Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) ribarszki válasza csabi94 (#33750) üzenetére


ribarszki
őstag

Szia Csabi! :)

Ó kár, akkor még várunk egy kicsit :)

(#33752) FIREBLADE78 válasza ribarszki (#33749) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

irigyellek :P

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#33753) salp59


salp59
csendes tag

Sziasztok,valaki tudna nekem abban segiteni,hogy hogy lehet iphonrol az sms-eket a macra átvarázsolni? :F

(#33754) Ragnar95 válasza salp59 (#33753) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iPhone-on Settings>Messages>Text message forwarding

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33755) salp59 válasza Ragnar95 (#33754) üzenetére


salp59
csendes tag

köszönöm,olyan lehetőség nincs,hogy csak biztonsági okokbol áttudom tenni a macra/ menteni / amit akkor olvasok el amikor akarok és a telefonbol kitörölhetem...

(#33756) madle


madle
őstag

Üdv, ti melyik stream-et nézitek a Keynote-rol? A hivatalosat, vagy valami kommentelt közvetítést?

(#33757) TigerCat válasza madle (#33756) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nézem az apple.com-on és a Handrás közvetítését is párhuzamosan... Sajnos nincs Plasztik Józsi, így nem akkora élmény, szóval most épp az Official megy.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33758) DanielK válasza madle (#33756) üzenetére


DanielK
addikt

Apple tv :P

(#33759) #33846528 válasza DanielK (#33758) üzenetére


#33846528
törölt tag

Ezzel megölik a Macbook Airt?

(#33760) Ragnar95 válasza #33846528 (#33759) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mivel ölnék meg :F
Az iPad Pro nagyon nem a MBA piacát támadja, inkább a Surface piacára akar betörni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33761) #33846528 válasza Ragnar95 (#33760) üzenetére


#33846528
törölt tag

Nem vagyok benne biztos, hogy nem pont emiatt nem frissítették az Airt.

(#33762) Ragnar95 válasza #33846528 (#33761) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azért nem frissítették, mert vártak a Skylake-re...
Az iPad Pro professzionális felhasználóknak készült (mérkököknek CAD-hez, orvosoknak demózáshoz, zenészeknek,stb), míg az Air pont alkalmatlan a professzionális alkalmazásokra, így ezen felhasználók eddig sem Airt vettek...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33763) hszilard666 válasza Ragnar95 (#33760) üzenetére


hszilard666
veterán

A surface piaca? :F Létezik ilyen? Egyik spanom vett egyet, nyomkodtam pár percet, de extrém uselessnek tűnik, a win szuper gyors, de a hardver siralmas. az ipad pro számomra abszolút vicc, főleg ilyen áron :U

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#33764) Ragnar95 válasza hszilard666 (#33763) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Itthon egyáltalán nem, külföldön se nagyon, de ott azért jóval elterjedtebb.
Pedig nem lett drága az iPad Pro a Surface ellenfeleként...Amúgy mint írtam, nem az átlagfelhasználóknak készült, erősen rétegtermék lesz.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33765) hszilard666 válasza Ragnar95 (#33764) üzenetére


hszilard666
veterán

Az én szememben a mai keynote egy semmi volt, egyre pénzéhesebb ez a cég. :( faktem.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#33766) whited


whited
addikt

Én azon a véleményen vagyok, hogy almáék termékei továbbra sem főleg a magyar piacra vannak pozicionálva semmilyen téren sem :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33767) Ragnar95 válasza whited (#33766) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez teljes mértékben így van.
iszilard: ez a mai keynote valóban nem volt az igazi, kár volt az iPhone-t a végére hagyni, az iPad Minit ilyen gyorsan lezavarni és az Apple TV-nél sok fölösleges dologról volt szó túl sokáig. Ettől függetlenül megint jó termékeket tettek le az asztalra, amik garantáltan megint rekordokat fognak dönteni, ha tetszik, ha nem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33768) hszilard666 válasza Ragnar95 (#33767) üzenetére


hszilard666
veterán

szvsz ez a problem, amiíg azt látják hogy bármit kiadnak, a hipsterek meg a divat emberek megveszik addíg nekik tök8. Napokban összekülönböztem egy fazonnal, mert azt merte nekem mondani hogy elvakult almafanatikus vagyok :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#33769) Ragnar95 válasza hszilard666 (#33768) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem az a helyzet,h túl nagyok lettek az elvárások az Apple-el szemben, miközben a piac lelassult. Valóban nem igazán van meg egyik új termékükben sem az az extra, amitől leeshetne a teljes piac álla, de amit kellett, azt meglepték, a 6S-ben a 3D touch elég jó újítás, az Apple TV az USA-ban és máshol, ahol elérhetőek a streaming szolgáltatások óriási dobás lesz, az iPad Pro pedig sok területet tud forradalmasítani a profi felhasználásban, így igazán sok panaszra ok nem lehet.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33770) TigerCat válasza Ragnar95 (#33767) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezzel azért nem teljesen értek egyet... A magyar piac nyilván nem számottevő, viszont itt is bőven élnek, akik megengedhetik maguknak. Az Apple összes terméke nekik készül. Nem országok piacaira lőnek, hanem vásárlói csoportoknak. Ők azok, akik birtokolni akarják az új, menő cuccokat és van is rá pénzük. Ezen túl vannak, akik azért veszik, mert tényleg bevált, vagy jónak tartják, de akadnak, akik kizárólag a logó végett, stb. A lényeg, hogy megy a szekér, az Apple pedig hülye lenne nem meglovagolni a népszerűséget. Nekem lenne ilyen cégem, ugyanezt cselekedném.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33771) DanielK válasza Ragnar95 (#33769) üzenetére


DanielK
addikt

Plex van store-ban. Ergo lesz apple tv-re is. Szóval ez nagyon nagy dobás! :K :C

(#33772) Ragnar95 válasza TigerCat (#33770) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Úgy értettem a dolgot, hogy nagyon elenyésző méretű piac vagyunk, így a régió specifikus feature-öket nem kapjuk meg. Márpedig az Apple TV-nél erősen ezeken van a hangsúly jelenleg és eddig is ezen volt, ezért sem tudott ez a termék igazán elterjedni itthon.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33773) hszilard666 válasza Ragnar95 (#33769) üzenetére


hszilard666
veterán

Nincsenek nagy elvárásaim, csak egy actual pro laptopot akarok, túlmelegedés nélkül xeonnal, meg mobil quadroval, Akár retina display-jel, rakat usb C vel meg villámlással és akkor happy lennék. De szerintem ezzel nem vagyok egyedül. Erre mit adnak ki? Egy szipi szupi almás mediaboxot amin lehet guitar hero-zni. Várom jövőre az apple TV pro-t ami már tudja futtatni a gta 3 at is :U

Vagy amit igazából csinálhattak volna actual eGPU support, és akkor nem kéne 100K+ ezres dobozokat venni tápostul mindenestől hogy egy faken desktop gpu val működtethessem a picimet :U

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#33774) TigerCat válasza Ragnar95 (#33772) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vágom én...
:-)

Amúgy nagyon kíváncsi leszek mit hoznak ki Mac-es vonalon, ha az új processzorok végre belekerülhetnek. Megbírnék egy 4-magos gépet 13 colon.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33775) DanielK válasza Ragnar95 (#33772) üzenetére


DanielK
addikt

Mire gondolsz? Netflix, Hulu? Ok ezek tényleg kint jók, de itt az app store-n a hangsúly! Így bárki készíthet appot az apple tvre! Megnyílik egy új "világ"! :C

(#33776) Ragnar95 válasza hszilard666 (#33773) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Senki nem várt mára Mac megjelenést, hiszen ez nem Mac keynote volt :U
Majd jön idővel Mac keynote is, de az Intel miatt csúsznak a megjelenések, az nem az Apple hibája,h nem jön az utánpótlás proci fronton...
DanielK: igen, például Netflix. Illetve ugye nagyban demózták az online vásárlást is egy olyan áruházzal, ami USA only + az NBL exkluzív megoldását, ami kb az egyetlen sportág, ami az USA-n kívül szinte senkit nem izgat... A tvOS és az AppStore valóban nagy előrelépés, kíváncsi leszek, mit enged meg a developer kit és így milyen lehetőségek rejlenek az új Apple TV-ben.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33777) DanielK válasza Ragnar95 (#33776) üzenetére


DanielK
addikt

Amit láttunk, az mind app volt. Tehát bárki csinálhat ilyen appot (sport és vásárlás) az apple tvre. Azért ők voltak, mert ők már megcsinálták. Gondolom megkereste őket az apple, így tudtak demózni.

(#33778) hszilard666 válasza Ragnar95 (#33776) üzenetére


hszilard666
veterán

Bocsesz, igazad van, én az összes keynote ra fel szoktam magam húzni :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#33779) Ragnar95 válasza hszilard666 (#33778) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az utóbbi időben magamon is sokszor érzem,h túl sokat várok 1-1 keynote-tól, mert a legjobb keynote-okból indulok ki és azt várom,h megint akkora újítások legyenek, mint Jobs idejében voltak, de sajna be kell látni,h belassult a piac, így ezekkel az újításokkal kell megelégednünk egyelőre.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33780) hszilard666 válasza Ragnar95 (#33779) üzenetére


hszilard666
veterán

Nekem az utolsó hatalmas durranás amire felhúztam a szemöldököm és nyáladzottam a képernyőre az a 2013 as mac pro volt, azóta nekem nem történt semmi áttörés :(

Whited:
Abszolút igazad van! :K

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#33781) whited válasza hszilard666 (#33780) üzenetére


whited
addikt

nem is lehet várni évről évre áttörést, elrugaszkodott példa, de mikor pl FIFA-ban minden évben várták a csodát, hát nem lehet, nem istenek programoznak, lássuk be :)

csak valahogy az almás társadalmat sokkal könnyebben betalálja mindenki más, aki nem apple fan, mert hát szidni az trendi :D

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33782) bmakszim


bmakszim
senior tag

Szerintetek várható LPDDR4-es memória az új 13-as Pro-ban?

(#33783) pana0017


pana0017
senior tag

Mi ez az El Capitan GM? Most kaptam róla emailt.

(#33784) wm2 válasza #33846528 (#33759) üzenetére


wm2
őstag

Inkább az új Macbook. De biztos lesz olyan akinek mindkettő lesz. Szmártkejbordal és penszillel, de vigyázz a szmártkejbord nem jó az új iPad minivel, ahhoz másikat kell majd venni... ó azt a megátalkodott almás lóvészagát :-D

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#33785) wm2 válasza hszilard666 (#33765) üzenetére


wm2
őstag

Egyetértek.

Ozora <3

(#33786) Ragnar95 válasza pana0017 (#33783) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A legutolsó beta verzió, amivel 1:1-ben meg fog egyezni a végleges, hacsak nem találnak benne valami nagy bugot.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33787) whited


whited
addikt

Sziasztok
Ha kijön egy új OS, akkor az előzőt meddig támogatja még az Apple programon terén, stb?
Vagy egyre inkább arra ösztönöz hogy váltson az illető de kevésbé erőszakos eszközökkel mint MS?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33788) TheMarci válasza whited (#33787) üzenetére


TheMarci
addikt

Elég sokáig szerencsére.

El Capitan:

iMac (Mid-2007 or newer)
MacBook Air (Late 2008 or newer)
MacBook (Late 2008 Aluminum, or Early 2009 or newer)
Mac mini (Early 2009 or newer)
MacBook Pro (Mid/Late 2007 or newer)
Mac Pro (Early 2008 or newer)
Xserve (Early 2009)

Do You Dream?

(#33789) Ragnar95 válasza whited (#33787) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez csak és kizárólag a fejlesztőkön múlik,h mikor kezdenek el olyan API-kat használni, amikhez az új rendszer kell.
De általában viszonylag hosszú idő ez, jelenleg is a Liont támogatja még a legtöbb program, de nagyon sok még a SL-ot is.
Amúgy igazából teljesen mindegy, mivel ingyenesek a frissítések, így gond nélkül frissíthetsz majd, ha támogatja a géped az új rendszert, de mivel új gépet tervezel, így ez elég sokáig fenn fog állni még.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33790) whited válasza Ragnar95 (#33789) üzenetére


whited
addikt

Ebből adódik a következő kérdésem, ha veszek 1 új mekket, amin majd esetleg El kápitánó lesz akkor tudok downgradelni, ha tudom azt, hogy egy korábbi rendszeren megy minden app és sokkal stabilabb mint az újonnan kijött ?
TheMarci: még a yosemite előtti se menne fel, amiről itt azt olvastam nagy átlagaban, hogy sokkal jobb mint a Yose és "talán" a most jövő ELC :F

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#33791) TheMarci válasza whited (#33790) üzenetére


TheMarci
addikt

Régebbi gépre tudsz rakni régebbi rendszert, új gépre nem valószínű, mert a régebbi OSekben nem hiszem, hogy akár a force touch, vagy a retina display kezelve van.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#33792) Ragnar95 válasza whited (#33790) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Yosemite-nél régebbi nem menne fel, mindig addig a rendszerig tudsz csak downgrade-elni, amivel kijött a gép. Amúgy éles verzióknál már ritka az appok inkompatibilitása és a Kapitány úgy tűnik, javítani fogja a Yosemite hibáit.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33793) MajaG válasza Ragnar95 (#33786) üzenetére


MajaG
senior tag

Vajon erre rá fog menni a végleges, vagy új install kell?

Felraktam a napi rendszeremre, bár előtte csináltam backupot, ha erre rámegy a végleges, akkor bekapcsolnám a TM-et is. S nem raknám már vissza a Yosemite-t.

[ Szerkesztve ]

(#33794) privacy99 válasza Ragnar95 (#33792) üzenetére


privacy99
senior tag

Nagy vonalakban megkérdezhetem, hogy milyen hibákról van szó?

1 hetes a 2015-ös Macbook Pro-m, ez már Yosemite-al jött, viszont hibát eddig nem tapasztaltam, csak azt, hogy nagyon tetszik.

(#33795) MajaG


MajaG
senior tag

Mi a fene az a child count?

S hol tudok jog javítást csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#33796) Ragnar95 válasza MajaG (#33793) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Általában 100%-ban megegyezik a végleges és a GM, így fölösleges GM-ről frissíteni.
privacy99: Safari memory leak, emiatt ha elfogy a memória, fagyások és még sorolhatnám...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33797) megema válasza MajaG (#33795) üzenetére


megema
őstag

A jogjavítás eltűnt, mivel nincs rá szükség. A /System mappa védett lett az El Capitanban, így csak a rendszer tudja módosítani, nincs szükség jogjavításra. Viszont ha nem tisztán telepíted, hanem frissítesz, akkor lehet gubanc. Ha olyan problémát tapasztalsz, ami a jogokra vezethető vissza, akkor vagy kézzel kell módosítanod (a rendszervédelem kikapcsolása után) vagy újra kell raknod tisztán.

(#33798) MajaG válasza megema (#33797) üzenetére


MajaG
senior tag

Köszi!

(#33799) megema


megema
őstag

GM fent. Ugyanolyan döcögős a 3 ujjas swipe, mint PB6 alatt. :(

2 dolog retinásítása még mindig nincs rendben, ha külső kijelzővel is használom a gépet:
- A Dock alkalmazásneveket kijelző buborékjának nyíl része alacsony felbontású marad retinán is. Furcsa hiba, mert nem minden külsőről retina kijelzőre váltásnál jelentkezik. PB6 alatt nem tapasztaltam, de kezdem sejteni pontosan milyen helyzetben jelentkezik.
- A bejelentkező képernyőn a jelszó mező felirata szintén nem retina, ha külső kijelzőről retinára váltok.

Írtam hibajegyet mindenről, és megint fogok. Ha valaki tapasztal bármit ezek közül, akkor kérem ő is jelezze a Feedback Toollal.

(#33800) buvartacsko válasza megema (#33799) üzenetére


buvartacsko
addikt

:(

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.