívül más is jó lehet hozzá, ugye?

Bocs, hogy ilyen pár ezer forintos(anno 80k volt) szettet szeretnék megmenteni, szerintem jól szól, nekem elég, csak lenne rendes 5.1...

DTS-nek sok köze nincs 5.1-hez, csak annyi, hogy megszólaltatja mindegyik hangszórót?

Válaszotokat előre is köszönöm!

7lövetű konyhakés

(#43875) RetepNyaraB válasza cynric (#43874) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A DTS ugyanolyan sokpontegyes kódolási rendszer, mint pl. a Dolby Pro Logic és társai. Szerintem spec. a legjobb (én ezt preferálom).
De nem értem mint szeretnél. Van egy házimozi rendszered, ami csak jobb lehet (legalább is nem rosszabb), mint egy PC alaplapi kártáyájával való bohóckodás; amelyre nem is tudod rákötni a passzív hangfalaidat 5.1-ben :F

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#43876) Tamoo válasza cynric (#43874) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Házimozis topikban kaptál választ, fölösleges volt itt is feltenni. Nem a topik témája.

(#43877) #71562240 válasza Giovanny (#43873) üzenetére


#71562240
törölt tag

Megint kevés a kérdésben levő információ. Mondtam már korábban, hogy ha kérdezel, tanácsot kérsz, akkor fejts ki minden olyan információt, ami fontos lehet ahhoz, hogy ne csak a vakvilágba beszéljen, aki tanácsot akar adni. A kérdésed alapján lehetne vagy ezer típust megemlíteni a kétszázezres és a millós árhatárok között - új vagy használt szerint. A kérdező fektesse bele a kérdésbe a hatékony munkát, ne a válaszadó a válaszba a rengeteg felesleges munkát!

Az előző, a Syntar 533R értékét firtató kérdésedre is azért nem válaszoltam, mert azt hittem, hogy eladni akarsz egyet. Ha írtad volna, hogy venni akarsz, véleményeztem volna, hogy mennyiért mennyire jó vásár (attól függően, hogy ki, hova, miért akarja megvenni). A mostanában mutatkozó eladási árait figyelve gondolom sikerült legfeljebb 250ezerért venni. Olyantájt nagyon jó vásár, de bánj óvatosabban a pénzeddel, és úgy kérdezz, hogy kapjál is választ, tanácsot!

(#43878) Giovanny válasza #71562240 (#43877) üzenetére


Giovanny
őstag

Megint igazad van..de gondoltam hogy nem fogod ajánlani a ~300k dobozokhoz 1millás erölködőt az arányok miatt ugye.

Zero Defect.No Compromise !

(#43879) #71562240 válasza Giovanny (#43878) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ez egy új áron 750ezres hangdoboz. Az bizony nagyon széles árhatárokat feltételez hozzáillhető erősítőkben. Új áron akár kétmilliós erősítőt is, akár kétszázezreset is. Egyéb fontos paraméterek mellett.

(#43880) schawo válasza Giovanny (#43878) üzenetére


schawo
titán

Mondd már, hogy mennyit szász rá. Új/használt? Hihetetlen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43881) Auratech válasza Giovanny (#43878) üzenetére


Auratech
őstag

Irigylésre méltó, hogy ilyen árszintű hangszórókat tudsz beszerezni, anélkül, hogy már a vásárlás előtt rendszerben kelljen gondolkodnod. Ebből is látszik milyen sokfélék vagyunk. És ez jó, mert nem szorít a fillérezés kompromisszuma.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#43882) schawo válasza Auratech (#43881) üzenetére


schawo
titán

Ha van egy visszautasíthatatlan ajánlat, akkor rendszerben ráér később gondolkodni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43883) Tonyo válasza #71562240 (#43877) üzenetére


Tonyo
őstag

Jófogáson 180 most ez a doboz..ha megvan még.

Szerk: ahogy látom meg is lett véve:)

[ Szerkesztve ]

(#43884) andorra válasza Giovanny (#43873) üzenetére


andorra
őstag

Az az erősítő, amivel vásárlás előtt meghallgattad, nem passzolt hozzá?

(#43885) schawo válasza andorra (#43884) üzenetére


schawo
titán

Nem, mert szar volt az UTP kábel, nem jött át jól az erősítő hangja az interneten.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43886) #71562240 válasza schawo (#43885) üzenetére


#71562240
törölt tag

Wi-fin ment, nem kábelen.

(#43887) #71562240 válasza Giovanny (#43878) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ugye.
Na tessék, ízelítőnek itt van egy-két ötlet, aszerint, hogy ki tudja mennyi pénzed van rá. Szemezgess, hallgatózz. És még persze sokmindent lehet találni, ha keresgél az ember. Keresgélj, aztán kérdezd amit találtál.

Krell s-300i; 320ezer - Ez kb. éppen a hangdobozod kategóriája, erőteljes, kissé színezett hanggal. Nem mindenki szereti, meg kell hallgatni.
Opera Consonance Calaf; 300ezer körül lehet, ha eladó külön is - Nagy és erős, de szép is. Okos is. Szintén a hangdobozd kategóriája, kulturáltabb hang, mint a Krell-é. Ha ilyenem lenne, mutogatnám fűnek-fának, mi jó dolga van Robikának.
Opera Reference 5.5 300B 425ezer - ínyenceknek, kipróbálható vele, hogy mit tud kezdeni 18Watt egy ilyen böhöm hangsugárzóval, ha csöves az a 18W.
Krell KAV-300i 270ezer - Fórumtárstól, ismertebb, elterjedtebb, mint az s300i, talán a hangja is elfogadottabb, szerintem jól szól, pezsgő, de színezetlenebb, mint a másik. Egy kicsit visszafogottab is.
Musical Fidelity E200-300; 250ezer - Hagyományosabb elő-végfok, "hagyományosabb" hanggal. Finom, tiszta.

Ha nem akarsz/tudsz annyit költeni:
Exposure 2010S 200ezer; vagy Exposure 2010; 155ezer - nagyon kiegyensúlyozott, nyugodt, szép hanggal, de az új árukhoz képest ezekből az árakból érdemes alkudni.

Ha kevés pénzed van:
Musical Fidelity X-A50 monoblokk, X-PRE csöves előfok;120ezer - Csillogós hangszín, de tiszta, nyugodt.

Na, legalább körülnéztem egy kicsit, legeltettem a szemeimet.

[ Szerkesztve ]

(#43888) Peetta14 válasza Tamoo (#43676) üzenetére


Peetta14
tag

Ismerkedni,ismerkedem, de valami nem stimmel. Amikor elsőként, még dac nélkül szimpla jack-rca kábellel a PC alaplapi analóg kijáratához kötöttem az erősítőt, hangfalakat, akkor leültem a minőségtől. A szobát beragyogta a zene, és minimal hangerő mellett is nagyon dinamikusnak hatott, és óriási élmény volt. Igaz, a vacak jack-rca kábelnek tudtam be, de volt egy alapzaja a PC-nek, ami ha csak mélyhangok szóltak, kihallható volt.
Megjött a dac, be is építettem a láncba, közben felszámoltam a csatateret a nappaliban, és betettem az erősítőt a helyére (újabb ki/bekötés), és beállítottam a PC-n is a dolgokat digit oldalon. (Foobar-ban jelenleg Wasapi SPDIF illesztő (Musiland) 24bit, bár próbáltam ezernyi más beállítást is).
A zene szól is, mindenfajta alapzaj nélkül, de valahogy a tér/ragyogás eltűnt. Dinamika van, de érzésre mintha nem lenne tökéletes. Újra végigmentem a csatlakozásokon, hátha valamit elbénáztam, de nem tűnt fel semmi.
Most 2 eset lehet.
1) Fülem pillanatok alatt megszokta a jót, és ez lett az alapérték, és rendben van minden
2) Valami nem jó (csatlakozás, beállítás), de nem tudok rájönni

Ha az első az igaz, akkor ennyi a max., amit ki tudok hozni, de hol a ragyogás? :B Illetve lehet belefáradtam kicsit a hallgatózásba.
Ha a második, akkor kell egy külső fél, aki objektíven meghallgatja, és véleményezi/segít belőni.

Sejtem, hogy ezt itt a digit éteren keresztül nehéz lesz megválaszolni, de ha akad valaki,aki egy délutánt rá tud szánni, apró ellenszolgáltatásért cserébe, azt nagyon megköszönném, és várom jelentkezését.
A rendszer:
PC - Musiland Digital times
Iris SPC digit coax
CA Dacmagic 100
Excalibur analóg IC
Jungson JA66 erősítő
Supra Lorad tápkábel
VAN DEN HUL CS122
Monitor Audio BX6
Forrás: Foobar - FLAC, SACD, de belőttem AIMp3-at is

(#43889) Tamoo válasza Peetta14 (#43888) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Lehet, hogy a hangkártyádnak volt valami csillogó hangja ami "becsapta" a füledet és most azt hallod amit elvileg kell. De sok más is elképzelhető. Lehet valamelyik komponens szimplán nem tetszik Neked ami az új bekötési módon bekerült a rendszerbe.

(#43890) Giovanny válasza #71562240 (#43887) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszönöm még egyszer a részletes segítséget! Ebből már lehet válogatni :) És legközelebb már bővebben kifejtem a kérdésem tárgyát :B Eddig nagyon bejött a hangfal,főleg a minősége az kiváló!

Zero Defect.No Compromise !

(#43891) bajnokpityu válasza #71562240 (#43887) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A kav300 viszafogott? érdekes koordinátarendszered van,azt már tudtam a hangszineket illetően, de dinamikában sem jobb a helyzet..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43892) #71562240 válasza Peetta14 (#43888) üzenetére


#71562240
törölt tag

Kinyilvánítom, hogy mit hallasz otthon.
"Amikor elsőként, még dac nélkül szimpla jack-rca kábellel a PC alaplapi analóg kijáratához kötöttem az erősítőt, hangfalakat, akkor leültem a minőségtől. A szobát beragyogta a zene, és minimal hangerő mellett is nagyon dinamikusnak hatott, és óriási élmény volt." Kicsit sarkítva, de a lényeg: az olcsó hangcsip, jack-RCA kábel legfőképpen magashiányos, emiatt látszatra kellemes-dinamikus tónusú, de terjengős, álinformatív, műanyag, feldúsult... hangot ad, szélességében alaposan kitolja a teret, mert "nem fér el" a sok feldúsulás, tele van fülnek kellemesebb páros harmonikus torzításokkal, ettől van az, hogy már alacsony hangerőn is komolynak, hatásosnak érezted - mondjuk nagy hangerőn már nem feltétlen.
"Megjött a dac (...) A zene szól is, mindenfajta alapzaj nélkül, de valahogy a tér/ragyogás eltűnt. Dinamika van, de érzésre mintha nem lenne tökéletes. Az új DAC letisztította a feldúsulásokat, sokkal szikárabb, transzparensebb, "kevesebb" lett, ám most a valós információkat hallod, a valós teret érzed, ami a hangfelvételen van. Most magasabbra kell tekerned a hangerőt, egyúttal jóval nagyobb a magashangok aránya és a felfelé való kiterjedése, ezáltal, és a torzítások visszaszorulása által a "valódi" térben elférnek a hangszerek, a helyükön vannak, nem mászkálnak az oldalfalak mentén, és ha felhangosítod a rendszert, akkor is elég magas hangerőig érzed, hogy megmaradnak az arányok, nem kezd el dingeni-döngeni-dongani (hacsak nem borzalmas a szobaakusztikád), és bár "mennyiségre" kevesebb a mélyhang, de mélyebbre megy le. Most hallod a hangdobozod fémes hangszínét. Megjegyzendő, hogy a J66 és a BX6 és jobbára a kábelek is kissé magassávorientált, szikár- (és sukár)hangú készülékek, most pedig nincsen torzítás, ami feldúsítsa őket alul-középen, ezért kicsit vékonykának, szűkebb terűnek érzed az egészed. Ez ilyen rendszer. Vannak más felfogású erősítők-hangdobozok is, amelyekkel jobban hasonlítana a hang a korábbi élményedhez, ezek azonban szikár hangúak.
Na, miután lyukat beszéltem a hasadba, most hallgasd ennek fényében.

[ Szerkesztve ]

(#43893) #71562240 válasza bajnokpityu (#43891) üzenetére


#71562240
törölt tag

Khm... Olvasd el mit írtam. Egy szóval sem írtam, hogy visszafogott. Azt írtam, hogy pezsgő hangja van. És egy kicsit visszafogottabb, mint az erőteljes, és erőteljességében színezett hangú s300i. És, hogy mivel a KAV egy kicsit visszafogottabb és kevésbé színezett, ezért talán a hangja is elfogadottabb, mint az s300i-nek, amelyet a fent leírt tulajdonságai miatt nem mindenki szeret - fogalmaztam finoman, többek között éppen a "Krell ellenes" Bajnokpityura (és más "Krell ellenesekre") gondolva írás közben. Nem írtam, hogy visszafogott, nem is gondoltam. Az ellenkezőjét írtam.

[ Szerkesztve ]

(#43894) #71562240 válasza #71562240 (#43893) üzenetére


#71562240
törölt tag

Bajnokpityu.
Lehet, hogy érdemes lesz a koordinátarendszeremről alkotott képet újra felülbírálnod, mert már korábban is értetted félre ehhez hasonlóan a szövegeimet, és már korábban is tisztáztuk, hogy nem az a koordinátarendszerem, amit te hibásan beleértettél a szövegembe.

Az én "koordinátarendszerem" körülbelül az, amit Marantz elektronikákról és QUAD 22L-ről hallok a Hi-Fi Barlang hosszú folyosólyán, ahol az oldalfalak és az oldalfali visszaverődések hiánya révén olyan "szikár", "megakusztikázatlan" hangot hallani az említett "szikár", kifejezetten "letisztult" hangú készülékekből, amit szinte sehol másutt.

[ Szerkesztve ]

(#43895) Bodz válasza #71562240 (#43844) üzenetére


Bodz
nagyúr

Igen, túl olcsó.

(#43845) kammerer: Köszönöm a nagylelkű felajánlást, de ne fáradj, a környékünkön a kuka mellé téve pár percen belül elszállítják a megfelelő emberek. :K

(#43847) contaxg: Könnyű is. Nem a hang másolása a cél (úgyse hallottam, nem is fogom), a forma tetszik. Meg ugye nincs is saját állványom még, szóval valami biztos kell. Igaz egyszerűbb lenne készen venni valamit. :)
Ha mégis borzalmas eredményt kapok a csináltatott állvánnyal, akkor így jártam, egy próbát megért. :)

[ Szerkesztve ]

(#43896) #71562240 válasza #71562240 (#43894) üzenetére


#71562240
törölt tag

Lásd még süketszobamániám...

(#43897) #71562240 válasza Bodz (#43895) üzenetére


#71562240
törölt tag

Na igen, ez kicsit olyan dolog, minthogy a Stradivari-nak is ugyanaz a formája, mint az általános iskolai tanhegedűnek - ami ugyebár "enyhén szólva" közel sem annyival gyengébb hangú, mint ahogy több nagyságrenddel olcsóbb a Stradivari-nál.
Jó hangja lesz, aztán, hogy mennyire jó ár-érték viszonyú, az függ attól is, hogy mennyire olcsón dolgozik az asztalosod, és milyen munkát végez, milyen fa- és adalékanyagokat használ...
Mennyiből tervezed, hogy kijöjjön az ára?

[ Szerkesztve ]

(#43898) schawo válasza #71562240 (#43896) üzenetére


schawo
titán

Ez az amit sosem tudok megérteni épp a te koordinátarendszeredben.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43899) #71562240 válasza schawo (#43898) üzenetére


#71562240
törölt tag

Érezni kell! :D

Csak ugye, miközben "szikárhang-törekvő" és süketszobamániás vagyok, Bajnokpityu folyton zengettyűmániásnak akar engem érteni valami miatt. (A "valami" a fejhallgatókkal szembeni - általad is ismert - elvárásaim félreértése volt anno, amely félreértés aztán megragadt Pityuban, hiába próbálom kiűzni.) (Ugyebár, ami fejhallgatóban "szikárhangú" típus, az már általában végképp valóságellenes, végképp játékhang a hangdobozok hangjához képest - szoktam volt mondani. Ne keverjük a fejhallgatóval szembeni elvárásaimat a zenelejátszó rendszerrel szembeni elvárásaimmal, mert a fejhallgatót ahhoz képest nézem, hogy az nem egy "valóságos", "felnőtt" eszköz, hanem csak "gyermekjáték".)

[ Szerkesztve ]

(#43900) bajnokpityu válasza #71562240 (#43894) üzenetére


bajnokpityu
félisten

semmi gond,ha az ember koordinátarendszere változik. de ilyen ember ne adjon általa abszolútértékűnek minősített tanácsokat. félre ne érts, Isten gyermekei egymást nem minősítik.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.