Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) salesman


salesman
őstag

Urak,

Capitan GM-t már érdemes feltenni?
Valakinek esetleg tapasztalata?

Thx!

Türűűűdrááá!

(#34002) pana0017 válasza salesman (#34001) üzenetére


pana0017
senior tag

Nekem az Airdrop nem működik, de más még nem erősítette meg, hogy neki rendben van-e. Ezen kívül szerintem megéri, gördülékenyebb a rendszer.

(#34003) MajaG válasza salesman (#34001) üzenetére


MajaG
senior tag

10-én jelent meg talán. Azóta használom, tökéletes.

Semmilyen bugot nem vettem észre eddig. Gyors teszi a dolgát, az iOS9-cel végre megint olyan ökoszisztéma van amire az Apple büszke lehet. Én felhasználói érzésre megint úgy érzem, hogy fényévekkel ugrottunk a konkurencia elé, mert ott jelenleg minden bajom van...

jav: AirDrop nálam se megy, OSX-iOS között pedig nekem azzal pont nem volt bajom Yosemite -iOS 8 alatt. :(((

iOS-iOS az OK.

[ Szerkesztve ]

(#34004) salesman


salesman
őstag

Pana+Maya THX!
Akkor felteszem,

Türűűűdrááá!

(#34005) pana0017 válasza MajaG (#34003) üzenetére


pana0017
senior tag

Detto, nekem már El Capitan-iOS8 sem volt jó.

(#34006) icoj69 válasza salesman (#34004) üzenetére


icoj69
tag

Honnan tudom letölteni?

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#34007) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok segítséget kérnék. Macbook pro 13 lecsukás után nem megy sleep módba. Annyit az előéletről, hogy most cseréltem aksit. Elvileg azóta nem megy.
Manuálisan (bill kombináció, gomb stb) megy a dolog, gyosran meg minden, de lecsukásnál nem. Vártam több percet is meg minden, de semmi. Világít a kijelző, az alma logo és nem villog a led :( Ötlet?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#34008) pana0017 válasza icoj69 (#34006) üzenetére


pana0017
senior tag

Apple developer programra kell jelentkezni hozzá.

(#34009) gboszi válasza HarryPotter (#34000) üzenetére


gboszi
senior tag

Persze. Szerintem nyugodtad vegyél e-bayen és csináld magad. Elvileg csak néhány csavar.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#34010) bupemko válasza TigerCat (#33979) üzenetére


bupemko
senior tag

Múltkor nem az oldotta meg, hogy eltávolítottad az ékezetes betűket a mappanevekből?

(#34011) icoj69 válasza pana0017 (#34008) üzenetére


icoj69
tag

Ja, évi 32 ezerért! :DD

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#34012) MajaG válasza icoj69 (#34011) üzenetére


MajaG
senior tag

Van ingyenes preview program:

Betaprogram

(#34013) icoj69 válasza MajaG (#34012) üzenetére


icoj69
tag

De az nem a GM, mindegy, megvárom a szeptember 30-at.

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#34014) MajaG válasza icoj69 (#34013) üzenetére


MajaG
senior tag

DE az.

Jún - developer OSX-em
Júl - az ingyenes beta program

[ Szerkesztve ]

(#34015) icoj69 válasza MajaG (#34014) üzenetére


icoj69
tag

Köszi, akkor kipróbálom.

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#34016) megema


megema
őstag

Retina 13-as MBP-n használ valaki El Capitant? Én a Public Beta 5-ig nagyon elégedett voltam vele, viszont a 6-osban valamit nagyon elcsesztek és a GM-ben is úgy maradt. A 3 ujjas swipe teljes képernyős alkalmazások/asztalok között nagyon akadozik néha. A PB6-ot tisztán is telepítettem, de úgy is ugyanolyan volt. SMC és PRAM reset is volt.

(#34017) MajaG válasza megema (#34016) üzenetére


MajaG
senior tag

Nekem nem akadozik GM-ben, gép 2013 Late.

(#34018) megema válasza MajaG (#34017) üzenetére


megema
őstag

Az enyém is 2013 Late. Neked Yosemite alatt akadozott?

(#34019) TigerCat válasza bupemko (#34010) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Sajnos nem. Most még a PNG-ket is száműztem, JPG a beállított kép. Bár ennek aztán végképp nem lehet köze hozzá. 100%, hogy valamilyen rendszerhiba, így ha ma lesz kedvem, újrateszem. Jöhetne már a kapitány...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34020) MajaG válasza megema (#34018) üzenetére


MajaG
senior tag

Nem volt vészes annyira, nekem a Yosemite-vel sem volt igazából sok gondom.
Most annyi a különbség, hogy minden még folyamatosabb.:)

(#34021) megema válasza MajaG (#34020) üzenetére


megema
őstag

Nekem is javult Yosemite-hoz képest, de azért az ingerküszöbömet még így is eléri az akadozás. Azért nem igazán értem a dolgot, mert most például van egy üres asztal, meg egy Safari egy lappal teljes képernyőn, és így is megdöccen párszor. Van hogy 10-ből csak 1-nél, de van, hogy minden 2.

Ki fogom próbálni, hogy töltőn is csinálja-e retinán, mert úgy csak külső kijelzővel használom... Elég ritkán, de ott is meg tud döccenni a swipe.

Ami meg továbbra is kiveri a biztosítékot, hogy óriási különbség van a Safari és a Megtekintő között egy PDF görgetésnél. Safariban egy komolyabb görgetés továbbra is diavetítés, bár legalább a háttérben megtörténik a görgetés, és a művelet végeztével megjeleníti az "eredményt". Megtekintőben jobb a helyzet, de minél többet használom, annál több bugot tapasztalok...

(#34022) CharlieDrop válasza TigerCat (#34019) üzenetére


CharlieDrop
veterán

30-a mindjárt itt van

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#34023) TBMC válasza TBMC (#33986) üzenetére


TBMC
addikt

Erre valaki?
:F

markbellus.hu 

(#34024) #33846528 válasza TBMC (#33986) üzenetére


#33846528
törölt tag

Leendő jogászként az alábbiakat mindenkeppen megfontolásra ajánlom:
- természetesen a szerződés legelején, hogy ki vevő, eladó, mi az adásvétel targya és az ellenérték megfizetésének módja . (Személyi igazolvány száma természetesen és a macbook száma)
Továbbá a gép adatai, nyilatkozat a garanciaról, annak eredeti forrasarol.
Ha lesz számla, akkor annak NAV előtti érvényesíthetősegerol (kizárva ezzel a csak szamlanak tűnő fecniket, aka szurkeimport)

Hirtelen ennyi.
(ha valami eszembe jut, hozzáteszem, de most vonatozás kozben ennyi ugrott be)

Edit1: mindig az eladóval szerződjetek, ne annak nagymamájával vagy Becsben elo unokahúgával, mert enélkül is nehézkes az esetleges igényérvényesítés.

[ Szerkesztve ]

(#34025) #33846528


#33846528
törölt tag

Edit2: ha nem teljesen biztosnak érződik az ügylet, akkor esetlegesen a jövőbeli jogvita rendezésére érdemes lenne alaveteses illetékességi kikötést tenni a vevő lakhelye szerinti bíróságra.

(#34026) lugosi válasza #33846528 (#34025) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha nem teljesen biztosnak érződik az ügylet, akkor szerintem én nem venném meg. ;)

(#34027) privacy99 válasza TBMC (#34023) üzenetére


privacy99
senior tag

Ha 100+ szöveges értékeléses, bevált eladótól veszel, nem igazán. Sorozatszám alapján ellenőrizzétek az Apple oldalán a garit, ha él, akkor gond nem lehet.

(#34028) #33846528 válasza lugosi (#34026) üzenetére


#33846528
törölt tag

Van, aki szeret spórolni ilyesmin, akkor legalább megfelelo mentőövvel tegye. De nyilván.

[ Szerkesztve ]

(#34029) TBMC


TBMC
addikt

koszonom/juk az eddigieket! :)

:R

markbellus.hu 

(#34030) madle


madle
őstag

Tudnátok ajánlani valami jól működő egeret OSX-hez, ami viszonylag nem a tescos minőséget képviseli? Olyan 5-8 ezer forintot szánnék rá.

(#34031) Nnobi


Nnobi
tag

Sziasztok, lenne egy kérdésem, másnál is jelentkezik az a hiba vagy lehet normális , hogy a thunderbird beérkező leveleiben a melléklet megnyitása után az asztalra menti a fájlt lehet ezt valahol kapcsolni vagy törődjek bele és törölgessem az asztalról.

üdv: Norbi

(#34032) TigerCat válasza Nnobi (#34031) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nnobi:

A beállításokban van lehetőséged megadni, hogy hova mentse, vagy hogy minden alkalommal rákérdezzen.

madle:

Jó a kérdés. Ha nem akarsz mellélőni, bemész egy MM-ba és megkéred az eladót, hogy engedjen néhány egeret kipróbálni a gépeddel. Jobb tanácsom nincs.

Amúgy most épp egy 27-ezres Logitech egeret tesztelek, hamarosan olvasható lesz...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34033) Nnobi válasza TigerCat (#34032) üzenetére


Nnobi
tag

Köszönöm sikerült

üdv: Norbi

(#34034) salesman válasza icoj69 (#34006) üzenetére


salesman
őstag

Pü.

Türűűűdrááá!

(#34035) madle válasza TigerCat (#34032) üzenetére


madle
őstag

Lehet az lesz a megoldas, egyebkent nagy az eselye ha veszek egyet es laggolni fog neha?

(#34036) lugosi válasza madle (#34030) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én egy régi MS Intellimouse Explorert használok, és nagyon szeretem. Szerintem kb belefér az általad írt korlátba.

(#34037) gboszi


gboszi
senior tag

Macbook pro-m alaphelyzetben (0-5% használat) is 90fok felett van a proci. Mi lehet a hiba? Mi lehet a megoldás?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#34038) whited válasza gboszi (#34037) üzenetére


whited
addikt

Takarítva volt már ?
Szétszedve?
Ez a hőfok azért elég meredek

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#34039) Ragnar95 válasza gboszi (#34037) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Először egy SMC resetet ejtenék meg.
Mikori a gép? Proci mikor volt utoljára újrapásztázva?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#34040) Blaise


Blaise
veterán

Próbálom leszedni az El Capitan GM-et, de tetű lassan jön, 3-4 órát ír. Nektek is ilyen sebességgel jött le?

(#34041) Nnobi


Nnobi
tag

Sziasztok,
olyan kérdésem lenne , hol tudom megnézni , hogy az usb csatolok sebessége mekkora ,mert van egy tavaly novemberi 15 colos macboook pro i7 procival és másolok egy 4 gb fájl usb 3 pendrivra ezzel a géppel kb 3-4 perc mire rá másolja , és berakom a párom 13 colos idén májusi air -jbe a pendrive-ot és kb ugyan ezt a faljt 45-50 másodperc alatt rárakja a vinyojár.

Úgy gondolom nem usb 3 sebességgel kezeli az én gépem az usb csatolókat!

üdv: Norbi

(#34042) DanielK válasza Nnobi (#34041) üzenetére


DanielK
addikt

Szerintem igen, csak míg a te gépedről írás van, addig a párod gépén olvasás (mármint a pendrive oldaláról nézve).

(#34043) TheMarci válasza Nnobi (#34041) üzenetére


TheMarci
addikt

Illetve pendrivetól is függ, mert az olcsóbbak hiába tudnak elvileg usb 2/3-as sebességet, valóságban sokszor nem, van sok fajta pendrive sebesség mérő alkalmazás, azzal le tudod tesztelni.

Do You Dream?

(#34044) Blaise válasza Blaise (#34040) üzenetére


Blaise
veterán

4 óra után kiírta, hogy hibás letöltés, lehet előröl kezdeni...

(#34045) Nnobi válasza TheMarci (#34043) üzenetére


Nnobi
tag

Pendrive Adata pro 16gb nem volt olyan "olcsó" :-)
Az a nagyobb baj hogy próbáltam fájlt rámásolni párom gépéről és az is gyorsabban ment mint az én gépemnél.

üdv: Norbi

(#34046) Nnobi


Nnobi
tag

Néztem tesztet 21mb/s írja és 85mb/s olvassa
most néztem spec 128gb modelnél az olvasás 100mb írás 50mb/s

néztem usb 3 külső vinyot is annál szinte egyforma az irás /olvasás ami 65-70 mb/s között mozog

samsung 500 gb az külső vinyo

nem tudom mi az ideális érték ezeknél.?

[ Szerkesztve ]

üdv: Norbi

(#34047) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Az iCloud drive-ot használjátok?

Két fő kérdésem lenne, hátha tudja valaki rá a válasz:
1. Ha belehúzok egy mappát (jó sok cucc van benne), azokat duplikálja-e a meghajtómon, azaz van-e valamilyen offline másolat vagy cache a gépen amiben ezeket tárolja, vagy csak közvetlenül a neten elérhetőek a file-ok?
2. Működik-e a szolgáltatás hasonló módon, mint a dropbox, azaz úgy működik-e, hogy az egyik gépen beledobálok mindent ami kell (dokumentumok, doc, xls, pdf), és a másik gépen leszinkronizálja ezeket? Ha igen, működik-e úgy, hogy az egyik gép win7, a másik osx?

(#34048) biker válasza lugosi (#34047) üzenetére


biker
nagyúr

az ugye nem baj, hogy az 1.es kérdés a 2-es ellentétje, így kizárják egymást?
mivel a 2-es igaz, tehát pont úgy működik, mint a dropbox, minden icloud eszközön látható, és ott a másolat, így az 1-es pontra a válasz, tart másolatot

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34049) #33846528 válasza biker (#34048) üzenetére


#33846528
törölt tag

A kérdés lényege, hogy a Windows eszközön szinkronizaltatott adatok csaka felhobol lesznek elérhetőek az osx szamara, vagy azonnal le is szinkronizálja azokat a gép merevlemezere? (Nekem előbbi tunik életszerűnek, de erdekel)

(#34050) Grougon válasza Blaise (#34040) üzenetére


Grougon
tag

nekem max sebességgel jött (mobilnet 100-110mbit környékén)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.