Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) Vertigo18 válasza Chuck Norris (#22400) üzenetére


Vertigo18
addikt

Annyit hozzá, hogy egy vásárolt C-vitamin "tablettának" kb. 40%-a azkorbinsav, a többi egyéb adalék. Most néztem meg, van itthon különböző korosztályok számára vagy 5-6 féle C-vitamin tabletta/készítmény.

Az aszkorbinsavnak viszont 100%-a aszkorbinsav! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22402) joysefke válasza Vertigo18 (#22399) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Aszkorbinsavat lehet venni por formában 100g-os kiszerelésben. Így a legolcsóbb és nagyon szépen tudod szabályozni, hogy mennyit szeretnél belőle beszedni. Állítólag (értsd: több helyen olvastam) segíti a porcerő-készítmények felszívódását/beépülését (vagy fordítva: extra C vitamin nélkül kevésbé hatékony a felszívódás/beépülés).

Én egy késhegynyit szoktam minden reggel étkezés után bevenni. Mivel savas (ezt onnan is tudod, hogy nagyon savanyú, savanyú íz == savas kémhatás) ezért nem érdemes vízben feloldani illetve kerülni kell, hogy közvetlenül a fogakra kerüljön, mert eszi őket.

Én úgy szoktam ezt megoldani, hogy egy kis késhegynyit (vagy kávéskanál lapátjának végére rakok egy kicsit) és egy határozott mozdulattal a nyelvem leghátsó részére szórom, úgy hogy a fogakra ne kerüljön. Utána anélkül, hogy szétoszlatnám a port a számban lehúzom pár nagy korty vízzel, így némi gyakorlás után már nem kerül soha az ember fogaira illetve az ízét sem lehet érezni (nyelv hátsó részén nem igazán érezni az ízét)

Egyébként nekem is az a tapasztalatom, hogy napi C-vitamin fogyasztással (illetve sporttal :) ) nem igazán betegszem meg...

(#22403) Vertigo18 válasza joysefke (#22402) üzenetére


Vertigo18
addikt

Épp ezt vettem! Ascorbic acid 160g por alak... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22404) margithid


margithid
veterán

Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de nekem kb minden új cipő feltöri a lábam, ez a nike lunarstelos most az achillesemet intézte el... Rendesen be van dagadva már napok óta, fájni nem fáj, de azért zavar, nagy duzzanat van ott.
Valami jó praktikát nem tudtok rá?

(#22405) Vertigo18 válasza margithid (#22404) üzenetére


Vertigo18
addikt

Volt itt szó pár hete a mezítlábas futásról... ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22406) kk831228 válasza Vertigo18 (#22405) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem nem nagyon törögeti egyik se... Vízhólyag szokott a talpamon egy két helyen, főleg ha felveszem a intersportos futózoknit... Semelyik másik zoknitól nincs olyan hamar mint attól... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#22407) bandus válasza kk831228 (#22406) üzenetére


bandus
veterán

csak egy kerdes: akkor minek veszed fel? ;] :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22408) kk831228 válasza bandus (#22407) üzenetére


kk831228
addikt

Nem nagyon vettem föl, 2-3 - szor...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#22409) margithid válasza Vertigo18 (#22405) üzenetére


margithid
veterán

Kösz, az nem érdekel ;]

(#22410) Vertigo18 válasza margithid (#22404) üzenetére


Vertigo18
addikt

Egyébként komolyra fordítva, volt olyan kolléga, akinek az nem volt mindegy, hogy milyen zoknit húz. Bizonyos zoknikkal feltörte, kisebesítette a lábát a cipő. Aztán jött egy 180 fokos zokniváltás és megoldódott. Esetleg próbálj ki más, több zoknit, semmit sem veszítesz!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22411) margithid válasza Vertigo18 (#22410) üzenetére


margithid
veterán

Kétféle zoknit használok, egyik fajta ez a puma kappa, amit a deichmannban lehet kapni, másik meg j-press bokazokni.
Szerintem ezekkel nem lehet gond, sajnos a lábam ilyen kényes...
Az még rendben, hogy egy bőrcipő feltöri, de egy pihe puha futócipő...

(#22412) Vertigo18 válasza margithid (#22411) üzenetére


Vertigo18
addikt

Csak egy tipp volt. Másik lábat nem javasolhatok... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22413) StLui válasza StLui (#22325) üzenetére


StLui
veterán

Erre várnék választ, bocsánat, hogy újra, de hátha erre téved valaki aki látott már olyat akinek az ismerőse csinált ilyet. :D
Szóval érdeklődnék TomTom Runner 3 vagy Spark 3 navigációs részének használatról, valóban jó, és magyarországi turista útvonalakat lehet feltölteni?

:R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#22414) Haugland


Haugland
aktív tag

Tanácsotokat szeretném kérni...
Jelenleg még mindig nálam van kölcsönben a Suunto Quest óra (óra, mellkaspánt, fotpod) amit nemsokára vissza kell adjak majd. A dilemmám az, hogy vegyem-e meg ezt az órát az ismerősömtől (meg tudnám szerintem, mert neki nem kell -> ezért is adta kölcsön) vagy nézzek helyette használtan egy polar M400-ast pulzusmérő övvel?
Szerintetek melyik lenne célszerűbb?
Jelenleg GPS nyomkövetést csinálok a telefonommal (google fit + runkeeper) de igazából nagy értelme nincs, mert szinte mindig ugyanazon az útvonalon mozgok, illetve a suunto mér elég pontosan megállapítja a távolságot is.
A fotpod / cadence eredményeit igazából nem is tudom, hogy mire tudnám használni... movescount profilom
Elsődlegesen még továbbra is az alapozás + fogyás a célom, aztán majd persze módosítok ezeken a célokon (pl. egy félmaraton és 2017-ben 2017km futás legalább, stb..)

Vegyem meg ezt az órát vagy inkább nézzek egy M400-at, mert annak számomra hasznosabb funkciói vannak?

[ Szerkesztve ]

(#22415) Alg válasza Haugland (#22414) üzenetére


Alg
veterán

Én M400-at még mindig nem vennék (legalábbis az itthoni 45-50ezres áron - az osztrák Hervises pink 80-100 euróért már megéri), amíg az Ambitokat ilyen akciós árakon meg lehet kapni, azok sokkal komolyabb órák...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22416) Haugland válasza Alg (#22415) üzenetére


Haugland
aktív tag

Asszem akkor maradok ennél a Suunto Quest-nél. Szerintem ezt meg fogom tudni (lealkudni) venni 15-20K eFt körül és a GPS logolásra pedig majd akkor figyelek, ha a futás jövő ilyenkor még mindig ugyanígy le fog nyűgözni és a jelenlegi óra funkcóit már teljesen kihasználom.

kicsit visszamegyek a fórumban és megpróbálok keresni egy kis elmáleti anyagot, amiből megvilágosodom, hogy a cadence értékekből mit/hogyan is tudok fejlődni

(#22417) margithid


margithid
veterán

Elég jó árban vannak a cipők, asszem megrendelem mindegyiket, ennyiért ajándék, ha szállítást is hozzáveszem 27k-ban áll meg a kettő együtt!
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#22418) ígyvanferi válasza margithid (#22417) üzenetére


ígyvanferi
addikt

És ezek jók is vagy csak vonzó, hogy ennyire le vannak árazva?

(#22419) #78687232 válasza margithid (#22417) üzenetére


#78687232
törölt tag

Miért kell ennyi cipő? Nem kötekedek, szimplán kíváncsiság.

(#22420) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Karrimort amúgy valaki próbálta már? Nyáron Szlovéniában egy sportsdirectben a kisebbik lánynak vettünk egy sportcipőt valami nevetséges (10 EUR körüli) áron, meg páromnak egy túraszandált tőlük, mindkettő bevált. Folyamatosan elképesztően nyomott áron vannak Karrimor futócipők is, de eddig nem mertem rendelni, pedig annyira jelképes áron nyomják ki őket néha, hogy annyiért akkor is megéri, ha később csak kutyasétáltatáshoz tudom használni.

Hétvégén amúgy lőttem magamnak egy 80 EUR-s akcióban egy kék Pegasus 33-at, hát mit mondjak? Azért nem véletlenül népszerű, a legkényelmesebb futócipő, ami eddig a lábamon volt. Nem nyom, nem szorít, nem is érzed, hogy ott van, fincsi puha, teszi a dolgát. Valószínűleg női modell, mert a színe is kissé homokos kék, meg 42-es kellett belőle a szokásos Nike 41-es helyett, illetve kicsit keskenyebb a lábfeje, de nekem pont jó, mert az enyém is - a színe meg különösebben nem érdekel.

Szerk.: Ja, bele is tettem már vagy 40 km-t, pedig ma visszavettem a Salomont, mert azt olvastam, hogy jót tesz a cipőnek is, meg a lábnak is, ha váltogatjuk (már a cipőt, nyilván). :DDD Ez válasz SwitcX-nek is egyben, még ha később is láttam a kérdést, mint ahogy írtam. Amúgy jelenleg két használatban lévő futócipőm van (meg egy, ami nem vált be sajnos, és ment utcainak), illetve még kettő sportsdirecetes, amit betároltam arra az időre, amikor a most használatban lévő Salomon leamortizálódik (700+ km van már benne a Garmin trackere szerint). Előre meg azért vásároltam be, mert 30 EUR-ért adták darabját akcióban, és 50 EUR-nként járt még egy 10 EUR-s vásárlási utalvány is ajándékba.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22421) margithid válasza #78687232 (#22419) üzenetére


margithid
veterán

Azért mert nincs cipőm:)
A lunarstelost utcán használom, van egy puma faas 350 ami kezd szétmenni.

ígyvanferi

Elég jókat írnak róluk, főleg az ozweegoról. Hasonló lehet szerintem mint az asics gt 1000.

[ Szerkesztve ]

(#22422) concret_hp válasza parandroid (#22420) üzenetére


concret_hp
addikt

karrimor cipőm nincs, de póló meg gatya van jópár, vegyes a minőség, van amire azt mondom teljesen jó, van ami kevésbé.

és ha legközelebb pega akciót látsz, egész nyugodtan szólhatsz ;)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#22423) parandroid válasza concret_hp (#22422) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Frankfurti (Hessen Center-beli) Intersportban volt pár darab maradék, doboz, minden nélkül, kimondottan kislányos színekben (lila, kék különböző árnyalatai), árcédula szerint 110 helyett 80-ért, gondoltam ennyiért bevállalok egyet. Asszonyka meg kapott egy keményebb, trailrunning-jellegű Asicsot, mert sem a márkától nem volt neki még semmi, sem erdei futócipője nincs, ez meg még goretexes is, szóval 60 EUR-t az is megért. De most aztán tényleg befejeztem én is a cipővásárlást, ezzekkel elvileg jövő őszig most ki kell, hogy húzzam.

Ami még jó lenne, az valami eső-szélálló futókabát télire, mert a széldzseki csak arra jó, hogy aláizzadjak, a cipzáros futókardigánom meg nagyon fasza ugyan, de esőben átázik. Valami ugyanolyan kéne, amit aláöltözet + hosszú/rövidujjas póló fölé felkap csak az ember hidegben is, nyilván goretexes, de azok meg aranyáron mennek. A másik, amit néztem, csuklyás, hosszú ujjas, beépített kesztűs futófelső, runners pointnak van saját márkás cucca, a boltban felpróbáltam, tetszett, csak körül akartam még nézni...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22424) szabop27


szabop27
csendes tag

A mai napon az M400 118€ az Amazonon (övvel, feketében is): [link]

(#22425) Haugland válasza szabop27 (#22424) üzenetére


Haugland
aktív tag

Köszi a linket!!
Épp a héten agyaltam, hogy egy régebbi stílusú óránál maradjak-e (óra+mellkaspánt+fotpod) vagy váltsak-e erre a modellre, de aztán elhalt ez a kérdés.

Mindenkinek: kicsit köpködjük meg légyszi ezt az M400-as modellt, mert ár alapján ez most tényleg egy kedvező ajánlat! Megéri venni belőle ~40eFt-ért újat?
Mi az amit ez nem tud (pl. candence, VO2, VO2max, regenerálódási idő) vagy elvileg tud, de nem jól működik, stb..

[ Szerkesztve ]

(#22426) medica válasza Haugland (#22425) üzenetére


medica
senior tag

Ha kintről veszed az órát, előtte nézd meg a magyarszki gariztatást is. A suunto esetében pl + 7000-el húz le a magyar márkaszerviz "kezelési költség" címén, ha magyarban is akarod az eus garanciát .

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22427) Haugland válasza medica (#22426) üzenetére


Haugland
aktív tag

Áhhhh :W
Ez is olyan tipikusan magyaros....
Mint az, hogy a komáromi Nokia gyárban gyártott telefon olcsóbban megvásárolható volt Komárnó-ban, mint Komáromban és mindenféle ügyintézés is egyszerűbb ott, mint itt.... :(

(#22428) Haugland válasza medica (#22426) üzenetére


Haugland
aktív tag

A garanciális ügyintézéssel egyébként számolnom kell? -> valószínű, hogy 2 év alatt elő fog jönni valamilyen probléma az órával?

(#22429) medica válasza Haugland (#22428) üzenetére


medica
senior tag

Polar-nál nincs ilyen kezelési költség az eus garancia tekintetében. [link]. Nekem nincs ilyen órám de a szerviz szerint arra érdemes figyelni hogy vizesen ne csatlakoztasd semmihez. Decathlonost próbáltam de nem volt szerencsém vele. Suuntom nagyon régóta van de hegymászóórák, nem futóórák. Nem vagyok elájulva tőlük, a barometrikus magasságmérőjük egy vicc, 2 évente szíjcsere, elemcsere, kb 10 ezer alkalmanként.

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22430) Haugland válasza medica (#22429) üzenetére


Haugland
aktív tag

Akkor a legnagyobb erénye a GPS logolás és az okostelefonok értesítései az órán, igaz?
(ha jól tudom, ez az óra is csipog és nem rezeg?)

(#22431) joysefke válasza medica (#22429) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

milyen típusú Suuntód van?

(#22432) StLui válasza StLui (#22325) üzenetére


StLui
veterán

Úgy tűnik választ kaptam a kérdésemre, alul a hozzászólásoknál főként, hátha valakit még érdekel majd.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#22433) Haugland válasza joysefke (#22431) üzenetére


Haugland
aktív tag

Suunto Quest running pack (óra + mellkas öv + fot pod)

(#22434) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

garminos bandanak egy jo kis app

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#22435) Chuck Norris válasza StLui (#22432) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szerintem ez túl kicsi ahhoz, hogy az erdőben navigáljál vele inkább csak arra lehet jó, hogy lássad nagyjából hol tartasz a távban. Elérsz egy Y-hoz a 400m-es léptékkel nem lesz egyszerű kitaláljad melyik irányba is menjél ha épp fogalmad nincs róla. De nincs runner3-am szóval nem tudom. Én amikor vettem a runneremet a GPS pontosság és a minél nagyobb üzemidő voltak a fő szempontok amiben ez mindenképp jobb mint az M400.

(#22436) StLui válasza Chuck Norris (#22435) üzenetére


StLui
veterán

Pedig még ráadásul bringán is használnám a navi részét, a többit mindenhez, lehet akkor ott még problémásabb

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#22437) Haugland válasza Haugland (#22433) üzenetére


Haugland
aktív tag

Hagyom ezt az M400-as akciót elmenni

(#22438) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Most komolyan? Két nap alatt egyetlen bejegyzés sincs? Mi van, srácok, megjött a TÉL? :D

Én azért kimentem és nagyon meglepődtem. Kétnaponta futom ezt a 140-es izét, ez volt a tizenharmadik szám szerint. Eddig ilyen 06:04-es pacek jöttek ki a 11 km alatt, már kezdtem beletörődni, hogy nem lesz ebből javulás, amikor türelemre intettetek, hogy ez nem megy olyan gyorsan, ne kapkodjak. Le is álltam az izgulással, aztán a tizenegyediknél beugrott egy 05.44-es pace-s 11 km., aminek nagyon megörültem. De nem bíztam el magam, jött a tizenkettes, amin ismét az eredeti közelébe, konkrétan 06.02-essel mentem, de egyáltalán nem csüggedtem, hiszen szóltatok előre, hogy hosszú lesz.

Aztán ma kimentem, hozzáteszem, életem leghidegebb futása volt, bár egyáltalán nem fáztam. Köszönhetem talán ezt is annak, amiket itt tanácsoltatok, azt nagyon megfogadtam az első futásom óta ("amikor kilépek, egy kicsit fázzak, akkor jó lesz..."). És lám, -4 fokban, ugyanaz a 11 km (meg egy kicsi mindig), ugyanazzal a pulzusszámmal (144 átlag) 05:32-es pace-val...

Hát úgy örültem, hogy csak nah! :) Mennyit jelenthet, hogy előtte pihengettem a fiam mesenézése közben egy órácskát?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22439) kk831228 válasza Vertigo18 (#22438) üzenetére


kk831228
addikt

Voltam ma, de Torok Gyula meglátogatott pár napja... Kimentem háthasegít - 5 fokba... Eddig nem vettem észre hogy jobb lenne a gyulladás... :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#22440) joysefke válasza Vertigo18 (#22438) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én mindjárt megyek futni...
gyakorlatilag minden nap éjszaka megyek, mínuszokban :)

(#22441) Vertigo18 válasza joysefke (#22440) üzenetére


Vertigo18
addikt

Miért éjjel? Van ennek valami oka? Én úgy gondolnám, hogy addigra már holtfáradt az ember, és ez erősen rányomja a bélyegét a teljesítményére is. Ráadásul félnék, hogy elb@c az úton egy száguldó ufo... :F

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22442) kk831228 válasza Vertigo18 (#22441) üzenetére


kk831228
addikt

Én is sokszor megyek akkor... Múltkor, fél éjfélkor indultam el... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#22443) concret_hp


concret_hp
addikt

én pl úsztam meg görgőztem a héten, nincs is nagyon kedvem kimenni a hidegbe, meg a 2 lábamon összesen 3 kis sérülésem van minimum, szóval egy kis lazaság is belefér, így a héten még csak 3 úszás volt + 1 görgőzés, meg párszor 10p súlyzózás :DDD

12 órás futópados világcsúcsot amúgy fogtátok? :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#22444) t1 válasza concret_hp (#22443) üzenetére


t1
addikt

Bele bele néztem, nagyon jól nyomták mindketten :R

(#22445) bandus válasza concret_hp (#22443) üzenetére


bandus
veterán

Ezerszer inkabb futas a hidegben, mint atadon a harminc fokban :))

Nekem volt majd egy het kenyszerpihi, aztan meg azert erzem az achillesem, de muszaj tolni, majd megerosodik. Hetente 10%-ot rakok a tavra, erre a hetre 36 km van eloirva. Sajnos viszont csak penteken kezdtem neki :) Ma terepre is mereszkedtem, toltunk egy baratsagos 11-est a nagy kevelyen, diszitettunk fat a teton Alg kollegaval es masokkal. Jo volt :) Igy holnap 14 km var sikon, ez szerintem ket szigetkor lesz meg meg egy keveske.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22446) concret_hp válasza bandus (#22445) üzenetére


concret_hp
addikt

milyen 30 fokban :F idén kb. beértem mire 30 fok lett :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#22447) joysefke válasza Vertigo18 (#22441) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem tudok korán kelni, ráadásul mindig az utolsó pillanatig elhúzom a dolgokat. Egyébként éjjeli bagoly típus vagyok...

A Rákospatak körül a futóösvényen futok fejlámpával. Annyi a gáz, hogy gyakran belerúgok nagylábujjal a kiálló kövekbe, és ez ma is megtörtént. Már eléggé le van a nagylábujj-ízületem amortizálódva :O

(#22448) #78687232 válasza concret_hp (#22443) üzenetére


#78687232
törölt tag

Nagyon jó volt, mindkettejükre büszkék lehetünk. Októberben ~900 méteres pályán futottam pár alkalommal és engem fejben nagyon megterhel. Három-négy kör után levertnek érzem magam, nincs kedvem továbbmenni. Jövőre mindenképp beiktarom emiatt a futópadot is, nem tudom elképzelni, hogy voltak képesek 100-150 km-t lefutni ilyen monoton körülmények között.

(#22449) tomcica válasza Vertigo18 (#22438) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Miert ne tolnanak,attol h nem irjuk? Ma 31km ment szeles embert probalo ido volt,a pulzus el is szaladt nagyon,de meg belefer (4:56p/km atlag 145-os pulzussal.20km utan toltam 160-165on nehany felrazo kilometert konnyu temponak,neha rakok ilyet a hosszu lazaba is).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#22450) ígyvanferi válasza #78687232 (#22448) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Minek akarsz még direkt futópadozni, amikor a pályán futás monotonitását sem bírod?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.