Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32051) TBMC


TBMC
addikt

Skacok! mennyire normalis 2014 late 15" rmbpro 85-90-95fokos proci homerseklet??? es mocskos meleg a haz felul a bill folott. a hutes megy de egyszeruen alig huti vissza. a vicc az, hogy parallels fut rajta semmi mas + egy 64bites win, akarmit elinditunk a win en egybol felugrik a proci homerseklet. de csak ha a wint elinditom mar alapbol felugrik 65-70fok ra.

tudom hogy a virtual win terheli, DE a van 3db 13" rmbpro amin szinten fut neha windows, es soha de soha nem megy 60fok fole!

illetve mindig arramforrashoz vannak csatlakoztatva, es a 15" a magsafe adapterje oly forro, hogy kb meg sem lehet fogni, eleg durva.

ezek mennyire normalis jelensegek?

mindezek mellett a kijelzoje vibral a #999999 szurkenel, az egesz kepernyo, ugyh emiatt tuti megy gariba.

markbellus.hu 

(#32052) csab2


csab2
veterán

Sziasztok!
Egy gyors kérdést engedjetek meg:
Az Air-rel bármilyen USB-Ethernet átalakító működik?
Konkrétan erre gondolok. Tudom, hogy ott van, hogy Windows és Linux kompatibilis, de egy csomószor nem pontos a leírás.
Előre is nagyon köszönöm a gyors választ!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#32053) Blaise válasza csab2 (#32052) üzenetére


Blaise
veterán

Általában működnek, de kevés van, ami a 100Mbitet hozni tudja,

(#32054) csab2 válasza Blaise (#32053) üzenetére


csab2
veterán

Tehát akkor megvehetem, a célnak valószínűleg meg fog felelni?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#32055) Ragnar95 válasza TBMC (#32051) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem late 2013 15" rMBP gyakorlatilag sosem megy 75 fok fölé. Virtuális gépet már jó ideje nem futtattam, de amikor ment, akkor se emlékszem,h ilyen magas hőfokok lettek volna.
Egy SMC resetet nem ártana megejtened, hiszen az felel a hűtésszabályozásért.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32056) Blaise válasza csab2 (#32054) üzenetére


Blaise
veterán

Passz, szerintem menni fog eBay-en pár dollárért is vannak már ugyanezek.

Nekem eredeti Thunderbolt to Gigabit Ethernet Adapter van, az tökéletesen működik, igaz az kicsit drágább :)

(#32057) csab2 válasza Blaise (#32056) üzenetére


csab2
veterán

Köszönöm a segítséged? :R

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#32058) TBMC válasza Ragnar95 (#32055) üzenetére


TBMC
addikt

köszönjük, kipróbáljuk! ha továbbra is így marad ezt is jelzem gariztatáskor.

a forró magsafe adapter mennyire normális jelenség?

markbellus.hu 

(#32059) Ragnar95 válasza TBMC (#32058) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Áram folyik rajta, tehát normális.
Mondjuk nekem maga a MagSafe csati nem szokott meleg lenni általában, de ha a gép hőfoka magas, akkor időnként a MagSafe is felmelegszik eléggé.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32060) madle


madle
őstag

Az Air-hez képest tényleg akkora pluszt jelent a Retina kijelző? Soha nem láttam még élesben, csak kíváncsi lennék mennyire nagyobb élmény.
Nekem nem fontos a hordozhatóság mert csak itthon használom szobában a gépet, max nappali. De ha tényleg annyival szebb és megéri az a plusz pénz, akkor lehet bevállalnék egy váltást.

Először komolyan furcsa volt az Airt bámulni, egy Thinkpad IPS panel után. De gondolom a Retina még ennél is többet tud.

(#32061) TigerCat válasza madle (#32060) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megéri. Air-ről váltottam és leírhatatlan a különbség.
Tedd egymás mellé a kettőt és meglátod...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32062) Attila!


Attila!
tag

Van valami ötletetek hogyan szerezhetném be ingyen a pages/numberst? Nem én vagyok a gép első gazdája így sajnos nem tudom leszedni ingyen... :(
itt vagy privátba is jöhet válasz

(#32063) madle válasza TigerCat (#32061) üzenetére


madle
őstag

Csak gondolom MBPr-t Mavericks-el használjak inkább :))

(#32064) func93


func93
senior tag

Nállam is jelentkeznek folyamatosan ezek a hőfok problémák.

Ölbe: Facetime, Safari 70-75fok vagy uTorrent, Safari 80 fok...

Volt már SMC reset is

mbr late 2011

[ Szerkesztve ]

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#32065) TigerCat válasza madle (#32063) üzenetére


TigerCat
nagyúr

madle:
Jó kérdés... Nekem semmi gondom vele, leszámítva az indítási problémákat, amelyek a legutóbbi frissítés óta jöttek elő. A kapitány szerintem jó lesz, nagyon várós...

func93:
Csak akkor melegszik komolyabban, ha külső kijelzővel, lehajtva használom és kihajtom a belét is. Böngészéssel, office munkákkal meg se nyikkan... Most épp 45 fokos Safarival, Mail-lel, szövegszerkesztővel iTunes-szal, Forklift-tel, Naptárral, Wunderlist-tel, Skype-pal.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32066) PNP


PNP
őstag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy mennyit érhet a gépem, és a konfig beazonosításához is kérnék egy kis segítséget. Nyertem, de sajnos nem tudom megtartani, és mivel bontatlan, és így is szeretném eladni, csak a dobozon lévő adatokra tudok hagyatkozni:

MBP 13.3/2.9GHz/8GB/128GB/MAG/INT

Utóbbi kettő mire utal?
Serial alapján ezt hozta ki: https://support.apple.com/kb/SP715?viewlocale=en_US&locale=en_US
Ez alapján 2.9Ghz-hez 512GB SSD társulna, amit lehet upgrade-elni 1TB-ig. Ezek szerint downgrade-elni is lehet 128-ra?

Köszönöm előre is.

(#32067) lugosi válasza TigerCat (#32065) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A billentyűzet felől szívja be a levegőt a hűtéshez, szóval ez valahol érthető.

(#32068) Piazza


Piazza
tag

Sziasztok,

Új Mac tulajként kérdésem lenne...

Air+Huawei e3372 (T-mob) stick-el kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Kapcsolódik, térerő max-on, de nincs net.
A gép azt írja hogy offline állapotban van... wi-fi-ről megy a net, ha arra váltok.

Kell valamit engedélyezni?

(#32069) vasi89 válasza vasi89 (#32033) üzenetére


vasi89
addikt

Gondolom, hogy nem gyakori de esetleg valakinek mégis tipp? Vagy hogy ezt külföldi oldalakon miként keressem? Csak nem én vagyok az egyetlen a világon :DDD

(#32070) TBMC válasza vasi89 (#32069) üzenetére


TBMC
addikt

en is hasznalok forkliftet, naponta masolok vele eleg sok adatot. de soha nem tapasztaltam meg hasonlot.
tokletesen mukodik ha filmet vagy barmit masolok kulso ssdre, tvn, tobbi mac en, mindenen tokeletesen jatssza le.

markbellus.hu 

(#32071) TigerCat válasza lugosi (#32067) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hja, de másodlagosra 34 col mellett nincs szükségem, ezért lecsukom... Illetve ha nyitva van és mindkét kijelzőt meg kell hajtani, talán az is több erőforrást használ.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32072) Grougon válasza Piazza (#32068) üzenetére


Grougon
tag

nekem telenor 3272 van, ott fel kell telepíteni a hipernet programot és azon keresztül csatlakozni. Ott nincs ilyen?

(#32073) Ragnar95 válasza Attila! (#32062) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Legálisan sehogy.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32074) Kephamos


Kephamos
addikt

Koreai MBP és koreai Jony Ive. [link]
:DDD

(#32075) Piazza válasza Grougon (#32072) üzenetére


Piazza
tag

Végülis megoldódott a probléma.
Frissítettem a stick firmware-ét és most már nem csak csatlakozik, de van net is.
Hurrááá :C :DD

(#32076) vasi89 válasza TBMC (#32070) üzenetére


vasi89
addikt

Sajnos ez nem forklift probléma :( De éerdekes mert finderben meg tökéletes. NTFS jogok miatt lehet hogy a forkliftnek és a dcommandernek sem tetszik valami?

@Kephamos: Ez oszt' innováció :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32077) TBMC válasza vasi89 (#32076) üzenetére


TBMC
addikt

jaa az kimaradt hogy ntfs.

en mac os particiokat hasznalok mar csak, tvre pedig exfat.
de korabban mikor ntfs pendrive hasznaltam tv hez ott sem volt baj, tuxera ntfs segitsegevel.

:R

markbellus.hu 

(#32078) vasi89 válasza TBMC (#32077) üzenetére


vasi89
addikt

igen nekem is tuxera van fenn. NEm értem akkor :( De csak filmeknél van ez a gond, zene, program pedig jó. Viszont programot pedig csak úgy tudok telepíteni ha átmásolom belső tárolóra, ha hdd-ről akarok telepíteni akkor kiírja h sérült file és utána már átmásolás után se tudom installálni. Viszont ha a telepítőt egyből visszamásolom gépre akkor tökéletesen lefut gépről. Lehet hogy valami az ntfs kezeléssel van?

(#32079) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Kikészít az iTunes-iPhone kapcsolat.... egyszerűen kikészít... képtelen szinkronizálni az alkalmazásokat. Ha törlök valamit az iPhone-on, és ezt nem az iTunes-ból teszem, de ott megvan az alkalmazás, akkor képtelen visszaszinkronizálni rá... azt írja ki, hogy nincs feljogosítva a gép, hogy telepítsem őket. De kedves iTunes, felvan már kb fél éve... tud valaki megoldást erre a roppant irritáló problémára? :R

(#32080) diskeeper válasza Papa-Het (#32079) üzenetére


diskeeper
csendes tag

Próbáltad már törölni a gép jogosítását, majd újra feljogosítani?

[ Szerkesztve ]

(#32081) PNP válasza PNP (#32066) üzenetére


PNP
őstag

Ebben nem tud valaki segíteni? Szeretném meghirdetni, de pontos konfig nélkül nem tudom.

(#32082) Ragnar95 válasza PNP (#32081) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Alma ikon menubaron>About This Mac és itt látni fogod a pontos típust.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32083) PNP válasza Ragnar95 (#32082) üzenetére


PNP
őstag

Nem bontanám ki.

(#32084) Ragnar95 válasza PNP (#32083) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ja hogy bontatlan, efölött elsiklott a figyelmem :B
Ez esetben a modellszámot nézd meg és az alapján egyértelműen tudod majd azonosítani.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32085) PNP válasza Ragnar95 (#32084) üzenetére


PNP
őstag

De pont ezzel van a gondom. Rákerestem az Apple oldalán, és kiadta, hogy Retina MBP 13", early 2015, de semmi konkrétabbat, hanem ugyanitt felsorolta a CPU, SSD opciókat. És persze ezek szerepelnek a cimkén külön (ezen mondjuk nem értem, hogy a 2.9 GHz CPU-hoz, ami feláras, miért a legkisebb SSD tartozik, de bizonyára lehetett így is rendelni, bár az oldal csak upgrade-et említ). Amit viszont nem tudok, hogy milyen lokalizáció, milyen vga van benne, stb.

(#32086) Ragnar95 válasza PNP (#32085) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Lokalizáció ott volt, hogy INT az első hsz-edben, ez valószínűleg az international billentyűzetre utal. Ugyanaz az IGP van az összes modellben, így ez sem kérdés.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32087) Sapphi válasza PNP (#32085) üzenetére


Sapphi
aktív tag

A dobozán rajt kell lennie milyen a gép pontosan.

Nekem két helyen is fel van tüntetve.

Különben ahogy nézem ez egy összeállított konfig.

Van a dobozon egy olyan, hogy Part No. azt le tudnád ide írni? Vagy írd be googleba és kidobja milyen gépről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#32088) KMan válasza PNP (#32085) üzenetére


KMan
őstag

Dobj fel a dobozrol egy kepet, a serialt satirozd ki, itt mindenki szakerto es megmondja :DDD Amugy modellszamot keress a dobozon, pl. MF839*/A

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#32089) drzozo


drzozo
senior tag

Annó Windows-ról lementettem egy külső hdd-re a fáljaimat, hogy majd a Mac-re csak át kelljen másolnom. Volt egy rejtett mappám, amiben kb. 2GB-nyi dokumentumot (kb. 100 képet, docx., stb.) "tároltam". Mielőtt rámásoltam volna Windows-ról a pendrive-ra, visszaállítottam, hogy ne legyen rejtett a mappa. Ezután természetesen normális módban rámásoltam.

A mai nap pendrive-ról átmásoltam ezt a mappát a osx-es dokumentumok közé, viszont a mappában csak 5 elem található... Ráadásul teljesen random módon, nem értem, hogy miért csak azok. A mappa infójából az derült ki, hogy 2,2GB a mappa, de csak 5 docx. van benne, ami összesen kb. 2MB. Tehát nem látom a maradékot.

Visszamásoltam pendrive-ra az osx-ről a mappát, és kipróbáltam újra Windows-on. Ott bezzeg látja az összes dokumentumot.

Mitől van ez, és lehetséges-e azokat osx-en "elővarázsolni"?

[ Szerkesztve ]

(#32090) PNP válasza KMan (#32088) üzenetére


PNP
őstag

(#32091) TigerCat válasza drzozo (#32089) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Próbáld meg a tartalmát tömörítve (zip) másolni, majd OS X-en kicsomagolni. Akkor jónak kellene lennie...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32092) danilla válasza PNP (#32090) üzenetére


danilla
őstag

Ő lesz az.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#32093) PNP válasza danilla (#32092) üzenetére


PNP
őstag

Köszönöm! Melyik adat alapján derült ki?
Egy másik fórumon azt írták, hogy a MAG(yar) a billentyűzetkiosztásra utal, itt pedig INT(ernational)-t mondtatok rá, melyik van benne? (van olyan kiosztás amúgy, hogy international?)

Mi lehet a reális ára?

(#32094) negyedes válasza PNP (#32093) üzenetére


negyedes
addikt

mindjart megnezem a roman szerias mbp retinan mit ir a dobozon. feldobok 1 kepet. amugy meg miert nem HUN-t? irnak ra? Californiaban biztos nem tudjak hogy mi az a MAGyar.....

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32095) biker válasza PNP (#32093) üzenetére


biker
nagyúr

MAG(safe töltő) INT(ernational keyboard)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32096) negyedes válasza PNP (#32093) üzenetére


negyedes
addikt

Az en cimkemen nem irjak ugy mint a tieden, de a seria szam felett szerepel az hogy RO.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#32097) PNP válasza biker (#32095) üzenetére


PNP
őstag

Kösz, én is erre tippeltem, de a magsafe amúgy nem alap? Ha igen, akkor miért tüntetik fel?

Ha 400 körül meghirdetem, az reális?

(#32098) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Üdv!

Van thunderbolt - vga átalakító kábelem. Működik rendesen azonban néha el-elmegy a kép 1 pillanatra. Ez minek köszönhető szerintetek? A kábel nem eredeti. Ez okozhatja a hibát?

(#32099) Ragnar95 válasza PNP (#32097) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

400-ért árulnak mások is ugyanilyen gépet, csak 2,7-es procival 2,9 helyett, de sajna ez a plusz a legtöbb felhasználót nem érdekli, így nem nagyon fogsz tudni többet kérni érte az alap modell áránál.
Megpróbálhatod 400-ért, de gyanús, hogy annyiért inkább azon eladóktól vesznek, akik folyamatosan árulják a Maceket ennyiért, így lehet kénytelen leszel kicsit lejjebb menni árban, főleg, hogy magyar billentyűzettel is van 400-ért eladó gép.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32100) pana0017


pana0017
senior tag

Használjátok az El Capitant? Elég stabil ahhoz már hog kiváltsa a Yosemitet? Ha nem akkor külön partíció és párhuzamosan használható a kettő?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.