Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43101) AggressiveGT


AggressiveGT
csendes tag

Sziasztok!

Tudom hogy tele hócipőtök a mini hi-fi kérdésekkel, de akkor is ti tudtok a legtöbbet segíteni. Egy helyhiányos 20nm panelszobába szeretnék egy low-fi-t, főleg rock, metal, klub és pop zenéket hallgatnék vele. Ezeket néztem ki idáig:
-samsung mm-e430d
-panasonic SC-PMX5
-Sony CMT-MX500i
Melyik lenne az ideális választás, a hangminőséget figyelembe véve?

(#43102) r4z válasza AggressiveGT (#43101) üzenetére


r4z
nagyúr

Szia!

Ennyiért már kapsz egy HiFizésnél belépőnek számító erősítő + hangfal párost is, fényévekkel veri ezeket az izéket. Én kb 16m^2-en használom a sajátomat, leginkább metálra (a cuccaimnál megtalálod), az erősítő + hangfal + állvány 65-re jött ki összesen - ahogy látom, a Panasonic is ennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#43103) Auratech


Auratech
őstag

A hét végén kinn voltam a Harmónia kápolna stúdiójában. Egész pofásra készült el.


Jó kis porfogók.
A kápolna ablakaiból látszott a szomszéd esküvő, de egy pisszenés sem jött be a dupla 3 rétegű üvegezésen. Mint egy 3D-s némafilm..:)

Auratech Field Recording

(#43104) Ear001 válasza r4z (#43097) üzenetére


Ear001
addikt

Akkor még annyit, hogy alighanem jó alaposan túlvezérled a phono bemenetet, mert a hangszedők nem szoktak akkora feszültséget kiadni, mint egy D/A, tehát az elbaltázott EQ-záson kívül még egy jó adag torzítást is hallhatsz. ;]

(#43105) r4z válasza Ear001 (#43104) üzenetére


r4z
nagyúr

Már nem, sikerült megoldani ;)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#43106) #71562240 válasza r4z (#43105) üzenetére


#71562240
törölt tag

Most értettem meg, hogy a (#43097) RazorGTR1-ben leírt szörnyűség arra vonatkozott, hogy mégis bedugtad a phono-ba?!?!?! Mondtam, hogy ilyet ne tégy!!! :Y :Y :Y

(#43107) r4z válasza #71562240 (#43106) üzenetére


r4z
nagyúr

Lázadó típus vagyok :D

Így, hogy végre rendesen működik a DAC, már értem, mit eszik rajta mindenki :K

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#43108) schawo válasza r4z (#43107) üzenetére


schawo
titán

Lázadó típus vagyok
Akkor te a wc-papírt sem a perforációnál téped?:))

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43109) AMDFan válasza Auratech (#43103) üzenetére


AMDFan
addikt

Az szép, de ezt valahogy nem sikerült összeraknom. Egy kápolnának miért kell stúdió? :Y

(#43110) AggressiveGT válasza r4z (#43102) üzenetére


AggressiveGT
csendes tag

OK hogy erősítő+hangfal, de valami cd lejátszó is kell akkor hozzá+amivel összekötöd őket, és így már mindjárt több mint 65e. És a hang cuccaid között csak erősítőtből találtam eladót 29e-ért.
Őszintén megmondom nem szeretnék használt cuccok után kotorászni a neten, az egész utána járás többe fáj, mint amit erre tudnék áldozni, arról nem beszélve hogy semmi garancia arra, hogy amit találok tényleg úgy működik ahogy kell (nem vagyok járatos hi fi cuccokban), ill. nem mennek tönkre egy hét után, mert az előző gazdi kihajtotta a belét, utána összekokányolja annyira hogy el tudja adni. Én ilyesmivel nem szeretnék kísérletezni. A Panasonicot csak akkor venném meg, ha anyival jobb mint a Sony, vagy a Samsung, azok pedig 50-54 körül vannak.

(#43111) bajnokpityu válasza schawo (#43108) üzenetére


bajnokpityu
félisten

átlósan az igazi kihivás.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43112) #71562240 válasza AggressiveGT (#43110) üzenetére


#71562240
törölt tag

Samsung. Ha nem is a legkorrektebb hangú ebből a hármasból, de a legtartalmasabb és legkellemesebb - ár-érték arányban.

[ Szerkesztve ]

(#43113) r4z válasza schawo (#43108) üzenetére


r4z
nagyúr

Viccelsz? A papír mindig ott a legerősebb :))

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#43114) blattida válasza schawo (#43108) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, Ő a kefével nem a csészét pucoválja... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43115) r4z válasza blattida (#43114) üzenetére


r4z
nagyúr

Jó, hát na, időnként szúr... De ezért jó, hogy van papír is :DDD

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#43116) blattida válasza r4z (#43115) üzenetére


blattida
nagyúr

Bizony, szépen tisztára lehet vele törölni a keféket... :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43117) AggressiveGT válasza #71562240 (#43112) üzenetére


AggressiveGT
csendes tag

Köszönöm a választ!

(#43118) Haart


Haart
addikt

Sikerült megkaparintanom egy Harman Kardon AVR 5550-es erőlködőt. Sztetek jó választás :F

(#43119) Auratech válasza AMDFan (#43109) üzenetére


Auratech
őstag

A kisebb kápolnákban kiváló kamara és ének, régizene... felvételeket lehet készíteni. A probléma a zavaró körülmények esetlegességében van. Alapzaj, galamb az ablakban, időbeosztás...
Ez a stúdió és feljátszó úgy készült, hogy a kápolnák akusztikáját idealizálva megvalósítsa és hangfelvételi célból álljon rendelkezésre. Vannak ablakai is és barátságos, hosszabb távon is.
Itt készült pld Sebestyén Márta néhány albuma...
Az utózengés 1s a teljes zenei spektrumon. Az alapzaj 17 db. Akusztikailag csúcsminőség és a teljes kivitelezés az akusztikai paramétereknek lett alárendelve. Európában is egyedülálló.
Kisebb koncertekre is alkalmas, szűk közönségnek. Pld zenekonzisok vizsgaelőadásához...
Kis szépséghibája, hogy a tulaj telkének a végében van. Lehetne egy erdei tisztáson inkább...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#43120) AMDFan válasza Auratech (#43119) üzenetére


AMDFan
addikt

Köszi az infót, nagyon érdekes.
A másik szépséghibája, hogy Adamot meg Dynaudiot használnak :P Csak viccelek, nagyon komoly kis felszerelés lehet :C

szerk: Adamból ez az A77X?
szerk2: ja nem, S3A :)

[ Szerkesztve ]

(#43121) #71562240 válasza Haart (#43118) üzenetére


#71562240
törölt tag

Kérdezz megválaszolhatóan.

(#43122) Haart válasza #71562240 (#43121) üzenetére


Haart
addikt

Akkor azt kérdem jó vétel volt-e? 50k alatt.

[ Szerkesztve ]

(#43123) andorra válasza Haart (#43122) üzenetére


andorra
őstag

Ha nálad beválik és elégedett leszel vele, akkor igen, ha viszont nem, akkor nem.

(#43124) Haart válasza andorra (#43123) üzenetére


Haart
addikt

Mert volt akinél nem vált be :F

(#43125) #71562240 válasza Haart (#43124) üzenetére


#71562240
törölt tag

És azt honnan tudhatnánk, hogy nálad beválik-e? Nem közöltél semmi infót, hogy mire, miért, hova, mibe, mit... stb.
Félreértés ne essék, én még nem hallottam a hangját semmilyen formában, tehát nem tudok segíteni, csak abban, hogy megválaszolhatóbban kérdezz, ne kelljen a vakvilágba beszélniük azoknak, akiknek esetleg már van tapasztalatuk ezzel a géppel.
Az biztos, 50ezer jó ár egy 300ezres készülékért, de ezt eddig is tudtuk.

(#43126) MasterMark válasza andorra (#43051) üzenetére


MasterMark
titán

Hmm, és hova kéne menni érte? Kölcsönadod kipróbálni?

Switch Tax

(#43127) andorra válasza Haart (#43124) üzenetére


andorra
őstag

És ha volt és ha nem volt? Olyan biztosan nem rajtad kívül, aki pont ugyanolyan igényekkel, ugyanolyan hangzásigénnyel, ugyanolyan rendszerbe illesztve mint a tied, hasonló árban, hasonló célokra...... még soroljam?
MasterMark: Természetesen. Privát ment

(#43128) Auratech válasza AMDFan (#43120) üzenetére


Auratech
őstag

Én S3x H-t javasoltam a középsugárzó miatt vokálisban szebb hangképzése okán, de ez lett. Jól szól, de nem hibátlan. Középben picit kevés a kifejezőeszköz.. Korrigálva meg erőlködik. A Dyna meg még a régi stúdióból jött. Funkcióban azonos a kétfele sugárzó de nem haszontalan kétféle megfogalmazásban a közeltéri monitorozás...
Mondjuk nem cserélném el a Beagot az Adamra sem. Biztos szenilis vagyok, meg sznobb:).

Auratech Field Recording

(#43129) Thomasz0


Thomasz0
tag

Sziasztok van egy Sony TA-F361R tipusú erősítőm Specifikációk érdeklődnék hogy érdemes e venni hozzá valami normálisabb hangfalat, és hogy hol keressek ilyet ? vagy inkább vegyek valami egybe cuccot. Olyan 20e - 30e ft költenék hangszóróra. Vagy egyáltalán milyen ez az erősítő ? Zenehallgatásra kellene filmnézésesre.

(#43130) ManY


ManY
senior tag

Hellosztok.
Szerintetek erdemes lehet szinuszos szunetmentest kotni hi fi ele? Varhato tole barmi pozitiv valtozas hangminosegben? Valaki nem tudja veletlen hogy mennyire szinuszos az az aram amit a falbol kapunk?

(#43131) eclipse006 válasza Auratech (#43103) üzenetére


eclipse006
őstag

Szép! :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#43132) vodkaboy22 válasza ManY (#43130) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hát elég távol van a szinusz tól a táp áram.. Mint egy eldolt trapéz... Igen segíthet szerintem. Én egy 1kw os torroidot használok levalasztokent 230/230as.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#43133) #71562240 válasza Thomasz0 (#43129) üzenetére


#71562240
törölt tag

Érdemes. Apróhirdetésekben. A belépő kategória átlagos erősítője. Lágyabb hangú hangdobozt érdemes mellé.

(#43130) ManY: Érdemes lehet. Várható. Viszonylag.

(#43134) Leigazoka


Leigazoka
tag

Szasztok,

Segitség kellene.
http://proteusaudio.hu/index.php?/Szatelit-rendszerek/Tangent-Evo-E8-2.1-melysugarzo-rendszer-+-1-par-Evo-E4-hangsugar + 3x1m http://proteusaudio.hu/index.php?/Hangszoro-vezetekek/Inakustik-Exzellenz-hangszoro-vezetek-OFC + 2x4db http://proteusaudio.hu/index.php?/kiegeszit%C5%91k/Inakustik-Excellence-BFA-banan-dugo
Jó rendszer lenne-e számító géphez.
1. szempont az lenne, hogy a rock és metál zenéket eléggé jól le tudják adni.
Pl: egy Lord vagy Astral Doors számnál jól külön választható legyenek az iker gitárok a basszus gitár a szinti a dob( főleg a pergő és a láb).

(#43135) schawo válasza Leigazoka (#43134) üzenetére


schawo
titán

E4 alá erőlködő?

Esetleg teljesen aktívban: [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43136) andorra válasza Leigazoka (#43134) üzenetére


andorra
őstag

Az egyébként már nekem is feltűnt néhány évtizeddel ezelőtt amikor még Doorst is hallgattam, hogy túl sok hangszer szól egyszerre.

(#43137) Leigazoka válasza schawo (#43135) üzenetére


Leigazoka
tag

Ez jóságosnak tűnik és adatokat a rendszerről tudnál mondani + hogy ennek van távirányítója vagy kell hozzá külön erősítő.

(#43138) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv. szerintetek melyikkel járok jobban Infinity Overture 2 vs, Infinity Kappa 6.2 ?

Zero Defect.No Compromise !

(#43139) blattida válasza Giovanny (#43138) üzenetére


blattida
nagyúr

Amelyik jobban tetszik.
Hallgasd meg őket, mert nagyon más a hangjuk, én inkább a kappát ajánlanám, de elektronikus zenékre at overture jobb választás lenne...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43140) ManY válasza vodkaboy22 (#43132) üzenetére


ManY
senior tag

Szia. Ilyen toroidot hol lehet kapni keszre szerelve hogy mar csak bekotnom kelljen? Jobb lehet mint az emlitett szunetmentes? Most egy hivox alces 4 et hasznalok. Ezek a cuccok esetleg letudjak szurni az analog zajokat foldhurkokat? Miota lemezjatszorol hallgatok zenet nem dacrol digit forrasbol azota magasabb hangeron uresjaratban tehat ha nem szol eppen zene elkezdett zavarni az alapzaj ami egyebkent dacnal nem volt hallhato miota alcesem van... Emelle meg tarsult egy fura jelenseg hogy mikor bekapcsolom pl a szagelszivot csattan 1 et a hangfal. A kazan beindulasakor is hallok egy kis kattanast vagy pl a hutoben mikor beindul a kompresszor... Pedig a hifi vonalara nincs mas kotve a hazban :( direkt csak a hifinek van fenntartva.

(#43141) ManY


ManY
senior tag

Meg 1 aprosag... Ha beruhazok valamelyikbe a 2 bol ezekre meg erdemes lehet radugni az alcest? Vagy onnantol ertelmet veszti a lancban? Esetleg meg ront is a hatasfokukon...?

(#43142) blattida válasza ManY (#43140) üzenetére


blattida
nagyúr

A leválasztó trafó ezt a problémát nem fogja megoldani.
Az alces-ed biztos, hogy hibátlanul működik? Csak azért kérdezem, mert az ilyen kapcsolási tranzienseket is ki kellene neki szűrni a hálózat felől.
A phono erősítő mindenképp nagyobb alapzajt termel, annyira csöndes sosem lesz, bár a mostaninál lehetne zajtalanabb is. Jelenleg milyen phono erősítőt használsz, különállót vagy az erősítő beépítettjét?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43143) andorra válasza ManY (#43130) üzenetére


andorra
őstag

Nem elég, hogy 20%-al olcsóbb, még színuszos is legyen? Telhetetlen!

(#43144) ManY válasza Leigazoka (#43134) üzenetére


ManY
senior tag

Nem néztem miket linkeltél de én 1 misi alatt még nem hallottam rendszert ahol ezeket rendesen szet tudod valasztani... Inkabb csak koszonnek annak az elmenynek amit leirtal, (es gondolom hogy varsz)...
En mostanaba direkt poenbol, osszehasonlitaskepp megszoktam hallgatni ugyan azokat a szamokat vinylrol es flacbol v cd rol. Az emlitett jelensegen sokat tud javitani ha vinylt hasznalsz forraskent. Pl uj daft punk albumon flacrol hallgatva ossze van mosodva, a vocal nem olt alakot ezzel szembe analog forrasbol hallgatva ezesetben vinyl mutogatni tudsz hogy mi merre hol es mikor... Vinyl kiadasa igazi audiophil lemez lett amit mar maga a nyomas is sejtet kibontas utan... Mintha valahol azt olvastam volna hogy kulon munkalatokat vegeztek rajta a cd hez kepest...

(#43145) ManY válasza blattida (#43142) üzenetére


ManY
senior tag

Különallot... Clearaudio symphono... Onnan nem szed ossze semmi zajt mert akksis ha jol tudom... Ha csak a symphono megy es a lemezjatszot kikapcsolom nincs is semmi zaj... Hasonlokepp mint a dacnal... Sot meg annal is kevesebb
Akkor ezekszerint jobb valasztas lehet egy szinuszos szunetmentes? Elvileg annak lekene szurnie a zajokat... Gondolod hogy az alcesnek ezt megkene oldania? Akkor szolnom kene zolinak hogy nezzen ra?

[ Szerkesztve ]

(#43146) andorra válasza ManY (#43144) üzenetére


andorra
őstag

Egy új hittérítő érkezett a fórumba személyeddel? Térjünk át LP-re?

(#43147) ManY válasza andorra (#43146) üzenetére


ManY
senior tag

Szerintem aki megteheti a kedvenceit vegye meg es hallgassa vinylen... igen... Nem vagyok uj mar regota prohardverezek es ide is irogattam regen csak mostanaban nem volt idom. Egyebkent a zenek nagy reszet en is letoltom es dacal hallgatom... Csak az arra erdemeseket veszem meg...

(#43148) Leigazoka válasza ManY (#43147) üzenetére


Leigazoka
tag

Ügyes :)

(#43149) AMDFan válasza andorra (#43146) üzenetére


AMDFan
addikt

Nem mondanám újnak azt aki 5 évvel előtted regisztrált ide. Mellesleg abszolút nem érződött a mondanivalójából, hogy hittéríteni szeretne.

(#43150) Toobee válasza AMDFan (#43149) üzenetére


Toobee
veterán

A múlt héten hallottam egy rendszert, ahol nagyKuzmával berippelt lemezek szóltak. A pontos összetevőket nem tudom, de az alapján, amit ott hallottam, biztos nem vesződnék a lemezekkel.

https://barbieripnk.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.