Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) bandus válasza t1 (#21849) üzenetére


bandus
veterán

és te ilyenkor hogy jutsz haza? :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21852) t1 válasza bandus (#21851) üzenetére


t1
addikt

Alsóörs a haza :)

Bevittem párommal a gyereket a bölcsibe ő elment dolgozni, jött haverom lejöttünk hozzánk ő vagy haza buszozik ilyenkor vagy érte jönnek most az utóbbi volt :D

(#21853) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Beneveztem az ultratrail-re is, valahogy majd csak bebaktikálok 20 óra alatt :) Volt már valaki ezen?

[ Szerkesztve ]

(#21854) #78687232 válasza Chuck Norris (#21853) üzenetére


#78687232
törölt tag

! A Visegrád-Szentendrést épp a minap néztem térképen, hogy ki kéne próbálni. Erre itt tartják a versenyt. Le kéne tesztelnem, azon szívesen indulnék még ha utolsónak is érnék a célba.

(#21855) Vertigo18 válasza #78687232 (#21854) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ha nem a "helyezés" a célod, akkor csak nyerhetsz! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21856) Chuck Norris válasza #78687232 (#21854) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Hát akkor hajrá. Egyszer voltam idáig "hivatalos" terepfutó versenyen, szinte már a dobogót is lebontották mire beértem de ettől függetlenül jól éreztem magam végig :D

(#21857) #78687232


#78687232
törölt tag

Sosem szoktam a helyezésért futni, elveszek az átlagos mezőnyben. Szeretem a versenyre való felkészülést, a többi futót, meg a feelinget a versenyeken.

(#21858) parandroid válasza Vertigo18 (#21844) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha csak a kopasz fejedet akarod védeni, akkor szerintem baseball-sapi. Vannak futáshoz ilyen extra vékonyak, én kalenjit vettem fillérekért (talán 4-5 EUR), de láttam már asicsot is méregdrágán (valami 40 EUR volt). Persze biztos van különbség... :DDD

Szellőzős, meg az anyaga is jó, szóval beleizzadni nem fogsz. Ha meg hidegebb lesz, akkor valami lycra sapi mindenképpen. Én fülvédőt vettem, mert én is utálom, ha izzad a fejem, a fülem viszont hajlamos fázni, de én szerencsére bőven el vagyok látva hajjal, az akkor is jól szigetel, ha egészen rövidre van vágva.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21859) medica válasza #78687232 (#21848) üzenetére


medica
senior tag

Nomádban van (pénteken balek frájdéj)

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#21860) Vertigo18 válasza parandroid (#21858) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nekem is hosszú hajam volt eddig, elég sűrű is, de jelen pillanatban a sűrűség ellen beszélt a borotva, hiszen tar kopasz lett. Néztek is a környezetemben.

A baseball sapi nem lenne rossz, viszont félek, hogy jön oldalról valami kis szél és megfázik a fülem, úgyhogy követelmény lenne annak védelme is a fejtetőmön kívül. Emiatt ez a sapi kiesik.

Télre meg már van 2 sapim is, azzal nem lesz gond, viszont a múltkorjában 5 fokban felhúztam az egyiket, aztán a szemembe csurgott az izzadtság, annyira meleg volt! Az még kiesik.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21861) Alg


Alg
veterán

LOL, ha csak a szombat reggeli 2x7km-es váltón indulunk megnyertük volna a vegyespárost, 1:12 lett a győztes idő, mi tartalékolva mentünk kb. 2 perccel rosszabbat :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#21862) parandroid válasza Vertigo18 (#21860) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

5 fokban még bírnia kell a fülednek. Én a minap 1-2 fok közötti hőmérsékleten futottam, ott már fáztak a fülek, annyit csináltam, hogy a vékony csősálat a nyakamból felhúztam az államra, meg a fülemre alulról. Biztos hülyén nézett ki, de nemigen érdekelt. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21863) Vertigo18 válasza parandroid (#21862) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ezt nem lehet így egyértelműen kijelenteni, ez teljesen egyénfüggő! A kisfiamnak pl. kiskorában volt egy fülgyulladása, most már, hogy kicsit nagyobb, védeni kella fülét, mert az első huzat rögtön rámegy.

Én télen, minusz 20-ban is kint állok sokszor s sokat, mégsem lesz bajom. Máskor meg gurulok +30-ban a kocsival, lehúzott ablak, 20 km/h és mégis másnapra huzatot kap a fülem és begyullad. Szóval nálam KELL valami, ami takarja, akár csak a fülhallgató is elég lehet, de valami legyen.

A múltkori két fokban én is a csősálat húztam feljebb, de nem érdekel, ki mit mond, aki látja. De majd jön Tomcica és elmondja, hogy a múltkor, amikor két fokban futott, akkor már Ő is kicsit érezte a cugot, ezért felhúzta a félmeztelen testére a trikót akkor már! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21864) #78687232


#78687232
törölt tag

Deicide eltűnését sajnálom, mondhatni példakép volt itt az oldalon. Nagyon áttért a bicajra. :(

(#21865) PotterPrime válasza medica (#21847) üzenetére


PotterPrime
csendes tag

Szia.
Én nyáron vettem egy Hoka Clifton 2-t, az első közös futásunkkor alaposan be kellett törni (ill. ő tört be engem :DD ), de azóta semmi problémám nincs vele, sőt... imádom. A legtöbbet aszfalton és salakon futok, egy-kétszer becsúszik terep is, mindenütt megállja a helyét, még a gány vizes/faleveles terepviszonyoknál is megfelelően tapad, nem kell félnem, hogy épp hol csúszok el a nyálkán. Szóval csak ódákat tudok zengeni róla, egyetlen negatívuma (amit egyébként szinte minden tesztben megemlítenek), hogy az orr része szűkös tud lenni (a Clifton 3-nál már javítottak ezen elvileg), de az én lábam hozzá tudott szokni, pedig szélesnek mondanám a lábfejem.
Menj be egy Nomádba, próbáld fel, ez tipikusan olyan cipő, amiben már elsőre érzed, ha nem passzol a lábadra.

(#21866) t1 válasza #78687232 (#21864) üzenetére


t1
addikt

Attól még példakép :) Amúgy bringán is hatalmasat alakít :R

(#21867) #78687232 válasza t1 (#21866) üzenetére


#78687232
törölt tag

Tudom, embertelen mindenhol. :D és igen, természetesen az marad.

(#21868) mszl válasza #78687232 (#21854) üzenetére


mszl
aktív tag

Ha nem is a visegrad-szentendret, de 12.04-n kiprobalhatod a pilist egy teljesitmenyturan.
Dobogoko-visegrad-dobogoko kb36-37k majd 1000m szint. Ha idom engedi megyunk mi is egy probara.

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#21869) tomcica válasza t1 (#21866) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egyezem,nincs a bringaval semmi baj,amugy tolja ezerrel,lattam valamelyik nap az edzeset

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#21870) ígyvanferi válasza #78687232 (#21864) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Írni oda sem szokott mostanában. Vagy csak átsiklottam fölötte a sok méregdrága bringás poszt között.

(#21871) deicide válasza #78687232 (#21864) üzenetére


deicide
veterán

Ez így van. Bringás barátnő mellett most meg aztán pláne háttérbe szorul a futás.
Ellenben még mindig tudok 40-es átlagot velencei-tó körön. :DDD

Az azért jólesik, hogy példaképnek gondoltok! :B

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#21872) #78687232 válasza deicide (#21871) üzenetére


#78687232
törölt tag

Tavaly mikor elkezdtem a futást, pörgettem a blogodat, mindig arról beszéltem otthon. :)
Maga a tény, hogy átlagember is megtudja csinálni, akkor bárki.
Szobabicajból milyen van otthon? 100 ezer alatt lehet normálisat kapni?

(#21873) deicide válasza #78687232 (#21872) üzenetére


deicide
veterán

Én is ezt mondom, ha nekem sikerült, bárkinek megy. :K
Szobabringám nincs, görgőm van és hozzá egy olcsó bringa, a teraszon használom, de bent is lehet. Ez simán kijön 100-ból.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#21874) inf3rno válasza t1 (#21849) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Laza, majd én is elmegyek valamikor a 20-25km-es távra, de egyelőre még egy darabig folytatom ezt a napi 10-15k-t, amíg beleszokok, hogy többet futok a szokásosnál. Ma is voltam 10k-n, de ma beiktattam egy gyors napot, mert úgy volt, hogy a többiekkel futok, aztán negyed órát késtem, úgyhogy beértem őket, aztán meg el is hagytam. :DDD 5k PB lett a vége, meg 10k-n is közelített volna szerintem hozzá, ha nem állok meg kétszer beszélgetni. [link] [link] Egyelőre még így is messze vagyok a 20 perctől, de ami késik nem múlik. Ami érdekes nálam, hogy egyszer-egyszer kell a lábamnak, hogy kicsit megküldjem, mert különben a sok lassú kocogástól elkezd fájni. Most pl sokkal jobb, mint tegnap futás után volt, felpörgött egy kicsit a keringése...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#21875) anorche1 válasza kk831228 (#21833) üzenetére


anorche1
őstag

Köszi! :R

Azt nem értem, h mi a szarért nem lehet kiadni ezeket a könyveket digitálisan (mobi, epub) kiadni? Nagyon szívesen támogatnám az írókat, de telefonon milliószor egyszerűbb, jobb és kényelmesebb olvasni, mint egy könyvet. Mind1, megpróbálom valami OCR -rel kiszedni a szkennelt pdf -ből a szöveget :(((

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#21876) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nah, most akkor az előírások alapján megpróbáltam... Jól csináltam? És akkor ezt most így kellene, minél többször egy héten? Mondjuk 3-4 alkalommal? Aztán majd csak azt veszem észre, hogy ugyanezen a pulzuson gyorsabb leszek? Mert ez így - be kell valljam - nekem "tötyögésnek" tűnt...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21877) bandus válasza Vertigo18 (#21876) üzenetére


bandus
veterán

Igy van :) sajnos ez ilyen unalmas, de megkerulhetetlen. Persze fokouatosan novelheted a tavot is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21878) kk831228 válasza Vertigo18 (#21876) üzenetére


kk831228
addikt

Mindenkinek így van vele akiég nem alkalmazta... :B :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21879) atok666 válasza anorche1 (#21875) üzenetére


atok666
őstag

...telefonon milliószor egyszerűbb, jobb és kényelmesebb olvasni, mint egy könyvet...

Tenyleg milioszor jobb olvasni egy konyvet a telefonodon mint nyomtatott formaban? :U Erdekes.

Atok

(#21880) ígyvanferi válasza atok666 (#21879) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szerencsétlen emberiség mit összeszenvedett az elmúlt 5-600 évben ezekkel a hülye könyvekkel. :(

(#21881) kk831228 válasza atok666 (#21879) üzenetére


kk831228
addikt

Az hogy kényelmesebb, az biztos... Hogy jobb - e... :U Szerintem nem... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21882) Vertigo18 válasza bandus (#21877) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem is unalmasnak mondanám, csak valahogy totyogásnak... Mindegy, betettem Kaszás Attilától "A Hobbit"-ot hangoskönyvként az mp-3 lejátszóba, aztán uccu neki. Az első rész alig 1 óra 8 perces és van vagy 20 fejezet! :D Ráértem, hallgattam... az már csak a véletlen műve, hogy a második km után lemerült az elem...

A könyv az könyv, mindig lesz egy feelingje, a könyvnek van egy új szaga, ami semmihez sem hasonlítható. Viszont tény, hogy ma már sokkal kényelmesebb egy tableten, vagy ebook olvasón olvasni, mint papír alapon. Ettől függetlenül kb. 90 könyv vár még a fejem felett a polcon elolvasásra...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21883) inf3rno válasza kk831228 (#21881) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem nem kényelmesebb. Egyedül annyi biztos, hogy kevesebb helyet foglal így az információ, mint kinyomtatva. Én pl utálok érintő képernyőn lapozni. Újabban rászoktam a könyv vásárlásra, ha elérhető árú egy könyv. A PDF-et bármikor el lehet olvasni egy min 10"-os tableten, de a Sony-nak van 13"-os eink-es PDF olvasója, ha valaki ahhoz ragaszkodik, csak sajna megfizethetetlen az ára. Szóval a szkennelt PDF sem rossz annyira.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#21884) #78687232


#78687232
törölt tag

Három-négy éve vettem egy Paperwhite II ebook olvasót. Sokat utazok és meguntam, hogy a könyveim nehezek, sok helyet foglalnak és még tönkre is megy a fedlap. Tökéletes választás volt az ebook, este sem kell lámpát használnom hozzá, kicsi, semmi baja nincs a mai napig. Plusz tényező volt, hogy lopom a könyveket és rengeteg pénz megmarad. Azóta csak az abszolút kedvenceket rakom a polcra fizikális formában.

(#21885) ígyvanferi válasza #78687232 (#21884) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az teljesen igaz, hogy kényelmesebb egy e-book olvasó, kisebb, könnyebb. Némelyik könyvet olyan lób.szó betűkkel nyomnak, ami böszme nagy méretet eredményez, azt már én sem szeretem magammal vinni. Sokszor kacérkodtam már egy reader vételével, de aztán csak nem szántam el magam. Valahogy muszáj birtokolnom a könyvet. Az nem elég, hogy rátöltöm és ott van. A másik meg, amit gyakran hoznak érvként mellette, hogy magadnál tarthatsz több száz könyvet. Minek? Én egyet olvasok egyszerre, max. kettőt, de annak speciális oka van. Aki képes több tucat regényt szimultán olvasni, annak persze gratulálok, de ez nálam nem dönti el a kérdést.

Futás közben persze egyszerűbb egy e-book readeren olvasni, mint könyvből. ;]

[ Szerkesztve ]

(#21886) Haugland válasza Vertigo18 (#21876) üzenetére


Haugland
aktív tag

Úgy tűnik, hogy a múltkori téma, nem csak rám volt hatással :)
Én is ma reggel kezdtem el: [link]

Ez volt életem első tudatos, folyamatosan figyelt kocogása :)
Nálam 143 volt a cél BPM, de ez nálam még 'tötyögősebb' tempót jelentett :(

(#21887) Vertigo18 válasza ígyvanferi (#21885) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ott van fentebb a megoldás!

Hangoskönyv! :) Meglepődtem, amikor megtudtam, hogy milyen sok könyvet olvastak már fel hazánk nagy színészei hangoskönyvnek... :)

Egyébként pont két nappal ezelőtt írtam a Kindle topikba, kértem a tanácsot, hogy mit ajánlanak kizárólag itthoni, esti, fekvős olvasáshoz. Egyértelműen a tablet jött elő, minél jobb felbontással, minél profibb kijelzővel. Abban a pillanatban, amikor kimászok a konfortzónából és nem csak itthon, nem csak napi 1-2 órát, hanem mondjuk vonaton, esetleg napi 4-5 órákat olvasnék, akkor máris a Paperwhite lett az ajánlott.

Haugland: Akkor majd egymás mellett haladunk! :) Én tegnap futottam, előtte is, meg előtte is, ma ki KELL hagynom egy napot...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21888) Alg


Alg
veterán

Runningwarehouse-nál a 20%-os akciós cipőkre is érvényes a 30%-os 2 pár női cipős kupon (RWESALE) - ha valaki venni akar most nagyon jó áron tud.

Unisex-re is jó egyébként (jellemzően a Salomonok, pl. a terep-versenycipő S-Lab Sense 5)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#21889) Haugland válasza Alg (#21888) üzenetére


Haugland
aktív tag

Nem kifejezetten erre reagálnék, de terepfutó cipőkben is van stabil és neutrális cipő? (vagy itt a terep sajátos adottságai miatt ez nem játszik?)
Ha mégis létezik, akkor nem tudnátok ajánlani jó ár/érték arányú terepcipőt is?
(Az aszfaltra ajánlott Adidas Glide 8 pár nap alatt megérkezett Angliából :) )

(#21890) ígyvanferi válasza Vertigo18 (#21887) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A hangoskönyvet nem szeretem. (Rádióban ment egyszer a Svejk, azt már meg nem mondom, hogy a konkrét könyv hangoskönyv formában, vagy hangjátéknak átírt változat volt, azt speciel nagyon élveztem. De egyébként nem szeretem, ha felolvasnak nekem.)
Az fura, én azt hittem, csak az e-inkes kijelzőknek van létjogosultsága olvasáshoz, még ha az csak 1-2 óra naponta az ágyban fekve.

Ma 2 mp híja volt, hogy pont 1 óra után értem vissza a kapunk elé. Azt a kettőt azért hozzácsaltam. :)

(#21891) inf3rno válasza ígyvanferi (#21890) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt mondják jót tesz a szemnek a monitorhoz képest. Nem tudom ez az LCD monitorokra mennyire igaz, de az én szemem jobban viseli azért a papírt, mint a monitort. Nem fárad el annyira gyorsan. Este szerintem jobb lehet az eink, mert már alapból fáradt a szemed, amikor elkezdesz olvasni.

Buliban hasznos! =]

(#21892) ígyvanferi válasza inf3rno (#21891) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez tiszta sor, nekem is, épp ezért nem értem, miért javasolták neki a tabletet olvasáshoz. Azt mondjuk nem tudom a monitor hogy jön ide, de lehet tabletre gondoltál te is.

(#21893) inf3rno válasza ígyvanferi (#21892) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát kb. ugyanaz a technológia van a monitorokban és a tableten is. Én személy szerint monitoron is olvasok sokat. A tablet annyiból lehet eltérő, hogy magasabb a PPI értéke, sűrűbben vannak rajta a pixelek, és az Apple szerint így nem bántja annyira a szemet. Én szerintem meg tökmindegy, mert inkább a nem retinás 10"-os tabletet vettem meg, mint a retinás 7"-osat, mert ugyanúgy olvasható volt rajta minden...

Buliban hasznos! =]

(#21894) kk831228 válasza inf3rno (#21893) üzenetére


kk831228
addikt

Én meg inkább vettem 6"-os telót... :) Nem szeretem a tableteket, ami jó az tőbbe kerül mint egy teló, annyit meg nem ér... Ami meg olcsó az rakás... Ráadásul amire most cserélnék telót 6.4" és ugyanekkora mint a mostani maga a ház... [link]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21895) Vertigo18 válasza ígyvanferi (#21890) üzenetére


Vertigo18
addikt

Megvolt az a határ, az a napi egy-két óra, az felett már mindenki Kindle-t javasolt. Ráadásul szempont, hogy ITTHON, ne szabadban, vagy vonaton, mert arra már nem jó a tablet, még a betekintési szög miatt sem. Az alatt viszont elég egy normálisabb, bár fele annyiba se kerülő "tabletta".

A hangoskönyvek között is van különbség, hiszen nem mindegy, hogy egy gépi hang olvasa fel a könyvet, vagy Kaszás Attila...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21896) kk831228 válasza Vertigo18 (#21895) üzenetére


kk831228
addikt

Uhh, aki a magyar népmeséket mesélte régen az a hang jó lenne... :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21897) Vertigo18 válasza kk831228 (#21896) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ő Szabó Gyula magyar színművész, sokan Columbo magyar hangjaként is ismerik... Sajnos két éve elhunyt... :O

Ő már nem fog mesét felolvasni nekünk... :(

De térjünk vissza a topikhoz! Ma ki futott? Én nem mehettem, mert sok lett volna, de a nejemet már bebúgattam holnapra, így tuti megyek egy kicsit.. .:) Szívesen néznék egy diagramot valakinek a szívgörbéjével! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21898) parandroid válasza Vertigo18 (#21897) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Olyan szép idő volt, hogy elmentem egy 10+ km-es körre, aztán ha már emlegettétek, hogy nem kéne belerozsdásodni az alapozásba, és érdemes néha kicsit meghajtani magunkat, ezért a 4., 6., 8., 10., és kicsit még a 12. km-en is kicsit belehúztam, aztán 16 fölött lett vége. Egészen jólesett. Különösen, hogy tényleg csak akkor ment fel a pulzus, amikor kellett, és a lassabb szakszokon szépen visszaállt, ahova kell. Részletek itt, ha valakit érdekel.

Egy bugot azért találtam, a 6. km-es gyors szakasznál elfelejtett felmenni a pulzusom, sőt, konkrétan lement 110-re, szóval vannak azért még anomáliák a balkezes csuklós mérésben is...

Ja, és az utóbbi heteket kicsit visszavettem, sajnos az elmúlt két hónappal ellentétben úgy néz ki, novemberben nem lesz meg a havi 200 km, de azért igyekszem. :(

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21899) kk831228 válasza Vertigo18 (#21897) üzenetére


kk831228
addikt

Vótam én is egy kicsit... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21900) Vertigo18 válasza kk831228 (#21899) üzenetére


Vertigo18
addikt

A tiedet megnéztem már, majdnem ugyanaz, mint az enyém volt tegnap! :D :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.