Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) V.Stryker válasza buvartacsko (#49994) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jah, így könnyű. Windows alatt próbáltam. :DDD

Amúgy biztos láma kérdés, de Safariban nem lehet megoldani, mint chrome alatt, hogy a címsor alatt legyen egy vízszintes könyvjelzősáv?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50002) redbiro válasza V.Stryker (#50001) üzenetére


redbiro
őstag

használj chrome-ot :)

it never gets easier, you just go faster

(#50003) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Olvasva a már megjelent Ryzen teszteket megint felötlött bennem a gondolat, hogy vajon az Apple végre megveszi e az AMDt úgy ahogy van és csak saját részre fejleszt? ;] :DDD

Jól van, megyek, megkeresem az elgurult gyógyszert! :P

Semmit sem írok alá!

(#50004) megema válasza V.Stryker (#50001) üzenetére


megema
őstag

Nézet » Kedvencek sáv megjelenítése

Amúgy tényleg elég alap. Azért a menüt, beállításokat érdemes lenne áttanulmányozni kérdés előtt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#50005) V.Stryker válasza megema (#50004) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Átnézegettem, csak rossz helyen próbálkoztam többször is. Amúgy jogos. :R

redbiro: Nem feltétlenül akarok chrome-ot használni, ha már mac-re váltottam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50006) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Tudom, biztos láma kérdés ez is.

A icloud driveba betettem pár xls, pdf fájlt, amiket havonta szerkesztek. Megnyitottam őket és a numbers és a megtekintő is létrehozott ugyanott az icloudba magának egy mappát, ahová betették ugyanezek a fájlokat másolatba. Most így duplán vannak meg. Miért jó ez? Ki lehet valahogy küszöbölni? Vagyis most nézem, hogy a Numbers nem is mentette rá az xls-re a változtatásokat, hanem egy külön saját formátumot csinált rá, így már három is van belőle. :DDD

Valahogy lehet,hogy csak egy legyen, mentsen rá és ne piszkáljon mást ?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50007) megema válasza V.Stryker (#50006) üzenetére


megema
őstag

Nem kerül bele az adott alkalmazás mappájába az a fájl, amit másik mappába töltöttél fel. Csak egy alias készül hozzá, hogy ne kelljen a mappastruktúrában mászkálnod, amikor pl. iOS-en Numbers-ből nyitnád meg, hanem kapásból kéznél legyen.

XLSX-nél azért más, mert megnyitáskor a Numbers átkonvertálja, alapból saját formátumba menti. Ha csak Apple eszközökön használod, akkor amúgy is érdemes áttérni. Ha maradnál az XLS-nél, akkor Fájl » Exportálás.

(#50008) TBMC válasza r4z (#50000) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm. teljesen tökéletes :K :R

markbellus.hu 

(#50009) Diokhan


Diokhan
addikt

Sziasztok!

Létezik olyan beálltás, ami jelez, ha merülőben van a MBP akksija?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#50010) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Kezdő hiba, de nem voltam boldog, amikor a @ megnyomására windows után reflexből a Cmd+Q -t nyomtam meg és kilépett, miközben épp repülőjegyet foglaltam. :DDD :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50011) hoolla válasza lugosi (#49963) üzenetére


hoolla
aktív tag

A kek halal alatt a kijelzo anomaliakra gondoltam. Tudom hogy az windowsos kulonlegesseg.

Neztem a Lenovo, asus, dell csucsmodelleket es jok nagyon a par napos tesztek alatt, de a felhasznalok panaszkodnak, foleg a serulekenysegek miatt. Az en asus zenbookomnak a zsanerjai egyszeruen kitortek a helyukrol kb fel ev utan, egyszeru normalis nyitogatas mellett. Ha rakeresek hogy a "best laptop" egyertelmuen a macbookok jonnek elo overallban.

Koszi szepen az irast majd meglesem kesobb!!

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#50012) lmno válasza hoolla (#50011) üzenetére


lmno
őstag

Azért az Asus meg a Dell szerintem nem egy kategória

(#50013) TommyNagz válasza lmno (#50012) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Csak a Dell. Vagy a Lenovo. Csak uzleti. Konzumer szemetet nem veszunk mert az olyan is.

encapsulation dot1q

(#50014) bLaCkDoGoNe válasza Diokhan (#50009) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Hogy érted? Szól, ha 15% (vagy 10 percnyi használat, most hirtelen nem emlékszem pontosan) marad az akksiban.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#50015) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Talán érdeklődésre tarthat számot: Matias Wireless Aluminum Keyboard

Van háttérvilágítással ellátott verzió is: Gyártói oldal

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#50016) Diokhan válasza bLaCkDoGoNe (#50014) üzenetére


Diokhan
addikt

Ugy ahogy a telefon is jelzi, ha merül az akku. A telefon 20 majd 10 százaléknál szól.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#50017) hoolla válasza TBMC (#50008) üzenetére


hoolla
aktív tag

Na elolvastam a kalvariadat... Nem semmi. Itt ausztraliaban az ilyenekert mar kb a fogyasztovadelem es a vevok, kovel dobaltak volna az apple hq-t :)

Ugy latszik a pro lesz a kivalasztott. A kerdesem az, hogy az alap model eleg most, es a kovi 4-5 evre, a 8 gb rammal meg a 2,9ghz-el? 256gb ssd, a cloud hasznalata mellett boven eleg kene hogy legyen. Igy az ara a 13"-os modelnek 1800AUD ami kb 400000ft most. Ha belerakom az i7-es procit meg a 16 gb ramot, akkor is "csak" 90000 forintal lenne dragabb. Megeri szerintetek? Kell az a plussz?

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#50018) redbiro válasza V.Stryker (#50010) üzenetére


redbiro
őstag

ezt kapcsold be:

it never gets easier, you just go faster

(#50019) TigerCat válasza hoolla (#50017) üzenetére


TigerCat
nagyúr

RAM-ot mindenképpen beletenném, de ha fussa rá, akkor az i7-et is.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50020) Frontiner válasza redbiro (#50018) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Ilyen opció Safariban nincs? Néha jól jönne nekem is... :)

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#50021) redbiro válasza Frontiner (#50020) üzenetére


redbiro
őstag

azt nem tudom sajnos, nekem a váltásnál fel sem merült a safari, az összes egyéb eszközöm androidos vagy wines, nem szeretném elveszteni az ezek közötti szinkront.

it never gets easier, you just go faster

(#50022) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Tudom biztosan láma kérdések, de átnéztem a menüt és nem találtam meg a választ így elsőre.

- a Mail proginál amikor ki van bontva a jobb oldalon a beszélgetés, megfordítható,hogy a legfrisebb felül legyen én ne alul?

- Safarinál van valami ujjmozdulat, amivel nem az adott lapon lapozok vissza, hanem a megnyitott lapok között lapozok?

- Szintén Safari. Milyen bill kombinációval csinálhatok új lapot? Ezek a bill kombinációk valahol elérhetőek?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50023) bLaCkDoGoNe válasza V.Stryker (#50022) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A levéllista tetején: "Sort by Date" és rákattintva "Newest Message on Top". Nálam a Mailben így a legfrissebb levél van legfelül, ha kibontok egy thread-et.

Safariban ha két ujjal csippentesz, akkor kapsz egy listát a nyitott tabokról, és ott tudsz választani.

Új tab: Cmd+T. A menüsorban a "File" menü alatt megtalálod az új lap, új tab, inkognitó ablak, stb. parancsokat és a hozzájuk tartozó shortcutokat.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#50024) V.Stryker válasza bLaCkDoGoNe (#50023) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi az infókat. A Mail egyedül nem stimmel. Úgy van nekem is beállítva, mint neked, de ugye ott a levelek listájáról van szó és az jól is van. Viszont ha rámegyek egy levélre, ami egy több levélből állól levélváltás, amit beszélgetésként kilistáz, akkor a legújabb legalul van.

+1: Ablakok maximalizálására (zöld karika) van bill kombináció?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50025) TBMC válasza hoolla (#50017) üzenetére


TBMC
addikt

ha 4-5évre tervezel, és megengedheted magadnak, én biztos beleraknám. de a +RAMot mindenképp. :K

markbellus.hu 

(#50026) TigerCat válasza V.Stryker (#50024) üzenetére


TigerCat
nagyúr

CMD+CTRL+F

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50027) Nescafé válasza TigerCat (#50026) üzenetére


Nescafé
őstag

Ez nekem is jól jött, köszi

 iPhone 15 Pro

(#50028) Ragnar95 válasza hoolla (#50017) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

i7 nem igazán éri meg a felárat, mivel ~20%-al erősebb csak az i5-nél, tehát a legtöbb feladatnál, ahol az i5 elvérzik, a 2 magos i7 is el fog.
RAM már inkább megéri a felárat, mert abból sosincs elég, de ez is attól függ, mire akarod használni a gépet.
Diokhan: jelez a macOS is 10%-nál

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50029) access_denied válasza Ragnar95 (#50028) üzenetére


access_denied
senior tag

Ezt szerettem is volna kérdezni, hogy mi az, amihez ilyen mennyiségű RAM kellhet? Videóval is és képszerkesztéssel is foglalkozok, de a 8 GB mindenhez elég volt. Persze meg lehet nyitni sok alkalmazást egyszerre, de ésszerű munkavégzés mellett még a 8 is több mint elegendő.

(#50030) TigerCat válasza access_denied (#50029) üzenetére


TigerCat
nagyúr

8 elég, 16 pedig kényelmes, így nem is kell foglalkozni vele. Illetve vannak alkalmazások, amelyek sok memóriát megesznek... Anno a grafikai alkalmazásomban lőttem be egy halom visszavonást, mindent megevett.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#50031) Ragnar95 válasza access_denied (#50029) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én Sierra óta csak sz*pok a 8GB RAM-mal, az én felhasználási módom mellett rögtön a gép indításakor (természetesen úgy, hogy a kikapcsolás előtt nyitva lévő alkalmazások újra megnyílnak) 6.5GB RAM foglalt és a maradékot a 8-ból cache-nek használja a rendszer, 1-2 hét használat után pedig 3GB fölött van a swap és kénytelen vagyok újraindítani a gépet, annyira belassul...
Általában 10-15 app van megnyitva, ebből ami RAM igényes, az az XCode, Preview, Safari hármas. Safariban 20 körüli megnyitott lap, Previewban 2-3 általában pár oldalas pdf.
Nem hiszem, hogy extrém lenne a felhasználási módom, egyszerűen sok appot használok egyszerre és nincs kedvem várni, míg újra megnyílnak, ha tudom, hogy pár órán belül úgyis újra használnám az adott appot.
Ráadásul ugyanilyen felhasználással a korábbi rendszereken (bár már Yosemite-vel/El Capitannal kezdődtek a bajok, de Sierra alatt hatványozódtak) bőven elég volt a 8GB RAM...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50032) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy macbookomra racsatlakoztatok egy windowsos billentyűzetet akkor kompatibilis lesz-e vele?
Pl a programok hasznalatanal, hogy a comand helyett a ctrl kell nyomni?

(#50033) Ragnar95 válasza apple87 (#50032) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Működni fog, itt találod meg hogy melyik gomb minek fog megfelelni.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#50034) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Androidos telefonra van valami iCloud kliens? Ami működik is... vagy meg lehet csinálni, hogy a dropboxom tartalma beintegrálódjon az icloudba?

Valahogy elkerülném,hogy még a dropbox-ot is feltegyem.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50035) access_denied válasza TigerCat (#50030) üzenetére


access_denied
senior tag

és #50031 Ragnar95

Köszönöm mindkettőtök válaszát. Az egészen biztos, hogy 16-al nem kell variálni, alkalmazásokat bezárni és aggódni sem, hogy milyen oprendszert hoz a jövő év (Sierra is több memóriát visz el a Capitanhoz képest :( ).

Kicsit alaposabban megnézem majd, hogy hol tartok memóriailag normál felhasználás mellett, de eddig tényleg működött minden, nem vettem észre lassulást. Sokat nem tudok tenni, mert nincs lehetőségem memóriát bővíteni (2015 MBP), ezt mondjuk elég kőkorszakinak tartom és be is írtam egy hatalmas fekete pontot Apple-nek.

Érdekességképp jegyzem meg, hogy amikor MS vizsgákra készülődtem és virtuális környezetben modelleztem a tanultakat, akkor egy Win7-nek vagy a Win2008 servernek (nem emlékszem pontosan csak a számra) 380 MB (!) memória elegendő volt. 4GB-os gépen Win 2008 serverek, Win7-ek (összesen 5db volt a legtöbb) futkostak és a HDD lassította csak a folyamatokat, de ha elindultak a virtuális gépek, akkor még az sem. Hozzáteszem, semmi alkalmazás, csak management szoftverek voltak elindítva a virtuális gépeken.

20 MB HDD, 1,2 MB FDD, 1 MB RAM, 256K videókártya, hol van ez már :)

(#50036) megema válasza bmwk1200s (#50015) üzenetére


megema
őstag

Pont a napokban nézegettem arany színben, hogy passzoljon az MX Master-hez. :K

Csak azt kéne tudni, hogy bootoláskor használható-e, mint az Apple Wireless Keyboard, mert az MX Master BT-on sajnos nem (a Magic Trackpad-del ellentétben). FileVault feloldásig nem csatlakozik. Mondjuk a lag miatt (csak az egérmutató húzása darabos a képernyőn, maga az egér pontos) amúgy is áttértem Unifying-ra.

(#50037) Beethoven


Beethoven
tag

Sziasztok!

Videokártyahibával szeretnék szervizhez fordulni és érdeklődnék hogy akinek volt már hasonló problémája tud-e ajánlani korrekt szervizet ahol hosszú távra javítanak és max.30ezer ft környékéből kijön a dolog?

Egy 2010mid 15col macbook pro-m ( i7 2.6ghz, 8gb ram, intel hd 3000+nvidia 330m, stb... ) van aminek az a problémája hogy bekapcsolást követően gongszó halladszik de nem jelenít meg semmit a kijelző, külső monitorra sem.

Egy szervizben már voltam vele ahol valamilyen kondenzátort kicseréltek az alaplapon de az nem oldotta meg a problémát és azt mondták hogy akkor gpu cserés a gép de ők maguk nem vállalták ennek cseréjét sajna.

Kihez vagy melyik szervizhez forduljak aki meg is csinálja becsülettel mert nem szeretnék visszajáró vendég lenni folyton mert újra előjön a hiba?

Előre is köszi a segítséget.

(#50038) lugosi válasza hoolla (#50011) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem egy Air-em van, windows vonalon pedig egy T szériás thinkpad. Mind a kettővel teljesen meg vagyok elégedve.

Ha csak egy gépem lehetne, akkor az Air-t választanám.

(#50039) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Két kérdésem lenne:

1. Van-e olyan fájlrendszer, amivel 500GB-t úgy meg tudok formázni, hogy az mac és windows alól is írható és olvasható is? Ha jól tudom a mac az ntfs-t csak olvassa nem?

2. Safarinál melyik gombbal lehet frissíteni az adott oldalt? Win alatt ugye F5, de itt se az se az fn+f5 nem működik. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50040) TBMC válasza V.Stryker (#50039) üzenetére


TBMC
addikt

1. kérdésedre: exFat
2. kérdésedre: cmd+r

markbellus.hu 

(#50041) V.Stryker válasza TBMC (#50040) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm, kipróbálom. :R

Tényleg nincs ezekről a gyorbillentyűkről valami leírás? Naponta három ilyenre kérdezek rá. :B

Viszont így két nap után is csak azt tudom mondani, hogy ez hiányzott nekem, amit a mac ad. Soha nem volt még mac gépem, hackintoshal próbálkoztam, mert csóró voltam, aztán mindig maradtam a jól működő windowsnál, de mindig volt egy hiányérzet bennem. Most hogy van egy Macbookom nyilvánvalóvá vált, hogy ez a minőség, ez az apró finomságok, a rendszer működésének összessége az. És ezek a dolgok azok, amiket egyszerűen egy windows vs mac tesztben nem lehet egyszerűen kihozni és megmutatni.
Berögzött windowsosként még mindig vannak dolgok, amiket nem hiszek el, hogy tényleg így tud működni. Pl. hogy kinyitom és azonnal folytathatom ott ahol abbahagytam. Nem 5 másodperc múlva, nem fél perc múlva, azonnal. Ilyen nincs is. :D

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50042) skbalint válasza V.Stryker (#50041) üzenetére


skbalint
tag

Én ezt használtam régebben:
https://support.apple.com/en-us/HT201236

(#50043) NTX válasza buvartacsko (#49946) üzenetére


NTX
tag

Az Apple webshopján kívül meg lehet venni máshol is az LG Ultrafine monitorokat, ahol előtte meg lehetne nézni? Használja valaki itt a 4k vagy az 5k monitort? Ha igen, milyenek a tapasztalatai?

(#50044) bLaCkDoGoNe válasza V.Stryker (#50041) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nézd meg az adott alkalmazás help-jét, sok alkalmazásnál része a súgónak a billentyűparancsok bemutatása.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#50045) r4z válasza V.Stryker (#50041) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha tudod/sejted a menupont nevet, a Help menube begepelve megmutatja, hol van, es mi a hozza tartozo gyorsbillentyu. Ezerszer kenyelmesebb, mint olvasgatni a sugokat.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#50046) wm2 válasza Ragnar95 (#50031) üzenetére


wm2
őstag

Ezzel én is így vagyok. Rosszabb lett (megint) a memóriakezelés és ezt akarják majd a köv. frissítéssel orvosolni, mert meglehetősen késön törli azokat az appokat az OS, amiket betöltött a memóriába. Én tök minimálban is kipróbáltam és ott is elérte sokszor a 3,5-4gb-ot. Aztán onyx, terminál, butítás stb. hogy ne a "szépséggel" foglalkozzon többet, hanem a teljesítménnyel.

Ozora <3

(#50047) r4z válasza wm2 (#50046) üzenetére


r4z
nagyúr

Aztán onyx, terminál, butítás stb. hogy ne a "szépséggel" foglalkozzon többet, hanem a teljesítménnyel.

Ez erdekelne bovebben is. Mikrol van szo?

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#50048) wm2 válasza r4z (#50047) üzenetére


wm2
őstag

Az Onyx-al (nem mai app) sok olyan dolgot meg lehet csinálni, amit pl. egy fizetős CleanMyMac-el. Persze óvatosan, mert haza lehet vágni vele a rendszert. A programban lévő dolgok nagy részét terminalos parancsokkal is tudod futtatni, de Sierra alatt ezeket a kódokat is megnyírták és nem mind működik. Én eleve azzal kezdem, hogy kivágom a Spotlightot és az Értesítést a f...ba. De még iOS-en is. Én Sierra alatt teljesen leálltam arról, hogy minden fusson, mert a memóriát annyira megtölti, hogy totál lelassul a rendszer 8 gigával. Mivel gyors ez a SanDisk SSD kb. annyi egy alap program indítása, minth dockra kattintanál. De nem szeretem a Sierrat. Nagyon nem.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#50049) nbukta77


nbukta77
addikt

Uj mac- es felhasznalokent windows utan furcsa a rendszer, kezdem megszokni. A gep az nagyon szuper.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.