Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21751) borix válasza 6030D (#21750) üzenetére


borix
őstag

Szerintem kifelé dőlő lábad van szupinaló és a cipő is leharcolt akkor okozhatja.
Csináltass egy lábállás diagnosztikát nyúlcipőbolt,spuri futóbolt,maratonman üzletek valamelyikébe és vegyél egy a lábállásodnak megfelelő csukát.

(#21752) t1 válasza Alg (#21744) üzenetére


t1
addikt

Nagyon klafa, tetszik pörgős cipő.

Méretből ez 44-es, ami 28,5cm bth, Sauconyból és Nikeból is 44,5 fél kell nekem, ugyanakkor Asics 45.

(#21753) concret_hp válasza tomcica (#21741) üzenetére


concret_hp
addikt

bringán tartok 56xx-nél :D :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21754) 6030D válasza borix (#21751) üzenetére


6030D
Ármester

OK, utána járok, köszi!

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#21755) Haugland


Haugland
aktív tag

Nem tudjátok, hogy a holnapi black friday alkalmából valamelyik nagyobb cipőbolt (spuri, nyúlcipő) nem tart akciót?
szerk.: telefonálás most nem opció...túlságosan zsúfolt open office-ban vagyok--

Egyetlen külföldi oldalon sem találok jó minőségű, stabil futócipőt US 13-14 -es méretben :(

Adidas supernováról már letettem, mert abból szerintem nem is ismerik a 46nál nagyobb eu méretet.
Asics GT1000 és leginkább Saucony omni15 pedig ugyanolyan aranyárakon van, mit az itthoni boltok polcain :(

[ Szerkesztve ]

(#21756) t1 válasza Haugland (#21755) üzenetére


t1
addikt

Ez drága? [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#21757) Chuck Norris válasza t1 (#21756) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Itt is van még: [link]

(#21758) Haugland válasza t1 (#21756) üzenetére


Haugland
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket (t1 és Chuck)! :R

Elmentem ezen oldalakat a későbbiekre is!
Nagyban hozzájárultatok, hogy garasoskodó énem nyugodtabban és ne kételkedve sportoljon tovább, remélhetőleg minél többet a későbbiekben is! -> Megrendeltem a Glide 8 -ast, repülővel szálítva 22eft-ért :Y

...életem első, rendes futócipőyeah :D

(#21759) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Valaki emlékszik még a 2017. március-április környékére kitűzött célomra? :)

Itt-e! :)

Kösz a tippeket! :R :C

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21760) t1 válasza Vertigo18 (#21759) üzenetére


t1
addikt

Gratula, pulzus alapján még maradt is benne :R

Haugland
:

Szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#21761) Vertigo18 válasza t1 (#21760) üzenetére


Vertigo18
addikt

Csak attól tartok, hogy majd év elején elkezdem az itteni tanácsok alapján az edzést és már nem a 8 perc alatti lesz a legyőzendő cél... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21762) kk831228


kk831228
addikt

Délután gyúrás kb 1.5/2óra... Este alapozás, hát nem sok kedvem volt kimenni majd elaludtam, meg megrázott a hideg is előtte, na meg gyormorsav torokba. Na az volt a legrosszabb az egészbe... Na mindegy jó, hogy kimentem... Csak jó lett a végére, nyomni kell... :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21763) bandus válasza kk831228 (#21762) üzenetére


bandus
veterán

En itt varok a szigetnel hogy toltson kicsit az oram mert otthon elfelejtettem :D 12k jon, benne 8k tempo a kozepen.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21764) concret_hp


concret_hp
addikt

nyaraláson utolsó nap, már szedelőzködtünk, mondom elmegyek megkérdezni az arcoktól mennyi az idő, megyek vissza, erre belerugtam egy sziklába, asszem még vagy 1 hétig nem lesz futás :( :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21765) Alg


Alg
veterán

Én a héten nem futottam :( viszont holnap irány Siófok, legalább ~25k meglesz a hétvégén (kétnapos párosban megyünk). Kicsit a szokásosnál több ruhát pakoltam mert nem tudom mire készüljek :D

Ki jön még?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#21766) Vertigo18 válasza concret_hp (#21764) üzenetére


Vertigo18
addikt

Baszki, hát nincs egy órád??? ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21767) bandus


bandus
veterán

volt még előtte 3 km, ami lemaradt. na de ebből kellene összehozni valahogy egy 1:45-ös félmaratont tavaszra :D [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21768) kk831228 válasza bandus (#21767) üzenetére


kk831228
addikt

Ha ebből összehozod, akkor lehet nekem is van esélyem... :C ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21769) ígyvanferi válasza bandus (#21767) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem lehetetlen. De inkább őszre, nem?

(#21770) bandus válasza ígyvanferi (#21769) üzenetére


bandus
veterán

hát inkább tavaszra :D

én igyekszem megtenni ami tőlem telik, aztán meglátjuk mire lesz elég, egyelőre jól haladok az elmúlt pár hétben, úgy tűnik végre sikerül rendszeresíteni a futásokat és lesz egy rendes alapozásom.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21771) gombi01 válasza Alg (#21765) üzenetére


gombi01
tag

(#21765) Alg:
jó idő lesz.. szombatra esőt jósolnak de szerintem vasárnap én kisgatya+póló kombóban indulok.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#21772) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nekem sikerült túlerőltetni egy izmot, úgyhogy most pihi van már 2 napja, de még mindig nem az igazi. Gondolkodom rajta, hogy azért estére beiktatok egy lightos 10k-t. Valszeg a heti adag így nem lesz meg. :S [link] Annyiból érdekes a dolog, hogy már eleve úgy indultam, hogy éreztem, hogy valami nem stimmel a lábammal, aztán egyre rosszabb lett menet közben, úgyhogy várható volt, hogy pár nap kihagyás következik majd. A másik érdekesség, hogy 145 körüli pulzusnál kiderült, hogy már megy az 5:20-as tempó is, nem muszáj 5:40-6:00 körül futnom. Ezt sejtettem az előző edzések alapján, mert 5:45-ös tempót hoztam 135-ös átlag pulzussal. Most dilemmázok, hogy maradjak az 5:45/135-nél, vagy pörgessem fel a sebességet, és folytassam 5:20/145-el. Van tippetek?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#21773) inf3rno válasza bandus (#21767) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem meglehet, nagyjából annyi a recept, hogy az első 2k-t elfutod az élbollyal 4:00-4:30 körül, utána visszaveszel 5:10-5:15-re max 165 körüli pulzussal, aztán az utolsó 5-7k- t megküldöd 4:45-4:50-el. Én legalábbis így csináltam, amikor még nem tudtam végigtolni 4:50-el egyenletesen. Ha jól alapozol, akkor le fog menni az az 5:15/177 olyan 165 körülre, amitől már annyira nem készülsz ki hosszú távon, utána meg már csak a 4:45-öt kell begyakorolni 5k-n, hogy menjen.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#21774) kk831228 válasza bandus (#21770) üzenetére


kk831228
addikt

Mondjuk benned több kitartás van, mint bennem... :R Viszont mi lesz ha félmarcsin lemerül az órád véletlenül... :Y ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21775) bandus válasza kk831228 (#21774) üzenetére


bandus
veterán

muhhaha :D az nem fordulhat elő. amúgy szörnyű mennyire bele tud kényelmesedni az ember a technikai lehetőségekbe. plusz amúgy is szeretem a számadatokat. jövőre meg talán sikerül lecserélni az m400-at is valami komolyabbra :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21776) beltram


beltram
tag

Vegyetek Ambit 3 sportot óccsóér'.

pace be with you

(#21777) kk831228 válasza beltram (#21776) üzenetére


kk831228
addikt

Jó ár.. :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21778) kk831228 válasza inf3rno (#21773) üzenetére


kk831228
addikt

De jól hangzik ez így leírva... :B :D

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21779) Alg válasza bandus (#21767) üzenetére


Alg
veterán

Nagyjából hasonlóan állok és nagyjából ugyanez a terv :) Egyszer már sikerült 2 éve vivicittára. Most viszont sz@rabb munkaidőm van :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#21780) bandus válasza Alg (#21779) üzenetére


bandus
veterán

neked legalább már egyszer sikerült :) szerintem nem lesz vele most gond.

ahog ynéztem nekem például 109 km volt a "legkomolyabb" hónapom idén futás szempontjából. most novemberben már 80-nál tartok. így a végén tényleg meg is lehet a 200 km-es hónap decemberben vagy januárban. akkor úgy is ráér szaladgálni az ember :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21781) inf3rno válasza kk831228 (#21778) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát az utolsó km-t megnyomtam 4:36-al, aztán pont így néztem ki utána:

[link]

Sugárzott a gyönyör a fejemről. :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#21782) t1 válasza bandus (#21767) üzenetére


t1
addikt

Tavaszra szerintem nem sok esély van rá, inkább őszre. Most most milyen pulzussal megy mondjuk 5-10K 4:55-ös ezrekkel?

(#21783) tomcica válasza Vertigo18 (#21761) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez a pulzus alapjan 6.50-7 kornyekere le lehet ezt idovel dolgozni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#21784) bandus válasza t1 (#21782) üzenetére


bandus
veterán

Passz, nem neztem meg ilyet :) meglatjuk mi lesz tavaszra, siman lehet, hogy nem realis a cel. Amit tudok azt beleteszem az alapozasba aztan meglatjuk :) bar marciustol meg ugy is a bringa elvezi a prioritas...

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21785) t1 válasza bandus (#21784) üzenetére


t1
addikt

Én így elsőre azt mondom, hogy szerintem nem fog menni, de ha tényleg jól lenyomod a telet akkor akàr mehet is, igaziból rajtad múlik. Amúgy mi a jelenlegi rekord 10 és 21k-n ?

(#21786) bandus válasza t1 (#21785) üzenetére


bandus
veterán

10k talan valami 53 kornyeke, felmaraton pedig 1:57. Bar elobbit konkretan soha nem probaltam, ezt csak irja az endo :) mondjuk csodat nem is varhatok az eddigi 740 km-rel amit iden futottam, de bizok benne, hogy ez az alapozas segit. Aztan ha 1:45 nem is lesz azert 1:50 csak osszejon :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21787) inf3rno válasza bandus (#21786) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Még mindig többet toltál, mint én idén. Szerintem simán összejöhet, csak csináld meg rendesen az alapozást!

Buliban hasznos! =]

(#21788) Vertigo18 válasza tomcica (#21783) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönöm szépen, de életem legjobbja 15 évesen 8:18 volt, ráadásul az éves teszthez - a koromnál fogva :B - 10:30 alatt kell futnom ahhoz, hogy kiváló legyen a felmérő. Fogalmam sincs, miért tűztem ki célul a 8 alatti időt, talán azért, hogy megfussam életem legjobbját, nem tudom.

De nem szabad telhetetlennek lenni, inkább futom a lelkileg teljesen kielégítő 6 km-eket, úgy vettem észre, nekem az olyan, mint egy felüdülés. Ebbe a két km-be meg minden alkalommal belehalok! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21789) anorche1


anorche1
őstag

A 82-83 -as (vagy 164-166 -os) cadance szerintetek is kevés egy 182cm -es embernek, 83cm -es belsőlábhosszal, aszfalton?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#21790) inf3rno válasza anorche1 (#21789) üzenetére


inf3rno
nagyúr

90 körüli az ideális, de nekem is csak 87-ig megy fel, ha odafigyelek. Dolgozni kell rajta.

Buliban hasznos! =]

(#21791) RefeeZ


RefeeZ
tag

Sziasztok!

Nemrég volt szó a fejlámpákról. Múltkor futottam egy ismerősömmel, neki testlámpája volt. Szimpatikusnak tűnt. Nem tudom, hogy ez direkt futóknak szánt cikk-e, de érdekelne, hogy használtatok-e már ilyesmit, milyen élmény volt, és persze milyet ajánlanátok belőle, ha jó volt? :)

Köszi előre is!

(#21792) beltram válasza RefeeZ (#21791) üzenetére


beltram
tag

Ismerősöd mit mond? Nem tudod kölcsönkérni egy próbára?

pace be with you

(#21793) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan külföldi oldalakat ahol nagy akciok vannak?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#21794) parandroid válasza func93 (#21793) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sportsdirect, sweatshop, de akár amazon.de, utóbbi most a karácsonyi időszakban 39 eur fölött ingyen szállít Mo-ra.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21795) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nem itt arult a multkor valaki m400-at? Apukamnak kellene egy.

less qq more pewpew!

(#21796) Alg


Alg
veterán

KH maratonfesztivál, maraton párban első nap:

Szerencsére az eső elkerült, délelőtti futamon még napsütés is volt. Elég régen futottam pulzusmérővel így nem nagyon tudtam belőni mi lesz, végül ilyen 5:10-5:15 körüli tempót úgy néz ki tudok menni 165-170 közötti pulzuson.

Az első 7k után nem is igazán fáradtam el (bár az utolsó 2 km-t kiengedtem kicsit), a másodikat most este kicsit jobban megfutottuk, végigtoltuk ezt az 5:15 körüli tempót most már érzem, holnap még egy félmaraton váltó jön (jó lenne ott is behúzni ilyen 52-53 percre a 10k-t). Most megyünk Carlos élménybeszámolóra :)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#21797) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Futottam 4 kört a szigeten (ez kb. félmaratoni táv). 1:41 lett, az utolsó körre már nagyon elkészültem, tehát még tudok fejlődni. Okt. elején is futottam egy ilyet, akkor 1:48 volt, a kettő között pedig - hidegebb időben, jobban beöltözve - volt egy 1:52-es is.

Érzem, hogy erősödnek a lábaim a hosszú futásoktól, de tudok majd ezzel az alappal 1 körön is gyorsulni? Továbbra is úgy tervezem, hogy tavasszal 20 percen belül fussak 1 kört (nyár végén 21:30 volt a legjobb).

(#21798) #78687232


#78687232
törölt tag

Ma gyönyörű idő volt, ezért úgy döntöttem, csak rövidnadrág + póló kombó. Meglepetésemre ezen a ~6.50 körüli tempón most hat-héttel kevesebb volt a pulzusom, 141 átlagban. Az öltözködés nem tudom mennyire számít. Mindenesetre ez most jó kis önbizalom növelő volt, máskor már 7-8 km után elkezd emelkedni a pulzus, most meg semmi (ráadásul most emelkedőn futottam). Lassan elérem a 100 km-t, úgy néz ki ez lesz az eddigi legjobb hónapom. Cél a 150-160K.

(#21799) Alg válasza Alg (#21796) üzenetére


Alg
veterán

Nah végül 5:22 tempóban egész egyenletesen sikerült végigtolni, sokkal gyorsabban nem is ment volna, talán 5:15 köré le tudtam volna tolni ezt is.

Az elején rögtön éreztem hogy itt most nem a pulzus lesz a szűk keresztmetszet, az még mehetett volna fentebb de a combom nem igazán akarta a gyorsabb tempót a tegnapi nap után.

De jó volt nagyon, barátnőm első versenyén nagyon jól fut, jövőre megcélozzuk az egyéni kétnaposat

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#21800) concret_hp


concret_hp
addikt

elmentem futni 2 hét majdnem teljes kihagyás után, úgy hogy ugye októberben is volt 2 hét pihi... hát nem ment jól :D ;]

de lassan indulhat az alapozás, 250 nap van atádig :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.