Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) kk831228 válasza t1 (#21100) üzenetére


kk831228
addikt

Az pont kell... :B :D de úgy nézem abba is van résztávozás edzés... :F :U Vagy hogy érted??

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21102) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

M400-at látott valaki aktuális akcióban öv nékül (öv már van)?
Lehetőleg fehér fekete kéne
Ugyenez a kérdés fr 25-re esetleg fr 35-re...

Előre is köszi!
J.

[ Szerkesztve ]

(#21103) borix válasza joysefke (#21102) üzenetére


borix
őstag

Ezekre már nem költenék várnák tavaszig addig összegyűjtheted a kis pénzecskédet utána járhatsz a dolgoknak és vehetsz egy időtállóbb normálisabb órát.Nem pedig ezt vegyem vagy azt vegyem jaj mit csináljak. :Y
Addig is nyomhatod a futásokat 1000 az alapozást nem télen szoktak az intervallum edzésekre rágyúrni.
Van már mellkasöved,telóra beszerzed pl

SportsTracker PRO
alkalmazást ez fölolvassa neked (ily módon kezdetleges résztávozásra is jó) távolság 250m-500m-1km vagy 1-2-3-5 percenként amit csak akarsz.
pl: távolság,pulzus,pulzuszóna.átlagpulzus,tempó,átlagtempó,idő,kalória amit csak akarsz.

(#21104) joysefke válasza borix (#21103) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ezekre már nem költenék várnák tavaszig addig összegyűjtheted a kis pénzecskédet utána járhatsz a dolgoknak és vehetsz egy időtállóbb normálisabb órát.

mi lesz jövő tavasszal ami miatt megérné fél évet várni?

J.

(#21105) mukibuci válasza joysefke (#21104) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

pénzed :B

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#21106) Alg válasza joysefke (#21102) üzenetére


Alg
veterán

Lecsúsztál róla, most volt kb. egy hétig a Hervisben 27ezerért a rózsaszín, szíjcsere feketére márkaszervizben kb. 6000ft...

Mediamarktokban lehet még érdemes nézelődni, ott szoktak néha lenni Polar órák elég jó akcióban (nemrég írtam pl. Aréna MM-ben volt M400 35ért, V800 80ért de már elvitték mindet)

A végén úgyis mindenki Ambitnál vagy Fenixnél/9xxXT-nél köt ki ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#21107) parandroid válasza joysefke (#21104) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Új Polar modell talán végre az M400 helyett, ami felett azért eljárt már az idő. Meg a belépő Garmin órák is egyre jobb akciókban valószínűleg. Bár refurbished modellek nyugaton már egészen jó árakon vannak, akik meg ilyenre cserélnek, tolják le a túlkínálattal a használt árakat.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21108) kk831228 válasza Alg (#21106) üzenetére


kk831228
addikt

Na igen.... :R :R ;] De igazad van... :D fr 235 tetszik, de akkor meg már ott a fenix, alig drágább... :DDD Haver 2 hónapja futkározik, vett egy 235-öt 100-ér, akkor miert ne vehetnék én fenix-et... ;] Na nem mint ha kellene bármilyen óra is amúgy, akármelyikőnknek... ;]

Esetleg tomcicának, hogy tudja nekünk fényképezni a 3:30-akat... ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21109) borix válasza mukibuci (#21105) üzenetére


borix
őstag

Egy szóval a lényeget. ;]

[ Szerkesztve ]

(#21110) parandroid válasza kk831228 (#21108) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

100k HUF-ért én sem vettem volna 235-öt, de 235 EUR-ért (LOL, ez még fel sem tűnt, hogy a két szám egyezik) szerintem már kezdő futós órának okés (nekem volt visszacserélősdim az anno két éve 150 EUR-ért vett Vivosmartokkal, amiből még visszajött a pénz, szóval még ennyi sem volt, de ez így nem fair, mert azért ez nem alap, meg azt már egyszer kifizettem amúgy is)...

Fenixek azért tényleg durvák, azt 350 EUR alatt nem láttam még, az meg azért már szép pénz, és ez csak az akciós ár (mondjuk elég gyakran kínálgatják itt-ott ennyiért).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21111) concret_hp válasza parandroid (#21110) üzenetére


concret_hp
addikt

főleg, hogy kis mákkal külföldről tudtam szerezni 2 hónapja 920xt-t 100asé' az meg azé' mégis erősebb kicsit :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21112) joysefke válasza parandroid (#21107) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A FR 35 jóval drágábban jött be mint a FR 25. A Polar M400 sem volt mindig 100EUR akciósan. új korában az M400 159€ und 199€ áron debütált. Nyilván hasonlóan magasabb áron fog kezdeni az M400 utód is, tehát a plusz tudásért és frissességért plusz pénzt fizetek.

A mai verseny után idén még szeretnék ca 4 kisebb versenyre menni, tehát kell egy "valamilyen" óra. (Futapest eseményekről van szó, semmi ultra-komoly)

-Ha külföldről vásárolok, teszem azt egy Polar-t külföldi garival, akkor itthon mennyire tudom azt gariztatni/szervizeltetni?

-Ha veszek egy új vagy majdnem új M400-at, akkor számíthatok rá, hogy az már nem a száriahibás USB-csatival jön?

J.

(#21113) bandus válasza joysefke (#21112) üzenetére


bandus
veterán

Mar van M600.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21114) t1


t1
addikt

Kinek hogy sikerült a Màtra trail?
Nekem : [link]
Hàt nem volt egyszerű de megint mennék :)

(#21115) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Megvolt a mátra trail, kimondhatjuk, hogy a mátra geci. Felfelé hosszú, kemény emelkedők, meredeken, lefelé köves, gurolós csúszós lejtők (kicsit vissza is vettem, amikor egy csaj előttem kiment bokával feküdt az út szélén). Szóval nem lesz a kedvencem, pedig a táj szép, meg úgy általánosságban is jó lenne, de ez a köves talaj belőlem sokat kivett, jól futható rész túl sok nem volt. (legalábbis az én szintemen). Viszont behúztam a rajtcsomagokba elrejtett freecardot a buda trailre :C

less qq more pewpew!

(#21116) t1 válasza Polacheck (#21115) üzenetére


t1
addikt

De jó neked, én is pàlyàztam rá :))
Osztom amit mondasz, lefele nagyon tré volt, fel se volt sokkal jobb mondjuk az első 1-2-3km cseszett volt a szűk ösvény miatt, előzni nem nagyon lehetett cserébe gyalogoltam ott is ahol nem akartam :)

(#21117) bandus válasza Polacheck (#21115) üzenetére


bandus
veterán

Azert irigykedem, en a mai napot a munkahelyen kellett hogy toltsem :/ gratula nektek a teljesiteshez!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21118) joysefke válasza bandus (#21113) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ez gyönyörű, de ahogy nézem árban az M600 nagyon nem abba a kategóriába esik ahol én nézelődöm. Nekem most kell óra nem fél év múlva, mert most van időm edzeni, "most kapott el a gépszíj".
Olyan áron amit hajlandó is vagyok kiadni érte Polar M400 és Garmin FR 25 van.

Ha valaki tud tippet adni aktuális akcióra ami az órák kifutó jellegét is figyelembe véve megérős azt megköszönném...

(#21119) inf3rno válasza joysefke (#21118) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ambit3-at tudom ajánlani. Drágább valamivel, mint amiket írál, de nekem eddig bejött.

Buliban hasznos! =]

(#21120) inf3rno válasza t1 (#21114) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kemény lehetett az az 1100-as szint. :K

Buliban hasznos! =]

(#21121) t1 válasza joysefke (#21118) üzenetére


t1
addikt

Ha esetleg megbízható használt is szóba jöhet, őket ajánlom: [link] elég sűrűn frissül érdemes figyelni.

(#21122) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Mi ma befutottunk Veszprémbe, résztvettük egy elsősegély tanfolyamon, aztán visszafutottunk. Hát a visszaút már nagyon nem volt kellemes. Összesen 32km körül volt, oda 4:55-ös átlaggal, vissza 5:20-as átlaggal. [link] [link] Érdekes, hogyha szünetet iktatsz be, akkor mennyire elcseszi az átlagsebességet az endomondo. [link] [link] Az idő meglepően jó volt, 16°C-ot írt az időkép, visszafele azért már hűvösebb volt, de így is póló meg rövidgatya elég volt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#21123) borix válasza joysefke (#21118) üzenetére


borix
őstag

Jófogáson 30-35E körül látni használt M400 garanciával újonnan most 50E körül mozog az ára idehaza.

Suunto Ambit3 Run HR 51E körül szállítással kuponkód felhasználással.

[ Szerkesztve ]

(#21124) bandus válasza inf3rno (#21122) üzenetére


bandus
veterán

Ez igen szep teljesitmeny, gratula!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21125) borix válasza inf3rno (#21119) üzenetére


borix
őstag

Már egy ideje használod az Ambit3-at kíváncsi lennék mit tud az az óra amivel meg vagy elégedve.
Pontos GPS és még?Mondjuk edzés után az oldaluk add mindenféle diagramot amiből senki semmit nem ért?

(#21126) #78687232


#78687232
törölt tag

Valaki be tudná nekem mutatni a konkrét étrendjét? Szeretnék változtatni a sajátomon, mert jelenleg rendszertelenül és mindenfélét eszek. Jó lenne rátérni valami konkrétra (mint más sportban pl. csirke rizs kombó).

(#21127) beltram válasza t1 (#21114) üzenetére


beltram
tag

Gratula nektek, az első 6km tényleg kemény volt, de valami elképesztően gyönyörű volt a pálya és nagy része jól futható. Nekem az M-en a 4. hely jött össze. Előre aláírtam volna, de nagyon közel volt a dobogó. :( :)

pace be with you

(#21128) Polacheck válasza beltram (#21127) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

A "nagy része jól futható" komment alapján egyértelmű volt az erős helyezés :)

less qq more pewpew!

(#21129) beltram válasza Polacheck (#21128) üzenetére


beltram
tag

:)

pace be with you

(#21130) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget softshell mellény/dzseki vásárlásában.

Fő szempont, hogy könnyű legyen, illetve lehetőség szerint valami vízlepergető (mérsékelten víztűrő) anyag legyen. Spartan Race futamhoz kellene, ott ugye előfordul vizes-sáros akadály. Az edzéseken szerzett tapasztalatok alapján a heatgear alsó+felső, illetve egy rövidgatya+póló kombináció majdnem elég lenne, de miután megizzadtam, felül kevésnek éreztem a két réteget.

Mivel nem nagyon lesz kímélve a cucc (kúszás, mászás, sár, stb.), olyan 10 k körüli összegre lőném be a rászánt keretet.

Köszi a tanácsokat előre is!

üdv: mad

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#21131) Polacheck válasza Madn!ght (#21130) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Egyébként brutál mennyiségű spartan races ember volt most a mátrán is, nem is tudtam, hogy ekkora community van ebben a témában is.

less qq more pewpew!

(#21132) concret_hp válasza Polacheck (#21131) üzenetére


concret_hp
addikt

1ik ismerős volt spartan racen, visegrádon vagy hol, nagyjából simán lenyomta, alumanen meg adtam neki 1 órát (olimpiai távon) ;] ennyire kell komolyan venni ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21133) Madn!ght válasza Polacheck (#21131) üzenetére


Madn!ght
addikt

Világszerte elég nagy létszámokat mozgat meg egy-egy verseny. Szerintem nagyon jó a versenyek köré épített marketing (trifecta-"kényszer"), plusz a helyszínválasztások is nagyszerűek.

Én is idén csöppentem bele és nagyon megkedveltem.

Igen, jól látod, egyre népszerűbb kis hazánkban is.

Jövőre ha minden igaz, mindhárom távban lesz nálunk is verseny. :K

(#21132) concret_hp: igen, Visegrádon "Sprint" kategória volt (min 5 km, min 25 akadály)
Nem vágom, mi az az aluman, (mint említettem idén kezdtem ezekkel a jellegű sportokkal foglalkozni), de az ha "csak" futás, nincs a futás mellett pl: kötélmászás derékig srából, kúszás, monkey-létra mászás, stb. akkor nem igazán hasonlítható össze.

Mellesleg ebből a sportágból is létezik "elit" futam, jellemzően a verseny elején, ahol európai illetve világbajnokságra is lehet castingolni.

Plusz ebből a versenyből rendeznek "beast" (min 20km) és ultrabeast (42 km) futamokat, szóval ha érdeklődsz és gyengének találod a sprintet, akkor hajrá. ;-)

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#21134) bandus válasza concret_hp (#21132) üzenetére


bandus
veterán

ettől az alumantől mindig elkap a röhögőgörcs :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21135) Madn!ght válasza Madn!ght (#21133) üzenetére


Madn!ght
addikt

Ja még valami, ha elb@szol egy akadályt, akkor mehet a burpee (30 db négyütemű fekvőtámasz), szóval el lehet szépen húzni egy verseny időtartamát. :DDD

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#21136) Toomy


Toomy
senior tag

Hogy a bánatba lehet ennyiből kihozni egy futócipőt? Egyáltalán bármilyen cipőt? :U

(#21137) bandus válasza Toomy (#21136) üzenetére


bandus
veterán

ugye nem gondolod, hogy ezek eredeti cipők? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21138) ígyvanferi válasza Toomy (#21136) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem tudom, de ha te rendelsz egyet, és nem csak egy kis vegyes hulladékot kapsz becsomagolva, szólj! Akkor én is rendelek 8-10-et.

(#21139) Polacheck válasza Madn!ght (#21135) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Valamiért úgy érzem az akadályok felénél egyből a burpeet választanám inkább ;]

less qq more pewpew!

(#21140) inf3rno válasza borix (#21125) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nem sok feature-t használok. Egyrészt azért vettem, mert a mobilon még ha sikerült volna is összepárosítanom a pulzusmérővel, és mérni a pulzus értékeket menet közben, akkor nem tudtam volna megnézni rajta, csak ha megállok, mert a felkaromon volt, és kifele nézett. Most nagyjából annyi történik, hogy ránézek az órára, aztán látom, hogy magas. :D A GPS a mobilos megoldással katasztrófa volt, állandóan megszakadt, és sokszor totál hülyeséget mért. Alkalmatlan volt rövidtávú edzésekre. Az órával nincs ilyen gondom, stabil és pontos rajta a GPS, max 200m-t téved 20km-en, ami 1%. Amiket írsz, én a HR-t, pace-t, speed-et, altitude-ot, terhelés %-át, cadence-t szoktam nézni a weboldalon. Van még egy csomó feature, de a többség tényleg nem túl hasznos, legalábbis nekem. :-) A terhelés %, meg mindig vörösben van, ha nem kocogok, nyilván kelleni fog a téli alapozás, mint egy falat kenyér... Ennél azért jóval többet tud az óra, mint amire én használom, de pl. résztávozni szinte egyáltalán nem résztávoztam idén, úgyhogy azt a feature-t nem ismerem. Ha jól tudom Alg-nak is ilyen van, ő is biztos tud mondani róla hasznos info-kat.

Buliban hasznos! =]

(#21141) inf3rno válasza bandus (#21124) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! :-) Sosem futottam még 25 felett, kedvet kaptam a maratonhoz. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#21142) inf3rno válasza Polacheck (#21139) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Végülis sokkal egyszerűbb csak futásra meg börpire készülni, mint ennyiféle akadályra... :D

Buliban hasznos! =]

(#21143) Madn!ght válasza Polacheck (#21139) üzenetére


Madn!ght
addikt

Nem valami jó a burpee sem... :) kb 20at megcsinál egy átlagosan jó állóképességű ember, az utolsó 10 meg ahhoz hasonlítható, mikor először kezdesz el (box)zsákolni, és 1 perc után azt se tudod milyen rendezvényen vagy, úgy elfáradsz. :)

Én speciel törekedtem arra, hogy minél kevesebb bünti legyen, de így is becsúszott 3x30. Az utsó már szakadó esőben gyűrűn csimpaszkodva az utolsó fogásnál kicsúszó kapaszkodó miatt volt szükséges. A táv vége felé nem tud jól esni. :D

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#21144) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Srácok, van valami ajánlott óra, ami OLCSÓ és jó a gps-e? Mármint nem 4km-t mér 5km-en.

Mondjuk még annyi feature nem ártana, ha tudna a stopper része részidőket mérni...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21145) Toomy válasza bandus (#21137) üzenetére


Toomy
senior tag

Persze, hogy nem gondolom, csak nem értem hogy a francba hozzák ki ennyiből.
Vannak is hírek arról hogy a salomon cipők nem valami tartósak. Gondolom emiatt a hamis cipők miatt is van, mert azért nem hinném hogy egy 30-40 ezres csuka ne lenne strapabíró.
Lehet megnézek egyet már csak kíváncsiságból is. :)

(#21146) inf3rno válasza Vertigo18 (#21144) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mi számít neked olcsónak?

Buliban hasznos! =]

(#21147) Vertigo18 válasza inf3rno (#21146) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem, nem az, amit kicsit feljebb tárgyaltatok... :)

Az már NAGYON drága...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21148) borix válasza inf3rno (#21140) üzenetére


borix
őstag

Gondolkodtam rajta,hogy váltok egy Ambit 3 Peak HRM órára vonzó az akku ideje és a GPS pontossága.
A másik meg az,hogy hobbi futóként eleinte tetszene a több feature de idővel semmit nem használnék belőle.

(#21149) Madn!ght válasza Madn!ght (#21130) üzenetére


Madn!ght
addikt

Vettem végül egy ilyet. Nem tűnik túl nehéznek, vízlepergető, a belseje egész kellemes vékony polár.
Mondjuk ha átázik biztos megváltozik a véleményem :) Azon gondolkodom, lehet elég lesz alá a heatgear.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#21150) kk831228 válasza Madn!ght (#21149) üzenetére


kk831228
addikt

Toppot úgy is veszel alá, nem...?? :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.