Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani oldalakat ahol jó áron lehetne venni gps futó órát?
Egy Garmin 920XT-re vadászok.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#22602) borix válasza func93 (#22601) üzenetére


borix
őstag

Ez így nem lenne rossz vétel szerintem. [link]
Kuponkód: 9100000000671
A két öv magában 50-60E

[ Szerkesztve ]

(#22603) concret_hp válasza func93 (#22601) üzenetére


concret_hp
addikt

amazonon volt nemrég 200$ öv nélkül

én a nyáron 279Łért csíptem meg a run verziót decathlon.uk-ból (elhozták repcsivel) de azért nem biztos, hogy egyből kell a 920xt , olcsóbban is meg lehet úszni :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#22604) gombi01 válasza Chuck Norris (#22595) üzenetére


gombi01
tag

(#22595) Chuck Norris:
múlt vasárnap reggel szakadó esőben a jeges talajon felfelé kapaszkodva a csatári kilátóba 100%, hogy köszöntem volna ha látok még egy hülyét aki abban a szar időben arra kószál de nem volt :DD

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#22605) Chuck Norris válasza gombi01 (#22604) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Vidéken úgyis köszön mindenki mindenkinek :) Voltam már ott én is egyszer a Bakony 50 -en.

(#22606) inf3rno válasza gombi01 (#22604) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C

Buliban hasznos! =]

(#22607) ígyvanferi válasza Chuck Norris (#22595) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Csak annyira jött divatba most, amennyire úgy általában a futás lett divat.
Én általában szoktam egy hüvelykujjat felmutatni (csak jusson majd eszembe, hogy ezt ne tegyem, ha esetleg Angliában futnék), meg egy hajrát elrebegni (ha épp bírom levegővel) a szembejövő futónak. Illetve nyáron nem mindig, mert olyankor a sok kocafutó miatt néha szinte tömeg van itt a töltésen, az erdőben. De ilyenkor télen minden szembejövőnek intek, az a jó esetben óránként egy köszönés nem túl megterhelő. :DDD

(#22608) Vertigo18 válasza ígyvanferi (#22607) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jajj, én azokat szeretem a legjobban, lejönnek, mozognak kicsit, két hétig utána meg azt mondják, hogy mekkora FUTÓK!

Aztán még talán kétszer kocognak egyet. Talán.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22609) Akcept válasza Chuck Norris (#22595) üzenetére


Akcept
tag

Felénk (vidéken) egy „hajrá” a szokás, esetleg „helló”.

Amúgy jókat röhögök néha, mert amikor csősál takarja az őszölő bajszom, akkor az egész fiatalok is helló-t köszönnek. Másnap, ha melegebb van – és nem takarja semmi az arcom –, jó napot lesz belőle.

Szerintem a tegeződés is tök rendben van sporttársak között, köszönni meg egyenesen illik.

(#22610) borix válasza Vertigo18 (#22608) üzenetére


borix
őstag

A futást is olyan,hogy meg kell szeretni akkor jó ha élvezi az ember ha valaki csak eszköznek használja pl,hogy lefogyjon az nem lesz hosszútávú mert mikor lankad a kitartás sokan szépen feladják.

(#22611) inf3rno válasza borix (#22610) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valahonnan el kell indulni, én is úgy kezdtem, hogy az egészség megőrzés volt a cél. Tegnap meg láttam egy csajszit, aki most nagyon dögös, egy éve meg még volt rajta 10+ kiló felesleg. Kétlem, hogy a futás szeretete hajtja előre, legalábbis az elején biztosan nem ez volt a helyzet. Azt mondják, hogy kell 3 hónap, amíg valami szokássá válik, azt kell átvészelni, aztán onnantól sínen vagy.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22612) concret_hp válasza inf3rno (#22611) üzenetére


concret_hp
addikt

hát nemtom én azért jártam egy ideig reggel 6ra úszni, de valahogy nem tudott szokássá válni :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#22613) inf3rno válasza concret_hp (#22612) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Átérzem :DDD

Buliban hasznos! =]

(#22614) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Tegnap este az ágyon ülve vágtam a lábamon a körmömet, amikor észrevettem, hogy a bal lábam MINDEN ujján, az ujjak előre néző részén vagy leszakadt a bőr, vagy teljesen megkeményedett (és ezáltal leszakadóban van). Ez mitől lehet, és miért csak a bal lábamon? Semmi fájdalmat nem éreztem, egyszerűen levágtam a csipesszel és kész, alatta van/lesz másik.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22615) borix válasza Vertigo18 (#22614) üzenetére


borix
őstag

Kicsi a cipő a bal lábad nagyobb és....?

(#22616) t1


t1
addikt

Voltam ma Intersportban, felpróbáltam egy Pegasus 33-at, 960km van a 31ben lassan cserélnem kéne, első blikkre kényelmes volt, talán szűkebb mint a régi az én magasabb lábfejemet nem tolerálja olyan jól, 44.5 helyett 45 kéne belőle, de durva 39900ft-ért volt kint ennyiért nem hiszem el, hogy valaki megveszi onnan...

Helyette vettem egy Petzl Tikkina-t 4800-ért ( volt -20% kuponom ) este tesztelem, mert a csoda kínai lámpám szétesett egyik reggel. Ami első benyomás ez lehet 60 lument tud csak de egész erősnek tűnik, a másikra ennek a 15x-e volt írva de tuti nem erősebb annyival.

(#22617) margithid válasza t1 (#22616) üzenetére


margithid
veterán

Azért azérdekes, hogy más méret kell belőle, nekem nikeból volt pár régebben is, mindegyikből 44-es kellett.
40k vicc egy cipőért, akármilyen jó is. Lunartempot valaki kényelmesebbnek mondja, és az 23k kiszállítással, cakli pakli.

(#22618) t1 válasza margithid (#22617) üzenetére


t1
addikt

Mindig alakítgatnak valamit rajtuk ezért ezek előfordulhatnak , ráadásul kintről ez 20k körül megvan.

(#22619) concret_hp válasza t1 (#22616) üzenetére


concret_hp
addikt

azt ugye tudjuk, hogy az érzékszerveink érzékenysége nagyon nem lineáris? :)

SD-n még van 33as pega 50Ł-ért :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#22620) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Holnap (dec 30, 14:00) Hajag kupa, lehet jönni! :K [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22621) ígyvanferi válasza inf3rno (#22620) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Pont jó lenne a holnapi futásnak. Csak macerás eljutnom, meg aztán onnan még haza most. Nyomok itthon helyette egy 16-ost, igaz síkon.

(#22622) szatocs


szatocs
őstag

Sziasztok!

15-20k-ig milyen neutrális futócipő ajánlott úgy, hogy Margit-sziget, rakpart és Hűvösvölgy lenne legtöbbször a "pálya" (legvonzóbb számomra a Hűvösvölgy lenne, de ha nem jutok el oda időben, akkor az első kettő jön számításba)? Valami gyengébb terepfutót nézegettem, konkrétan ez az Adidas Kanadia 7 M volt eddig a kiszemeltem, 16k körül van a Borároson. A topikban rákeresve viszont azt láttam, hogy nem igazán ajánlott. 2 cipőbe most nem szívesen fektetnék be, de szívesen vennék pár tanácsot, hogy milyet nézzek vagy mit tartsak szem előtt.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#22623) inf3rno válasza ígyvanferi (#22621) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gyere csak, otthon nincs verseny. :-)

Buliban hasznos! =]

(#22624) t1 válasza szatocs (#22622) üzenetére


t1
addikt

Ezt: [link] nagyon jó áron van és jó cipő.

(#22625) inf3rno válasza t1 (#22624) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hajag kupa 1:20:20 / 16k [link], 4. helyezés. A t1-es model elérte a dobogót. :C

Buliban hasznos! =]

(#22626) t1 válasza inf3rno (#22625) üzenetére


t1
addikt

Gratulálok itt is, meg Gombinak is az első helyért.

Jómagam a 3.helyre voltam elég aminek roppantmód örülök :) [link]

(#22627) func93


func93
senior tag

Az amazon.com nem szállit m.o-ra?
Megcsináltam a debreceni cimemet, de azt irja, nem hozzák ki. :(

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#22628) Alg válasza func93 (#22627) üzenetére


Alg
veterán

csak a .de szállít hozzánk tudtommal

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22629) ígyvanferi válasza inf3rno (#22625) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szép, egyenletes pulzus. ;]

(#22630) szatocs válasza t1 (#22624) üzenetére


szatocs
őstag

Köszönöm, ránézek. Nike Lunarglide 7-et ajánlottak még, nyilván drágább azért, de lehet ezt is megnézem. Nem merek külföldről rendelni, csak megpróbálnám azért, meg nem is tudom, hogy mikor jó egy cipő, így a Nyúlcipőbe szerintem elmegyek nézelődni és tanácsot kérni.

=== Szatocs ===

(#22631) gombi01


gombi01
tag

t1, inf3rno:
Gratulálok! Az igazat megvalva a kemény mag most mi voltunk, nem jöttek el a 'gyakorlott' atléták :)
Szokták mondani: tudni kell versenyt választani :)
Nagyon szép idő volt kellemes napos kb 3-4 fok, hiba lett volna kihagyni!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#22632) inf3rno válasza ígyvanferi (#22629) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Látod nekem 16k után is stabil mint a beton, nem kell ide alapozás. ;]

Most nem tudom, hogy a pulzusmérőm haldoklik e, vagy csak szar napja volt, de indulás előtt lazán bemért 190-et. Nem volt időm foglalkozni vele, úgyhogy inkább kinyomtam.

Buliban hasznos! =]

(#22633) inf3rno válasza gombi01 (#22631) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! Nem is mutatkoztunk be, nem tudtam, hogy te is a fórumról vagy. Nem mérted órával? Érdekelne, hogy mit futottál. Néztem visszafele, hogy olyan furán leszorítva tartod a kezed, könnyebb úgy, vagy csak ilyen lazán toltál 1:15-öt? Néztem tavaly 1:10 körül volt a dobogó.

Buliban hasznos! =]

(#22634) gombi01 válasza inf3rno (#22633) üzenetére


gombi01
tag

Inf3rno:
Lefelé így kisebb volt a légellenállásom :)
Nekem fel sem tűnt...
Jobbra balra mentem lefelé néztem melyik oldalon jobb a útszéli füves rész azon próbáltam kocogni, hogy kevésbé legyen kemény a talajérés.
16.4km 1ó14p17mp ezt mérte az órám. Tavaly előtt 1:13 tavaly 1:16 lett. Most így sikerült, ha valaki nyomta volna előttem jobban is ment volna nem annyira fáradtam el mint amennyire számítottam.
Ma is nyomtam egy szilveszteri kocogás a veszprémi sporikkal.
Állítólag holnap is lesz valami újévi kocogás a gulyán délután 3kor.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#22635) bandus válasza gombi01 (#22634) üzenetére


bandus
veterán

gratula mindhármótoknak, szép eredménnyel zárjátok az évet :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22636) inf3rno válasza gombi01 (#22634) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is úgy tűnt, hogy benned van az 1:10, a mostani olyan 4:30-as átlag, az meg olyan 4:15 lenne. Nincs olyan hatalmas különbség, és elég lazán toltad. :-) Na majd jövőre megszorongatunk t1-el. :D Örülök, hogy eljöttetek!

Futásokban gazdag boldog új évet mindenkinek! :C :R

Buliban hasznos! =]

(#22637) concret_hp


concret_hp
addikt

no nekem kerek 1300km lett az év, a tavalyi 1075-höz képest végülis 20%-al több, de igazából 1500 volt a terv.
így jövőre lesz 1500 a terv, aztán meglátjuk hogyan sikerül... ha IM-re optimalizálnám az edzésidőt akkor ennyit júliusig kéne futnom, de vannak nehezítő körülmények (első helyen a lustaság :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#22638) bandus


bandus
veterán

az én évem összefoglalva nem túl dicsőséges :) vagyis persze jobbra számítottam:
906 km jött össze. év végére indult be valami, mert az utolsó két hónap ebből 260 km, remélem jövőre már nem is lesz 100 km alatti hónapom, míg idén a november-decembert nem számítva egy db 100 km feletti volt. mondjuk 2015 az 468 km volt, ahhoz képest a javulás egészen jó :D

még van 3 hónap alapozósdi, aztán gyorsuln iszeretnék: tavasszal 1:50, ősszel pedig 1:40 alatti félmaraton a cél, aztán meglátjuk, hogy ebből mi jöhet össze.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22639) t1 válasza bandus (#22638) üzenetére


t1
addikt

Nekem idei:
-2919km futàs
-2649km bringa.

(#22640) ígyvanferi válasza concret_hp (#22637) üzenetére


ígyvanferi
addikt

55 km-t vertem rád idén. :) Igaz tavaly csak 730 jött össze, ahhoz képest jelentős a növekedés. Jövőre nekem is 1500 a minimum cél. Meg egy kis gyorsulás itt-ott.

(#22639) t1: hú, az durva! Le a kalappal.:R Az napi 8 km, vagy 56 egy héten, ahogy tetszik. Nekem a leghosszabb volt 48 km-es. Belegondolva, ha az lett volna az átlag, meg is van a 2500 az évben. Ha így nézem, nem is olyan lehetetlen. De nem az volt az átlagom. :N

Vajon tomcicának mennyi lehetett idén? 5000-5500?

[ Szerkesztve ]

(#22641) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Későn érő típus vagyok, de talán alapnak valamikor majd egyszer jó lesz. Mókának amúgy jó volt ez a decemberi 250+ km, de hosszabb távon nem hiszem, hogy bírnám, így is eléggé kikészültem bele. Hiába csak alapozás, pulzus kicsit el van szállva (a nyugalmi is), egyszerűen nem is tudom, hogy bírnék-e olyan lassan futni (talán 7:30 körüli pace-nél), hogy tartósan 140 alá le tudjam szorítani. Szóval januárban muszáj kicsit visszavenni a mennyiségből is, talán olyan 150 körül jó leszek, tekintve, hogy jön egy kisebb tervezett bőrgyógyászati vagdosás is, az legalább egy hétre kb amúgy is leültet a seggemre. Utána meg lehet folytatni az alapozást, de ésszel, és remélem valami azért csak összeáll majd április környékére, hogy neki lehesen állni az igazi munkának.

A terv (inkább álom) jövő évre egy 25 perc körüli 6k (tavaly júniusban, még érdemi edzésmunka nélkül, csak ész nélkül rohanva 30 perc volt, utána kezdtem alapozni), és 50 perc körüli 10k. Lehetőleg még az év első felében (remélem júniusig összejön) egy 2 óra körüli félmaraton, és októberben a frankfurti maraton. Nincsenek illúzióim, de álmodhat az ember, hogy a 4 órát talán sikerül megközelítenem, de már egy 4:30-cal is elégedett lennék.

Szóval boldog új évet mindenkinek, és gyűljenek csak azok a km-ek!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22642) #78687232 válasza bandus (#22638) üzenetére


#78687232
törölt tag

Félelmetesen hasonló a helyzet. Tavaly 451, idén 929 km. Utolsó két hónap szintén 260 km, és ezen kívül kétszer sikerült a 100K-t megugrani.

(#22643) mukibuci válasza parandroid (#22641) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

503km, innen van hova fejlődni :DDD  bár ennek a fele okt-nov-dec volt

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#22644) bandus válasza #78687232 (#22642) üzenetére


bandus
veterán

ez elég vicces :D jövőre akkor csapjunk oda és célozzuk meg azt az 1500-at :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22645) inf3rno válasza bandus (#22638) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én 731-el zártam az évet endo szerint. Nem számítottam semmire, örültem, hogy végre találtam egy jó cipőt, felgyógyultam, és tudok futni. Talán az egyedüli fontos cél a 2:00 alatti félmaraton volt, amit már az idei első versenyen teljesítettem, úgyhogy azóta teljesen elégedett vagyok. :K

Jövőre a leglényegesebb cél, hogy jóval többet nyújtsak, mint eddig, és ne sérüljek le. Ezen kívül persze vannak idők, távok, meg helyezések, de azok nekem kevésbé fontosak. 1500-at szeretnék lefutni év közben, ami szerintem gond nélkül menni is fog, ha nem betegszem le vagy sérülök le. Olyan 1:30 körüli félmaraton a cél, ami húzós lesz a mostani 1:40 körüli időt nézve. Illetve még a 4 perces ezrekkel lefutott 3 és 5k amik célok, de az gyakorlatilag megvan, most 21 perc körül volt az 5k-m tegnap, úgyhogy minimális edzés kell már csak hozzá. Elméletileg épülni fog itt év közben rekortános pálya, úgyhogy végre tudok majd síkon is futni ilyen rövidebb távokat. Titkon dédelgetett álmom, hogy megnyerem a Hajag kupát, de az ellenfeleket elnézve ahhoz nagyon oda kéne tennem magam, hogy legyen rá esélyem. ;)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22646) inf3rno válasza t1 (#22639) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az kemény. :C

Buliban hasznos! =]

(#22647) kk831228


kk831228
addikt

B. U. É. K. Minden kedves Topiclakónak!! :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#22648) #78687232 válasza bandus (#22644) üzenetére


#78687232
törölt tag

Úgy legyen! :R
Sérülésmentes boldog új évet mindenkinek!

(#22649) rii


rii
nagyúr

sziasztok

szeretnk venni téli futónadrágoz
pamut jéeralsót
s térd fölé érő vastag zoknit

tudnátok valami péntárcabarát helyet, webshopot javasolnni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#22650) gombi01 válasza rii (#22649) üzenetére


gombi01
tag

BUÉK mindenkinek!
A Kitartás legyen Veletek!! :)

rii: futáshoz mindkettő rossz választás lenne. Inkább maradjon a hosszú futónadrág és vegyél rá kívülről egy másik térdig erőt ha fázós vagy.
Inf3rno:
Jó kemény célok ezek fognak előre vinni, hajrá!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.