Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21201) kk831228 válasza Vertigo18 (#21196) üzenetére


kk831228
addikt

Hova hordod a fiad, voltam lőrincen a malom fitnessbe, jó kis hely... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21202) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Minimalista cipőt néznék jóárasítva. Mostanában egy Puma Faas 200-ban futottam, de lassan nyugdíjaztatni kellene. Érdemes karácsonyig várnom, várható nagyobb kiárusítás a kifutó modellekből?

A legutóbbi cipőimet sikerült 15k alatt beszereznem, most is ezen a határon mozognék. Egy Saucony Kinvarát láttam 56 fontért, de az már majdnem 20k forintban, és vacillálok, hogy megvegyem-e.

(#21203) Vertigo18 válasza kk831228 (#21201) üzenetére


Vertigo18
addikt

A Szentlőrinc SE igazolt játékosa. A szentlőrinci sportpályán volt ma is edzése fél 6tól fél 7ig. Holnap is így lesz.

Bár nagyon kecsegtető sokszor, hogy abban az egy órában rohangásszak egyet! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21204) kk831228 válasza Vertigo18 (#21203) üzenetére


kk831228
addikt

Holnapra én is lehet azt tervezem... Futottam ma egy 10 percet a fitnessbe, padon, de elég is volt... :B Levegő semmi stb... Konditerem az teccik, de a futópad annyira nem... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21205) parandroid válasza kk831228 (#21204) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, most, hogy én is többet futok kint, nekem is feltűnt, hogy ugyanaz a tempó futópadon kellemetlenebb. Valószínűleg az van mögötte, hogy kegyetlenül betartatja a tempót, míg kinti futás közben rád van bízva, és lelassulsz-felgyorsulsz egyéni igény szerint, az átlag meg ugyanaz lesz a végén.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21206) Vertigo18 válasza kk831228 (#21204) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tudom javasolni Királyegyháza felé, végig van kerékpárút, ami nem elhanyagolható szempont! ;)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21207) kk831228 válasza Vertigo18 (#21206) üzenetére


kk831228
addikt

Köszönöm, ránézek... :R Te nem jössz abba az egy órába?

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21208) gombi01


gombi01
tag

Veszprémben egész kellemes idő volt ma délután, gondoltam kihasználom és futok 5x800 métert kerek 3 percesekre úgy, hogy a 800-ak között 2 perc pihi legyen. Még az első kettő vidáman ment, sőt 88-89-es 400-ak lettek de az 5. nél már nem volt őszinte a mosolyom, hogy ne lassuljak és tudjam tartani a tempót.
Amíg nem lesz cudar hideg elszórakozok vele :) (jó lenne kitolni 10 ismétlésig tél előtt)

Tudom ajánlani mindenkinek, jó móka! :DD

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#21209) kk831228 válasza gombi01 (#21208) üzenetére


kk831228
addikt

Tempóba mit jelent az a pihi?? :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21210) gombi01 válasza kk831228 (#21209) üzenetére


gombi01
tag

(#21209) kk831228:
konkrétan nulla, megálltam nézegetni :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#21211) Vertigo18 válasza kk831228 (#21207) üzenetére


Vertigo18
addikt

Neeeem, mint mondottam, már sokszor tervbe vettem. De az az egy óra egyszerűen alkalmatlan erre, ha valami baj van a fiammal, vagy csak szimplán lezavarnák a pályáról, akkor ott kell lennem.

Előtte szoktam menni. Még itthon.

Esetleg, ha kevesebb is elég, akkor Tarcsapuszta felé is van egy olyan 1600 méternyi kerékpárút (oda-vissza ennyi.)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21212) kk831228 válasza Vertigo18 (#21211) üzenetére


kk831228
addikt

Ok, köszönöm!! :R

gombi01: Az akkor is kemény... :R

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21213) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Én most gondolkodtam azon, hogy az örömfutások közé be kellene szerveznem valahogy egy felkészülést 2000 méterre. Évente van nálunk felmérő, azon jó lenne jól teljesíteni. Az utolsó ilyen 10 perc alatt sikerült, előtte egy évig sportcipő sem volt a lábamon, semmi felkészülés sem volt. Ennek már 7-8 hónapja, mivel 3km-ezek kétnaponta, már sokkal jobban menne. Csak érdekelne, hogy vajon hogyan álljak neki egy specifikusan, kizárólag 2 km-es távra való felkészülésnek? Tudom, hogy nem a legmegfelelőbb az időpont, de kb. jövő április elején lesz a következő "Teljesítmény értékelés".

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21214) kk831228 válasza Vertigo18 (#21213) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem arra pont az intervall a legjobb... De majd a profik adnak tanácsot... :R

Addigra azerintem, egy 7-8 percre le tudod szorítani... 8 ra tuti, a 7 az picit húzósabb...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21215) Vertigo18 válasza kk831228 (#21214) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igazság szerint 10:30 már nagyszerű az össz-eredményhez. Viszont az embernek a saját maga elé támasztott akadályokat a legédesebb bevenni! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21216) gombi01 válasza Vertigo18 (#21213) üzenetére


gombi01
tag

(#21213) Vertigo18:
nagyon egyszerűen az lenne a lényeg, hogy futod nyélen a 200 métereket mondjuk pl két és fél perc pihenőkkel úgy 5 ismétléstől kezdve (ezzel szoktatva a nagy terhelésre magad), aztán hétről hétre növeled az ismétlések számát és közben csökkented a pihenő időt (ezzel meg majd összefűzöd a 200 métereket).
Tempót és pontos pihi időt direkt nem írtam ezt talán olyan ember tud mondani akinek van tapasztalata ezen a téren és ismeri a mostani eredményeid.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#21217) Vertigo18 válasza gombi01 (#21216) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hogy jól értem-e...

Futok 200 sprintet. Ami olyan 40mp alatt menne... Aztán pihenek 2 és fél percet és ezt megismétlem 5x...

Aztán mondjuk jövő héten megcsinálom ugyanezt 2 perc 15 másodperces pihenőkkel, VAGY 2 és feles pihenőkkel, de mondjuk 7x? Jól értem?

Mondjuk az időszak szerintem nem a legalkalmasabb. Mennyi idő is ez akkor? olyan 10 hét felkészülést számolok, ugye?

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21218) gombi01 válasza Vertigo18 (#21217) üzenetére


gombi01
tag

(#21217) Vertigo18:
200 méter 40mp-re rettentő gyors lenne (nah nem az első hanem úgy a 3.-tól) abból gyanítom, hogy nem menne 5x!
Én inkább próba képpen 45-50mp el kezdenék 2,5 perc pihivel és meglátnám miként alakul az 5.-re.
Ha véletlen mégis túl könnyű lenne vedd le az időt de ne változzon a pihenő idő, először stabilan menjenek a 200-ak 8x legalább, után faragj a pihenő időből 2percre.
Jól írod nem most kell elkezdeni és 8-10 hét kell majd mire megszokod, tehát a verseny előtt ennyivel minimum kezd el és adj hozzá 2 hetet még mivel kell előtte egy laza és egy pihenősebb hét is!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#21219) ígyvanferi válasza Vertigo18 (#21217) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én nem sprintelném a 200-at, viszont nem is pihennék olyan sokat két ismétlés között. Persze így nehéz belőni, de mondjuk megcéloznék olyan 50-52 mp közötti 200-at és ezek között szintén 200 m-t 75-80 mp-re. Ezzel kijön kb. 10 perces 2000 m összességében. Szerintem ez elsőre vállalható, aztán majd látod, hogy mennyire laza vagy esetleg nehéz. Innen meg hétről-hétre növeled mondjuk eggyel az ismétlésszámot egészen akár 10-ig, 12-ig (bár 2 km-hez talán ennyi fölösleges), meg picit faragsz a pihenőből. Majd a végén eljutsz oda, hogy 36 mp-es 200, 55 mp-es 200 pihenő, és ebből 12 db.

Viszont ha ez csak áprilisban lesz, akkor egyelőre hagynám, télen nem jó ilyesmit csinálni. Hobbistaként fölösleges is.

(#21220) Cancer


Cancer
senior tag

Sziasztok,

Egy olyan tapasztalásról mi a véleményetek, hogy miután (hellyel-közzel) felkészültem a Spar maraton váltóra, előtte csüt-péntek 5-5 km-re melegítettem be a térdem. "Kényelmesen" lefutottam a 9,4 km-emet. Semmi gond nem volt.
Majd a következő csütörtökön futottam 10 km-t. Aszfalton ahol szoktam (sík terep). Viszont utána mind a két térdkalácsom elején tompa nyomást éreztem. Korábban nem volt ilyen. Anno még az ínszalag volt gyenge és a kölső felén volt nyilaló fájdalom. De az már a múlté. Ez a tompa nyomás viszont új.
Szombaton elmentem terepfutni szintén 10 km-t. Az után nem volt semmi ilyen. Majd vasárnap 16 km-es túra.
Két nap pihi és tegnap (szerdán) "hazafutottam". Bp-ről 15,6 km aszfalton. Este megint éreztem a tompa nyomást, bár nem volt olyan intenzív.

Először a cipőre gyanakodtam, bár az egy kiválóan párnázott Adidas 4-500 km van benne, tehát elvileg nem lehet elhasználódva.
Elképzelhető, hogy sokak voltak még a távok és "megerőltettem" a térdeimet? Vagy lehet, hogy a cipő érett cserére?

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#21221) Cancer válasza Cancer (#21220) üzenetére


Cancer
senior tag

Illetve, ha már cipő és úgy döntök, hogy beszerzek egy újat, akkor tapasztalat szerint milyet lenne érdemes néznem?

1.) Ár nélkül (ésszel) Aszfaltra, heti 2x15-20 km-es táv, plusz a félmaraton versensyek.

2.) Ugyanaz a felhasználás, de mondjuk 25.000.- Ft-ig.

(szerk.: Sarokra érkező futó vagyok, nem tudok lábujjhegyen futni)

Köszi
Ádám

[ Szerkesztve ]

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#21222) inf3rno válasza borix (#21195) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem néztem. Nekem nyilván a legolcsóbb van tőlük, Ambit 3 Run.

Buliban hasznos! =]

(#21223) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ma reggel kimondottan szar idő volt, gondoltam ezt nem lehet kihagyni! [link] Hát ronggyá áztam... ;]

Buliban hasznos! =]

(#21224) margithid válasza inf3rno (#21223) üzenetére


margithid
veterán

Én még pont megúsztam az esőt...
5 km-t nyomtam én is, időt sajnos nem tudom, otthon hagytam az órám :))
Nagyon jól esett egyébként!
Néztem amúgy egy sportboltban cipőket, ez a nike free run valami iszonyat pihe puha lehet, felpróbálni nem tudtam, de biztos jó lehet. Használ valaki ilyet? Ugye ez a mezitlábas cipő, nem tudom mennyire jó általánosan, valahol azt írják második futócipőnek ajánlják.

[ Szerkesztve ]

(#21225) Vertigo18 válasza gombi01 (#21218) üzenetére


Vertigo18
addikt

Okés, de akkor most tisztázzuk, mit is jelent a pihenés nálatok? :) Mert nekem úgy jött le, hogy a 200 méter után megállok és nyújtok pihizek. Ferinél viszont azt látom, hogy a pihi az az lenne, hogy a pihi alatt is megyek 200-at 80 mp alatt.

Egyébként remélem megtalálom még majd ezeket a hsz-eket február környékén is, amikor el kellene kezdenem... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21226) kk831228 válasza Vertigo18 (#21225) üzenetére


kk831228
addikt

Intervall közbe a pihi, nagyon lassú kocogás / séta az (elején) ... Addig amíg vissza nem áll a pulzus... Ez az elején hosszabb idő, amíg nincs hozzászokva a szervezet... Később ez a pihenő szakasz is gyorsabb lesz...

Igazából amit írnak itt srácok, 2 megközelítés, nem tudom melyik a jobb... Én mostanába az első megközelítést csinálom : "gyors" 200-ak 3:20, 3:30 - as 200, majd séta /kocogogás 100 m, attól függ hogy mennyi 200-at futok, ha többet akkor, növelem a pihi távot 200-ra... Szerintem bármelyik módszerrel fejlődni fogsz... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21227) Vertigo18 válasza kk831228 (#21226) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszi ezt is...

Más: hozzá tudnék most jutni 20k alatt egy Nike+ TomTom-hoz, ez mennyire ajánlott? Milyen az appja, vagy a PC-n mennyire használható a kezelőfelület?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21228) inf3rno válasza margithid (#21224) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A mezítlábas tök más stílus, szoknod kell, gondolom azért ajánlják második cipőnek. Majd ha minden egyéb cuccom meglesz futáshoz, és nem tudom mire költsem a pénzt, akkor veszek én is egyet. :D Egyébként van itt is valakinek Vibram, elégedett volt vele.

Buliban hasznos! =]

(#21229) margithid válasza inf3rno (#21228) üzenetére


margithid
veterán

Értem. Nem tudom de annyira pihe puhának tünt, megnéztem egy pega-t is, nem éreztem azt, hogy olyan jó lenne, de nyilván ez futás közben derül ki. Nem véletlen, hogy a 33. kiadásánál jár.
Ami még bejött az a lunarstelos.

[ Szerkesztve ]

(#21230) inf3rno válasza Vertigo18 (#21225) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát a pihenő csak annyi, hogy visszaveszed a tempót, amennyire szükséges, hogy rövid időn belül ugyanazt le tudd futni. Igazából ez is választás függő, ha úgy tervezed az edzést, hogy megállsz vagy sétálsz pihenőkön, akkor tudsz max terheléssel futni, viszont ha úgy tervezed, hogy futni akarsz pihenőkön is, csak lassabb tempóban, akkor valamivel alacsonyabb terhelést kell hoznod, hogy ne kelljen megállnod. Nekem legalábbis ez jött le.

Egyelőre azt hiszem halasztom a 3k, 5k álmaimat jövőre, és én is inkább elkezdek alapozni, illetve beiktatok egy-egy 80-90%-os terhelésű résztávot is, ha melegebb az idő, hogy szokjam azt is.

@tomcica
Van értelme 4-5 hónapot alapozni márciusig, vagy inkább váltogassam valamivel? Mik az ajánlott távok meg a pulzus? Most max heti 50k-t szoktam bevállalni, de ha 20k felettit futok egy nap, akkor következő edzésen érezni szoktam a térdem vagy a bokám, hogy nem tetszik neki a dolog.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#21231) t1 válasza inf3rno (#21230) üzenetére


t1
addikt

Én is annyit alapoztam kb 1100-1200km-t max 138-140 pulzussal.

(#21232) tomcica válasza inf3rno (#21230) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha hianyos az alap akkor erdemes hosszabb idot eltolteni vele,es kideriteni kozben,hogy mi akadalyoz a magasabb heti kilometerszamba (ha nem mas mehetne melle keresztedzes ami szinten az alapozast celozza meg alacsony pulzussal bringa,uszas,gyors seta stb.)

amikor 2-3 honapnal megjelennek a jelek arra,hogy nem igazan fejlodik tovabb alacsony pulzuson (mennyiseg fent van ugye) a szervezet,akkor erdemes elkezdeni kielezni,akar ugy is lehet hogy 1-2 honap mini intervalos (heti 2x egy rovidebb 200-400m porgos es egy hosszabb 800-1000m temposabb) elesites,amit ismet kovet egy par honapos aerob format tarto,de heti 1-2 tempoval tuzdelt terheles,amibol kesobb egyik tempo ismet interval

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#21233) inf3rno válasza tomcica (#21232) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Okés, köszi!

Buliban hasznos! =]

(#21234) inf3rno válasza t1 (#21231) üzenetére


inf3rno
nagyúr

No, akkor jó lesz ez, nem is annyira bonyolult. :))

Buliban hasznos! =]

(#21235) kk831228


kk831228
addikt

Vótam egy kicsit ebbe a jó időbe... ;] [link]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21236) inf3rno válasza kk831228 (#21235) üzenetére


inf3rno
nagyúr

És jól esett? ;]

Buliban hasznos! =]

(#21237) Vertigo18 válasza kk831228 (#21235) üzenetére


Vertigo18
addikt

Há' csak nem arra mentél, amerre mondtam, te! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21238) kk831228 válasza Vertigo18 (#21237) üzenetére


kk831228
addikt

Nem mert közbe, meg kellett néznem merre van egy buszmegálló... Nem is akartam futni ebbe a " jó időbe... :B Aztán mondom csak megyek még egy kicsit tempósabban... :D

inf3rno: Pont akkor nem esett jól sajnos... ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21239) Vertigo18 válasza kk831228 (#21238) üzenetére


Vertigo18
addikt

Meddig vagy errefele? A Szentlőrinci Szőlőhegy felé is van egy franya kerékpárúl folyamatos, enyhe emelkedővel... ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21240) kk831228 válasza Vertigo18 (#21239) üzenetére


kk831228
addikt

Még ma meg, jövőhét csutortök talán... Ma megyek Pécsre... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21241) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Polar M400 HR (140EUR) vs Suunto Ambit3 Run HR (180EUR)
(fanboykodás és elfogultság nélkül)

Sziasztok!

Óravásárlásban szeretnék segítséget kérni (csak új). A lehetséges jelöltek számát kettőre csökkentettem, Garmin _sajnos_ nincs a kalapban, mert nem látok értelmes tudású új órára akciót, az FR25 pedig kevésnek tűnik. 180EUR-fölé pedig akkor sem megyek, ha arab terroristák potyognak az égből...
(najó, az öv nélküli Forerunner 230-on még elgondolkodom, ha azt mondjátok az kategóriákkal jobb mint ez a kettő..)

Kezdő futó/terepfutó vagyok, egyelőre a 10-15K tartományban (heti 35+Km), ezt majd szeretném a (terep) félmaratoni távig feltolni, több nincs tervben. (ha lesz, akkor hajlandó leszek drágább kütyüt venni :) )
Rendszeresen szeretnék terepfutó-versenyeken részt venni, itt az órával akarom kontrollálni a versenytempómat (nem rendelkezem önálló tempóérzékkel) elvárom hogy ezekben a helyzetekben komolyan támaszkodhassak az órára, illetve ezen kívül az edzésekhez is használnám.

Leginkább fix pályán (patak körül) futok, ezt kombinálom a patak melletti dombra fel-fel sprintelésekkel, de a Budai hg-et is be akarom iktatni az edzésekbe. Futás mellett kerékpározom, de nem várom el, hogy a futóóra komolyabb kerékpáros vagy a futáson kívül egyéb sport-funkciókat nyújtson. Activity tracker/"életmód tanácsadás"/kipihentség mérés/okostelefon-értesítések szép ha vannak, de csak minimálisan érdekelnek, feltéve, hogy nem megy a többi funkció kezelhetőségének rovására és nincs útban.

Ami feltétlenül kéne, és _hibátlanul_ kell működjön:
Versenyre:
-Pontos távmérés, már amit a technológia enged...
-Pontos iram kijelzés: aktuális iram, utolsó kör/Km irama
-Célzóna iramra: (zónán kívül csipogással vagy rezgéssel) <- EZ FONTOS
-Célzóna pulzusra: (zónán kívül csipogással vagy rezgéssel)

Edzésre:
-Résztávos edzések: flexibilisen konfigurálható távokkal/időkkel
-Auto lap: jó lenne, ha meg lehetne jelölni a pálya egyik pontját (pl híd a patak fölött) és ha áthaladok rajta akkor automatikusan kezdődik a köv kör
-Résztávos edzések: fontos lenne, hogy ne csak mint a gép végrehajtassa velem a beprogramozott résztávokat az óra, hanem
én magam is egyetlen gombnyomással tudjam jelezni, hogy következhet a soron következő pihenő/iram. Erre azért van szükség, mert néhol át kell kelnem az úton, nyilván az iram része a résztávnak csak ezután indulhat. <-- ez a funkció fontos lenne

Egyéb:
-Nem vagyok bétatszter, ennyi pénzért egy jól működő rendszert akarok, nagy csalódás lenne, ha pont egy versenyen szarna be a technika.
-A mérések bluetoothon keresztüli problémamentes feltöltése fontos lenne (ez Androidos telefonnal tesztek szerint az Ambit3-nak régebben nem volt erőssége)
-Jó kezelhetőség "vakon is". Amikor mérés van, akkor egy funkció egy gomb. Nem akarom, hogy lehetőség legyen véletlenül "elnyomni" a mérést.
-Problémamentes, funkciógazdag online rendszer kiértékelésre és az adatok tárolására.
-Szíja ne szakadjon, akksi cserélhető legyen benne

Egyelőre a Polar M400 felé húzok jobban, mert az már bizonyított a piacon, boldog-boldogtalannak van, nagyobb hibái nincsenek. Tudom, hogy volt Herviszes olcsósított pink M400, de az a szín nem érdekel :)

Más gyártókkal szemben a Polar nem szarja az órákat etc. Ambit3-tól kicsit félek, mert rosszat olvastam a mellkaspántjáról (meghibásodik), az Androidos BT szinkronizációról, a körülményes intervallumozásról illetve a többé-kevésbé működő online-rendszeréről.

Cserébe nagyon pontosnak, jónak mondják a GPS-ét, illetve az aktuális iramot is állítólag pontosabban mutatja. (Bár a árkülönbözetbe Polar oldalon még belefér egy Foot pod is a pontos irammérés érdekében). Az Ambit3 még tud valami nagyon alapszintű navigációt, de nem tudom, hogy ez mennyire használható. Ha ez a része jó valamire, akkor az biztosan jól jönne (nem ismerem a traileket, tepsitelót meg nem akarok cipelni).

Szóval tanácsok, észrevételek?

[ Szerkesztve ]

(#21242) parandroid válasza joysefke (#21241) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Fekete Polar M400 övvel 100 EUR alatt Amazon Warehouse Dealben, Garmin 230 normál áron 200 EUR, Warehouse Dealben 170 EUR körül. Mondjuk akkor már inkább FR235 Warehouse Deales 237 EUR-ért. Mondjuk én Ambit3 Run HR-t 200 EUR alatt nem látok Amazonon (igaz, ez övvel van), de lehet, hogy valahol létezik olcsóbban.

Teljesen más kategória amúgy a két (három - de a Suuntot nem ismerem egyáltalán) óra, nem véletlen az árkülönbség. Persze ha csak a fapados funkciók kellenek, akkor az M400 verhetetlen ár/érték arányban, ha egész napos használatra kell, és fontos a megjelenés, meg a bt-funkciók és értesítések is, akkor pedig nyilván a Garmin. Szóval én inkább így közelíteném meg a dolgot.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21243) t1 válasza joysefke (#21241) üzenetére


t1
addikt

Csak a Garmin.

(#21244) joysefke válasza parandroid (#21242) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Teljesen más kategória amúgy a két (három - de a Suuntot nem ismerem egyáltalán) óra, nem véletlen az árkülönbség.

Mind GPS-es futás-orientált sportóra, papíron 90%-os funkcióparitással némileg más körítéssel és design-nal. Meg üzemidővel...

(#21245) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Garminból mindegy, hogy milyen? Tudom, attól függ, mire akarom főként használni. De teljesen átlagos, de kielégítő felhasználásra megfelel mondjuk egy 210-es?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21246) inf3rno válasza kk831228 (#21238) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nem tudod mit hagytál ki. :DD

Buliban hasznos! =]

(#21247) inf3rno válasza joysefke (#21241) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én mindenképp a Suunto-t javaslom a kettő közül, az M400 messze alatta van pontosságban amennyire én tudom a review-okból, tesztekből. Egyébként nem is igazán egy árkategória a kettő. Ha Garmint szeretnél, akkor kérdezz, hátha a többiek tudnak akcióról...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#21248) inf3rno válasza parandroid (#21242) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is 200 EUR körül vettem Hervis-ben a Suunto-t kuponnal. 180 az jó ár érte, ha eus gari jár rá.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#21249) t1 válasza Vertigo18 (#21245) üzenetére


t1
addikt

Volt 210-em, ha csak ezek az igények akkor mehet.

(#21250) beltram válasza joysefke (#21241) üzenetére


beltram
tag

A terepfutás csoportban is láttam a kérdést, szerintem egyértelműen ambit.
Bár nem írtad szempontnál, de a navigáció terepen megfizethetetlen, már csak emiatt is megérné.
Amire viszont készülj fel, hogy ha nincsen affinitásod, vagy nem szeretsz app-okkal szarakodni, akkor a célzónák, résztávok konfigurálása eléggé meg fogja keseríteni az életedet. :)
Amúgy az M400 szerintem pont nem a többé-kevésbé jól működő óra, rengeteg panasz volt rá, főleg az usb csatlakozó szereti megadni magát elég sűrűn.

pace be with you

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.