Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21501) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ma futni támadt kedvem, ledöcögtem egy 10-est. Megint Rájöttem, hogy túl nehéz vagyok ehhez a sporthoz, vagy legalábbis be kéne szereznem egy Hokat.

(#21502) func93 válasza kk831228 (#21500) üzenetére


func93
senior tag

Köszönöm! :R

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#21503) concret_hp válasza kolosanyi (#21501) üzenetére


concret_hp
addikt

képzelem, én még a 80at alulról súroló tömegemmel is azt szoktam érezni, hogy de jó lenne -4-5-6 kg.

jövő nyáron olyan 76 körülre próbálom majd belőni a versenysúlyt

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21504) kolosanyi válasza concret_hp (#21503) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én meg megpróbálok 100 kiló körüli tömegre fogyni. Már csak 20 kiló van vissza. :DDD

(#21505) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

New York maraton,16.00kor indult

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#21506) kk831228 válasza tomcica (#21505) üzenetére


kk831228
addikt

Üdv!!

Ilyesmik jók lesznek alapozásnak?? :U Jól fo.. á áztam... :DDD [link]

Ha nagyjából jó lesz, akkor hét kozepére beraknék egy tempósabb futást de rövidebbet 6-8 km - t, előtte /utána meg hasonlókat... :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21507) bandus válasza kk831228 (#21506) üzenetére


bandus
veterán

Ez rendben van szerintem, folytasd csak igy, aztan a pulzusod is szepen megindul majd lefele ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21508) kk831228 válasza bandus (#21507) üzenetére


kk831228
addikt

Jó de ez olyan fárasztó, sétálva futni... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21509) #78687232 válasza kk831228 (#21506) üzenetére


#78687232
törölt tag

Komoly, ugyanilyen sebességet kell hoznom a 148-150-es átlagpulzushoz. Végre nem vagyok egyedül. :D

(#21510) kk831228 válasza #78687232 (#21509) üzenetére


kk831228
addikt

Attól függ , ha edzettebb vagy, akkor neked gyorsabb lesz... Lehet neked 4:30-nál lesz ilyen pulzus érték... :D

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21511) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem meg szerintem szarakodik az FR235 pulzusmérője... :F

Kb. 2-3 hete az egyik futás alatt csúnyán elszaladt a pulzusom. Beállt 170 fölé, és ott is maradt. Betudtam annak, hogy kicsit gyorsultam is, meg jól is éreztem magam, szóval különösebben nem foglalkoztam vele.

Aztán elkezdett ilyen futásokat produkálni: [link]. Ugye a tempón látszik, hogy már nem győzök hova lassítani, cserébe a pulzus abszolút a tempótól függetlenül 30-40 ütés eltéréseket produkál. Továbbra is teljesen jól érzem magam, nem szorít, nem ver, ha megállok, és megmérem magamnak a pulzust, teljesen normális értékek jönnek ki. Sebesség állandó, se domb, se szembeszél, se semmi...

Ma asszonnyal együtt futottunk, amikor megint felszaladt, cseréltünk órát (neki is FR235-je van), és innét kezdve érdekes a történet, ugyanis az ő órája rajtam teljesen normális értékeket mért, ahogy az enyém is rajta. Amikor visszacseréltük, akkor pár percig jó volt, utána megint felszaladt nálam (170 fölé, és ott is maradt), akkor megint cseréltünk, nála leesett 140-145-re, ahogy az ő órája rajtam pedig szintén 140 körül (+/- 5 ütés) mutatott. Ezt aztán hagytuk pár km-t, az utolsó 2-3 km-re visszacseréltük, akkor az enyém is jól mért (140 körül, kicsivel 7 perc fölötti tempónál).

Linkelni mai futást nem tudok, mert karbantartás miatt nem tud szinkronizálni...

Szerk: Oh, wait, ez a mai, amit linkeltem, ezek szerint az óra szinkronizált a szerverrel, csak a telefonos app nem. Na, akkor viszont tökéletesen látszik, hol cseréltünk órát az asszonnyal, ahol leesik a pulzus, ott került át az ő kezére, közben az ő órája az én kezemen kvázi ugyanezt az értéket mutatta. Kb 1 óránál cseréltük megint vissza, akkor látszik is egy tüske, utána viszont beállt normális értékre...

Szóval ott tartunk, hogy a két FR235 közül párom kezén mindkettő jól mér, az én kezemen az övé jónak tűnik, az enyém időnként megszalad, és beáll 170 (jó esetben csak 160) fölé. De egyébként azt figyeltem, hogy a nap közbeni pulzusom is felment az utóbbi hetekben, nem is tudtam hova tenni a dolgot, de gyanús, hogy azzal is bénázik néha. Június vége óta alapozok, azóta a nyugalmi pulzusom 60 alá esett, de az utóbbi időben nagyon gyakran nem bír 80 alatti értéket mutatni órákig, holott csak ülök a seggemen. Máskor meg mutatja a szokásos 60 alatti értékeket ugyanilyen szituban.

Nyilván beszélek a garmin szupporttal is, de gondoltam, hátha látott már valaki ilyesmit, vagy ha nem, akkor jól jöhet, hogy hallottatok már ilyenről, ha esetleg találkoztok a jelenséggel.

Még azon gondolkoztam egyébként, hogy az utóbbi hetekben 2-3 szoftverfrissítést is kaptunk, lehet, hogy valamelyikkel sikerült valamit elszúrniuk (és ezért is a gyakori további frissítés)...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21512) #78687232 válasza kk831228 (#21510) üzenetére


#78687232
törölt tag

Egyszer talán elérem :D Novembert / decembert biztos hogy hetes átlaggal fogom végigtolni, az nálam a ~148-as pulzus. 18 km-en is csak 153 lett a bpm, az meg szerintem nem vészes.

Garminon dobok egy ismerős jelölést, ha nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#21513) kk831228 válasza #78687232 (#21512) üzenetére


kk831228
addikt

Persze nem gond... :)) ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21514) tomcica válasza kk831228 (#21508) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jo lesz ez,ne torodj a sebesseggel egyelore,hozott anyagbol dolgozunk,te ezt hoztad :DDD told vegig a telet,jo kis mennyiseg,nehany tempo azert menjen rendszeresen beiktatva magasabb pulzuson,aztan majd tavasszal kielezed amit termelt ez az alap

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#21515) szabop27 válasza parandroid (#21511) üzenetére


szabop27
csendes tag

Nekem a vivoactive HR pulzusmérője kezdett el az utóbbi napokban rossz értékeket mérni, bár nálam más a hibajelenség: [link]
Lépcsőzetesen felkúszik egy értékig, majd ott megragad, tempónövelésre-emelkedőre nem reagál. Én is a legutóbbi szoftverfrissítést tartom bűnösnek, fel is vettem a kapcsolatot már a szupporttal.

[ Szerkesztve ]

(#21516) kk831228 válasza tomcica (#21514) üzenetére


kk831228
addikt

Rendben... Köszönöm!! :R Tempót mindenképp nyomok hogy ne fásuljak bele... :DDD Hát igen, ez nem túl jó "anyag" sajnos... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21517) parandroid válasza tomcica (#21514) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tempó alatt mit értesz? Rövidebb táv, de 160, vagy akár 170 körüli pulzuson? Vagy táv marad 10km körül, de sebességet kicsit megtolva? Így télen nem veszélyes az egy kicsit (levegő is hideg, és nyilván több kell belőle, és gyakrabban, meg az izmok is azért hűvösben vannak) - bár egyelőre nagyon kegyes velünk a természet ezekkel a 10 (fölötti) hőmérsékletértékekkel.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21518) inf3rno válasza kk831228 (#21506) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is elkezdtem az alapozást, de valahogy nem erre a tempóra van ráállva a lábam. :D [link] Azért lassan megszokom. Holnap reggel vagy este is megyek egy tizest, attól függ, hogy mikor esik kevésbé.

Buliban hasznos! =]

(#21519) inf3rno válasza parandroid (#21511) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nézd meg sötétben, hogy kisüt e alól a zöld fény. Próbáld úgy is, hogy hajlítgatod közben a csuklódat. Nekem akkor produkált ilyesmiket a Mio Link, amikor zavarta a külső fény a szenzort, lecsúszott, stb... Volt, hogy 200-as pulzust is bemért...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#21520) t1 válasza parandroid (#21511) üzenetére


t1
addikt

Nem biztos, valszeg valami szoftveres probléma lesz, mostanában több gyengébb upgrade is volt az FR630/230 fronton volt akinek maratont nem mért, nem volt térkép és egyéb adatok. Itt tudod ellenőrizni hátha más is szenved ilyen gonddal: [link]

(#21521) parandroid válasza inf3rno (#21519) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Gondoltam én is erre, próbáltam lazábbra venni, szorosabbra venni, látszólag mindegy neki. A hosszú ujjas felső ujját is ráhúztam, fekete, elég vastag anyag. Másik kézre is áttettem, szenzortisztítás is megvolt. Ahogy az asszony csuklójára kerül, megjavul. Gyakorlatilag azonnal lekorrigál. Az ő óráját mindenféle odafigyelés nélkül felcsatolom, és jól működik. Arra is gondoltam, hogy túl szőrös a kezem (nem az, mármint nem túl), és az zavarja, de ennek meg ellentmond, hogy a másik órát ez láthatóan nem érdekli.

Mindegy, következő futás kedden, egyik óra az egyik kezemen, másik a másikon, félúton csere, és majd azokkal a logokkal megkeresem a garmin supportot.

t1: Jaja, épp most regisztráltam, eddig nem találtam semmi ilyesmit, bár én eddig a német fórumot néztem.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21522) tomcica válasza parandroid (#21517) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a 8-10km 160-170-es pulzuson igen az jo kis tempo (ez a napi 12km alapozo munka melle)

a levegot nem tudom,en tavaly is vegig kisgatyaba futottam,felul egy baselayer v. eso/szeldzseki ennyi,3 nap faztam -6-7 kornyeke lehetett,ja kesztyu az 0 korul megy,minden mas marad otthon (sapka,nyakvedo,arcvedo,neger kiskutya,japan szuzlanyver stb...stb...)

ugy vagyok vele,ha napi szinten hulok le a levegovel akkor megszokja a testem,par eve ez megy,egyelore mukodik,mondjuk neha reggel 5-5.30 minuszba kisgatyaban egy csepp akaraterot igenyel,de ugy vagyok vele: ami nem ol meg az megerosit (minden mas persze megol )

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#21523) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Elmentem ma is kocogni egy 6-ost. Most megint kedvet kaptam hozzá, szerintem újra rendszeresítem. :D

(#21524) Vertigo18 válasza kolosanyi (#21523) üzenetére


Vertigo18
addikt

Teljes mértékben egyet értek veled...

Nagyon szép idő volt ma egy kis családi futáshoz!

Remélem nem az utolsó idén... Szintén egy hatos.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21525) kolosanyi válasza Vertigo18 (#21524) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nálunk egész nap esett. Amikor kimentem, akkor épp nem, de ahogy betettem a lábam az ajtón, kint leszakadt az ég. De jól esett egyébként.

(#21526) Vertigo18 válasza kolosanyi (#21525) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én már elég nehezen veszem rá a nejemet a futásra, mert ha egy kis hideget érez, akkor már ki se teszi a lábát a lakásból. Sajnos a kis hideg akár abban is megnyilvánulhat, hogy 15 fokban van egy 10 km/h-s szél, ami valljuk be, nudli.

Így végre nagy nehezen rávettem, le is futott velem, meg a hat éves kisfiammal 5 kört, de aztán abba is hagyták - bár ennyit is terveztek. Aztán ráhúztam még 5-öt, így lett meg a 6 kiló.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21527) kolosanyi válasza Vertigo18 (#21526) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ilyenkor kell venni egy terem bérletet. A futópadon nincs hideg. :D

(#21528) bandus


bandus
veterán

amit én nyomok most az jelenleg úgy néz ki, hogy egy lépcsős és egy tempó edzés hétközben. a két hétvégi napon meg alapozó futás, ami épp jön, 8-15 km között. de ide beiktatnék még szívesen egy reggeli futást is munka előtt, viszont ott azért korlátozva vagyok időben. milyen jellegű edzést nyomjak így reggel szerintetek, ami belefér 50-60 percbe?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21529) t1 válasza bandus (#21528) üzenetére


t1
addikt

Legyen az is lassú, nem égsz ki és jobban gyűlik a km :)

(#21530) bandus válasza bandus (#21528) üzenetére


bandus
veterán

az lemaradt, hogy adná magát, hogy fussam reggel a tempót és akkor később délután pedig szintén egy alapoz futás, de reggel még nagyon nem megy a "komolyabb" igénybevétel. de nem tudom annak van-e értelme, hogy lemegyek 50 percet kocogni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21531) Alg válasza bandus (#21530) üzenetére


Alg
veterán

Az pont 50perccel több mint ha nem mennél le ;)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#21532) bandus válasza Alg (#21531) üzenetére


bandus
veterán

ez látod igaz :) te hánykor szoktál indulni?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21533) Alg válasza bandus (#21532) üzenetére


Alg
veterán

Ha rá tudom venni magam akkor olyan 7:00-7:15, negyed 9re itthon vagyok, 9re kb. beérek munkába

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#21534) Rabbitf_24 válasza bandus (#21528) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Hi

3:30kor kelek 4 után megyek ki futni minden reggel 7km-t 5:30 körüli tempóban, hétvégén meg tolom a hosszút. Nekem ez így ok. Reggel is lehet tempót futni, de ahhoz már nagyon hideg van szerintem.

(#21535) kk831228 válasza Rabbitf_24 (#21534) üzenetére


kk831228
addikt

Úhh, az kenény... :Y :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21536) tomcica válasza Rabbitf_24 (#21534) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Epp nemreg jottem be egy kozepes ritmusrol 5.30tol 25km (ebbol 4km bemelegito + 16km 4.25-os iram + 5km atmozgato) ez a reggeli tempo,hidegebb idoben tempo stb. szerintem megszokas kerdese is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#21537) Rabbitf_24 válasza tomcica (#21536) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Így van, megszokás kérdése, reggel egyébként nagyon jó futni. :)

(#21538) inf3rno válasza parandroid (#21521) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nálam úgy volt, hogy van az a két nagy ín a csuklómon, és ha hajlítgattam a kezem, akkor beszűrődött a fény, azért én egy 10 centivel feljebbre csatolom a szenzort, alája meg az órát. Órával viszont ez elég hülyén nézne ki. Tuti biztosan tényleg csak sötétben lehet megnézni, hogy kiszűrödik e alóla a fény, mert ha igen, akkor a kinti fény meg beszűrődik. A szőr nem hiszem, hogy befolyásolja, ez azt nézi IR-el, hogy hogyan lüktet a bőrödben a vér, ahogy a dobog a szíved. Hát ha a másik óra jól működik nálad, akkor szerintem szervíz lesz a dologból.

Buliban hasznos! =]

(#21539) inf3rno válasza tomcica (#21522) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nem tudom hogy csinálod, én ennél kényesebb vagyok. Ha 10 fok alá megy a hőmérséklet, akkor már fagyhalál közelében vagyok. :DDD

Buliban hasznos! =]

(#21540) inf3rno válasza Vertigo18 (#21524) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nem tudom te hol laksz, de itt egésznap szakadt. Ma reggel még úgy nézett ki, hogy szép idő lesz, de ahogy nézem már megint borul.

Buliban hasznos! =]

(#21541) inf3rno válasza Rabbitf_24 (#21537) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha már így mondjátok a reggeli futást, én is kedvet kaptam, megyek is, tolok egy 15-öt. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#21542) tomcica válasza inf3rno (#21539) üzenetére


tomcica
Topikgazda

el vagy puhulva :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#21543) inf3rno válasza tomcica (#21542) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, az lehet a gond. Kell a fegyenc edzés. :DDD

Buliban hasznos! =]

(#21544) Vertigo18 válasza inf3rno (#21540) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tulajdonképpen óriási szerencsénk volt egész nap... Reggel szakadt az eső, de a fiamat kellett vinni 6 évesek futball-rendezvényére. Erre amikor odaértünk, elállt, majd 2 órával később, amikor vége lett az egésznek, újra szakadni kezdett.

Délután szunyókáltunk egyet, majd kinéztem az ablakon és azt láttam, hogy éppcsak szemerkél. 10 perc múlva sütött a nap, így ütöttem a családot, hogy "gyorsan, futás van!". Leszaladta mindenki a sajátját, éppcsak hazaértem, amikor rázendült ismét. Majd este 7kor, már sötétben láttam, hogy nem esik, fogtam a 7 hónapos lányomat, meg a fiamat és kimentünk sétálni egyet, 10 perccel azután, hogy hazaértünk, elkezdett szakadni.

Tegnap szerencsém volt.

Most meg hétágra süt a nap.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21545) inf3rno válasza Vertigo18 (#21544) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Itt olyan felszakadozott felhős. Az út egész száraznak tűnik. Én most indulok, hiányzik már a lábamnak így 2 nap kihagyás után. :K

Buliban hasznos! =]

(#21546) #78687232


#78687232
törölt tag

Gond nagy hidegben futni? Garmin szerint -7 fokban futottam január elején, de nem éreztem vészesnek. Az első km után már az ujjaim sem szoktak fázni.

(#21547) Vertigo18 válasza #78687232 (#21546) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jaja, mert lepotyognak! ;]

Egyébként van köztünk olyan "cica", aki olyankor húzza fel a térdgatyáját, akkor cseréli le a trikót... :D

A levegőre figyelj, könnyebben fázik meg a torkod, meg a tüdőd. A teljesítmény is romolhat a hideg hatására, ha átlag halandó vagy. :K

De volt itt egy olyan tanács korábban, amit kipróbáltam, nálam maximálisan bevált: kilépsz az ajtón és ha KICSIT fázol, akkor jó lesz! Se izzadni nem fogsz, se a hidegrázás nem jön majd elő. Nálam tökéletes, köszönöm is ezt a tanácsot! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#21548) bandus válasza Rabbitf_24 (#21534) üzenetére


bandus
veterán

wow, ez azért kemény. a hideggel nincsen problémám, -10-ig simán kimegyek, utána egy kis rákészüléssel. inkább a koránkelés az ami necces, de akkor lehet megpróbálom reggelre rakni a tempót és estére pedig lesz egy plusz alapozós futásom.

sajna nekem fél 8-kor már munkába kell indulnom, így addig le kell tudnom a dolgot zuhannyal együtt. bár lehet ez a közeljövőben változni fog, és tudok majd kicsit később indulni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21549) kk831228 válasza Vertigo18 (#21547) üzenetére


kk831228
addikt

Az a lényeg inkább fázzon egy kicsit az ember... 0 fokig aláöltöző alu felül + póló felül+ rövidgatya alul, sapka, ha esik vagy nagyon fúj a szél softshell kabát még plusszba... Ha hidegebb van, aláöltöző plussz lidl futógatya... Ez a megfázásos dolog, nem tudom, én még soha nem fáztam meg, meg a torkom se... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#21550) Vertigo18 válasza kk831228 (#21549) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sajnos ahogy jön az első minuszos idő, fel kell vennem a sálat, a legtöbbe esetben pedig még azon keresztül kell levegőt is vennem, mivel hajlamos vagyok azonnal megfázni. Ilyenkor nincs más tünet, csak hogy köhögök, mint egy kutya, szinte ugatok. Szerintem embere is válogatja.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.