Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49651) Perillustris válasza Hi!King (#49593) üzenetére


Perillustris
senior tag

Én nagyon szeretem a kettlebell-t. Attól függ, mennyi időm van és mit csinálok még mellette, általában ezt a 15, vagy ezt a 45 perces edzést csinálom. :K

Perillustris

(#49652) xy.zsolt válasza zzola (#49650) üzenetére


xy.zsolt
őstag

megy a PM

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#49653) zzola válasza xy.zsolt (#49652) üzenetére


zzola
félisten

:R

(#49654) parandroid válasza xy.zsolt (#49649) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Fenix3-at én már átugranám, elég régi a software. Akkor inkább a Forerunner. Kijelző nem téma, erre is ezerféle téma, meg mezők, meg számlapok letölthetők, pont mint a biciklis komputerre, úgy szabod testre, ahogy akarod. Pont ebben sokkal erősebb már a Forerunner, mint a Fenix3. Az igazi amatőr szint a Fenix 5, de az szerintem árban feljebb kezdődik - igaz, okosabb, meg időtállóbb is (meg szebb, és elegánsabb).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#49655) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#49648) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Melyik Ambit 3? Ha a Peak, akkor én arra szavazok.

(#49656) Hi!King válasza Zozo0525 (#49640) üzenetére


Hi!King
őstag

Tudom, éa tudtommal a Mi Watch más részleghez tartozik, nem függ össze a két vonal fejlesztése.

[ Szerkesztve ]

(#49657) bajnokpityu válasza parandroid (#49638) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hasznalt 735 nekem 32 bol itthon volt, a uj 245 meg kb 65bol. Meg ukbol, brexit elottrol. 2x annyit nem er, de nekem nagyon jo a pulzusmeressel a tapasztalatom, pedig tetovalt a cauklom is, es igy se para. es nagyon ritkan fagy a 245. Akkor az oxigenmerest nem tudom elinditani. Amugy jo. Mar tiz hete nyomom a futoedzojet, cuki.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49658) bandus válasza emvy (#49615) üzenetére


bandus
veterán

a keddet én is bevállaltam azért fasza volt a szakadó esőben az üres sziget. sajna ezen túl nem jött össze még semmi a héten, mert eltemetett a meló. de talán a kövi két nap tudok futni, ha nem lesz gond az áramellátással itthon :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#49659) borbelyfer válasza xy.zsolt (#49648) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

Garmin 235 egy szavazat. Én 230at használok lassan 4éve nagyon megbízható sztem. Elég jól látható a kijelző ha csak 2 mezőt állítasz be. + Résztáv edzéseket is levezényel. Csak a Garmin :)

(#49660) xy.zsolt válasza borbelyfer (#49659) üzenetére


xy.zsolt
őstag

köszi az infót neked is és mindenkinek :R Igen, nekem a láthatóság az 1.75ös olvasószemüveg használata nélkül is fontos kritérium

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#49661) Dottorei válasza Hi!King (#49656) üzenetére


Dottorei
tag

én is így tudtam. Na de legalább ma se ment, ugyanaz mint tegnap: időre oké a futi csak érzésre lassú. Mivel nagyon jól tolerálom a hideget, átokra tippelek :((

(#49662) xy.zsolt válasza Dottorei (#49661) üzenetére


xy.zsolt
őstag

jó pénzért leveszem ;] Ma 1-2 órával ebéd után futottam....hát nem jött be érzésre, de sebességben igen. Bringázni jobban tudok egy minimális reggeli után 1-2 órával, szvsz amint a hőfok engedi futni is úgy fogok.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#49663) INTELligent


INTELligent
senior tag

Ma én is mentem egy kört. Reméltem nem öltözök túl a 3 réteggel - csak a kesztyű lett sok a végére. Megpróbáltam letesztelni, hogy HRM-ben meddig megy, olyan 185-ig sikerült, bár szerintem volt még egy kis tartalékom, de ma ennyire futotta.

#49662 xy.zsolt: ma nekem sem ment (átlagban délután tudok csak tekerni is), hiába nem ettem degeszre magam, 1,5 órával utána éreztem, hogy nem jön a flow.

Viszont sajnos sikerült tennem egy nem túl kellemes felismerést: a jobb lábam külső talpélénél már ezután az alig 6 km után is fájdalom (nem vészes, de jó lenne megszüntetni a kiváltó okot) jelentkezik (hét elején is tapasztaltam, de akkor nem tudtam a futáshoz kötni, pedig akkor is a futás utáni napokban jelentkezett). Ilyenkor mit tudok tenni? Annyit tudok magamról, hogy a jobb lábam (ami amúgy a domináns lábam) egy kicsit jobban kifordul (bringázásnál is tapoasztalom, hogy kicsit nagyobb szögben áll a talpam a pedálon a menetirányhoz képest).

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#49664) xy.zsolt válasza INTELligent (#49663) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ahogy a másik topic-ban is írtuk, használj keményebb talpú cipőt a tekeréshez.....amíg az nincs meg addig a futás is okozhat fájdalmat szerintem.....

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#49665) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Ma elmentünk bejárni egy régi túraútvonalat, Kazincbarcikától indultunk. Sok futás nem volt benne de egyáltalán nem bántam, nagyjából 30Km-en keresztül csapattunk a 20cm körüli szűz hóban, meg még párat olyan helyen amit már előttünk összejártak, pár év után volt ismét egy igazi téli hangulat. Kilátás a hármaskőtől.

[ Szerkesztve ]

(#49666) INTELligent válasza xy.zsolt (#49664) üzenetére


INTELligent
senior tag

Na erre nem is gondoltam, mármint a két sport közti hatásra. (A bringás cipőt közben lecseréltem keményebb talpúra.) Akkor várok egy kicsit, hogy hátha hozzászokik az új körülményekhez a lábam.

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#49667) ígyvanferi válasza Chuck Norris (#49665) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az ilyen látványért megéri az idevezető 30 km.

(#49668) Peterhappy válasza Chuck Norris (#49665) üzenetére


Peterhappy
őstag

Aztaaa :R

(#49669) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok!
Főként Baranyai megyei és környékbeliekhez szól a kérdésem, a lábszáram belső részen, csont mellett mindkét lábam fáj, nem kimondottan izomfájadom tapintásra fáj,tudom senki sem orvos, de mégis mi okozhatja, esetleg van valami jó sportorvos/ortopédia/gyógytornász a környéken (ha egyáltalán sportovoshoz kell mennem)lehet magán is?!

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#49670) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Sziasztok.
Telefont cseréltem, és az új telóm alig fér be a futóővtáskába. van valami megoldás? hogy biztonságosan magammal vihessem nem igazán találok semmit egyenlőre :U
Méret 162,5 x 74,8 x 8,96 milliméter

(#49671) xy.zsolt válasza Zozo0525 (#49670) üzenetére


xy.zsolt
őstag

amíg nem lesz órád ajánlom a bringás mezt.....a hátsózsebben bőven elfér. Aliról már 8-10 eur-ért kapsz vagy aldi és Lidl is árul majd tavasszal olcsón, de talán a dekában sem vészes az ára

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#49672) tomcica


tomcica
Topikgazda

Hosszu gyors futas,kombinalt ritmus ADTA :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49673) zzola válasza tomcica (#49672) üzenetére


zzola
félisten

Nice!

(#49674) norby_42 válasza Chuck Norris (#49665) üzenetére


norby_42
aktív tag

Keresztül a fennsíkon? Az nagy élmény ilyenkor (is)

Nekem az Eged jutott

Eat pasta, run fasta

(#49675) norby_42


norby_42
aktív tag

myckey, ezt neked lőttem

Eat pasta, run fasta

(#49676) tomcica válasza norby_42 (#49675) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na egy ilyen mookaert odaadnam a mai tempot,szemrebbenes nelkul ;) :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49677) Zozo0525 válasza xy.zsolt (#49671) üzenetére


Zozo0525
őstag

van garmin fenix 3 órám :-) de kell mellé telefon is :D
bringás mez? 1 van itthon ez jó ötlet lehet :-) igaz ebben a hidegben nem az igazi :C

(#49678) xy.zsolt válasza tomcica (#49672) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A múlt évezredben :D kb nekem is ez a tempó ment 20km-en......Gratula !! Arra azért még kíváncsi vagyok, hogy egy jobb cipővel (nem a mostani lidl-sel) mire leszek képes idén :F

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#49679) tomcica válasza xy.zsolt (#49678) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O,hat a mult evezredben ez az iram tempocskanak elment ;) nem volt kihivas...igy 45evet toltve mar mas a leanyzo allasa :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49680) xy.zsolt válasza Zozo0525 (#49677) üzenetére


xy.zsolt
őstag

az egyik rétegnek gondoltam mostanra....nem az egy db felsőnek :) Én pl egy vagy két aláöltözőben és egy téli fleece-es bringásfelsőben futok most a hidegben....teló hátul a zsebben

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#49681) Zozo0525 válasza xy.zsolt (#49680) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ja értelek. reggel kipróbálom nagyon köszi :R

(#49682) Dottorei válasza Zozo0525 (#49681) üzenetére


Dottorei
tag

nekem ez bevált ha teló kell, 2,5-es soft flaska is belefér, van vízálló része, kulcstartó : [link] ,
ez is jó hacsak pár dolog kell: [link]

(#49683) sutirablo válasza Dottorei (#49682) üzenetére


sutirablo
csendes újonc

+1 a tatyóra.

(#49684) norby_42 válasza tomcica (#49676) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én az ilyenek miatt futok :K

Eat pasta, run fasta

(#49685) tomcica válasza norby_42 (#49684) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szerencses flotas :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49686) bajnokpityu válasza norby_42 (#49675) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Najsz.
Nekem ma se tempó se ilyen szépség nem jutott.

[kép]
[kép]

és még a foto is szarul sikerült, így visszanézve monitoron :(

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49687) tomcica válasza bajnokpityu (#49686) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez aze' mar egy allapot -> se tempo,se szep taj...de meg a kep is homalyos ;] ahogy felenk mondjak: "Allapotok vannak"

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49688) bajnokpityu válasza tomcica (#49687) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Viszont a blökim ma 6 éves :)
[kép]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49689) // Chaka //


// Chaka //
tag

Sziasztok!
Behúztam egy pulzusmérő órát, szuper. Mellpános Timex modell, megbízhatónak tűnik. Félálomban nothingbox-ot nézve mértem az alapot: 61. Ha gondolkozni kezdek, már 67 :) Futottam 11km-t sík terepen, közben végig 181 körül mért. 5:06 átlagos km idő. Ha a koromat nézem, a maxnak 169-nek kellene lennie. Szerintem sokkal gyorsabban nem futhattam volna, bármilyen csábi jutalom felajánlása után sem. Egy órája táblázatokat meg ajánlásokat böngészek, és úgy érzem, el vagyok veszve. Jól érzem, hogy a heti két futás alkalmával elég lenne a 150 körüli pulzus is? Vagy hagyjam a fenébe a mérést, és fussak csak úgy lazán, ahogy kedvem tartja? :)

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#49690) tomcica válasza // Chaka // (#49689) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol gondolod 150bpm alatt kell alapoznod :K ahogy epul a kondi meg lejjebb 140bpm ala ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49691) // Chaka // válasza tomcica (#49690) üzenetére


// Chaka //
tag

Ah, francba a táblázatokkal :) Köszi a tippet.

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#49692) tomcica válasza // Chaka // (#49691) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Figyelj,az elejen jo ha van egy kis "manko",de az elso futastol figyeld a tested es tanuld meg,hogy mi az ami laza,mi a kozepes es mi a kopkodos fajta.Lesznek napok,amikor a pulzus nem ugyanugy koveti le ezeket,es elofordulhat majd laza futas magasabb pulzussal is,meg kopkodos alacsonyabbon.Nem vagyunk gepek :N
Viszont vannak jol bevalt modszerek,hogy gepekhez hasonlo stabil tempot tudjunk produkalni,es ehhez az egyik lepcso a megfelelo stabil alap kiepitese,valamint allando megorzese (ha kell vissza-visszaallitasa).
Amugy van valami bajod,hogy heti 2x akarsz csak futni? ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49693) Chuck Norris válasza norby_42 (#49674) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ott most nem, északabbra voltunk az Ó-Bükkben, a híres de már megszűnt Barcika50 túrát akarja a barátom feléleszteni aztán ezt próbáltuk végig járni. Reggel 5-kor indultunk Bp-ről Barcikára, délután 3-ig megtettünk, több mint 40Km-t amikor leértünk a Tardona-Barcikai útra. Itt inkább felszálltunk a buszra és visszamentünk vele az autóhoz, ha befejeztük volna a kört akkor már nem érünk haza 8 előtt.

@tomcica: azért örülök, hogy ezt már te is gyorsnak ítéled :)

(#49694) // Chaka // válasza tomcica (#49692) üzenetére


// Chaka //
tag

Hát én elég droid vagyok, idáig hajszál pontosan 10.7km/h-val futottam két hónapon át. Jah, nem úgy, mint Forest :) Szóval be tudok állni (és nem úgy mint Hendrix) egy adott ritmusra. És igen, ha nem ütöm ki magam, akkor tényleg felesleges napokat vesztegelni :DDD

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#49695) norby_42 válasza tomcica (#49685) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ja, de nem is futok hajnalban, meg 3:10-el :)

Eat pasta, run fasta

(#49696) tomcica válasza Chuck Norris (#49693) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csalos ez az atlag,mert ez ma kombinalt edzes volt = 4km eros tempo (3:35 kornyeke) + 1km kozepes tempo (3:40-3:50) + 1km kopkodos(3:25-3:20)...ez ment le 4x,a vegen a tempo es kopkodos osszefolyt,ezert hianyzik rola a 24.km ;] (3:32-3:30-3:29-3:27-3:20 lett az uccso 5km)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49697) Zozo0525 válasza Dottorei (#49682) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszönöm :R

(#49698) norby_42 válasza Chuck Norris (#49693) üzenetére


norby_42
aktív tag

Bocs, akkor félreolvastam, azt hittem a Három-kőn jártál.

Eat pasta, run fasta

(#49699) Perillustris válasza tomcica (#49696) üzenetére


Perillustris
senior tag

Most, hogy megnyitották az UFO-aktákat, nem félsz, hogy benne vagy? Ott, ahol Gáspárról is írnak. :C :Y

Perillustris

(#49700) tomcica válasza Perillustris (#49699) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na,az egy combos edzes :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.