Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49051) ígyvanferi válasza Dottorei (#49050) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mehet majd a tetanus elleni oltás a végén. Szerintem a mozgása még ugyanolyan.

[ Szerkesztve ]

(#49052) Dottorei válasza ígyvanferi (#49051) üzenetére


Dottorei
tag

kiharapta a covid chip-et

(#49053) k5.20 válasza ígyvanferi (#49041) üzenetére


k5.20
senior tag

Hajszálnyi hiányzott... csodálatos teljesítmény!
Talán ha az utolsó kilométereken nem bajlódik annyit az órájával... persze biztos nem ezen múlott...

(#49054) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

csajoknál mennyi a csúcs?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#49055) tomcica válasza ígyvanferi (#49049) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aaaa mekkora vegjateeeek...aaaa....Jim legenda :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49056) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#49054) üzenetére


ígyvanferi
addikt

6:33:11. (Zárójelben ideteszem, hogy az 3:56-os tempó... 100 km-en...)

Hihetetlen volt. 11 mp. Azt hittem a breaking2-nál drámaibb rekorddöntési kísérlet nem lehet elképzelhető. Hát de. 100 km-en 11 mp-cel kicsúszni az időből.

[ Szerkesztve ]

(#49057) sharp4 válasza Dottorei (#49045) üzenetére


sharp4
őstag

Áztam, futottam, estem, keltem, tiszta sár lettem. Nem volt egy egyszerű futás :)

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#49058) inf3rno válasza ígyvanferi (#49056) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Durva.

Buliban hasznos! =]

(#49059) Never79 válasza tomcica (#49055) üzenetére


Never79
tag

Az!!! Van még ilyen futó, aki aszfalton és terepen is nagyokat alkot?

(#49060) zzola válasza ígyvanferi (#49056) üzenetére


zzola
félisten

:Y

(#49061) Peterhappy válasza ígyvanferi (#49056) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szerencsetlen... Ez tenyleg nuansznyi kulonbseg...

(#49062) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#49056) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nem is volt őszinte a mosolya. Gondolom nem hivatalosan mért körülmények között futott ő már ennél gyorsabban (csúcsot is)....emiatt is lehet pipa. Az adott napon "csak" ennyi volt benne.....mindenki más örülne ennyinek is :) pl a 2. helyezett is. Nemigen lehet előre jósolni, hogy melyik napon tudjuk majd leadni a legjobb teljesítményünket amire képesek lehetünk.....ennyi

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#49063) tomcica


tomcica
Topikgazda

[kép]

Felenk is kopkodos iram volt,ez valtogato iramjatek...de "hosszu eros tempo" edzesnek szamit.Vegre nem fujt nagyon a szel,nem volt hideg,meg ilyenek ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49064) Hi!King


Hi!King
őstag

Kipróbáltam a húzódzkodó rudat. Ajtóba tényleg alkalmatlan, ha úgy beletettem, hogy ne essen le, akkor olyan szinten feszítette, hogy az illesztésnél elkezdte szétszedni az ajtót ( nem veszi észre az, aki nem tudja, de én látom a "művemet"...), vissza is akartam vinni, aztán végül a wc-ben faltól falig feltettem. A nagyobb változat jó lett volna a zuhanyzóhoz is, de nem akarok azzal vesződni, szóval marad a wc-ben, ott pedig úgy tettem fel, hogy állva épp elérem.

Szerk. most meg megyek futni az új cipőmben, remélem beválik.

[ Szerkesztve ]

(#49065) tomcica válasza Hi!King (#49064) üzenetére


tomcica
Topikgazda

kerjuk a beszamolot :K nekem csak az ultralight Kiprun van,de az jofele

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49066) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#49062) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én nem vagyok azért ennyire biztos abban, hogy futott valaha ilyen távon gyorsabbat. Csak úgy edzésen nem megy ilyennek neki senki, meg amúgy is a terep az ő terepe ( :B ). '19-ben volt egy 50 mérföldes hasonló esemény, akkor a Carbon X első verzióját promózták, azt ott sikerült 3:36-os tempóval lefutnia, 4:50:08 volt az ideje. Az a tempó pont kiadta volna 100 km-en a 6 órán belüli eredményt. De ott se ment a célvonal után még tovább 20 km-t, hátha kiadja. :)

[ Szerkesztve ]

(#49067) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#49066) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Hát, ezt csak ő tudhatja....Lehet hogy igen, de szerintem kicsi az esélye, hogy pont tegnap volt eddigi élete csúcsformájában.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#49068) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok!
Szeretnék magamnak összeállítani egy Résztáv (intervall) edzést, ebben kérnék tőletek segítséget távban, tempóban, milyen távok legyenek benne? Természetes leírom amire szükség van. :R

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#49069) tomcica válasza BenQhunria (#49068) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez azert elegge osszetett dolog,attol fugg mi a cel.
Minden edzesterv v. vaz osszeallitasanal ez legyen ez elso: "Mi a celja annak az edzesnek,annak napnak,annak a hetnek,annak a ciklusnak?!"

Resztavozhat az ember alapozasnal is,rovidebb gyorsabb (sok pihenovel h a pulzus ne maradjon fent) ismetlesek (150-200m).Lehet hosszabb konnyu tempo darabolva pl: 1000-2000-3000m-es resztavok (itt lehet rovidebb es/vagy gyorsabb piheno).
Lehet resztavos edzes emelkedore,ha erot epit az ember.

Meg persze elezesnel lehet versenytempo osszefuzese resztavokkal (hetrol-hetre roviditve a pihenot),illetve versenytempotol gyorsabb sebessegek edzese szinten resztavokkal.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49070) Studi válasza Hi!King (#49064) üzenetére


Studi
addikt

pöcköt nem adtak hozzá? ha azt felfúrod az ajtófélfába, akkor nem kell úgy befeszíteni, hogy széttolja a keretet.

(#49071) bandus


bandus
veterán

ha valaki jó áron belefutna 35-ös vagy 36-os shield pegasusba dobja már be a csoportba plz :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49072) ígyvanferi válasza bandus (#49071) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Lemaradtál múlt héten a sportfactory-nál 20 ezerért árult 36-os shieldről ezek szerint. :((( Vagy a lila betét miatt nem játszott? De majd figyelgetem, hátha felbukkan máshol is.

[ Szerkesztve ]

(#49073) tomcica válasza ígyvanferi (#49072) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem pont az a lila betetes van (36 shield) , ma hajnalban tette a dolgat az olvado latyakban :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49074) xy.zsolt válasza tomcica (#49073) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én kihagytam, talán hiba volt. A Li-ning-et meg kínomban a rendelés másnapján lemondtam mert úgy fájt akkor a térdem, hogy ráállni sem tudtam. Szerencsére most már napok óta futok, úgy ahogy javasoltad....és úgy néz ki működik. Tegnap 37km bringázással melegítettem be 2km futáshoz :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#49075) LanyUs válasza tomcica (#49073) üzenetére


LanyUs
senior tag

Stinson 6 ATR is! Imádja a vegyes terepet! Szeret dolgozni a nehezebb körülményekben ( ma jég volt még reggel nálunk ). Ma reggel nem adta még alapozáshoz sem, néha ilyen is van, szerencsére ritkán. 1 óra már úgy elillan, mint a sicc :)

A tiszta levegő az, amikor futás közben érzed a fenyőfa illatát... A mai olyan volt ...

(#49076) bandus válasza ígyvanferi (#49072) üzenetére


bandus
veterán

nem figyeltem sajna, a lila kifejezetten tetszett is volna :( na majd legközelebb

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49077) tomcica válasza xy.zsolt (#49074) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ma bontom a Salomon Ride 2-t,eljott az ideje.Laza delutani futas a terv. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49078) ígyvanferi válasza tomcica (#49077) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én ma egy sört fogok bontani, mert az elmúlt 6 napban zsinórban volt futás. Rég volt már ilyen, tegnap nem is voltam túl friss a hosszún.

(#49079) tomcica válasza ígyvanferi (#49078) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jol teszed :K :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49080) borbelyfer válasza bandus (#49076) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

[link] 44es méretben van csak hátha pont akkora kell :)

(#49081) BenQhunria válasza tomcica (#49069) üzenetére


BenQhunria
tag

Köszönöm. :R

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#49082) Perillustris válasza ígyvanferi (#49056) üzenetére


Perillustris
senior tag

"Zárójelben ideteszem, hogy az 3:56-os tempó... 100 km-en..."

Ez nagyon durva, nekem épp elég volt a 4:30-as átlag vasárnap a Margit-szigeten (4 kör, FM). Nem készültem ki, jól esett, de megállni is. Ennél jelentősen gyorsabban plusz 79 km-t ráhúzni... nem is tudom, miből lehetnek az "ilyenek".

A levezető métereken szembefutott velem Csere Gáspár is, aki csak úgy az edzése részeként a 31 kilométerében behúzott egy kb. 70 perces félmaratont is. :Y

Perillustris

(#49083) ígyvanferi válasza Perillustris (#49082) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Felfogahatatlanok ezek. Egyébként pont ezért jobban szeretem csodálni az itteniek eredményeit, akár táv, akár tempó (meg ezek együttesen) tekintetében, mert valahogy mégis egy picivel emberibbek, jobban lehet azokat vágyni, mint egy 2:53-as maraton tempót vagy 3:36-os 100K-s tempót.

Jók az ilyen "találkozások". Én néhányszor Józsa Gáborral, meg Zatykó Miklóssal futottam egy időben ugyanott. Utóbbi egyszer megnyerte (milyen meglepő) azt az egyetemi 10 km-es versenyt, ahol PB-t futottam és holtversenyben 2. lettem. Mire mi beértünk hullaként, ő már kb. megebédelt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49084) Perillustris válasza ígyvanferi (#49083) üzenetére


Perillustris
senior tag

A Margit-szigeten nem megy ritkaságszámba az "összefutás": Jenkei Péter, Szabó Nóri, stb. Józsa Gábor nem oly régen lefutotta a Balboát, meg is lett a pályacsúcs. :K

Perillustris

(#49085) ígyvanferi válasza Perillustris (#49084) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Erről jut eszembe a Szénás kör (ahol Péteré az első, Gáboré a másik legjobb idő a 31 km-es távon), amit tavaly nyáron nem fejeztem be, mert elég durva vihar kerekedett útközben.

Nóriról eddig nem hallottam, pedig elég komoly eredményei vannak. :R

Azt nézem még a Csere Gáspás futásánál, hogy egyrészt a pulzust kicsit félremérte az órája (most vagy az első 10 km-en mért túl magasat vagy onnantól alacsonyt, de valami tuti nem stimmel). Valahol megnyugtató, hogy egy 400 eurós top Garmin óra sem precíz csuklón mérve.
A másik a lépésszám, amiről nemrég épp volt szó itt. Ő mondjuk tök alacsony, lehet ezért is ilyen magas a frekvencia, én szerintem még az egészen rövid repülőknél sem érem el a 190-et, de még a 10K, FM PB-im is csak 172-173 átlaggal mentek. Így kényelmes. Meg egész hosszúak a lábaim.

[ Szerkesztve ]

(#49086) danielsz válasza ígyvanferi (#49085) üzenetére


danielsz
tag

Nekem vasárnap 5:07-es átlagtempónál jött ki átlagos 192-es lépésfrekvencia (Csere Gazsi linkelt futásában ugyanennyi volt), ez ehhez a tempóhoz szerintem nagyon sok, valszeg az a gond, amit Tomcica mond, hogy nem emelem a térdem rendesen. Legjobb futásaimnál szerintem akár kicsivel 200 fölött is lehetett a cadence.

(#49087) bajnokpityu válasza ígyvanferi (#49085) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Már a 735,galaxy watch is jól mert csuklorol, szerintem kizart h ne merjen jól. Viszont lehet hogy alacsuszott ruha v ilyesmi.
Kínai szaroknal láttam mostanában csak rossz merest.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49088) stefyY válasza bajnokpityu (#49087) üzenetére


stefyY
őstag

Nekem a 235 kezdetben még okés volt, de már csak akkor látom rendesen a pulzusom, ha felveszem a mellkaspántot... :U

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#49089) Dottorei válasza ígyvanferi (#49085) üzenetére


Dottorei
tag

tegnap este próbáltunk elsőre MI Watch Lite-ot, vittünk mellé egy MI Band 5-öt, egy MI Band 4-et és egy Fenix 6x pro-t. A távolság mérés pontossága érdekelt. A két MI Band-hoz telefonok adták a gps-t (MI Fit alkalmazás offline állapotban), gyakorlatilag kijelzőként funkcionáltak. 5 km-es kimért körön a Lite 5,01-et mért, a Band 5,04-et (Meizu teló), a Band 4 5,036 (Xiaomi teló), a Garmin 5,07. Nyilván nem reprezentatív de elgondolkodtató egy 20 ezer ft alattitól ha nem akar telót vinni valaki - bár én pl el nem indulnék futni anélkül.

tomcica: milyen a csuka? Nem túl merev a talpa?

[ Szerkesztve ]

(#49090) tomcica válasza Dottorei (#49089) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Salomon Ride 2,igaz csak egy futas, az se hosszu 15km 4:20-as atlag, konnyed fokozo 4:35-4:10-re.Palyan futottam, de nagyon jol muzsikalt. Nem tul puha,de jol csillapit, kozepesen nehez cipo. Meg tesztelgetem, de elsore igeretes.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49091) tomcica válasza Never79 (#49059) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem igazan, eleg sokan specializalodnak, gondolom ugy tudnak szponzort talalni.
Florian, a Red Bull szponzoraltja, neki van jo 50K terepversenye, Western States-en is helytallt, de a vegere eleg jol elkeszult (mondjuk Jim-en kivul ki nem?! 🙃) ugyanakkor van neki ez a Wings challenge red bull kocsi uldoz elso helye.
Regen Sage Canaday futott 2:15-os maratont es nyert 50merfold terepversenyt. Mostanaban kevesebbet vallal, tobbet nyafog.
Hirtelen mas eszembe sem jut, Kilian sikon eddig csak bohockodott, majd ha gurit valamit akkor okes.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49092) Dottorei válasza tomcica (#49090) üzenetére


Dottorei
tag

Jó sok salomon cípőm volt már (bakancsok is), most valamiért a sarkam érzékeny (szvsz fasciitis plantaris mert melegedésre bejáratódik) és láttam páran a kemény-merev sarokrészt kifogásolták ennél a típusnál.

(#49093) ígyvanferi válasza bajnokpityu (#49087) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez mondjuk igaz, mert a Suunto is kínai kézben van már. Be is váltja a hozzá fűzött reményeket, öv nélkül hol eltalálja a pulzusom, hol minden mást mutat. Még a cadence lock se stimmelt. [link] Érdekes egyébként, mert a két alkalommal, amikor vittem az Ambitot az övvel, akkor nem mért ökörségeket, max. egy-két ütés különbséget mutatott ahhoz képest.

(#49086) danielsz: az jó sok. Te is viszonylag alacsony vagy vagy legalábbis rövidek a lábaid?

[ Szerkesztve ]

(#49094) tomcica válasza Dottorei (#49092) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyaltalan nem volt ilyen erzesem. Talan csak annyi, de az az egyes Ride-nal is igy volt, h lehetne egy 1/4szammal kisebb, de lehet hosszabb futasnal pont jol jon, ha dagad a lab.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49095) parandroid válasza tomcica (#49091) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Florian RunWithTheFlow Neuschwander a héten futópados világrekordkísérletet csinál 100k-n. ;]

Majd dobok linket, ha megtalálom.

Most uncsizik, mert odaköltözött a hegyre, aztán most tökig ér a hó, úgyhogy zwifttel fut, meg bringázik. Futni olyan 40-60k-t szokott, biciklizni 100k körül. Néha naponta többször. Ez is egy állat ám...

Most nézem, zwift-en csinált egy eventet hozzá, akárki becsatlakozhat, és futhat vele, illetve van spectator mód is. Amúgy insta sztoriban van a történet account: @runwiththeflow .

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49096) ígyvanferi válasza parandroid (#49095) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem lehet rossz, ha az embernek napi 6-8 órája van sportolni.

szerk.: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49097) parandroid válasza ígyvanferi (#49096) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“De jó nektek, Gandalf, meg Aragorn, hogy nektek a munkátok a hobbitok...” :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49098) bajnokpityu válasza ígyvanferi (#49093) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nyilván a dzsunka kinaira gondolok. Fogadni mernek h a garmin is Kínában készül. Sztem a Samsung is. Csak vették a fáradságot, hogy beallitsak rendesen az erzekeloket.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49099) tomcica válasza parandroid (#49095) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Epp lattam, kovetem FB-n, nagyon birom, pont annyira borult agyu,amennyi ezekhez a dolgokhoz kell :K :P nem szeretem a savanyu, tul komoly elsportolokat :N Daniel Koment is azert birtam, mert a maga modjan egy orulet volt amit csinalt. :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49100) tomcica válasza ígyvanferi (#49096) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ismerek en olyat, akinek lenne 6-8oraja naponta sportolni is akar, de az nem eleg ahhoz, h naprol-napra vegig is birja csinalni, es masnapra regeneralodni :N ez nem csak szabadido kerdese.
Persze ha nincs ideje az embernek, es a napi melo hullafaradta teszi, akkor elsore igen, kell ido pihenni es edzeni, de utana ha van is ido az nem jelenti azt, h fel is tudja edzeni magat napi tobb oras allando terhelesre.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.