Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99701) Shingen válasza Zola007 (#99700) üzenetére


Shingen
addikt

mert se főzni, se takarítani nem tud,
De mást biztos tud, ha ennek ellenére mégis megtartom :DDD

風林火山

(#99702) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Fireblade és a magas csaj illusztráció: :DDD

[link]

(#99703) Zola007 válasza God Vazzeg (#99702) üzenetére


Zola007
veterán

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#99704) madle válasza God Vazzeg (#99702) üzenetére


madle
őstag

menyj már :D :D

(#99705) KoVee84 válasza God Vazzeg (#99702) üzenetére


KoVee84
senior tag

ja és kétszer ;]

(#99706) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Pihentek vagytok látom. :DDD

(#99707) brownus válasza HussarF (#99662) üzenetére


brownus
veterán

aranyosak :D

(#99708) szuszinho válasza kolosanyi (#99706) üzenetére


szuszinho
őstag

Péntek van, már senki nem akar dolgozni.

(#99709) kolosanyi


kolosanyi
veterán

(#99710) Woodslave válasza kolosanyi (#99709) üzenetére


Woodslave
nagyúr

dobjuk össze a 100 dodot :D nincs több kamu tzs% ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#99711) szuszinho válasza Woodslave (#99710) üzenetére


szuszinho
őstag

A 100 dodós már elfogyott. :(((

(#99712) syl5 válasza kolosanyi (#99709) üzenetére


syl5
őstag

Ez mi a faszt mer, mibol kalkulalja a tzs-t?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#99713) kolosanyi válasza syl5 (#99712) üzenetére


kolosanyi
veterán

(#99714) kolosanyi válasza kolosanyi (#99713) üzenetére


kolosanyi
veterán

(#99715) Jorus válasza madle (#99688) üzenetére


Jorus
nagyúr

Faja forma, főleg, hogy elmondásod szerint csak alkalmanként jársz. :R

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#99716) Jorus


Jorus
nagyúr

Hát volt. Jó volt. Dejó.

Mai kaja egy "saláta" két részletben, ami állt 100 gramm light mozzarellából, egy 56 grammos saját leves tonhalkonzervből, három jégsalátalevélből és két csipet mungóbabcsírából, valamint egy kis doboz light joghurtból. Az egyik részlet volt a reggeli, a másik az ebéd. :D A hátazás után egy dupla izo sék, majd este egy fél marék dióbél. Makrók terén olyan 100-110 gramm protein, 30-40 gramm CH, 30-40 gramm zsír, meg olyan max 1000 kcal.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#99717) Cassidey válasza Jorus (#99716) üzenetére


Cassidey
senior tag

Ez már éhezés kategória egyébként. :U

(#99718) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Vótam atta pedig kb. 30 percen volt. Alig bírta a kötelező penzumot megcsinálni. Ráadásul az mikrosúlyokat se raktam vissza a táskába szóval a %-ok is elmentek de inkább felfelé tévedtem... Egy kábeles oldalemelésre volt időm még. Aztán gyógyvízben áztam 40 percet az jó volt. A diétám teljesen elbaxtam megint.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#99720) Shingen válasza HussarF (#99719) üzenetére


Shingen
addikt

:D

風林火山

(#99721) kolosanyi válasza HussarF (#99719) üzenetére


kolosanyi
veterán

Tapasztalatból mondom, hogy nem jön be ez a módszer. Az elmúlt hetekben volt alkalmam kipróbálni... ;]

(#99722) HussarF válasza kolosanyi (#99721) üzenetére

Mert amatőr vagy és nem látod, hogy a részletekben rejlik a lényeg. Hosszú, nyúlós sajt kelll rá, és finom, de nagy, íves mozdulattal, felülről kell a szájba tenni. Ezzel a technikával több energiát használ fel, mint amennyit ad. Máskülönben viszont hízlal, ezért jártál te is így. ;]

[ Szerkesztve ]

(#99723) userxy


userxy
őstag

Egy kis szösszenet Veganabolic

Wood kajára akartál példát csak miattad megkértem haverom hozza előrébb a témát :DDD

De úgy látom jól jöhet még pár embernek mert csak kínozzátok magatokat :DD

(#99724) Cassidey válasza userxy (#99723) üzenetére


Cassidey
senior tag

Azért az a felsőtest jól néz ki hallod, akármit is eszik. :D

(#99725) userxy válasza Cassidey (#99724) üzenetére


userxy
őstag

köki megafitnessbe akár személyesen is megcsodálhatod :D

Ott személyi edző :DDD

[ Szerkesztve ]

(#99726) Cassidey válasza userxy (#99725) üzenetére


Cassidey
senior tag

Én már kicsit oda vagyok kötve a Chilihez sajnos, szóval majd csekkolom ha linkeled. :D

(#99727) Woodslave válasza userxy (#99723) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Akkor most valaki hozzáértő magyarázza már el a thermodinamika törvényének ezen nyilvánvaló meggyalázását és hogy ennek miert az ellenkező következménye van mint amit gondolok.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#99728) userxy válasza Woodslave (#99727) üzenetére


userxy
őstag

Erre ugyanazt tudom mondani, mint tegnap :D

Kikell próbálni legalább 2-3 hétig :D Teljesen máshogy működik mint a normális kaja számolás

De kaptál példát, haverom pontosan most 83 kiló :D

És ezt eszi amit leírt !

[ Szerkesztve ]

(#99729) Woodslave válasza userxy (#99728) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Elhiszem. Bazmeg nyáron kipróbálom vegan power :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#99730) FollowTheORI válasza Woodslave (#99727) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mármint arra hogy ennyi kalória miért nem hízlalja?

A rostok miatt, meg a nyers volta miatt... elég jelentős rész fel sem szívódik, vagy kevésbé hasznosul.

Vagy mire? :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#99731) Woodslave válasza FollowTheORI (#99730) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ja. Erre :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#99732) userxy válasza Woodslave (#99729) üzenetére


userxy
őstag

Áprilisba elkezded nyárira még szálkás is leszel :DDD

Nem kell itt éhezni :D

(#99733) Cassidey

Woodon az izomtömeg megvan csak elő kellene csalni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#99733) Cassidey válasza Woodslave (#99731) üzenetére


Cassidey
senior tag

Én sem bírtam hízni egyébként nyáron, hiába a sok gyümölcs meg mogyoróvaj meg bármi, de izmosodni se nagyon izmosodtam.

(#99734) syl5 válasza FollowTheORI (#99730) üzenetére


syl5
őstag

Alpári leszek.
Mennyit szarhat... ;] :DDD

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#99735) Woodslave válasza Cassidey (#99733) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ja. Szóval köztem és a szálkásan izmos test között a napi 300 gramm elfogyasztott csmell áll :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#99736) Cassidey válasza Woodslave (#99735) üzenetére


Cassidey
senior tag

Hát nem tudom mi áll közétek, de "izmosabb" vagyok, mint nyáron. :D

[ Szerkesztve ]

(#99737) Woodslave válasza Cassidey (#99736) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Akkor is Ennyit edzettél?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#99738) Zola007 válasza userxy (#99728) üzenetére


Zola007
veterán

Nekem az a bajom, hogy akárhogy számolom, nem jönnék ki 900-1500-ból

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#99739) Cassidey válasza Woodslave (#99737) üzenetére


Cassidey
senior tag

Megvolt heti 5 edzi, de most több a súly/nagyobb az intenzitás az tény.

(#99740) Zola007 válasza Woodslave (#99731) üzenetére


Zola007
veterán

Párolt brokkoli, nyers répa, stb CH tartalmának jó ha 20-30%-a felszívódik..
Kíváncsi lennék mi történne, ha ugyanezt párolva, leturmixolva és emésztőenzimekkel előemésztve fogyadztaná..
Na jó, nem vagyok kíváncsi, mert tudom a választ: elhízna ugyanúgy mint nem vega kajával.
Vajon miért nem tudott 1600-2000 kcal vegyes étrenden lefogni, mikor pl az én elb.szott genetikámmal is sikerült 2000 kcalon heti 1 kiló fölött?
Jól néz ki, szó se róla, de szkeptikus vagyok a 800-1000g felszívódó CH ügyében. Ami meg nem szívódik fel, azt nem illik számolni. Én sem számolom a csontot amit a tányéron hagyok, pedig abban is van kalória.
De hogy ne csak a levegőbe beszéljek, februárban kipróbálom egy hónap erejéig, annyi, hogy napi 1x eszek majd húst, mert kíváncsi vagyok, nem hülye, de se tej, se tojás, se turmix, se zsír, se vaj...

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#99741) Woodslave válasza Zola007 (#99740) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ja. Csak akkor ennek a kalória számolgatásos dolog is per has kb. nem? Mindegy én amugy se számolok. Mondjuk csak viccelek mert tudom mi a probléma. A mai két rétes némi oreo meg a karácsonyi mézeskalács amit megtaláltam :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#99742) userxy válasza Zola007 (#99740) üzenetére


userxy
őstag

Ácsi Zola bácsi!

:DDD

A vegyes táplálkozásnál is a bevitt kalóriákat számolod. Ott sem tudod mennyi hasznosul pontosan.

Ugyan ez igaz itt is.

Úgyhogy a csontos példád nagyon erősen nem helytálló.

Továbbá sehol sem állította, hogy a húsos táplálkozással nem fogyott be 1600-2000 kcallal.
Vegannal sokkal jobb volt. Mert sokat lehet enni. De befogyott mindegyikkel.

(#99743) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Megmozgatta a fantáziám ez a vega dolog. Gyorsan csináltam egy elképzelt napra egy összesítést Myfitnesspalben, ez lett belőle:

Mindez megközelítőleg 1700 forintra jönne ki. Más kérdés, hogy ennyi hüvelyestől milyen állapotban lenne az emésztőrendszerem, gyanítom egész nap finganék mint állat. Mindenesetre érdekesnek érdekes.

(#99744) Zola007 válasza Woodslave (#99741) üzenetére


Zola007
veterán

Nagy százalékban zöldségalapú, zsírmentes étkezésnél - mint amit a srác művel - én nem látom értelmét egyáltalán kalóriát számolgatni, mert gyakorlatilag nem bírsz annyit enni, hogy pluszban legyél.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#99745) userxy válasza Zola007 (#99744) üzenetére


userxy
őstag

Úgy ám :D

de amikor én mondtam ezt Woodnak :D akkor is kért vmi mintát amit követhet :D

(#99746) kovsol válasza kolosanyi (#99743) üzenetére


kovsol
titán

Ezt én egy napig nem bírnám tartani. Még ha gyümölcs lenne, vagy friss zöldségek. Azt meg normális minőséget, és árút mindig csak szezonálist tudsz venni. Nyáron még talán megoldható lenne értelmes módon.

May the Force be with you!

(#99747) Zola007 válasza userxy (#99742) üzenetére


Zola007
veterán

Nyilván ott sem hasznosul minden, de lényegesen jobb a hasznosulási rátája egy tál fasírtnak mint egy tál reszelt sárgarépának.
Zöldségeket pedig nem véletlenül szokták főzni.
Pl. édesburgonya, borsó, tök, sárgarépa nagyjából 3-5x jobban hasznosul párolva mint nyersen.

Sárgarépánál maradva a répa sajátos tömör rostszerkezet miatt a béta-karotin biológiai hozzáférhetősége:
nyersen elrágva ~ 3 %
turmixolva 21 %
főzve 27 %
zsiradékkal főzve 39 %

(European Journal of Clinical Nutrition (2002) 56, 425–430)

Azért ez nagyságrendi különbség
Csak hogy példát vegyünk haverod nyers zöldségekből való említett vitaminbevitelére :P

Ezért mondtam, hogy ha ugyanazokat amiket most eszik nem nyersen, hanem párolva, főzve enné meg, akkor úgy hízna ettől a mennyiségtől mint a kisangyal.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy elhiszem hogy neki működik, hiszen nincs is benne semmi újdonság, de épp ezért ne legyen már úgy tálalva, mint aki megtalálta a Szent Grált

És abban nagyon igaza volt Woodnak, mikor írta a termodinamikát, ugyanis a fizikát és a biológiát nem lehet megkefélni, max szubjektíven tálalni a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#99748) userxy válasza Zola007 (#99747) üzenetére


userxy
őstag

Nincs is ez úgy tálalva. Csak a topic kezeli úgy.

Ez egy valós alternatíva ami működik. Csak itt sok a hitetlen és szent grálként kezeli mert nem ismeri vagy nem foglalkozik vele nem tom mi a jó megfogalmazás.

És nem hajlandó elfogadni, hogy hús nélkül is van élet és teljesen jól működik. Sőt diétába még jobban is :)

Vagy hogy pontos legyek. Jobban nem, kényelmesebben, mert éhezés nélkül lehet tartani :)

[ Szerkesztve ]

(#99749) Zola007 válasza userxy (#99748) üzenetére


Zola007
veterán

Viszont ti pedig azt fogadjátok el, hogy ez nem mindenkinek működik.
Félre ne érts, én nem ellenzem, de haverod is értse meg, hogy nem mindenkinek alkalmas erre a szervezete.
Haverodra mondja a művelt angol, hogy "gifted", azaz jó genetikája van, nem csak az edzéshez, hanem a vegán étrendhez is.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#99750) userxy válasza Zola007 (#99749) üzenetére


userxy
őstag

Én elfogadok mindent :DDD

Annyi közöm van a vegansághoz mint neked :D

De attól mint te is mondtad vkinél működik vkinél meg nem :D De a testépítés és az étkezés pont erről szól mindenki azt csinálja ami a szervezetének a legjobb.

De még itt sokan csak próbák nélkül mondják a dolgokra, hogy nem jó meg hülyeség. Addig haverom kipróbált már szinte mindent. És ő úgy állítja azt, hogy neki ez jó. :)

De személyi edzőként ő is arra törekszik, hogy személyre szabottan legyen jó. :) Nem erőltet senkire semmit.

Meg ha ránézel akkor látszik legalább rajta, hogy tudja, hogy mit csinál :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.