Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44651) bajnokpityu válasza schawo (#44649) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igen, és pont ez volt a belső összefoglalóm, hogy alig volt műfajfüggetlen lánc.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#44652) schawo


schawo
titán

Amitől viszont lementem hídba az a Genelec szobában a (Verdi) Requiem volt. Ennyire jónak még sosem hallottam egyetlen ilyen bonyolult oratórikus művet sem, ezen minden más elhasalt volna a fázishibák miatt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44653) #71562240 válasza schawo (#44639) üzenetére


#71562240
törölt tag

A régi jó High-End Show-kon leginkább a Merlin fő termében lehetett zenét is hallgatni, főleg, ha a szépemlékű, kissé diktatorikus hajlamú Csonti is bent volt a szobában. Na ott követelmény volt, hogy ha már szólt a zene, nesztelenül gyere be, és csendben csukd be magad mögött az ajtót, aztán ne dumálj, hanem légy áhítattal, sőt, az már egy engedmény volt, hogy a zene szólása közben is be lehetett menni, merthogy kezdetben turnusokban ment a dolog, ha elindult a zene, akkor zárt ajtók. Ott hangsúlyosan szokás volt végig is játszani a feltett lemezeket, amelyek nem a hangminőség szerint lettek válogatva, hanem a zenei minőség szerint.
Az meg más kérdés, hogy a látogatók fele öt perc múlva sunnyogva ki is fordult a szobából, mert nem értették, mi a fene érdekes van az Ongaku meg az AN-E hangjában. Mert az "csak úgy szólt".

[ Szerkesztve ]

(#44654) xtremetuning válasza #71562240 (#44653) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ez tetszett Maczkó. :K
Agyon tudtam volna rugdosni a T. "nagyérdeműt" és néhány szobában a T. "kiszolgáló" személyzetet, akik átsétálgattak a színpadon, mintha mi csak ott hobbiból meresztenénk a seggünket. Beszélgetni sem a szobában kellene miszerint : - hoztam egy ujesbét be tetszik nekem rakni ?..... :(
Hihetetlenül alulkultúráltak voltak egyesek...nem értem miért nem lehet megadni a tiszteletet a hallgatóknak, a zenéknek és a kiállítóknak.....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44655) AMDFan válasza schawo (#44639) üzenetére


AMDFan
addikt

Konkrétan mi a Phonar szobában megmértük poénból, igaz csak egy iphone-al, de 75dB alapzaj volt, ráadásul nyitott ajtó. Ott gondolkoztam el azon én is, hogy mit lehetne tenni ezekkel hogy kussoljanak már el, és csukják be az ajtót.

[ Szerkesztve ]

(#44656) Ribi válasza #56474624 (#44631) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az én Yamaha R5 erősítőm 40Wot eszik konnektorból mérve (AB azt hiszem).
Mind2 chipampom 7-8Wot eszik. Szóval a 35W nem tűnik soknak.

(#44657) PuMbA válasza RetepNyaraB (#44645) üzenetére


PuMbA
titán

(#44658) Toobee válasza xtremetuning (#44654) üzenetére


Toobee
veterán

Én nem bírtam ki, hogy ne szóljak Feriéknek a Genelec-es szobában. Ültem az első fotelban, mellettem egy csávó a világ összes hülyeségét megkérdezte, meg hogy miért forog a Föld, az anyakoca mióta szoptatja a malacokat. Szerencsére nem vették zokon, kaptam 1,5-2 perc nyugit :) Egyébként meg érdemeben szinte sehol sem lehetett zenét hallgatni, talán még a nagy AN szoba volt ilyen nyugis, viszont ott meg csak és kizárólag a sweet pointban volt élvezhető az eladőadás, az még úgy tetszene itthonra is. Ja, meg reggel a Lacinál a saját dobozuk, de később már ott is átjáróház volt. Este viszont bepótoltam a zenehallgatás Helyes_Beat koncerten a Columbuson, azt jól összerakták a srácok!

Esetleg volt valaki a pénteki DuoDram koncerten az Opusban? Az valami elképesztő volt!

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#44659) narumon válasza Auratech (#44636) üzenetére


narumon
őstag

Esetleg érdemes Vimeo-ra feltenni. Sokkal jobb mint a youtube és nem is olyan hülyék...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44660) Auratech válasza RetepNyaraB (#44648) üzenetére


Auratech
őstag

Nem tudományos vagy szakmai szempontok alapján, csupán kedvtelésből készült.
Semmiféle hasonlítgatásnak nem volt helye ott. Hogyan is? Semmi közös nevező...

Az lett volna a király, ha pld. egy központi szerverből hálón kimegy minden szobába úgy fél óránként egy 15-20 perces válogatás, amit előre lefixálnak... egy spdf/AES/EBU végű hálózati eszközzel. Ahol ilyet hajlandóak fogadni. (kétlem) Mondjuk valaki evvel támogatja a rendezvényt, vagy kap engedményt a standja bérletéből. Aztán, ha akarják meghallgathatják a valamilyen szinten mégis, minimálisan hasonlítható hangképet..
Meg sem próbáltam, hogy mindenütt az előbbiek alapján összerakott tesztlemezem hallgassuk meg és vegyem fel. (gyors tesztjelek, Egy kiállítás képei-orgonán, Palestrina kórius, Purcell-O solitude, Sara K, REM, beszéd Végvári Tamással..stb..)

Ez még nem is olyan vad itt.
Frankfurtban a zenei vásáron K. Emersont a kis hülye diákok nem engedték leülni a hangszerhez, (Ensonic masterbillentyű.. nem ma volt...) mert nyomogatták a bilentyűt és ordítoztak. Az meg ott toporgott, mint a fosógalamb... Aztán magyaros virtussal rendet csináltam... -Verschwinden! Sweinhunden! (akkor éppen kopasz voltam és szálkás 95kg)

Auratech Field Recording

(#44661) contaxg válasza Auratech (#44660) üzenetére


contaxg
veterán

:))

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#44662) narumon válasza Auratech (#44633) üzenetére


narumon
őstag

Köszi az összeállítást. Igazából azért nem járok mostanában ilyenre (me ugyse vennék semmit :D), mert gyak mindenütt komolyzene - jazz vonalon mozognak, két olyan műfaj amit nemigen hallgatok. Felüdülés volt a Kari Bremnes, báz az az igazság, hogy ezek pont azok a jól kevert - jól szóló zenék (igényes kiadványok ha úgy tetszik) amikről pont múlt héten beszéltünk - ezekhez kell egy jó digi rendszert és kész. Sőt egy nem túl drágán is elég jól tudnak szólni.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#44663) Dorian válasza AMDFan (#44655) üzenetére


Dorian
félisten

:Y Az nem semmi. Itthon 70-75dB hangosan hallgatok zenét.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44664) xtremetuning válasza Auratech (#44660) üzenetére


xtremetuning
addikt

:DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44665) Auratech


Auratech
őstag

Pár kép egy mappa linkjében.
Itt már látszik a tölcsér.fotók-2013Hifi-Show

Auratech Field Recording

(#44666) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!

Nemrég érdeklődtem milyen végfok erősítőt ajánlanátok nekem.[link] Azt tanácsoltátok keresgéljek és jöjjek vissza ha találtam egy párat. Nos találtam,szeretnék véleményt kérni.

Cambridge Audio Azur 350A,esetleg 340A
NAD 317
Rotel 920, Esetleg Rotel RA 1062
Denon PMA 360, és a 860.

[ Szerkesztve ]

(#44667) #71562240 válasza tomic (#44666) üzenetére


#71562240
törölt tag

Árak?

Ne nevezd kitartóan végfok erősítőnek az integrált erősítőt, mert értelemzavaró.

(#44668) tomic válasza #71562240 (#44667) üzenetére


tomic
addikt

Elnézést. Kezdő vagyok nagyon.
Szóval100-250euroig mennek. Pontosat nem tudok îrni mert mind licites, de ahogy néztem ezen àrsàvban mennek.

[ Szerkesztve ]

(#44669) #71562240 válasza tomic (#44668) üzenetére


#71562240
törölt tag

Elég nagy a szórás ezek között kategóriailag. Szerintem, ha van pénzed a komolyabbakra is, akkor ejtsd ki ezek közül a két kis Cambridge Audio-t (azok is jófélék, de igazából az 500-as, 600-as sorozatbeliektől lennének számodra érdemesek), illetve a kisebbik Rotel-t és Denon-t (amelyek szintén jófélék, de megintcsak nem az a szint, ahol most mozogni akarsz). Feljebb ott van a Denon PMA-860, ami szintén jó vétel lehet megfelelő áron, elég erőteljes, de viszonylag szépen is szól, ám a listádból elsősorban a NAD 317-tel és a Rotel RA-1062-vel érdemes foglakozni. Ezek már egészen hallgatható erősítők, a NAD látványosabban, érdekesebben szól, inkább rocker, de jó mindenféle zenére, a Rotel visszafogottabb, nyugodtabb hangú, nem olyan feltűnő, kevesebb lendület van benne (úgynevezett középsávorientált), lágyaban szól, főleg klasszikus, akusztikus zenéken mutatja meg a legjobb erényeit. A két irányzatot ebben az ársávban nem nagyon tudja egyszerre egyik készülék sem, kicsit feljebb már vannak ilyenek, például az Audio Analogue Puccini - például, ha ilyet találnál jó áron, az univerzális lehetne.

Ha jól értem, külföldön akarsz vásárolni, ezért most nem nézegetem meg a magyar oldalak ajánlatait.

[ Szerkesztve ]

(#44670) tomic válasza #71562240 (#44669) üzenetére


tomic
addikt

Köszönöm a tájékoztatást. Nagyon sokat segítettél . Legalább van irány ami felé elindulhatok. Nagyon sok a kínálat.De így legalább nagyjából tudom mi alá ne menjek.Igen külföldön vásárolnék.

Cambridge 500-as széria az 210-től indul 280-ig
NAD-ból sajnos nem sok kínálat van.
Rotelből e fölött nagyon meg ugranak az árak.
Puccini??? Sajnos meghaladja a költségvetést. 1600 és azonnal vihető.

Cambridgekről mit tudnál mondani hangzásra?

(#44671) Haart


Haart
addikt

Hello érdeklődnék
Egy B&W 603 s3-hoz képest egy Acoustic research S40 hol helyezkedik el?
Ezen két hangfalat találtam/néztem ki.

(#44672) #07400704


#07400704
törölt tag

A kammerer nick nevű fórumtárs segítőkészsége nem kimondottan "emberi"..., miért is mondom ezt?
...mondjuk azért, mert korábban feltettem egy kérdést, amire ő ironikusan.., már-már gúnyosan válaszolt, és ezt megtette egy másik tisztességesen és pusztán segítséget kérő emberrel is.
Ezt bizonyára azért teheti meg, mert ő a mindent tudás egyetemén végzet, vagyis derogál egy nála adott témában, nála kevesebbet tudó embertársának segítőkész, egyenes választ adni, amit egyébként más fórumtársak készséggel megtettek!
Sokfélék vagyunk mi emberek, de az önzetlenséget miért előzi meg oly sokszor a beszólás iránti vágy?

[ Szerkesztve ]

(#44673) xtremetuning válasza #07400704 (#44672) üzenetére


xtremetuning
addikt

Mostanában, mintha premenstruációs hisztije lenne, de általában tényleg segítőkész.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#44674) blattida válasza Haart (#44671) üzenetére


blattida
nagyúr

Attól függ. hogy hová állítod.
Nem annyira pontos az amerikai, viszont sokkal jobban lehet vele zenét hallgatni.
A rendszerleírásod szerint már van ilyen hangdobozod, akarsz még egy párt vagy egyszerűen megelőlegezted magadnak?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44675) Haart válasza blattida (#44674) üzenetére


Haart
addikt

Nem bírtam magammal és elmentem érte nemrég raktam be :D Erősen tesztelem :K
Tehát az AR zenére a BW meg általában jó?

[ Szerkesztve ]

(#44676) schawo válasza #07400704 (#44672) üzenetére


schawo
titán

Föltettél egy kérdést, aminek se füle, se farka. A fórumba 50-100-an járnak rendszeresen, ennek megfelelően legalább (+ az éppen errefelé bóklászók) 50-100 különböző választ fogsz olvasni. Kammerer vette a fáradságot, és készített egy összefoglalót neked, hogy ne kelljen az összeset elolvasni.

Pontosan mit is szeretnél megtudni?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44677) #71562240 válasza tomic (#44670) üzenetére


#71562240
törölt tag

Általában inkább a pontosságra és energikusságra, informativitásra való törekvés jelzi őket, tehát nem kifejezetten lágyak, nem "behízelgő" modorúak. Inkább fémes, mint fás hangúak. Erősítőben a 300-as széria kevésbé tudja az energikusságot képviselni, de az afelettiek mindenképpen.

(#44671) Haart Leginkább mások. Hasonló karakterkülönbség van köztük, mint amit egy picivel feljebb a NAD (lásd AR) és a Rotel (lásd B&W) erősítő különbségéről írtam. Az AR hagyományosabb technológiával dolgozik, a hangja is "hagyományosabb", kicsit feldúsulnak a mélyei az energikusság érdekében, a B&W sokkal egyedibb hangképű, az sose nyúl "mesterséges" eszközökhöz, csak annyit mond, amennyit tud. Az AR-t némelyek tehát kicsit sokallják, de szélesebbkörűen használható, a B&W-t némelyek kevesellik, inkább ízlésfüggő. A B&W-ban több a "technológia", az innováció és ez a hangjára is érvényes.

(#44678) blattida válasza Haart (#44675) üzenetére


blattida
nagyúr

Az angol is tud zenélni, de kevésbé pezsgő és élő az előadása és ahogy kammerer is írta, elég más hangkarakterű a két doboz. A B&W megmutatja a zenét, az AR pedig zenélni visz, másképp fogalmazva, az előbbivel nézed a táncot, az utóbbival táncolsz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#44679) #71562240 válasza schawo (#44676) üzenetére


#71562240
törölt tag

Köszönöm, - annyi pontosítással, hogy a formátumokat csak a saját nevemben soroltam fel válaszként Tapaizo álnevű fórumtársnak, tehát csak a saját szokásaimat tettem sorrendbe a számomra való jelentőségük alapján. Tehát csak egy voltam a potenciális 50-100-ból. Előtte persze valóban azt akartam érzékeltetni, hogy a kérdésének se füle se farka, mert nem vallja be, hogy valójában mit is szeretne megtudni azzal, hogy 50-100 ember sorolja fel számára a hallgatózási szokásait.

[ Szerkesztve ]

(#44680) #71562240 válasza xtremetuning (#44673) üzenetére


#71562240
törölt tag

Vagy lehet, hogy most értem a menopauzába...

(#44681) Haart válasza #71562240 (#44677) üzenetére


Haart
addikt

És ha ezt zenei ízlésre kellene lefordítani akkor melyiknek mi áll jobban?

(#44682) #56474624 válasza Haart (#44681) üzenetére


#56474624
törölt tag

AR-nek a populárisabb műfajok, B&W-nek az akusztikus zenék. Fura ezt leírni, mert még régebbi AR-ek valamennyien szintén utóbbi tábort gyarapítják. :))

(#44683) #71562240 válasza Haart (#44681) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szerintem nem elsősorban a zenétől függ, hanem inkább a hallgató személytől. Közhelyesen azt lehetne mondani, hogy az AR populárisabb-elektronikusabb, a B&W pedig akusztikusabb-szimfonikusabb-klasszikusabb-dzsezzesebb - de ez leegyszerűsítés. Mondjuk úgy, hogy a B&W-t kevesebben tartják rockernek, mint az AR-t.

(#44684) Haart válasza #71562240 (#44683) üzenetére


Haart
addikt

Kezdem kapizsgálni, akkor végülis nem jártam rosszul, sőt. Mivel elektronikus zene kedvelő vagyok főleg.
Persze imádom a klasszikusabbnak számító zenéket (pl: Santana, Dire Straits, Eric Clapton). Bár eléggé mindenevőnek tartom magam :) Ami ugye jó az jó :K

(#44685) Haart


Haart
addikt

Kábelből mit érdemes és mennyiért? Nyilván nem szándékozom tízezreket költeni kábelre.
Jelenleg sima átlátszó borításos rézkábelt használok (2mm) amit kimérve lehet kapni a mediamarktban is pl.
Jó ez vagy nagyon gyorsan cseréljem le :F
Valamint érdemes-e a könnyítés végett banándugóval szórakozni?

(#44686) andorra válasza #07400704 (#44620) üzenetére


andorra
őstag

Merevlemez. Bármilyen losless formátum, Flac és Ape a leggyakoribb. 44100Mhz 16 bit, néha 96000Mhz 24 bit, de az utóbbit nem preferálom.
(Mert én bezzeg segítőkész vagyok és a legkevésbé sem irónikus.)

(#44687) Tamoo válasza andorra (#44686) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Akkor már az előtted lévőnek is ajánlhattál volna valami jó kábelt. ;]

(#44688) Haart válasza Tamoo (#44687) üzenetére


Haart
addikt

Úgy nézem belecsöppentem a sűrűjébe mostanság ;]

(#44689) andorra válasza Tamoo (#44687) üzenetére


andorra
őstag

Bocs figyelmetlen voltam !

Haart:
Tehát Tammo-nak vannak jó eladó kábelei, azokra érdemes gyorsan lecserélni és annyiért, amennyiért Ő adja.

Komolyra fordítva: ha egy olyan kész rendszered van, amivel már nagyjából elégedett vagy, akkor foglalkozz ezzel. A kábelek finomhangolásra valók és csak a rendszeredbe próbálgatással dönthető el, hogy melyik, mennyit ér neked.

[ Szerkesztve ]

(#44690) #71562240 válasza Haart (#44685) üzenetére


#71562240
törölt tag

Gyorsan cseréld le, de azért ne annyira gyorsan, hogy ne legyen időd meghallgatni néhány ajánlott típust. (Letét ellenében hazavihetőek a kipróbálandó példányok.)
Az alsóbb árkategóriában az itthon kaphatóak közül manapság a QED Silver, Chord Carnival (esetleg Klotz) kábelek örvendenek a legszélesebb elfogadottságnak, ilyenekből vehetsz 2-3ezer forint méterár környékén, ennél lejjebb nem érdemes adni a te rendszeredhez képest, ennél feljebb menni pedig filozófia kérdése. Cambridge Audio-k is szóbajöhetnek. Én például szoktam ajánlgatni Audioquest tömör kábeleket ezen a szinten, ez nem olyan széles elfogadottságú, mint az említett QED, Chord tandem.
Ha feljebb is mennél, az 5-10ezer forintos méterár szintjére (én nem tenném, de van, aki azt mondja, hogy menj ennél is feljebb), akkor szóbajöhet HiVox, Alisca Orange, Kimber..., illetve lennének itt, akik ajánlanának magyar DIY-szerű gyártókat, ezek kábeleit én még nem hallgattam.

A csupasz drót beszorításához képest elsősorban hangminőségi okokból érdemesebb színvonalasabb aranyozott (jól forrasztott!) banándugót alkalmazni, mert általában jobb kontaktot biztosít és jobb hangot nyújt, mint a csak úgy beszorított vezeték. Kb. 500 Ft-tól már kaphatóak olyan minőségű banándugók, amelyek javulást szoktak hozni a csupasz vezeték beszorításához képest.

(#44686) andorra Valld be, hogy mint a Konkréttanácsadás-ellenes Liga főtitkára (azaz segédkifutófiúhelyettesinasa), az első fogalmazványod még úgy szólt, hogy mindenki hallgassa meg, hogy az ő számára az ő rendszerében mely formátumok tetszenek, és aszerint válassza ki a neki megfelelő formátumokat... :Y
(Remélem nem voltam túlzottan emberietlenül ironikus - már-már gúnyos?!)

[ Szerkesztve ]

(#44691) andorra válasza #71562240 (#44690) üzenetére


andorra
őstag

Na igen, de azóta már előléptettek.
Nem tanácsot kért Tapaizo, hogy Ő milyen formátumot halgasson, hanem csupán statisztikát készít arról, hogy mi, mit hallgatunk. Valószínűleg egy iskolai dolgozathoz kellett. Remélem a tanára segítőkészebb nálad és megadta neki legalább a kettest, feltéve, hogy a tanárok kevenc formátumát, az mp3-at sem hagyta ki.

(#44692) #71562240 válasza Haart (#44684) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hehe, csak nem állom meg, ezen jól elmosolyodtam "atyailag" (nem tudom mennyi idős vagy, én 48), mondhatni ez aranyosan "fiatalos" volt:

Kammerer írja: "...az AR populárisabb-elektronikusabb, a B&W pedig akusztikusabb-szimfonikusabb-klasszikusabb-dzsezzesebb..."
Haart válaszol a B&W felé kedveskedő szándékkal: "Persze imádom a klasszikusabbnak számító zenéket (pl: Santana, Dire Straits, Eric Clapton)." :)

(#44691) andorra Ma már könnyebben osztogatják az MP4-est is a tanárok, hja, hígul az oktatás...

[ Szerkesztve ]

(#44693) Dorian válasza #71562240 (#44692) üzenetére


Dorian
félisten

Miért, azok élnek még? ;]

Egyébként nagyszerűen lehet akusztikus, jazzes-bues-os zenéket hallgatni az AR-rel, Nebulo kollégának ilyenjei vannak Hivox okosítva és nem jutott eszembe Kalkbrenner-t hallgatni amikor nála jártam :)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44694) #71562240 válasza Dorian (#44693) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Egyébként nagyszerűen lehet akusztikus, jazzes-bues-os zenéket hallgatni az AR-rel..."

Ez így van, alátámasztom. Még modifikáltalan állapotában is. (Egyébként Nebuló szerint a HiVox tuning sokat levett a felsőmélyek említett feldúsulásából, ami sokat segített az akusztikusok visszaadásában.)

(#44695) mp54 válasza andorra (#44686) üzenetére


mp54
senior tag

44100Mhz, 96000Mhz
Ilyen nagy számot írva, az "M" betű nem kell...
Egyébként kHz-ben írják ki a készülékek is.

[ Szerkesztve ]

(#44696) andorra válasza mp54 (#44695) üzenetére


andorra
őstag

Helyes az észrevétel, ez valóban Herz és nem Mhz.

(#44697) #71562240 válasza #71562240 (#44694) üzenetére


#71562240
törölt tag

Én is javítok:
...modifikálatlan...

(#44698) Haart válasza #71562240 (#44692) üzenetére


Haart
addikt

Évek számát tekintve 30 vagyok :D És mint mondtam a témában még zöldfülű igencsak :K
Ezért is szorítkozom rátok akik már tapasztalt öreg rókák vagytok ;]
Viccet félretéve köszönök minden építő jellegű hozzászólást amit kaptam és kapni fogok :R

[ Szerkesztve ]

(#44699) schawo válasza Haart (#44698) üzenetére


schawo
titán

A klasszikus alatt sokan, tévesen, a komolyzenét értik, holott az csak Móci korát jelöli.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44700) #71562240 válasza Haart (#44698) üzenetére


#71562240
törölt tag

Viccet én is félretéve, hogy ne maradjon esetleg elvarratlanul, mert fontos lehet: azért mosolyogtam meg "atyailag" a "klasszikus" Eric Clapton-t, Dire Straits-et..., mert amikor a klasszikus zenét említjük, akkor az úgynevezett komolyzenére gondolunk. Tehát a "klasszikusabb" zene kategóriát úgy értettem a B&W kapcsán, mint komolyzenét, vagyis, hogy úgymond komolyzenére hangolt hangdoboz a B&W (persze mint hangsúlyoztam, ezek leegyszerűsítések, sarkítások, de hát kénytelenek vagyunk sarkítva fogalmazni, hogy tudjunk különbségeket érzékeltetni). Tehát a lényeg: komolyzenére utaltam a "klasszikusabb" szóval.

Szerk.: Abban igaza van Schawo-nak, hogy nem szerencsés (akár hibás) szóhasználat a klasszikus és a komolyzene kategóriák rokonértelműként értelmezése, de én mindenesetre ezt tettem fentebb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.