Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) Ragnar95 válasza Jorus (#33347) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mi az,h sima és töltő USB port :F
Nincs ilyen,h többféle USB port, 900mA az USB3 maximum áramerőssége, ennél többet nem ad le.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33352) megema válasza Ragnar95 (#33351) üzenetére


megema
őstag

Azt jelenti, hogy odanyomják az USB logó mellé az áram logót is, ha az adott port nagyobb áramerősséget tud leadni. Dell notinál pl. 4 db USB 3 portból 2 db töltő. A sima port nem, a töltő viszont képes iPad-et is tölteni.

(#33353) Jorus válasza Ragnar95 (#33351) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az, hogy te nem tudsz róla, még nem jelenti azt, hogy nincs. Régóta vannak ilyen portok, sok notin, PC-n is megtalálhatók. Cégnél van pár HP Z230-asunk, azokon is van ilyen port.
Itt találod a szabványt, és a leírást. Charging Downstream Port a neve és elviekben 5A-t tudnak leadni, ha megfelelő eszközt kötsz rá. Az 5A persze csak a szabvány, 1.5A szokott lenni a tipikus érték. Itt olvashatsz rövid cikket róla pl.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33354) Ragnar95 válasza Jorus (#33353) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Erről valóban nem hallottam még, my bad :B :R
Viszont a MacBookon mezei USB portok vannak csak, az tuti :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33355) rjg válasza Ragnar95 (#33354) üzenetére


rjg
őstag

Ami annyiban mégsem "mezei USB", hogy a gép kikapcsolt állapotában is képes töltést leadni. ;-)

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#33356) Ragnar95 válasza rjg (#33355) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez bármelyik PC-n is megoldható, csak a BIOS-ban kell beállítani a dolgot.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33357) Jorus válasza Ragnar95 (#33354) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen-igen, csak 900mA-t adnak le, szóval jobb, ha a telót a saját töltőjével töltöm. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33358) csabiks


csabiks
senior tag

sziasztok, elgondolkoztam egy 13" rMPR -n, viszont a neten belefutottam egy "hibába", melyet csak staingate -nek hívnak. Tudni erről valamit? Mi okozza? Mikor jöhet elő?

köszi.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#33359) Peetey91 válasza csabiks (#33358) üzenetére


Peetey91
senior tag

Lehet hülyeséget mondok, de nem lehet, hogy a felhasználók valami alkoholos ablaktisztitóval vagy acetonos cuccal próbálták tisztítani a kijelzőt?

(#33360) FIREBLADE78 válasza Peetey91 (#33359) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Én ablaktisztítóval csinálom és semmi baja. Igaz amennyit én takarítom :DDD

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#33361) biker válasza csabiks (#33358) üzenetére


biker
nagyúr

ezeket kint hagyták napon melegedni, és felvált a laminálós ragasztó

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33362) Jorus


Jorus
nagyúr

Ha iStat Pro szerint 90%-os az akksi, Coconut szerint meg 98%, akkor melyik jár közelebb az igazsághoz? :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33363) rjg válasza Jorus (#33362) üzenetére


rjg
őstag

És mit mond az Alma About menüje? :)

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#33364) Jorus válasza rjg (#33363) üzenetére


Jorus
nagyúr

Current Capacity-nél ugyanazt mondja, mint a Coconut, vagyis, hogy 6.150 mAh. Design Capacity 6.250 mAh.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33365) rjg válasza Jorus (#33364) üzenetére


rjg
őstag

Akkor ezt venném alapul. Az esetleges eladásnál vagy szerviznél is ezt veszik figyelembe.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#33366) csabiks


csabiks
senior tag

Srácok, a Macbook Pro mennyire viseli el a terepi használatot? Poros környezetre gondolok vagy éppen egy kapcsolótérben egy kábeldobon éppen hogy viselkedne?

Macbook air 13 és a pro 13 között gondolkodok, nagyon ritkán CS:GOval játszanék, de egyébként csak böngészés, filmnézés menne rajta.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#33367) TigerCat válasza csabiks (#33366) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Alu ház, tehát nagy baja nem lesz, viszont karcolódik, illetve ha megnyomod, megütöd valahol, akkor horpad és úgy is marad. A por minden gépbe belemegy, kivéve azokat a készülékeket, amelyeket kimondottan ilyen célra gyártanak. Ha mindenképpen Mac-et akarsz venni, szerintem vegyél egy kis Air-t, dobj rá valami puha tokot ami kinyitva is védi és kész. Pro-t nem vinnék dzsuvába...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33368) vasi89


vasi89
addikt

Hali!

Valaki használ LG telefont? :DDD Sehogysem sikerül semmiylen módban felismertetnem a telefonomat az OSX-el. Konkrétan G4-ről van szó de leginkább az számít h 5.1es nadroid van rajta.

(#33369) rjg válasza vasi89 (#33368) üzenetére


rjg
őstag

Tedd fel az Android File Transfer-t, azzal menni fog.

[ Szerkesztve ]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#33370) buvartacsko


buvartacsko
addikt

APPLE CARE / GARANCIA BŐVÍTÉS KÉRDÉS

Hey, urak! :)

Valaki vásárolt (tudom hogy valaki igen, csak azt nem, hogy ki) már eBayen ettől az illetőtől Apple Caret MacBookra? katt

Gondolkodom ezen, mert itthon mindenhol drágább, viszont azt nem értem, hogy a termék adatlapja alapján ki akarná postázni nekem a dobozt stb, ez kötelező? Vagy meg lehet ezekkel az eladókkal beszélni hogy csak a széria számot adják ide? Hogy megy ez?

(#33371) Blaise válasza buvartacsko (#33370) üzenetére


Blaise
veterán

Kell a doboz, mert ha bármi probléma van fotókat kérnek e-mailben, nekem szükség volt rá.

(#33372) megema válasza Blaise (#33371) üzenetére


megema
őstag

Ezt kifejtenéd egy kicsit? A beaktiválásnál lehet gond? Utána nem szabadna.

(#33373) Blaise válasza megema (#33372) üzenetére


Blaise
veterán

Magyarországról nem lehet a neten beaktiválni, fel kell hívni az Apple-t telefonon, ahol intézik az aktiválást. Valami gebasz volt a rendszerben, mert nem látta érvényesnek azt az Apple Care sorozatszámot a rendszer, emiatt 1 hétig elhúzódott, többször kellett telefonálnom, lefotóznom a dobozt, a benne lévő papírt és a számlát és mailben elküldeni...persze ezerszer elnézést kértek közben. Az volt a szerencse, hogy a magyar Apple webáruházból vettem, így megvolt minden.

eBayen olcsóbb, de ha jól rémlik az is benne van valahol a feltételekben, hogy kell az Apple Care számlája is, amit egy eBay vásárláskor nem fogsz megkapni, legrosszabb esetben bukod az erre költött pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#33374) Ragnar95 válasza Blaise (#33373) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

PayPal-lal mondjuk védve, ha gond lenne, de valóban nem sok embernek van kedve szórakozni ilyenekkel. Amúgy miért számít, hogy honnan aktiválod, amikor az egész világon érvényes ugyanúgy az Apple Care is? Vagy AppleID-val kell aktiválni és ha az ember egy külföldi AppleID-val regisztrálja, akkor megy neten is?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33375) Blaise válasza Ragnar95 (#33374) üzenetére


Blaise
veterán

Netes aktiváláshoz USA vagy UK vagy hasonló országbeli lakcímet kell megadnod, nem vagyok benne biztos, hogy célszerű keverni a dolgokat. (Magyar gép, magyar Apple ID, külföldi lakcím, külföldi Apple Care beszerzés stb )

Egyébként azóta volt garanciális ügyem, gond nélkül kicserélték az elromlott tápot az Almáriumban.

(#33376) Ragnar95 válasza Blaise (#33375) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk mivel az egész világon érvényes a dolog, nem is értem, minek kell szórakozni lakcímmel, főleg,h az alapból meg van adva az AppleID-nál is. Ráadásul mi köze az Apple Care-nek a lakcímhez, miközben egy géphez kapcsolódik.
Na mindegy, ha így van, hát így van, csak érdekes hozzáállás az Apple részéről.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33377) buvartacsko válasza Blaise (#33373) üzenetére


buvartacsko
addikt

Köszönöm a választ, marad MO-i vásárlás, nem kockáztatok.

(#33378) MajaG válasza Blaise (#33373) üzenetére


MajaG
senior tag

Én ebayen vettem, beírtam egy kamu német címet aktiválodott és ennyi...

Ez egy éve volt, de aki vissza keres, leírtam anno.

[ Szerkesztve ]

(#33379) Blaise válasza buvartacsko (#33377) üzenetére


Blaise
veterán

Helyes, Macbooknál én se mertem kockáztatni, jobb is volt így.

iPad Air 2-t GSM boltban vettem, UK töltő volt hozzá, tehát onnan szerezték, ahhoz mertem kockáztatva venni eBay-en egy angol eladótól Apple Care-t, 10 ezer volt az itthoni 25 ezer helyett.

(#33380) vasi89 válasza rjg (#33369) üzenetére


vasi89
addikt

Nálam sajna valamiért nem működik, nem ismeri fel a telefont. MTP módban van pedig. Viszont az airmore egész használható. Értem én h fúj android de nem igaz h nem ismeri fel az sd kártyát sem az osx, ezt túlzásnak érzem, úgy h a WP-t simán viszi.

(#33381) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok,

Szeretném a segítségeteket kérni, eléggé új vagyok még az OSX világában.

Új Macbook Pro laptopomon ha szerkesztek egy régi excelt (vagy word stb.) file-t, nem tudom elmenteni. Document cannot saved címszóval.

Van erre valami megoldás, vagy ennyire utálja a rendszer a microsoft-ot és szokjak hozzá a Numbers-hez? ;]

Előre is köszi a segítséget!

(#33382) Ragnar95 válasza reflxx (#33381) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Jelenleg én is ezzel küzdök, mert bár van aktív Office365 előfizetésem, le is megy az aktiválás tökéletesen, de fél perc után "elfelejti" azt és kitalálja,h ezzel az accounttal nem lehet szerkeszteni, csak megtekinteni a fájlokat :(((

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33383) buvartacsko


buvartacsko
addikt

Azt hiszem soha nem fogom megérteni, hogy aki tudja hogy a munkájához nagyrészt Microsoft programok kellenek majd, vagy excel/wordoznie kell, az minek vált át Mac-re. :(

(#33384) Ragnar95 válasza buvartacsko (#33383) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Macen is megoldható az Office tökéletesen Parallels-szel például.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33385) DanielK válasza buvartacsko (#33383) üzenetére


DanielK
addikt

Mert 1000x jobb és stabilabb a rendszer, mint a winfos. Hiányoznak winen a gesztusok pl. :U

(#33386) buvartacsko válasza DanielK (#33385) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nekem semmivel sem tűnik stabilabbnak mint a Windows (így kell helyesen leírni). Normális gépen, atom stabil a Windows is, el kellene fogadni már, nem az XP/Vista időkben élünk. Ami azt illeti a Windows 7 a ThinkPademen még stabilabb is volt mint a Yosemite a MacBookomon. Főleg a Yosemite kiadás után, ahol 1-2 nap uptime után úgy laggolt a GUI, hogy kedvem lett volna kidobni a gépet az ablakon. :) Remélem a Capitan kijavítja ezt, mert a Mavericks nem csinált ilyeneket.

Szerintem a legjobban a PowerPC és Windows XP időkben lehett igaz hogy stabilabb volt sokkal a Windowsnál. Azóta itt is Intel van, és hiába vannak kényelmes gesztusok, hogy ha valakinek MS specifikus appok kellenek a munkához a mindennapokban, sok dolog kényelmesebb, sok dolog viszont hátráltat a munka végzésben. Pl a Virtuális gépezés amitől jobban melegszik a gép, stb... nem hiszem, hogy sokat segít. Persze ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#33387) Ragnar95 válasza buvartacsko (#33386) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mavericks idejében is bőven igaz volt még,h stabilabb az OSX, mint a win, csak a Yosemite lett egy kalap sz@r.
Amúgy meg funkcionalitásban még mindig annyi pluszt ad az OSX, főleg az Apple ökoszisztéma miatt, hogy semmi pénzért nem váltanék vissza winre. A stabilitási gondokat meg remélhetőleg a kapitány megoldja.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33388) buvartacsko válasza Ragnar95 (#33387) üzenetére


buvartacsko
addikt

Én sem váltanék vissza, remélem most nem én lettem az anti-krisztus. :D Csak szerintem nem igaz hogy sokkal stabilabb lenne... A Windows évek alatt nagyon stabil lett sztem, az más kérdés, hogy nem esik már jól használni az OSX-es apróságok után, de ma már nem igazán áll helyt ez a Winfosozás.

(#33389) Ragnar95 válasza buvartacsko (#33388) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk az én tapasztalataim pont nem ezt mutatják,h annyit javult volna stabilitásban a win, bár a 8 már valóban nem szokott lefagyni, de a vírusok ugyanúgy megtalálják azt is.
Az viszont tény,h a Yosemite egy bugtenger lett sajnos.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33390) buvartacsko válasza Ragnar95 (#33389) üzenetére


buvartacsko
addikt

Igen, egy bugtenger, nem láttam ennyi bugot Windowsban sem konkrétan, a vírusokról meg annyit, ha egy picit is ésszel használja az ember akkor nincsenek vírusok se. Ide is fel lehet rakni ész nélkül a Mackeeper nevű appot, állítólag ez is okoz bonyadalmakat.

(#33391) Ragnar95 válasza buvartacsko (#33390) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Winben én azért Vistában, meg win7-ben simán láttam ennyi bugot, sőt, ott a stabilitás is sokkal rosszabb volt. Azért ezt így túlzásnak érzem, hogyha ésszel használja az ember, nem kaphat be winen vírusokat, simán megfertőződhet a géped a tudtod nélkül úgy is,h nem te engedélyezed a vírusnak a települést tudtodon kívül, láttam én már gyönyörű trójaikat win7 alatt is.
A MacKeeper valóban egy elég undorító dolog, de az nem ártalmas vírus, hanem "csak" malware és ahhoz,h felkerüljön a gépedre, neked kell telepíteni direkt/figyelmetlenségből.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33392) buvartacsko válasza Ragnar95 (#33391) üzenetére


buvartacsko
addikt

Akkor elmondom, hogy nekem volt egy 2008as ThinkPaddel, 2 hónap uptimeom is, anélkül hogy lassult volna, vagy bármi baj lett volna, erre mostanában az OSX néha 1-2 napot nem bír ki... hát nem tudom mi számít stabilabbnak akkor... Szerintem mindkettő jó, felesleges itt winFOS-ozni, kicsit gyerekes, és 20 éve is uncsi volt már.

(#33393) DanielK válasza buvartacsko (#33392) üzenetére


DanielK
addikt

Ja hogyne. Rendszergazda mesélte, hogy felrakta a win 10-et és crashelt a gépe össze-vissza. Használni nem tudja.
Én nem tudom, hogy ki mire használja a gépét, de én nem találkozom bugokkal... Pedig használom napi szinten az os x-et (lion óta)

(#33394) megema


megema
őstag

Használja valaki a Mailt Outlook fiókkal? Nekem csak a gondom van vele. Állandóan csatlakozni próbál, néha nem tud. A küldéssel is rengeteg gond van. Ha aliasról próbálok küldeni, akkor duplán jelenik meg a levél az elküldött mappában. Egyiknél az alias a feladó (ez nem megy el), a másiknál meg az elsődleges cím. Ha az elsődleges címről küldök, akkor is duplán jelenik meg. Ha ezen leírás alapján az email cím mezőbe próbálom írni az aliasokat, akkor egynek veszi őket. Így viszont csak az aliasként tudom felvenni őket, ami elvileg csak iClouddal működik.

Ez lehet attól, hogy El Capitant használok, éppen ezért érdekelne, hogy Yosemite alatt is ilyen rosszul működik-e.

(#33393) DanielK: Nem tudom milyen géped van és mire használod, de retinán bug hegyek voltak/vannak Yosemite alatt. Ezen felül a nem retina gépek is belassultak pár nap alatt. Lehet, hogy stabilabb az OS X a Windowsnál, de ott nincsenek ilyen gondok. Az OS X felületét rendkívül trehány módon retinásították, emiatt egy csomó helyen lehet szépséghibákba ütközni. Plusz egyes animációk akadoznak, néha belassulnak. Ilyet Win. alatt nem látsz. Úgy néz ki, hogy az El Capitanban rengeteg ilyen dolgot javítanak.

[ Szerkesztve ]

(#33395) TigerCat válasza DanielK (#33393) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Akad néhány Windows 7 a cégünknél... Telepítve 1-3 éve voltak és működnek mindenféle jelentősebb probléma nélkül, egyik sem vírusos, nem omlanak össze, szóval teljesen elégedett vagyok velük. Próbaképpen feltettük a Windows 10-et egy gépre, de valóban akadtak problémák, lassabbak is éreztük, így ment vissza a 7-es. Most ismét nyugalom van, mindenki dolgozik, a rendszer pedig teszi a dolgát. Részemről a Windows 7 értékelése: 10/10. A 8-as kimaradt, nem tetszik a felülete, a 10 pedig néhány frissítés múlva szintén klassz lesz. Egyébként az OS X néhány eszközön teljesít, amelyeket ráadásul házon belül terveznek, a Windows pedig kismillió variációban összeállított hardveren fut. Ezt sem szabad elfelejteni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33396) SAMG3 válasza Ragnar95 (#33384) üzenetére


SAMG3
tag

En google sheets online szerkesztot hasznalom ilyen celokra

(#33397) Ragnar95 válasza megema (#33394) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Itt tökéletesen szuperál a Mail Outlook (hotmail pontosabban, de ennek nem kéne,h számítson, hiszen a webes felület ugyanaz és az outllook a hotmail utódja).
Aliasokat nem használok, de nincs semmi gondom se a küldéssel, se mással.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#33398) DanielK válasza TigerCat (#33395) üzenetére


DanielK
addikt

Win 7 itt is ok, semmi gond vele azt leszámítva, hogy alapból más az alapja mint az os x-nek.

Jobban kedvelem a unix/linux gépeket. (Pl. registry - szerintem a legnagyobb f***ság..., de muszáj a felépítéséből adódóan. Vagy a töredezettségmentesítés winen, máshol ilyen programot nem találsz, vagyis nem kell...) :B

(#33399) buvartacsko válasza DanielK (#33398) üzenetére


buvartacsko
addikt

Oké, rakj egy SSD-t bármilyen Windows alá és nem kell töredezettségmentesítés.

(#33400) DanielK válasza buvartacsko (#33399) üzenetére


DanielK
addikt

1. nem mindenki teheti meg.
2. ez csak ssd-vel megy. Attól még nem lesz rögtön unix/linux alapú.
3. a windows elég rossz koncepcióra épült, amit nem vetkőztek le évek óta.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.