Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) kNG


kNG
senior tag

Szerintetek mennyi az ideális széria/edzés?

Mondjuk ilyen felosztásban:

1. nap mell-tric
2. nap hát-bicepsz-alkar
3. nap láb-váll
4. nap has

Tehát arra vagyok kíváncsi, hogy összesen mennyi szériát érdemes csinálni? Pl. mellre 12 szériát, és tricepszre 9-et, összesen ez így 21, vagy pl. hátra 12 szériát, bicepszre meg szintén 8-9et, így összesen megint 20-21 széria...

Elvileg ha edzel akkor 1 órán belül jó letudni az edzést (bemelegítés után számolva az 1 órát), mivel a tesztoszteronszinted addig nő, utána előjön kortizol bácsi, aki nem kívánatos hatást válthat ki, mint tudjuk...

A másik kérdésem pedig egy igen vitatott témában van...mégpedig

Szerintetek mi a fontosabb? Time under tension, avagy minél nagyobb súlyok emelése még "szabályos" formával?

Ez is egy igen vitatott téma, csakúgy mint a mennyi széria legyen 1 edzésen belül, sokan arra esküsznek (akiken már van is izomtömeg), hogy nagy súlyt kell emelni, és az utolsó 1-2 ismétlést akár el is lehet csalni...ők nem figyelnek annyira a gyakorlat negatív szakaszára, nem annyira lassan csinálják a gyakorlatokat...és akkor még finoman fogalmaztam...

A másik példa a time under tension, kisebb súlyok használata, viszont eszméletlen lassú, kontrollált formával... példa: Time under tension

És a vita, amire nincs egyértelmű válasz... Time under tension vs. heavy weights

Nektek mik a tapasztalataitok? Melyik módszer jött be jobban?

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#9052) meroly válasza deniro2 (#9048) üzenetére


meroly
veterán

Tavaly mell-váll volt. Gondoltam variálom kicsit és elvileg a tricepsz is sokat dolgozik mell-napon, úgyhogy az is jó oda. Valószínű ebből fakad a tricepsz-bicepsz szétválasztása is. Nem magamtól voltam ilyen "okos", valahonnan másoltam ezt a szétosztást meg a tavalyit is.

Tárogatás mell-tricepsz napon van, annak a kellős közepén.

Sajna húzódzkodás tényleg nincs, pedig kurva jó lenne hátra is bicepszre is, de végignéztem itthon minden lehetőséget, csöveket, stb, de sehol nem tudom kivitelezni. :(

(#9050) Dexar007: régebben én is mindig bedurrantottam mielőtt mentem valahová, most már nem foglalkozok vele, úgy is jól néz ki ha nincs bedurranva :DDD

(#9051) kNG: engem is érdekel ez a téma. Annyi a személyes tapasztalatom hogy nekem pl jobb a kis súly több ismétlés, mert azt nem csalom el és attól sokkal jobban van izomlázam/izomfájdalmam a rákövetkezendő napokon. Eddig mondjuk csak a bicepszet "teszteltem" mindkét variácóban, ott jobban bejött a kis súly több ismétlés.s

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#9053) kNG válasza meroly (#9052) üzenetére


kNG
senior tag

"100" places to do pullups

meroly: én egy time under tension motherf*cker vagyok, bár nem annyira mint Health4Thought, de közel annyira...viszont most hogy így csinálom a gyakorlatokat 1 ideje kíváncsi vagyok a másik oldalra is...

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#9054) meroly válasza kNG (#9053) üzenetére


meroly
veterán

:))
Kár hogy ismétlődik és végül olyan 10-15 lehetőség van max, nade veszek egy traktort az a legjobb :DDD

Impossible is nothing

(#9055) kNG válasza meroly (#9054) üzenetére


kNG
senior tag

Azért is tettem idézőjelbe hogy "100" hely :) de egyébként tényleg van megoldás ha nagyon akarod...én a helyi focipályára jártam ki mindig, és a kapun húzódzkodtam...akkor is amikor kint -10 fok volt, szar ügy, amikor pont aznap szakad a hó, mikor hát-bic nap van... :) de aki igazán akarja az talál helyet, aki meg nem, az meg talál kifogást (no offense)...hidd el nem akarod kihagyni ezt a gyakorlatot legalább addig, amíg el nem jársz edzőterembe, mert nagyon le fog maradni a hátad..sajnos tapasztalatból beszélek...

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#9056) deniro2 válasza meroly (#9052) üzenetére


deniro2
senior tag

A tavalyi tervedben van a tárogatás a vállbólnyomás meg a dt oldalemelés között...
A karom nekem egyáltalán nem durran melledzésen, lehet valamit jól csinálok... ;]

(#9049) jookoma: ja, ezek az alapgyakorlatok

(#9050) Dexar007: kart lehet csinálni szuperszettben, szerintem úgy a legjobb
Láb mellé meg nem szokás semmit tenni, lévén a legnagyobb izomcsoport, utána már csak pinalegyezni lehet

[ Szerkesztve ]

(#9057) Radnix válasza kNG (#9051) üzenetére


Radnix
senior tag

álljunk meg egy kicsit!!! minden működik egy darabig... 8-12 hetes ciklusokban gondolkozz, de addig tartsd magad a tervhez. Különben meg nem az fogja meghatározni, hanem, hogy 1, 2 vagy akár 3 év múlva lemész-e még a terembe és megküzdesz-e a vasakkal. Semmi sem fontosabb a következetes munkánál.

(#9058) meroly válasza kNG (#9055) üzenetére


meroly
veterán

Jogos, újra átnézem a lehetőségeket otthon. :K

(#9056) deniro2: ja igen, tavaly ott, mert akkor mell-váll-at vontam össze.
Mell napon nekem se durran be a karom.

(#9060) Radnix: ok, először megpróbálom a rendeset kisebb súllyal, aztán amit írtál, kösz :R

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#9059) kNG válasza Radnix (#9057) üzenetére


kNG
senior tag

1 pont a time under tension-nek... + ugye idő, ezt én magam is tapasztaltam...pont erre gondoltam én is, a másik módszerrel szerintem lazán lesérülhetnék, főleg hogy nekem vékony csuklóm van...köszi a véleményedet, megfogadom a tanácsod!

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#9060) Radnix


Radnix
senior tag

Ja az oldalemelés elhagyása témához: ne bassz ki magaddal, ne hagyd ki, csak ha siklóvállakat akarsz, ha meg nem érzed próbáld meg egykézzel, kb 45 fokban döntött padon oldaltfekve...

(#9061) Sotho válasza kNG (#9055) üzenetére


Sotho
őstag

de aki igazán akarja az talál helyet, aki meg nem, az meg talál kifogást- nembaj ,eljön majd hogy az élet igazi feladatok elé állít és nem fogsz ilyen dolgokon gondolkodni hogy hol húzódzkodj. :U "no offense"

(#9062) kNG válasza Sotho (#9061) üzenetére


kNG
senior tag

? dafuq? :D ez most hogy jött ide? :D mondanál konkrét példát? :D kíváncsi vagyok xDDDDDDDDDDDDD

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#9063) Ijk


Ijk
nagyúr

Láb volt, adta. Mostanában lábtolón az utolsó széria után várok (agonizálok) 10-15 másodpercet és még beletolok hatot. Iszonyatosan fájdalmas, alig bírok felkelni, nagyon jó. :D

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9064) Sotho válasza kNG (#9062) üzenetére


Sotho
őstag

Aki kiváncsi....
Újra és újra előjön ez a gyermeteg -aki igazán akarja az... aki meg nem azmeg....-Feketén fehéren. Miközben miről van itt szó? A húzodzkodásról. :U
Értem én hogy gyúrós topik de azért ne állítsunk már be egy mozdulatot vagy edzésmódszert ilyen életünk legfontosabb dolgának. Fiatalok, más dolguk még nincs de majd lesz ez volt a mondanivaló lényege.

fórum nyelve madzsar! :)
nyugodt vagyok nyugi majd elalszok. :)

[ Szerkesztve ]

(#9065) kNG válasza Sotho (#9064) üzenetére


kNG
senior tag

Take a chill-pill bro :D :C

Ki állította be az élete legfontosabb dolgának? :D Mi van veled, semmi? :D
Ez egy gyúrós topik...gyúrós topikba a gyúrásról fogok beszélni nagyrészt, nem pedig másról...a húzódzkodás meg egy alap gyakorlat...ha valakinek pl. sérült a háta, akkor nem csinálhat csomó gyakorlatot, az megint más...de meroly-nak ha jól tudom nem az, és én segíteni szeretnék neki...mivel otthon edz, így ez a megoldás (véleményem szerint) a legjobb!

Fiatalok, más dolguk még nincs... - még jó, hogy ennyire ismersz engem, miközben eddig 1 mondatot váltottunk, az is annyi volt hogy jót kívántam neked a felépülésedhez... én sem ismerek innen senkit, nem is állítom senkiről azt hogy "hőő neked csak ez a dolgod, vagy neked az a dolgod..."

Egyáltalán milyen alapon ítélkezel felettem, ha azt sem tudod ki vagyok, honnan jöttem, min mentem keresztül, és mi a dolgom? Nincs más dolgom? Ember a 2. államvizsgámat fogom letudni jövő héten a 2. szakommal, és nem azért a második mert az elsőn megbuktam volna...mindezt 22 évesen ösztöndíjas átlaggal...szerinted nekem nincs dolgom? Sőt mondok neked valamit, ezen kívül is rengeteg dolgom van, és az államvizsga csak 1 nagyon kis szelete a nagy tortának ha érted mire gondolok...

Az hogy te fiatalabb korodban nem élted ki magadat, vagy nem azt csináltad amit szerettél volna, az nem az én gondom-bajom...rendezd le magadban de másnak ne akard már ezért elrontani a jó kedvét... :DD :N

A fórumba meg úgy írogatok, ahogy akarok, ha sértőnek találod nyugodtan szólj 1 modinak, és akkor letiltanak..nemhinném hogy erre sor kerülhetne, tekintve azt, hogy semmi sértőt nem mondtam senkinek...

És tudod mit? Ha más dolgom lesz én akkor is fogok edzeni, lehet hogy nem ezt, lehet hogy mást, de a sport nekem az életem része, mint ahogy mindig is az volt, egészen kiskorom óta sokféle sportot kipróbáltam...nekem a sport mindig "az élet legfontosabb dolga lesz" ahogy te mondod, mert nem akarok a környezetemből mintát venni, ahol emberek az alkoholizmusba süllyedtek...de bocsi nekem semmi dolgom, bajom, feladatom... :U

Ja és még egyszer bocsi, hogy a topikba ON témát mertem írni! :D

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#9066) Tamoo válasza meroly (#9046) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem akarom tudni hogy végzed a gyakorlatokat.
Többek között ezért érzem előnynek, hogy az itthoni bohóckodás előtt jó pár évet edzettem teremben is.

(#9067) #11527168 válasza Sotho (#9064) üzenetére


#11527168
törölt tag

Ezzel egyetertek. Azert ennek az egesznek reszben az egeszsegrol is kene szolnia, de hogy valaki annyira belebuzuljon az egeszbe hogy telen az udvaron huzodzkodjon hogy 2 millimetert tobbet fejlodjon ...
Ezt az eszmet faszan beleverte mindenkibe Valaki. "Csak eddzel meg csirkerizsezz semmi mas vagy puhany vagy". Tegnap is ket gibbon minimum lazasan lent edzett. Megkerdeztem hogy mi a raknak jottek: "Nem akarunk visszafejlodni meg kihagyni 1 hetek. Meg kemenyek vagyunk, nyomjuk igy is"

Pfff.

Kng: az a baj hogy nem kene ilyen fantasztikus tanacsokat adni. Van a topikban aki pro modon uzi az edzest (ertitek) megse akarja rabeszelni a kezdoket hogy ugy edzenek mint o "segitseggel"

[ Szerkesztve ]

(#9068) meroly válasza Tamoo (#9066) üzenetére


meroly
veterán

Még szerencse hogy ez nem látszik rajtad. ;]
Ha nem akarod tudni, ne olvasd el, ennyi.

(#9065) kNG: ne vedd fel mindig, mondjuk Sotho válaszát kicsit magamra is vettem én is, de lesz@rom. ;]

Épp be akartam írni, hogy azért nagyritkán veletek is lehet normálisan ON-ban beszélgetni, de már visszaszívom, vagyis módosítom arra hogy egyesekkel lehet.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#9069) kNG válasza #11527168 (#9067) üzenetére


kNG
senior tag

Erről annyi a véleményem hogy van stílus és stílus között is különbség... felőlem lehet valaki rocksztár is, ha úgy beszélne velem mint 1 darab sz*rral, akkor én is úgy beszélnék vele mint 1 darab sz*rral...és nagyon nem érdekel hogy kiről van szó...

A másik: Igen, az egészségről kéne szólnia...hát ha te az egészségért sportolsz, akkor ez nem a te sportod...köztudott hogy a súlyzózás nem éppen az egészséges életmódról szól annyira, mint hinnéd...nemhiába olyan sok a sérülés...

A -10 fokban úgy mentem ki, hogy volt rajtam 2 nadrág, 2 pulóver, 1 sál körbetekerve a nyakamon és az arcomon, és a szemembe húzva a sapka...oké, még mindig nem egészséges vegyük úgy, de ha ezt nem bírom ki, akkor akár ki se menjek az utcára, mert akármi baleset történhet...

De erről meg az a véleményem, hogy egészségesebb ez, mint amit sok mai fiatal csinál, hogy matt részeg lesz minden egyes nap... nem a bulizás ellen vagyok, de mindent csak mértékkel kéne csinálni...ne félj amikor megfáztam nem mentem ki húzódzkodni a -10 fokba...

Csak csirkerizs meg stb. - Zöldséget, gyümölcsöt, csirkét, rizst, zabpelyhet, tojást, halat, túrót eszek... és ezen kívül még többfajta húst is... ha valami alapkaját kihagytam, akkor szólj...1 nap 4 fajta kaját eszek, és sz*rok rá arra hogy pl. a túrónak alacsonyabb a biológiai értéke mint a húsnak, vagy a tejsavó fehérjének, mert ezt is hülyeségnek tartom...

Az addig oké, hogy kímélni akartok...de attól még nem kéne minden fiatalt 1 kalap alá venni, főleg úgy, hogy Sotho (ha jól sejtem) most tért vissza a topikba, és összesen (mostmár) 2 mondatot váltottunk egymással...

Aydan újra: Én értem hogy mit mondasz, de végeredményben (ha olyan mint a legtöbb fiatal) úgyis a saját feje után megy! Én elmondtam, hogy ÉN mit csinálok, Ő azt csinál amit akar, vagy megfogadja a tanácsomat, vagy nem...melyik a jobb? Az ha lemarad a háta, vagy pl. az alsó hátára, vagy a hasizmaira nem figyel (stabilizáló izmok) se a hátára...és akkor majd a melle szépen felfejlődik a hát meg elmarad és akkor görbén fog járni, vagy komolyabb egészségügyi problémái lehetnek ebből...ha ismernél, vagy edzettünk volna már együtt, akkor látnád hogy én elsődleges szempontnak tartom a biztonságot, és utána jöhet az, hogy ki mennyit emel... amikor terembe jártam akkor is kint hagytam az egomat az edzőtermen kívül, és kint is fogom...ezért is mondogatom mindig hogy nem szabad másokhoz méregetni magad, mert mindenki más...

De lezárnám TMW mondással...It's just advice..you don't have to follow it...you can do whatever the F*CK you wanna' do! (végeredményben úgyis övé a döntés)...

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#9070) Tamoo válasza #11527168 (#9067) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"valaki annyira belebuzuljon az egeszbe hogy telen az udvaron huzodzkodjon"

Rólam beszélsz? :F :DDD

Tudom nem ez a mondandód lényege, de én a húzódzkodást nyomom kint hóban, fagyban, esőben. ki nem hagynám. Nem tudom itthon kiváltani semmi mással.

(#9068) meroly: Ez van, ennyire jutottam. De még jó hogy csak maximum a tőlem izmosabbak véleményére adok, meg Wood-éra. ;] (csak tesztelem olvassa-e a topikot :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#9071) deniro2 válasza meroly (#9068) üzenetére


deniro2
senior tag

Tamoo melléd állna lehet más lenne a véleményed... ;] Kérdezd meg tőle, hogy 77 kilósan mekkora a karja, vagy a mellkasa, aztán szedd elő a centit és gondolkodj el... ;] ;)

(#9072) #11527168 válasza kNG (#9069) üzenetére


#11527168
törölt tag

Ööö. Na kezdjuk ott hogy "nem az en sportom?" Na ne rohogtess. Mar 1X eve edzek, lattam ezt-azt. A kajas dolgot nem konkretan rad irtam, nem kell mindent magadra venni. B. nezetet irtam le amivel behulyitette a fiatalabbakat. En nem mondom hogy igyon barki, meg dicseretes hogy komolyan veszed a dolgot. DE nem kell atesni a lo tuloldalara. Erre probalt Sotho is utalni. Lesz majd neked is az edzesen kivul fontosabb dolgod, akkor meg ugy fogod erezni hogy szar az amit csinalsz

Tamoo azert te is erzed hogy ez tul hardcore xD De ez a ti dolgotok, ha igy tudjatok megoldani.

Kng2 ertelek ez oke is. De tobbet nem tudok ra mondani. Attol hogy te jol csinalod attol meg lehet hogy mas elbassza magat vele. Abban azert remelem egyetertunk hogy nem ez az altalanos edzesmodszer. Egy kezdonek biztonsagosabb a terem

[ Szerkesztve ]

(#9073) Eagl3


Eagl3
veterán

Ez a topic egyre mélyebbre süllyed... :D

(#9074) deniro2 válasza kNG (#9069) üzenetére


deniro2
senior tag

Nem akarsz nicket váltani, mondjuk regényíró bajnokra? ;]
Én általában mindent elolvasok itt, de ne haragudj, ezeket az 5 percenként 4000 karakteres szösszeneteidet már szkipelem... ;)

(#9075) Eagl3 válasza deniro2 (#9074) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem az a gond, hogy ennyit ír, hanem, hogy tartalmilag gyakorlatilag nulla.

(#9076) kNG válasza #11527168 (#9072) üzenetére


kNG
senior tag

B.-t ki nem állhatom, róla röviden ennyit, és mindenkit küldök tőle olyan messzire, amilyen messzire csak lehet...se a stílusa nem helytálló, se a túlzott agymosása ahogy a nyúlport reklámozza...miközben rohadtul felesleges olyan szinten, ahol mi vagyunk...

A nem a te sportodat úgy értettem, hogy ha KIFEJEZETTEN az egészségért csinálod (és nem érdekel az izomtömeg, stb.) akkor valóban nem feltétlenül ez a legjobb választás véleményem szerint...alapból az emberi test nem arra lett kitalálva hogy pl. 100+ kg teherrel a nyakában guggoljon...de csak 1 példát mondtam...

Ha 10+ év alatt megtartottad az egészségedet, és még csak 1 kis sérülésed sem volt, akkor gratulálok (őszintén), mert vagy nagyon tudtál vigyázni magadra, vagy nagyon nagy szerencséd lehetett...fiatalabb korodban azért te is feszegetted a határaidat (gondolom én).

"Lesz majd neked is az edzesen kivul fontosabb dolgod, akkor meg ugy fogod erezni hogy szar az amit csinalsz. Erre probalt Sotho is utalni." - NA ezt viszont megfogadom, valószínűleg jól ráérzett arra hogy milyen embertípus vagyok (a végletek embere), és ez tényleg nem jó...de ha ezt ő is így mondja el, ahogy Te leírtad, akkor hidd el nem úgy reagálok, ahogy az imént... ha valakivel meg akarsz értetni valamit akkor nem feltétlenül a személyeskedő stílus a megfelelő (legalábbis az én esetemben ez nem hatásos, lehet másnál igen)...

Igen, egyetértek, egyértelműen biztonságosabb egy terem a kezdőnek...sőt, mindenkinek...

#9074 deniro2: Ha megmondod hogy hol lehet, akkor igen! ;]

#9075 Eagl3: Majd igyekszem ezentúl rövidebbre fogni... ;)

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#9077) Tamoo válasza #11527168 (#9072) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én sajnos csak így. De hc-nak nem hc az a 10perc amíg rendesen felöltözve letudom azt a pár sorozatot.

(#9078) Ijk válasza meroly (#9068) üzenetére


Ijk
nagyúr

A helyedben nem szólogatnék be neki:

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9079) #11527168 válasza kNG (#9076) üzenetére


#11527168
törölt tag

Igen, az elején én is hajtottam magam, fontos volt a nagy bicepsz, stb. De ezzel mindenki így van. Most már 50-50% az egészség része, de lehet hogy még több is. Magyarul már nem tervezem hogy megváltom a világot a testemmel :D De azért kihozom amit normál keretek közözz ki tudok magamból, ami még nem megy más dolgok rovására. Nem guggolok már 100+ súlyokkal, egy elég komoly egészségügyi probléma miatt (semmi köze az edzéshez!) de csinálom amit tudok és faszán megy, úgy érzem így is tudok elérni egy jó formát.

Tamoo akkor megnyugodtam, már kezdtem azt hinni hogy te is elkezdtél félmeztelenül Hanibálozni a játszón :DD

[ Szerkesztve ]

(#9080) kNG válasza #11527168 (#9079) üzenetére


kNG
senior tag

:R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#9081) meroly válasza deniro2 (#9071) üzenetére


meroly
veterán

Nem kell hogy mellém álljon. De ha bunkó stílusban ír, én is abban fogok. Normálisan kérdeztem, beszélgettünk itt délelőtt, erre meg beszol hogy nem akarja tudni. Hát akkor ne akarja, leszarom. Én nem hasonlítom magam hozzá (és senkihez sem) több okból is. Genetikailag mások vagyunk meg régebb óta is csinálja.

Ijk: majd ha ő sem szól be, én se fogok. De tőlem nyalhatjátok egymás seggét nem érdekel, meg poént is értem, de mindennek van határa azért.

A legértelmesebb hszek egy jó ideje kngtöl jönnek. Igaz kicsit hosszúak :)

Impossible is nothing

(#9082) God Vazzeg válasza #11527168 (#9079) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nem zárja ki az egészség azt hogy izmos legyél! Nem kell választani, megy együtt is :K

(#9083) Tamoo válasza meroly (#9081) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha szerinted ez beszólás volt....na meg még ha az is... :D mindegy hagyjuk, mindenesetre nincs lelkiismeret furdalásom.
Még segíteni is próbáltam... de ha megsértődtél távozhatsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9084) kNG válasza meroly (#9081) üzenetére


kNG
senior tag

Azért alapvetően mindenki segít... tény hogy van egyfajta stílusuk, de a tanácsok amiket adnak jók, és legfőképpen jóindulatúak...én is legalább 3 ember tanácsát fogadtam meg eddig, és ma is tanultam valami újat, ami nagyszerű...a stílus nekem sem mindig fekszik, de ez itt már régebben is így volt...

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#9085) meroly válasza Tamoo (#9083) üzenetére


meroly
veterán

Sértődik a tököm. Én nem vettem annak csak ijk titulálta úgy. Tudom hogy próbáltál, el is olvastam és meg is fogadom és meg is köszönöm a jó tanácsot általában mert így neveltek. A másik témához: nekem első a családom és a gyerekem utána jön a kondi. 28 vagyok amúgy és két éve kondizom. És büszke vagyok arra amit elértem. Ennyi. Viszlát. Megyek gyúrok inkább :)

Impossible is nothing

(#9086) wertigo1984 válasza Tamoo (#9070) üzenetére


wertigo1984
őstag

En a jatszoteren a hintaallvanynal csinalom telen nyaron hoban fagyban a huzodzkodast. Valahogy plusz erzest ad.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#9087) littlelion21


littlelion21
addikt

Amiket ma tudtam meg:

- a gyúrás egészségtelen, "nem erre vagyunk kitalálva", 4 dolgot csinálhat az ember, amivel nem teszi tönkre magát: úszás, futás, kerékpár, gyaloglás.

- a fehérjekészítmények doppingszert tartalmaznak, valamint megkötik a vizet, ami felfújt, látszatizmokat eredményez, ha egy hétre befejezzük az edzést, összeesünk mert a víz távozik a szervezetből. Ráadásul tönkreteszik a vesét.

- ezek az izmok semmire sem jók, meg lehet nézni xy bácsi a határban mennyit tud kaszálni, míg az erőemelők 5 perc után kifulladnak.

- xy rokonom a rendőrségnél orvos, a nagydarab kommandósok gyengék, egy vékony rakodómunkás 1 ütéssel szana-széjjel törné őket, csak taktikában erősek, meg az elfogott hátán tudnak térdelni.

- 40 évesnél idősebb erőemelők nem véletlenül nincsenek.

- a "money-making" (sic!) áldozata vagyok, a marketing hatására megvettem a sok káros szert, meg elmentem a terembe, persze a teremtulaj - ha valaki rosszul lesz/károsodik az egészsége - mossa kezeit.

Mindezt egy kardiológus főorvostól (!) bzmeg, reakcióként szűk negyed órában, miután a "mit sportol" kérdésre azt a választ adtam hogy "kondizok".
Eleinte tátott szájjal hallgattam, azután már vártam hogy mikor jön a kandi-kamera, a bullshit ilyen koncentrációjával még sohasem találkoztam, még mindig ezen dühöngök.

(#9088) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Amióta a sárgán volt cikk a különböző izomtípusokról én is a rövidebb nagyobb terhelésre megyek rá hasazáskor és úgy érzem van értelme, nem írtak hülyeséget. :U

Viszont egyre jobban rühellek hasazni, pedig már azt hittem nem lehet fokozni. :DDD

(#9089) Jim-X válasza littlelion21 (#9087) üzenetére


Jim-X
őstag

Remélem utána mondtad neki, hogy ülj le egyes...Viszlát! ;]

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#9090) Ijk válasza meroly (#9085) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hálistennek, viszlát.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9091) deniro2 válasza Tamoo (#9088) üzenetére


deniro2
senior tag

Nem akarok okoskodni -főleg, mivel (még) nem is hasazok-, de nekem soha nem volt világos, hogy miért is kellene hasra 1000 ismétlést végezni saját súllyal, ha nagyobb kockákat akar az ember, mikor ez semelyik másik testrésszel sem működik...

littlelion21: neki sem kell mindenhez értenie, bár tény, hogy észt sem kellene osztania totál tájékozatlanul.. Mondjuk a vizes dolog alapja nem hülyeség, valóban sok vizet köt meg a glikogén, ami edzés nélkül nem marad meg.

[ Szerkesztve ]

(#9092) Jim-X válasza deniro2 (#9091) üzenetére


Jim-X
őstag

Ki mondta hogy kell? :F :))

A játék az nem játék!

(#9093) deniro2 válasza Jim-X (#9092) üzenetére


deniro2
senior tag

Nem tudom ki mondta, de ez a gyakorlat, látod, 10 éve edző ember is rácsodálkozik, hogy a hasizom is olyan, mint a többi...

Még a főorvoshoz annyit, hogy valóban nem következik a kondi és a kitartó izommunkára való képesség a nagyobb izomtömegből, mivel két különböző izomrost létezik és pont nem a tömeget adó vörös, ami az állóképesség alapja...

[ Szerkesztve ]

(#9094) Yeffy válasza littlelion21 (#9087) üzenetére


Yeffy
veterán

ennny, topik zárható, viszlát ;]

inkább nem is fűzök hozzá semmit, felesleges... még jó, h orvos... :U

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9095) birooo


birooo
tag

Sziasztok!

Lapsúlyos gépekről van valakinek konkrét tapasztalata, vélemyénye? Kinéztem kettőt, de szeretnék egy megbízható és sokáig jól működő gépet venni. Ezek lennének:

http://www.arnoldgold.hu/GS_Tower

http://www.arnoldgold.hu/ISL_Star_Tower

Ha lenne jobb gép amit javasolnátok, azt is szívesen venném. Köszönöm előre is.

(#9096) #11527168 válasza God Vazzeg (#9082) üzenetére


#11527168
törölt tag

Reméljük, azon vagyok :)

littlelion21 ez így tényleg vicces, de miért is kéne értenie a testépítéshez egy kardiológusnak? Főleg ha diagnosztikával foglalkozik. Maximum sztereótipiákat tud mondani mint bárki más, nem nagyon járnak izmos emberek köreibe, de tényleg nem kéne ijesztgetni meg hülyeségeket mondani olyanról amihez nem ért valaki.

[ Szerkesztve ]

(#9097) meroly válasza Ijk (#9090) üzenetére


meroly
veterán

Boozyk vagytok mind, de jó itt lenni, mindig megadja az alap adrenalin szintet a délutáni edzéshez :DDD

Hát-váll vót, atta nagyon, jót tipp volt, hogy betegyem újra az oldalemelést, ebből holnap nehézkes kabátfelvétel lesz asszem. Úgyhogy ha csuklotok, az nekem köszönhető ;]

Egyébként találtam helyet a húzódzkodásra, pince ajtó feletti terasz széle elbír, úgyhogy majd utána olvasok a gyakorlatnak és beépítem valahova.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#9098) littlelion21 válasza #11527168 (#9096) üzenetére


littlelion21
addikt

Pontosan, ha nem ért hozzá, akkor ne pofázzon bele, főleg ne ilyen ordas nagy lózungokat.

Elképzeltem hogy ott ül egy 17 éves srác az anyjával és előadja a doktor úr ugyanezt, valószínű a srác többet az életben nem mehetne terembe (legalább is amíg otthon lakik)...

Jah, még valami: szimpla kivizsgálásra mentem (volt pár szívbetegség a családban), a kartonra azt is felvezettette a asszisztensnővel hogy "fehérjekoncentrátumokat szed". omfg...mintha heroinista lennék...

deniro2: való igaz, bizonyos területeken némi igazságot fel lehet fedezni a mondandójában, de ez az abszolút véletlen kategória, magyarán fogalma nincs a dolgokról. Orvosi képességeit nem kérdőjelezem meg - bár a fene tudja, aki ennyi marhaságot képes összehordani, nem állhat túl közel a Mensa-szinthez...

[ Szerkesztve ]

(#9099) headhunter


headhunter
addikt

Több gyakorlat, kevesebb széria vagy kevés gyakorlat, több széria egy izomcsoportra? :F

pl.: Váll...

3-4 gyakorlat, 5-6 széria
6 gyakorlat, 3 széria

(#9100) Tipo16V válasza headhunter (#9099) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

szvsz kevesebb gyakorlat

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.