Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21651) kolosanyi válasza borix (#21650) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha a szívedre teszed a kezed, őszintén bevallhatod magadnak, hogy a futáshoz (is) rengeteg felesleges sz@rt vásárol magának az ember. Pont így vagyok a kondizással is, csóró egyetemistaként a koli alagsorában húzódzkodtam gázcsöveken, meg egy pár olcsó, szerelhető kézisúlyzóval edzettem nullforintért és teljesen jó volt az. Most a város legdrágább termében edzek, három hónapig személyi edzővel nyomtam, egy rakás tápkieget kipróbáltam, de megint rá kellett jönnöm, hogy teljesen felesleges. Pont egy hobbi racionalizálási projekten dolgozom, csak a legfontosabb dolgok maradnak meg. Futáshoz is igazából mi az, ami kell? Egy normális cipő és ennyi. Teljesen felesleges 3-4 pár cipő, GPS-es óra, kütyü arzenál, méregdrága ruházat stb. Persze kényelmi opció, meg jó érzés ha vesz valami új, menő cuccot az ember, de egyáltalán nem szükséges a sporthoz és nem is növeli a produktivitást, a teljesítményt.

(#21652) borix válasza kolosanyi (#21651) üzenetére


borix
őstag

Megvannak a fokozatok aki csak heti 2-3x fut 10k körül annak tényleg nagyon olcsón kijön.
Aki komolyabban veszi annak már évi 2-3 pár cipőre szüksége van. (egy cipő 1000k körül bír 4-5 hónap 1 pár cipő)
Sokan indulnak futóversenyeken annak a nevezési költségei utazási költségek.
Ha erdei részen is edz akkor külön terepcipő + futó mellény vagy hátizsák.
Ruhára,pulzusmérő órára vitaminokra még nem is költött.

(#21653) inf3rno válasza t1 (#21644) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Laza, ha tudsz még szerezni ennyiért, szólj! :D

Buliban hasznos! =]

(#21654) inf3rno válasza bandus (#21649) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát az én Mizunom is beázik. Azért nem pillanatok alatt, de fél óra után már tocsogok. Engem is érdekelne, ha van valami télre is használható megoldás.

Buliban hasznos! =]

(#21655) inf3rno válasza kolosanyi (#21651) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szvsz cipő és pulzusmérő kell hozzá. A GPS tényleg felesleges, de akkor nem lenne itt miről írni. :-)

Buliban hasznos! =]

(#21656) parandroid válasza inf3rno (#21654) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Impregnáló sprayket szokták dícsérni. Ajánlotta is az eladó a boltban (láthatóan értett hozzá, és figyelmeztetett, hogy ilyen időben nem ártana, mert ez a cipő nem vízálló), de gyerekkel voltam, aki már kezdett unatkozni, szóval fizettem és jöttem, de lehet visszamegyek megkérdezni, hogy pontosan mit ajánl. Másrészt úgy rémlett, van itthon impregnáló spraynk, de ahogy nézem, ez csak cipőtisztító, ami mellesleg kicsit impregnál is. Szóval ha valaki használ ilyet, és van javaslat, az jöhet, mert jönnek a tocsogós idők.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21657) kk831228 válasza kolosanyi (#21651) üzenetére


kk831228
addikt

Dehogynem növeli a tejesítmény... Mérjél le egy simma polót meg 2 pulóvert 10-15 km futás után, meg egy aláöltözőt... Olyan mint ha 2 kg - ot magadra akasztanál futás közbe... Jó mondjuk az is növeli a telhesítményt, végülis... ;] Meg igazából akkor érzed, amikor egy aláöltöző vagy futóspoló után , futsz egy sima pamut polóba... :K Mindig a visszalépéskor érzi az ember a nagy különbséget, nem amikor a jó használod... Ettől függetlenül persze fölösleges minden, még tornacipőbe is lehet futni... :R Vagy lásd visszább mezítláb is lefilutotta a srác a maratont... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21658) inf3rno válasza parandroid (#21656) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az impregnáló szerintem inkább normál cipőkre van, amiknek a lyukjain nem folyik be a cucc. Nem hiszem, hogy jót tenne egy futócipőnek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#21659) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Szerintetek kell már sport aláöltöző? Olyan 5°C-ban még jól elvoltam, sőt kesztyűben melegem is volt egy tizes után.

Buliban hasznos! =]

(#21660) kk831228 válasza kolosanyi (#21647) üzenetére


kk831228
addikt

Amúgy én örülök ennek a vásárlási láznak, mivel múltkor csak 20000 ft - os spóroltam egy cipőn úgy hogy ki se mozdultam itthonról... Hála a topiclakóknak... :R :R

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21661) Alg válasza inf3rno (#21654) üzenetére


Alg
veterán

3 megoldást tudok:

- GTX cipő
- GTX zokni
- Leszarom tabletta ;]

@#21659: Ha tudok ajtótól-ajtóig menni én még mindig max 2 réteget veszek: Van egy Lidlis viszonylag vastagabb aláöltöző trikóm, és arra megy egy vastagabb themo hosszú vagy egy vékony polár. Kesztyű általában nem kell, sapka is csak fagyban, biztos ami biztos (mert már így is ritkul a hajam :O )

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#21662) bandus válasza inf3rno (#21659) üzenetére


bandus
veterán

mindenféle buzulás nélkül, de én szeretem a feszülős, sztreccs cuccokat, szóval gyakran veszek fel :D ilyenkor én vagy aláöltöző + póló kombinációban megyek, 5 fok környékén, vagy pedig egy hkicsit vastagabb, hosszú ujjú pólóban, aláltöző nélkül ilyen. ezen felül dzseki opcionálisan, hogy fúj-e a szél. sapkám nincs (ugye tegnap sem tudtam venni :D), de kesztyűt szoktam vinni mert fázós a kezem.

lassan meg összekapom magam és megjáratom a szigeten az új surranót :K

Alg: welcome to the club ;] :/

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21663) borix válasza Alg (#21661) üzenetére


borix
őstag

GTX cipőhöz akkor már ruházat sem ártana.Ami semmit nem ér ha jó fagyos havas telünk lesz síkos útszakaszokon nem jó futni.

(#21664) Alg válasza borix (#21663) üzenetére


Alg
veterán

Nem muszáj, egy-egy nagyobb tócsa, sár, olvadó hó, vizes fű ellen teljesen jó a cipő, ha meg esik akkor tökmindegy, egy jó aláöltöző megtartja a hőt átázva is amíg mozogsz

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#21665) borix válasza Alg (#21664) üzenetére


borix
őstag

Havas latyakos fagyos időben már nem futnék estem már el,merültem be bokáig megcsúsztam jó párszor annyit nem ér,hogy összetörjem magam.

(#21666) joysefke válasza borix (#21665) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mi az a GTX cipő?

futással össze tudja magát törni az ember? Mit szóljon egy bicajos?

(#21667) t1 válasza borix (#21665) üzenetére


t1
addikt

Nem?
Vétek kihagyni : Ma reggeli havas futás.
Kocsi -4-et mutatott volt olyan 50-60km/h órás szél.
Mai terv 30km lett volna 140-145 pulzus között, de a Balatonon még nagyobb volt a szél ezért inkább meglátogattuk a Bakonyt, ahol tegnap leesett az első "komolyabb" hó és nyomattunk egy 12km/440m szint terepezést.

Ruha szempontjából:
- GTX terepcipő + kompressziós zokni
- Kalenji futónadrág
- Nike Pro Combat alá öltözet
- Karrimor futó pulcsi
- Széldzseki + kesztyű

Volt ahol sok volt, és kesztyű + a cipzárt húztam vettem le, volt ahol visszaöltöztünk de az élmény mindenért kárpótolt.
Délután megfuttatom a Ridert :))

joysefke

GTX = Goretex-es vízálló ( korlátozottan) cipő
Nekem ilyen van : [link]

[ Szerkesztve ]

(#21668) #78687232


#78687232
törölt tag

Eső ellen van valami jó kabát tippetek? Decathlonban van 25 körül futós esőkabát, de annyiért nem szívesen vennék.

[ Szerkesztve ]

(#21669) tomcica válasza inf3rno (#21659) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hunnen kellene,meg meleg van :DDD

en meg elovettem a Nike Zoom Elite 5 cipot (elkeszult a Puma Faas 500-as,kukaztam es turkaltam a szekrenyben h mivel tudom helyettesiteni,van egy Adidas Adizero F50,meg egy Skechers goMeb,meg eloturtam ezt a Nike-t)

kellemes meglepetes,olyan mint egy Pega 32-33 csak porgosebb,kemenyebb picit,de a parnazottsag ott mozog,ez lesz az uj hetvegi hosszum 32.5km dobozbol (benne 2x4km konnyu felrazo 4.00-4.05-on,kajat nem ettem 2 mini sotabi es 3x ittam)

Spuriba lehet venni Nike Streak 5-ot 35ert arrol azt irtak hogy nagyon jo kis tempo/versenycipo es halandonak is mert extra parnazott a sulyahoz kepest,ha most BP kozeleben lennek bemennek felprobalni az biztos :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#21670) ígyvanferi válasza kk831228 (#21657) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, mert az a ~2 kg nedvesség a levegőből szivárog a ruhába, mi?

(#21671) kk831228 válasza ígyvanferi (#21670) üzenetére


kk831228
addikt

Igen ha még esik is... ;] Na de a poló felfogja amit vesztesz... Mindegy az a lényeg futottam múltkor sima pamutpólóba, nem kívánom mégegyszer. :N Nem sajnálom azt a 2500 ft - ot futóspolóra vagy áláöltözőre...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21672) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na, én is megsétáltattam az új cipőt. Jó lesz ez, bár lett egy új vízhólyagom, de elnézem neki - lehet, nem rögtön 21 km-rel kellett volna kezdeni. :DDD

Utána meg egy kis sütőtökös-gombásrizses husi, uzsira meg főtt gesztenye. Jó dolog ez az ősz.

A Dropboxot viszont kezdem nagyon utálni, egyszerűen nem tudok képet beágyazni sem mobilról, sem böngészőből. A link elvileg működik...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21673) #78687232 válasza parandroid (#21672) üzenetére


#78687232
törölt tag

Jók a linkek. Jó pihenést / étvágyat.

(#21674) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Jó, hát itt még tényleg nincs mínusz, 0 fokot mutat a hőmérő. Megnézem aláöltöző nélkül, kíváncsi vagyok mennyire fagyok szarrá. Órát éredemes kívülre venni? A múltkor úgy éreztem, hogy nem viseli jól a csuklóm, ha érintkezik a fémes részével ilyen hidegben. Viszont ha meg kívülre teszem, akkor attól tartok, hogy fagyhalált hal.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#21675) kolosanyi válasza kk831228 (#21671) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem is arról van szó, hogy sajnálja-e az ember vagy nem. Na mindegy, hagyjuk, úgyis én leszek a hülye megint. Mondjuk már megszoktam. ;]

(#21676) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Voltam kint, közben lement -1-re. Nem kell még aláöltözet, majd talán -5 alatt. A kesztyű + sál + sapka még mindig túl sok, a közepén le kellett vennem a kesztyűt, aztán visszavettem a vége felé. Nagjyából ennyi, csak 10-et mentem, mert ilyen asztmás szerű életérzésem volt a hidegtől, valahogy nehezen kaptam levegőt. Majd megszokom, vagy megszökök. :-)

Endomondo egyelőre nem enged importálni, úgyhogy marad a movescount: [link] Ezzel megvan az előirányzott 50k erre a hétre. Akartam többet is, csak valahogy most nem volt kedvem szakadó fagyos esőben kimenni. :-) Esetleg rövid távú célnak bevállalom, hogy idén még az 570km-ből csinálok ezret. Nem kell hozzá olyan sokat túlteljesíteni...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#21677) kolosanyi válasza inf3rno (#21676) üzenetére


kolosanyi
veterán

Itt -2 volt a pályán, de én punci vagyok, ilyenkor már bebugyolálom magam, mint egy múmia. :DDD

(#21678) inf3rno válasza kolosanyi (#21677) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nagyon sokat számít a ruha anyaga. Ez a cica nadrág rohadt vékony, ellenben átengedi az izzadtságot, meg fogja valamennyire a szelet is. Szvsz ideális, leszámítva, hogy kicsit langyi hatása van, ahogy a többiek is írták. :D Tavaly pamutban toltam végig, nagyjából annyi lett az eredménye, hogy január-február már nem ment, mert állandóan torokgyulladásom volt, rámfagyott a víz, stb...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#21679) kolosanyi válasza inf3rno (#21678) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem rég jöttem meg a pályáról, 6 km 5:20-asban. Cicanaci, téli lábszárközépig erő thermo zokni, póló, hosszú technikai, szél- és vízálló esődzseki, sapka, kesztyű és orrig felhúzott csősál. Fázós vagyok. :DDD

Én futócuccokban is így vagyok, izzadékony vagyok. 2 km után nincs az a szuper technikai, ami rendesen elvezetné a vizet.

[ Szerkesztve ]

(#21680) kk831228 válasza kolosanyi (#21679) üzenetére


kk831228
addikt

Nem vagy hülye, minden hobby-t túlzásba lehet vinni... Húzni kell egy határt, amíg azt mondja az ember hogy belefér. Más embernek aki nem csinálja már ez, ilyen : :Y :Y :Y Persze ő meg lehet 200-ér vesz telefont, az persze nem sok... ;] A lényeg hogy mindenki elb.. a a pénzét csak másra, ami neki fontosabb... :B Ennyi... ;] Én is izzadós vagyok, és nem is vezeti el teljesen a vizet, de nem is veszem észre, csak amikor leveszem, ellenben egy sima pólóval... Szerintem nem is kell teljesen elvezetnie, amúgy... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21681) kolosanyi válasza kk831228 (#21680) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én amúgy teljesen jól elvagyok a Kalenji meg a lidlis cuccokban. Persze nagyon tetszenek az Under Armor ruhák, de amíg egy lidlis technikai - pont ma vettem egyet - 3 ezer, lidlis esődzseki 5 ezer, és egy UA vízálló/szélálló kapucnis pulcsi 45 ezer, szerintem nincs miről beszélni. És itt nem arról van szó, hogy nem tudnám megvenni magamnak, mert ha nagyon akarnám, akkor megtehetném, viszont irreálisan drágának találom. Én nagyjából itt húzom meg ezt a határt, amit mondasz.

(#21682) kk831228 válasza kolosanyi (#21681) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem is lidis aláöltöző szett van, meg meg nadrág is... Kilimanjaro softshell kabát 6000 ft volt akciósan... Lidis sapka /kesztyű... Kellene még egy szett aláöltöző de a lidibe most ne találtam... Meg itt is van olcsóbb /drágább... A drágább jobb azért...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21683) kolosanyi válasza kk831228 (#21682) üzenetére


kolosanyi
veterán

A drágább jobb azért

Vagy nem. :D

(#21684) #78687232 válasza kolosanyi (#21681) üzenetére


#78687232
törölt tag

5 ezer az esődzseki? Na az kell nekem! Köszi a tippet. Van a Lidl oldalán termékkereső? Én nem igazán találtam, fölöslegesen nem mennék el.

Nálam simulós hosszú szárú nadrág (kalenji), szintén kalenjis aláöltözet + rá egy sima technikai póló (már egy egész raktárnyi van belőlük) és sapka. Még a zoknim is kalenjis, eddig ezeket nem is figyeltem. Szeretem ezt a márkát. Már csak az említett esőkabát kéne és akkor nem kéne esőben sem kihagynom az edzéseket. Mára egy 15k még belefért. Szépen, nyugodtan.

(#21685) kk831228 válasza kolosanyi (#21683) üzenetére


kk831228
addikt

Volt 1000 ft körül, olyan gagyi volt nem is passzolt sehol...
Pont az lenne a lényege hogy passzoljon... Viszont a 3-4000 ft - os lidis meg a 20000 ft-os között szerintem sincs különbség... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21686) kolosanyi válasza #78687232 (#21684) üzenetére


kolosanyi
veterán

Érdemes figyelni az akciókat, elég sűrűn vannak náluk futócuccok. Ez mondjuk hivatalosan túradzseki, de pont nem érdekel. :D

Elvileg vízlepergető, szélálló és lélegző. Esőben és szeles időben jól szigetel, jobban is lélegzik, mint egy sima susogós esőkabát, de azért nem kell csodát várni tőle. A Lidl oldalán van az akciós újság mindig, de üzletenként eltér a kínálat. Túrni, fötörni kell, mire meglesz. Ezeket az esődzsekiket ősz elején szokták kitenni, most már inkább a sícuccok vannak kint.

(#21687) kk831228 válasza #78687232 (#21684) üzenetére


kk831228
addikt

Tavaly pont amikor vettem a kilimanjaro - t ugyanolyan volt a lidibe is... Most is láttam uv zöld azt hiszem... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21688) #78687232


#78687232
törölt tag

Mindenképp elnézek akkor jövő héten. Sokat nem veszthetek rajta.
Közben csak találtam egy egész normális árazású decathlonos kabátot.

(#21689) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Biztos sokszor volt már, de sálat, csősálat milyet használtok futáshoz? Utóbbiból olyan lenne a jó, ami fent marad a szám előtt. A sima sálat meg tudom úgy kötni.

(#21690) bandus válasza ígyvanferi (#21689) üzenetére


bandus
veterán

ez csak attól függ szerintem, hogy mennyire szűk a sál és mekkora a fejed :D én a legolcsóbb, ezer forinos decathlonosat használom nyakra meg fejre is, teljesen elégedett vagyok vele.

inf3rno:
50 kili azért szép a hétre, és még én voltam elégedett, hogy sikerült átlépni a 30-at :D ami magamhoz képest jó, de alapozásnak kevés azért. de tolom szépen felfele a km-t, aztán remljük február/márciusra meg is lesz egy 200-as hónap.

többiek:
szerintem ez elég erős kijelentés, hogy nincs különbség egy 20k-s cucc és egy 5k-s között. én legalábbis egyértelműen érzem a különbséget, ha összehasonlítom egy lidl-s vagy decás kabát anyagát pl. a nike vapor dzsekimmel [link]. de van egy adidas dzsekim ami alapáron még kétszer ennyi, és az is sokkal jobb a nike-nál. sok mindenre jók a decathlonos cuccok, a felsőiket kifejezetten szeretem, de azt nem mondhatja senki, hogy felveszik a versenyt egy nike/adidas/asics/akármi termékkel. talán pont volt nem is olyan régen erről szó.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21691) #78687232


#78687232
törölt tag

Jövő hónaptól szeretnék járni a szigetfutásra. Mivel nem Pesti vagyok, kéne arra az ~egy órára csomagmegőrzés. Ezt találtam. Hülye kérdés, de ha kifizetem és elzárom a cuccaimat, akkor kijöhetek a Centrumon kívülre futni? :)

(#21692) kolosanyi válasza ígyvanferi (#21689) üzenetére


kolosanyi
veterán

Decás Kalenji csősálam van, pont ezért szeretem nagyon. Mondjuk nekem nagy a fejem. :D

(#21690) bandus
Pedig nagyon sokszor nincs, vagy alig van különbség. De akkor mondom úgy, hogy én heti 20-30 km-ig élvezem a futást, felette elkezdenek előjönni a túlterheléses sérülések. Ezt heti max 3 alkalommal számold, mert csinálok mást is. Ilyen távokra, meg ekkora heti km szám mellé tök mindegy mit veszek fel, mert nem ezen múlik.

[ Szerkesztve ]

(#21693) bandus válasza #78687232 (#21691) üzenetére


bandus
veterán

Ki.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21694) #78687232 válasza bandus (#21693) üzenetére


#78687232
törölt tag

Köszi! :R

(#21695) borix válasza bandus (#21690) üzenetére


borix
őstag

Minőségibb drágább ruháknak jobb a légáteresztése,finomabb anyagból van jobb érzés viselni téli ruhánál vékonyabb kivitelben tudja azt amit az olcsóbbak vastagabb réteggel oldanak meg.
Meg kell nézni a bringásokat -5-10 sokan úgy tekernek,hogy be vannak öltözve mint a mislenbaba vannak akiken meg alig van valami ruha vékony kivitelben meg van oldva (légáteresztést,izzadságelvezetést,hőtartást,szélálló)

(#21696) bandus válasza borix (#21695) üzenetére


bandus
veterán

igen, nem véletlen, hogy 30-40k például egy jó téli bringás nadrág, és az sem, hogy inkább nem tekerek rossz időben :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21697) kk831228 válasza bandus (#21690) üzenetére


kk831228
addikt

Persze nem arról van szó hogy minden ugyanaz , de kimondottan az aláöltözőbe szerentem nem nagyon van különbség... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21698) bandus válasza kk831228 (#21697) üzenetére


bandus
veterán

azert egyszer probalj fel mondjuk egy nike pro combat vagy helly hansen alaoltozot. Ez eg es fold pl. az intersportos alaoltozoimhez kepest is, amik meg azert mindig dragabbak mint a lidl es tarsai.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21699) ígyvanferi válasza bandus (#21690) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az a sapka, fejkendő, sál kombó? Az jó lesz, kösz! Felteszem kolosanyi is arra gondolt. A fejem az mondjuk átlagos méretű.

(#21700) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Hétvégi élménybeszámolóm röviden:
Futócipőileg a speedcross3GTX-em 12Km-t bírt, pedig talán ha 300Km van benne, a barátom teljesen új dekatlonos vízálló terepfutócipője az enyém után kb. fél órával kezdett el vizesedni. Nagyjából annyi a plusz a vízálló meg a sima cipő között, hogy a vízállón nem folyik át a víz minden egyes pocsolyánál hanem megáll benne és fel tud melegedni, nem fázik annyira az ember lába.

A dekatlonos 710-es fejlámpa hozza a beígért 10 órás üzemidőt, jó fénye van, nem ázik be és könnyű, ajánlom. Ha hosszabb távra megy az ember akkor érdemes egy powerbankot nehogy meglepetés legyen.

Az idei iszinik irdatlan nagy szívás volt időjárásilag, hol esett az eső, hol szakadt úgy 70Km-en keresztül, aztán utána felszakadozott a felhő és jött a jeges szél meg a fagy a Pilisben. Legnehezebb az volt amikor 50-nél ki kellett jönni a meleg kocsmából a teljesen átázott cuccban az esőbe úgy, hogy közben sötét is lett, akkor kicsit elgondolkoztam, hogy minek is csinálom az egészet :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.