Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103001) Thusor válasza Sumi (#102999) üzenetére


Thusor
őstag

Nem akarlak megbántani de ez ahogy a többiek is írták, felhasználástól függ. Minden megakasztható. Nekem MBA M1-em van 16GB RAM társaságában. Hétköznapi felhasználásra, programozásra bőven elég. Elsősorban genomikai Big Data projekteken dolgozom mint bioinformatikus. Arra van egy HP és Dell munkaállomás. Egyik 2 darab 6 magos CPU és 96 GB RAM, másik két darab 10 magos CPU és 128 GB RAM társaságában. Ezeket is simán meg tudom akasztani az Ubuntu Linuxot. Nagy projektekhez pedig van egy HPC gépünk, összesen 320 CPU maggal és 1.5 TB RAM társaságában. Volt, hogy ezt a gépet is sikerült elérhetetlenné tenni a munkafolyamat során.

Szerintem nincs értelme erősködni azon, hogy így meg úgy akad a PRO. Akkor neked a munkád során nem elegendő a gép, ennyi. Míg másokat hosszú évekig ki fog szolgálni még az MBA M1 8 GB-os gép is.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#103002) Pano válasza Sumi (#102999) üzenetére


Pano
addikt

apple siliconosat használsz? Lehet valamelyik app rosettával kihatással van a rendszerre. Olyannal már találkoztam, sajnos (Lg monitorom ablak kezelőjét tettem fel, rosettával ment és okozott érdekes dolgokat. Levettem és azóta minden oké).

(#103003) CharlieDrop válasza Sumi (#102998) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Van egy sanda gyanúm, hogy ott valami nem kerek. Bár nem M1-em van, de csak akkor akadozik a dockom, ha fullra le van terhelve a gép... (független, hogy a 6 magos mini van leterhelve, vagy a 2 magos régi Pro notim...)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#103004) Sumi


Sumi
aktív tag

Nem értem hogy lehet két különböző impresszió ugyanarról a gépről.. Emlékszem pár hónapja pont itt kérdeztem, amikor összehasonlítottam a boltban az air-t a pro-val, hogy ti nem tapasztaljátok-e, hogy lassú.. Mert én 4-5 safari tabbal és egy Word-del meg tudtam akasztani.. Nem tapasztaltátok annak, ahogy most is azt írjátok, hogy mindenre elég a base air.
Nem értem, hogy hogyan élünk meg két féle valóságot? Hogy lehet hogy én lassúnak tapasztaltam az air-t a boltban és a pro-t itthon, míg ti (és sok youtuber) meg el van ájulva tőle, hogy ilyen gyors gép még sosem volt, stb.
Mindegy, biztos velem van a baj, hiába jártam informatikus szakra az egyetemen, és pont én fogtam ki olyan gépeket amik máshogy viselkedtek, szóval részemről zárom akkor a témát, vegyetek base air-t, az a fasza gép!

[ Szerkesztve ]

(#103005) hszilard666 válasza Sumi (#103004) üzenetére


hszilard666
veterán

A bemutató gép nem biztos hogy reprezentatív. A kiállított gépeken demo szoftver fut ami folyamatosan logolja hogy mit csinálsz, valamint előfordulhat hogy a háttérben más folyamatok is jelen vannak, amik lefoglalhatják az erőforrásokat.

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#103006) Pano válasza Sumi (#103004) üzenetére


Pano
addikt

Ez kicsit olyan viszony lehet, mint én és a linux.
Mai napig lagosnak, bugosnak érzem, tök mindegy melyik disztro, melyik DE. Megannyi konfigon kipróbáltam már. Sokan esküdöznek, hogy nincs semmi baja pl. a böngészőknek, de nekem az összes akad, fagy, minden baja van linux alatt és messze nem olyan fluidok böngészőben a dolgok. Teljesen mindegy mennyire konfigolom szarrá, hogy legyen "normális" hardveres gyorsítás (nem, olyan nem létezik linux alatt, akárki akármit mond). Animációk is darabosak.
Rengetegen tök jól elvannak linux-szal, hogy milyen jó, de engem meg elkap az undor akár hányszor hozzá kell nyúlnom valamilyen DE-ben. Csak server-be imádom, de ott ugye nincs DE.

[ Szerkesztve ]

(#103007) mazsiii92 válasza Sumi (#103004) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Én meg mérnöki szakra jártam (informatikus) és nekem nem lassú. Most már munkára is használom, Webex, Teams, Excel, Outlook, Zulip, Chrome, Safari megy párhuzamosan, nem akadt meg sosem. Base M1 Air 16GB RAMmal.

Van privát célokra egy Base M1 Air 8GB RAMmal, ezt sem tudom megakasztani, igaz nem is próbálom, nincsenek ilyen vágyaim. Csak használom és boldog vagyok. :)

Megértem ha te ilyesmit tapasztalsz. Viszont nem fanboy dolog, ha valaki az ellenkezőjét tapasztalja és erről megosztja a véleményét. Nekem speciel sosem volt még ilyen szuper gépem munkára, 100 kört ver az előző windows céges notimra. De nyilván felhasználás függő, ezt neked kell elfogadnod.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#103008) #86564352 válasza CharlieDrop (#103003) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hát igen, mi a valószínűbb: bugzik egy program talán rosettás, vagy Mac userek millióinak akad a rendszer 4-5 Safari laptól és 10 másodperceket várnak egy activity monitor megnyitásra, de letagadják mert olyan erős az Apple marketing!
Szar a base config 8 giga, de a 32 gigás pro is akad? Viszont a több éves HP Zbook pörög. Hát akkor azt kell használni.

[ Szerkesztve ]

(#103009) Sumi válasza mazsiii92 (#103007) üzenetére


Sumi
aktív tag

Igen, én is a bme mérnök-informatikusra jártam.. Nem a mome informatikusra.. smh..
Ezért is furcsáltam, hogy így ismeretlenül leugattak azzal, hogy "Először is érdemes lenne 0. lépésben átolvasni a memóriakezelés alapelveit."

Nem lehet base air ha 16GB ramos :D

"De nyilván felhasználás függő, ezt neked kell elfogadnod." - ezt elfogadom. De továbbra sem értem, hogy ugyanolyan felhasználás mellett, ugyanazt a gépet hogyan tapasztalhatjuk pl. Te és én másnak!?

(#103010) Sumi válasza #86564352 (#103008) üzenetére


Sumi
aktív tag

Az iMovie talán rosettás szar?

(#103011) mazsiii92 válasza Sumi (#103009) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Base Air alatt azt értettem, hogy a 7 magos gpu verzió, mindenben Base Air konfig csak RAMban nem. Félreérthető voltam, bocsi. :)

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#103012) ΞΔGLΞ válasza Sumi (#103010) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha az iMovie akad, meg a dock, meg tkm tudja mi, akkor csinálj egy factory reset-et, mert valami app beakadt, és ha utána is ez a gond, akkor vidd szervizbe.
Itt, a youtube-on és máshol sem azért dicsérik a gépet, mert ez fanboy kötelesség, hanem azért, mert ilyen, amit te írsz, egyszerűen nem létezik, kivéve, ha valami szoftveres, vagy hardveres gond van a háttérben.

(#103013) CharlieDrop válasza Sumi (#103009) üzenetére


CharlieDrop
veterán

"Először is érdemes lenne 0. lépésben átolvasni a memóriakezelés alapelveit."

Mondjuk én szívesen olvasnék az M1-re készült Mac OS memóriakezeléséről. Sanszos, hogy közelebb áll az iOS memóriakezeléséhez, mint a Windowséhoz...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#103014) kkdesign


kkdesign
senior tag

Nekem is teljesen base airem van. Soha nem volt ilyen "bekapcs és múkoggy kérdés nélkül" gépem... 10/10:B
Vs code, office, böngésző, spotify, 2 onedrive szinkron, telegram, messenger... volt hogy emellett euro truck simulator2-t is elinditottqm steamről. 0 probléma.. nem hittem el hogy 8gb ram elég lesz. Aztán DE. Egyetlen egy helyzet volt, amikor irta h rengeteg ramot használna a safari, amikor onedriveon weben athelyeztem mappabol mappaba kepeket. (Nem értettem amúgy hisz full felhőbe kelleene menjen az egész ?!?!?, hisz semmi nem volt abból a gépemen.. de igyis csinálta amúgy rettentő gyorsan. Haverom is piszkált vele hogy nemám ápöl náci leszek, de tudta h megmondom a véleményem ha szar lesz.. egyedül az ablakkezelés nem tetszett, de megvettem a magnetet és már nincs semmi kivetnivalóm..

(#103015) pethYeti válasza kkdesign (#103014) üzenetére


pethYeti
addikt

Safarit néha újra kell indítani. Nekem van hogy a mobilarena 1 nap után 2 GB-ot használ. Igazából lassulás nincs csak mivel elérte a 2 GB-t kiírja felül hogy ez a weboldal sokat fogyaszt.

(#103016) cSuwwi válasza pethYeti (#103015) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Ahogy kb. minden böngészőt. Nekem most 1 fülön megy a pH, 1.5GB-ot eszik a chrome. Restart után lett 750MB

(#103017) kkdesign válasza pethYeti (#103015) üzenetére


kkdesign
senior tag

ÉÉrtem.

Ami kérdéses számomra, hogy Ren-tech csatornán a srác azt mondja, hogy inkább káros ha mindig kikapcsolja az ember a mac gépet. Ez igaz? tehát hosszabb távon inkább altassam alap felhasználással? amúgy 100%on altattam el tegnap kora délután, most vettem elő nemrég és ugyanúgy 100%on van úgy hogy amúgy már 1 órája pötyörészek rajt.

(#103018) pethYeti válasza kkdesign (#103017) üzenetére


pethYeti
addikt

Biztos hogy nem káros, de szerintem fölösleges kikapcsolgatni. Annyira minimális a fogyasztás lecsukva, hogy max akkor érdemes kikapcsolni ha tudod 3-4 napig fel se fogod nyitni.

(#103019) emvy válasza kkdesign (#103017) üzenetére


emvy
nagyúr

nem is ertem, honnan szednek emberek ilyen okorsegeket :(

while (!sleep) sheep++;

(#103020) #86564352 válasza Sumi (#103010) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az imovie nem rosettás viszont nem tudjuk milyen programjaid futottak, mert konkrétumok helyett csak ezt írtad:

"Az alap OS eleve kb 6 gigát fogyaszt, fut rajta még egy böngésző + pár nap memory leak és máris 9-10giga az alap fogyasztás. Ha még erre ráindít az ember valami értelmes programot, akkor 12-14giga.
Tegnap egy tök egyszerű 1080p videót raktam össze fotókból imovie-ban, 5 perceset, 1.5gbytenyi inputból, és pirosba ment a memory pressure/elfogyott az összes memória.. Pedig 32 gigás a gépem."

Csak az imovie futott? Ezt sem tudjuk. Most nem azért, de informatika szakkal vágni kellene, hogy valami egyedi bugzik nálad. Ha 32 gigás gépen sima 1080-as videótól akadozik, meg 4-5 Safari laptól akadozik, meg a dock akadozik, akkor hibát kell keresni a gépeden és ne az legyen az általános konklúzió minden M1 és MacOS szar és a 4K videókat base modellen probléma nélkül vágó youtuberek mind hazudnak és agymosottak. Szerinted a millió teszt hamisítvány? Akkor tényleg használd a sok éves HP Zbookot. :)

Memóriakezelés kapcsán szerintem se a régen tanított WinXP & HDD korra vonatkozó információkból kell kiindulni, új oprendszer, unified memory, gyors SSD korszakban a lefoglalt memória és swap nem bűn. Természetesen ha feltűnő anomália fordul elő, akkor utána kell járni mi tekeri a processzort, mi okoz memory leaket.

Why The Apple M1 Chip Is So Fast - A Developer Explains

kkdesign:
Videót nem láttam, károsnak nem káros, de kényelem szempontjából nincs sok értelme naponta kikapcsolni, nem nyersz vele. Tíz éve Windows gépeket se kapcsolgattam ki, csak altatás és havi egy restart az update miatt. Az iPhone-on se kell bezárogatni az appokat (se kikapcsolni éjjelre a telefont) mert többet fogyaszt nulláról indítani az appokat, mint felfüggesztésből ahogy a rendszer kezeli.

(#103021) CharlieDrop válasza cSuwwi (#103016) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ohh, nekem 41 lappal eszik kb. 1.5GB-t a Chrome, ez nem rossz, a Safari eszik alapból: 400Mb-t és akkor van pár cucc ami durva: szerintem 3,3GB-t csak a Safari folyamatai zabálnak el, ez összesen 3,7GB, uhhh

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#103022) madle


madle
őstag

Sziasztok,

az miért van, hogy az iCloud egyik Mac-ről a másikra nem szinkronizálja át a Safaris mentett jelszavaimat? Lépnék be egy oldalra és nem tudja az egyik gépen még mindig a jelszó/felhasználós párost, amit a másikon igen.

(#103023) cSuwwi válasza CharlieDrop (#103021) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Tessék így néz ki a chrome 1.3GB ram 2 füllel. [kép]
Semmi nem megy, pár extension, de azok se esznek sokat.
M1-es Air.

(#103024) #86564352 válasza CharlieDrop (#103021) üzenetére


#86564352
törölt tag

Safariban azt kellene javítani, amikor kiírja ez a honlap túl sok erőforrást zabál blabla, akkor legyen egy pipa: oké vettem, ne törődj vele.

(#103025) Pano válasza cSuwwi (#103023) üzenetére


Pano
addikt

A youtube music zabál mocsok sokat. Ismerem.. csak trükkös, mert nem a konkrét lap fogyasztásában jön elő, hanem a GPU-folyamatban.

(#103026) moklys1 válasza Sumi (#102995) üzenetére


moklys1
aktív tag

Teljesen jó, hogy leírod a véleményed és tapasztalataidat. És el is hiszem, hogy ez Nálad a gépen így van, de szerintem nem általános.
Gyanítom, hogy itt hardver/szoftver probléma áll a háttérben. Nekem is volt alap M1 Air-em (8/256) Kiváncsi voltam mit bír. Próbáltam terhelni: final cut renderelés, safari 20 megnyitott lap, óriás fájlok archiválása stb. és ezt mindent egyben. Nyilván a RAM elérte már a határait, de ettől még működött minden, a dock nem szaggatott. Egy virtuális gép futtatása Windows 11-el, 4-4 GB ram megosztáss, na azt már nem tartottam egészségesnek, de még így sem szaggatott, igaz sokat nem teszteltem ebben a formában. Ezért váltottam M1 Pro 13-ra 16/512-re. Így bőven elég mindenre + virtuális gép futtatására egyben. Az lenne a legjobb, ha valamelyikünknél akinél jó működik a rendszer ki tudnád próbálni azt a folyamatot amellyel nálad már szaggat pl. a dock.

(#103027) Sumi válasza #86564352 (#103020) üzenetére


Sumi
aktív tag

"Akkor tényleg használd a sok éves HP Zbookot. :)"

Szerintem attól még, hogy leírom őszintén a tapasztalataimat még nem kell leugatni/fellengzősen viselkedni. Vagy úgy gondolod, hogy hazudok?
Ugye kicsit benne van az ilyen viselkedésben is, hogy az emberek emiatt nem merik leírni a véleményüket/tapasztalataikat, mert ilyen reakciót kapnak rá. Nem lenne hosszú életű / nagy nézettségű egy olyan account a youtubeon aki/ami őszinte tapasztalatokat mutat be. Mert vagy az Apple vagy a youtube megvonná tőle igen hamar a szponzorshipet, illetve az emberek alaptermészete olyan, hogy a negatív dolgokat megpróbálja kizárni az életéből.

Az meg hogy h.265 4k videót tud vágni a base air az m1 hardveres codecjeivel az nagyon fasza, csak sajnos nem minden video projekt h265..(Sőt..) Így az enyém sem az. S ezt valahogy elfelejtik említeni az applenél/youtuberek/influenszerek, hogy ja amúgy ha mondjuk jpeg képekből raksz össze egy 1080p videót, akkor lassabb a sztori, mint egy 4. gen i7. - és még az oprendszer is összefossa közben félig magát..

+1, Mekkora az esélye annak, hogy két M1-es gépet próbáltam, és mind a kettő lassabb volt, mint ahogyan a youtube ígérte? Pont két rossz gépet próbáltam ki?

De mindegy, én tényleg nem akarok erről többet vitatkozni, úgysem hiszitek el hogy ezt tapasztaltam. Viszont ha gondolja valaki, akkor szívesen találkozom vele, elviszem pendrive-on a source fájlokat (kb 2500db jpeg kép), és mutassa meg ahogy az airje rezzenés nélkül behúzza az imovie-ba őket, enhance-oleja az idővonalon lévő tartalmat, majd kimenti quicktime formatba! Meggyőzhető vagyok ha megmutatjátok hogy az én gépemmel van a baj / gyorsabb a ti gépetek, mint ez vagy a zbook (azt is szívesen elviszem).

(#103028) marsu. válasza madle (#103022) üzenetére


marsu.
senior tag

Beállításokon belül bepipáltad az opciót? Ha jól emlékszem alapértelmezetten ki van kapcsolva.
System Preferences - Apple ID - iCloud - Keychain

(#103029) moklys1 válasza Sumi (#103027) üzenetére


moklys1
aktív tag

“Viszont ha gondolja valaki, akkor szívesen találkozom vele, elviszem pendrive-on a source fájlokat (kb 2500db jpeg kép), és mutassa meg ahogy az airje rezzenés nélkülbehúzza az imovie-ba őket, enhance-oleja az idővonalon lévő tartalmat, majd kimenti quicktime formatba!”

Én elhiszem, hogy ezt tapasztalod! Pont erről írtam fentebb, hogy próbálj ki egy olyan gépen a folyamataidat ahol azt mondják, hogy minden tuti. Én Dunakeszin lakom, m1 pro 16/512, ha közelben vagy, egyeztethetünk időpontot :)

[ Szerkesztve ]

(#103030) SharpSA válasza Sumi (#103027) üzenetére


SharpSA
veterán

Hja hogy 2500 db jpeg kép... és iMovie-ba. Akkor nem is csodálkozom. De azért megnézném Final Cut Pro-ban is, mert szerintem az iMovie nincs annyira jól összerakva és méretéhez képest jóval kevesebbet tud, mint a Final Cut Pro.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#103031) moklys1 válasza SharpSA (#103030) üzenetére


moklys1
aktív tag

Uhh ez nekem is elkerülte a figyelmemet :B , 2500 jpg. Egyetértek, hogy nem az iMovie-t kell erre használni, szerintem.

(#103032) consono válasza moklys1 (#103031) üzenetére


consono
nagyúr

De miért nem? Mindenhol ezzel reklámozzák tényleg az M1-et, hogy az Apple 1st party appjai verhetetlenek rajta... 2500 kép egy családi nyaraláson simán összejön.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#103033) moklys1 válasza consono (#103032) üzenetére


moklys1
aktív tag

Bocsánat, én nem nézek reklámokat, ezt a reklámot sem láttam, nem ez alapján írtam a véleményem, hanem a hosszú évek informatikai tapasztalata alapján. És fent is, és mindig a saját tapasztalataimat írom le. Egyébként lehet, hogy elviszi az iMovie is, nem tudom, nem próbáltam. Az én informatikai képzettségem és a tapasztalatom azt diktálja, hogy ha láttam is ilyen reklámot, ilyen mennyiségű fotónál, ezt ne nagyon vegyem komolyan.

(#103034) #86564352 válasza Sumi (#103027) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem mondta senki, hogy hazudsz a saját géped tapasztalatáról. Azzal van baj mint látod többeknek is, hogy azt állítod ha a tied bugos és akad, akkor biztos mindenkié bugos és akad és csak marketing agymosottságból nem merik bevallani. Ez nettó hülyeség. :) Arra nem gondolsz, aki azt mondja nem akad és élvezettel használja, az esetleg...dobpergés... igazat mond?

(az Apple, YouTube összeesküvés elméleteidre én nem vagyok kíváncsi)

(informatikus nem vagyok, de 2500 jpeg -> videó dolgot nem imovie-ban próbálnék, hanem inkább célszerszám final cut, a windows-os 4. gen. gépeden milyen programmal csináltad meg? azt ne mondd a beépített, home usereknek kicsi projektjeihez szánt fapados photos app video editorral, amihez képest a mac beépített imovie űrrakéta)

[ Szerkesztve ]

(#103035) fazr válasza Sumi (#103027) üzenetére


fazr
senior tag

Nekem alap 16" M1 Pro van 16GB memóriával.

Kipróbáltam 2200 jpeg képpel, összesen 6GB.
Importálás kb 10 másodperc, enhance 4 perc. Transition hozzáadása pár másodperc.
Ezek közben iMovie néha megakadt vagy nem reagált amíg dolgozott, de minden más simán futott és kb 8GB ramot használt ekkor.
A probléma exportáláskor jött. Ekkor iMovie 10.5 GB és az encoder 10 GB memóriát használt.
Az egész rendszer lassú lett és szinte mindenen interakciómon volt pár tizedmásodperc késés. Gondolom a nagy swap miatt, hisz a processzor csak 30%-on ketyegett végig.

Kipróbáltam 192 db, összesen 16GB, 1 óra 30 perc 1080p videóval ugyan ezt.
Import szinte azonnal, enhance kb 5 másodperc. Transition azonnal.
Minden simán akadás nélkül ment. Exportnál is iMovie 3GB encoder pedig 200MB alatt maradt végig.
Processzor 12%.

Sosem akartam képekből videó fájlt csinálni, mert szerintem csak ront a minőségen.
Ezek után remélem sosem lesz rá szükségem :D

disclaimer: Nem értek a videó vágáshoz különösebben, néha használom az iMovie-t. Itthon vagyok karanténban covid+. Túl sok a szabadidőm és kiváncsi voltam.

[ Szerkesztve ]

(#103036) fazr válasza Sumi (#103027) üzenetére


fazr
senior tag

Előzőből kifelejtettem, hogy emlékeim szerint már pár éve a legtöbb elismert tech youtuber elégedetlen volt és panaszkodott a macbookok hardveres fejlesztéseire.

Persze

[ Szerkesztve ]

(#103037) madle válasza marsu. (#103028) üzenetére


madle
őstag

Be van igen, valamiért nem akarja a jót.

(#103038) Sumi válasza fazr (#103035) üzenetére


Sumi
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a tesztet!!

Egy természet-figyelő kamera képeiből próbálok timelapse videót csinálni, ennyi a sztori. Nem gondolnám, hogy ez olyan extra / ritka dolog. 2500 kép meg lófütty szerintem, legalábbis windowsban az, pedig ott csak sata ssd-n volt, itt meg a világ egyik leggyorsabb nvme meghajtóján, a világ legjobb oprendszerén, stbstbstb.

Nekem az enhance-nál hosszú percekre kifagyott az iMovie, hogy a végén force quit-telni kellett és a következő körben inkább hagytam is a csudába. Az importálás is perceket vett igénybe - s közben volt a dokk akadozás. Az exportálás rendben volt fura mód, már azon kívül, hogy bő 10 percig tartott (de kifutott a 32 giga ramból nálam is és swappelni kezdett, viszont ekkor az OS-szel legalább nem volt baj)

Nem emlékszem a windowsos program nevére, de simán rámutattam a képeket tartalmazó könyvtárra vele, instant bentvolt minden a timeline-on és 2 perc múlva kész volt a videó. Valami store-ból húzott ingyenes gagyesz program volt amúgy, messze nem iMovie színvonal, ezért is lepődtem meg nagyon az iMovie/M1/macOS bénaságán erre a problémakörre.

Jobbulást kívánok! :)

[ Szerkesztve ]

(#103039) moklys1 válasza Sumi (#103038) üzenetére


moklys1
aktív tag

Lehet ha Mac-re is letöltenél valami ingyenes gagyeszt, akkor jobban menne, mert lehet hogy az csak arra lett kitalálva hogy képekből videót készítsen, nem tudom 😊 kiváncsi lennék, hogy a Windows Movie Maker hogy csinálja, lehet az is végezne 2 perc alatt. Engem nagyon érdekel
a téma, végig fogom követni.

[ Szerkesztve ]

(#103040) Lallerboy85 válasza Sumi (#102999) üzenetére


Lallerboy85
tag

Alap air m1 , nálam még sosem akadt meg. Pedig elég sok minden meg van nyitva. 32 gigas pcm viszont igen.

(#103041) SharpSA válasza Sumi (#103038) üzenetére


SharpSA
veterán

"Nem gondolnám, hogy ez olyan extra / ritka dolog. 2500 kép meg lófütty szerintem"

Nekem extra, mert nem csinálok/csináltam ilyet eddig. Time lapse miatt azonban érthető, biztosan jó videók lehetnek ezekből. Viszont továbbra is az a véleményem és tapasztalatom, hogy az iMovie nem való erre, csak alap dolgokra viszonylag rövid videókkal.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#103042) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok!
Hosszas nézelődés és tépelődés után úgy döntöttem, hogy korosodó Dell Latitude E7440-em egy M1 Air-re cserélem hamarosan. Mivel van Ipad-em és I12 mini-m is remélem így teljes lesz az ökoszisztéma. Sajnos a Windows-os laposok közül egyik sem győzött meg valamiért de ebben a notiban benne van minden, ami számomra fontos ezek a jó kijelző a hosszú üzemidő a remek tapipad és az anyagminőség is természetesen. Remélem jól döntöttem és kibírja majd az elkövetkező 5-6 évet. Egyébként mennyi ideig számíthatok a rendszer frissítésekre? Mennyire jó a wifi benne? Átlagos használattal böngészés és videózás mennyi üzemidőre számíthatok?

(#103043) blakey válasza csaba1203 (#103042) üzenetére


blakey
titán

Egyébként mennyi ideig számíthatok a rendszer frissítésekre? - 5-6-7… év, sok mindentől függ.
Mennyire jó a wifi benne? - tudja azt, amit kell és ami "rá van írva".

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#103044) Sumi válasza SharpSA (#103041) üzenetére


Sumi
aktív tag

"csak alap dolgokra viszonylag rövid videókkal."
Ez is elég alap dolog szerintem, 4 és fél perces videóról beszélünk kb, 0.1 másodpercenként pörgetve a képeket, semmi átmenet vagy egyéb effekt. De igen, valószínű a program nem erre való.

(#103045) csaba1203 válasza blakey (#103043) üzenetére


csaba1203
addikt

Persze rosszul kérdeztem a stabilitásra gondoltam, mert a Dell ebben nincs a top-on de mit is akarok egy 9 éves technikától? :D
Szóval biztos fényévekkel jobbat kapok remélem és így mindenem kompatibilis lesz egymással.

(#103046) SharpSA válasza Sumi (#103044) üzenetére


SharpSA
veterán

Persze, ha így nézzük, akkor egy ugyanolyan hosszúságú videóban is ugyanannyi kép van. Azonban van egy elég nagy különbség a kettő között: a formátum. Más feldolgozást igényel szerintem 2500 kép és 2500 képkockából álló videó. Sok múlik a szoftveren, hogy gondoltak-e ilyenre is. Én biztosan keresnék erre való, vagy erre is jó szoftvert, amiben gondoltak time lapse -re is.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#103047) emvy válasza SharpSA (#103046) üzenetére


emvy
nagyúr

Total mas 2500 kép és 2500 képkocka egy videóban.

while (!sleep) sheep++;

(#103048) Bubukain válasza Sumi (#103044) üzenetére


Bubukain
senior tag

valószínű a program nem erre való.

[How to make a timelapse with iMovie]

(#103049) fazr válasza Sumi (#103038) üzenetére


fazr
senior tag

Erre nem is gondoltam, így már látom az értelmét. App Store-ban kerestem egy appet erre a célra és az kevesebb mint 1 perc alatt megcsinálta ugyan ezt :D

Esetleg a kamera nem tud alapból timelapse-ben rögzíteni?

Jobbulást kívánok! :)
köszi

[ Szerkesztve ]

(#103050) Hegyirabló válasza csaba1203 (#103042) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Szerintem várd meg a március eleji Apple eseményt, nem kizárt, hogy új MacBook Air jön.

Aquila non captat muscas.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.