Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) Dhampir válasza brickm (#78966) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak ne Early-t.

(#79002) Syl válasza R a y (#78999) üzenetére


Syl
nagyúr

Írtam én valahol is, hogy a Pro kijelzője nem jobb? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79003) brickm válasza Dhampir (#79001) üzenetére


brickm
őstag

Semmi baj az earlyvel, kettőm is van. Vagy mire értetted?

(#79004) brickm válasza K1nG HuNp (#78991) üzenetére


brickm
őstag

Remote desktop :D

(#79008) trobi28


trobi28
addikt

Egy 2014-es MacBook Air-re szeretnék két monitort csatlakoztatni. Milyen elfogadható áru megoldást tudtok javasolni? :R

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#79009) Dhampir válasza brickm (#79003) üzenetére


Dhampir
félisten

Korábban kérdeztem és ezt a választ kaptam, csak Mid van belőle, legalábbis a 15-ös 2015-ből. :)

(#79010) Head88 válasza Dhampir (#79009) üzenetére


Head88
addikt

Az oké, de brickm kollégának 13" 2015 gépei vannak. Azok Early-k.

(#79011) Dhampir válasza Head88 (#79010) üzenetére


Dhampir
félisten

Így már világos. :R

(#79012) cigam válasza trobi28 (#79008) üzenetére


cigam
félisten

Tippem szerint ezekkel működne.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#79013) hemaka válasza lajosx (#78974) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az air csak kétmagos. Aprón azért jóval olcsóbban is vannak zsírújak.

(#79014) trobi28 válasza cigam (#79012) üzenetére


trobi28
addikt

Köszi, ez valóban jó lehet :)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#79015) BlackJapan


BlackJapan
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy 2015 Macbook Pro retinára lehet-e csak Windows-t rakni? Bootnál keresi majd az OS X particiót vagy az már megoldódott és egyből bootol?

Köszi előre is!

(#79016) cigam válasza trobi28 (#79014) üzenetére


cigam
félisten

Viszont " az akár 2560 x 1600 képpontos felbontású megjelenítést egy külső képernyőn" azt is jelentheti hogy ez a 2 monitor között eloszlik, és 1280x1600 lesz a felbontás monitoronként.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#79017) trobi28 válasza cigam (#79016) üzenetére


trobi28
addikt

Rendeltem egy hasonló csatlakozót, majd meglátjuk, hogy mit tud :)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#79018) brickm válasza Dhampir (#79009) üzenetére


brickm
őstag

Jaaaa értelek. :D Igen, nekem 13colos van csak.

(#79019) #95561216


#95561216
törölt tag

Olyat lehet csinálni, hogy programonként eltérő billentyűzetkiosztást használjon? Konkrétan azt szeretném, hogy Eclipse és pár program alatt angol legyen, minden más alatt magyar.

(#79020) r4z válasza #95561216 (#79019) üzenetére


r4z
nagyúr

Asszem az “automatically switch to a document’s input source” beallitas pont erre van.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#79021) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Nálatok hogy néz ki a PH! új felülete? Bejön, vagy sem?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79022) Serpiko válasza TigerCat (#79021) üzenetére


Serpiko
addikt

Nekem nem tetszik de mindent meglehet szokni.

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#79023) tboldi válasza TigerCat (#79021) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem alapvetően tetszik, főleg azért, mert a telefonról való képfeltöltés jelentősen egyszerűbbé vált. Tudom, hogy a MA, az IT café és a Fototrend egy ideje már ezt az új design-t használják, de a PH színvilága a legkellemesebb a szememnek, így maradtam annál, meg az ósdi mobilnézeténél eddig. Most már nem kell Imgur-re töltögetnem, majd az [IMG:kép url-je][/IMG] kódot beírogatnom. :D

Viszont ezzel kapcsolatosan van egy kis bökkenő is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#79024) madle


madle
őstag

Sziasztok,

nem tudtok róla, hogy miért nem oldották még meg azt a problémát, hogy mikor ráteszem az Air-emre az iPhonet fel-le csatlakozgat folyamatosan? Már több verzió frissítés óta ezt csinálja. i5-el nem volt ilyen jellegű baj, i6s és i7 illetve X is ezt csinálja a családban, mindkét Macbook Air-en.

Olvastam egy fórumon, hogy azért csatlakoztatja le, mert nem tudja elég kakaóval kiszolgálni töltésre a telókat. Na de ez valami vicc?

(#79025) K1nG HuNp válasza TigerCat (#79021) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

JQuery-t hasznalni eleg para 2019-ben.. kicsit osszetakolt megoldasnak es inkonzisztensnek tunik, de ugye ebben semmi apple specifikus nincs..

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79026) TigerCat válasza tboldi (#79023) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A fejlesztés jó dolog, de majd úgyis kiderül...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79027) lmno válasza TigerCat (#79021) üzenetére


lmno
őstag

Bejön, ideje volt. Eddig is a MA-t használtam. Végre mobilon is használható (van topik összefoglaló, aláírás, dátum stb.) A Gamepod mikor vált át? :)

(#79028) TigerCat válasza lmno (#79027) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Folyamatosan lesz bevezetve, sajnos ezt nem tudom.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79029) Smiley válasza madle (#79024) üzenetére


Smiley
őstag

Jaja, ennyire premium. Az i5 kevesebb delejjel is elvolt. Erdekes modon a 12 eves macbook pro-val siman megy az i6s toltese. :D

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#79030) hemaka válasza madle (#79024) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha tolton van, akkor is csinalja?

(#79031) madle


madle
őstag

Hálózaton nem, csak ha a gépen van USB-n. Ráadásul a jobb oldali USB gyakorlatilag folyamatosan ledobálja. a bal oldali néha tölti rendeltetésszerűen. És ez mindkét Macbookon ugyan úgy van.
Egyszer találtam olyan megoldást is, hogy töröltem a biztonsági adatokat és újra elfogadtattam a géppel a telefonokat. Egy alkalomra jó volt, utána újra elkezdte.
Kipróbáltam másik kábelokkal, még rosszabb... A saját kábellel a bal oldali USB csatlakozókon tölti néha folyamatosan a telefonokat.

(#79032) buherton válasza TigerCat (#79021) üzenetére


buherton
őstag

A fórumos oldal nagyon-nagyon jó lett. Az IT café főoldalát mai napig nem látom át, pedig nem tegnap volt a váltás. :(

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#79033) marsu. válasza madle (#79031) üzenetére


marsu.
senior tag

Nálam is megvan már jóideje ez a hiba, de csak apple kábelekkel. Van itthon két Baseus kábel, azokkal még egyszer sem produkálta. Én már elengedtem a dolgot...

(#79034) NGA


NGA
addikt

Sziasztok.
Macbook Pro 2011 early i5-re melyik oprendszert érdemes felrakni, amivel még megy normálisan? SSD van benne, 4 giga ram.

(#79035) NGA


NGA
addikt

Megpróbáltam a 10.7.5 leon-ról az el capitan-ra frissíteni, de a app store kéri hogy a számlázási adatokat frissítsem, rákattintok a gombra, ekkor azt dobja fel, hogy frissítsem az oprendszert, és kidob. Van valami megoldás?

(#79036) Csabee. válasza NGA (#79035) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Próbálj meg bejelentkezni web-en az icloudod-ba (vagy iphone-on) frissítsd ott a számlázási adatodat, és utána próbáld meg letölteni. Hátha!

Üdv: Csabee.

(#79037) NGA válasza Csabee. (#79036) üzenetére


NGA
addikt

Köszi, sikerült

(#79038) #95561216 válasza r4z (#79020) üzenetére


#95561216
törölt tag

Kösz, eddig jónak tűnik.

(#79039) Csabee. válasza NGA (#79037) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szuper! :) Akkor most már csak az install van hátra! :DDD

Üdv: Csabee.

(#79040) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Mivel tartjátok tisztán a macbookjaitokat? Mit hasznátok a képernyőre ami nem karcolja össze?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79041) hemaka válasza buherton (#79032) üzenetére


hemaka
nagyúr

En azt nem is ertem miert nem lehet egyseges kinezete mindegyiknek. Ez a prohardveres talan a legnormalisabban atlathato. :)

(#79042) marsu. válasza K1nG HuNp (#79040) üzenetére


marsu.
senior tag

Kijelzőt mikroszálas szemüvegtörlő kendővel. Többi részét valamilyen enyhén nedves törlőkendővel.

(#79043) tboldi válasza K1nG HuNp (#79040) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mindent száraz mikroszálas kendővel törlök át, van egy nagyon puha külön a kijelzőre, és egy picit kevésbé puha minden másra. Van még egy valamilyen alkoholmentes (ez fontos!) kijelzőtisztító löttyöm is, ha esetleg van valahol lenne egy "makacsabb" folt, de a nevével ellentétben teljesen jó az aluházra, a trackpadre és a billentyűzetre is.

[ Szerkesztve ]

(#79044) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Van egy Air-em 2016-os 8GB. Kellene egy kicsit több kraft és jobb kijelző! Érdemes még venni MBP Pro 2017 2.3 8GB 256GB Iris 640-et, non touch? Tejesen új, dobozos! Kicsit félek a szűk port kínálattól...

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#79045) TigerCat válasza K1nG HuNp (#79040) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Először a port kell eltávolítani, hogy ne karcold bele. Ehhez Pronto porpamacsot (bármilyen jó egyébként) használok. Ezután sima tiszta vizes kendő, majd száraz puha pamut kendő. A port többször letörlöm a pamaccsal, használat előtt kezet mostok, így szinte sosem zsíros és nem tapad rá a kijelezőre.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79046) r4z válasza Cold5 (#79044) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha csak ennyi az igeny, vadassz az apron egy 2015-os 13” Prot, minimalis rafizetessel megvan az upgrade.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#79047) Cold5 válasza r4z (#79046) üzenetére


Cold5
senior tag

Azt néztem én is..
Amit kifelejtettem, hogy 7th gen-nél újabb CPU kell.

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#79048) r4z válasza Cold5 (#79047) üzenetére


r4z
nagyúr

Akkor a 2017-es se lesz jo, mert az pont 7. gen. A 4 mag miatt kell ujabb? Mert akkor a 2015-os 15” is jo alternativa.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#79049) Diokhan


Diokhan
addikt

Sziasztok!

Meg tudjátok mondani nekem esetleg, hogy az Early 2008 Macbook Pro 15"-os aluházas milyen ramot képes befogadni? Jelenleg 4Gb van benne és szeretném bővíteni egy kicsit. Előre is köszi a válaszokat!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#79050) r4z válasza Diokhan (#79049) üzenetére


r4z
nagyúr

1066-ossal biztosan megy, de nalam 1333-assal is ment a 13” MacBook. 1600-assal nem indult.

2x4GB a plafon.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.