Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32901) TigerCat válasza madle (#32900) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az El Capitan ilyen téren is okosodik, valami hasonló funkciót tud majd, de ahogy elnéztem, még így is klasszisokkal jobb a BetterSnapTool.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32902) Ragnar95 válasza TigerCat (#32899) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem az a baj,h a weboldal direkt nem engedi az automatikus kitöltést? Csak mert van pár ilyen oldal.
Én használok iCloud keychaint és LastPasst is, de nem tudja egyik sem kiváltani a másikat, mert előbbi az automata kitöltésre jó, tárolni csak OSX-en a Safari tárolja a jelszavakat, így csak ott tudom megnézni őket, ha máshol akarnék belépni véletlenül velük, míg a LastPass az automatikus kitöltést nem tudja, cserébe bármilyen jelszót eltárolhatok benne, olyat is, ami nem weboldalhoz kötött feltétlen vagy olyan weboldalhoz, ahol nem megy az automatikus kitöltés.
madle: Mac AppStore-ban Purchased fül alól elérhető marad az iPhoto akkor is, ha törlöd azt, de amúgy ki tudja már váltani a Photos app.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32903) TigerCat válasza Ragnar95 (#32902) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az ultimate megoldás:

Jelszavak nevű .txt, vagy .xls fájl az asztalon, hogy mindig kéznél legyen...

:DD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32904) Ragnar95 válasza TigerCat (#32903) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Fő a biztonság :P
Illetve jó a szinkronizációja is ennek a megoldásnak :D Ráadásul 3rd party app kell a .txt fájl készítéséhez :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32905) KMan válasza madle (#32900) üzenetére


KMan
őstag

TigerCat-el egyetertek, 1password nagyon draga, nem eri meg. Locko magyar fejlesztes es megfizetheto. En is ajanlom. Most hogy elloptak a gepemet kb 1 honapja, nagy segitseg volt a locko, a kulcskarika es persze a time machine mentes ami mas helyen volt, nem a lakasban igy azt nem vittek el. Erdemes tobb helyen is time machine menteseket tartani amugy...

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#32906) madle


madle
őstag

El is felejtettem kikérni a véleményetek az Apple Care-el kapcsolatban, mivel eljött az idő, szeptemberben eltelik az 1 év a gép felett.
Nem tudom mennyire jellemző a 2014-es Air-ek körében a meghibásodás, de én csak itthon használom a gépemet, szóval plusz fizikai hatásoknak nincs kitéve. Ettől függetlenül kíváncsi lennék, hogy érdemes e szerintetek venni garanciabővítést. Még hosszú ideig tervezek ezzel a géppel, szóval nem akarnám a garancia lejárta előtt eladni. Viszont az 50k körüli összeg(eBay-es eladótól) magas ár, úgymond a semmiért.

(#32907) Ragnar95 válasza madle (#32906) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem jellemző a meghibásodás, így nagy eséllyel valóban a semmiért fizetnéd, de ha véletlenül akár csak 1x is meghibásodik a maradék 2 évben a készülék, nagy eséllyel drágább lenne a javítás, mint amennyibe az Apple Care fájt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32908) dabgergo


dabgergo
őstag

Tudja vki h az új Outlook for Mac hol tárolja az adatfájlt?
(Importáltam hibásan egy psd fájlt windowsról, de ki akarom törölni...)

(#32909) dabgergo válasza dabgergo (#32908) üzenetére


dabgergo
őstag

Megtaláltam.

(#32910) pana0017 válasza madle (#32906) üzenetére


pana0017
senior tag

Nekem is ősszel telik le, én amiatt gondolkozom, hogy így könnyebb lenne eladni.

(#32911) Ragnar95 válasza pana0017 (#32910) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem hiszem,h annyival többet kapnál érte, amennyibe az Apple Care kerül, de nem nézegettem egy ideje a használt árak alakulását.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32912) buvartacsko válasza madle (#32906) üzenetére


buvartacsko
addikt

LOL, a semmiért? Bármi elromlik benne 1 év után, sokkal többe fog kerülni mint 50k...

amúgy most már kifejezetten megéri, mert 3 év jár már az aksira is, és ha ezalatt az idő alatt a kapacitása 80% alá csökken, beviszed és kapsz új aksit.

btw, vásárálok rá én is applecaret, nekem is szeptember végén jár le a garancia. és én is jó sokáig megleszek vele még. :)

[ Szerkesztve ]

(#32913) dabgergo


dabgergo
őstag

Huu kéne egy kis segítség!

Tegnap telepítettem a Dropboxot az új rMBP-ra, és természetesen szinkronizálta a fájlokat.
A dropboxot korábban egy Windows-os laptopon használtam (és használom jelenleg is) és ott az egész Asztel is szinkronizáltatva van a Dropbox Folder sync nevű alkalmazással.

Lényeg: MBP-n miután szinkronozálta a fájlokat, valahogy azzal együtt minden ELTŰNT teljesen a régi laptopom dropbox mappájából.

Online a Dropbox az event-öknél csak annyit írt h "You deleted 24773 files." Pedig szó szerint semmihez nem nyúltam, csak telepítettem a Dropboxot a MBP-ra.

Mivel van restore funkcó, így sikerült (elvileg) mindent visszarakni a régi laptopra, de most lekapcsoltam a netről a MBP-t mert félek h újra vmi bajt okozna csak.

Ha van bárkinek ötlete h mi okozhatja ezt a rejtélyes problémát, nagyon sokat segítene!

(#32914) dabgergo válasza TigerCat (#32896) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!

(#32915) madle válasza buvartacsko (#32912) üzenetére


madle
őstag

Mondjuk az akksi kérdés engem annyira nem érint, mert 1 év alatt tettem bele kb 60 ciklust. Szóval az három év alatt is maximum 180-200 ciklus lenne. Az alatt képes annyira leromlani? Mert most még 100%-os.
Viszont csak azért nem vennék AppleCare-t, hogy növelje a lapos értékét, mivel annyival nem érne többet az tuti.

(#32916) buvartacsko válasza madle (#32915) üzenetére


buvartacsko
addikt

AppleCaret senki nem azért vesz hogy növelje a gép értéket. AppleCaret azért kell venni, hogy bebiztosítsd, ha esetleg tele lesz pixel hibával a kijelző, random lehal benne valami nem a te hibádból, esetleg az alaplap! Akkor ne 100-200-t kelljen kipengetned, hanem 50-et. Nyugodtan alszol. Szomorú hogy ezt magyarázni kell.

(#32917) madle válasza buvartacsko (#32916) üzenetére


madle
őstag

Senki nem kérte, hogy magyarázd el mire való. Tisztában vagyok vele. De előttem lévő hsz-ben valaki említette, hogy az értékét növelné vele, esetleges eladásnál. Azt cáfoltam, hogy semmi értelme.

(#32918) buvartacsko válasza madle (#32917) üzenetére


buvartacsko
addikt

sorry, nem rád irányult, csak éppen ingerültebb állapotomban kapott el a hozzászólás írás. :R

(#32919) joey04 válasza joey04 (#32890) üzenetére


joey04
titán

up :B

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32920) Ragnar95 válasza joey04 (#32890) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Korrekt árnak tűnik, nagyjából ennyiért hirdetik a legtöbb MacBook White-ot, ami 2008 körüli, ráadásul ebben SSD van és erősebb proci. RAM-ot mondjuk mindenképp érdemes bele venni +2GB-ot még.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32921) madle válasza buvartacsko (#32918) üzenetére


madle
őstag

Bocsi, akkor félreértelmeztem! :R

(#32922) #33846528


#33846528
törölt tag

átlagos word feladatokra melyik program a legajánlottabb? libre office eddig elég volt mindenre, de hátha akad jobb tanácsotok. office 365 tényleg működik magyar diákigazolvánnyal?

(#32923) Blaise válasza #33846528 (#32922) üzenetére


Blaise
veterán

Igen, diákoknak letölthető ingyen.

(#32924) madle válasza #33846528 (#32922) üzenetére


madle
őstag

Én is úgy töltöttem le, de attól függetlenül, számtalanszor összeomlik az egész.

(#32925) TigerCat válasza madle (#32924) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem előfizetésem van lassan 1 hónapja (tavaly volt a régire is, de azt nem szerettem) és egy-két apróságot leszámítva semmi problémám vele. Excelben ez a kettő zavar: nem retina (külső) kijelzőn elmosódott karakterek és alapértelmezett nagyítás megválasztása. Ez elsőhöz már alakult komoly fórum is, remélem hamarosan javítják...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32926) joey04 válasza Ragnar95 (#32920) üzenetére


joey04
titán

:R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32927) #33846528


#33846528
törölt tag

Csak részben kapcsolódik a topichoz, de mindenképpen megkerdezem, hatha tud valaki segíteni.

Adott egy Macbook Pro Retina, és nagyon-nagyon sok digitalizálásra váró HS 8 mm kazetta. Tudnátok segíteni abban, hogy milyen eszközökre, illetve szoftverre van szükségem? Egyáltalán lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#32928) #33846528 válasza #33846528 (#32927) üzenetére


#33846528
törölt tag

Jellemzően régi családi videók, egy akkori Sony kamerával készültek.

(#32929) #Chris


#Chris
tag

Sziasztok!

Szerintetek a szeptemberi apple eseményen várható skylake-es macbook?

(#32930) hszilard666 válasza #Chris (#32929) üzenetére


hszilard666
veterán

Szerintem igen! :K (de én a dual nvidia quadros-sra várok ;] )

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#32931) KMan válasza #Chris (#32929) üzenetére


KMan
őstag

A szeptember altalaban az iPhone bemutatasarol szol, szerintem a macbook eselyesebb oktoberben amikor az iPadek jonnek majd.

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#32932) TigerCat válasza #Chris (#32929) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Sokat nem várok az új procitól, bár ha GPU teljesítményben komoly fejlődés lesz, akkor lecserélem a jelenlegi gépem. Meglátjuk...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32933) dabgergo


dabgergo
őstag

Így Windows-ról váltva van pár dolog ami eléggé idegesít a Finder-ben, s nem tudom h beállíthatóak-e vagy le kell róluk mondanom...

1) jó volna a mappában lévő dolgokat úgy rendezni h az (al)mappák elől legyenek mindenképpen, s csak utána a többi fájl, ez valahogy lehetséges?
2) képek esetében a kis bélyegkép pedig számomra túl kicsi, azt nem lehet úgy nagyobbra állítani mint W-on?

(#32934) csabi94 válasza dabgergo (#32933) üzenetére


csabi94
őstag

Windowsról váltva a Finder a legeslegutálatosabb dolog ami létezik. :D Viszont Windows elé visszaülve meg fura, hogy nem tudok gyorsbetekintést végezni a fájlokon, nagyon jó dolog (Finderben ugye Space).

[ Szerkesztve ]

(#32935) dabgergo válasza csabi94 (#32934) üzenetére


dabgergo
őstag

:D és nincs vmi jó program a Finder helyett?

(#32936) WeghA


WeghA
tag

Sziasztok!
Van egy MD760-as gépem és a bluetooth alig akar működni.
Ha egyáltalán kapcsolódik akkor is csak nyögve nyelősen tudok egy képet áttölteni az iPhone-ról.
Ennek így kell működnie? Ez így nagyon nem tetszik.

(#32937) vasi89 válasza dabgergo (#32935) üzenetére


vasi89
addikt

forklift vagy dcommander, habár utóbbi nekem megszűnt működni. látja a meghajtókat de a tartalmait nem. Egyik napról a másikra. Esetleg erre valakinek ötlet? :D

(#32938) megema válasza dabgergo (#32933) üzenetére


megema
őstag

1) Ha a Finder beállításai között nincs ilyen, akkor az XtraFinder beépülő kell hozzá.

2) Mappán belül "jobb gomb", majd ott valami nézet, vagy hasonló. A megjelenő ablakban csúszkával tudod állítani a méretet. Alul van egy használat alapértékként gomb, ha minden mappára alkalmazni akarod.

Esetleg átállíthatod a mappa nézetet is. Van egy olyan, aminél nagyban mutat előnézetet a képekről, alatta pedig listanézetben jelennek meg a fájlok.

Bocs, hogy nem pontosan írom, de nincs előttem a gép.

[ Szerkesztve ]

(#32939) csabi94 válasza megema (#32938) üzenetére


csabi94
őstag

Amúgy az a durva, hogy a használat alapértékként után is van jónéhány mappa, amire nem alkalmazza. Hogy ez mitől függ, még nem jöttem rá. :D

(#32940) TigerCat válasza csabi94 (#32939) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Amit egyszer beállítottál, arra már nem alkalmazza. DS Store Remover a barátod, ha ezeket is szeretnéd, vagy telepítés után azonnal ezzel kezdesz. Én így csináltam, szóval bárhova megyek, egységes a kép...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#32941) csabi94 válasza TigerCat (#32940) üzenetére


csabi94
őstag

Ó, király vagy (sokadszorra!)! :D Köszi! :R

(#32942) szijartg


szijartg
senior tag

Srácok, mennyit érhet most egy megkímélt MC723LL/A gép 16GB rammal és 500GB HDD-vel?
Tudom, hogy ezek "hibásak" de, elvileg van rá visszahívás ha beadná a kulcsot a vga.

10.11 beta4-et valaki felrakta? App Store megy rendesen? Mert én sehogyan sem tudok bejelentkezni!
Vásárolni sem tudtam, ezért gondoltam logout megoldja, de sajnos nem...

(#32943) dabgergo válasza megema (#32938) üzenetére


dabgergo
őstag

Szuper, nagyon köszi!

(#32944) r4z válasza szijartg (#32942) üzenetére


r4z
nagyúr

NOTEBOOK beárazás

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32945) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Sziasztok!

13-as Macbook Air CTO-ot (alap, 128GB-os gép 8GB rammal) újonnan iStyle-on kívül lehet még valahol vásárolni? Magyarán meg lehet esetleg kapni az ottani 396k-s ár alatt valahol?

Ja, még valami: Ezeket a kiépítéséket ugye nem szokták akciózni, mondjuk Black Friday, illetve egyéb alkalmakkor?

Köszönöm.

(#32946) #Chris


#Chris
tag

Köszönöm a válaszokat! Azért kérdeztem, mert macbook-ot szeretnék venni és úgy tippeltem, hogy mivel most augusztusban bejelentette az intel a skylake-et, akkor remélhetőleg szeptemben/október környékén jöhetne egy 2015 Late macbook. Az még beleférne nekem időben, hogy kivárjam.
Egyébként nem csak a proci miatt várnám, hanem talán DDR4-et raknak bele, TB3-at és/vagy USB-C-t, force touchon fejlesztenek, talán a kijelző felbontásán is emelnek. Szóval vannak opciók, amivel nagyot léphetne előre a többi macbook-hoz képest.

(#32947) bmakszim válasza #Chris (#32946) üzenetére


bmakszim
senior tag

Egyelőre csak két asztali i7-t mutattak be hivatalosan.
Új MacBookra szvsz akkor számíthatunk, ha a GT3e iGP-vel rendelkező U-szériás procikat is bejelentik.
DDR4-et, ha jól tudom, a mobil verziók közül csak a H-széria fogja támogatni (15" MBP). TB3 szinte biztos, USB3.1 szerintem csak type-A-ként. Kijelző-felbontás növelésre nem látok esélyt.
Egyébként az új 13-as MBP-t én is nagyon várom már.

(#32945) Tibi86: Itt spórolhatsz pár ezer forintot.

(#32948) r4z válasza bmakszim (#32947) üzenetére


r4z
nagyúr

"Ultragyors szilárdtest meghajtó" OMFG :DDD

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#32949) bmakszim válasza r4z (#32948) üzenetére


bmakszim
senior tag

Miért? Nem így hívják az SSD-t magyarul?

Nincs tapasztalatom, de elég sokan ajánlották már itt az ijoe-t.

[ Szerkesztve ]

(#32950) r4z válasza bmakszim (#32949) üzenetére


r4z
nagyúr

Ez a fordítása, de ez olyan, mintha a DVD-t digitális sokoldalú lemeznek hívnák. Felesleges erőltetni ezt a fajta fordítást.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.