Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22251) parandroid válasza inf3rno (#22247) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pár hete hisztiztem itt egy sort a garmin fr235 pulzusmérőjével. Röviden annyi, hogy a saját órám szerint a pulzusom egészen alap terheléstől is felszaladt 160-170 közé. Asszonnyal óracsere után mindkét óra jó volt, hozta rendesen a 140 körüli értékeket. A megoldás az lett, hogy áttettem a jobb kezemre, ott jól mért. Tegnapig. Tegnap este ugyanaz, most a jobb kézen. Szépen, könnyedén futok, pulzus először csak 155-160 között, aztán megy 170 felé. Anyád. Óra vissza a bal kézre, beállt 145-re, pedig kicsit még gyorsítottam is.

A fény nem szivárog ki alóla, tök sötét volt, erdőben futottam, csak a fejlámpám világított, észrevettem volna. De legalább a vo2 maxom esett szerinte kettőt, meg javasolta, hogy pihenjek 59 órát, ha már így kifárasztottam magam.

Ha lesz végre valami időm, összeszedem magam, és írok valami kedveset a garminnak szerintem. Amúgy ha éppen jól mér, akkor általában jól mér, bár az enyém hajlamos arra, hogy időnként a 140-145 közötti futásba belepakoljon néhány km-enként egy 170-es, vagy 180-as csúcsot egy-két pillanatra. Asszony órája nem csinál ilyet, neki szép egyenletes grafikonja van futás után, szóval lehet egyedi hiba.

Nem a garmin (vagy a csuklós pulzusmérés) ellen beszélek, valószínűleg megpróbálom erre hivatkozva kicseréltetni, aztán meglátjuk mi lesz.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22252) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Megvolt a hetedik futásom a 140-145ös pulzustartományban. Az mitől van, hogy tisztán látszik az 5 darab orrfújásom? :) Rögtön felcsap a pulzusom 150-re, aztán meg lassíthatok, hogy visszamenjen a varázslatos 145 alá...

peterkeT: Akkor még egy érv a HRM öv mellett! :)

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22253) medica válasza Vertigo18 (#22252) üzenetére


medica
senior tag

borul a légzés ritmusa valszeg (ha sűrű akkor pláne mert nehezebben jön ki)

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22254) kk831228 válasza parandroid (#22251) üzenetére


kk831228
addikt

Én már cseréltettem egy 225-öt... :B Ugyanilyen problémával... A mostani is sza..kodik néha... Általába jó mér,de van amikor bebolondul... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#22255) tomcica válasza parandroid (#22251) üzenetére


tomcica
Topikgazda

oved nincs hozza?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#22256) concret_hp válasza (#22246) üzenetére


concret_hp
addikt

nem kell hordoznod a telódat :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#22257) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását!
Már egy ideje figyelem a fórumot és abban biztos voltam, hogy övvel szeretném használni az órát a megbízhatóbb adatokért.

Külföldről nem szeretnék rendelni.

Az Ambit 3 megtetszett már csak a kupont kellene megszerezni és még egy pár tesztet, véleményt elolvasni.

Már csak egy edzésterv kell amit elkezdhetek majd a pulzussal összefüggésben.

Per aspera ad astra.

(#22258) parandroid válasza tomcica (#22255) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs, de azon is gondolkoztam. Mindenesetre garanciális még, meg a német Garmin kirendeltség szerintem még kevésbé szőrözik, mint akár a magyar, szóval első körben kicserélem.

De addig is lehet, hogy felcsatolom a Vivosmart HR-t a következő futáshoz kontrollnak, itt van még a fiókban tartaléknak - a szenzora elvileg tök ugyanaz, mint az FR235-é (meg szinte az összes többi Garminé).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22259) beltram válasza Oryctolagus (#22257) üzenetére


beltram
tag

Kuponok szinte folyamatosan vannak, szólj amikor rendelsz és segítünk. :)

pace be with you

(#22260) Vertigo18 válasza Oryctolagus (#22257) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az edzéstervnél az se mindegy, hogy mi a célod, azt is tedd majd közzé előtte! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22261) Newboy911 válasza beltram (#22235) üzenetére


Newboy911
tag

Most már teljesen megkavartok :)
Már majdnem megvettem a Forerunner 230-at, erre itt a multisport Ambit.
A 230 kintről lenne kicsivel 200 Euró alatt. A Suunto mellet szól a magyar
garancia és a multisport funkciók. Viszont "csak" futásra és biciklizésre lenne használva.
Szóval adott a téma: Forerunner 230 vs. Ambit3 Sport.
Szerintetek ? :F

Szerk: A Sporthoz van öv ? Ha nincs akkor tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#22262) tomcica válasza Newboy911 (#22261) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha hasonlo az ar,akkor az ambit jobb vetel (meg ha nem zavar,h akkora mint egy bulldozer :P )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#22263) inf3rno válasza borix (#22250) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom melyiken van, valaki írta itt régebben, hogy annál nem szűrődik már be a fény. Nekem külön van a mérő az órától. Felette hordom.

Buliban hasznos! =]

(#22264) inf3rno válasza parandroid (#22251) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én ezt inkább a Garmin vagy selejtes model, és nem a technológia számlájára írnám. Ami nekem van Mio Link, annál teljesen következetesen mér, ha nem csúszkál a karomon. Egyedül annyi hátránya van, hogy rendesen meg kell húzni, meg hogy 15 másodpercet késik a pulzus adat a GPS-hez képest. Ezekkel inkább élek együtt, mint a mellkaspánttal. Valaki kérdezte, hogy mellkaspántra mi az ellenérv, szimplán annyi, hogy kényelmetlen, és nincs kedvem megszokni. Hmm kíváncsi lennék, hogy a TomTom csuklós pulzusmérős órái is ennyire megbízhatatlanok e, mint a Garmin-ok.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22265) inf3rno válasza Newboy911 (#22261) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nekem Ambit3 Run van, úgyhogy csak amellett tudok szólni. :)) Szvsz minőségibb az egész kivitelre, hasonló árkategóriában, mint a Garmin-ok. Extra funkciókat nem használtam, meg nekem csak futásra kell. A többféle edzés típus nem tudom a sport-nál mit számít. Én endomondoval szinkronizálom az edzéseket a statisztika miatt, aztán ott meg lehet adni, hogy futás vagy bringázás volt e az edzés típusa. Nekem nem zavaró a mérete, akkora, mint egy rendes férfi óra. :D Valahogy ez olyasmi a Garmin és a Suunto között, mint az amcsi meg orosz megközelítés. Az oroszon látszik, hogy belerakták az anyagot, az amcsik meg igyekeznek mindenen spórolni, hogy versenyezzenek a konkurrenciával.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22266) bandus válasza Oryctolagus (#22257) üzenetére


bandus
veterán

mar parszor emlitettem: dcrainmaker.com a tobbi review oldal ehhez kepest mind igen halovany :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22267) beltram válasza Newboy911 (#22261) üzenetére


beltram
tag

Az én véleményem is szubjektív, én a suunto-ban találtam meg "az órát". Nem vennék már garmin-t vagy polart, az biztos. :)

pace be with you

(#22268) medica válasza beltram (#22267) üzenetére


medica
senior tag

Én bevállalom asszem a deka saját márkás csodaszerkezetét :U (ha nincs ellenvélemény)

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22269) Newboy911 válasza beltram (#22267) üzenetére


Newboy911
tag

Köszönöm mindenkinek, estére megvizsgálom pontosan melyik mit tud. :R

(#22270) #78687232 válasza inf3rno (#22264) üzenetére


#78687232
törölt tag

Ez szerintem mindenkinél más, kezdetben féltem a pánttól, viszont már az első alkalom után megszoktam, egyáltalán nem zavaró. Normálisan be kell állítani és sosem fog csúszkálni használat közben.
Szombatra kértem időpontot a pesti Nyúlcipőboltba futópados lábvizsgálatra. Nagyon kíváncsi leszek a végeredményre. :)

(#22271) beltram válasza medica (#22268) üzenetére


beltram
tag

Dekás cuccok jók, órám is volt tőlük, de nem volt sajnos tökéletes. Volt, hogy 10 percig álltam a ház előtt, mire jelet talált, de ár-értékben teljesen rendben vannak. Lehet, hogy az újabbakkal nincs már ez a gond, de az nagyon idegesítő volt.

pace be with you

(#22272) medica válasza beltram (#22271) üzenetére


medica
senior tag

Még a xiaomi-n (ha lesz elérhető eustockban) vagy garmin fr 25-n gondolkodom...

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22273) medica


medica
senior tag

itt már van csak nem ártana itteni gari, stb [link]

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22274) #78687232


#78687232
törölt tag

FR210 esetleg?

(#22275) Alg válasza #78687232 (#22274) üzenetére


Alg
veterán

Ez ennyiért nagyon-nagyon drága. 20ezernél többet nem adnék érte.

Szerk: nem rossz, csak régi és elavult technológia, nagyon alap képességekkel. Nem tud telefonhoz csatlakozni, nincs Bluetooth csak ANT+, és nagyon alap funkciók. Igazából pulzus+GPS tracking-t tud, ha másra nem kell jó lehet, de csak nagyon olcsón.

Ennyiért a lent linkelt Ambit3 Run teljesen más kategória, ezerszer többet tud.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22276) #78687232 válasza Alg (#22275) üzenetére


#78687232
törölt tag

Annyira rossz?

(#22277) mukibuci válasza medica (#22272) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

The APP supports English, but the watch just displays Chinese.

beneveztél mellé egy kínai nyelvtanfolyamra is? :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#22278) Haugland válasza beltram (#22235) üzenetére


Haugland
aktív tag

A Hervis-es Ambit 3 Sport hogyan lehet 67eFt?
Vagy ez csak egy akció volt, amikor írtad?
Ha jól látom, akkor ehhez is jár a mellkas öv -> így inkább megéri itt megvenni és nem a külföldit (vagy a kintieknek szánt modellek jobb minőségűek?)

(#22279) #78687232 válasza Alg (#22275) üzenetére


#78687232
törölt tag

Csak azért kérdeztem, mert ez az első órám és maximálisan meg vagyok vele elégedve.
Akkor vegyétek tárgytalannak a linket, kicsit több mint egy éve vettem és nem gondoltam, hogy ennyire gyengének számít.

(#22280) Vertigo18 válasza #78687232 (#22279) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem nincs igazad! Ha te meg vagy elégedve vele, ha neked kiszolgálja az igényeidet, akkor az egy nagyon jó óra! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22281) parandroid válasza Vertigo18 (#22280) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amíg ki nem próbálsz egy újabbat, jobbat, plusz funkciókkal... Ilyen állat az ember.

Én az FR235-öt egyébként egész nap hordom, az app- és hívásértesítések szerintem hatalmas ötlet, enélkül már biztosan nem vennék órát - anno az első okoskarkötőmet is ezek miatt vettem inkább, mint a lépésszámlálás miatt, aztán jött a futás...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22282) #78687232 válasza Vertigo18 (#22280) üzenetére


#78687232
törölt tag

Ez így van, nekem teljesen jó. A csatlakoztatás nem első osztályú, viszont az hogy 10 másodperccel többet kell vele foglalkoznom, még nem vert földhöz. Itt linkelték tavaly, 50%-ban volt 35 ezer. Eddig sosem éreztem kevésnek, egyedül a futópadot szeretném mérni még, amihez kell a foot pod. Ezt leszámítva semmit sem hiányolok belőle. Telefonnal kezdtem, katasztrófa volt. Nagy, állandóan kézben vinni (vagy valahova felszerelni), nem mindig jó a gps, a programokkal is sokszor szarakodás volt. Ehhez képest ez az óra megváltás, mindig pontos, kicsi, pulzust is tudom vele mérni.
Viszont ha ez manapság kevésnek számít, akkor tényleg nem érdemes rá beruházni, főleg ha ugyanennyiért sokkal jobbat kapsz most. Biztos hogy én is a másikat választanám akkor. Csak nem tudtam, hogy ekkora a differencia.

peterkeT, ez meg már csak tényleg egy plusz dolog. Én pl. ezért nem is vennék órát, telefont is csak utazás alatt, meg kajálás közben nyomkodom, ha épp van valahol wifi elérhetőség. Munkahelyen meg nem is hordanám, fosnék hogy betörne a kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#22283) JackFeryll válasza Vertigo18 (#22236) üzenetére


JackFeryll
őstag

Jön a cross training ? Bringázni szoktam. Érdemi (országúti) edzéshez már hideg van kint (pláne hajnalban mínusz fokokban) ezért görgőre kényszerültem, de hiányzik a kinti sport. Ilyenkor az alacsony pulzusú edzéseim többségét inkább futással töltöm a szabadban.
Valószínűleg aki a kanapét nyomta egész évben nem most fogja elkezdeni. (esetleg a nagy újévi fogadalmak után :) )

(#22239) SwitcX A tapasztalat ezekkel az hogy a nagy változásokat elég rosszul követik. Nekem egy dolog miatt szimpatikusak: ennél kényelmesebben nem lehet nyugalmi pulzust mérni az év minden napján.
dcrainmaker blogján sok-sok tesztet, grafikont lehet nézegetni

[ Szerkesztve ]

(#22284) Vertigo18 válasza parandroid (#22281) üzenetére


Vertigo18
addikt

Persze, mindennel így van ez, erre tökéletes példa az elemlámpa... Tök jó a mostani lámpa, amíg nincs egy újabb, akkor jön rá az ember, hogy az előző egy "c@r".

Viszont, ha megelégedéssel használja, akkor az egy jó óra és kész! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22285) ígyvanferi válasza JackFeryll (#22283) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mihez kell a nyugalmi pulzus mérése az év minden napján?

(#22286) kk831228 válasza parandroid (#22281) üzenetére


kk831228
addikt

Na, engem pont azok a funkciok nem érdekelnek , viszont a 235 tetszik, mert van benne egy ket dolog amivel tobbet tud a 225-nel... Amugy en is egésznap hasznalom a 225-öt... :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#22287) Alg válasza #78687232 (#22282) üzenetére


Alg
veterán

Tavaly 35ért teljesen jó vétel volt. Ha nem kell csak tényleg táv+pulzus, akkor teljesen jó belépő óra.

Én a 620-at két dolog miatt cseréltem le a Fenix2-re: a barometrikus magasságmérés, és a napi használat miatt. A 620 olyan volt mint valami játékóra, ráadásul nagyon sérülékeny, a touch sem jött be nekem rajta. A Fenix-et viszont tudom mindennapi órának használni, simán feveszem egy tárgyalásra is. Mondjuk az igazi a bőrszíjas Fenix3 lenne, vagy valamelyik új Suunto.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22288) JackFeryll válasza ígyvanferi (#22285) üzenetére


JackFeryll
őstag

Fáradtság, terhelhetőség követése. Edzésnapok átszervezése adott esetben. Jelenleg nem mérem, de kíváncsi lennék rá.

(#22289) #78687232


#78687232
törölt tag

Azért nekem is vannak kívánságaim a következő órámhoz, ha a mostani tönkremegy. Persze kérdés, hogy egyáltalán létezik-e ilyen.
Egy töltéssel jó lenne, ha bírna legalább egy napot folyamatos használat mellett. Nagyon lassan, de kezdem a mostani ~6 órás üzemidőt átlépni. A másik nagyon fontos dolog a grafikus térkép lenne. Itthon mindig megnézem, merre fussak, viszont új helyeken néha el szoktam tévedni. Láttam garminos bicikligpseket, ezek sem túl nagyok, de azért órán jobban örülnék ennek a funkciónak. Minél kevesebb holmit viszek, annál jobb.

(#22290) beltram válasza Haugland (#22278) üzenetére


beltram
tag

20%-os kuponnal annyi lenne. Most látom, hogy nem a HR változat, esetleg rá lehet kérdezni.
A wiggle-n Mo-ra szállítva 64 ezer körül van a HR változat.

pace be with you

(#22291) Haugland válasza beltram (#22290) üzenetére


Haugland
aktív tag

De a 20%-os kupont honnan lehet beszerezni?

(#22292) inf3rno válasza #78687232 (#22270) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Használtam én is a pántot pár alkalommal, de nekem kényelmetlen a csuklós mérőhöz képest. Ha meg megtehetem, akkor inkább a jobbat választom.

Buliban hasznos! =]

(#22293) Alg válasza Haugland (#22291) üzenetére


Alg
veterán

Google elég hamar segít, én most ezt találtam dec. 15-ig:

SALEDUCK-20

Viszont ha jól látom ez Megára nem működik, szóval csak az Ambit3 Run-ra tudod használni.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22294) joysefke válasza Haugland (#22291) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szvsz a német webshopok kínálata sokkal jobb, mert stabilan alacsonyabbak az árak. A kistestvér már egy ideje tartósan 164EUR-ba kerül (Ambit 3 RUN HR) a mellkaspánt nélküli verzió pedig még lényegesen olcsóbb (igaz abból csak a nyomi fehér). Nem kell kuponokkal bohóckodni...

Katt: http://www.bike-discount.de/en/buy/suunto-ambit3-run-black-hr-448816

Amazonon is van. Az Amazon német oldaláról rendelve szállítási költséget sem kell fizetni.

J.

(#22295) beltram


beltram
tag

Ambit3 Peak 215 font :Y

pace be with you

(#22296) kk831228 válasza beltram (#22295) üzenetére


kk831228
addikt

Szép óra, "kosárba tesz" ... ;] ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#22297) margithid


margithid
veterán

Ma kipróbáltam egy Nike Vomero 11-et, nem estem tőle hanyatt...
Viszont egy asics gel cumust vagy mit próbáltam, az nagyon jónak tünt!
Most már legalább tudom, hogy asicsból is 44-es kell:)

(#22298) t1 válasza beltram (#22295) üzenetére


t1
addikt

Az jó ár :R

(#22299) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Üdv!

Holnap majd átnézem a teszteket az órákról.

Egyébként erősödni szeretnék, ha van ilyen opció a futásban.
Nem járok terembe, a fekvőtámasz és két egykezes súlyzó kombinációja elég szokott lenni.
(addig csinálom amíg már egy ásványvizes üveget sem bírok felemelni)

Lehet hogy az erősebb nem jó kifejezés, a kitartóbb vagy kirobbanóbb( :)) ) helyesebb.

Semmit nem olvastam még el a témában, de emlékeim szerint ebben a fórumban azt olvastam, hogy eltérő tempójú futást kell végrehajtani, ha az erősítés a cél.

Vajon létezik korosztály szerinti über echte edzésterv a világhálón?28y175L75m :DDD

Per aspera ad astra.

(#22300) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Srácok, minusz 4 fok, ki megy ma futni? :) Én tuti rápróbálok! :D

Jah, tomcica válasza nem számít, szerintem Ő a mostani időben cseréli le a trikóját egy rövid ujjú pólóra! Ő most nem játszik ebben a játékban! :D

Más: Endomondonál néztétek, hogy van egy ilyen havi kalória-égetős játék? A lényeg, hogy elsején nullázódik és a cél az, hogy abban a hónapban ki éget a legtöbb kalóriát. Nem kicsit égett be a srác, aki "vezeti" a versenyt, amikor néztem, negyedikén, a hivatalos adat szerint már 70.000 kalóriát elégetett! :D 4 nap alatt. Vagy 5ezren kiabálnak, hogy "CSALÁS"! :D (Arról nem beszélek, hogy a második helyezett is vagy 40k-nál tartott negyedikén! :D

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.