Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) randras válasza Kommy (#30000) üzenetére


randras
veterán

És hogy csináltad? :)

(#30002) Kommy válasza randras (#30001) üzenetére


Kommy
veterán

Szerintem azzal lesz nálad a gond, hogy a Safari beállításaiban a "sütik" nekem minden oldalra engedélyezve vannak, neked pedig csak az aktuális oldalra.

(#30003) randras válasza Kommy (#30002) üzenetére


randras
veterán

Valóban, köszönöm. Még gondolkodtam is ezen a beállításon, kicsit furán hangzott, hát így már érthető.

(#30005) Raz3r


Raz3r
tag

Üdv mindenkinek!

OSX futna a következő driveról, mit ajánlanátok?
(APReket kérdeztem, külföldről is tájékozóttam, elvileg 100% biztonsággal fut thunderboltról az OSX)

Az alábbi 2 opció közül melyiket javasolnátok, vagy esetleg teljesen mást?

1. Jelenleg rendelkezem 512GB Kingston HyperX SSD-vel. Ehhez egy ház, egész pontosan EZ?

2. LaCie Rugged Thunderbolt-/USB 3.0 csatlakozású SSD meghajtó, 250 GB

(#30006) Ragnar95 válasza Raz3r (#30005) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Miért akarod külső meghajtóról futtatni a rendszert?
Amúgy én egyiket sem választanám, USB3.0-s megoldással is elég jó sebességet lehet elérni és jóval olcsóbb. Van is, aki innen a topikból használ USB3.0-s külső házban SSD-t, bár nem rendszermeghajtóként, csak adattárolásra emlékeim szerint.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#30007) Raz3r válasza Ragnar95 (#30006) üzenetére


Raz3r
tag

van usb 3.0 házam is az ssdhez, de közel sem tud akkora sebességet sajnos.
Ezért szeretném mindenképp a thunderboltot, illetve arról van infóm, hogy az tuti stabil hpsszú-hosszú távra is.

Miért? - mert sima HDD van az imacembe, s szeretném őt ssd-re mint korábban már más is ütközött ebbe a problémába ahogy olvastam, csak nem kivitelezhető egykönnyen.

Így végül marad a thunderbolt ssd.

Csak nem tudom mit válasszak, háat vagy kompletten a másikat? esetleg van egyéb thunderbolt ssd is a piacon?

(#30008) Blaise válasza Raz3r (#30007) üzenetére


Blaise
veterán

Ha nem akarod otthon szerelni, akkor miért nem viszed be egy szervizbe ahol azonnal kicserélik a HDD-t SSD-re?

(#30009) Raz3r válasza Blaise (#30008) üzenetére


Raz3r
tag

Hidd el, pont eleget jártam már utána :D és megvan a miértje sajnos.

Az új 27"esekben nem cserélnek oly egyszerűen mert ragasztott és mivel még jócskán garis + 3év applecaret is vettem hozzá nem sűrűn vállalják. 2 cég van aki igen, DE egyik sem csinál hardveres trim et és szenzort sem építenek be. Így túl kockázatos, a szoftveres megoldás számomra, ezért felejtő az egész. Hisz egy ilyen árú gépnél nem fogok azzal szórakozni, hogy jaj épp rosszul bootolt be a program/nem helyesen indult el, vagy épp el sem indult, s a halálba kergeti a ventiket + utána jön a szívás a szoftveres trim miatt nem frissít majd épp le rendesen, és mindig jön a fosás, hogy na jó lesz-e vagy sem. Nem azért költöttem majd 700k-t egy gépre, hogy ilyenekkel szívjak :(
Ennek ellenére a küső megoldásnak sem örülök, de ez jelenleg a legbiztonságosabb és legkivitelezhetőbb megoldás. "sajnos"

(#30010) Blaise válasza Raz3r (#30009) üzenetére


Blaise
veterán

Mondjuk 700k-s gépnél nem értem miért kellett spórolni a gyári SSD-n vagy Fusion Drive-on, de gondolom azóta erre te is rájöttél :D

(#30011) Alex91 válasza Raz3r (#30007) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30012) TBMC válasza Alex91 (#30011) üzenetére


TBMC
addikt

Használ ilyet valaki?

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#30013) Raz3r válasza Alex91 (#30011) üzenetére


Raz3r
tag

Blaise: igen

köszönöm!

erről tudunk valami speedtesztet esetleg? nem nagyon találtam róla :(

megoldás lehet még: Ez a ház + kingmax smp32 ssd. Ez black magic ben tud: w: 357mbps r: 384.3
A lacie thunderbold 250gb rugged thunderbolt pedig (szinten blackmagicben) csak w: 249.7 r: 382,6

eddig a fentebb említett megoldás öhet szóba, illetve ez a silicon power esetleg, csak jó lenne róla tudni valamiféle speedteszt-et. Rendelkezik valaki esetleg ilyennel? neten nem nagyon találtam róla mérvadó infót sebesség téren.

(#30014) Alex91 válasza Raz3r (#30013) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30015) Alex91 válasza TBMC (#30012) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom. De ahogy nezem, ennek eleg jo az ara a tobbihez kepest. En is elkezdtem rajta gondolkozni... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30016) Raz3r válasza Alex91 (#30015) üzenetére


Raz3r
tag

jó lenne róla egy black magic speed teszt kiváncsi lennék rá :(
bár az eddigi eredmények alapján még mindig lehet maradok a seagate stae133 thunderbolt "adapter" kingmax smp32 client ssd mellett.
Ha már thunderbolt és külső meghajtóra esett a választás akkor valami jót,gyorsat,megbízhatót szeretnék összepakolni- mert innentől kezdve csak-és kizárólag erről fogok bootolni.

(#30017) papp_no1 válasza papp_no1 (#29989) üzenetére


papp_no1
senior tag

Még mindig aktuális lenne a megválaszolás, valaki segíthetne :: ) köszi

(#30018) Alex91 válasza Raz3r (#30016) üzenetére


Alex91
félisten

200 korul ir, es 365 korul olvas a 120 GB-os.

[link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30019) allein


allein
addikt

Üdv. Én most csináltam előszőr speedtest-et, szerintem annyira nem rossz :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#30020) CharlieDrop válasza allein (#30019) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nálam is van egy 400+ write/read samu 840evo-val, bár 2K-nál döglassú

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#30021) TBMC válasza allein (#30019) üzenetére


TBMC
addikt

rola mit lehet tudni? :)

nekem az rmbpron a belso 256 ssd ezt produkalja (mid014):

markbellus.hu 

(#30022) allein válasza TBMC (#30021) üzenetére


allein
addikt

Jó az, szerintem ugyanaz az ssd van az enyémben is :K amúgy meg samu :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#30023) allein


allein
addikt

Elindítás után jelszót kell beírnom. Hol lehet beállítani, hogy ilyenkor ne kérje a jelszót, hol lehet ezt kikapcsolni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#30024) Eszleny válasza allein (#30023) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Mavericks-ben: System Preference -> Users -> alul: Login Options-re kattintva fent találod az Automatic login-t.

Yosemite esetén: [link]

(#30025) Raz3r


Raz3r
tag

Üdv mindenkinek!

5K iMac vásárlására adná a fejét tesóm. Érdemes még venni? vagy inkább megvárni a következő keynoteot?

Illetve fusion driveval vagy ssdvel lenne érdemes venni?

(#30026) allein válasza Eszleny (#30024) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#30027) buvartacsko válasza Raz3r (#30025) üzenetére


buvartacsko
addikt

lehető legnagyobb ssdvel :) hdd-t felejtsd el, múltszázadi technológia

(#30028) Raz3r válasza buvartacsko (#30027) üzenetére


Raz3r
tag

Köszi!

Esetleg ha még is fusion drive maradna (amit én sem javasoltam neki), sajnos nem rajta múlik, a lényeg, hogy e hónapban meg kell vásárolnia, és cto-t nem találtunk neki sehol készleten.

Fusion driveot illetően a rendszer dönti el mit pakol a 128gb ssdre vagy ő? maga az osx az ssdrol bootol be?

(#30029) lugosi válasza Raz3r (#30028) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én úgy tudom, hogy automatikusan a rendszer dönti el, hogy mi van az ssd-n és mi a hdd-n.

(#30030) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Múltkorában téma volt, hogy melyik osx megy fel a gépre CMD-R esetén. Találtam egy jó kis cikket erre, ez a lényeg:

Which version of OS X is installed by OS X Recovery?
If you use the Recovery System stored on your startup drive to reinstall OS X, it installs the most recent version of OS X previously installed on this computer.
If you use Internet Recovery to reinstall OS X, it installs the version of OS X that originally came with your computer. After installation is finished, use the Mac App Store to install related updates or later versions of OS X that you have previously purchased.

[link]

Tehát az sem tévedett, akinek a legfrissebbet rakta fel, az sem, akinek az eredetit, amivel véve lett.

(#30031) TigerCat válasza lugosi (#30030) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Tegnap raktam újra. Főleg mert kíváncsi voltam, illetve mert néhány app állandóan kilépkedett a frissítés óta... CMD+R-rel indítottam, kapásból Yosemite ment fel. Utána frissült egyet és már pakolászhattam is a dolgaimat.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#30032) lugosi válasza TigerCat (#30031) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintetek ez a módszer egy relatív régi, 2008-as imacnál is működhet? Az életben nem volt újratepeítve. :B

(#30033) TigerCat válasza lugosi (#30032) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az én gépem csak egy éves, de egy barátomnál az adminisztrátor kb. 4 éves 21-es iMac-en dolgozik. Yosemite frissítés után 3 héttel vissza kellett raknia a Mavericks-et, mert brutálisan belassult. Azóta minden oké vele...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#30034) A.K. válasza Raz3r (#30028) üzenetére


A.K.
tag

Igen a rendszer. S mivel a fusion driveban is van egy ssd a boot és a gyakran használt alkalmazások ugyanolyan gyorsak lesznek. Ha nagy tárterületre is szüksége van (pl. sok filmet tárol) akkor érdemes a fusion driveot választania

(#30035) HarryPotter


HarryPotter
őstag

örökzöld téma, mi is számos alkalommal nekifutottunk, mégis felhozom újra: kell-e mac-re (yosemite) antivirus?

A minap le akartam tölteni valamit, és sikerült a mackeeper nevű kamu appot is telepítenem. Leszedtem az appot, de a safarit is "eltérítette": a kezdőlapom egy kamu google oldal lett, és bármit új ablakba nyitottam, minden alkalommal megnyílt vele párhuzamosan a mackeeper honlapja is. A google is behülyült, első találatnak mindenre a mackeepert adta.

Az onyx sajnos semmit nem javított, hiába futtattam. Ami segített, az az adware medic nevű app, az szépen mindent letakarított - legalábbis látszólag (a safari ismét jól működik). De bennem van a gondolat: mi maradhatott vissza? És: hogy lehetett volna megelőzni (valami fejlett antivirus, antimalware?)

Nézem az antivirus review-ket, és hát van itt minden, sophos, avira, eset, stb. Mindről igen jókat írnak, de vajon mindez igaz is? Ti mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#30036) TheMarci válasza HarryPotter (#30035) üzenetére


TheMarci
addikt

Tipikus user error, azt szokták mondani, hogy a felhasználó ellen a legjobb vírusirtó sem véd meg.

Do You Dream?

(#30037) randras válasza HarryPotter (#30035) üzenetére


randras
veterán

Honnan töltötted le?

(#30038) HarryPotter válasza randras (#30037) üzenetére


HarryPotter
őstag

nos, egy rajzfilmet kerestem a neten (amit nem találtam meg), de a mackeeper valami videos oldalról jött le

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#30039) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

sziasztok, egy ismerősömnek kellene valami olcsó, de jól használható NAS TM mentéekhez, egy 1 TB-s vinyója már van. :)

Tippeket előre is köszi :)

Charlie

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#30040) bmwk1200s válasza HarryPotter (#30038) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Tudtommal telepítéskor bekéri a rendszergazda jelszót... nem volt esetleg ekkora már gyanús, hogy te csak filmet keresel, ahhoz meg minek a gép admin jelszava?

Naponta legalább 10 olyan esetet diagnosztizálunk, aminek az oka ez a hányadék mackeeper. Nem lehetne végre egy csoportos keresettel feljelenteni a céget. Nem sokban különbözik egy kártékony szoftvertől... ja, hogy kártékony szoftver :(((

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#30041) Syl válasza HarryPotter (#30035) üzenetére


Syl
nagyúr

Első körben a Safarira felteszed a WoT bővítményt. Ez kugli kereséseknél szép zöld meg sárga, piros karikákkal jelzi a "rázósságot".
Utána, ha valamit letöltesz, szépen feltolod a virustotal-ra (vagy a metascan-online-ra) egy kiadós ellenőrzésre.
Esetleg tartasz a gépen egy offline keresőt (pl. Bitdefender virus scanner) amibe szépen beledobálsz minden letöltött appot.
És végül, de a legfontosabb: ésszel ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30042) Ragnar95 válasza Syl (#30041) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igazából a legutolsó tipp az esetek 99%-ában elég is :D
Ha odafigyel az ember, hogy mit telepít, akkor nem lehet kártékony szoftvert telepíteni kb OSX-re...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#30043) Syl válasza Ragnar95 (#30042) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha odafigyel az ember, akkor kb a vindózra se lehet kártékony szoftvert telepíteni.
De mint tudjuk a legnagyobb vírusforrás a monitor és a széktámla között található ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30044) Ragnar95 válasza Syl (#30043) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Windowsra mondjuk jóval egyszerűbb odafigyeléssel is bekapni valamit, mert sokkal könnyebben települ valami a megkérdezésed nélkül.
Na igen, ebben van valami :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#30045) HarryPotter


HarryPotter
őstag

teljesen igazatok van, sajnos egész egyszerűen nem figyeltem. Egyébként egy flash bővítmény akart települni (tudom, flash....), azt engedélyeztem, merthogy logikusnak tűnt (nem röhögni...!), aztán a bővítmény települése során next-next-ok szekvenciában túl későn észleltem, hogy default be van pipálva a mackeeper is. Telepíteni már nem engedtem, de a safarit elszúrta. Hát így történt. :W
Az antivirus szükségessége ettől függetlenül (vagy épp ezért) számomra kérdéses: egyrészt akar a franc eggyel több erőforrás faló application-t, másrészt viszont mintha ez előbb utóbb windows módra szükségessé kezdene válni, egyre több a termék, egyre több a review, és egyre több sajnos a malware osx-en

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#30046) Bsony


Bsony
tag

kezd a pöcs kilenni a yosemite -vel.. 2012-es macbook pro 16gb mem, nem retina, i7.

ku*va háklis vagyok ha az ablak méretezés pl, szaggat, és társai... mavericks alatt nem csinálta.
agyalok visszatérek rá, de a jobbról elhúzható notification menüt hiányolnám :(

(#30047) CharlieDrop válasza Bsony (#30046) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem ugyanez van csak i5-el, SSD-vel semmi sem akad

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#30048) ssid3956


ssid3956
tag

Sziasztok!
Egy 2014-es MacBook Air-ről lenne szó. Amikor felnyitom a tetejét a laptopnak, fura búgó hangot hallok, de csak egy pillanatra. Az boztos hogy nem a hangszórókból jön. Létezne, hogy a processzornak van hangja? A hang hasonlít a winchester búgó hangjára, de mivel a gép flash alapú tárolót használ, ez ugye kilőve.
Ugyanilyen/hasonló hangot hallok ha fájlokat másolok. (Ekkor halkabban, csak akkor hallani ha közel hajolok a géphez.) A ventilátor is kilőve, hiszen másolás közben, sem pörög gyorsabban mint ahogy szokott. A gép 1 hónapos.

Másnál is fennáll ez a probléma?

(#30049) TBMC válasza ssid3956 (#30048) üzenetére


TBMC
addikt

nekem volt egy regebbi ultrabookom, egy sony. ott hasonlo hangot adott ki az ssd minden sleepbol valo felkelteskor es fileokmasolasanal is. bar nem tudom pontosan milyen hangja lehet neked. enyem ilyen ciripelo sipolo hangot hallatott.

:R

markbellus.hu 

(#30050) pana0017


pana0017
senior tag

Mi az a felhasználási mód (program), ahol kijön egy rMBP 2013 late 13" előnye egy új MBA-val szemben? Én maximum PS-t és LR-t futtatnék rajta, ezzel bőven megbirkózik az Air? A non-retina kijelző a retinával szemben nagy hátrány ilyen téren?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.