Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) medica válasza Vertigo18 (#21950) üzenetére


medica
senior tag

33 a legújabb, amiket linkeltél retrok

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#21952) Aristeus válasza ígyvanferi (#21938) üzenetére


Aristeus
tag

Köszi a gratulációt! A kérdésre pedig a válaszok:

1) "tehát ha jón a javulás akár a könnyű tempón, akár a laktátküszöbnél, az a sebesség növekedését fogja okozni, jól értem? Illetve hát majd látom, hogy hoppá, a szokásos tempón csak 140-et mutat az óra, akkor kicsit lehet gyorsulni vagy ha eleve a pulzust figyelem, akkor nagyobb lesz a tempó."

A mondatod második felében van az igazság: alapból a pulzust kell figyelni, ahhoz igazodni, igazítani a tempót. Ami általában azt jelenti, ahogy haladsz a kilométerekkel a tempód előbb-utóbb csökkenni fog, mert a szervezet nem tudja tartani ugyanazt a pulzust a végtelenségig. Aztán, hogy ez mikor következik be az már ugye teljesen egyénfüggő/edzettségfüggő. Lehet valakinél már 3km után, de más meg annyira erős alapokkal rendelkezik, hogy 30-at is futhat mégis be van betonozva a pulzusa az adott tempóhoz.

2) Itt már csak az a kérdés, hogy ilyenkor legyen hosszabb a táv, vagy örüljek, hogy hamarabb végeztem a futással?

A doksiban volt mintaedzésterv is: "Joe" (akinek 193-as a max. pulzusa) így növelte a kilométerszámait (mérföldszámait) 50-ről, 80-ra.

Szóval nem a távolság a fix, hanem az idő, és ahogy fejlődsz ugyanannyi idő alatt egyre messzebbre fogsz jutni.

+1) Neked ugye 138-as a HRkönnyű, az endo szerint az még messze van az aerobtól. Feltételezem ott nem a Hadd-módszer alapján lőtték be a tartományokat, szóval ez ne zavarjon?

Nekem ami 163-as pulzus alatt van az mind aerob tartomány. Az endo csak annyiban tud többet, hogy szétszedi többfelé az aerob tartományt, de attól minden zóna, ami a laktátküszöböd alatt van az aerob. Itt csak abban van különbség, hogy a szervezet miből mennyit használ fel "üzemanyagként".
Z2, zsírégető zóna : itt kb. 70-80%-ban a zsírt használja a szervezet, a maradékban pedig a szénhidrátraktárakat az energiához.
Z3, aerob-állóképességi zóna Ennél a zónánál pedig kb. feleződik a szénhidrát/zsír felhasználási arány.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#21953) inf3rno válasza anorche1 (#21940) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vegyél maszkot, ha gondod van ezzel. Egyébként nem számít annyit a szmog, mintha nem mozognál.

Buliban hasznos! =]

(#21954) inf3rno válasza Vertigo18 (#21944) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jobb órákon van olyan feature, hogy sipákol, ha túl magas a pulzus. Elvileg nekem is tudna olyat, de lusta vagyok beállítani rajta. xd

Buliban hasznos! =]

(#21955) kolosanyi válasza inf3rno (#21953) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hát én egyszer próbáltam a rakparton futni a reggeli órákban, soha többet. :D

(#21956) Vertigo18 válasza inf3rno (#21954) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én már beállítottam, csak 155-re. Ettől annyira megijedtem, hogy nem mertem még 150-ig se felmenni, mert nem tudtam, mit fog csinálni! :) Nemám megb@c az áram, vagy valami! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21957) margithid


margithid
veterán

(#21958) kolosanyi válasza margithid (#21957) üzenetére


kolosanyi
veterán

Air maxből van is méret. :D

(#21959) margithid válasza kolosanyi (#21958) üzenetére


margithid
veterán

Csak kérdés, hogy ez mennyire futócipő, a lunarstelos az, ez inkább olyan utcai viselet szerintem.

(#21960) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Valaki keresett fasza órát korábban, de nincs időm visszaolvasni: német Saturnban 369 EUR a HR-es Fenix 3. Osztrák MM-ben HRM-övvel 409, ami még mindig nem rossz.

Amazon.de most a fekete péntek ellenére is drága óraügyben, no meg a MO-ra szállítást gyakorlatilag termékenként kell kipróbálni, mert nem mindegyikkel működik.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21961) margithid válasza margithid (#21959) üzenetére


margithid
veterán

Na megrendelve mindegyik, ennyiért nem hagyom ott őket:)

(#21962) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Mizuno wave rider-ből tudtok olcsót? Lassan már érik a csere, most olyan 640km van benne.

Buliban hasznos! =]

(#21963) kolosanyi válasza margithid (#21959) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ne törd le a lelkesedésem, van méret! :D

(#21964) margithid válasza kolosanyi (#21963) üzenetére


margithid
veterán

Ennyiért megéri, de szerintem futócipő ez, neten néztem, nagyon ruganyosnak tűnik, meg nem utolsó sorban jól is néz ki szerintem:)

(#21965) Alg válasza kolosanyi (#21963) üzenetére


Alg
veterán

48,5-es Mizuno Sayonara 30euróért? :D

Tudom, ez meg nem stabil :P

inf3rno ugyanitt láttam abból is akciósat ha jól emlékszem

Szerk: abból is a 48,5-es van 72 euróért ;] a többi 100eur, ha kombinálod a giftcard-al 80ból megvan elvileg

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#21966) Newboy911 válasza parandroid (#21960) üzenetére


Newboy911
tag

Köszi, én voltam.

(#21967) medica válasza inf3rno (#21962) üzenetére


medica
senior tag

22,7k [link]
Hoka [link]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#21968) parandroid válasza Newboy911 (#21966) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na, megjött a fekete péntekes leárazás az amazon.de-re is, lighting dealben 319 EUR a HR-s Fenix3. :C

Ez így eléggé best buy...

Ha valaki lemarad róla, érdemes watch listre tenni, időnként ismétlődnek az ajánlatok.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21969) inf3rno válasza medica (#21967) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi, de úgy nézem, hogy itt már nincs a méretemben. :S

@Alg:
Hát csak más színekben van. Nekem pont ugyanilyen kéne, finnyás vagyok. :DD Na de ráér ám még, decemberre tervezem, hogy belefutom az ezret, de szerintem nem fog öszejönni. Most vagyok 650 körül. Még ebben a hónapban kellene 100-at letolni, meg a következő hónapban 250-et, aztán akkor jó lenne. Esélytelen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#21970) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Kipróbáltam ma a 2x10-et, hát nem jött be. [link] [link] A második tizes közepén elkezdett fájni a jobb térdem, aztán az utolsó kilóméteren csatlakozott hozzá a bal is. Itthon nyújtás után elmúlt, de szerintem kihagyom a holnapot, vagy max 5k lesz csak este felé. Egyelőre 44k-nál tartok a héten, úgyhogy vasárnap muszáj lesz még beletolni egy keveset, hogy meglegyen a minimális 50k. 144-nél járok a hónapban.

Teszteltem a kompressziós zoknit is, hát semmi extrát nem tudok mondani róla, nem éreztem, hogy könnyebb lenne tőle a futás. Gondolom csak nagyobb távoknál van értelme ezzel foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#21971) kk831228


kk831228
addikt

SwitcX: [link] Szép hely... :R Pulzuskontroll megvolt, nem ment 190 fölé... ;] :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21972) Alg válasza inf3rno (#21969) üzenetére


Alg
veterán

Én legközelebb szerintem valami Newtont fogok venni ha nem találok olcsó Merrell-t, úgy látom azok az én forefoot/midfoot stílusomhoz valók, a talpat is úgy tervezték hogy ott kopik jobban nem a sarkon

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#21973) inf3rno válasza Alg (#21972) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hajrá! A Merrell-re kíváncsi vagyok hogy válik be.

Buliban hasznos! =]

(#21974) Vertigo18 válasza kk831228 (#21971) üzenetére


Vertigo18
addikt

Loál, tettél a 140-re! ;] :C

Elpattant az aaaaagy! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21975) kk831228 válasza Vertigo18 (#21974) üzenetére


kk831228
addikt

Már az elején fölszaladt, szinte éhgyomorra mentem... Meg ugye emelkedő volt a feléig... Utána meg már nem nagyon akart visszaállni, gyorsabban is mentem egy kicsit és le... tam... :D De jól esett a vége... :K ;)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21976) Alg válasza inf3rno (#21973) üzenetére


Alg
veterán

Merrell már bevált :)

Van egy aszfaltos Bare Access-em amit tavaly-tavalyelőtt használtam és nagyon szerettem de elfogyott sajnos... még 1-2 gyorsabb rövidebbre előveszem néha.

Egy Ascend Glove-om ez egy nagyon könnyű terepes cipő, ezt is imádom a budai hegyekben a szépen kiépített turistautakon - vadabb terepre a vékony talpa(<>szikla) és a nem túl agresszív bordázata(<>sár) miatt nem olyan jó.

Illetve elhordtam egy Excursion Glove-ot is, annak ellenére hogy irodába, munkába járásra használtam fél év alatt elkopott nullára a talpa :((( nagyon puha gumiból csinálták, és a Nomád nem vette vissza gariba, szóval bármennyire is szerettem nem veszek másikat belőle.

Ráadásul az első kettő együtt nem volt 25ezer ft (11+13 ha jól emlékszem). Az excursion még drága is volt ráadásul :W

Szerk: ja meg egy offtopic túrás Moab GTX. Azt is szeretem.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#21977) beltram válasza inf3rno (#21970) üzenetére


beltram
tag

Szerintem túl sokat emeltél hirtelen, én pár hétig 3x10-12 fölé nem mennék a helyedben. Esetleg utána egy negyedik 5-10 közöttit még hozzátennék, de nem ragaszkodnék mindenáron a heti 50-hez. Ha jól látom az elmúlt hónapokban inkább a heti 1-2 futás volt a jellemző, sok idő van még tavaszig felépíteni magadat. :R

pace be with you

(#21978) Dreamie


Dreamie
őstag

Sziasztok!

Erről van valami vélemény?

Nemrég olvasgatom a forumot, köszönöm a hasznos infokat!

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#21979) kk831228 válasza beltram (#21977) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem is sok a 2x10... :R Nekem is kb ez a 12 elmegy egy ideig... Éppen határ ez is... :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21980) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Lett cipőm végül. Elmentünk a fehérvári Decába, először egy 49-es Gel Nimbust próbáltam. Nagyon kényelmes cipő, amúgy is Asics fan vagyok, de sajnos 49,5-es kell a márkából. Az eladó csaj mondta, hogy a saját márkás termékeken kívül befejezik a jeti méret forgalmasát, mert nem éri meg. Kalenjiből viszont volt többféléből is 49-es, abból elég az a méret. Először egy Eliorunt próbáltam, de nagyon pronál benne a lábam. Meg nem az a szint, amire a régi Lunar vagy a GT2000 után váltanék. Aztán adott a csaj egy Kiprun LD-t, az viszont azonnal megtetszett. Jól csillapít, mellette stabilan fogja a lábam. Persze nehéz, lomha, agyon van csillapítva, de egy jetinek ez kell. :)

(#21981) Newboy911 válasza parandroid (#21968) üzenetére


Newboy911
tag

Köszi a linket. De most 369 -ért látom. Vagy van valami kupon ?
De nem is számít, mert rárepültem a 230-ra délután.
RW-n vettem az Alg által is linkelt gift cardot.
200 euróért, 250 euró értékben.
Hétfőn jön meg, ha marad még óra megveszem (248,45€).

(#21982) parandroid válasza Newboy911 (#21981) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Villámakció volt, szerintem lejárt közben. Elvileg ezek néha ismétlődnek. Még az amazon warehouse dealeket érdemes nézni, páromnak az fr235-öt vettük október elején 237 euróért, eredeti doboz, ránézésre vadi új cucc, 1 év gari.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21983) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

A hosszabb futások miatt kisebb vízhólyagok jelentek meg a lábujjaimon. Van esetleg ajánlott zokni ezek elkerülésére? Hétvégén benézek a Decathlonba, elsősorban ott vennék valami kényelmes cuccot.

(#21984) ígyvanferi válasza Aristeus (#21952) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Köszönöm a kiegészítéseket. Így már nagyjából összeállt a fejemben az egész alapozás. Nekem azért a távok inkább km-ek lesznek, ahogy írtad is, "Joe" mérföldjei helyett, de ez már csak részletkérdés. :)
Vasárnap meg a pulzusértékek is kiderülnek végre, ha minden igaz.

(#21985) kk831228 válasza ígyvanferi (#21984) üzenetére


kk831228
addikt

Na majd nekwd ia vissza kell lassítanod mint állat... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21986) medica válasza Apollo17hu (#21983) üzenetére


medica
senior tag

Nem csak a zoknitól lehet. Dekátlanból ne a leggagyibbat (viszont aldiból már vettem olyat ami tök jó). Itt is vannak elég jók ár-érték arányban [link]. Azért ne Falke-Wrightsock-stb minőségre számíts. Kompressziós zoknit/szárat is érdemes kipróbálni.
Dreamie: kinek-mi és mire..., de amúgy jó csuka

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#21987) margithid válasza Dreamie (#21978) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem felejtős, ott a lunatstelos 10k-ért, az ajándék annyiért. Sportdirecten is majdnem kétszer ennyiért van mint most sportfactoryn! Én megrendeltem, meg a dynasty 2-t is.
Lunarstelost kimondottan futásra, a dynastyt pedig utcára.

(#21988) Dreamie válasza margithid (#21987) üzenetére


Dreamie
őstag

Köszi!

A lunarstelos berendeltem tegnap én is, remélem beválik. :R

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#21989) margithid válasza Dreamie (#21988) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem jó lesz, nem írnak róla rosszakat. Ha nem akkor lesz két utcai sportcipőm, most ugysincs egy sem:)

(#21990) Polacheck válasza parandroid (#21968) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Hogy lehet ilyenekről értesítőt kérni :) Még jó, hogy nem olvastam, valószínűleg azonnal elköltöttem volna az idei bónusz egy részét előre :)

less qq more pewpew!

(#21991) inf3rno válasza beltram (#21977) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát az lehet, elég vegyesen toltam idén, meg a szeptember-október időszakot el is lazsáltam, mert verseny nélkül nem nagyon tudtam mit kezdeni magammal, alapozni meg még nem akartam. Megvárom, hogy a jövő hét mit hoz, ha továbbra is fáj, és alig tudom hozni az 50k-t, akkor visszaveszek 35-re decemberre.

A napi 8-10-12-t egyébként úgy nézett ki, hogy bírom, csak amikor bejön a képbe a heti 1x-i gyors futás, meg az egy napon belüli 2x10, akkor már megadja magát a szervezet...

Ha már decemberről volt szó, gondolom idén is lesz Hajag kupa, azt ne felejtsétek el! :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#21992) inf3rno válasza kolosanyi (#21980) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nézd a jó oldalát, nem süllyedsz el olyan könnyen a hóban. :C

Buliban hasznos! =]

(#21993) inf3rno válasza Apollo17hu (#21983) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Spuri-ban lehet Moose-t kapni, illetve Deca-ban Kalenjit. Nagyjából a cikk is ezt hozza: [link] Nekem a Moose vált be.

Buliban hasznos! =]

(#21994) kolosanyi válasza inf3rno (#21992) üzenetére


kolosanyi
veterán

:DDD

(#21995) parandroid válasza Polacheck (#21990) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Értesítést akkor kapsz, ha valami a kívánságlistádon van, és arra éppen kerül akció. Egyébként sajnos akkor sem mindig működik. Ezt egyébként úgy találtam, hogy most a fekete péntek alkalmából átfutom gyorsan naponta párszor az éppen aktuális ajánlatokat, mert lenne pár dolog, ami érdekelne, ha jó áron találom, és a garmin órára azért rááll a szemem. Nem veszek én sem, mert van most itthon két FR235 (az egyiket lehet, hogy hamarosan ki is cseréltetem a pulzusmérős hülyeségei miatt), meg még a régi Vivosmart HR is tartaléknak, no meg asszony meg is nyúzna szerintem. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21996) #78687232 válasza kk831228 (#21971) üzenetére


#78687232
törölt tag

Ennyire nagy emelkedők vannak arra? Meglepő.

(#21997) kk831228 válasza #78687232 (#21996) üzenetére


kk831228
addikt

Nincs olyan nagy, inkább éhes voltam... Amúgy nem meredek, de eléhmg hosszú emelkedő van... :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21998) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Toltam ma 8k-t, hogy meglegyen a heti 50. [link] Most egy kicsit hegynek mentünk föl a többiekkel, én csak félig. Egész kellemes volt, 6k után kezdtem el érezni egy picit a térdem, de hazaértem mielőtt komolyabban elkezdett volna fájni. Azt hiszem egy darabig még hanyagolni fogom ezt a napi kétszeri futást, aztán akkor rendben lesz hosszú távon is. Holnap szünet, vagy max 5k, aztán még hátra van hétfő, kedd, szerda a hónapból. Egyelőre 152 van meg, kicsi az esély, hogy meglesz a 200, de a hónap első hetét csak félgőzzel csináltam, a harmadik héten meg sérült voltam pár napig, úgyhogy egyelőre ez is elég szerintem. Azért vannak hátrányai ennek a nagy kilóméter gyűjtős alapozós dolognak is. Most néztem, hogy nyárhoz képest eltűnt a bicepszem harmada, meg a mellizmom is visszahúzódott. El kell kezdenem sürgősen gyúrni, különben csupaláb leszek. :D

Buliban hasznos! =]

(#21999) kk831228 válasza inf3rno (#21998) üzenetére


kk831228
addikt

Abba se kellett volna hagyni a gyúrást... ;)

Ha eszel rendesen, neg gyúrsz, aza heti 50 km szerintem nem annyira épít le, főleg hogy azért alacsonyabb pulzuson kellene... :)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#22000) concret_hp


concret_hp
addikt

hú de felpörgött a topic :D

ha valaki lát nagyon akciós pegát, írjon már ide v egy pm-et plz :D

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.