Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

1,
bokasúlyt próbált már valaki, van valami értelme? Illetve nem gyilkolja az ízületeket?

2,
ugyanez a kérdés futás közben kézre csatolható súllyal

üdv
J.

[ Szerkesztve ]

(#22752) margithid válasza joysefke (#22751) üzenetére


margithid
veterán

Haverom próbálta régen, nem panaszkodott, hogy az izületeit gyilkolta volna, de egy idő után elhagyta...
Szerintem nagyobb értelme van valami emelkedőn futni mint ilyen sulyokat felcsatolni.

(#22753) Vertigo18 válasza jegenye77 (#22750) üzenetére


Vertigo18
addikt

Valami ilyesmit kell keresned. Szerintem bármelyik megfelel a célnak.

Nekem konkrétan ilyen van, ha értesz ebay-hez, akkor hugyé'-c@ré hozzá lehet jutni, ha ügyesen licitálsz. Amikor használtam, a célnak tökéletesen megfelelt. Azt gondoltam az elején, hogy nem lesz jó nekem, mert izegni-mozogni fog, de meglepően egy helyben marad. A karra akaszthatókat én nem javaslom.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22754) kk831228 válasza jegenye77 (#22750) üzenetére


kk831228
addikt

Decathlonba van kalenji tartó... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#22755) Lackooo84 válasza kk831228 (#22754) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Aha, csak úgy kidörzsöli a futónadrágokat, mint annak a rendje... Tudom, mert nekem ilyen van. ;)

The Truth is out there...

(#22756) Alg válasza jegenye77 (#22746) üzenetére


Alg
veterán

Csak pár alap tanács, az egyéni igényeket meg lehet pénztárcához szabni kb. a néhány ezres Dekás/SportsDirect-es (a kettő közül előbbit ajánlom) cuccoktól a több tízezres márkás Asics, Inov8 stb. -ig.

1. Pamutot kerüld messziről, technikai cuccok a barátaid.
2. Úgy öltözz hogy ha kimész, futás előtt kicsit fázz, akkor nem lesz nagyon meleged.
3. Esőkabátot lehetőleg ne, széldzsekit is csak indokolt esetben (de inkább mellényt akkor is) - ezek kevésbé szellőznek, könnyebben aláizzadsz, megfázol.
4. Ajánlott helyek: Adidas outletek (Boráros tér, Biatorbágy), Nike outletek (Premier?), Runningwarehouse.eu de biztos van sok más is még. Multinavban is láttam 1-2 egész jó darabot mostanában (noname márka, igen ez a márka neve :DDD ).

+1: Ha lehet ne a most hétvégi -10 fokban kezdd el :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22757) jegenye77


jegenye77
addikt

Külföldön vagyok,tehát az otthoni boltok nekem nem lesznek jók.Csak márciusban megyek haza de én már most szeretném kezdeni.
Egyenlőre túl sokat ha lehet nem szeretnék költeni.Lehet nem jön be a dolog vagy a bokám nem bírja ami most is be van dagadva.Persze nem így kell neki indulni és elszánt is vagyok de bármi közbe jöhet.
Amit eddig kinéztem az a
nadrág: [link]
póló: [link]
pulóver: [link]
Ezek egyáltalán jók ?
Ha igen akkor felülre kellene még egy dzseki?Vagy a póló és thermo pulóver elég?
Alulra elég a thermo nadrág?Vagy arra egy melegítő nadrágot felhúzok?
Most itt is -5 és -10 is van éjszaka de jövőhéttől 1-5 fok lesz.Akkor kezdeném.Addigra a ruha is meglenne és a bokám is rendbe jön.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#22758) Vertigo18 válasza jegenye77 (#22757) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ezek mindegyike jó lesz. Viszont, ha be van dagadva a bokád, annak nem biztos, hogy jót tesz majd a megterhelés. Ugyanis bármennyit fogsz is futni, mivel új, az a szervezetednek megterhelés lesz. Ráadásul pont a bokádat terheli legjobbana futás, főleg, ha sérült.

A -10 fokot azért mondták, hogy ne most kezd, mert egyből meg fogsz hűlni. Egyszerűen nincs hozzászokva a szervezeted. Lehetsz akármilyen kemény, kint lehetsz egész télen, állhatsz 12 órákat hóban, fagyban... itt, a futásnál izzadni fogsz, amit egyébként nem. És aki izzad a hidegben, az bizony elsőre megfázik...

A nadrág elég lesz, nem kell rá húzni semmit, csak feszüljön, ne lötyögjön! Viszont előttem mondták már a szabályt: kicsit fázz, amikor kilépsz. Ha kilépsz, és annyira fázol, hogy belehalsz, akkor bizony kell fölé még egy rövidnadrág legalább.

Várd meg azt a pár napot, amíg gyógyulgatsz, addig vásárolj be.

Az adatok rögzítése, meg feltöltése pedig, bármilyen távol áll is tőled, sokszor nagyon hasznos tud lenni. Sok ismerőst, akár barátot is szerezhetsz itt, vagy az appon keresztül, akik segítenek neked majd kielemezni és olyan tanácsokat kapsz, hogy te is meglepődsz majd. Hidd el!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22759) joysefke válasza joysefke (#22731) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Privátban volt kérdés, hogy hol lehet ezeket beállítani. Ide írom, mert valamennyire mégis csak közérdekű és nem feltétlenül triviális. Nekem is kellett pár alkalom, hogy kitapasztaljam, előtte volt bőségesen mérgelődés, amikor versenyen döglött be, mert crashelt az app vagy az oprendszer úgy gondolta, hogy energiatakarékosba rakja az appot.

Szóval Xiaomi telefonon (MIUI8) így néznek ki a beállítások (angolul van a telfonomon a nyelv):

-Engedélyezed a Strava-nak, hogy a háttérben futhasson
-A Strava-ra vonatkozóan minden energiatakarékosságot kikapcsolsz

Settings -> Battery and performance -> Manage apps' battery usage -> choose apps -> Strava (vagy amivel trackelsz) -> No restrictions

Ezen az oldalon alul lesz egy olyan menüpont, hogy "Background locations" ezt "Allow"-ra kell tenni

Ezzel a kettővel azt lehet elérni, hogy az app akkor sem lesz bezárva/hibernálva, ha kevés a nafta, illetve még a háttérben is hozzá tud férni a GPS szenzort adataihoz.

Strava kapjon meg minden engedélyt amit csak szeretne:
Settings->Permissions->Other permissions -> Strava (minden legyen zöld)

Autostart beállítás (nem tudom/hiszem, hogy szükséges-e, de én beállítottam, problémát nem okoz)

Settings ->permissions->Autostart->Strava-ra az autostartot bekapcsolni

-A Strava-t mint alkalmazást lockolod a memóriában (nem lehet véletlenül bezárni, illetve ha crashel, akkor azonnal újraindul)

Megnyomod a baloldali gombot, ekkor feldobja a futó alkalmazások képét kicsiben. Ezután a tracker appot lefele húzod, míg megjelenik két opció: Lock és Info. A lockot be kell kapcsolni, ekkor az app védve lesz a véletlen bezárás ellen, ha esetleg lefagyna/kilépne akkor automatikusan újraindul és az oprendszer számára is jelzed ezzel, hogy nem lehet kidobni a memóriából.

Kb ennyi. Ha ezek mind megvannak, és a Strava telepítésénél minden jogosultságot megadtál neki, akkor a telefonnak jól kéne viselkednie Strava futtatás közben ez alatt azt értem, hogy nem fogja váratlanul bezárni az appot, nem fogja elvenni tőle a GPS jelet etc. Ettől függetlenül magával az appal még simán lehetnek problémák (e.g. egy új verzió nem úgy működik mint ahogy megszoktuk, stb..)

Amire én használom a Strava-t, az annyi, hogy versenyen magamra csatolva tartom a telefont és a Strava 500m-ként hangosan bemondja a távot és az utolsó 500m-es résztávhoz tartozó iramot. Erre pont jó, de senki ne áltassa magát azzal, hogy majd egy ingyenes app fog kiváltani egy 40-100E forintos GPS-es pulzusmérő órát (Garmin, Polar, Suunto és társai)

[ Szerkesztve ]

(#22760) Alg válasza jegenye77 (#22757) üzenetére


Alg
veterán

Link alapján jónak tűnik, 1-5 fok körül nekem is elég egy trikó+vékony polár felülre, esetleg egy vékony kesztyű + sapka de ezeket bemelgedés után le is veszem általában.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22761) medica válasza joysefke (#22751) üzenetére


medica
senior tag

Én évekig használtam napközben is rajtam volt. Miután leveszed könnyebben kapkodod a lábad, de míg rajtad van húzza a térdet érezhetően (súly és megszokás függő). Ha futás közben használod idővel merevebb leszel tőle.
jegenye77: téli kompressziós nadrágból szélállót vegyél ha teheted - most jöttünk be, 50-60-as szélben nagyon meghálálja hogy nem merevedsz el. Telefontartóból nekem ez [link] elég jól bevált, mert hátra is csatolható, belefér egy széldzseki, némi folyadék is puha falu kulacsban, a telefonnak vízálló tok van benne. Mondjuk kiszedi a hátát mindennek...

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22762) jegenye77


jegenye77
addikt

Akkor ez így elég lenne ha nem mínuszba futnék:

+ sapka-sál és cipő természetesen,de azt inkább személyesen veszem meg.
Még nem volt rajtam soha ilyen ruha és ezért csodálkozom,hogy ennyi elég és nem kell jobban felöltözni :B

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#22763) joysefke válasza joysefke (#22759) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Pár apró kiegészítés:
-érdemes jól föltöltött aksival használni a tracker appot, mert alacsony akkuszint mellett az oprendszer elkezd kétségbeesetten spórolni a naftával, ilyenkor pld. simán megeshet, hogy a GPS-szenzort magát alacsony mintavételezésre teszi, attól függetlenül, hogy az appot nem bántja. Én a Xiaomi-mat pld. semmiképpen nem engedném 20% alá menni, mert ott már ki tudja hogy fog viselkedni. Fölötte (általában) kezesbárány

-Fontos mérés előtt újra szoktam egyszer inditani a telót, biztos ami biztos...

-Csak egyetlenGPS app fusson és csak egyetlen legyen lockolva a memóriában. Egy régebbi másik telefonomon tapasztaltam, hogy össze tudnak ezek veszni...

(#22764) medica válasza jegenye77 (#22762) üzenetére


medica
senior tag

Ne csak rábökjél, előbb próbáld is fel. Lehet kényelmetlen, vagy nem tolerálja a bőröd (én pl merino vagy merinomix párti vagyok de van aki nem szereti), stb.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22765) tomcica válasza joysefke (#22751) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en inkabb lepcsoznek,emelkedoznek,szankot huznek (ejtoernyot mint B opcio) melle plyometrikus gyakorlatok es/vagy edzoterembe sulyzokkal erositenek (specifikus futo teli kondicionalas,nem bodybuilding)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#22766) parandroid válasza jegenye77 (#22757) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Decathlon itt is van a németeknél, ennél olcsóbbat biztos nem találsz semmiből. Ezzel együtt én inkább nagy sportáruházak saját márkás cuccait ajánlom, gyakran van leárazás, és amúgy is elfogadható az áruk, és a minőség is tűrhető: nem adidas-nike, de nem is aldis-lidlis noname. Karstadt Sport, Intersport indulásnak, nagy a választék, és jobb mindent felpróbálni. Lábmérést több helyen is csinálnak, Runners Pointban biztos, de asszem FootLockerben is. Runners Pointnak si van amúgy saját márkás kollekciója, azok is jók. Illetve nejem nagyon bírja a Tchibo futós cuccait, nagyobb bevásárlóközpontokban van külön store, de minden reweben is van egy polcuk, bár ott változó a kínálat.

Én ezt így nem venném amúgy online, különösen nem első felszerelést. Ha már rutinosabb vagy, tudod mi kell, és miből milyen, akkor majd ok.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22767) Vertigo18 válasza jegenye77 (#22762) üzenetére


Vertigo18
addikt

Miért ragaszkodsz annyira ehhez az oldalhoz? Nincs a közeledben egy nagyobb multi, ahova bemehetsz és fel is próbálhatod? Aztán majd, ha kialakultak a személyes kedvenceid, akkor majd nyugodtan rendelhetsz online is, de addig van néhány buktató.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22768) jegenye77


jegenye77
addikt

Akkor az lesz, hogy amúgy is megyek cipőt próbálni és ott a ruhát is megnézem és fel is tudom próbálni . De így legalább már tudom mit keressek és nem tukmálnak rám minden sz@rt :)
Mindenkinek köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#22769) Vertigo18 válasza jegenye77 (#22768) üzenetére


Vertigo18
addikt

Aztán majd jön a HRM mellkaspánt egy jó órával! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22770) jegenye77 válasza Vertigo18 (#22769) üzenetére


jegenye77
addikt

Ahan :)
Inkább az jön, hogy túl éljem az első pár alkalmat :B
Távolságot gondolom majd érzem mi lenne a jó így első alkalmakkor de egy héten hányszor ajánlott nekivágni?
Csupán csak mint mozgás lenne nekem ez és 3-4kg mínusz se ártana.
Ha izomláz van akkor ajánlott a futás vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#22771) kk831228 válasza jegenye77 (#22770) üzenetére


kk831228
addikt

3-4 alkalom, rövid táv, lassan...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#22772) Alg válasza jegenye77 (#22770) üzenetére


Alg
veterán

Nem tudom milyen sportmúltad van, de az elején elég valószínű el fog szállni a pulzus. A lényeg hogy lassabban kocogj mint ahogyan elsőre gondolnád/kényelmesnek tűnne, illetve ne félj attól hogy bele-bele sétálgass :) Hajrá, majd számolj be hogy haladsz :)

Csak példaképpen: barátnőm minimális sportmúlttal, de ideális testalkattal tavaly februárban kezdte, elsőre nehézkesen ment neki 3-4km egyszerre. Októberben már futott egy félmaratont egyben 2:07-es idővel, novemberben 5:30-on belüli tempón ment a 7k két napon belül kétszer is Siófokon. Összesen kb. 700km-t futott 2016-ban.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22773) jegenye77 válasza Alg (#22772) üzenetére


jegenye77
addikt

Oké értem.
Írok majd beszámolót ha túl élem :)
Soprtmúltam : 10 év pc és ps :)
De most eladtam őket. Azt hiszem ez volt az első nagyobb lépés abban, hogy változtassak és kicsit odafigyeljek az egészségemre.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#22774) Vertigo18 válasza jegenye77 (#22770) üzenetére


Vertigo18
addikt

Most még csak az a lényeg, hogy csináld! Ne zavarjon az, ha megállsz, kicsit sétálgatsz. Ráadásul a tempód is lehet nagyon lassú, ne zavarjon az se. Csak csináld!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22775) kk831228 válasza jegenye77 (#22773) üzenetére


kk831228
addikt

Fiatalabb vagyok de ilyen sokáig nem érdekelt egyik se... Egy évbe egyszer van rgy lan party, karácsony előtt, ennyi kb... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#22776) jegenye77 válasza kk831228 (#22775) üzenetére


jegenye77
addikt

PC után lett egy ps4 mondom majd azzal ritkábban játszok. Ahan. Ugyan úgy ott ültem előtte ( Fifa, COD )
Egy hónapja nincs meg de nagyon nem bánom. Amit játékkal töltöttem időnek csak a felét mozgásra használom már sokkal előrébb leszek.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#22777) kk831228 válasza jegenye77 (#22776) üzenetére


kk831228
addikt

Cod 2 ment nekem is egy ideig... Hálistennek már nem érdekel egyik játék se, mondjuk még a net függőség akkor is ott van, sajnos... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#22778) borix válasza jegenye77 (#22773) üzenetére


borix
őstag

A végén még abbahagyod a sok felíratlozós youtube huszárok nézését is és elkezdesz kevés felíratkozós táplálkozás,futás,edzéssel kapcsolatos előadásokat is nézni? ;]

(#22779) jegenye77 válasza borix (#22778) üzenetére


jegenye77
addikt

Ez szerencsére kimaradt.
Csak az akvarisztika van mint hobbi. :B De ez is kevés mozgással jár, viszont annál több pénzbe kerül :O ( de ez már más kérdés)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#22780) kk831228 válasza jegenye77 (#22779) üzenetére


kk831228
addikt

Minden hobbi drága sajnos... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#22781) kk831228 válasza Lackooo84 (#22755) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem mellkasra való van, az a pólót dörzsöli ki... ;) ;] Szerintem ezekből nincs olyan ami nem dörzsöl ki semmit... Amelyik karra való, az meg a bőrödet szedi le...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#22782) kk831228 válasza parandroid (#22745) üzenetére


kk831228
addikt

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#22783) t1 válasza zaskar (#22742) üzenetére


t1
addikt

Javítva.

(#22784) parandroid válasza kk831228 (#22782) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, hasonló a gond, úgy látszik, strukturális hiba. A késő méréssel amúgy együtt tudnék élni, a fals belemérések jobban zavarnak. Bár az utóbbi időben igazán nagy hülyeséget nem csinált (mint a korábbi beállunk 170 fölé, és mindenki bekaphatja dolog).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22785) zaskar válasza t1 (#22783) üzenetére


zaskar
senior tag

Köszönöm, így már meg tudom nézni! Tényleg nem veszélyesen nagy az eltérés, bár ettől még maradok a 920XT-nél...:)

(#22786)



addikt

Miért jobb a csősál, mint a sima?
Csak azért kérdem, mert én sima sálban futok már 10 éve, nincs semmi bajom, -10 fokban is kényelmes.

Viszont itt a topicban ahányszor feljön a téli öltözet téma, mindig a csősálat mondjátok. Azért is fura nekem, mert úgy gondolnám a csősálat nem lehet olyna szorosan a nyakamra kötni, mint a rendeset, szóval valamennyire mindig szellős marad. De lehet rosszul gondolom, még sosem próbáltam.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#22787) Lackooo84 válasza (#22786) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Gondolom a csősálat a száj elé lehet tenni.... :D

The Truth is out there...

(#22788) parandroid válasza Lackooo84 (#22787) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Meg felhúzni a füledre, vagy csak a nyakadon hagyni, vagy az állad elé, vagy csuklyaként a fejedre húzni, ráadásul ha mégsem kell, lekapom, egyszer megtekerem a csuklómon, és nincs útban. Legnagyobb előnye, hogy vékony, könnyű, és ezerféleképpen hordható.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22789) bandus válasza (#22786) üzenetére


bandus
veterán

funkciójában semmiben, csak egyszerűbb, kényelmesebb és jobban variálható.

más:

panaszkodtam néhány napja a pulzusról. összehasonlításképpen, kopp ugyanazon az útvonalon:
tegnapelőtti futás: [link]
tegnapi futás: [link]

ki a fene érti ezt :F

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22790) joysefke válasza tomcica (#22765) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Lépcsőzést esetleg tudok a lépcsőházban csinálni (ca 20m) de hülyének fognak nézni. A futókörömön van egy 6-7m-es domb, arra szoktam felfutni illetve néha felsprintelni, tipikusan 5-ös adagokban.

Szánkó sajnos ki van zárva, súlyzós gyakorlatokra nem hiszem hogy szükségem lenne.

Néztem most YouTube - on a futóernyőket, ezekkel kapcsolatban van tapasztalatod? Mekkora sebességre van szükség, hogy a menetszél ténylegesen belekapjon az ernyőbe és ne csak bohóckodás legyen az egész? Kilométereket szeretném húzni az ernyőt, hogy nagy emelkedőket szimuláljak (4:00-5:00), nem 2oom sprint lenne a cél .
Van ennek így értelme?

(#22791) joysefke válasza joysefke (#22790) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A YouTube videókon amiket néztem mindenki 50-100m sprintre használta az ernyőt...

(#22792) Vertigo18 válasza bandus (#22789) üzenetére


Vertigo18
addikt

Bandi, mit nem értesz ezen, mi a gond ezzel? Ezernyi tényező befolyásolhatja a futás eredményét, meg volt említve itt már néhány. Ilyen pl. a szél is, illetve a pihenés. Topikgazdánk pl. amikor teheti, pihen egyet délután, mert fontos lehet a futás szempontjából is.

joysefke: most menj ki ernyővel, ha szembeszélnél futsz, jó kétszáz méterrel is hátrébb kerülhetsz! ;] Vagy egy fa tetejére! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22793) parandroid válasza joysefke (#22790) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Felül- vagy aluljáró, gyalogoshíd, kisebb domb, semmi ilyesmi nincs a közeledben? Adataidnál Bp van megadva, esetleg ha a szokásos futásaid mellett hetente egyszer kiruccansz a budai hegyekbe, és felfutsz a hűvösvölgyin a normafáig, vagy a Gellért-hegy tövétől a citadelláig, az elég jó körnek tűnik. esetleg mehetsz bicajjal is, azt meg lezárod addig valahol, amíg fel-le futsz. Még mindig kevésbé macerásnak tűnik ez így nekem, mint egy futóernyő...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22794) tomcica válasza joysefke (#22790) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az ejtoernyo sprint munkara valo,nem huzod csak par metert,amig kigyorsulsz es kicsit tartod 20-30-40m nagyjabol,masra nem valo.

Ha hosszabb tavon szeretnel igy erositeni akkor gumit (kulso) huzz egy hammal a derekon vagy haton,ezt csinaljak a kenyaiak is,meg az ultrasok (utobbiak szinte totyognek/setlanak vele,de hosszan).

Arra a kis dombra rovid sprinteket tudsz futni,illetve kb 800-1500-as irammal mennyisegi munkat (ilyen szokott nekem a 100x100m emelkedo lenni,ami igen komoly edzes)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#22795) tomcica válasza bandus (#22789) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Eleg ha a napi stressztol (elozo edzestol) faradt a tested,vagy nem toltodott fel a glikogen raktar,maskor eleg ha a legnyomas,paratartalom stb. mas es erzi a pulzus mindjart.Van ilyen nalam is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#22796) inf3rno válasza (#22786) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem a sima sál mindig kibomlik, vagy nem védi a torkom, mert elmozdul, ahogy futok. A csősállal nincs ilyen gondom. Felhúzni nem szoktam a szám elé, mert akkor fulladok, bár lehet, hogy azt kéne, hadd erősödjön a tüdő.

Buliban hasznos! =]

(#22797) inf3rno válasza tomcica (#22795) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Yepp, a magasabb páratartalom rosszabb hőleadást jelent, ami emeli a pulzust.

Buliban hasznos! =]

(#22798) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Nem tudom, mennyire szeretitek az okostelefonos appokat, de ma kaptam egy e-mailt, hogy androidra és iOS-re ingyenes a Runtastic PRO. Ha esetleg érdekelne valakit... :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#22799) margithid válasza csabyka666 (#22798) üzenetére


margithid
veterán

Nálam 1499 Forintot ír ki...

(#22800) #78687232 válasza margithid (#22799) üzenetére


#78687232
törölt tag

FB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.