Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22851) inf3rno válasza StLui (#22838) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Detto, nekem is max 3 alkalom, amit bír, de már kettőnél megvan az aromája. Jobb átlötykölni minden futás után. Beleizzadsz, aztán elég gyorsan elszaporodnak rajta a mikrobák.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22852) borix válasza inf3rno (#22849) üzenetére


borix
őstag

Nem is arra számítottam csak ne vigyen már be a fasorba az út helyett.
A lényeg az lett volna,hogy ha a GPS mellett a GLONASS is be van kapcsolva akkor csökken e az akku idelye(gondolom,hogy igen) és mennyit?

(#22853) medica válasza Alg (#22846) üzenetére


medica
senior tag

Jól írtad van ilyen probléma több gyártónál is nem csak nike. Aki nem nejlonba csomagolva akar sportolni annak ott a merino és a mix anyagok (nyilván többe kerülnek).

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22854) medica


medica
senior tag

Ilyet [link] próbált valaki? Valami kellene 3 óra feletti futásokhoz (víz-kaja-pulcsi).

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22855) mszl válasza medica (#22854) üzenetére


mszl
aktív tag

Ezt nem, de az 5L zsak az van toluk. Nagyon elegedett vagyok vele. Ar ertekben verhetetlen. Estere keszitek egy-ket fotot neked rola majd. Van salomon mellenyem is, majd irok egy-ket gondolatot.

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#22856) medica válasza mszl (#22855) üzenetére


medica
senior tag

Az szuper lenne :R

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22857) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Hú, ez a hóban futás jól kivette az erőmet. Nem kimondottan terepcipőm van, eléggé csúszik, minden elrugaszkodáskor elkapartam, mint egy kockalada üres csomagtartóval.

(#22858) medica válasza ígyvanferi (#22857) üzenetére


medica
senior tag

Csúszásgátló a csukára sokat segít - aldis ezerforintos is jó. [link]

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22859) Haugland


Haugland
aktív tag

Nem ismertek olyan órát ami GPS+pulzus funkciók mellett az eredményeket nem az interneten tárolja, hanem egy sima offline alkalmazásban? (az nem gond persze, ha az útvonalat az ember pl. google maps-ban is látja, de alapvetően ne függjön az ember a nettől..)

(#22860) Alg válasza Haugland (#22859) üzenetére


Alg
veterán

Milyen offline alkalmazásra gondolsz? Szerintem az összes óra eltárolja (a memória erejéig) az edzéseidet saját magán, és itt vissza is nézhetők az eredmények (nyilván nincsenek csili-vili grafikonok meg több edzésből számolt összesítők).

Ezek Garminnál sztenderd .FIT fájlok, biztos van valami 3rd party parser hozzá (itt a random other things között nézz szét) de ha már gép előtt vagy akár fel is töltheted bármelyik online alkalmazásba.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22861) borix válasza Haugland (#22859) üzenetére


borix
őstag

Ez kellene lennie a legkisebb szempontnak.
Alap dolgokat kiír az óra is pl távolság,idő átlag/max pulzus,tempó többre nem is lesz szükséged eleinte nézegetik csak az emberek a grafikonokat.

(#22862) mszl válasza medica (#22856) üzenetére


mszl
aktív tag

Hello!

A zsákot az Ali-ról rendeltem:

Egy másik is van, de még nem próbáltam ki.

Erre még kíváncs lennék.

Erről a nadrágról esetleg valaki tud mondani valamit? Téli futásra jó lenne? Esetleg hasonlóra ajánlat is jó lenne, feszülős nadrágokat nem kedvelem.

Oldalt van 3 zseb, a képen mindegyikbe tettem valamit amit éppen találtam csak a láthatóság miatt.
Az öngyújtós zseb jól elérhető, a zipzáros már kevésbé, ott bűvészkedni kell, a harmadikból kivenni könnyű.
Két kulacstartó elöl, felettük 1-1 kis zseb. Kulcsnak, igazolványnak, max 3,5" telónak.
Zsákrészében 1,5L vizes zsák, pakolhatónak nem igazán mondanám, egy gyenge pulcsit sem tudtam belegyömöszölni. Max gatya, zokni, poló, térkép...
A mellkasi kulacstartónak elég jó mérete van a szemléltető képen látod :DD :DD
Salomon soft kulaccsal használom, ha félig üres akkor kicsit lötyög benne, de nem zavaró! Ezt kiküszöbölöm majd egy gumi szalag rávarrással félmagasságban, hogy szorítsa egy kicsit.
Anyaga:
A belső hálós anyag ugyanaz mint a salomon, a többi gumis ritkább szövésű mint a salomon-é. Az akác bokrokat, vadrózsa tüskéket nem szereti. Valamelyik már kiszakította, de nem szakadt tovább pedig nem rögtön varrtam meg.
Szerintem kényelmes, két méterben kapható én a kisebbiket rendeltem, de ebből kell a nagyobb méret, de így sem szorít.....
Van egy Salomon Skin Pro mellényem, na abból az XL pont nagy. Sajna a mellkasom mérete pont a mérethatáron 94-96cm van. De az árát nagyon megérte. Délutáni, hétvégi hosszú futásokhoz megfelelő, folyadékot, kaját tudsz pakolni + 1-2 kis személyes dolgot, de ruhát nem.

Ha esetleg jössz a Zúzmarára elviszem szivesen, hogy megnézd.











Ez tőlem van, hanem a neten találtam, egy kis hasonlítás.
Viszont akinek van ilyen kis Salomon az leírhatná mit tud bele pakolni.

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#22863) mszl válasza mszl (#22862) üzenetére


mszl
aktív tag

Ismerik a PhotoShopot is kinai barátaink:

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#22864) Chuck Norris válasza medica (#22854) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nekem ez van. A cipzárat ami összetartja elől már kellett tákolni mert ahogy bevizesedett mindig lecsúszott, szerkesztettem oda egy kapcsot de ezt leszámítva meg vagyok elégedve. Szerintem amit linkeltél abba nem fér bele egy pulcsi, legfeljebb valami nagyon vékony széldzseki.

Mosásilag nálam az ecet jött be, azt amit fel akarok venni másnap is, meleg ecetes vízzel, nagyjából fél deci elég a mosdóba, kilötybölöm aztán utána alaposan öblítés, akkor ecetes sem lesz meg büdös sem, ráadásul nincs benne semmi allergén.

[ Szerkesztve ]

(#22865) Alg válasza mszl (#22863) üzenetére


Alg
veterán

:DDD Ez mekkora, hogy még a promóképet is lenyúlják te jó ég :DDD :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22866) zaskar válasza mszl (#22862) üzenetére


zaskar
senior tag

Örömmel látom, hogy van már választék Alin különböző futózsákokból. Én vagy másfél éve kerestem ott ilyesmit, de abban az időben még nem volt sokféle. Akkor egy ilyet rendeltem. Nem lenne rossz, viszont egyféle méret van belőle, ami inkább egy L-XL méretű emberre való. Víztartály az nem jár hozzá, de a magam részéről én jobban bízok a márkás víztartályok valamelyikében. A mérettel sincs gond, amíg tele van a tartály, addig nem mozog túlságosan. Ha már kevesebb van benne, akkor kezd zavaró lenni. Van két kisebb zsákom is, egy Ultraspire Surge és egy Karrimor RV3. Ezek többnyire mindenhová megfelelnek nekem, viszont a múlt nyáron voltam egy olyan alpesi versenyen, ahol sok volt a kötelező felszerelés, és csak a kínaiba fért bele. Szóval inkább tartaléknak van, azt a 20 dollárt megérte.

(#22867) inf3rno válasza Haugland (#22859) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ki lehet exportálni GPX fájlba, ha félsz, hogy elvesznek az adatok. Kérdéses, hogy ez mennyi infot tud letárolni, pl amit endora átküldök, abban van sebesség, szint meg pulzus adat, de nem vagyok benne biztos, hogy pl cadence meg ilyesmik is bekerülnek a fájlba. Van egyébként többféle ilyen formátum, szerintetek melyik a tuti, ami mindent lement?

Buliban hasznos! =]

(#22868) medica válasza mszl (#22862) üzenetére


medica
senior tag

Köszi szépen a részletes beszámolót! A Naturehike-t én is nézegettem...

Chuck Norris: néztem ezt is, a méretválasztás lesz a kérdés - alpinban legalább egy hártyadzsekit vinni kellene...

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22869) beltram válasza Haugland (#22859) üzenetére


beltram
tag

Pár éve még voltak offline alkalmazások pl. Garmin-nál, Polar-nál, de ezeket szerintem már nem fejlesztik. Érdemes amúgy körülnézni ha érdekel a téma, egy gyors google után találtam pl. ezt, ingyenes, egész jónak tűnik és sok eszközt támogat.

[ Szerkesztve ]

pace be with you

(#22870) Alg válasza inf3rno (#22867) üzenetére


Alg
veterán

Ezek mind XML fájlok szóval nagy varázslás nincs, ha jól tudom a .GPX, .FIT, .TCX a legáltalánosabban használt, aztán persze gondolom minden gyártónak megvan a sajátja. Itt van pár konverter.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22871) inf3rno válasza Alg (#22870) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ahogy nézem alapból a GPX helyzet, sebesség és cadence adatokat tárol, ezen kívül még van a Garmin-nak trackpoint extension-je, ami pulzus meg esetleg hőmérséklet adatokat tud hozzátenni. Szóval messze van a teljességtől, már ha a sok csilli-villi grafikont nézem, amit movescount rajzol ki nekem. Gondolom azért a nagyobb része származtatott adat lehet annak is, szóval annyira nem fontos.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22874) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Azt tudja valaki, hogy a Margitszigeten mi a funkciója a budai oldalon lévő narancssárga hálónak? Eddig azt hittem, azért rakták ki, hogy ősszel felfogja a faleveleket, és ne álljanak össze masszává, de még mindig nem bontották el, a tartóvasak pedig már eléggé dülöngélnek jobbra-balra.

(#22875) borix válasza Apollo17hu (#22874) üzenetére


borix
őstag

Azt gondolod hogy idén már nem lesz falevél?
Vagy naivan azt gondolod,hogy leszedik ősszel meg majd visszarakják?
Te nem Magyarországon élsz csak haza látogattál?
;]
Amúgy nemrég igazítottak rajta mert össze vissza volt dőlve sok helyen már félig bedőlt a futósávra.

(#22876) bandus válasza borix (#22875) üzenetére


bandus
veterán

én eddig azt hittem, hogy a vivicittáról maradt ott :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22877) borix válasza bandus (#22876) üzenetére


borix
őstag

Lehet,hogy neked van igazad és már akkor gondoltak az idei vivicittá-ra is.

(#22878) joysefke válasza beltram (#22869) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Miután múltkor leleplezted magad - :P - Strava-n látom, hogy Te is a Rákos-patak mellett futsz, de Te a XIV. kerületi szakaszán (én a XIII-ban).

-Az a szakasz amit te futsz mennyi jó futásra?
-Végig van földút, vagy járdázni is kell?
-Milyen a szmoghelyzet?
-Ha kell, akkor az úton átkelés mennyire problémás?

(#22879) Alg


Alg
veterán

Remélem ma senki sem otthon ült a jó meleg szobában ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22880) #78687232 válasza Alg (#22879) üzenetére


#78687232
törölt tag

Nem akarok butaságot mondani, de ez nem a Kevély-nyereg? A bsi-s túrán én is megörökítettem ezt a részt, nagyon szép. Ilyen időben viszont nem mernék ennyire lemenni, bátrak vagytok :)

(#22881) Alg válasza #78687232 (#22880) üzenetére


Alg
veterán

Majdnem, ez a Nagy-Kevély teteje. Itt fordultunk vissza az Ezüst-Kevély felé, azaz pont a másik irány.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22882) tomcica válasza mszl (#22863) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez mekkora :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#22883) bandus válasza Alg (#22879) üzenetére


bandus
veterán

Az a jokepu gyerek.ott kekben en vagyok :D es azert kinyirta a vadlimat ez a havas moka :)

A kovetkezo napokban angliaban/walesben leszek, hatha akad valami szep futoutvonal arrafele!

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22884) borix válasza bandus (#22883) üzenetére


borix
őstag

Inkább azt mondanád,hogy a nunus-t,hogy sikerült ebbe belevinni?

(#22885) Alg válasza borix (#22884) üzenetére


Alg
veterán

Ő a csapatkapitányunk, és vérszomjas harcikutyája van, vigyázni kell vele :DDD ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22886) bandus válasza borix (#22884) üzenetére


bandus
veterán

hat uth-ra keszul, o vitt bele minket :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22887) beltram válasza joysefke (#22878) üzenetére


beltram
tag

Szerintem nagyon jó szakasz, van ahol egyszerűbb a járda/út, de elvileg végig futható a földút is a patak mellett. A szmogról nem tudok nagyon nyilatkozni, de nem forgalmas, szóval szerintem ezzel nincsen gond.
Egy-két nagyobb kereszteződés van, azért oda kell figyelni, de a Fogarasi és a Csömöri utat leszámítva nem jellemző, hogy meg kellene állni, esetleg 1-2 mp-re.

pace be with you

(#22888) margithid


margithid
veterán

Nincs egy éve, hogy használom a puma faas 350es cipőmet és kb már teljesen szétment, sétára még jó, de futni már nem.
Tavasztól őszig használtam kétnaponta 5 km futásra és 6 km sétára, de nem folyamatosan, nyáron vol, hogy hetekig nem mentem meleg miatt. Most ősztől napi 13 km séta naponta.
Kényelmes cipő, de azért nagyon hamar szétesett...
Van egy régi adidas, teljesen alap kategóriás futócipő, kb 7-8 éves, abban is futottam anno, és rengeteget sétáltam, kényelemben sehol sincs a pumához képest, de tartósságban meg a puma nincs sehol...
Pár kép:
[link]
[link]
[link]
[link]
Nektek tovább bírja egy-egy cipő? Vagy nekem van túlzott elvárásom?

Ja és ebben az időben ha nicns vizálló futócipője az embernek akkor szerintem nem érdemes erőltetni a futást, sétát, max ha olyan pályán tud az ember ahol nem ázik át a cipője.
Pénteken a tocsokós hóban átázott a cipőm és azóta érzem, hogy lappang bennem a megfázás...
Nem vagyok könnyen megfázós, de lábon keresztül lehet legjobban megfázni.

[ Szerkesztve ]

(#22889) borix válasza margithid (#22888) üzenetére


borix
őstag

Ma már nem törekednek a tartósságra mire elér 1000k-ig addigra szépen leamortizálódik a cipő. 2 asics cipővel jártam így.

(#22890) mukibuci válasza borix (#22889) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nekem a pega 31-ben kb 900km van, csak a talpa van megkopva picit, ahogy csámpázok vele aszfalton, felső része, mint az új. a 32-ben eddig kb 350km-nél járok, az még szinte karcmentes :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#22891) borix válasza mukibuci (#22890) üzenetére


borix
őstag

Ez akkor azt jelenti,hogy az elkövetkező 20 évben a 31 szériát fogod venni?
A 33 szériánál már panaszkodnak,hogy szűk lett a cipő orra és a zsinórok kioldódnak.

(#22892) margithid válasza borix (#22891) üzenetére


margithid
veterán

Ezt én is megerősithetem! Pega 33 nagyon nem volt kényelmes mikor próbáltam! És igen, szűk volt a cipő orra!
De a sokak által dicsért Vomero 11 se nyerte el a tetszésemet.
A lunartempora lennék még kiváncsi, ha az se jönne be, akkor a nike-val végeztem :)

(#22893) parandroid válasza borix (#22891) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem vagyunk egyformák. Nekem a 33-as Pegában az tetszik a legjobban, hogy szűk az eleje. De nekem az egész lábfejem szűk, így ez egyértelmű.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22894) Apollo17hu válasza margithid (#22888) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nekem Faas 200-asom van, amit inkább versenyre ajánlanak. A 2016 tavasz-nyár-őszeleji időszakot abban toltam. Heti 2-3* 5-10 km, de nem esett szét még a cipő, inkább csak "bejáratódott". :)

Szerintem tartósság szempontjából a km-ek mellett rengeteget számít a testsúly is (70- vagyok).

(#22895) #78687232 válasza margithid (#22888) üzenetére


#78687232
törölt tag

Nagyon durva :Y Az Asics Phoenixem 1200-1300 km-ig volt használatban, mégsem néz ki ennyire durván. Látszik hogy használatban volt, de nem lyukadt ki, meg semmi. Kicsit kopott, meg nagyon saras / igénybe vett külseje van, mivel sosem mostam. Csak a képek alapján simán azt mondanám, hogy állandóan durva terepen használtad.

(#22896) tomcica válasza margithid (#22888) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mi baja van ennek a ciponek? Igy nez ki nalam 1-1 cipo amikor 3/4-et eli az eletkoranak,mondjuk ettol az allapottol mar csak a laza atmozgatokat futom benne,porgosebb tempot nem.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#22897) borix


borix
őstag

A futómennyiség sem mindegy,hogy valaki 3 év alatt elhasznál 3 pár cipőt vagy 12 párat.
A 2 vélemény közt van különbség.

(#22898) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Most tértem vissza a Rákos-patakról. Jó ilyenkor futni, mert az éjszakai hidegben a locs-pocs latyak újra lefagy, a cipő pedig tökéletesen száraz és tiszta marad. :)

@beltram:
Meglesem.
Jövőre itt a XIII-ban a városvezetés szét fogja b****ni a Rákos-patak déli oldalát, lehet módosítanom kell a futóútvonalamon... :((

(#22899) gombi01 válasza tomcica (#22896) üzenetére


gombi01
tag

Hai.
Most lehet a kislábúaknak olcsóbban venni új csukát a nyulcipobolt.hu-n. Szinte csak 40.5, 41-es utolsó darabok vannak...

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#22900) kk831228 válasza gombi01 (#22899) üzenetére


kk831228
addikt

Ezek még mindig drágák.... :U :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.