Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22151) inf3rno válasza ígyvanferi (#22146) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is így csinálom, már ha visszanézem. 3 hónapig emelni szoktam, most legalábbis 40-90-160, aztán meg visszaejtem egy magasabb kiindulási szintre, ami most éppen 120 lesz. Azt mondják közepes ciklusoknál is így kell, mondjuk 3 hétig minden héten csavarsz egyet a terhelésen, aztán a negyedik héten pihensz, utána meg egy magasabb kiindulási szintről kezded újra.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22152) inf3rno válasza kolosanyi (#22149) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Régebben, amikor még csináltam, akkor crossfit meg gépes edzés is volt, attól függően, hogy éppen erőállóképességgel, vagy erővel foglalkoztunk. Én sem nevezném bohóckodásnak a súlyzós edzést... Annak inkább a TRX-et tartom, falra mászok tőle. :DDD Dehát mindenkinek kell valami rigolya...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22153) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Használja a következő promóciós kódot: kozpontbanasport és most a decathlon.hu oldalon 2016. 12. 04-ig leadott rendeléseit ingyen szállítjuk ki!

(#22154) joysefke válasza kolosanyi (#22149) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Persze, ebben igazad van, de én itt csak a hát illetve bicepszről beszéltem, amit inf3rno is felhozott, hogy arra nem alkalmas a fekvőtámasz.

Szóval igen, az én személyes offtopic véleményem az, hogy hátat edzeni a húzódzkodás való, minden más hátizomra csak gyenge pótlék, illetve önmagában max addig van értelme, amíg nem megy 6-8 húzódzkodás utána húzódzkodás melletti pótlék lesz belőlük. Feltéve hogy valakinek van elég akaratereje húzódzkodni...

A húzódzkodásnak megvan az a nagy előnye, hogy mivel saját testsúlyos gyakorlat, ezért _szerintem_ nem kényszeríti a szervezetet az izomtömeg mennyiségi növelésére és így nem ütközik a futással. Súlyzós gyakorlatok ezzel szemben főleg alacsony ismétlésszám mellett (ahol erőnövekedés is van) az izommennyiség növelésének irányába hatnak, tehát eléggé kontraproduktívak a futással szerintem.

Futás mellé a legjobb választás valami crossfit-szerű erő-állóképességi megközelítés összetett gyakorlatokkal, kevés pihenővel és sok-sok ismétléssel.

Ebben egyetértünk, de nekem a crossfit-szerű megközelítés a fekvőtámasz+húzódzkodás (mondjuk az utóbbit sajnos eszköz hiányában nem művelem). A másik amit mondtam, hogy miért jók ezek a gyakorlatok, az az, hogy otthon is lehet végezni, nekem a fekvőtámasz adagom 3x (70-100 gyorsan) ismétlés ez szűk 3 perc, pihenéssel, hajlongással mondjuk 10 perc és nem kell elhagynom a lakást hogy megcsináljam. Húzódzkodás pedig (ha lenne hozzá kapaszkodóm) meglenne napi 3x 20-30 másodperc alatt. (+5 perc extra nyújtás/pihenő :) ).

A hosszútávfutáshoz már eleve időmilliomosnak kell lenni, ezért én úgy gondolom, hogy legalább a kiegészítő gyakorlatok legyenek gyorsan meg.

Ettől még egy gépes, izolációs edzés ugyanúgy jó dolog, csak épp másra való.

Testépítő versenyen kívül mire jók?

[ Szerkesztve ]

(#22155) kolosanyi válasza joysefke (#22154) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hitvitába inkább nem mennék bele. Az izomzat nem tudja, hogy most húzódzkodsz egy rúdon, vagy épp 120 kilóval csinálsz széles lehúzást felső csigán, csak összehúzódik és megnyúlik ellenállás alatt. A többi már edzésprogramozás, étrend, genetika és kox kérdése.

(#22156) margithid válasza joysefke (#22154) üzenetére


margithid
veterán

Én most kétnaponta csinálok 500 fekvőt, úgy, hogyteljesen leengedem magam a földig, és teljesen ki is nyomom magam, viszont nem tenyéren csinálom ,hanem van két egykezes kézisúlyzóm és azokba "kapaszkodom". 10X10-et nyomok, ez kb 10-12 perc alatt van meg, majd kis pihi és jön a következő sorozat, viszont lehet felnyomom 5X20ra, mert kezd már kevés lenni a 10...
Amit még szeretnék, az az, hogy kinyomom magam és az egyik kézisúlyzót felhúzom a vállamig, na ez az ami még nem nagyon megy, pedig csak 5 kg-osak a súlyzók :)
Pedig valami nehezítés kellene, talán majd kolosanyi olvtárs javasol valamit.
Futást meg msot parkolópályára tettem, kb 3 hete voltam, helyette, minden nap 10 km séta, igaz ez időigényes, de kis kardiónbak nem rossz talán:)
Viszont a lunarstelos cipő nagyon fasza, 10k-ért ajánlott nagyon!

[ Szerkesztve ]

(#22157) kolosanyi válasza margithid (#22156) üzenetére


kolosanyi
veterán

Legegyszerűbb nehezítés: csökkentsd a pihenőidőt. Csinálj meg egy teljes kör tabata intervallumot fekvővel. Hidd el, alig fogod tudni megcsinálni. Besavasodsz, mint az állat, közben a pulzusod felkúszik jó magasra.

(Tabata: 20 másodperc munka 10 másodperc pihenő 8-szor ismételve)

(#22158) 6030D válasza joysefke (#22154) üzenetére


6030D
Ármester

Azért a 3 perc alatt 210-300 fekvő (3x70-100) az költői túlzás, nem? ;)

margithid: nálad a két naponta 500-at nem értem, ha 10x10-et csinálsz. De 500 fekvőt nem is lehet csinálni, főleg folyamatosan, szabályosan.
Újításnak: archer push-up. Nagyon jól rávezet az egykezes fekvőre.

Hogy legyen on is: november 1-jén kezdetem futni, akkor írtam, hogy fáj tőle a jobb talppárnám. Azóta többet nyújtok előtte+utána és egyre kevésbé érzem, sőt, 10k alatt szinte nem is. Úgyhogy valószínűleg csak a "szokatlan" erőltetés nem tett neki jót egyből. Majd a hétvégi Mikulás futáson erősödhet még. :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#22159) margithid válasza kolosanyi (#22157) üzenetére


margithid
veterán

Ha csökkentem a pihenőidőt, akkor nem tudok koncentrálni annyira és érzem, hogy nem úgy csinálom, ahogy kell.
Bukásig csinálnám az nem jobb?

6030D

10X10 egyszerre, ez kb 10-12 perc alatt van meg, 20 másodperc amig 10et lenyomok, és kb 40-50-60 másodperc pihi. Ezt az adagot csinálom meg 5ször!

[ Szerkesztve ]

(#22160) inf3rno válasza margithid (#22156) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pedig nem olyan nehéz az, kipróbáltam most gyorsan. Csak hát ha 500x csinálod meg, akkor az tutira kinyír. :DDD Nekem am. van kisebb is. Lehet, hogy eladom őket, aztán veszek inkább egy állíthatót, több értelmét látom.

Buliban hasznos! =]

(#22161) joysefke válasza 6030D (#22158) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Azért a 3 perc alatt 210-300 fekvő (3x70-100) az költői túlzás, nem?

Vártam, hogy valaki belekössön ;)
70db fekvőtámasz simán 60mp-en belül van, a 100-at nem tudom mennyi idő alatt van meg. Igény esetén le tudom mérni. És a három szett között van két pihenő is, ahogy írtam.

Fekvőtámaszt szeretem dinamikusan csinálni, tehát nem a régi iskola szerint, hogy "szép lassan leengedem magam szinte koppig ott megtartom egy pillanatra, majd vissza és-így-tovább" hanem dinamikusan, sebességgel mindenféle pillanatnyi megállás nélkül, viszonylag hosszú mozgástartományban, de nem cél az, hogy teljesen kimozogjam a karomat és az orrommal kicentizzem a padlót. Az oka ennek a megközelítésnek az, hogy így sokkal gyorsabban viszi fel a pulzust mintha lassabban csinálnám és ezért jobban dolgoztatja a keringést szívet is és nem csak az ember karja fárad (fárad az is).

szóval na, nálam a fekvőtámasz az nem fekvenyomás, ezért mindig igyekszem lendületesen csinálni, 70db bőven 60mp-en belül van. Ha érdekel lemérhetem mennyi idő alatt van meg a 100db.

[ Szerkesztve ]

(#22162) 6030D válasza joysefke (#22161) üzenetére


6030D
Ármester

Én ilyen kötekedős vagyok. :) Nem a 70 fekvő/60 mp-vel van bajom, hanem a 210-300 / 3 perccel. Az nagyon sok.
De jöhet a videó is, majd kielemezzük. :P (legyen benne futás, is, hogy ne legyen nagyon off)

margithid: így már értem. Rövidíts a pihenőkön, illetve próbáld ki az archer-t. De 500 az akkor is sok, annyit nem lehet megcsinálni. (Majd kipróbálom.) :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#22163) joysefke válasza 6030D (#22162) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

jó, jövő héten lehet csinálok egy videót ;]

egyébként hogy ne hangozzon nagyon fellengzősen azért írtam, hogy 3 perc (nettó), pihenéssel hajlongással 10perc (bruttó). 10 perc / 3 szett (70-100/szett) szerintem elég laza tempó, ha már valaki egyáltalán képes egyhuzamban száz fekvőtámaszra...

A kedvedért egyébként megmértem: 70 ismétlés/45mp, a százas szettet nem mértem, de az nyilván enyhén kicsúszik az egy percből (80 ismétlés fölött már lassulok).

(#22164) inf3rno válasza 6030D (#22162) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem is tök felesleges 500 fekvő. Elég a fele is. Inkább más gyakorlatból kellene mellé még 250, mondjuk húzódzkodás, guggolás, négyütemű, hasprés, stb. Összesen 6-800 már egy rendes edzés lenne.

Ha már ennyire elmentünk offba, én futok holnap 20k-t ugyanazon az útvonalon, mint másfél éve. Kíváncsi leszek mennyi lesz a különbség, így, hogy már jó ideje inkább hosszabb távokon edzek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22165) joysefke válasza kolosanyi (#22155) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hitvitába inkább nem mennék bele. Az izomzat nem tudja, hogy most húzódzkodsz egy rúdon, vagy épp 120 kilóval csinálsz széles lehúzást felső csigán, csak összehúzódik és megnyúlik ellenállás alatt. A többi már edzésprogramozás, étrend, genetika és kox kérdése.

Én évek alatt azt a tapasztalatot szereztem, hogy az izom igenis hamar "rájön", hogy te saját testsúllyal dolgozol vagy súllyal és ennek megfelelően fog fejlődni.

Itt kb dióhéjban: katt
De nem csak a Spinracingen, hanem jópár edzésformán alapul ez a tapsztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#22166) inf3rno válasza joysefke (#22165) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem kezdünk túl messzire menni, és ez a vita talán már inkább valamelyik gyúrós topic-ban kellene, hogy legyen. :N

Buliban hasznos! =]

(#22167) kolosanyi válasza joysefke (#22165) üzenetére


kolosanyi
veterán

És milyen különbség van egy súlyzóval végzett 5*5 ismétléses, nehéz fej fölé nyomás, vagy egy 5*5 ismétléses nehéz kézállásban nyomás között. A súlyzós gyakorlattól műizmod lesz, nehéz, kötött és gyenge leszel, a kézállástól meg igazi erőre és atletikus, szálkás izomzatra teszel szert? Ugyan már, kérlek.

Eleve ott kezdődik, hogy egy 23 ezer ismétléses fekvőzésnek nem sok értelme van, mert nagyjából semmit nem fejleszt, amire szükséged lehet futásnál, ellenben se erősödni, se izmosodni nem fogsz tőle. Inkább vegyél a hátadra egy erős gumiszalagot és csinálj 4 nehéz, 10 ismétléses szériát. A maradék időt meg fordítsd törzs stabilizációs gyakorlatokra, illetve mobilizálásra, SMR hengerezésre.

(#22168) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hogy ne csak offoljam a topikot:

Mostanában napi 6-8Km-t futok (mostanában ennyit enged a bokaszalagom), komótos tempóban, néha az utolsó 1Km-t rendesen meghúzom, hogy kicsit kikormoljam a motort. Bemelegítésnek 2Km-t szoktam gyalogolni, hogy átmozogjanak és melegedjenek picit a lábízületeim, levezetésnek nyújtani szoktam és még 1,2-2Km-t gyalogolni.

Hogyan érdemes a futás utáni nyújtást csinálni?
-(1) Közvetlenül futás után egyből nyújtani, majd nyújtás után még egy picit gyalogolni vagy
-(2) Futás után még ráérek gyalogolni és majd csak azután nyújtani mikor már mindennel készen vagyok?

Sosem tudtam eldönteni, de most hogy kúszik fölfele a futásadagom, érzem, hogy a gyaloglás és a nyújtás is elég fontos összetevői a dolognak.

üdv
J.

22167
elég nagy a különbség, de csak jövő héten leszek újra gépelésre is használható számítógép közelében

[ Szerkesztve ]

(#22169) inf3rno válasza joysefke (#22168) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ráérsz gyaloglás után lenyújtani az izmokat, csak arra kell figyelni, hogy ne hűlj ki, meg hogy ne nyújtsd túl, mert fáradt izmokkal könnyen sérülsz. Én inkább a kocogást javaslom, mint a gyaloglást, de kinek mi jön be.

A bemelegítős gyaloglás után érdemes az általánosból ismert bemelegítős gyakorlatokat is csinálni, karkörzés, lábemelés, meg franc tudja még miket csináltunk. Ezen kívül dinamikus nyújtás is jó ha van, pl rugózol egy kicsit a vádlidon, ilyesmi. Persze ezeket én is ki szoktam hagyni, mert a francnak sincs erre ideje, de így kellene hivatalosan. A vádli nyújtást azért be szoktam közben iktatni, mert ha kihagyom, akkor fájni szokott a sarkam. Így télen meg a gyaloglás előtt vagy helyett lehet szobában ilyen típusú bemelegítéssel is kezdeni, hogy már bemelegedve menj ki a hidegbe.

Szerintem csak annyi a különbség, hogy a kézenálláshoz baromira kell egyensúlyozni. :C

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22170) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No lefutottam nagyjából ugyanazt, mint tavaly nyáron. :DDD Ez a mostani: [link], ez meg a régi: [link]. Érdekes volt. Emlékszem arra a futásra, felfelé a legmeredekebb részeken meg kellett állnom gyalogolni, most visoznt 6:30-al valahogy felszenvedtem magam, nyilván max pulzuson. Lefelé úgy döntöttem 17k-nál, hogy van bennem még annyi, hogy lefutom a félmaratont, úgyhogy mentem még egy kört a városban, de a végén nem bírtam, már cseresznyét lopkodtam a fáról meg mittomén. Most simán ment 4:50 körüli tempóval vagy jobban is a vége, szóval akkor már letoltam a félmaratoni távot, ha már így alakult. Az 1:43:48 lett, ami nem a legjobb időm, de azért egész jó ahhoz képest, hogy 300+ szint volt. Sokat fejlődtem, bár az elején nem tűnt úgy, valahogy lassúnak éreztem az 5:30 körüli tempót, amivel indultam, és ez igazán nem is változott a visszaútig. Valahogy az volt bennem, hogy régen ez sokkal könnyebben ment. Hát úgy látszik mégsem. :D A jobb térdem kuka kb. lenyújtottam, de 15k-nál elkezdett fájni, és csak úgy éltem túl, hogy figyeltem, hogy csípőből fussak, és ne vádliból, ahogy nekem reflexből jön. Így, hogy jó irányba állt a csípőm csak néha éreztem a térdem. Gondolom egy kicsit valamiért kifordul, és azért húzódik benne a szalag meg az izom. Az izmot is nyújtanom kéne sokkal többet. Ami még feltűnt az utóbbi időben, hogy anaerob edzésnél erősen acetonos a lehelletem. Gondolom beindul a ketontestes zsírbontás, aztán azért. Mindenesetre érdekes, hogy mennyire alkalmazkodott a szervezetem az ilyesmihez. Régen nem volt jellemző ez.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22171) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ja ez alapján a futás alapján olyan 1:20-1:25 körüli lehet majd a Hajag kupás időm, szóval kb. 5:00 min/km. Nem tudom ez mire elég majd. Meglátjuk. Nyilván azért még edzek direkt erre, de nem hiszem, hogy 4:50-es átlag alá tudom vinni egy hónap alatt. Úgy rémlik valaki azt mondta régebben, hogy az első helyhez 4:30 körüli átlag kellene.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22172) t1 válasza inf3rno (#22170) üzenetére


t1
addikt

Azért ez ég és föld :R

(#22173) ígyvanferi válasza inf3rno (#22170) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szép fejlődés. :K

(#22174) tomcica válasza inf3rno (#22170) üzenetére


tomcica
Topikgazda

rendben van ez :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#22175) parandroid válasza inf3rno (#22170) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nagy gratula. Én most abban bízom, hogy kb a tavalyi szintedet tudnám. De ki lennék tőle, mint a liba. :DDD

Mindenesetre ha tavasszal a félmaraton meglesz 2 óra alatt, már elégedett leszek. :U Minden más csak a hab a tortán.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22176) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Én nem nagyon értem ezt az egészet...

Két napja volt ez a "140-es futásom", azóta nem történt semmi. Nem lett új cipőm, új ruhám, semmi sem... Erre itt a mai, szinte ugyanaz, kicsit több is, ráadásul még a szél is jobban fújt, erre átlag majd' 25 másodpercet javultam... Nem éjtem! :B

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22177) inf3rno válasza Vertigo18 (#22176) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem csak túl sűrűn volt még neked az a két 16-18km-es futás előtte, aztán azért nem bírtad annyira az elsőt.

Buliban hasznos! =]

(#22178) Vertigo18 válasza inf3rno (#22177) üzenetére


Vertigo18
addikt

Lehet, hogy ez az igazság :R . Bár, mivel az említett pulzusszám körül futok, ezért fáradtságot egyáltalán nem éreztem az elsőnél sem.

De most, hogy mondod, rád hivatkozok majd, és kiveszek pár nap láblógatásos pihenőt! :) Megyek is aludni! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22179) anorche1


anorche1
őstag

A Futni születtünk könyv hatására egy decathlonos vizicipőben kezdtem el futni (vibram five fingers drága, mezítláb meg hideg van, ez viszont egy olcsó és jó alternatíva). Egyetlen gondom van, hogy ez a lábat nem fogja annyira fixen mint egy rendes cipő, ezért főleg emelkedőn felfelé futáskor, megégeti egy pontban a lábam. Kb. a bekarikázott helyen:

Van erre valami ötletetek (azon kívül, hogy fussak újra cipőben)? Még egy zokni? Vagy vastagabb zokni?

Szerk.: Igaz, csak a bal lábammal van ez, holnap megpróbálok erre valahogy figyelni.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#22180) kolosanyi válasza anorche1 (#22179) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez kb olyan, mint amikor kikapcsolja az ember a menetstabilizátort meg a kipörgésgátlót, mert a jó sofőr úgyis érzi a határokat és jobban tudja adagolni a gázt meg a féket, mint az automatika. Miért baj az, ha a technikára bízza magát az ember 2016 végén? Azért vannak a drága fejlesztések, hogy olyan futócipőket tudjanak gyártani, amiben nem ég meg a talpad és nem kell újra tanulni futni. Ennek miért ne élvezhetnéd az előnyeit hobbistaként?

[ Szerkesztve ]

(#22181) Alg válasza anorche1 (#22179) üzenetére


Alg
veterán

A legrossszabb alternatívát választottad.

A mezítlábas futáshoz hozzá kell szokni, át kell állni rá, ehhez vannak átmeneti cipők, sőt, akármilyen cipőben el lehet kezdeni a futótechnikát átalakítani. Youtube-ba: "Natural running form"

Vegyél fel egy rendes cipőt és kezdd inkább először az egyenes testtartással, gyorsított és rövidített lépésekkel, sarok helyett középtalpra érkezéssel, egyensúly-gyakorlatokkal, nap közben is lapos/vékony talpú cipőben vagy ha lehet mezítláb járkálással.

Ha mindenáron minimalista cipőt akarsz, nézz valahol egy akciós Merrell Bare Access-t vagy valamelyik Glove-ot, valami Inov8-et, vagy egy Newton csukát. Vibram FF túl van hypeolva.

Komolyan. Mielőtt lesérülsz.

Hihetetlen egyébként tavasszal/nyáron mennyi divatfutót láttam idén iszonyatosan idióta módon lábujjhegyen futni, nyilván átvették a divatot ész nélkül, és csak annyi ment át hogy a láb elejének kell leérni... :(

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22182) anorche1 válasza Alg (#22181) üzenetére


anorche1
őstag

Eddig egy asics zarac 4 -ben futottam (ami naturális stílusú), ugyanezzel a technikával (Januárban vettem a cipőt, az előtt egy olcsó decathlonosban futottam, abban szoktam le a sarokra érkezésről. Azelőtt pedig egy olcsó teremfoci cipőben, abban még természetesen futottam.). Mellette már 3 év taekwondozok, amit ugye mezítláb tolunk. Úgy gondolom, hogy a lábam tökéletesen alkalmas erre a stílusra. Ebben az aqua cipőben 12-én lesz 1 hónapja hogy futok, jelenleg 86km -nél tartok vele. Eddig semmilyen problémám nem volt, semmilyen sérülés ezen az égésen kívül, de ez is eddig 2x jött elő. Nem fáj sem az Achillesem, sem a vádlim, ettől az "aprócska" problémától eltekintve (amit a cipő okoz, ha mezítláb, vagy erre alkalmasabb cipőben (amire egyenlőre nem telik, ráadásul pestre kéne utaznom, hogy felpróbáljak egyet) futnék, akkor ez sem lenne) nincs semmi baj.

Szerk.: Ezt már nem illesztem bele, mert így is sikerült egy agyonzárójelezett szöveget írnom.
Én most fejeztem be a középsulit, de eddig, 12 éven keresztül heti 4-5 óra tesiórára olcsó kínai tornacipőben vagy olcsó teremfoci cipőben jártam, amikben a vékony talpuk miatt nem lehet sarokra érkezni. Én egész életemben "mezítlábas" technikával futottam, csak "rendes" futócipőre váltáskor álltam át sarokra érkezésre. Szóval nem kell értem aggódni, nem fogok lesérülni.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#22183) Alg válasza anorche1 (#22182) üzenetére


Alg
veterán

Akkor elnézést, ezt nem tudtam.

Viszont ha betonon tolod, némi párnázás akkor sem árt szerintem, ugye a Tarahumarák sem betonon rohangálnak ;)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22184) ígyvanferi válasza anorche1 (#22179) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mit jelent az, hogy megégeti egyébként?

(#22185) inf3rno válasza Vertigo18 (#22178) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Most már nem kell, hiszen a második alapján láthatóan már kipihented magad. Csak ha 15-20k-t futsz, főleg többet egymás után, akkor több pihi kell.

Buliban hasznos! =]

(#22186) anorche1 válasza ígyvanferi (#22184) üzenetére


anorche1
őstag

Kb ilyen fehér hólyag jelenik meg a jelölt helyen, és picit fáj is: [link]
Fölfele futáskor éreztem is, hogy elrugaszkodáskor megcsúszik a cipőben a lábam. De csak a bal.

(#22183) Alg
Salakon futok, csak a pályáig futok betonon (oda-vissza 2km).
Hosszabb betonfutásokra szerintem vissza veszem az asics -ot.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#22187) inf3rno válasza anorche1 (#22179) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem ragasztószalag, az a régi fajta, amivel gézt szoktak ragasztani az orvosok, vagy ha az állandóan lejön, akkor a másik véglet a babapopsi kenőcs, pl sudocrem. Több ötletem nincsen azon kívül, hogy vegyél olyan cipőt, ami működik. :-)

Buliban hasznos! =]

(#22188) inf3rno válasza ígyvanferi (#22184) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gondolom dörzsöli neki, vagy passz.

Buliban hasznos! =]

(#22189) Vertigo18 válasza inf3rno (#22185) üzenetére


Vertigo18
addikt

Már nem fogok annyit, rájöttem, hogy nekem ez a 10-12 fekszik, affelett, hiába megy, utána napokig tiltakozik a "fiatal" testem. Fáj a forgóm a combomnál, a térdem, a talpam, a bokám... :)

Marad ez a táv kétnaponta.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22190) medica válasza anorche1 (#22186) üzenetére


medica
senior tag

Ha csak az egyiknél jelentkezik a sérülés akkor jó eséllyel a tartásból ered - nem zárható ki 100%-ig a cipő hiba. Ebben a disznóríkató időben is ilyenben futsz?
Verti: ízületvédőt esetleg érdemes megpróbálni ha még nem szedsz...

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22191) Vertigo18 válasza medica (#22190) üzenetére


Vertigo18
addikt

Izületvédőt? Van belőle valami ajánlott fajta? Használ is, vagy olyasmi ez, mint a csodaszerek, amitől sosem fogynak az emberek? :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22192) medica válasza Vertigo18 (#22191) üzenetére


medica
senior tag

Ami farmakológiailag tesztelt (magyarán gyógyszernek van törzskönyvezve) az megbízható (nyilván nincs olyan gyógyszer ami mindenkire egyformán hat). "Táplálékkiegészítő" szinten (nem vényköteles): Glükózamin, Kondroitin, + MSM, Kollagén. pl: [link]

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22193) Vertigo18 válasza medica (#22192) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ezt esküszöm kipróbálom, egyszer megveszem, az négy hónap, ha jól látom, ennyi idő alatt simán hatnia kell a folyamatos szedés hatására. :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22194) medica válasza Vertigo18 (#22193) üzenetére


medica
senior tag

2-3 hét kb mire érezhető - ez idő alatt érzékenyebbé válhatnak a porcok, ízületek -, de a kúra után is megmarad a hatása. 2 kúra elég a legtöbbeknek évente. Gyomorpanaszok előfordulhatnak.

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22195) Vertigo18 válasza medica (#22194) üzenetére


Vertigo18
addikt

Akkor lehet, hogy már szedem 2-3 hete, ezért érzékenyek a porcaim? :)

Vagy lehet, hogy ez már a korral jár... :F

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22196) t1


t1
addikt

Nem rég beszéltük itt, hogy hogy jelzi vagy éppen hogy nem jelzi az óra a pulzusmérő töltöttségét.
Ma meglepve tapasztaltam, hogy csipogott a 920XT, hogy a "szívritmus érzékelő akkumulátor feszültsége alacsony" szóval a Garmin is tudja, eddig nem találkoztam vele.

(#22197) medica válasza Vertigo18 (#22195) üzenetére


medica
senior tag

Ezt így nem lehet kijelenteni ennyiből de jellemző és lehetséges A korral, adottságokkal, tevékenységgel is összefügghet. Biztosabbat szakorvosi rendelésen tudnak mondani. Ha zavar/korlátoz/stb. az életviteledben, érdemes lenne elmenni.

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22198) Vertigo18 válasza medica (#22197) üzenetére


Vertigo18
addikt

Neeem, semmiilyen, egyszerűen csak, ha sokat futok és (számomra egyenlőre) sűrűn, akkor fáj ott, ahol írtam. De itteni tanácsra, illetve magam által is tapasztalt teljesítmény javulás miatt kerestem, majd megleltem a számomra kellemes távolságot, amiknél nem jön elő, max az az "érzem, hogy van" érzés...

T1: megnyugtattál, én kérdeztem néhány napja. Remélem akkor a 610-ben is van. Én már tegnap kiakadtam, amikor azt írta ki, hogy "Akku feszültség alacsony" és még volt vagy 2 km-em... Hazaérve rögtön raktam töltőre, de mint kiderült, 16%-on állt még mindig, gondolom 20%-nál írja ki a fenti figyelmeztetést.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22199) kk831228 válasza t1 (#22172) üzenetére


kk831228
addikt

Te mennyit alapoztál, mire így lement a pulzusod?? Jól emlékszem hogy tavaly télen jó sokáig nyomattad??? :R :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#22200) Andris837


Andris837
senior tag

Mai "hosszú": [link]

Reggel -4 °C-ban indultam, így fel is öltöztem rendesen, de mire hazaértem folyt rólam a víz. Legközelebb nem veszek fel ennyi ruhát.
Egyszer éreztem azt, hogy kicsit fáj a mellkasom, akkor vissza is vettem, de rá 2km-el már minden rendben volt. :) Jövőre cél 1-2 félmaraton, tavasszal rágyúrok és lehet akkor már futok is egyet két részletben, ősszel pedig irány a SPAR, vagy akármelyik félmaraton. :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.