Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32851) TigerCat válasza papp_no1 (#32849) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaaa, akkor a Rendszerbeállítások, Kisegítő lehetőségek között keresgélj: Átlátszóság csökkentése Ha bejelölted, indítsd újra a géped.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32852) r4z


r4z
nagyúr

Használja már valaki az új Office-t akár 365 előfizetéssel? Van már XML támogatás? A 2011-esben még nem volt, és fontos lenne nekem.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32853) csabi94


csabi94
őstag

Csak én vagyok úgy a 2 éves töltővel, hogy a mágneses fejénél a kábel mintha meg lenne törve, néha nem tölt, meg kell mozgatni, stb.? Nagyon idegesítő. :(

(#32854) papp_no1 válasza TigerCat (#32851) üzenetére


papp_no1
senior tag

Köszi megoldódott.

Az normális,hogy működésben nagyon meleg a töltőm? Kb süt.

fél éves a gép, a gép nem melegszik csak a töltőfej borzasztóan forró.

(#32855) Ragnar95 válasza papp_no1 (#32854) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Persze, h normális. Ahol áram folyik, ott hő termelődik.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32856) pana0017 válasza spyduck (#32846) üzenetére


pana0017
senior tag

300 környékére mondanám, de semmiképp sem 220, amennyiért meghirdetted. Annyiért 2013-as 128 gb-os Air-ek mennek.

[ Szerkesztve ]

(#32857) papp_no1 válasza pana0017 (#32856) üzenetére


papp_no1
senior tag

PIxelhiba elég zsebbe nyúlos szerintem..

(#32858) lugosi válasza r4z (#32852) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én se tettem még fel, de szerintem kipróbálom.

(#32859) Ragnar95 válasza r4z (#32852) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Fent van nekem, szóval ha megmondod, hol kéne ellenőrizni,h van-e, akkor ránézek szívesen.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32860) r4z válasza Ragnar95 (#32859) üzenetére


r4z
nagyúr

A Developer fülön kéne lennie. Lehet, hogy külön engedélyezni kell a beállításokból a fület, a 2013-nál Windows alatt nekem sem volt kint alapból.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32861) Ragnar95 válasza r4z (#32860) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Így néz ki a developer fül.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32862) r4z válasza Ragnar95 (#32861) üzenetére


r4z
nagyúr

Fasza. Akkor használhatom tovább a Parallelst csak emiatt... :(((

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32863) #33846528


#33846528
törölt tag

sziasztok!

tudnátok ajánlani pár hasznos programot?

a gmail-t hogyan kell helyesen beállítani ahhoz, hogy ne szemetelje tele piszkozatokkal a rendszert?

(#32864) TigerCat válasza #33846528 (#32863) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szia,
Olvasd el az összefoglalót, találsz sok hasznos alkalmazást.
A piszkozatokat ne a szerveren tárold. Ezt a levelezőben a postafiók beállításainál tudod csekkolni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32865) 1Laci


1Laci
tag

Macbook pro retina 13"
cca. mennyibe kerülne egy kijelző-csere ilyen hibával?

(#32866) Aaron14 válasza 1Laci (#32865) üzenetére


Aaron14
őstag

APPSolute szervizt ajánlom, ha nem hivatalos szervizbe akarod vinni, de attól tartok, hogy 100.000 Ft alatt nem úszod meg, ha a kijelzővel van gond és nem kábellel. Ha alaplap hiba, akkor már nem is biztos, hogy megéri megjavíttatni.

A kép alapján nem jön le, mi is pontosan a hiba.

Amit kerülj el nagy ívben azaz iDoki! Személyes tapasztalat. Bunkók és szarul is dolgoznak!

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#32867) 1Laci válasza Aaron14 (#32866) üzenetére


1Laci
tag

Köszi szépen a gyors választ.
Leesett a gép és összetört :/

100 000 az elég sok, megéri megjavíttatni? ill. mennyit érhet egy ilyen gép kb.? 2013-as late rMBP.

esetleg egy ilyennel ezt otthon nem lehet orvosolni gondolom...

[ Szerkesztve ]

(#32868) buvartacsko válasza 1Laci (#32867) üzenetére


buvartacsko
addikt

sajnos eléggé para a csere. ragasztva van minden.

(#32869) bkpijoter


bkpijoter
csendes tag

Sziasztok!
Kipróbáltam a Parallels programot, de nem tudom hol kell uninstallálni a Win8.1 rendszert vagy eltüntetni a Parallels-ből.
Tud valaki segíteni?
Köszi, üdv

(#32870) Aaron14 válasza 1Laci (#32867) üzenetére


Aaron14
őstag

Kérdezz rá az APPSolute szerviznél! Annyit viszont érdemes tudnod, hogy ők is utángyártott alkatrészekkel dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#32871) drzozo


drzozo
senior tag

Ezek a 32GB-os és 64GB-os SD kártyák közül valamelyiket bele tudom tenni a rMBP-ba anélkül, hogy kilógna? Arra lenne szükségem, hogy az SD kártya folyamatosan benne legyen, és ne kelljen minden egyes tokba történő elpakolásnál kihúzni azt. Esetleg ha ezek nem, akkor van 10k alatt valamilyen egyéb ajánlott alternatíva a lehető legnagyobb tárhellyel?

(#32872) 1Laci válasza buvartacsko (#32868) üzenetére


1Laci
tag

Jah basszus, néztem YT howto videót :/

@Aaron14: köszi!

(#32873) madle válasza 1Laci (#32872) üzenetére


madle
őstag

ismerősöm is nemrég ejtette le a retinát, totálra tört a kijelző, gondolom akkor az is 100.000Ft feletti költség... brutális.

(#32874) KMan válasza drzozo (#32871) üzenetére


KMan
őstag

Nifty minidrive es bele egy micro sd kartya?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#32875) ryori


ryori
senior tag

Aki próbált vagy épp 11inches macbook airje van, milyen? nem túl kicsi? használható mindennapokra?

(#32876) Ragnar95 válasza ryori (#32875) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én próbáltam, szerintem használhatatlanul kicsi, de számomra a 13" is erősen kompromisszumos lenne, 15"-os gépet használok, így én nem feltétlen vagyok jó példa.
Elsődleges gépnek szerintem mindenképp túl kicsi, arra minimum 13" kell.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32877) ryori válasza Ragnar95 (#32876) üzenetére


ryori
senior tag

Köszi a tippet, és 3 hónap mulva még ezek a modellek lesznek? mikor jönnek újak? kb 3 hó múlva tudnék venni, de forcetouchos új modell nem kellene, jó ez a mostani hd6000es széria.

(#32878) rjg válasza ryori (#32875) üzenetére


rjg
őstag

Itt az én véleményem. ;)

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#32879) bmakszim válasza ryori (#32877) üzenetére


bmakszim
senior tag

Többek között szeptemberben jönnek az U-szériás Skylake procik, eDRAM gyorsítótáras iGPU-val. Le merném fogadni, hogy 3 hónapon belül lesznek új Airek. A 13-as MacBook Pro-ban már nem vagyok olyan biztos, pedig én arra várok.

Szerk.: Ja nem, bocs! Úgy néz ki ezek még a lassabb GT2-es kártyákkal fognak jönni. A MacBookokban lévő procik utódjai majd csak jövő év elején, úgy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#32880) lugosi válasza ryori (#32875) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Láttam egyik ügyfelemnél, egy hölgy ilyet használ, teljesen meg van vele elégedve. Nekem nem olyan jó a látásom, nekem kicsi volt rajta minden (épp egy excel futott). Szerintem nézd meg élőben vásárlás előtt. Azt is számold bele, hogy a 13"-os air jobban bírja akksival.

(#32881) ryori


ryori
senior tag

Akkor most kell szereznem. már csak a +eladás van hátra.

(#32882) drzozo válasza KMan (#32874) üzenetére


drzozo
senior tag

Pont ezt szeretném kiküszöbölni, hogy ne kelljen 11 ezer forintért még Nifty-t is venni.

(#32883) ryori válasza drzozo (#32882) üzenetére


ryori
senior tag

Ebay ;) miniSD adapter? nem lóg ki kérdés jo e bele.

[ Szerkesztve ]

(#32884) TigerCat válasza drzozo (#32882) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezeket találtam hirtelen:
The Mini Drive
Transcend JetDrive

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32885) Blamy


Blamy
tag

Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy miért lehet az, hogy a gépem rendszeresen lenémul? Sosem kapcsolom ki teljesen, csak alvó üzemmódban van. Persze időnként újraindítom, de pár nap után nincs semmilyen hangja.. sem a videóknak, sem más jelzésnek, skype stb.. a hangjelző ikonokon semmi rendellenesség, tehát nem az van, hogy véletlen én halkítottam le.. nem értem, és a beállításokban sem találok semmi erre utalót.
Amúgy 1 éves gép kb, retina pro. Van ötletetek?
Továbbá az itunes is használhatatlan, egyszerűen hiába akarom áthúzni az ihone mappába a dalokat, ott nem jelenik meg :(
Előre is köszi!

(#32886) csab2 válasza ryori (#32875) üzenetére


csab2
veterán

Szia!
Nekem egy 2014 eleji 11-es Air-em van.
Imádom! Gyönyörű, pici.
Én alapvetően filmnézésre és netezésre használom. Igaz, hogy egy 22"-os monitorra kötve használom általában. Az az igazság, hogy nekem nem valami jó a szemem, ezért elég kicsi rajta minden. Netezéskor nem számít, mert ott bele lehet nagyítani.
Azért nem volt ez szempont a vásárláskor, mert - mint ahogyan már írtam - szinte mindig egy 22"-os monitorra van kötve.
Ha jó a szemed, akkor ez nem lehet probléma.
Elsősorban azért ez egy hurcolászós gép, annak ideális.
Két dologra hívnám még fel a figyelmedet.
1. A 11-es Air-ben nincs kártyaolvasó.
2. Nekem 4 GB RAM van a gépben és néha strandlabdázik (Win: homokórázik), ami baromira idegesítő. Olyankor is, amikor nem kellene: csak a Safari van megnyitva, 2 tabbal.
Szóval vagy 8 GB-osat vegyél, vagy bizakodunk, hogy a Kapitány megoldja ezt a problémát.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#32887) vasi89 válasza csab2 (#32886) üzenetére


vasi89
addikt

Nekem a 8gb-os retina pro is szeret strandlabdázni indokolatlnaul :( de egyértelműen a yosemite hülyesége :((

(#32888) TigerCat válasza csab2 (#32886) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nyalóka 8 GB mellett is van néha, bár az tény, hogy ez inkább a Yosemite-nek köszönhető. Majd a Kapitány megoldja. Reméljük...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32889) Chiftain válasza ryori (#32875) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Hello.
Én 4 éve nyúzok egy Late 2010-es 11"-os macbook airt. Még core 2 duo proci van benne 2 giga rammal. Hát nem 1 erőgép. Sima tartalom fogyasztásra szerintem bőven használható méret, netezés, filmezés. Elsődleges gépnek használom de amióta megvan nem jutott 1x sem eszembe nagyobbra cserélni még akkor se amikor numbersben 1-2 táblázat már nem fér el teljesen... Sőt inkább váltanék ipadre vagy sima macbookra. Hogyha nem akarsz rajta dolgozni akkor nyugodtan belevághatsz szerintem, de munkára nem hinném hogy ez lenne az ideális kijelzőméret. Viszont ha van lehetőséged nézz meg 1-et élőben mert nem biztos hogy neked elég lenne, mint ahogy többen írták elöttem hogy nekik túl kicsi lenne például. Személy szerint én netezésre, filmnézésre, a képeim tárolására nézegetésére meg amennyi szerkesztést a photos tud, illetve a zenéim rendszerezésére itunesban, meg táblázatszerkesztésre használom, ja meg nagyon ritkán szövegszerkesztésre. Az én igényeimnek ezek mellett is tökéletesen megfelel a mérete!

(#32890) joey04


joey04
titán

Hello!

Ismerős venne egy régi fehér macbookot. tudom semmire sem jó, meg stb, de itt az lenne kérdés, hogy normális piaci áron akarják-e adni neki vagy sem. 2008 early, 2.4GHz core2duo, 2gb ram, Intel GMA X3100, 128-as ssd, új, most cserélt akksi. külsőre nem kopott, nincs baja. 60k. ér az annyit? :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32891) bupemko válasza vasi89 (#32887) üzenetére


bupemko
senior tag

Linux Mint 17.2 nem strandlabdázik és az üzemidő is jobb, mint Win10 alatt! :)

(#32892) dabgergo


dabgergo
őstag

Van vmi shortcut a bal felső zöld gombra (window maximize)?
Teljesen új vagyok mac-an és nem működik az ami windows-on igen (duplán a felső sávra kattintok).

(#32893) Ragnar95 válasza dabgergo (#32892) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha csak a dock és manubar közé akarod maximálni az ablak méretét, akkor fogd meg egérrel és húzd fel az ablakot fölül középre, így maximálja azt.
Teljes képernyős módra tudtommal nincs shortcut, csak a "zöld gomb".

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32894) dabgergo válasza Ragnar95 (#32893) üzenetére


dabgergo
őstag

Értem, köszi!

(#32895) Kommy válasza dabgergo (#32894) üzenetére


Kommy
veterán

gyorsgomb teljes képernyőre ctrl + cmd + F.

(#32896) TigerCat válasza dabgergo (#32892) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vagy az említett CTRL+CMD+F, vagy akár kipróbálhatod a BetterSnapTools-t is. Mindent tud, még azt is, amire nem gondolsz... :-)
Bitang jó, 34 colon konkrétan meghalnék nélküle.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32897) madle


madle
őstag

az iPhotot azt lassan ki fogja váltani majd a Photos app? Tehát ha én törlöm az iPhoto alkalmazást a gépről, akkor az ezután már nem lesz elérhető?

Illetve a kulcskarika használatával kapcsolatban, mennyie megbízható? Tehát ez olyan mint egy jelszótároló app, hogy van egy fő jelszó és az alatt az összes, vagy csak maga az alkalmazás tárolja valahogy a jelszavaimat?

(#32898) KMan válasza madle (#32897) üzenetére


KMan
őstag

Kulcskarika nem olyan mint a locko vagy a 1password. Csak automatikus kitoltes ios es osx kozott user es pw kitoltest tud. Ha vmelyik eszkozodet ellopjak vagy elhagyod a masikrol amin szinten be volt allitva a kulcskarika minden jelszot vissza tudsz allitani.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#32899) TigerCat válasza madle (#32897) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, ez az utód, már most. Az iPhoto-nak vége, de ettől még használhatod, amíg a gépeden hagyod. Esetleg zippeld be az alkalmazást és mentsd le magadnak...

Én használom a kulcskarikát, semmi problémám vele. Ott vannak a jelszavaim, amelyeket szépen be is ír a megfelelő helyre mobilon és asztaliban is. 1-2 kivételtől eltekintve nincs vele probléma. Ilyen kivétel a Tumblr, ahol nem tölti ki, pedig el van mentve, vagy az Asus routerem, amelynek szintén nem írja be a belépési adatait, pedig már vagy 5x elmentettem.

Viszonylag olcsón megkapod a Locko alkalmazást, amely létezik iOS-re és OS X-re is. Szinkronizálhatod iCloud-on, vagy Dropbox-on keresztül, ahogy jól esik. Próbálgatom, ennyi pénzért egyáltalán nem rossz...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32900) madle válasza TigerCat (#32899) üzenetére


madle
őstag

Köszi mindkettőtöknek,

ég az is lehet, hogy kipróbálom majd valamelyik külsős appot is erre a célra, mert nekem is elég sokat kell fejben tartani, és van amit nem használok napi rendszerességgel.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.