Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162520) alphamooncam válasza VoidXs (#162517) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszi !

1./ Nem láttam külön grafikus kártya ajánlatot.

Ez azt jelenti, hogy önmagában megbirkózik full-full beállításon a MadVR-rel?

2./ Táp téma csak abból a szempontból érdekelt mert másnál felmerült az analóg táp.

Mivel azt gondolom, hogy azon kívül, hogy stabilnak kell lennie, és ezen kívül nem szükséges extra csendesnek lennie semmilyen szempontból, ezért ez nem volt annyira lényeges, de jó tudni.

3./ Igazából [erre] keresem a választ.

Átmenne-e úgy egy sztrím, hogy az összes számításigényes feldolgozást (MadVR-Szobakorrekció, stb. bármi ) elvégzi az "erős és hangos" gép, egy másik szobában, míg a moziszobában egy minden szempontból csendes kliens gépnek csak az lenne a dolga, hogy fogadja, időrendi sorrendbe tegye, és HDMI-n kitolja a filmet.

Én egyértelműen nem értek hozzá, de azt gondolom, hogy Te igen.

Dolgoztam olyan helyen, ahol így volt megoldva. Volt egy központi szervergép egy hűtött szobában, és vagy nyóc kliensgép monitorral, egérrel, billentyűzettel egy másikban.

A kliensnek annyi volt a dolga, hogy csatornát biztosítson a távirányítására (egér-bill) és megjelenítse a szerver képét ( monitor), többit a szerver intézte.

Erre lennék igazán kiváncsi, hogy működhet-e, van-e valamilyen hátulütője az elképzelésnek.

Amiben nem vagyok biztos az a "csatorna", hogy hogyan, milyen módon működhetnének együtt a szerver és a kliens stb.

Előre is köszönöm, ha elmondod a véleményed.

P.S: Többieknek.Tipikusan nem NAS-ra gondoltam, olyanom már van, és jelenleg is arról üzemelek.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.